Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Piftuka válasza Partz (#2989) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mediában boltonként eltérő az árképzés, [..]"

(#2991) Pumma válasza Piftuka (#2988) üzenetére
"Az online árakat még überelni szokták a boltok, és még több kedvezményt szoktak adni."

Mindez így ebben a formában nem állja meg a helyét. Avagy általánosan igaz lehet (amikor egy-két beragadt készletet akarnak "kipörgetni"), de központi akcióknál nem. (Nagyon "megbarackolnák" azt az áruházat, amely nem követi azt.)

Az említett "LG outlet" akció éppen ilyen. Emiatt az adott modelleket egységes áron kell adniuk. A fehérvári áruházban minden pontosan annyiba kerül, mint a honlapon. És ez így van rendjén ezúttal.

"Aquila non captat muscas."

(#3002) Piftuka válasza Madwe (#2986) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez csak a beépített weboses ytra igaz, más egyéb yt forrás esetén természetesen tudja a hdrt."

Tehát, ha például egy számítógép játssza le a Youtube HDR videót, és egy HDMI kábel közvetíti a jelet a tévéhez, abban az esetben már probléma nélkül működik a HDR lejátszás a C6V és E6V készülékeken?

(Egyébként ennek a funkciónak a hiánya számomra nem nagy probléma, mert úgysem áll szándékomban Youtube HDR videókat nézegetni.)

"Aquila non captat muscas."

(#3003) Piftuka válasza Partizan182 (#2987) üzenetére


Piftuka
veterán

Ne haragudj, de szerintem te teljesen másról beszélsz! :F Az RGB beállítást emlegeted, én viszont a "Black level" beállításról írtam.

"Fekete szint"... még egyszer mondom. Számomra az volna logikus, hogy a "High" beállítás mellett még intenzívebb a fekete. Viszont ahogyan a fenti videó is mutatja, az adott funkció adott beállítása mellett éppen, hogy "szürkés" lesz a kép minden fekete részlete.

(Egyébként ez hasonló dilemma, mint amiről itt nem régen beszéltünk a fekete területeken megtalálható kontúrok láthatósága kapcsán...)

"Aquila non captat muscas."

(#3004) #94529552 válasza Ijk (#2998) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van neki hasonló értékelése mint a B6 és tavalyi társainak, ezeknél már jobb a C7.[link]

Piftuka: "Mindez így ebben a formában nem állja meg a helyét."

Már bocs, de többen is vettek ilyen akciók mellett tévéket, és még kb 5%-al, vagy még olcsóbban, mint az online ár, de nem muszáj elhinni, ha nem akarod :N . Azt nem mondtam, hogy mindig és mindenütt, de ez trend, és nem beragadt bemutató modellre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#3005) daneel_hu válasza Migee (#2996) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valós 24p-s forrásanyag és kikapcsolt TruMotion esetén opció a real cinema mode, ekkor magától bekapcsol, de ki is kapcsolhatod amennyiben ezt szeretnéd.
Hiába kapcsolod be, ettől még nem lesz szép a 24p-s anyag mozgásmegjelenítése. :) De erősen filmfüggő.

Annyi bizonyos, hogy nagy kontrasztú, gyors jelenetekkel (svenkelő kamera) teli filmek borzalmasan festenek továbbra is. Itt kénytelen leszel lőni inkább egy 2/6-os TruMotiont. (minimum)
Az élelmesebb már ennél kiszúrja a szappanozást, de ez is erősen filmfüggő. Régebbi, főleg valódi filmre készült filmek esetén azért ez még nem egyértelmű.

(#3006) daneel_hu válasza Madwe (#2994) üzenetére


daneel_hu
addikt

Értem, köszi.
Az viszont továbbra sem világos, hogy a Youtube-os HDR-ek miért festenek szuperül, a médialejátszón lejátszott 10 bites anyagok pedig miért szarul? :D

(#3007) index31


index31
tag

YouTube HDR követelmény : Samsung KS vagy QLED Tv, LG G6, G7 vagy Google Chromecast Ultra

YouTube HDR vs. YouTube SDR

Samsung 55Q7F vs LG 65B6

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3008) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az LG modellszámozásában (OLED65B6V) a 'B' csak a design-t jelöli, vagy funkcióbeli különbségek is vannak?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3009) index31 válasza Archttila (#3008) üzenetére


index31
tag

A 2016-os OLED kínálatban a " B " jelölés a belépő kategóriát jelenti.

