Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Rollo Tomasi


Rollo Tomasi
csendes újonc

Sziasztok!

Másik topikban már kérdeztem, de nagyjából ignoráltak, hátha itt több sikerrel járok :)
Erről a tv-ről tud valaki valamit? Milyen panel van benne, melyik ismertebb (G, C) modellnek felel meg a tudása?
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-55lx1q3la
Neten semmi nincs róla, tesztet se találtam, de az LG ügyfélszolgálat és szerviz se tud semmit :)

(#81002) krx21 válasza Rollo Tomasi (#81001) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért pont ezt nézted ki? :F

(#81003) Matt89 válasza powerup2 (#80996) üzenetére


Matt89
junior tag

Azért írtam, mert rengeteg anyag/videó/review van ahol mondjuk a G széria vagy a QD-oledek vagy a Pana-k vannak összehasonlítva a C-szériával, és bőven van érv rá, hogy az előbbiek mivel jobbak.

Nem kötekedésnek szántam, eddig én valóban csak "távolról" csodáltam azokat az eszközöket, amit innen sokan "közelről". (Nálam egyelőre van lemaradás bőven a high-end szinthez. Egy Sony 55A83J van jelenleg, volt JBL bar 5.1 is, nekem bejött, de lesz pár hónapon belül upgrade - 77A80K+atmos soundbar.)

Csak furcsa volt ilyen preferenciát is látni, mint pl nálad, ahol a hang igény annyira high-end, hogy a Denon-nal nem elégednél meg, de a C1-el tévék terén igen, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#81004) fireisti válasza ΞΔGLΞ (#80991) üzenetére


fireisti
csendes tag

Valóban az LS80 remek darab,(volt nekem is!)de nekem hiányzott belőle az a finom részletgazdag hang,amit a Triangle Genese Quartet-től megkaptam filmen és zenén(akár sokcsatornán,akár 2.0-án!)Anno próbáltam egy 5.1 es szettet össze rakni,de éppen akkor nem volt "elérhető áron" LS center és nagy polc hangfal sem belőle,így eladtam az LS80 frontokat.
Most Triangle szettem van és marad is még nagyon sokáig, remélem!

(#81005) kkp900 válasza alaves (#80986) üzenetére


kkp900
senior tag

Szerintem ugyan úgy meg vannak a kép módok és más is amikor rá kattintok. Ezt az SDR dolgot nem értem mivel nem nézek rajta tv-t. Vagy arra gondolsz ,hogy letöltött filmek esetén? Vagy amikor a Macet használom az az SDR ? Azért minden film nézése meg vissza Böngésző nézése között nem fogom át állítani a képet egyszer belövöm gondolnék itt a Apple Mac Mininek megfelelő módra és kész. Ha meg a tv saját appjait használom akkor Filmmaker mód és kész. Át van állítva és nem csak a Játékoptimalizáló kép mód van hidd el. Nem kötekedni akarok de neked egyáltalán C2-esed van? Tényleg köszönöm mivel csak te próbálsz segíteni mikor elvileg minden C2-esen ez lehet ha géphez vannak kötve mérettől függetlenül is gondolom én legalábbis nem lehetne különbség. Csak kérdezem mivel úgy írsz róla ,hogy feltételezhető ez van csak nekem rajta. Pedig nem.
Sajnos látom ,hogy akinek van 42C21LA azok kb már nincsenek aktívan itt a csoportban ,és nem tudnak a pontos beállításban segíteni nekem. Mondjuk nem biztos ,hogy Mac környezettel használják lehet csak win-nel ezért nem is biztos ,hogy az jó nekem is.
Most pld Eredeti módban van Oled pixel 49 Kontraszt 42 van és sötét nagyon nekem . Ha a Mac Minin bekapcsolom a Nagy dinamika tartományt akkor jobb felső sarokban kiírja , a tv ,hogy HDR! De itt meg a színek túlzóak a piros és a kék amúgy ha ez nem károsítja a tv-t akkor ezen hagynám mert ez tökéletes mód lenne a Mac minihez. Csak a színből kellene vissza venni egy kicsit . Akkor melyiket kell visszább vennem ,hogy nem legyen ennyire túl tolt. Most szó szerint kiégeti a szemem a helyesírási hibáknál levő piros pontok meg a kék szövegek.

