Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) rothfb válasza kets520 (#46000) üzenetére


rothfb
veterán

Mi is volt az előzmény? Lejárt a garancia?

(#46002) kets520 válasza rothfb (#46001) üzenetére


kets520
tag

szia igen sajnos le járt akkor égett be szerettem volna valamiféle kártérítést mivel szerintem nagy értékű volt

(#46003) daneel_hu válasza kets520 (#46002) üzenetére


daneel_hu
addikt

Be volt az előtte is égve, csak nem vetted észre. :(
Nekem annyi szerencsém volt, hogy itt a topikban Joshi erősködött, hogy nézzek tesztképet 1,5 év használat után, főleg a pirosnál - általános tartalmaknál nem lehetett észrevenni.

(#46004) salapp válasza kets520 (#46002) üzenetére


salapp
addikt

Szomorú, azért a harmadik évben szavatosság még lehetne ilyenekre. Jövőre már
alap lesz az új vásárlásoknál a három év 250ezer feletti értéknél. Kíváncsi leszek, kicsit jobb minőségben gyártanak-e majd emiatt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46005) daneel_hu válasza salapp (#46004) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem. :)
Bele lesz majd kalkulálva az árba a sok panelcsere, főleg amit a magyar prohardver fórumon művelnek. :D

(#46006) kets520 válasza daneel_hu (#46003) üzenetére


kets520
tag

hamarább be lett volna égve azt észre vettem volna média lejátszásra kapcsolva pillanatra lilás szerű háttérnél láttam volna mert az szinte minden napos volt

(#46007) salapp válasza daneel_hu (#46005) üzenetére


salapp
addikt

Ha lenne egy piros gombom, amivel garantáltan kinyírhatnám az emberiséget, megnyomnám, hátha valami normálisabb szénalapú életforma fejlődne ki utánunk.
Egye fene, más színű is lehet.

Hát ja, az egyén lehet "normális", csoportban darab szarrá válnak. Vallási vagy egyéb fanatizmus, "maffia" érdekközösségek, csoportos majmolás okozta környezetpusztítás, stb.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46008) daneel_hu válasza salapp (#46007) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na az öcsém pont ennek a híve. :D

(#46009) wallace 234 válasza kets520 (#46000) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerviz szakvéleményel ha korrekt a szerviz akkor már juthatsz előre! Én biztos nem hagynám annyiba! Beszélj a szervizzel és ne hagyd le rázni magad! Ennyi pénzért nehogy már ennyi legyen!

(#46010) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis segítség kéne, öcsém beleszerelmesedett az oledbe (látva nálam a B9-et és kipróbálva) és most szeretne vásárolni egy CX 48”-as méretben. A gond szerintem az ó, hogy ő ezt pc-hez akarja monitor helyett és csak játékra. Kicsit naív mert a reklámban is 48”-as Oledet hiper szuper minitor ként reklámozzák és úgy gondolja nem lehet baj a be égéssel, sajnos a probléma az hogy elsősorban max 2 játékkal játszana és SDR-ben.. Én úgy gondolom ez problémát jelenthet be égés terén. Átlagban napi 3-5 órát menne hétvégén meg 9-et is. Szerintetek? Érdemes lehet bevállalni csak erre a célra? Nekem nincs bajom a B9-el és tökéletesen üzemel de én ps4-ről pc-ről játszom és filmezem is rajta.. (bár tény, hogy pc-n csak sdr-ben játszom én is mert í HDR néha borzasztó)

(#46011) so_ha


so_ha
senior tag

"A The Korea Herald számol be arról a július 1-én lezajlott ünnepélyes aktusról, amelyen a Samsung Display bejelentette a QD Display gyártóberendezések telepítésének megkezdését. A ceremónián elhangzott, hogy a QD-OLED gyártósor várhatóan már az év végén kész a működésre, és a tesztüzem fokozatosan a következő év elejétől kezdve indul."

(#46012) kets520 válasza wallace 234 (#46009) üzenetére


kets520
tag

ma már nem tudtam velük beszélni mert be zártak mire beszéltem az Lg-vel
e-mailbe el küldtem nekik a fotót a beégésről és le írtam mit szeretnék
de szerintem csak akkor ad ki szakvéleményt ha be viszem de az nekem kicsit nehézkes mivel nincs autóm

(#46013) daneel_hu válasza MultiDoodad (#46010) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az probléma lesz.

