Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Jannn válasza renziNNN (#36998) üzenetére


Jannn
senior tag

Ez eléggé tákolmány, ráadásul számítógép is kell hozzá.. Vagy élőben, kábel tv-n a barátok közt is tud ambilájtolni? :U

(#37002) alaves válasza Fisha (#36975) üzenetére


alaves
addikt

Ez nem OLED probléma, hanem az LG interpolációs gyengesége. LG LCD-n is ilyen. Panasonic-é kicsit jobb, de ha észrevehetőség szint alá akarod csökkenteni az artifact-ot akkor Sony, vagy megelégszel a 2-3 de-judderrel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37003) Doller válasza renziNNN (#36998) üzenetére


Doller
tag

Ezzel az utólagossal én nem mennék semmire, nem szoktam rádugni gépre a tvt.
Ez az egyik baj. A másik, hogy az ilyen dolgok összehozásához full hülye vagyok.😁😁

(#37004) Doller válasza Jannn (#37001) üzenetére


Doller
tag

Ez az amit nem. Pedig nincs is annál szebb!
😃😃😃😃

(#37005) Fisha válasza chros (#36848) üzenetére


Fisha
őstag

Fúú nagyon köszi. Ez választ ad minden olyan okoskodásra, hogy csak az interpoláció okozza-e a szappanopera hatást. Gyakorlatilag nézhetetlen, olyan mintha Will Smith a Mátyás téren sétálgatna Tildával. De közben meg a mozgások szuperek.

[ Szerkesztve ]

(#37006) Fisha


Fisha
őstag

(#37007) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de számomra a HDR anyagok jönnek be a legjobban, sima 4K-t már már nincs is kedvem nézni.

Mutattam már több szemnek is a képet, hogy az Eredeti, vagy a szakértői bekalibrált a jobb, egyöntetűen az eredetire szavaztak. :D

(#37008) PuMbA válasza SzlobiG (#37007) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-ray-eken nincs is sima 4K anyag, csak 4K HDR :)

(#37009) chros válasza PuMbA (#37008) üzenetére


chros
őstag

De van, csak elvetve.

(#37010) Strezi válasza SzlobiG (#37007) üzenetére


Strezi
őstag

Ez ilyen ;) Nekem valahogy végre a fényeket tette véglegesen helyre. Nincs túl sötét vagy túl világos jelenet, mióta HDR-t nézek. Nem éreztem rá ingerenciát hogy valamilyen szinten is állítgassam a tévét. Egyszerűen jó. Mondanám hogy mint a moziban, de annál jobb :D

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#37011) EasyLife válasza lionshamlet (#36997) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Én tegnap ezzel a dual layerrel szívtam, hang nélkül című film mkvban található meg dolby visionbe, nah erről kiderült, hogy nem igazán támogatott így egyenlőre csak mp4 be, így próbáltam először mkvtoolnix-el kivenni a dolby vision sávot, de mint kiderült a dual layer lényege, hogy van egy eredeti sáv ami a filmet tartalmazza 4k ban míg a másik a dolby vision sáv maga is egy videó sáv amit lejátszva csak a fényeket látod tehát egy nagy fekete fehér kontúros fullhd sáv a dolby vision. Ezért dual layer mert egyszerre a kettőt játssza le. Nos így nem jártam sikerrel, utána próbáltam még dvdfab-al mp4 be konvertálni, az fel is ismeri mint dolby vision ös film, de konvertálás után sima HDR ben játszotta le a tv. Találtam más progit is de az csak iso-ból tudja az m2ts fájlokat átkonvertálni dolby visionos mp4-be.

(#37012) renziNNN válasza Jannn (#37001) üzenetére


renziNNN
tag

Az említett megoldás ugyanúgy számítógéphez volt :))
Egyébként meg lehet csinálni a Barátok közthez is tv-re az ambilájtot, csak az nem pár ezer forint lesz, hanem tippre 20-25k :D
Sőt, most el is gondolkodtam rajta, hogy megcsinálom. :U
A másik meg, hogy kinek mi a tákolmány.. Nyílván ha valaki hivatalos ambilightot szeretne Philipset vesz és megkapja, de attól még ugyanúgy meg lehet valósítani az effektet utólag, akár más tvkre is :)

[ Szerkesztve ]

(#37013) junior19 válasza SzlobiG (#37007) üzenetére


junior19
senior tag

"Mutattam már több szemnek is a képet, hogy az Eredeti, vagy a szakértői bekalibrált a jobb, egyöntetűen az eredetire szavaztak."