" B " OLED = Sík, Nincs 3D, Nincs YouTube HDR

" C " OLED = Ívelt, Van 3D, Nincs YouTube HDR

" E " OLED = Sík, Van 3D, Beépített hangprojektor, Nincs YouTube HDR

" G " OLED = Sík, Van 3D, Picture-on-Glass dizájn, Van YouTube HDR, Twin Tuner.

Képminőség terén nincs jelentős eltérés, inkább a szolgáltatások + funkciók amik változnak.

(#3010) Madwe válasza daneel_hu (#3006) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen 10bites anyagokat játszol le? pl a mad max kifejezetten szarul lett hdr-re ültetve. hdr10 kódolásuak?
Netflixen nézz meg 1-2 dolby vision sorozatot, pl marco polot, na az baromi szép.

Egyébként ne felejtsd el, h hdr esetén a képbeállításokat külön kell megtenni bemenet/app szinten! lehet h ott állítottál el valamit?

Nálam a hdr látványosan szebb, mint az sdr.

(#3011) Archttila válasza index31 (#3009) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

YouTube HDR, 3D, ívelt képernyő nem fontos :)
Mivel egyelőre csak olvasgatom a topikot/informálódom érdekelne még, hogy ezek kivetíthetőek a későbbi 2017, 2018... stb. modellekre is?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3012) Madwe válasza Archttila (#3011) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, a 2017ben is lényegében a desing, hangprojektor, kivitel az ami más, annyi különbséggel, h idén már pl nincs se 3d se ívelt oled. A panel mindegyikben ugyanaz idén is, mind a b7ben, mind akár a w7ben is!

(#3013) Partizan182 válasza Piftuka (#3003) üzenetére


Partizan182
senior tag

Pedig a fekete szint, az a limited/full rgb kapcsoló. Nem nagyon lehet ezt máshogy mondani.

A "Magas" beállításban 0-255 tartományban várja a fényesség információt, ha a forráskészülék limited-et küld (16-235) akkor a "fekete" képinformációt 16 értéken kapja ami "Full" rgbn ugye nem tök feketeként értelmezendő hanem egy 16-os sötétszürke.

Ezért fakul ki minden. Szíved joga nem elhinni. de ez így van.

(#3014) Madwe válasza Partizan182 (#3013) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, késöbb én is rájöttem h az a limited/full, csak a francért nem lehet a nevén nevezni a dolgot:D

Egyébként ki hogy néz 24p-s anyagokat? én kezdek beletörődni, h tru motion user - 2/10en nézem, mert anélkül baromira sok a judder az alacsony válaszidő miatt... kicsit szappanos, de nem vészesen, s inkább csak gyors jeleneteknél, de az inkább legyen szappanos, mintsem szaggatós :D
Tehetnének bele software-esen egy blur-ing funkciót ami lcd szerűre növeeli a válaszidőt :D?

[ Szerkesztve ]

(#3015) RedCat válasza RedCat (#2995) üzenetére


RedCat
senior tag

Erre senkinek sincs ötlete? #2995

(#3016) Archttila válasza Madwe (#3012) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jelenleg egy közép-felső kategóriás 55' Samsung FHD TV-t nyúzok (hozzáteszem nagy megelégedéssel) viszont az OLED az egy új világ szóval mindképpen szeretném lecserélni de ez most nem lesz könnyű mivel azóta már van család, új lakás... szóval nincs más várnom és gyűjtögetnem kell sajnos. :) (bár ahogy elnézem az árakat nem csak nekem)

Ami fontos számomra az a kadenciahelyes lejátszás (24p), Chroma 4:4:4, 3D LUT, szoftveres oldalon: madVR, ReClock, MPC-HC with LAV ezek adottak ugye. (HDR támogatás a madVR-ben)
Ami a TV-t illeti: 65 inch, 4K, HEVC 10bit (12bit Dolby Vision bár ebben még nem vagyok biztos), HDR

Szóval 2 nagyon max. 3 év múlva lenne esedékes a váltás persze elképzelhető egy 2018 karácsonyi időzítés is :) majd meglátom

szerk.: Erről a 12bit Dolby Vision szabványról írhatnátok pár okosságot. Mennyire lesznek hozzá anyagok, minden gyártó támogatja vagy csak a Sony?

