Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Kriszbmx válasza Pro Koryak (#32987) üzenetére


Kriszbmx
tag

Megnéztem a Panát. Megjelenésre az LG mostani kinézete sokkal jobban bejön. Képre nem tudom lenne e valami extra eltérés. Szerintem mindkettő a csúcsot tudja.
Amúgy igen , gyanítom így került hozzám is már nem elsőre sz@r panel...
Igazából a bajom az hogy ahonnan vettem MM sem ott sem országos szinten nincs C8. Így ott vásárolva gondoltam a C9 et. Ami drágább még.

(#33002) snecy20


snecy20
veterán

Na most pl. 4K@120Hz-nél, PC-ről hogy megy az "adatátvitel?" :)
Geforce RTX-ek csak HDMI 2.0b-t tudnak maximum, ami nem elég a 4K@120Hz-hez. Ilyenkor menne a trükközés a chroma subsampling-gel, vagy csak eleve a 4K@60 ami elérhető?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33003) daneel_hu válasza Fisha (#32998) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy gyakorlati tapasztalt az, hogy nem mennek át a menőbb 4k filmek a 100-as lanon? Vagy ezt senki nem merte még kipróbálni se? :)"

Nem mennek át, akad az egész.

(#33004) Kriszbmx válasza renatto (#32989) üzenetére


Kriszbmx
tag

Az MM ben vásároltam 600 + 45 ezer kibővített nyugalom :) Jelenleg a 600 ról kapok csere utalványt. De jelenleg az MM ben 750 a C9 így + 150 mert a 45 ezret átkötném az újra.
C8 jelenleg már egyik helyen sincs. Azt pedig nem tudta megmondani a diszpécser, hogy vissza kaphatom e az árát, illetve a biztosítási díjat. DE ha vissza kérném, akkor is hozzá kell tennem máshol , plusz max a gyártói gari lenne rá.
Jelenleg még a 75-80as méretben nézek Qledet. De amennyire néztem a C8 vételkor is , nekem az OLED képe jobban tetszett! Q ledből nem tudom melyik ami már valóban elég profi és nyujt OLED szerű filmes élményt?!

(#33005) renatto válasza Kriszbmx (#33004) üzenetére


renatto
őstag

Értem. Pont MM-ben volt 650k, szal lehet pár óra múlva újra annyi lesz. :K Ha jól tudom, nem kötelezhet levásárlásra, ergó ha akarod visszakaphatod. A biztosítást nem tudom, de miután ha jól gondolom az a 3. évtől élne, így azt nem is tudtad használni...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33006) allein válasza Kriszbmx (#33001) üzenetére


allein
addikt

65OLEDC8? Van nálam egy ha érdekel :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33007) chros válasza renatto (#32992) üzenetére


chros
őstag

A 2018-as (az elobbiekre nem emlexem) panelek is 120 Hz-esek, ezt azt jelenti, hogy minden tartalom 120 Hz potyog a vegen.

(#33008) PuMbA válasza renatto (#32992) üzenetére


PuMbA
titán

"Tehát a 60Hz műsor most 120Hz-n megy vagy csak a 120Hz jel megy (menne) annyin?"

60Hz-es műsor ugyanúgy néz ki, ha 60Hz-en megy vagy ha 120Hz-en megy, hiszen a monitorodon is ugyanúgy néz ki 60Hz-en a 30fps, mint 30Hz-en a 30fps :) Ez nem CRT, hogy a magasabb frekvencia láthatóan jobb, hiszen sample and hold technológia az LCD és az OLED is. Egyszer kiküldesz a panelra egy képet és az addig marad ott, amíg nem küldesz másikat. Tényleges különbséget akkor látsz, ha bekapcsolod az interpolációt vagy a BFI-t.

