Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-21 23:48:36

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15001) salapp válasza Mentolka (#14979) üzenetére

salapp
(őstag)

Ja, könnyen, van egy ilyen tévéző/társalgó szobánk.
Mondjuk tapasztalatom szerint a legtöbb ember pocsékul rendezi be a lakását.
Egy barátom egyszobás lakásában moccanni sem lehetett, én funkciókra bontottam neki, és baromi jó élhető lakás lett, azóta imádja. És még a teknőseinek is lett egy kedves kis sarkuk.

(#15002) Strezi válasza dgyuri0123 (#14993) üzenetére

Strezi
(senior tag)

:C :))

Vagyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#15003) Joshi

Joshi
(félisten)

Az LG B8 butább verzió a C8-hoz képest, de legalább drágább. :DD :C

(#15004) Joshi válasza Joshi (#15003) üzenetére

Joshi
(félisten)

Panasonic TX-55EZ950E 5év garival. Te melyiket választanád? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15005) junior11 válasza Joshi (#15004) üzenetére

junior11
(veterán)

Jöhet a Pana. :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15006) adamssss válasza Joshi (#15004) üzenetére

Ha csak a kepminoseg erdekel akkor talan a pana, de mivel annyira kozel van a ketto igy a webos miatt biztosan az lg-t vennem. De szerencsere ez a dontesi kenyszer nem fenyeget. :D

(#15007) Joshi válasza junior11 (#15005) üzenetére

Joshi
(félisten)

Vagy ugyan itt kicsit többért 65B7? ;] :DD

(#15008) Gtaati válasza Joshi (#15007) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Hello!

50-el tobbert en biztos a 65"-t vennem:)) A heten ertem haza Nemetorszagbol tesomektol es ami nagyon durva volt, hogy, akcioban adtak 1500 euroert a 65"-os Grundig oledet.... Ha nem lett volna meg a B7-t abbol a penzbol biztos raprobaltam volna :DD

[ Szerkesztve ]

(#15009) Palapo válasza Joshi (#15007) üzenetére

Palapo
(tag)

Mehetne még lejjebb az ára, hiszen "szar tavalyi" modell! :DDD

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#15010) Joshi válasza Gtaati (#15008) üzenetére

Joshi
(félisten)

Az a Grundig már tavaly is volt ~1800€ környékén akcióban, én is kíváncsi lennék egy tesztre.

(#15011) torma1981 válasza Joshi (#15010) üzenetére

torma1981
(addikt)

Szerintem gyanúsan olcsó az. Én nem vettem volna. Ki tudja milyen. Nincs nagyon róla semmi infó.

(#15012) Joshi válasza torma1981 (#15011) üzenetére

Joshi
(félisten)

Az LG-sek azzal nyugtatják magukat, hogy minden OLED tévében LG panel van, szóval olyan nagy különbség nem lehet. :DD ;] :C Egyébként pont ezért lenne jó egy teszt, na nem HDTV vagy Rtings-es, csak egy elefántos. :))

[ Szerkesztve ]

(#15013) kissa1026

kissa1026
(őstag)

Sziasztok!

Ez az LG, jobb mint a Sony? Sajnos, csak a Sony-t tudtam kipróbálni, az igazán meggyőző volt.

[ Szerkesztve ]

(#15014) Joshi válasza kissa1026 (#15013) üzenetére

Joshi
(félisten)

Az összehasonlítás nem jó. A Sony A1 tavalyi modell míg az LG idei. Az ár egyezés nem véletlen, de az OLED most egy olyan időszakon esik át, ahol mindenképpen a békaseggealatt lévő akciókat érdemes figyelni. Az OLED néhány éven belül tucattermék lesz. Ezt csak abból sejtem, ahogy az LG forgatja a kardját. Az LG szinte azonnal kivégezhetné az LCD technológiát, de tudjuk hogy létezik a TV Kartel. Szerintem még évekig ennek a Kartelnek a hatása alatt leszünk.

ui.: lehet hogy kicsit bővebben fejtettem ki a véleményemet, mint azt kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#15015) FollowTheORI válasza kissa1026 (#15013) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Van amelyikben egyik van amiben a másik, de összegészében ízlés kérdése csak melyik.
Sőt tipikusan a legolcsóbb oledet érdemes venni, hacsak nincs valami apróság ami miatt a drágább kell.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15016) kissa1026

kissa1026
(őstag)

Joshi (PH! félisten):

Örülök, hogy leírtad, köszönöm szépen.