:R

szerk2: az LG-k mennyire kalibrálhatóak? (Rec. 2020)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3017) Partizan182 válasza Archttila (#3016) üzenetére


Partizan182
senior tag

DV: menőbb mint a sima HDR10, a nagy dobás nem a 12bit-en van (DV disc-ek elsőre csak 10bitet használnak), hanem a dinamikus metaadatban amivel a képernyő karakterisztikája szerint lehet optimalizálni a fényerőt jelenetről jelenetre. Nagyon jót tesz olyan készülékeknek ahol erős a tone mapping (a max fényerő limitációja miatt).

Most jelentek meg az első DV-UHD lemezek, hosszútávú támogatottságát majd meglátjuk, korai még tippelni.

Kalibráció: 2 és 20 pontos greyscale + CMS (utóbbit nem nagyon szeretik piszkálni mert artefactol néha). REC2020-től elég távol áll még az összes tévé, DCI-P3 -t 97-99%-ban fedik a 2017-es készülékek.

(#3018) Madwe válasza Partizan182 (#3017) üzenetére


Madwe
nagyúr

Neflixen már van egy rakat dolby vision sorozat, film.
Mellesleg a hlg, valamint a samsung+amazon féle hdr10+ is tudja már a dinamikus metadatát.

(#3019) ^Boss


^Boss
őstag

beléptem a klubba egy 55B6-tal. van valahol valamilyen alapvető összefoglaló az újdonsült tulajdonosoknak, vagy ha nincs, tudnátok pár kezdő tanácsot adni? :R
(gondolok itt használt app-okra, beállításokra, mire kell figyelni, stb.)

(#3020) Piftuka válasza #94529552 (#3004) üzenetére


Piftuka
veterán

"Már bocs, de többen is vettek ilyen akciók mellett tévéket, és még kb 5%-al, vagy még olcsóbban, mint az online ár, de nem muszáj elhinni, ha nem akarod :N . "

Ez nem "hit" kérdése. :N Nem kételkedtem abban, amit írtatok, mindössze a sommás általánosítás élét vettem el.
Mivel február óta szinte heti, sőt gyakran napi rendszerességgel követtem az árak alakulását, mind az üzletekben, mind a webáruházban, így tudok azokról az "extra" akciókról, amelyekre Te gondolsz.

"Azt nem mondtam, hogy mindig és mindenütt, de ez trend, és nem beragadt bemutató modellre vonatkozik."

Ketté kell választani a kérdést. Egyrészt technikailag és jogilag az áruházak és a webáruház üzemeltetője két külön vállalkozás.

Többek között ennek is köszönhetően egyes termékek ára akár nagyban eltér. Ebben nincs is semmi meglepő.

Ami a tévéket illeti, az egyes áruházakban tapasztalt "best buy" akciók bizony készlet kipörgetésről szóltak.

Az pedig tény, hogy ha központi akció van, akkor a helyi áruházak ugyan eltérhetnek tőle, de nem szerencsés. Pláne, ha a központi akciót a beszállító indukálja. Ugye nem kell annak jelentőségét ecsetelnem, amikor az LG mondjuk X áron adja Y készüléket, de annak fejében egy "Észvesztő LG árvesztő" akcióban általa fixált árakat ír ki, akkor azt bizony ajánlott betartania a kereskedelmi partnernek!? ;)

(Mert ha mégis eltérnek, és kapnak egy ellenőrzést, akkor legközelebb leshetik a konkurenciához képest kedvezőbb beszerzési árat.)

Szemmel láthatólag a hétvégi "LG Outlet" akció ilyen központi akció volt; teljes mértékben egységes árakkal.

Szóval szerintem értjük egymást, csak párhuzamosan több témáról beszélünk. :K

"Aquila non captat muscas."

