Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Bubukain válasza #72042496 (#7000) üzenetére


Bubukain
senior tag

ilyet én sem csinálok, etikátlan szerintem is

(#7002) Bibgr0 válasza Bubukain (#6997) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szintén zenész :-)

Nem tudom megszokni a B7 ezüst keretét és lesem a C7-et már 1,5 hónapja. Most több helyen is elkezdték forgalmazni és az ára is kúszik lefelé. Én megvárom a pénteket. Szerintem még megy lejjebb.

(#7003) Faresz29 válasza Bibgr0 (#7002) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szintén C7-re várok!!!

Nekem a talpa is jobban tetszik, mert a kábeleket, mögötte észrevétlenül el tudom vezetni!!
A B7-nél ezt nem lehet kivitelezni...

(#7004) #72042496 válasza Faresz29 (#7003) üzenetére


#72042496
törölt tag

A B7 talpának a hátulján nem éppen azért van az a kis hornyolt takaróelem, hogy azt kivéve be lehessen bújtatni alá a kábeleket? A Samsungom is hasonló talppal van, ott így működik, szerintem itt is. (Más kérdés, hogy falon van, úgy meg nem érdekes a dolog.)

(#7005) Rbert: Akkor sajnos tényleg szerencsétlen konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#7005) Rbert válasza #72042496 (#7004) üzenetére


Rbert
aktív tag

Azért lenne ,csak nem férnek el benne a kábelek.

(#7006) Bubukain válasza Bibgr0 (#7002) üzenetére


Bubukain
senior tag

igen, csak én kedden eladtam a tévémet, és most az üres falat bámulom :)
úgyhogy nekem 24.-ig mindenképpen tv-t kell vennem

(#7007) Ren Hoek válasza Bibgr0 (#7002) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nemár, ez komoly? Ennyire becsillan, rontja a nézési élményt?
Vagy csak esztétikailag nem jön be, és nem bírod megszokni a látványát?

Mod.: majd rakok rá fekete optikai szigetelőszalagot amit a lézerek és optikai elemek árnyékolásánál használunk : d

[ Szerkesztve ]

(#7008) Sz.Miki válasza Ren Hoek (#7007) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem króm a széle, hogy csillogjon :) Nekem amúgy kifejezetten tetszik a design. Sötétben ugye egyáltalán nem látszik, nappal pedig design. Ez az én véleményem. Nekem a b7 talp c7 kerettel lenne a tökéletes, mert a. c7 talpa egyáltalán nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#7009) Dadan01 válasza Ren Hoek (#7007) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nem ke túllihegni a keretet, csak nappal kikapcsolt tévé esetén látszik. Filmezés közben semmi sem látszik belőle.

(#7010) Strezi válasza Dadan01 (#7009) üzenetére


Strezi
őstag

Falra szerelve a talp sem számít sokat :))

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7011) daneel_hu válasza Sz.Miki (#7008) üzenetére


daneel_hu
addikt

5 mm vékony üveglap az egész tévé... ezt nem nagyon tudod olyan kerettel ellátni, hogy ne legyen a nappali egyik éke.

Inkább az szokott probléma lenni, hogy a lakás többi része nem harmonizál a cuccal.
Pl régi bútorok, vagy lepusztult kecó.

(#7012) Bibgr0 válasza Ren Hoek (#7007) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Nálam egy barna fel előtt egy sötétbarna bútoron lenne, fekete hifi cuccok mellett...