[ Szerkesztve ]

(#81006) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Van egy C1-es 65-ös LG OLED tv-m, ami egy kb 60-70 cm magas TV asztalon csücsül.
Most lett 10 hónapos a kisfiam és elkezdte felfedezni a házat, ami a TV vizsgálatában is megnyilvánul.
Keresek olyan megoldást, amivel fel tudom rakni a falra tartókonzol nélkül.
Valami olyan polcra gondoltam, amit felfúrok a falra és simán elbírja a TV-t a talpával együtt.
Van valaki aki így oldotta meg? Durván 33 kiló a TV + mellé pattintanám a PS5-öt is a polcra.

Köszönöm!

(#81007) powerup2 válasza Matt89 (#81003) üzenetére


powerup2
addikt

Lg c1 kalibrálva is nagyon jó és amikor kijött a c1 nálam landolt is egy akkor nem nagyon volt nála jobb ha kalibrált tv-t nézünk. Az hogy most mért értékek szerint valaki minimálisan jobb és csak a műszer érzékeli arra nem adok ki 2x annyit. Viktor is leirta hogy best buy tv árát tudását tekintve. És idén váltás lesz vagy Lg G3 vagy Samsung qd-oled vagy tcl mini led majd kiderül. Minden ami a mozimba van hangfal hallgatás után vásároltam és teszteket nézegettem valós mérés alapján nem úgy ahogy a fizetett szaklapok teszik. De amúgy a soundbarok sem rosszak amit használsz de van hová fejlődni. Meg kérdéses hogy rendes mozi hangot szeretnél vagy csak esti kikapcsolódás és kis film nézés minőségi képpel. Nem vettem kötekedésnek amit irtál :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81008) powerup2 válasza fireisti (#81004) üzenetére


powerup2
addikt

Jbl hangfalak az élvezetről szólnak élvezhető hangot kapsz nem részletezőt. Nálam utoljára a jbl hdi nagyon leszerepelt a center miatt mert az amit csináltak egy rakás .... Elenben a revel centere meg kiváló ahogy a frontok is igaz drágább is mint a hdi széria. Anno én is szemezgettem a jbl ls80-akkal. De akkor nem tartózkodtam sokat idehaza.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81009) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok

Egy LG OLED42C24LA mennyi a realis erteke? 330k környeke?
Egy msik kerdesem is lenne. Hogy mi a kulonbseg az OLED42C24LA illetve OLED42C21LA között?

Elöre is nagyon köszi :R

(#81010) ricsip válasza powerup2 (#81007) üzenetére


ricsip
addikt

te 2 évente váltogatod a tv-idet?

-

(#81011) powerup2 válasza ricsip (#81010) üzenetére


powerup2
addikt

Volt hogy évente :Da másik oled tv-m az 8 hónapot ment nálam 400 óra volt benne szinte új volt. Bár nálam minden termék megkimélt illetve mondhatni új :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81012) Rollo Tomasi válasza krx21 (#81002) üzenetére


Rollo Tomasi
csendes újonc

Nem néztem én ki, de kellett egy tv a hálóba és mivel ez 300 volt, gyorsan megvettem. Gondoltam, ennyiért nem lehet nagyon mellényúlni vele :))

(#81013) #72042496 válasza Rollo Tomasi (#81012) üzenetére


#72042496
törölt tag

A keresőből tavalyi modell, az adatlapon átfutva az elektronika a C2-vel tűnik rokonnak, szerintem a panel is. Jópofa tévének néz ki. :)

Biztosat a szervizmenü mondana.