[ Szerkesztve ]

(#33009) renatto válasza PuMbA (#33008) üzenetére


renatto
őstag

Ezt akartam megtudni. :C Csak mert a B9/C9-nél inputnál ott vagy a 4@120Hz, amit az enyém nem tud. Ezért nem igazán értem, hogy mi is van. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33010) Celtis válasza renatto (#33009) üzenetére


Celtis
veterán

A 4k@120Hz a bemenetre vonatkozik, és a HDMI 2.1 képessége. Hiába 120Hz-es a panel a régebbi modelben is, ha a bemeneten nem tudod ekkora tempóval etetni 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

(#33011) Strezi válasza Fisha (#32998) üzenetére


Strezi
őstag

Egy kis történet, hátha segít ;)

Eléggé ugrál a pillanatnyilag szükséges sávszél a mozgás alapú HEVC(h265) tömörítés miatt, ezért elég nagy puffer kell(ene).

Nekem sok-sok filmig nem volt gond LAN kapcsolattal és Plex / XPLay lejátszással. Aztán jött az első film, ami konzisztensen akadt (kb. két éve!), mert meghaladta a 90-100Mbps-t a pillanatnyi sávszél. Kapcsolatban volt a hangsávval is, de egyértelműen a kép "mozgalmassága" ami leginkább megdobja az igényt. Akkor váltottam 5GHz WiFi-re, amivel megint egy évig nem volt gond.

Aztán kb rendszeresek lettek az akadások, aminek a Plex szerver aktuális verziója volt az oka. Próbáltam kábellel, WiFI-vel, soha nem lett már folyamatos ugyanaz a film sem, amit előtte többször megnéztem. Persze közben szerveren is variáltam, SSD, RAM egyik sem segített. Láttam, hogy nem haladja meg a szervertől a hálózati forgalom a kb 80-90Mbps-t, természetesen 5G WiFI-n, a routerig pedig Gb LAN kapcsolattal. TV-be kábellel, ugyanaz...

Ezek után váltottam az Emby-re, ami mind szerverként mind WebOS appként elérhető. Ne, evvel megint megy minden film szépen (WiFI-n ismét). Konkrétan látom a szerveren, hogy a hálózati forgalom vígan felmegy akár 150Mbps-is...

Azért "küzdök" a belső lejátszással, mert nekem ez a leg kényelmesebb, csak bekapcsolom a tévét és megy...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#33012) renatto válasza Celtis (#33010) üzenetére


renatto
őstag

Köszi, lassan minden világos! :R

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33013) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Én is beléptem az oledesek táborába egy 55C9PLA-val. Azt szeretném kérdezni, hogy a bejáratási időszak alatt milyen értékeket célszerű beállítani képügyileg? Vagy a gyári beállítások közül állítsak be valamit az adott csatornához-témához valót? Továbbá jóval visszább olvastam, hogy a tv hátlapján is van fólia. Azt mindenképpen el kell távolítani vagy maradhat rajta? Válaszokat előre is köszönöm.

(#33014) devil-k válasza Strezi (#33011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez nem küzdelem, hanem szenvedés vagy önmagad szívatása. Sosem értettem, miért nem lehet egy céleszközt venni egy ilyen szuper megjelenítőhöz. :F

- mozi bolondéria -

(#33015) adamssss válasza wolfman72 (#33013) üzenetére


adamssss
veterán

fólia maradhat a hátán, technicolor vagy expert mehet neki aztán hadd szóljon ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33016) chros


chros
őstag

Vincent-ek sem xarral gurigaznak: Disney+ Star Wars HDR teszt

(#33017) alaves válasza wolfman72 (#33013) üzenetére


alaves
addikt

Az OLED fényt én nem venném nagyobbra 33-nál SDR képmódban.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#33018) #72042496 válasza snecy20 (#33002) üzenetére


#72042496
törölt tag

DP > HDMI 2.0 átalakítóval chroma subsampling mellett sikerült 4K@120-at produkálni LG 9-es tévén, talán C9-en. AVSForumon írták egy threadben. Azt hiszem, a Club3D aktív átalakítóját használta az illető. Desktopról és játékból is mellékelt screenshotot, a VGA nVidia volt, de a típusára nem emlékszem.

Direktben HDMI 2.0-val a 4K@60 a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#33019) Clay válasza daneel_hu (#33003) üzenetére


Clay
senior tag

Már többször leírtam, nekem lan-on van a cucc, és nem akad, csak akkor ha másolok közben, de akkor se elviselhetetlen, csak észrevehető. Router: RT-AC58U, serviio

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#33020) evitiguF válasza allein (#32958) üzenetére


evitiguF
senior tag

Akkor majd várom a részletes beszámolót!