(#7013) Zan


Zan
aktív tag

Sziasztok,

látom nagyon rajta vagytok most most a B7/C7-témán, ami most nekem is pont aktuális lett! Tegnap hoztam el a boltból egy B7-et és lenne pár kérdésem.
1. A legfontosabb, hogy én kizárólag PC-hez, illetve PS4-hez fogom használni, kábeltévét nem nézek (legalább is egyelőre ez biztos így van). Ezért is jó választás volt a B7, mert nézegettem teszteket és láttam, hogy elég kicsi a késés játékmódban. Tegnap összeraktam és konstatáltuk, hogy a 10m hosszú hdmi bizony bukó, mert zajos lett vele a PC-m képe, ezért a napokban fogok venni új kábelt. Ti milyet ajánlatok? Márka, típus, hossz?
2. A PS4-en automatikus a HDR, legalább is eddig ezt tapasztalatam, viszont a gépen más a helyzet. Találtam egy Windows-on belüli beállítást, de ha azt bekapcsolom nagyon sötét lesz a kép, amit a tv beállítási sem tudnak kompenzálni...! Ennek nem tudja valaki, hogy mi lehet az oka? Ha nem kapcsolom be, akkor van még egy lehetőség, a HDR-hatás mód, amit viszont nem tudom, hogy az valós HDR, vagy csak látszólagos?
3. Azok közületek, akik ugyanúgy, mint én, PC-vel/laptoppal használják a tv-t milyen lejátszó programot használtak 4K-s filmek lejátszásához? Én most első körben az MPC-HC-t próbáltam ki, de ha van jobb is ennél, akkor arra is szívesen rápróbálnék.

Üdv,

Peti

U.i.: Az ezüst színű széllel kapcsolatosan: én bevallom, hogy annyira megfogott a képminőség, amikor a boltban kinéztük haverommal, hogy észre sem vettem, nem hogy zavarjon...! :)) Amikor használod, semmit sem látsz belőle.

Minél jobb, annál jobb!

(#7014) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

közvéleménykutatás :)
ki mekkora és milyen külső 2,5-es vinyót próbált már B7 esetén??

köszi az infót

(#7015) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

7 éves Pana plazma TVm szeretném lecserélni egy OLED-re.
Mi ajánlott mostanság. Ahogy nézem két versenyző van Sony A1 és LG több típusa.
55'-nál nem akarok nagyobbat venni, ez lényeges szempont.
Nem akarok vitát kirobbantani hogy melyik jobb nyilván mindkét gyártó mellett vannak érvek és ellenérvek is.
Szóval segítséget kérnék, melyik az ami ajánlott az LG-től esetleg még a Sonyn kívül van e valós alternatíva?

Köszönöm!

(#7016) dgyuri0123 válasza Zan (#7013) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nagyon minimum ilyet vennék. De ez még ajánlottabb minőség.

Természetesen sokkal drágábbat is tudnék ajánlani, de gondolom az már fájna. :) Például ez. Nekem is Forest van jelenleg, csak picit rövidebb kivitelben...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7017) Gtaati válasza petya2012 (#7014) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem 2,5"-os házban van egy 1,5 terrás vinyó, gond nélkül megy vele szépen. A ház egy Lc-Power Becrux, a vinyó meg egy Seagate-Samsung közös produkció asszem ez: [link]

(#7018) dgyuri0123 válasza janos666 (#6983) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kipróbáltam a 10-es oled fényerőt és az már kicsit "fátyolosabb" képet eredményezett. A 14-15 viszont még nem "bántó" de már elegendő dinamikája van a képnek. A plazma "feelinghez" ez hasonlít leginkább. Gondolom ez azért lehet, mert nekem 910-esem van, ami eleve gyengébb fényerőben a B6/7-nél, bár ezt csak feltételezem, de az is lehet, hogy hülyeségeket beszélek. :B

Eztán, csak puszta kíváncsiságtól vezérelve felnyomtam 45-re, mert "Rtings" ezt "ajánlja". Hááát, szörnyű volt az élmény. Kiégett csillogó, vibráló, műanyag volt minden. El sem tudom képzelni, hogy valaha is így nézzek akár 10 percig is bármit. Borzalom volt, komolyan... :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7019) PuMbA válasza dgyuri0123 (#7018) üzenetére


PuMbA
titán

"Kiégett csillogó, vibráló, műanyag volt minden."