(#3021) Piftuka válasza daneel_hu (#3005) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hiába kapcsolod be, ettől még nem lesz szép a 24p-s anyag mozgásmegjelenítése. :) De erősen filmfüggő.

Annyi bizonyos, hogy nagy kontrasztú, gyors jelenetekkel (svenkelő kamera) teli filmek borzalmasan festenek továbbra is. "

Minden tisztelettel, de... erősen túlzol. :) Nyilván nem volt annyi ideig OLED készülékem, mint Neked, de azért jópár (és merőben eltérő stílusú és tartalmú) BD filmmel leteszteltem az EG910V-t...

Nem láttam semmi komoly problémát, ami kiérdemelte volna a "borzalmas" jelzőt. Pedig én jellemzően kikapcsolt interpoláció mellett néztem a filmeket.

Nyilván filmfüggő a dolog, de a 120 Hz-es panelek esetében még az "interpolációs trükközés" nélkül sem vészesen szaggat a kép. Ami akadást látsz, az pedig a 24p anyag "natív" sebességéből adódik. Azt a szem egyébként sem látja tökéletesen folyamatosnak.

Emellett minden ember más és más mértékben érzékeny erre a jelenségre. Az biztos, hogy szerencsés az, akit nem zavar a "szappanopera effektus". Mert szükség esetén játszhatnak az interpoláció mértékével.

Nekem például kifejezetten tetszik. Bizonyos tartalomnál még a kép minőségét is javítja. Anno, amikor megvettem a Pioneer BD lejátszómat, és 1,5x sebességgel tekertem a DVD és BD filmeket, teljesen zajmentes, éles lett a kép. Még kérdeztem is itt a fórumon a Blu-ray lejátszóknak szentelt témában, hogy mi okozza ezt, de senki nem adott érdemi választ.

Most már tudom, hogy nagyon hasonló dolog játszódik le, és ugyanúgy "szappanopera effektusnak" nevezhetjük a látottakat.

Mindezt csak azért írtam le, nehogy valakit a "borzalmas" jelző tántorítson el egy OLED készülék megvásárlásától, miközben véleményem szerint éppen egy kiváló minőségű BD film az, ami új magasságokba emeli az OLED technológiát, illetve az általa nyújtott képi élményt. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#3022) Piftuka válasza index31 (#3007) üzenetére


Piftuka
veterán

"YouTube HDR vs. YouTube SDR [..] Samsung 55Q7F vs LG 65B6"

Egy ilyen felvétel nem feltétlenül "perdöntő", de kétségtelen, hogy nem véletlenül esett le az állam a döbbenettől, amikor a C6V-t és az E6V-t HDR tartalmakkal teszteltem. :K

A HDR rendkívül sokat ad hozzá a képi élményhez.

"Aquila non captat muscas."

(#3023) Piftuka válasza Partizan182 (#3013) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pedig a fekete szint, az a limited/full rgb kapcsoló. Nem nagyon lehet ezt máshogy mondani.[..]"

Világos! Így már értelek. ;) Köszönöm!

(Egyébként akkor már miért nem a nevén nevezi az LG azt az ominózus "kapcsolót" a beállítások között? :F :U )

"Aquila non captat muscas."

(#3024) Ijk válasza Piftuka (#3021) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem például inkább "szaggatás" legyen mint interpoláció. Utóbbival szemben zéró tolerancia filmeknél. Megöli a mozi hangulatát az egésznek, soha nem kapcsolatm be egyetlen készüléken sem.
Ez a Sony A1 nagyon bíztató ha BFI-vel tudja a 100-120cd/m2 fényerőt. Tűéles natív mozgóképmgjelenítés, magas kontraszttal és jó képhomogenitással. Erre már azt mondom hogy filmezésre megverheti a VT60-at.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3025) daneel_hu válasza Ijk (#3024) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyetértek.

Egyébként túl van lihegve ez a "szaggatás" dolog.
Erősen filmfüggő a dolog. Például rajzfilmeknél sosem éreztem, hogy darabos lenne a mozgás kikapcsolt interpoláció esetén.