(#33021) daneel_hu válasza Clay (#33019) üzenetére


daneel_hu
addikt

4K/HDR anyagok?

(#33022) Strezi válasza devil-k (#33014) üzenetére


Strezi
őstag

Nem ekörül forog az életem, se nem különleges vagy nagy értékű. Ugyan olyan egyszerűen akarom használni filmezésre mint focit nézni.
Tévé vazze, érted ??!! :F

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#33023) devil-k válasza Strezi (#33022) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Ugyan olyan egyszerűen akarom használni filmezésre mint focit nézni."

Egyik gyártónak sem érdeke ez.

- mozi bolondéria -

(#33024) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Gyakran elindítom a filmet/sorozatot a belső lejátszóról.
Mi a baj ezzel? :)
Milyen hátránya van?

Pedig van médiabox is.

(#33025) devil-k válasza daneel_hu (#33024) üzenetére


devil-k
nagyúr

A TV gyártók a médialejátszót csak valami "extra ajándékként" teszik bele a TV-be, hogy ezért is megvedd. Lejátszik bizonyos formátumokat, hol jól, hol rosszul, hol ezt, hol azt. Nem funkcionál teljes értékű lejátszóként. Lassú, nincs általában kadenciahelyes lejátszás, hosszabb távon nem foglalkoznak a szoftveres részével sem, sok a nyűg vele. Egyik gyártónak sem célja az, hogyha veszel egy jó TV-t, akkor már ne is vegyél semmilyen lejátszó készüléket (DVD/BD lejátszó, média lejátszó, HTPC, médiabox stb.). Akit egy kicsit is érdekel a filmezés, mozizás, sorozatnézés, az kalibráltatja a TV-jét, megfelelő lejátszót csatlakoztat hozzá és kész. Az OLED olyan, mint egy minőségi autó. Lehet azt, gyenge minőségű benzinnel is etetni (mert a célját így is betölti), csak nem biztos, hogy érdemes.

Focimeccs és Barátok közt nézésre felesleges OLED TV-t venni, arra ott van a LED TV és még olcsóbb is.

A médiabox is olyan, hogy több száz féle van belőle és van közötte olyan, ami nagyon ajánlott, de olyan is, amit felesleges megvenni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33026) Clay válasza daneel_hu (#33021) üzenetére


Clay
senior tag

Igen, akár a 60-80GB-s remuxokkal se szokott gond lenni.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#33027) renatto válasza devil-k (#33025) üzenetére


renatto
őstag

Az LG belső lejátszója kifejezetten jó, ha ki tudná küldeni a TrueHD-t lehet nem is foglalkoznék külsővel...

Én kérek elnézést, hogy focimeccsel "kínozzuk" az OLED-et. ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33028) janos666 válasza devil-k (#33023) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Állítólag nincs már nagy piacuk a lemezes lejátszóknak. Pl. a Samsung sem gyárt már, külső médialejátszója (optikai olvasó nélküli) pedig nem is tudom van-e valamelyik TV gyártónak (ami népszerű és számottevő mennyiségben kel el), hogy egy tényleg nagyon jó beépített lejátszó házon belüli konkurenciát teremtene ezeknek a termékeknek.
Talán a Sony a kivétel a PS4-el, bár nem tudom az mennyire használható médialejátszónak (értsd = nem optikai lemezről). Talán semennyire (vagy csak annyira, mint a TV-ké).

De képminőségre semmi baj nincs a beépített lejátszókkal. Sőt, már ~10 éve sem volt. Az FHD korszak közepén volt még olyan probléma, hogy sok TV csak HDMI-ről tudott kadenciahelyes 24/25fps-t, a belső lejátszó pedig mindig 60fps-re konvertált (de azon túl korrekt volt a képminőség). Ma már ez sem probléma (már az FHD ére végefelé elkezdtek rá figyelni). Az indokolatlan kompatibilitási gondok sem jellemzőek már ("minden mindent megeszik" [legalább is ami nem "kalózhajó rakomány", mint pl. egy BD mappastruktúra DV rétege, és esetleg extra költség lenne támogatni a license-ek miatt]).