Fényerő állításnak nem sok köze van ezekhez, legalábbis LCD-n biztosan nem ég ki semmi, nem kezd vibrálni és nem lesz műanyag minden, ha a háttérvilágítást állítod. Egyébként gondolom fényes szobában ajánlott csak ez a beállítás, csak anno az RTINGS-nél még ezt nem írták le külön, mert a mai OLED-eknél már jóval alacsonyabb értéket adnak meg és sötéthez ajánlanak beállításokat :)

[ Szerkesztve ]

(#7020) Batyops válasza dgyuri0123 (#7018) üzenetére


Batyops
aktív tag

Gondolom azt a 45-ös oled fényt világos szobába ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#7021) janos666 válasza dgyuri0123 (#7018) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem emlékszem hogy 10-et javasoltam volna. Azt írtam, hogy:
1: Én 18-on használom SDR-ban *, és
2: HDR módban kb. annyira tömöríti az SDR tartományt 4000nit metadata mellett, mint ha nagyjából 10-ig lehúzom SDR módban (és igen, ez nekem is olyan, hogy tolerálható, de nem örülök neki, a 10000nit-hez használt tone mapping pedig már kimondottan zavar is, túl sötét még a plazmához szokott ízlésemnek is).

* Az első pár napban 16-ra tettem, majd 17-en állt, most pedig már 18-on. De idő közben volt firmware frissítés, és gondolom az első napokban még számottevőbb változásokat produkál a "pixel frissítés" (a fehéregyensúlyt is arrébb kellett kicsit bökni az első pár hét után).

De amúgy igen, az sem mindegy milyen évjárat. Bár a legnagyobb különbség ilyen szempontból ott lesz, ahol a régin már dolgozik az ABL, az újon pedig még nem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7022) Partz válasza janos666 (#6986) üzenetére


Partz
senior tag

Csak kíváncsiságból, miért pont a Sony A1 az alternatíva? Ott a Panasonic EZ950, ami még valamivel olcsóbb is és direkt ilyen házimozi őrülteknek tervezték, BFI-vel, állítható, menthető színprofilokkal. A Sony CMS totál korlátozott ilyen szempontból.

Meg ez úgy általános kérdés, miért pont ez a két márka jön elő mindig itt fórumon belül? A Philips POS9002 is kapható bármelyik MM-ben és legjobban teljesített vakteszten, a fenti márkák közül.

(#7023) Bubukain


Bubukain
senior tag

ezeket a fényerő értékeket állandóan állítgatni kell annak fényében hogy milyen napszakban ülők a tv elé?
ez így elég gázul hangzik
samunál olyan volt hogy megadtam a minimum és a maximum fényerőt, és a volt egy szenzor ami automatikusan állította a két érték közt.

(#7024) Pityu89 válasza Dikri (#7015) üzenetére


Pityu89
senior tag

Plazma sorsa mi lesz? Kidobod elkapom :-D

(#7025) Pro Koryak válasza Partz (#7022) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+1
Na igen, ráadásul a filipsz 55pos9002 pár hete/hónapja 620e ft-ért volt az alza-nál! Dobozos, bontatlan, nem demo db!

(#7026) dgyuri0123 válasza janos666 (#7021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem ajánlottad, de szóba került, én meg ki akartam próbálni, mennyire mehetek le oled fényerőben addig, hogy még pont élvezhető maradjon a kép. :) Így jutottam el 15-ig, ami "még épp elég". Amit most nem értek, hogy jött ki Rtings-nek az 54-es oled fényerő, merthogy rosszul írtam... én 45-re emlékeztem... Az annyira durva, hogy okádék ránézni (nekem)... na mindegy, nem vagyok szakértő, csak "laikus" felhasználó. :D Szóval, jó az a 18, én is azt hiszem, nem is nagyon akarnék lejjebb menni oled fényerőben én sem, mert a "tonalitása" így a legjobb. :R

(#7019) PuMbA: Nem háttérfény, oled fényerő. A háttárfény emelése csak "fakultatja" a képet úgy, hogy a fekete el is veszhet, akár teljesen. (naná, hogy azt is kipróbáltam :) ) 50 felett kezd "komolyabban fakulni".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7027) Madwe válasza Bubukain (#7023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Több profil van, pl van ugye az ajánlott, aminek van nappali és éjszakai profilja is, nappalit belövöd magasra, éjszakait alacsonyra, s egy kattintás átállítani. szenzor jobb nyilván, de itt pl én kontrasztba is belenyúlok, nem csak oled lightba, uh az nem sokat segítene, vagy elég bonyolultan kéne beállítani. Egyébként napfényben világosban 99% ugyanolyan világos van, míg sötétben 100% ugyanolyan sötét, uh bőven elég ez a két érték :)