[ Szerkesztve ]

(#81014) kkp900 válasza b1sti (#81009) üzenetére


kkp900
senior tag

Most újról beszélsz vagy használtról? Mert most olcsón adja a Telekom ott a 330 ár. Amúgy 350 ezer kb meg az felett van az ára az árúkeresőben. A kettő különbség ,hogy máshova lett gyártva más régióba. Nem tudom te hol akarod venni de itthon és újat akkor a Telekomtól van a legolcsóbban jelenleg. És minden ugyan úgy van a garancia is meg minden.Simán vehetsz tőlük csak magát a tv-t.

(#81015) so_ha válasza b1sti (#81009) üzenetére


so_ha
senior tag

OLED42C21LA: Eu-s modell
OLED42C24LA: Angol specifikáció (gondolom az áram ellátás is)
Utóbbit akkor nézd, ha kint élsz. Az itthoninak eddig 310 volt az alja.

(#81016) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Egy Philips 65OLED806-t, 3 év garival, decemberi vétel, mondjuk mire áraznátok be?: )

(#81017) b1sti


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#81018) Rollo Tomasi válasza #72042496 (#81013) üzenetére


Rollo Tomasi
csendes újonc

Köszi szépen a választ. Igen, azt tudom, hogy most mutatták be szeptemberben, ezért sincs róla még sehol, semmi. Az viszont pofátlanság, hogy közel egymillióért csak egy C2, reméltem, hogy minimum G2 🙂 Mondjuk még mindig jobb, mint a Samsung hasonló, túlárazott designer szarjai edge leddel meg ips panellel 😂

(#81019) Celtis válasza Hmmm1 (#81016) üzenetére


Celtis
veterán

200 és viszem is :)

Ennyire zavar a stutter? Egy csúcs LCD-vel sem fogsz igazán jobban járni.

(#81020) #72042496 válasza Rollo Tomasi (#81018) üzenetére


#72042496
törölt tag

A dizájnt meg kell fizetni. :)
Ez csak tipp a részemről a nem mindig megbízható termékoldal alapján. Biztosabb, ha valaki hozzáértő megméri a fényerőt, vagy direktben megnézi a szervizmenüt.

(#81021) alaves válasza kkp900 (#81005) üzenetére


alaves
addikt

SDR, azok az alap (nem HDR és DV) képmódok (ha nem kapcsolod a nagy dinamikatartományt a mac-en akkor ez van). Nálam is univerzális kijelző az OLED TV (TV, PC, film, játék). HDR-ben is jó lehet a mac, csak a választott HDR képmódot kell megfelelően beállítani. Persze más- más forrásnál más képmódot, beállítást használhatsz, megjegyzi a hozzá tartozó beállításokat (nyilván nálam is filmmaker-ben megy a TV és a film).
C1-en SDR képmódokban HDMI PC ikonmódban kizárólag a 'Játékoptimailizáló' képmódnál 'Színskála: Automatikus', a többinél 'Natív', amelynek eredménye túlszaturált kép. A 'PC' ikonmód kiszürkíti többek között a 'színskála' beállítást is. Vélelmeztem, hogy C2-n is így van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81022) Hmmm1 válasza Celtis (#81019) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Haha... hát 5 kilót megér simán szerintem, főleg, hogy a C21 is majd 700, ha bemész a médiába a 807, még sokkal drágább. Plusz néztem, itt aprón is 400 ért 2020as outletes tv van, egy év garival jó esetben : D

(#81023) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok! Ki mit ajánl oled panel tisztításra?
Köszönöm szépen!

(#81024) salapp válasza dodoroli (#81023) üzenetére


salapp
addikt

Finom felületi por letakarítására Pronto Duster vagy annak megfelelő pl. DM saját márkás eszköz.
Gyermek ujjlenyomatok és egyéb, makacsabb szennyeződések ellen mikroszálas törlőkendő és egy leheletnyi víz. Nem rányomva, könnyű, körkörös mozdulatokkal áttöröljük, utána, ha szükséges, szárazzal is, alig hozzáérve, átmegyünk rajta. Nekem ez vált be.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#81025) b. válasza dodoroli (#81023) üzenetére


b.
félisten

Én ezt használom. Tökéletes,gazdaságos és nagyon jól bevált. Mikroszálas mosható törlővel párosítva.