Csak hogy pontosak legyünk. Attól, hogy a fényerőt, kontrasztot + pár dolgot beállítasz, még nem lesz kalibrált a kijelző.
Ezeket a megjegyzéseidet sem nagyon értem. Megszeretnéd győzni a topikot, hogy az eredeti képmód a jó? Mert már többször hangoztattad. Nincs azzal baj, hogy nektek az a képi világ jön be, csak azért tudjad, hogy az nagyon messze van az eredeti videó anyagtól. Szubjektíven nektek ez jön be, nem tudjátok hogyan kellene kinézni egy képnek, nincs ezzel baj. De ne akard már azt sugallni, hogy az Eredeti képmód a jó.
Talán az összefoglalóban is le van írva, de a topikgazda is pár naponta leírja, hogy milyen anyagnál melyik képmód a legpontosabb. Biztos több olyan készüléket is kalibrált már, amilyen neked is van, s azok alapján állítja. A tesztoldalak sem véletlenül nem az Eredeti képmódot tesztelik, mert normálisan nem is kalibrálható.
Egy fél órás mérés a két képmódon megmutatná nektek is, hogy az Eredeti igen csak messze van az eredetitől.
Nem bántásként írtam amit írtam, csak annyiszor volt már erről szó, s nem értem most mit akarsz. Ha nektek az Eredeti képmód beállításai tetszenek, nézzétek úgy. De aki egy kicsit is jobban ért a videómegjelenítéshez, azt úgysem fogod tudni meggyőzni.
Jó szórakozást kívánok a készülékhez, szerezzen sok szép órát számotokra.

codec project

(#37014) rothfb válasza EasyLife (#37011) üzenetére


rothfb
veterán

Tegnap ezt a filmet néztem meg. Jó kis film, kár, hogy nem zárták le. De majd a második rész...
Ezt az egybe csomagolt hdr+dv-t meg nem értettem mire jó, pedig Trinity rls. Mkv-ből tudtommal sem lehet DV-t lejátszani. Főleg így egyben nem értem mire jó...
Na mindegy, nekem tetszett a film. Bár, hogy minek rá true hd atmos hang? Mikor max a zene szól az egész film alatt...

[ Szerkesztve ]

(#37015) SzlobiG válasza junior19 (#37013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kicsit félre érted a dolgot úgy látom. Tisztába vagyok vele, hogy egy másik kalibrált kijelző értékei nem feltétlen lesznek jók egy ugyanolyan típushoz mivel ezek többnyire egyedi értékek. A monitorom kalibrálva van saját színprofillal. Én nem bizonygatom, csak leírtam hogy a legtöbb szemnek általában a nem színhelyes megjelenítési mód jön be, ennyi. Szóval én nem akarok senkit se meggyőzni kár is volt ennyi betűt pazarolnod erre. :U

[ Szerkesztve ]

(#37016) renatto válasza chros (#36965) üzenetére


renatto
őstag

2. részt néztem tegnap, ma/holnap elérek oda és megnézem mizu.

(#37015) SzlobiG Mondjuk azért mert több embernek a túlszaturált "csilli-villi" kép jön be, attól még nem az lesz a helyes/megfelelő... :U

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37017) alaves válasza Fisha (#37006) üzenetére


alaves
addikt

Szkeptikus vagyok, mert nem hinném hogy károsodás nélkül képes az OLED 3000 nit csúcsfényre, még akkor sem, ha ez infinitézimálisan kicsi időtartamokban történik. :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37018) renatto válasza alaves (#37017) üzenetére


renatto
őstag

A 3000 nits a LED-re vonatkozik, ami a videó elején van (bal oldalt). De lehet félreértettem amit írni akartál....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37019) alaves válasza renatto (#37018) üzenetére


alaves
addikt

Igazad van, OLED-nél 800 nit van írva.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37020) Doller válasza renziNNN (#37012) üzenetére


Doller
tag

Csinálj belőle vállalkozást. Az elsők között vásárolok! 😁😁

(#37021) Elektrosokk válasza renziNNN (#37012) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem [link] ez egész vállalhatónak tűnik.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#37022) Celtis válasza Elektrosokk (#37021) üzenetére


Celtis
veterán

Ez is csak külső HDMI forrás esetén működik.