Gyors mozgású jelenetek esetén, amennyiben nagy kontrasztú részek váltakoznak, akkor szembetűnő.
De azért egy akciófilmben sem ebből áll az egész film, sőt...

Az biztos, hogy 24p esetén inkább a teljesen kikapcsolt TruMotion, Real cinema mode pedig bekapcsolva. (ezt amúgy is belövi ha a fenti ki van kapcsolva és valós 24p a video)
Az 55, 65 colos tévét pedig talán nem 1 méterről kellene nézni, akkor nem szaggatna. :)

50 fps-es sportközvetítéseknél pedig végképp nem venni észre szaggatást.

(#3026) daneel_hu válasza Piftuka (#3021) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Minden tisztelettel, de... erősen túlzol. :) Nyilván nem volt annyi ideig OLED készülékem, mint Neked, de azért jópár (és merőben eltérő stílusú és tartalmú) BD filmmel leteszteltem az EG910V-t..."

Najó... némi túlzás volt benne. :)
Az is igaz, hogy 24p esetén az ilyen jeleneteket plazmánál is kicsit szaggatósnak érzékelem.

A jó forrás elengedhetetlen.
Kábeltévén olyan szarok folynak át a koaxon, hogy néha az állam leesik. :)
Gyakorlatilag nem tudod beállítani hozzá a tévét, akad a videó. :)

(#3027) #94529552 válasza Piftuka (#3020) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem félreérted, nem általánosítottam. Mert voltak most is, és a régebbi nagyobb akciók mellett is, amikor az üzletek még + kedvezményt adtak az online árakhoz képest, olvastam az esetekről.
Az üzleteket ne féltsd, mert sztem központi beszerzés van, és meglehet, hogy a németek intézik a nagybani beszerzést. Sőt még azt is meghatározzák, hogy mennyi max kedvezmény adható egyes estekben. De ne ragozzuk tovább szerintem ;) .

(#3028) krx21 válasza Piftuka (#3023) üzenetére


krx21
nagyúr

Te most végül milyen TV-t vettél, vagy még mindig a keresgélés megy?

(#3029) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

(#3017) Partizan182 | (#3018) Madwe

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3030) Topuka


Topuka
csendes tag

Hellósztok!

Egy ideje nézelődök az 55'-os tv között, nemrég megláttam a LG 55EG910V-et a t-nél. Igazából jókat olvasok róla, kb 2,5-3 méterről nézem, úgy gondolom elég a FHD. Az ívelt képernyő nem nagyon jön be de megszokás kérdése. 436.000 az ára, tudom sok helyen olcsóbb, csak itt egy gombnyomás és másnap itt van részletre.
2012-óta egy ilyenen nézek filmet/játszok/tv-zek LG 47LW5590, ami jó de szeretnék jobb képet.
Az eg910 tudja a hdmi ARC-ot? Fontos lenne, mert akkor a hangprojektor hangerejét lehetne a tv távirányítójával kezelni. A legjobb az 55B6J lenne, csak azt még drágállom.

(#3031) Madwe válasza Topuka (#3030) üzenetére


Madwe
nagyúr

Onnan már csak egy kis ugrás a mostanában leértékel b6os, ráadásul az nem ívelt :D

Tudom, írtad hogy fhd elég, de egyrészt uhd nem árt, másrészt viszont a hdr az igencsak látványos, még meszzebről is :)

Egyébként nem tudom van e benne arc, de gondolom igen, szoktak dedikálni neki hdmi bemenetet (c6oson pl a 2. bemenet az arc)

(#3032) claire78 válasza Topuka (#3030) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, van benne ARC. HDMI3 bemeneten. ;)

(#3033) Topuka válasza claire78 (#3032) üzenetére


Topuka
csendes tag

Akkor az arc kipipálva, köszi. Igen, tudom hogy az lenne a frankó, ha lenne a t-nél nem is gondolkodnék egy percig se. Csak a cetelemet és társait nem akarom erőltetni. Egyben meg nem akarom kifizetni :)

(#3034) index31 válasza Topuka (#3030) üzenetére


index31
tag

A kérdés az, hogy megéri e egy múltat idéző technikába fektetni.