Ma inkább olyanokkal van csak baj, hogy feliratok kezelése, főleg külső file-ból, és mondjuk a képen szabadon tologatva, átszínezve, vagy átlátszóvá téve (árnyékkal körbevéve, betűtípust állítva), stb. De akinek nem kell felirat, ezt sem veszi észre.
Na meg persze a triviális szűk keresztmetszet, a sokcsatornás HD hangok (ne itt vitassuk meg, hogy az placebó, vagy sem - rég léteznek, fogadjuk el, ha érdekel valakit). Ami elvileg már mehetne eARC-vel, de még maga az eARC is ritka, és önmagában az még nem jelenti, hogy a lejátszó kész HD hangot küldeni rajta.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33029) Pro Koryak válasza devil-k (#33025) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szinte csak tévére használom(filmre ott a proji), és egy percig sem bántam meg a vételét!!! :K

(#33030) daneel_hu válasza devil-k (#33025) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sportot jó nézni oleden. Főleg azért mert ezek általában 50 fps-es tartalmak.
Sőt, sokkal jobb mint egy LCD-n.

A Barátok közt pedig kiváló minőségben jön. :C

(#33031) MrBazsi válasza devil-k (#33025) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Hát nem vagyunk egyformak, én spec örülök h a tvnek jó médialejatszója van, bármilyen formatumot megeszik, nem lassú és kepminősegggel sincs semmi baj. Kifejezetten örülök h nem kell külső eszközt hasznalnom hanem csak beteszem a pendriveot, vagy a külső ssd-t es szó nelkül lejatszik bármit. Legalább 6-8éve nézek igy Lg tv gyári médialejátazó parossal rengeteg filmet sorozatot, es semmi hátrányát nem tapasztalom
Focira pedig igen is nagyon jó az oled, egy lcd után mikor meghülyülsz meccs közben a kontraszthianytol, a függőleges sávozódástól, a gyors mozgas miatti utánhúzastól, akkor az oleden a foci kész csoda! De ott van még az F1 is... Sportra is nagyon jó az oled!

[ Szerkesztve ]

(#33032) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, természetesen mindenkinek tiszteletben tartom a döntését, álláspontját :R

- mozi bolondéria -

(#33033) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok kis eligazítást kérnék. A linken láthatóakon túl még mi a különbség a két Pana között?

(#33034) arn77 válasza goccer (#33033) üzenetére


arn77
aktív tag

FZ800 2018-as modell, nincs benne Dolby Vision, GZ950 2019-es modell, van benne Dolby Vision. Kb ennyi.

(#33035) belan


belan
addikt

Hali rég jártam erre lehet holnap vennék egy új oled tv milyen típust ajánlatok ? Eddig lg oled tv volt 65 colos méretben gondolkodom . Pana vagy lg esetleg ami àrban is elfogadható .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33036) tutitibi válasza arn77 (#33034) üzenetére


tutitibi
senior tag

Azért még van pár különbség. Az FZ950 - nekem olyan van - tud pár olyan dolgot, amit az FZ800 nem. Pl. logo halványítás, film kadencia mód, netflix mód, más CPU.

(#33037) athomi


athomi
veterán

55B8 280.000,-Ft

(#33038) Archttila válasza tutitibi (#33036) üzenetére


Archttila
veterán

Szemelyes kedvencem: csak a design valtozott :DDD (by Euronics Pista)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#33039) PodMAN


PodMAN
senior tag

55C9 MM 450e. Lesz talán még ennél jobb ajánlat is másutt.

(#33040) stilo18 válasza athomi (#33037) üzenetére


stilo18
addikt

Ha lesz készleten, ennyiért veszek egyet... Kíváncsi vagyok honnan került elő ez most :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#33041) PodMAN válasza stilo18 (#33040) üzenetére


PodMAN
senior tag

A cserélt B8 alkatrészekből összelapátoltak pár darabot ;]

(#33042) stilo18 válasza PodMAN (#33041) üzenetére


stilo18
addikt

Ne is mondd, én is erre gondoltam :)) ;]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#33043) rothfb válasza tutitibi (#33036) üzenetére


rothfb
veterán

GZ950-ről és FZ800-ról volt szó.
Neked FZ vgy GZ950 van? Mert az FZ950 nem tud logo halványítást ahogy a FZ800 sem.
Film kadencia mód, Netflix mód... Ezeket nem tudom értelmezni.
Az FZ sorozat bármelyik tagja tud kadenciahelyes lejátszást, ha esetleg erre gondoltál, Netflix is van mindkettőben és működik is 4kHDR-ben is akár...
Szóval valami keverést érzek itt...
Az FZ800-hoz és a GZ950-hez nem jár soundbar, az FZ950-hez viszont igen. Ez is különbség. Nekem 55FZ800-am és 65FZ950-em van.