(#7028) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Olvasva a fentebbi hozzászólásokat, szerintem teljesen egyén és ízlés függő, hogy kinek mi és mennyire tetszik. Én rengeteg kalibrált tesztes értékelést olvastam néztem végig neten a B7-ről és pl napközben szórt fény mellett pl tv adáshoz ilyen 60-as oled fény és 80-85-s kontraszt beállítás volt és jelenleg én is így használom.
Este teljes sötétben meg a sötét szobai beállítás és max 40-es oled fény és a tesztekben is ez volt. Nekem nem tűnik nagyon brutálnak, mondjuk az előző tv-m egy LG 4k led volt és az aztán ki tudta az ember fél gyerekkorát vakuzni sötétben, mert olyan fényereje volt és lehet azért nem tűnik annyira soknak a max 40-es oled fény. Hozzáteszem korom sötétben a 20 oled fénnyel is élvezhetőek a filmek.

A led 4K Lg előtt plazmám volt, de az már annyira régen, hogy nem igazán emlékszem rá:(

(#7029) Madwe válasza Gtaati (#7028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk ha 20on is élvezed, lehet érdemes oda tenni, mert nem csak a panelnek tesz jót, ha kevésbé hajtod valamennyire, de a szemednek is jobb, ha full sötétbe nem egy retinaégető képet nézel :) Persze mindenki ott használja ahol tetszik neki, csak gondoltam szólok, ha úgy is tetszik, érdemes elgondolkodni h ahoz szoktatod magad :D Pl 28ason is van néha jelenetnél, amikor hirtelen világos dolgok jönnek h azt hiszem kiég a szemem :D

[ Szerkesztve ]

(#7030) dgyuri0123 válasza Gtaati (#7028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hogy ízlés kérdése-e? Nem tudom, de ezt igen, hogy mindent lehet rosszul használni. :D Aki lcd-t nézett évekig, annak bizony torzul a "jó" képről alkotott elképzelése/elvárása, de természetesen mindenki úgy használja, ahogy neki tetszik... :R

Ha van is egy erősítőn TONE gomb, attól még nem szoktuk használni. (tudom, nem ideillő a hasonlat) ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7031) Bubukain válasza Madwe (#7027) üzenetére


Bubukain
senior tag

és van erre valami dedikált gomb a távirányítón, vagy a menüben kell bóklászni?

(#7032) janos666 válasza Zan (#7013) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egyszerű eset, ha a lehető legkompromisszummentesebben szeretnéd monitorként használni ezeket az OLED-eket, illetve kijelzőtől függetlenül is komplikált PC-n HDR-ben játszani.

SDR-hoz a PC mód a legjobb Cinema (vagy ISF/Haladó/Profi) képmóddal: alacsony a lag, de megmarad teljes körű színkezelés, ráadásul még a 24Hz is kadenciahelyes (tehát tulajdonképp sohasem kéne kivenni PC módból, ha csak SDR-ra használod) és még a chroma is átmegy 4:4:4-ben (illetve jól működik az RGB is, azon belül a Full Range is, ami ide ideális).

HDR-hoz viszont jelenleg hibás a PC mód (ironikusan a Cinema itt még rosszabb, mint a Game, de egyik sem igazán jó), bár itt a HDMI-be sem fér be a 4k 4:4:4, szóval igazából nem olyan nagy veszteség kivenni PC módból HDR mozizáshoz vagy HDR játékhoz, amikhez rendre Cinema vagy Game mód passzol (a Cinema így TV módban nagyon lagos).

