Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) hunspikey válasza Jorgi Kormi (#39545) üzenetére


hunspikey
őstag

:DD ugyan ezt tettem én is.

Ott álltunk a westend mm-ben és akár hogy akartam mutatni neki az ilyen olyan gyártók egyéb készülékeit ő mindig azt szúrta ki amelyik az oled peneles volt - tehát nem csak az lg, hanem bármelyik oled tv előtt szépen mondta hogy ennek jó képe van.

Ha egy feleség tévedhetetlenül mutat egymás után különféle gyártók oled tv-ire akkor a minőségbeli különbség igen is valós.

Mindezt az én párom úgy teszi hogy a leghalványabb fogalma sincs mi az az oled panel.

A slussz poén az hogy még másfél éve egyedül a q8fnre mondta hogy na ez rendben van. Egyébként jobb is volt mint a mostani széria...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39552) ProEvoFan válasza hunspikey (#39551) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jegyezd meg Az asszonynak mindig igaza van. ;]
Csak addig jó, amíg nem tud róla. :)

(#39553) Jorgi Kormi válasza hunspikey (#39551) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Keresd a nőt !(Cherchez la Femme! francia szállóige) itt inkább : Keresd az Oledet! A nejem már azzal is kezd megbarátkozni , hogy Vincentet és az rtings-es figurát(ezen "csávón" jókat szoktunk mosolyogni : a gesztikulációján)meg a többi angol nyelvű videót kell lefordítania nekem .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39554) Partizan182


Partizan182
senior tag

Mi már ötödik éve ilyen-olyan oledet nyüstölünk, annyira megszokta feleségem a képét, hogy mikor MM-ben jártunk ~1 éve teljesen ki volt akadva a Q9(FN) előtt, hogy ezért pénzt kérnek (pláne hogy mennyit), meg hogy ő nem is gondolta volna, hogy visszafelé ekkora a kontraszt (LCD->Oled: "Szép tényleg drágám, de a másik is jó volt, nem?" Oled->LCD: "Jézusom, korábban ezt a szart néztük??")

(#39555) Neoteric válasza 3L1T3 (#39531) üzenetére


Neoteric
addikt

Ricsi ha nem tévedek te játszani is szeretnél rajta, márpedig ott az inputlag csökkentés érdekében game modeban minden csipcsup extra, köztük a FALD (full array local dimming), ki van kapcsolva, és ilyenkor elég nagy a különbség az OLED és a Q90 között, mivel a feketét az OLED panelből oldja meg, nem utólagos kozmetikázással. [link]

PSN: ne0teric_sAN

(#39556) 3L1T3 válasza Neoteric (#39555) üzenetére


3L1T3
addikt

Persze Gaming de nagytöbbségben Netflix, meg reméljük év vége felé Disney+

Ugyanakkor örülnék ha az HBO GO elehagyná végre a logót... :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#39557) Robert73


Robert73
tag

Sziasztok,

Új vagyok még itt. Most godolkodom TV vásárláson és jelenleg az OLED felé hajlok (C9).
Olvasom a beégéssel kapcsolatos eszmecseréket,de bevallom nem nagyon értem. Olyan ez mint annó a plazmákkal. Akkor is ugyan ezzel riogattak.
Én már több mint tíz éve nyúzok egy Pana plazmát, pl. napi 2-3óra xbox megy rajt, de beégésnek semmi nyoma.
És az LCD nem ég be? Ugyan már. A cégben tele vagyunk kisebb nagyobb LCD tv-vel amit megjelenítőként használunk. Némelyiken kikapcsolva is ott a kép. Ha extrém igénybe vételnek teszed ki, bármekyik beég. Annyi a különbség, hogy az LCD nem felejt.

Bocs, de ezt nem bírtam magamban tartani.

Szóval ,segítségként, melyik OLED-et érdemes jelenleg megvenni?

Robert

(#39558) daneel_hu válasza Robert73 (#39557) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Bocs, de ezt nem bírtam magamban tartani."