(#46014) MultiDoodad válasza daneel_hu (#46013) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Na ezért szeretem és egyben gyűlölöm ezt a technológiát :DD :DD :DD Hihetetlen ez a kettős érzés. Van egy csúcs szuper gyönyörű tévé de nem használhatom úgy ahogy én szeretném...
:W :W Még is úgy reklámozzák mint ha semmi baja nem lenne attól, hogy ha monitornak használod.

[ Szerkesztve ]

(#46015) daneel_hu válasza MultiDoodad (#46014) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze be lehet vállalni, főleg ha monitornak reklámozzák.
Maximum beég = cserélik.
Emiatt nem aggódnék. :D

(#46016) szazbolha


szazbolha
addikt

Holnap megyek oled-et nézni/venni.
USB-n milyen teszt anyagot vigyek magammal.

Ha vásárolok akkor a boltban kibontsam és megnézem a pixelhibákat?

(#46017) Jorgi Kormi válasza salapp (#46004) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Na ezért fogom lehet az oled vásárlást átütemezni 2021-re , ha az oled mellett teszem le a voksom.( M.M-es gari beégésre sajna nem jó , bár egyéb problémára megoldás lehet )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46018) daneel_hu válasza szazbolha (#46016) üzenetére


daneel_hu
addikt

Milyet akarsz venni?
Boltban nehéz lesz eldönteni melyik a jobb, hiszen jó esetben be sem tudják állítani neked. :D
Lehetőség szerint az adott pénzmagból a legnagyobbat vedd.

Ha a pénz nem elég 65-ösre, akkor vegyél CX-et vagy GZ950-est. Vagy Philips-szet. Egyikkel sem jársz rosszul.

SONY állítólag szopó a droid miatt. :o

(#46019) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#46017) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem emiatt ne várj, mert ebben nem lesz akkora javulás.
Ennyi erővel mindig várhatunk majd valamire, tökéletes kijelző/megjelenítő sosem lesz.
Max 2 helyett kapsz 3 év garit... de előre megmondom, hogy akkor is ugyanúgy óvni fogod mintha csak kettő év lenne rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#46020) Jorgi Kormi válasza so_ha (#46011) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Na ezért nem csiszolgatta tovább már a 2020-as szuper qledjeit( vissza fejlődtek) a Samu , 2021-re tartogatja a "puskaporát ".

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46021) so_ha válasza Jorgi Kormi (#46020) üzenetére


so_ha
senior tag

Igen, úgy tűnik nem volt véletlen a gyors szabadulás az LCD kapacitástól. Azért az elég érdekes, hogy terméket még nem mutatott be (csak zárt körben), de a gyártóberendezés telepítése elindult. Az én logikám szerint ha egy ilyen X milliárdos beruházást kiviteleznek, akkor kell hogy legyen élő/piacképes terméke is ... megtehetné hogy prezentálja. :F

(#46022) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#46019) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

No meg a másik ok , hogy sajnos kb.januárban lesznek jó árban a 2020-as oledek : pl LG Cx , Pana hz .( A lányomat ráengedem a harmadik évben a tévére a Nickelodeon és Disney .... csatornáival ;] )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46023) MultiDoodad válasza daneel_hu (#46015) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Hmm, végül is. Lehet én is oda küldöm a B9-nek a kakaót... 8 hónapja megy és elég sokat játszogatom vele, ideje betolni a HDR-t :D. Ja srácok, ha ne pc-re hanem simán HDMI-re állítom akkor ha win 10-ben be kapcsolom a HDR-t akkor minden játék amit megnyitok még az alap sdr játékok is HDR-ben mennek... ez okozhat problémát? (Ugyebár ilyenkor 100 oled fény)

(#46024) krx21 válasza so_ha (#46011) üzenetére


krx21
nagyúr

Izgatottan várjuk... :C

(#46025) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Elérte a tv az 5000 órát. ;)
(981 / 4 comp ciklus)

(#46026) chros válasza daneel_hu (#46025) üzenetére


chros
őstag

Gratula! Nalam most volt 3000 es meg mindig 0 nagy comp ciklus! :D

(#46027) daneel_hu válasza chros (#46026) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az miként lehetséges? :)
Ebből nálam kettő automatikusan lement. :) Kettőt mintha manuálisan beállítottam volna...

(#46028) rothfb válasza chros (#46026) üzenetére


rothfb
veterán

Az hogy lehet?
Ezek nem programozott óraszám után futnak le? 3000 azért már eléggé sok...