Illetve online lövöldéhez, mint mondjuk egy kis CS:GO, használhatod az 1080p120 módot is (ott szerintem mindegy is, hogy PC vagy TV módban hagyod, ez kicsit önálló életet él, több minden is "kikapcsol", pl. bukod a komplett gamut mapping-ot akár Rec709-ről, akár Rec2020-ról, illetve totál használhatatlan a HDR, csak SDR-hoz jó és rikítani fognak a színek). Kicsit lágyan nagyít a TV 2k-ról 4k-ra, szóval másra nem használnám ezt a képmódot, csak olyankor, ha sokkal fontosabb a magas frissítési freki, mint a képminőség.

Persze PC-n mindezt még meg lehet fűszerezni szoftveres 3DLUT-okkal. Még nem játszottam vele, de ránézésre teljesen kikupálható lehet a PC/HDR/Game mód, hogy ne kelljen soha váltogatni a PC és TV (illetve Cinema és Game) módok közt. Bár TV módban picit jobb az árnyalatfelbontás is, mint PC módban, szóval talán megéri venni a fáradságot és áttenni TV módba, mikor nem kell a 4:4:4 chroma és alacsony lag (vagy 4k HDR játékhoz úgysem fér bele a 4:4:4 és a Game mód mindig alacsony lagot ad). Sőt, ugyan így rendbe lehetne tenni a TV/HDR módokban is az agresszív SDR range tömörítést (a sötét 4000nit filmeket és még sötétebb 10000nit játékokat).

...

nVidia kártyáknál régi játékokhoz vissza kell tenned a 378.92 driver-t, mert ha ott van a HDR kapcsoló a Windows-ban, akkor nem fognak működni. Az új játékok állítólag már működnek a Windows féle kapcsolóval is, de tippre mennek a régi driver-el is.

Azért lesz sötét a kép, ha átbillented a HDR kapcsolót, mert túl agresszíven tömöríti az SDR régiót az LG, főleg az új firmware-el. Ezt filmeknél nem mindenki veszi észre, illetve az a baj, hogy a Windows asztallal és PC játékokkal 10000nit metadata megy ki, míg filmeknél 1000 vagy 4000, és előbbivel semmi baj nincs és utóbbi is tolerálható, csak a 10k a gáz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7033) Madwe válasza Bubukain (#7031) üzenetére


Madwe
nagyúr

2 gombnyomás az oldalsó quick settingsben, kb 1mp az egész, igaz közben oda kell mozgatni a kurzort a kezeddel :D

[ Szerkesztve ]

(#7034) Joshi válasza Partz (#7022) üzenetére


Joshi
titán

Nem lehet kapni 65"-os Philips OLED-et sehol és 55"-at se nagyon, a Panasonic 65EZ950 pedig 1.35 milla az 1000-es szériáról ne is beszéljünk. Ugye a Sony 65A1 is már csak az EMAG-nál kerül 1 millába mert amúgy most az Extreme Digitál is felvitte 1.15-re. Szóval vagy LG vagy Sony ha elsősorban az árat nézzük, de az LG is inkább a milla környékén van ha normálisabb boltot nézünk. Holnap már BF van, de ezeket a tévéket nem hinném hogy drasztikusan leáraznák.

Árukereső
LG 65B7
Sony 65A1
Panasonic 65EZ950
Philips 55POS9002 ez a kistesó

[ Szerkesztve ]

(#7035) Pro Koryak válasza Joshi (#7034) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Felvitték az árakat, jön a Karácsony!!! :K

(#7036) Joshi


Joshi
titán

Azért beszédes az is, hogy a Sony se ad még pénzért se plusz garit az OLED-re, bezzeg az LCD-re ad. Aki most vásárol annak az LG 5 év garija is az LG felé billentheti a mérleget.

A Sony 65ZD9 annyiba kerül mint a 65A1. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7037) Ijk válasza Pro Koryak (#7035) üzenetére


Ijk
nagyúr

Februárban szoktak legjobb áron lenni tv-k, legalábbis régebben így volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7038) dgyuri0123 válasza PuMbA (#7019) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Egyébként gondolom fényes szobában ajánlott csak ez a beállítás, csak anno az RTINGS-nél még ezt nem írták le külön, mert a mai OLED-eknél már jóval alacsonyabb értéket adnak meg és sötéthez ajánlanak beállításokat"

Hát, nem... :N Pontosan ezt írják : 'OLED Light' changes the luminosity of the screen. Increase it in a bright room (not 'Brightness'). Tehát, világos szobában növeljük az oled fényerőt... Vagy én értelmezek rosszul.. :)

"csak a zene van"

(#7039) PuMbA válasza dgyuri0123 (#7038) üzenetére


PuMbA
titán

Rosszul értelmezted, pont ezt írtam :)

(#7040) Batyops válasza dgyuri0123 (#7038) üzenetére


Batyops
aktív tag

Pontosan vilagos szobaban novelni kell az oled fenyerot. Sotet szobaban pedig csokkenteni kell.