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81026) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

[link]
Panasonic MZ2000 már kész az új MLA panellel :Y
Az LG még csak egy pre-production panelt villantott különálló vezérléssel [link] 0:50-től

(#81027) b. válasza Pro Koryak (#81026) üzenetére


b.
félisten

lehet képzelődőm de a baloldalin balodalt a jobb oldalin középen és folt szerűen elég sok helyen [link] rózsaszín felhősödést átok.
Mondjuk a tesztvideókon ebből semmi nem látszik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81028) Zolka25


Zolka25
tag

Volt már itt többször említve, hogy hdr vagy dv tartalomnál kell a 100-as oled pixel fényerő (LG C2-m van). Sdr-nél pedig 30-ra van állítva nekem, mert annyi elég számomra. Viszont ha streaming-en nézek újabb sorozatokat és filmeket akkor mind dolby vision. És leginkább ilyeneket nézek. Ps5-ön játszok és azt is hdr-ben.

Szóval így kb mindig 100-ason menne. Nem fog ez hosszabb távon gondot okozni? Tudom mondták itt többen, hogy hdr-ben csak a csúcsfényeknél használja ki a max fényerőt, csak kicsit bennem van az aggodalom azért. Vagy túl aggódom és mások is túlnyomórészt hdr tartalmakat néznek max fényerővel? :)

(#81029) Csandi válasza Zolka25 (#81028) üzenetére


Csandi
őstag

Én is túlnyomórészt dv-t nézek 100 as oled fénnyel

(#81030) Vhiktor válasza Zolka25 (#81028) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem lesz gond.
Ami a lényeg hogy TV adás ne menjen fullon :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81031) Zolka25


Zolka25
tag

Rendben, köszönöm. :) Minden sdr tartalmat 30-ason nézek.

(#81032) Gabor970 válasza Hmmm1 (#81016) üzenetére


Gabor970
addikt

ötszázér szerintem lesz rá vevő is. ;)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#81033) Partz válasza Pro Koryak (#81026) üzenetére


Partz
senior tag

Nem teljesen, az LG Electronics-nak ott a kész G3 a kiállításon ezzel a panellel, ami pár hónap múlva boltokba kerül. A Panasonic MZ2000-et csak ősszel dobják piacra.
Vincent itt az LG Display bemutató paneljával példálózik. Itt egy bemutató videó az új panelról.

(#81034) Sliderxy válasza Vhiktor (#81030) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Meg gondolom böngésző, YouTube app se. Mondjuk yt-on attól függ mi megy, de böngészőnél a filmmaker pont elég nekem.

(#81035) Pro Koryak válasza Partz (#81033) üzenetére


Pro Koryak
addikt

G3-ról még senki nem dobott fel videót. :F

(#81036) univerzita válasza Pro Koryak (#81035) üzenetére


univerzita
addikt

Vincent a HDTV Test oldalán (2)

(#81037) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#81026) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arra lennék kíváncsi, hogy a +150% az, hogy jön ki a Panasonic-nál? [fejvakarás]
A 150% az LZ2000-hez képest, a saját számításom szerint kb 2400nit (pontosan 2430)
Szóval, nekem nem jön ki a matek sehogy, akárhogy számolom ez max 50% lesz, mert azt írták, hogy (KÖZEL) 1500 nit-et is tudtak mérni. A kérdés az, hogy melyik TV-hez mérték az 1500nit-et? Valami elcseszett őskori LG tévéhez?

Nyilván lecserélem (majd) rá az LZ-t (vagy a HZ-t), de az őszi megjelenés egy vicc...

(#81038) ΞΔGLΞ válasza powerup2 (#80993) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

klipschet érdemes lenne cserélni

Megtehetném, de minek?