(#46029) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Bocsássátok meg tudatlanságomat, de mit takar az hogy comp ciklus? :DD

(#46030) chros válasza daneel_hu (#46027) üzenetére


chros
őstag

Ugy, hogy mint beszeltuk par honapja, a 2000 ora csak minimum ertek. [link]

(#46031) rothfb válasza MultiDoodad (#46029) üzenetére


rothfb
veterán

A 80 perces nagy karbantartás. Ugye vannak a 4 óránkénti kis, pár perces panelkarbantartások és vannak az 1000 vagy 1500 óránkénti (tv típusa válogatja) nagy 80 perces vagy másfél órás panelkarbantartások.
Comp ciklus = kompenzációs ciklus

[ Szerkesztve ]

(#46032) wallace 234 válasza kets520 (#46012) üzenetére


wallace 234
őstag

Elvileg ki jönnek a házhoz a szervizből, bár a mostani káosz miatt lehet, hogy nem szívesen jönnek. Kép alapján is írhat a szerviz egyet, az már rajtuk múlik mennyire lesz segítőkészek :R

(#46033) kets520 válasza wallace 234 (#46032) üzenetére


kets520
tag

Ha esetleg nem azok lehet próbálkozni más szervízzel?

(#46034) wallace 234 válasza kets520 (#46033) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem tudom helyileg merre vagy? Általában a legközelebbi márkaszerviz az illetékes! De ettől függetlenül lehet másik szervizzel is beszélni!

(#46035) szazbolha válasza daneel_hu (#46018) üzenetére


szazbolha
addikt

CX és GZ950 lett megcélozva. 55"

(#46036) OPiiPO válasza gago1975 (#45952) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Hungarian DD 5.1 448-640 kbps
English TrueHD Atmos DTS:X 7.1 4000 - 7413 kbps
English DD 5.1 640 kbps"
- ez ugye semmiképp sem warez, hanem számlát kaptál mikor kifizetted őket. ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46037) szazbolha válasza OPiiPO (#46036) üzenetére


szazbolha
addikt

Ingyen használható demó?

(#46038) kets520 válasza wallace 234 (#46034) üzenetére


kets520
tag

Szolnoki szervízhez tartozom ők vannak a leg közelebb

(#46039) daneel_hu válasza szazbolha (#46035) üzenetére


daneel_hu
addikt

"CX és GZ950 lett megcélozva. 55"

Pana profiljai jobbak lesznek elvileg. LG-nél próbáld a Technicolor szakértőit, HDR-nél pedig a Techicolor HDR-t. Ezek elég jók.

(#46040) wallace 234 válasza kets520 (#46038) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha véletlenül nem tudsz velük, egyezkedni, akkor ajánlom a Kecskeméti szervizt! De majd kiderül mire jutsz!

(#46041) kets520 válasza wallace 234 (#46040) üzenetére


kets520
tag

Rendbe köszönöm meg látom

(#46042) wallace 234 válasza kets520 (#46041) üzenetére


wallace 234
őstag

Szívesen :R Remélem sikerül valamire jutni,mert kicsit aggasztó a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#46043) szazbolha válasza daneel_hu (#46039) üzenetére


szazbolha
addikt

Alzában 1 helyen meg tudtam nézni C9 +GZ950 + Philips oled TV-ket több méretben is
Nem volt lehetőség profilok állítására sem saját demó lejátszására, a szokásos cuccok mentek a TV--ken gondolom alap beállításal. Egyik sem tetszett plazma után (tegnap este 4K demókkal tréningeztem a régi plazmán)

Ott a helyszínen a Philips tetszett a legjobban, pedig egy olyan reklám demó ment rajta, melynek szövege szerint 2018 beperelték őket, mert azt reklámozták övék a legjobb minőségű oled TV. A pert megnyerték. //// tényleg ez ment a demóban, nem hinném, ha más mondaná....
Egy pillanatra meginogtam, hogy mégis 65" legyen, de túl nagy és sokkal drágább. De sokat nem tipródtam, végül az 55" GZ950e-t vettem meg, ez volt a prekoncepció is.
Állitólag holnapra megjön.

Vásárlás után visszamenetem a kiállított készülékekhez és kicsit megbántam a vásárlást, lehet mégis 65" kellet volna lehet mégis a philips.
Sőt!!!! Lehet keresnem kellet volna még használt plazmát. Ennyiből bármilyet vehetnék.