Kétségtelen előnye a pixelenkénti vezérlés de innentől az EG910 az egy Full HD, 8bit, HDR nincs, Színtér lefedettség: DCI-P3 85 % ( B6 97 % ) A Panel élettartama kb a fele vagy még annyi se a B6-hoz viszonyítva.Az ára pedig 350-429-ig ami szerintem elég sok..

Szóval befektetésnek nem túl időtálló. Én gyűjtenék még min egy B6-ig. Ez saját szubjektív vélemény.

(#3035) Strezi válasza index31 (#3034) üzenetére


Strezi
őstag

A panel és feldolgozás 10 bites, mindt minden LG OLED panelen a kezdetektől fogva. Az más kérdés, hogy forrásként még csak 8 bites bemenetet illetve formátumokat kezel.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3036) claire78 válasza index31 (#3034) üzenetére


claire78
senior tag

Műszaki cikk, befektetés..jó vicc! :F :D

(#3037) Madwe válasza index31 (#3034) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk élettartamhoz annyit, h elvileg a 2016os évad már 100.000 óra körül van a felezési ideje - mikor a max fényerő felét bírja már csak kitolni magából (napi 10 óra filmnézéssel ez több mint 30 év) miután sokan oled lightot kb 25 körül használjuk a 100ból, ezért még 60 év után is rendben lenne 100ra felhúzva, mert akkor az felelne meg kb az újkori 25nek. Nyilván más elektronika elöbb fog tönkremenni benne. Lcdnél egyébként ez az érték 60-70.000 óra körül szokott mozogni, azaz kb az eg910 hozza azt a szintet. Oled megjelenése elején volt érdekes kérdés, mostmár rég olyan szinten van, h nem azzal lesz a gond :D

[ Szerkesztve ]

(#3038) index31 válasza Madwe (#3037) üzenetére


index31
tag

LG EG910 Panel élettartam kb : 30.000-50.000 óra

(#3039) Madwe válasza index31 (#3038) üzenetére


Madwe
nagyúr

a 30.000 így is napi!!! 10 óra tv használattal 10 év, míg a fényereje a felére esik. Azért az se rossz, elöbb kell lecserélni egyéb hiba miatt, ha napi 10 órát megy :D

[ Szerkesztve ]

(#3040) index31 válasza Madwe (#3039) üzenetére


index31
tag

Tehát amit írtam : " A Panel élettartama kb a fele vagy még annyi se a B6-hoz viszonyítva. " kb megfelelő

(#3041) daneel_hu válasza index31 (#3038) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért az fokozatosan romlik, tehát nem 10 év múlva esik hirtelen a felére a fényerő. :)

De azt gondolom, hogy a 2016-osok már tuti rendben lehetnek a 100 000 órával.
Azt nehéz leszívni 10 év tévézéssel is.
Márpedig 10 év múlva biztosan nem ezt a tévét fogom nézni. Hóttuti'.

(#3042) Madwe válasza index31 (#3040) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt nem is cáfoltam, csak azt írtam, h ugyan valóban fele vagy annyi se a felezési ideje, de még így is bőven jó.

(#3041) daneel_hu Nem, de pl te hol használod az oled lightot? Egyrészt szerintem ha nem maxon megy, eleve nagyobb a felezési ideje, másrészt én világos szobában se vittem még 50 fölé... Egyébként a 100.000 órát ha ki akarod használni 10 év alatt, akkor napi 30 órát kéne nézned s úgy esne a felére:D

[ Szerkesztve ]

(#3043) daneel_hu válasza Madwe (#3042) üzenetére


daneel_hu
addikt

kb 70-75 körül.

(#3044) Partizan182 válasza index31 (#3034) üzenetére


Partizan182
senior tag

Vagy megvárni a 2018-as, B8-as "tick" panelt: HDMI 2.1, HFR, 1000 nit, kituggyamég mi.

Egy év múlva a B6 is túlhaladottnak fog tűnni, plusz ha nem 4k/HDR hajtod kb ugyanazt a képet adja mint a 910.