(#37023) chros válasza rothfb (#37014) üzenetére


chros
őstag

> az egybe csomagolt hdr+dv-t meg nem értettem mire jó

Persze, hogy nem, mert a tavalyi Panakon nincs DV :D
A viccet felre teve, mp4-bol lehet ma csak lejatszani oket (mkv-bol meg (?) nem), profil 5 vagy profil 7-el.

Mas: kiprobaltad a linkelt Professional 1 beallitasokat? Velemeny? :)

(#37011) EasyLife : "hang nélkül című film mkvban található meg dolby visionbe ... Találtam más progit is de az csak iso-ból tudja az m2ts fájlokat átkonvertálni dolby visionos mp4-be."

Probald ezzel: ez a hivatalos mp4muxer DV-hez, de itt @Grecola rakta egy zip-be, DV-MP4-Maker v2 kis programma az osszes szukseges utilt. En egyszer probaltam, akkor mukodott jol, mkv-bol is :)

[ Szerkesztve ]

(#37024) rothfb válasza chros (#37023) üzenetére


rothfb
veterán

Elfelejtettem kipróbálni, majd ma.
Hang nélkül lekötött...:DDD

Ha jól értem, mkv-ból ki kell venni a videósávot és mp4-be menteni?

(#37025) chros válasza rothfb (#37024) üzenetére


chros
őstag

En pedig a The Silence -t (SDR) neztem DTS-HD HFR (!) hanggal, es csak suttognak benne javareszt! :D

> Ha jól értem, mkv-ból ki kell venni a videósávot és mp4-be menteni?

Igen, de ebben tobbet nem tudok segiteni, masik topikban ertekezzetek rola, s ha mukodik a fenti dv-mp4-maker util nektek is, akkor linkeljetek be.

(#37026) EasyLife válasza chros (#37023) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Köszi, ezt a DV-MP4 Maker v2 -t elindítottam, szét is kapta egyből az mkv fájlt darabjaira (bár ennek annyira nem örülök, lehet csinálnom kellett volna egy másolatot), most nagyon dolgozik valamin :Y

(#37027) rothfb válasza chros (#37025) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, ezért mondtam, hogy minek atmos hang a rls-be... csak suttognak max. A zene van és ennyi. Meg a szörnyek krákogása, csattogása...:D

(#37028) EasyLife válasza rothfb (#37027) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Az lenne a lényege az atmosnak, hogy pontosan halld pl honnan jönnek a szörnyek:U

[ Szerkesztve ]

(#37029) lionshamlet válasza EasyLife (#37011) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Igen, Dolby Visionra csak az mp4 jó nekünk, ha nincs mediaplayer.
Viszont úgylátom magra elkezdték felfelé tolni az mp4 anyagokat-
(Trinity)
2020 release
- Matrix
- Joker
- Aquaman
- Gladiator

(#37030) chros válasza lionshamlet (#37029) üzenetére


chros
őstag

Lehet, hogy valamelyik csapat tag belepett a DV kepes OLED TV taborba :D es nincs oppo klonjuk :D
(Most jott meg egyebkent, kivancsi leszek, hogy mukodni is fog-e este, vagy csak egy teglat kaptam :D )

[ Szerkesztve ]

(#37031) Elektrosokk válasza Celtis (#37022) üzenetére


Elektrosokk
addikt

mondjuk nekem az ideális, 90% Apple tv 10% kábel tv az arány.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#37032) renatto válasza chros (#37030) üzenetére


renatto
őstag

Majd írhatnál róla pár sort. :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37033) alaves válasza Fisha (#36975) üzenetére


alaves
addikt

A hivatalos alpha7 és alpha9 leírásoknál az alpha7-nél nincs, de az alpha9-nél az van, hogy "eltávolítja az artifact-ot".