FollowTheORI (PH! nagyúr)

Most ezt az új LG készüléket ajánlották, hogy nagyon jó lenne számomra, ezért kérdeztem, hogy a Sony készülékétől vajon miben jobb?

Amúgy semmilyen tv alapú forrás nem lenne megjelenítve a készüléken (még más forrásból sem!), főleg HD (Blu-ray remux), kevés SD (DVD remux) és még kevesebb Upscaled 4K (4K Blu-ray remux) lenne rajta megjelenítve. Így is azt írjátok, hogy elég a belépő kategória (az akcióvadászattal még én is egyetértek, csak nehezen tudom elképzelni, hogy nincs látható és érezhető különbség az egyes modellek képi megjelenítése között)?

(#15017) Joshi válasza kissa1026 (#15016) üzenetére

Joshi
(félisten)

Nem számottevő a különbség. Olvass teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#15018) Pro Koryak válasza kissa1026 (#15013) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Az e8 árán megkapod a sony af8-at, amiben ugyan az az idei oled panel van + még kapsz hozzá egy ps4-et is.

Joshi:
"Az LG szinte azonnal kivégezhetné az LCD technológiát, de tudjuk hogy létezik a TV Kartel."

Hiszen majd mindenki tőle veszi a brutál ips panelt, hülye lenne abbahagyni.

[ Szerkesztve ]

(#15019) Pro Koryak válasza torma1981 (#15011) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Ha már oled, annyira rossz képminősége nem lehet! Ráadásul a design is elég meggyőző, nekem jobban bejön, mint pl egy philips vagy akár a b7/c7.

(#15020) belan válasza Joshi (#15004) üzenetére

belan
(őstag)

Egyértelmű 65b7 mérete miatt .

11 pro max midnight green

(#15021) krx21 válasza kissa1026 (#15013) üzenetére

krx21
(veterán)

Szerintem nem jobb. Alapvető különbség, hogy más kialakítás. Ha TV állványra helyezed, érdekes lehet, hogy a Sony enyhén hátra dől, ráadásul rögtön az állvány szintjében van...

[ Szerkesztve ]

(#15022) FollowTheORI válasza kissa1026 (#15016) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Sony-nak jobb a mozgás kezelése... igazából minden másban kb az LG-vel azonos vagy az LG jobb.
Sőt az LG több mindenben jobb (legalábbis jelenleg).

Azt meg mindenki eldönti a mozgásmegjelenítés (főleg a 24p stutter) miatt megéri e neki a Sony felára... egyébként meg kell venni a legolcsóbb LG-t. :)
Mégcsak nem is azt, amit neked ajánlottak, hacsak az az átlátszó üveg design nem fontos amiért százezreket fizetnél plusszba, bőven jó a C8 vagy B8 is.

(Vagy még olcsóbban tavalyi modellek, C7/B7, ha találsz.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15023) belan válasza FollowTheORI (#15022) üzenetére

belan
(őstag)

Jogos érv ✌️👍

[ Szerkesztve ]

11 pro max midnight green

(#15024) Ren Hoek válasza FollowTheORI (#15022) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Na de mit értesz jobb mozgásmegjelenítés alatt?

Mert a BFI miatt nem érdemes megvenni csak. Vibrál mint az atyaúristen.

Vagy jobban szappanoz?

[ Szerkesztve ]

(#15025) FollowTheORI válasza Ren Hoek (#15024) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Igen... jobban interpolál (szappanoz... mármint kevésbé). :)
Meg kevesebb az artifact és egyéb hiba.
Meg jobb a "mozgás felbontása".

[ Szerkesztve ]

(#15026) Ren Hoek válasza FollowTheORI (#15025) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Na várjunk csak, ez nem így működik.