Akkor olvass többet, sokkal többet.
Ajánlott fórum még az angol avforums.com. Ott van elég tapasztalat ilyen téren.

Az oled nem olyan mint a többi megjelenítő, ezért kár ebből következtetéseket levonni.
És hibás is lesz.

(#39559) daneel_hu válasza ProEvoFan (#39552) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az asszonynak mindig igaza van, de a tévét én veszem, fizetem ki.
Így sajnos az olyan lesz amilyen én szeretnék. :D
Persze lehet más tévé is (pl a másik szobába), tessék kifizetni és máris meg van oldva.

(#39560) daneel_hu válasza powerup2 (#39525) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Senkit ne tartson vissza az hogy beeg a kijelzo vagy bármi ha baj van a panellal 2-3 hónap alatt elojon a hiba. Akkor még gariba cserélik ennyi."

Ezen a megfogalmazáson már tegnap megakadt a szemem, persze lehet nem azt akartad írni amit kiolvasok belőle. Ebből nekem az jön le, hogy amennyiben rossz a panel, akkor azt az első 2-3 hónapban látni fogjuk? Mert ha ezt akartad írni az igen félrevezető és nem is igaz.
Beégni például később is beéghet...

(#39561) adamssss válasza Robert73 (#39557) üzenetére


adamssss
veterán

En a c9-et vennem foleg ha van xbox es jatekra is van hasznalva. A webos is nagyon jol hasznalhato.

egyebkent minosegben talan a pana a legjobb de dragabb is. A Sony szinten eleg premium.
A beegestol meg normal hasznalat mellett nem kell parazni. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39562) powerup2 válasza daneel_hu (#39560) üzenetére


powerup2
addikt

Nem beéégésre hanem pixel hibára és egyébb problémákra de amelyik panel hibás az 3 hónap alatt beéghet extrém használat mellett. De amúgy bármilyen tv-t veszünk jó ha járatjuk minnél többet az első 3 napba, nekem kb 12 éve pont egy lg tv járt úgy hogy járattam majd a kijelző fele csikos lett :D. LG szerviz gyorsan jött megnézték majd helyben megsemmisitették a hibás tv-t :D amit úgy kell elképzelni hogy bevágták a kocsiba és darabokra tört félelmetes látvány volt de a távirányitó nagyon kellett nekik nem értettem miért. Azóta nem volt hibás tv-m és mind lg volt se panel hiba semmi egyébb.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39563) daneel_hu válasza adamssss (#39561) üzenetére


daneel_hu
addikt

"egyebkent minosegben talan a pana a legjobb de dragabb is. A Sony szinten eleg premium.
A beegestol meg normal hasznalat mellett nem kell parazni. ;)"

Az LG C9 árszegmensében talán így van.
De aztán van Pana GZ (HZ)2000, abban a szegmensben nincs más gyártó oledje.
Vica-verza LG GX, RX, WX szintén.

Nem csak B9, C9 és Pana GZ950 létezik. :)

(#39564) adamssss válasza daneel_hu (#39563) üzenetére


adamssss
veterán

Mmint mi van így? Leírtam, hogy a pana a legjobb (hozzáteszem az sem mindenben pl játékra biztosan LG-t vennék) de drágább is. Szerintem semmi valótlant nem állítottam. BTW a kolléga is a c9 -el szemez gondolom ha lenne igénye és vagy pénze akkor HZ2000-et venne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39565) powerup2 válasza adamssss (#39564) üzenetére


powerup2
addikt

Elvileg ha az lg c9 kalibrálva van ugyan az mint a pana :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39566) adamssss válasza powerup2 (#39565) üzenetére


adamssss
veterán

Ha lehet hinni a pananak akkor a hz2000 a jobb hutes miatt 20 szazalekkal nagyobb fenyerovel bir amit kalibralassal sem lehet behozni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39567) Fisha válasza adamssss (#39566) üzenetére


Fisha
őstag

Nem teljesen értem ezt a hűtés dolgot. Ha annyira hűteni akarnak, akkor miért kell 1mm vastagra csinálni a tv-t? Én boldog lennék vele, ha nem kéne azon aggódni pakolásnál, hogy mikor roppan meg az egész a saját súlya alatt és cserébe még lenne hely is annak a bizonyos hűtésnek.