(#3045) Madwe válasza Partizan182 (#3044) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hfr-re nem lesz elég 2018ig várni, úgy sejtem ott is lesz (bár ott végképp nem látom értelmét h miért kéne h legyen, de tuti lesz) szabványháború nem csak olyan szinten h 100 vagy 144hzes, hanem dolby vagy anyámkínja, szerintem az 2020 körül fogja kiérni magát, mire meglesz az a 2-3 szabvány amit kell h tudjon a tv és film is lesz hozzá legalább 1-2 :D addigra lehet lesz hdmi 2.2 vagy 3.0 is :D

[ Szerkesztve ]

(#3046) Partizan182 válasza Madwe (#3045) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ezt mondom én is, a futureproofing ilyen vágyálom most, semmi más. Adni kell neki még 1-2 évet, addig meg egy 910-el is ki lehet húzni nagykeservesen :)

(#3047) index31 válasza Partizan182 (#3044) üzenetére


index31
tag

Jól hangzik de ami tényleg látványos előrelépés az a 4K HDR, illetve a dinamikus metadata Dolby Vision ami már most is rendelkezésre áll. A HDR10 + pedig szintén elhozza a dinamikusságot tehát a Dolby Vision már nem lesz előnyben.

(#3048) Madwe válasza Partizan182 (#3046) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mindig lesz mire várni:) de részemről a hfr pont nemgyerebe, hobbit se tetszett 48hzen:)

(#3049) Piftuka válasza Ijk (#3024) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem például inkább "szaggatás" legyen mint interpoláció. Utóbbival szemben zéró tolerancia filmeknél.[..]"

Persze, értelek, és megértelek. Ezért írtam, hogy "pedig én jellemzően kikapcsolt interpoláció mellett néztem a filmeket."

Nem láttam értelmét az interpolációnak, mert BD filmek esetében teljesen rendben valónak ítéltem meg a látott képtartalmakat.

Más kérdés, hogy szerencsés vagyok, mert engem a "soap opera effect" sem zavar.

Majd - remélhetőleg - az új OLED készülékemen lesz alkalmam alaposabban elmélyedni a gyakorlati tesztben is! ;)

"Ez a Sony A1 nagyon bíztató ha BFI-vel tudja a 100-120cd/m2 fényerőt. Tűéles natív mozgóképmgjelenítés, magas kontraszttal és jó képhomogenitással. Erre már azt mondom hogy filmezésre megverheti a VT60-at"

Jó kis készülék, tetszetős dizájnnal, ráadásul az "Acoustic Surface" technológiában is nagy lehetőségeket látok.

Ám az Rtings teszte alapján nem lehet azt mondani, hogy minden tekintetben "lefőzte" a konkurencia 2016-os OLED modelljeit.

A BFI-t leszámítva nagyon hasonlóan teljesít a C6V-hez. És ha azt vesszük, hogy az még 3D megjelenítésre is képes....

A nagy kérdés, hogy egy leheletnyivel fejlettebb elektronika, a plusz BFI megér-e nagyjából dupla árat az LG említett modelljeihez képest!?

(A fejlesztés iránya mindenesetre üdvözítő.)

"Aquila non captat muscas."

(#3050) Piftuka válasza daneel_hu (#3026) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kábeltévén olyan szarok folynak át a koaxon, hogy néha az állam leesik. :)
Gyakorlatilag nem tudod beállítani hozzá a tévét, akad a videó."

Bizony a tartalom nagyon számít. A korábbi, kisebb képernyős készülékhez képest, az 1989-es "Szomszédok" epizódokat nézve az 55EG910V-n, bizony szó szerint sokkoló volt a látvány. :P

Hozzáteszem, az egyes csatornák általános minősége között is olyan nagy különbségek vannak, hogy az érthetetlen.

Némelyik UPC-s HD csatorna olyan szép, éles, "vibráló" képet ad, hogy élmény nézni. Némelyik SD csatornán pedig olyan minőségűek a filmek, hogy inkább idézi az 1990-es éveket, mint a 3. évezredet a látvány.

A televíziók képátlója pedig folyamatosan nő, és nincsen az a fejlett felskálázó algoritmus, ami ezekből a csatornákból épkézláb képminőséget varázsol elő. :N

Tartok tőle, hogy kis hazánkban a tartalom nem fog olyan ütemben fejlődni, mint ahogyan azt a készülékek teszik.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.