Ha valaki nem szereti a szappanozást, akkor tökmindegy.

A mozgásfelbontás nem lesz jobb ettől. Interpolálva ugyan az mint LG-n, érzetre pedig a BFI javítja.

[ Szerkesztve ]

(#15027) FollowTheORI válasza Ren Hoek (#15026) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Pont ezért érdekes, hogy nem szappanoz annyira, mint az LG... nyilván ha valaki kikapcsolja ígyis ugyis mert fúj fúj még a legkisebb is, annak mindegy... na de ha bekapcsolod mert kell neked... na ott már nem mindegy. :)

Mellesleg nüanszokon beszélünk nyilván... ha valaki mindenképp különbséget keres. :)
Nem valami ég és föld dolog ez nyilván.

Ez ugyanolyan hogy a dynamic tone mapping/active hdr meg az LG-t teszi jobbá az UHD bluray anyagoknál, mert szépen le tudja követni magától nem lesz túl sötét vagy túl világos.

[ Szerkesztve ]

(#15028) kissa1026

kissa1026
(őstag)

Joshi (PH! félisten):

Olvasok, nézek teszteket, de - én - nem látok látványos különbséget az egyes OLED készülékek között, miközben a különböző tesztekben a műszerrel van kimutatható különbség.

Pro Koryak (senior tag):

Ezt nem tudtam, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! ;)

krx21 (PH! nagyúr):

Fali konzolon lenne mindenképpen.

FollowTheORI (PH! nagyúr)

Nem, nem fontos a design, csak az ár/érték arányú tökéletes képminőség, illetve a 65" méret, bár ennek ára számomra a horror kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15029) AL

AL
(senior tag)

Sziasztok! Ha valaki sokat telefonál és szeretne egy olcsó OLED tévét + egy jó telefont akkor ez egy jó ajánlat . Az előfizetés egy kicsit sok, de van akinek biztos megéri : https://www.telekom.hu/lakossagi/keszulekek/akcios-keszulekek/lg-tv-telefonnal Üdv

[ Szerkesztve ]

(#15030) AL

AL
(senior tag)

Sziasztok ! A Panasonic OLED a Jou Tube videóknál, aminél a címben 4K HDR 60FPS szerepel átkapcsol HDR - re a Sony tévéknél ez nem megy, csak 4K - ba játsza le ugyanazokat a videókat HDR nélkül . Nálatok az LG - nél hogy megy ez ? Miért vannak ilyen különbségek, talán a Droid miatt ? Üdv.

(#15031) krx21 válasza FollowTheORI (#15027) üzenetére

krx21
(veterán)

Számomra a Sony-nál érthetetlen, hogy nincs konkrét oled fényesség állítás, ami a panel általános fényességét állítja... :F

(#15032) Joshi válasza AL (#15030) üzenetére

Joshi
(félisten)

Igen, Sonynál a Droid miatt nem megy a youtube HDR. Állítólag meg lesz oldva, kérdés hogy mikor. :DDD

(#15033) Joshi válasza krx21 (#15031) üzenetére

Joshi
(félisten)

A Csúcsfény akar ez lenni, viszont az tényleg fura hogy csak 3 léptékben lehet állítani. Megkérdezzem a Sony Supportot hogy miért?

(#15034) Mentolka válasza AL (#15030) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Jobb felső sarokban megjelenik egy ikon, amikor bekapcsol.

(#15035) junior19 válasza krx21 (#15031) üzenetére

junior19
(aktív tag)

Sonynál a fényerő felel meg az Lg Oledfény funkciónak. Többször le volt már írva, az Rtings-en is így van jelölve. Az Lg fényerő pedig a Sonynál a sötét részek fényerőszintje opciónak felel meg.

codec project

(#15036) Joshi válasza junior19 (#15035) üzenetére

Joshi
(félisten)

És akkor a Csúcsfény mi akar lenni? :F

(#15037) krx21 válasza Joshi (#15036) üzenetére

krx21
(veterán)

Szerintem a dinamikus kontraszt.