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37034) Celtis válasza Elektrosokk (#37031) üzenetére


Celtis
veterán

Az "ideális" mást jelent.

(#37035) stilo18


stilo18
addikt

Philips 55OLED754 elég korrekt áron van a Media Markt-nál, 340k.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37036) so_ha válasza chros (#36609) üzenetére


so_ha
senior tag

TV Roadmap 2020 to 2025 nem sokáig tartott, hogy a Samsung 2025-2026-ban hoz ki micro Led-es Tv-t, mert már idén árul 75"-os mérettől. Ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy ugorja az Oled technológiát, és a Qled után a microLED-et fejleszti. Biztos aranyárban lesz még a legkisebb méret is, de a fejlesztés elismerésre méltó.

"a cég bejelentette, hogy 5 új microLED tévét tesz elérhetővé idén, 75, 88, 93, 110 és 150 hüvelykes változatban. Ez utóbbi ráadásul 8K felbontást kínál (a többi 4K-s), és ez, illetve a 88 hüvelykes verzió keret nélküli kialakítással érkezik."

(#37037) so_ha válasza so_ha (#37036) üzenetére


so_ha
senior tag

(#37038) EasyLife válasza chros (#37025) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Kb 40 perc volt mire végzett az átkódolással, most már lejátsza dolby visionbe viszont szaggat... próbáltam plexen és dlna-n keresztül a tv média lejátszójával is. Szóval ez nem jött össze :(( 130-150 megabiten megy wifin és hdr-be nem szaggat pedig ott is magas a bitrátája 80 megabit körüli.

(#37039) cichlid1


cichlid1
tag

Na elballagtam ma a MM-be, megnéztem a Philips 804-et és 754-et. elkértem a távot, és szétnyomkodtam az androidját a 804-nek. Őszinte leszek, azonkívül hogy az LG-nek kicsit logikusabb és kézreállóbb a webos, sebességbeli különbséget nem éreztem, szerintem lehet vele élni. Viszont ez a qwerty billentyűzetes táv és az ambilight erősen billent a philips felé. Megnézetm usb-ről pár 4k HDR anyagot, "patika" a képe, brutál szép.

Az andoidos oprendszeren és a 2.1 hdmi hiányán kívül szól valami a Philips ellen még amiről nem tudok? :) ? Mert nekem az android nem volt döcögős a 2.1 hdmi nélkül mivel egyáltalán nem játszok, tudok élni :)

Ja és a 804 nyert valami best product 2019/2020 EISA díjat. Vagy ez csak valami marketing szar díj?

(#37040) renatto válasza cichlid1 (#37039) üzenetére


renatto
őstag

Az marketing díj, ne ez vigyen előre! :N Az én házimozim is nyert ilyet. De hogy érezd a "súlyát" és az elismerés erejét, ha ezzel az infóval átmész a házimozi topikba, ezzel együtt is megesznek! :DDD
Szerintem sincs semmi baj az androiddal, nekem van Sony 4k 3D-s tévém, nem játszok rajta és bár picit lassabb a menü mint az LG-n, teljesen rendben van. Mondjuk akik panaszkodnak, több programot használnak rajta/játszanak és szerintük idővel lassul a rendszer, illetve csinál érdekességeket. Szerencsére én ezekkel nem találkoztam.
HDMI 2.1-nek játéknál (és PC) lesz értelme, majd. Szóval ez rajtad áll...

#36848) chros És ha jól gondolom a 4@60Hz már a HDMI 2.0 sávszél végét karcolja (17,82GB/18GB), így itt már kijöhetnek a kábelhibák is.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37041) so_ha


so_ha
senior tag

Új LG OLED modell: OLED48CX

(#37042) renatto válasza so_ha (#37041) üzenetére


renatto
őstag

Az új csórOLED! ;] Az LG B tulajok végre fellélegezhetnek! :DD Feltéve, hogy az is beég... :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37043) chros válasza so_ha (#37036) üzenetére


chros
őstag

:D Koszi, es itt Vincent rovid videoja a Samu MicroLed-rol.
Tetszett a felirat a vegen: ar nincs bejelentve, s ha meg akarod kerdezni, akkor nem fog ra telni neked! :D
Magyaran aranyaron lesznek eloszor, de ezt eddig is tudtuk.
A kerdes, ha majd paran hasznaljak, akkor ki mit mond majd. Ami fura meg, hogy a "kis" modellek eseteben is darabokban van a kijelzo, igy nem lehet tudni, hogy milyen anomaliakat eredmenyez osszerakva.