Nagyon sokat utazom, alig nézek tévét, lényegében, ha van rá időm, akkor a szokásos Netlix, Disney, Apple, Prime szoktam kapcsolgatni ,végül nem találok semmit. Nekem, ami fontos (mostanában és a család után) az az autó kényelme és a az Audiophile hangzás stereo-ra, a házimozi nekem (most) elég hangra.
Amit lecserélnék az a tv, mondjuk egy 150 colos OLED-re, ami nem létezik. LG-nek van a 97-ese, de nekem nem kell LG. A Sony új tévéjét viszont lehet, hogy megrendelem... Mert a hatása alatt vagyok még mindig.

(#81039) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#81037) üzenetére


#72042496
törölt tag

Flatpenelsen is azt beszélik, hogy mihez képest értik a 150% pluszt, mert nem állnak össze az arányok. Egyelőre nincs konklúzió.

Ebből szerintem az látszik, hogy bullshit az egész.

[ Szerkesztve ]

(#81040) Callme


Callme
tag

Sziasztok!
Egy LG C2-es Oled vásárlásán töröm a fejem. A kérdésem csak az lenne, hogy ennél a modelnél játék módban működik a bluetooth fejhallgató? Mert mintha azt olvastam volna, hogy nem minden okés, ha egyszerre akarom használni a game módot meg a bluetooth fejest a tévén. (PS5-höz szoktam használni egy Sony WH-1000 XM3-as fejhallgatót).
Tud valaki erről bármit is? A válaszokat előre köszönöm :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#81041) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#81039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valószínűleg, hogy ez a mérés egy őskövület LG OLED tévéhez mérten készült. Mert a legutóbbi tévéjükhöz ez max 50%, és ez is nyilván sok, de a 150% az valami nagy marketing bullshit.

(#81042) csizo


csizo
tag

Sziasztok!Adott egy S95B rákötve egy WD kúlső vinyó.Szépen beolvas mindent.Lejátszáskor egy kis idő után megszakad a kép és bejön a képernyökímélö,a hang mehy tovább.Mit kellene beállítani vagy kikapcsolni,hogy rendesen működjön?

(#81043) Borisz76 válasza csizo (#81042) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán a képernyő kímélőt ? ;]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#81044) csizo válasza Borisz76 (#81043) üzenetére


csizo
tag

Igen,de hol kell?Nem értem,hogy miért kapcsol be egyáltalán.

(#81045) Gicz válasza csizo (#81044) üzenetére


Gicz
addikt

Firmware hiba, kapcsold ki a tvt, huzd ki a konnektorbol, és dugd vissza és egy ideig jó lesz. Ez volt nekem az egyik indok amiért elálltam a vásárlástól év vettem egy c2-t helyette :) sok kis alró fe bug.

[ Szerkesztve ]

(#81046) bigdigit válasza csizo (#81044) üzenetére


bigdigit
addikt

Nem vagyok előtte de panelvédelem vagy energia cuccok között lesz.Mondjuk én külső eszközt használok lejátszásra. Gyárit még jót nem láttam így ki sem próbáltam.

(#81047) lala666 válasza csizo (#81042) üzenetére


lala666
senior tag

Áramtalanítod, vársz egy percet vissza és utána tökéletes.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#81048) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok,
Kb fél év után rákötöttem egy USB-s DAC-ot a Philips 856-omra, de most nincs így hang. Pedig kb fél éve kipróbáltam és működött. Lehet elálítottam valamit, vagy lehet másik usb portban volt, most egyikben sem megy.
Szóval külső USB-s DAC esetén milyen beállításokat nézzek meg, hogy működjön újra?

(#81049) csizo válasza lala666 (#81047) üzenetére


csizo
tag

Köszi, kipróbálom.

(#81050) 72wolfman


72wolfman
csendes újonc

Üdv mindenkinek. Van egy LG OLED48C11LB tv-m. Ha beprogramozom felvételre a tv műsort, nem veszi fel újabban. Van valami ötlete valakinek mi lehet a baj?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.