(#15038) kutyu92

kutyu92
(kezdő)

Megvettem vegül egy 65b7et :)) viszont így lett a budaörsi médiában egy felszabadult 55b7 originalt aki meg szeretne vele gazdagabb lenni csapjon le ra :)

(#15039) Joshi válasza krx21 (#15037) üzenetére

Joshi
(félisten)

A dinamikus kontrasztot ti kikapcsoljátok az LG-ben? Mert itt ha kikapcsolom nagyon lecsökken a fényerő, gyakorlatilag max fényerőn sincs meg a 120cd/m2-em.

(#15040) dgyuri0123 válasza Joshi (#15039) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Ki van kapcsolva... bár én úgysem vagyok kompetens... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15041) daneel_hu válasza Joshi (#15039) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

ki

(#15042) Joshi válasza daneel_hu (#15041) üzenetére

Joshi
(félisten)

+ dgyuri0123

Akkor a Sony Csúcsfény nem lehet dinamikus kontraszt. :(

[ Szerkesztve ]

(#15043) alaves válasza Joshi (#15039) üzenetére

alaves
(tag)

Nálam 55B7V dinamikus kontraszt: ki

Hozzáteszem, hogy ha a szemed nem túl jó (pl. "öregszem") alacsonyra bekapcsolhatod, mert pl. a http://4kmedia.org/lg-colors-of-journey-demo/ a lány jobban látszik miközben a csillagokat nézi.

LG OLED55B7V

(#15044) Joshi válasza alaves (#15043) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ez a magyarázat van a csúcsfényerőnél. Szerintetek ez lenne a dinamikus kontraszt?
Ja és HDR-nél is sokat veszít a fényerőből ha kikapcsolom, de SDR-nél gyakorlatilag használhatatlan kikapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#15045) FollowTheORI válasza Joshi (#15039) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Én bekapcsolva használom, bár főleg HDR alatt a dynamic tonemap/active hdr miatt... SDR-nél nem fontos szvsz (B7-nél).

HDR alatt nekem néha túl sötét nélküle az kép és elvesznek a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#15046) FollowTheORI válasza Joshi (#15044) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Szerintem igen... mindenképp a kontraszttal kapcsolatos.

Amugy miért nem hagyod a faszba a magyar menüt? :D
Angolban minden egyértelmű lenne szvsz... vagy nem tudtok angolul ennyire?

Amúgy nézed meg ezt, ha tudsz angolul mindent elmagyaráz: [link]

Amugy menéztem és azt mondja ezzel tudod limitálni a fényerőt... szvsz fölösleges állítani, hagyd közepesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#15047) Joshi válasza FollowTheORI (#15046) üzenetére

Joshi
(félisten)

Van külön Kontraszt is. :D

(#15048) Joshi válasza FollowTheORI (#15046) üzenetére

Joshi
(félisten)

Az a gond hogy nem egyértelmű, ugyanis egy korábbi firmwareben a Csúcsfényerő még X-tended Dynamic Range megnevezés volt. Ez utóbbi egy fantázianév, gyakorlatilag jelenthet bármit. Olyan hogy Dinamikus Kontraszt nincs a Sony A1-ben, ha lenne akkor biztosan kikapcsolnám.

Akkor mégis csak jól sejtettem hogy ez az LG-féle OLED fényhez hasonló akar lenni.

(#15049) FollowTheORI válasza Joshi (#15048) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

LG-n nincs ilyen... ahogy a csávó is mondja ez Sony specialitás... limitálja a fényerőt (és gondolom ezzel a dinamikatartományt is), de cserébe eltolja a gammát is... szóval hagyni kell. :)

Persze ha akarsz ilyennel pöcsölni akkor pöcsölj vele. :D

Nyilván köze van az "oled lighthoz"... de ez inkább olyan, mintha kézzel állítgatnád szerintem a teljesítmény limitert.

[ Szerkesztve ]

(#15050) Joshi válasza FollowTheORI (#15049) üzenetére

Joshi
(félisten)

Igen közepesen kalibráltam a tévét, akkor hagyom ezzel nem játszok habár eddig se játszottam vele. Igazából azt akarom kideríteni hogy miért mérek mindig mást, pedig bemelegítem a tévét is és az x-rite display prot is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.