(#7041) janos666 válasza Batyops (#7040) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt csinálja egyébként az Energy Saving funkció is Auto módban. ;)

De ha jól rémlik, a régebbi modelleken érdemesebb magasan hagyni az OLED Fény-t és a Kontraszt-ot csökkenteni, hogy minimalizáld az ABL-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7042) perecKING


perecKING
senior tag

Lattatok mar ilyen hibát? Ma nekem 2órás szünet után ezt produkálta. Kicsit beszartam h kuka a tv...
oled55c6v fault

(#7043) dgyuri0123 válasza Batyops (#7040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, én nem tudom így értelmezni. Vagy sötét a szobád, vagy világos. Ha azt írja, hogy világos szobában adj rá kakaót, azt úgy értem, hogy eleve sötét szobához ajánlja a beállítást, nem napfényeshez. De szerintem ostoba, aki napfényes szobához kalibrál bármilyen kijelzőt. Moziban sem verőfényben úszva nézel filmet. De inkább elengedem ezt a témát, mert látom, "nem megy a dolog"... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7044) dgyuri0123 válasza janos666 (#7041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

18-as oled fényerő és 95-ös kontraszt mellett 0 az ABL szerepe. Legalábbis én eddig semmi erre utaló magatartást nem véltem felfedezni a 6 hetes használat során. 2015-ös modell ugye...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7045) Pityu89 válasza perecKING (#7042) üzenetére


Pityu89
senior tag

Azta. Szoftveres hiba lehet, mert a menü, a youtube jól jelenik meg, csak a tartalom furcsa. Hogy javult meg?

(#7046) daneel_hu válasza perecKING (#7042) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam E6V-n is volt ilyen 1x... egy év alatt.

(#7047) Joshi válasza dgyuri0123 (#7038) üzenetére


Joshi
titán

Attól hogy nem írták le még egyértelmű hogy a kijelző fényerejét mindig a környezeti viszonyokhoz állítjuk. Az auto fényérzékelő bekapcsolásával mindig is az volt a baj, hogy akkor is változtatta a fényerőt amikor nagyon nem kellett volna. Jobb kikapcsolni, viszont ilyenkor kell készíteni egy profilt mondjuk nagyon világos környezethez, mert szerintem a sötét az általános.

(#7048) perecKING válasza Pityu89 (#7045) üzenetére


perecKING
senior tag

Netflix és hdmi(upc) is ezt produkálta.. Ki-be kapcsolgattam, panelzaj törlés stb, ugyan az. Aztán kihúztam és megjavult. Kicsit aggaszt a dolog.

daneel_hu

Akkor ha jól értem a tied még azóta is megy :DDD akkor csak kicsit aggódok :U

[ Szerkesztve ]

(#7049) daneel_hu válasza perecKING (#7048) üzenetére


daneel_hu
addikt

Felesleges ezen aggódni. :DD
De ha mégis úgy érzed, hogy KELL... akkor javaslom a garancia meghosszabbítását 5 évre. Amennyiben még nem tetted meg.
Szerintem bevállalom valamikor mostanában, - még egy évem van rá, hogy megtegyem.

(#7050) daneel_hu válasza Gtaati (#7028) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sötét nappaliban 40 és 45 között használom az OLED light-ot.
Feltéve ha nem HDR az anyag.
Nekem a 16-os már nagyon "vékony"... de azt is el tudom képzelni, hogy DGYURI 910-ese másképp viselkedik ugyanazon beállítással mint egy 2016-os masina.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.