(#46044) blakey válasza szazbolha (#46043) üzenetére


blakey
titán

Ott a helyszínen a Philips tetszett a legjobban - nekem is, de több helyszínen és egyéni beállítások után is. Butább a Philips viszont a felskálázás, a megjelenítés jobbnak tűnik.
De sokat nem tipródtam, végül az 55" GZ950e-t vettem meg, ez volt a prekoncepció is. - gratulálok.
Vásárlás után visszamenetem a kiállított készülékekhez és kicsit megbántam a vásárlást, lehet mégis 65" kellet volna lehet mégis a philips. - ezt már neked kell tudni, hogy kell a nagyobb esetleg a másik típus, márka.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46045) kisbalazs83 válasza szazbolha (#46043) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ha megengedheted, akkor módosítsd a rendelést 65" Philips-re ;)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#46046) daneel_hu válasza szazbolha (#46043) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bármelyiket veszed, űrtechnika a plazmához képest.
(ok tudom, a kúró az üti az összes oledet képminőségre, még az angol kalibrátor is azt használja!) :D

BTW... 4k demókkal hogyan tudsz tréningezni a plazmán? :P
Ha jól tudom csak egytetlen ilyen készülék létezett, az sem volt eladó.

(#46047) szazbolha válasza kisbalazs83 (#46045) üzenetére


szazbolha
addikt

Marad a pana, ennek oka:
50% - elhittem a reklámot: Hallywodd+ ez áll a legközelebb a plazma színvilághoz
20% - panás fórumtársak véleménye. (azt gondlom tényleg máshoz szoktunk, mint aki LCD-ről érkezik)
20% - Jelenleg egyik TV sem tudja amit szerettem volna: TV -> AVR (DTS:X + Atmos)
10% - tesztek, netes vélemények, speckó (amiből a HDMI 2,1 +eArc hiányzik)

A 3. ok miatt tértem majdnem vissza pana plazma vásárláshoz. De ez lehet zsákutca lenne.

A 65+ nagyon jó lenne, ha a nézőtávolság 80-100 cm-vel több lenne.
Kipróbáltam... ahol az 55" pont megfelelő, ott 65"-nál vagy a fejet vagy a szemet kell mozgatni, ha a szélső részletekre fókuszálnék

(#46048) daneel_hu válasza szazbolha (#46047) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A 65+ nagyon jó lenne, ha a nézőtávolság 80-100 cm-vel több lenne.
Kipróbáltam... ahol az 55" pont megfelelő, ott 65"-nál vagy a fejet vagy a szemet kell mozgatni, ha a szélső részletekre fókuszálnék"

1,5 méterre ülsz az 55 colhoz?
Pont az lenne a lényeg, hogy a látómeződ 40%-át befedje a képernyő.
Ezt meg tudod tenni 55 col esetében is de akkor nagyon közel kell üljél hozzá... (+hamar fáradni fogsz)

Nem hiszem, hogy egy mozgókép esetében a szélső részletek a fontosak. Moziban sem így működik a dolog.

(#46049) szazbolha válasza daneel_hu (#46046) üzenetére


szazbolha
addikt

Én ezt a vitát nem nyitnám meg itt, de az tény hogy a plazma után nézhetetlen az LCD és kellemetlen az OLED. Nekem. Ahhoz a korosztályhoz tartozom akik az igazi filmeket celluloidről nézték. A műanyagos mozikba 10 évig el sem mentem. Zavart.
Van fullframe digi fényképezőm, de diára szeretek fotózni. Ez egy más világ, másként idealizlja a valóságot. Nem mondom hogy jobb, csak más. talán természetesebb.
_
De majd megszokom ezt a világot. Az OLED jó átmenetnek tünik.

(#46050) AL válasza kets520 (#46012) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az ügyfélszolgálaton nincs külön panaszos ügyekkel foglalkozó illető? Ha van, akkor Őt kellene Kérjed. Az "egyszerű" ügyfélszolgálatosoknak az a dolga, hogy ilyen esetekben lerázzák az embert. Így voltam régebben a Sonynál, hiába írtam le, mondtam el mi a probléma mindig csak a szoftverfrissitést mondogatta, meguntam és kértem egy hozzáértő kollégák. Akkor irányítottak a panaszkezeléshez. Ott orvosolták a problémámat, cserekészüléket kaptam. Ha az első ügyfélszolgálatosra hallgatok megbolondított volna az a TV, azóta is kínlódhatnék vele, ha még működés. Próbálkozzál! Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.