(#37032) renatto : "Majd írhatnál róla pár sort."

:) Par sor nem lesz ide eleg, arra gondoltam, hogy csinalok neki kulon topikot, de valszeg csak jovo heten.

(#37038) EasyLife : "Kb 40 perc volt mire végzett az átkódolással"

Az nem kodolt at semmit, csak remux-elt, hacsak nem az audio-t. Sajnalom, hogy nem sikerult nalad, probald meg majd egy masikkal esetleg, ha van.

(#37044) renatto válasza chros (#37043) üzenetére


renatto
őstag

Köszi, nekem az is jó, ha ráérsz! :))

MicroLED: gondolom ezért is (mert iszonyat drága) nyitott OLED felé és mivel az általa gyártott panel harmad áron van (LG panellel szemben), így végre érvényesülhetne (akár nagyot kaszálhatna is) az "olcsóbb" szegmensben, míg a MicroLED ára lentebb kúszik....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37045) cichlid1 válasza renatto (#37040) üzenetére


cichlid1
tag

Köszönöm, még rágom magam rajta. Olvasva a teszteket sajnos van azért vele egy két aggály. egyrészről bemenetenként nem állíthatóa a tv. magyarul egy beállítás játszik minenhova. Aztán töb tesztben problémaként írták a nagyon szigorúra kalibrált ABL-t, ami a képminőség rovására megy, valamint HDR-ben kicsit sötétebb és gyengébben teljesít a teljesképernyőre nézve, meg ami még nem tetszik, hogy a van egy képjavító ami nem kikapcsolható és folyamatosan megy, amiatt SDR-nél kontúrosodik a kép. Na legyek okos. Lehet mégis maradok a C9-nél, az AVForums review-k alapján az ráver a Philipsre amiblight ide vagy oda és még egy 50-essel olcsóbb is. Majd még eldöl a következő hetekben hova mozognak az árak. Az 55-ös 754-es philips kurva jó áron van (339 000). DE tavalyi panel, gyengébb OS gagyibb táv. Túl sok a komprumisszum azért a 100as árelőnyért.

(#37046) Fisha válasza renatto (#37042) üzenetére


Fisha
őstag

Ezeknek a szavaknak mi értelme egymás után? :)

(#37047) chros válasza so_ha (#37037) üzenetére


chros
őstag

Meg 2 microLed video mara: tv darabokban :D , avforums microledrol

(#37048) gertitorpe


gertitorpe
tag

Az új jövőbeli TV-m :D
https://www.tomsguide.com/reviews/lg-gallery-oled-tv-is-stunningly-thin-and-smart-enough-to-let-you-buy-what-that-actor-is-wearing
2020-as széria review ;) Falra szerelhető, 2cm vastag és nincsen hozzá soundbar vagy doboz!

(#37049) alaves válasza so_ha (#37037) üzenetére


alaves
addikt

"Akkor higgyél nőnek, ha ló legel a sírján!" - Maverick (Mel Gibson)

...azaz, majd ha ott lesz a Samsung 75" microLED TV az MM-ben a polcon, akkor elhiszem...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37050) so_ha válasza gertitorpe (#37048) üzenetére


so_ha
senior tag

Az új LG GX Gallery Series 20mm "vastag", a W modellek olcsóbb alternatívája, de a Samu azért ma bemutatott egy 15mm "vastag" Qledet, melyben benne van minden elektronika (nem, mint a korábbi megoldásai).
"In addition, the Q950 is only 15 millimeters thin across the entire display. In combination with a completely flat black panel, the Q950 can lay flush against the wall or create a striking silhouette when placed on a media stand."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.