(#33044) libus válasza PodMAN (#33039) üzenetére


libus
őstag

Nagyon remélem én is, hogy 450k-nál ma még lesz jobb ajánlat az 55C9-re. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33045) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Nézegetem a választékot.
Maradnék az OLED mellett a Qleddel szemben. ( Azért mert bárhol nézek utána még mindig a kontraszt és a fekete árnyalat ami a legnagyobb eltérés és gyanítom ha megszoktam az LG OLED képét este teljesen sötétben már zavarna egy Qled, gondolom én.. )
SONY BRAVIA KD-65AG8BAEP illetve az SONY BRAVIA KD-65AG9BAEP valamint az LG65C9 ami tetszik megjelenésre. Mivel nem falon lesz, így a gyári talp is a látvány része. Falon nyilván mindegy lenne, mind ugyan az.
Kérdésem annyi, hogy melyik gyártó panelja vagy komplett terméke hajlamos kevésbé a Vertical banding / color tinting hibákra? Nyilván nekem is volt 1 hibás C8 amibe kaptam még további 2 hibást gariban ,de melyik az amelyikkel jó eséllyel nem nyúlok bele újabb sárgás zöldes színhibába, sárga árnyalatos foltos fehér képbe, illetve csíkokba vagy inhomogenitásba?
I

(#33046) grabber válasza stilo18 (#33042) üzenetére


grabber
addikt

Ne szívassatok már,de ennyi panel cserénél már én is remegve venném meg a tv-t. Vagy egyből hívom a szerelőt is,hogy jöhet is. Kicsit gáz.
Ennyiért amúgy meg baromi jó ár.

(#33047) renatto


renatto
őstag

Emag:

65B9 - 595k
65C9 - 648k
65AG8 - 650k
65OLED804 - 660k
65OLED754 - 600k

Nem az az átütő akció.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33048) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Ezen az oldalon is írnak érdekes dolgokat [link] és az LG C9 is dobozból kivéve produkált máshol is hibát. Egy TV van amit dicsérnek a Pana GZ200 , hogy az nagyon tud valamit , mivel minden téren homogén és nincs benne hiba. De 1milla fölött van..
Emagon néztem C9 et oké 650 de ha csak 4 évre is kiterjesztem a garit az plusz 116 ezer :/
Ezek a színbajok amik miatt újra és újra kacsintok egy Q led felé... De ott meg a fent írt dologtól tartok.
Vagy el kell fogadni hogy tőkéletes nincs, de remélem valahogy lehet mérsékelni a hibát , vagy kifogni valamit ami kevésbé kíván kompromisszumot.

(#33049) daneel_hu válasza Kriszbmx (#33045) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teljesen homogén oledet nem fogsz venni 65 colos méretben, vagy csak óriási mázlival.
Nem hallottam még olyan készülékről amely teljesen mentes lenne a tintingtől vagy bandingtől. 55 colosok jobbak ebben, az összes márkáé.

Nincs olyan, hogy "gyártó panelja".
1 gyártó van, az LG. Mindenki ezt szereli a készülékeibe.

Falon lévő készülékeknél valóban nincs különbség, de azért ne vegyük el a W-széria előnyét.
A W azért mégiscsak előnyösebb a falon mint bármelyik másik készülék. :DD

(#33050) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Csak hangosan gondolkodom,nem lehetne kérni valamelyik üzlettől csoportos kedvezményt?szerintem lenne itt a fórumon 10-12 ember aki ha jó árat kapnánk biztos vevő lenne.annó így vettük a pana plasmát is.

bendeguz_HUN

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.