(#39568) koxx válasza koxx (#39384) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma meghozták.
Óvatosan kicsomagoltam, összeszereltem, rádugtam a ps4-et, médiaboxot. A tv design hibátlan, a talp megoldás is zseniális, de egy valamibe bele kell kötnöm az pedig a tápkábele. Egyrészt rövid másrészt eléggé kínai dzsunka kinézetű/kialakítású. De működik, ez a lényeg.
A távirányító kva jó, nagyon könnyű használni. A webos bazi gyors, sose volt még előtte LG tv-m. A sonyn valami régebbi 7.0 droid volt, de iszonyat lomhán működött.
Azt kell mondjam elég durván más világ mint a sony 807w tv-m :D pedig a maga idejében az sem volt egy rossz készülék. A menürendszer elég pilótavizsgás, de ugyanakkor kicsit apple-ös módon hülyebiztos is. Rtingset majd áttúrom a szükséges beállításokhoz.
A pixel karbantartást érdemes minden kikapcsoláskor megcsináltatni vele vagy esetleg éjszakára ütemezni? Mert ha jól értelmeztem akkor kikapcs után 1 órát elbíbelődik ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#39569) rothfb válasza daneel_hu (#39563) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenkinek az létezik, amire van pénze. Magyarországon ezért főleg az "olcsóbb" típusok léteznek. Egy átlag háztartásnak még ezek is túl drágák.

(#39570) hunspikey válasza Robert73 (#39557) üzenetére


hunspikey
őstag

Nyugodtan menj ár/érték alapján rá a C9-esre. Igazából legyen inkább nagyobb, mint nevesebb!

LG esetén úgy tűnik dobozból kivéve nincs annyira korrektül beállítva mindegyik példány, mint a Panasonicok, de 50%-al olcsóbb és ugyan olyan helyesre be lehet állítani.

Volt Vincent által rendezett letakart logos vak teszt és képminőségre megkülönböztethetetlen a panasonic meg az lg meg a sony.

Ugyan úgy egy kalibrátor hibátlanra tudja húzni mindegyiket.

A panasonicról azt állítja a gyártó hogy 1000 nitet tud csúcsfényerőben. Ez alapvetően igaz, mert kimérhető, de nem árnyal korrektül, a többiekhez képest azt a 200 nit többletet így nem tudja teljesértékűen hasznosítani.

Azt is hozzá kell tenni, hogy én már a 600 nit körüli csúcsfényektől is hülyét kapok, ugyanis olyan szembefényeket tud csinálni, hogy nem látod tőle a sötét részleteket - nincs már a szemednek ilyen "átfogása"

Az emberi szem a hibás hiedelmekkel ellentétben NEM tud 20 blende fényátfogást- mert azt csak adaptációval tudja elérni. A pillanatnyi reális fényátfogása kb 10-11 blende, ami azt jelenti, hogy ha 1000 nites ellenfény van ábrázolva a képernyőn, akkor te már nem látod a 0,5 nitnél (egész pontosan 0,488) sötétebb részleteket.

Épp ezért 500 nit is untig elég, sőt.... Egy C9 800 nit feletti csúcsfényre képes, tutti elég lesz.

Ezért volt elég a Panasonic VT60 130 nitje, mert az a 0.0033-as feketéhez mérten bizony 15 blende volt! Aztán mégis mit tettek szegénnyel :O

Szóval igazából bármelyik OLED jó lenne, pénztárca kérdése.

Panára nincs HBO GO natív app.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39571) daneel_hu válasza koxx (#39568) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hagyd a manuális pixelfrissítést, az megegyezik a 2000 óránként lefutó nagy rutinnal.
A 4 óránként lefutó (is) teljesen automata, nem kell foglalkozni vele, amikor standby-ra rakod a készüléket és belekerült 4 üzemóra, le fog futni magától. (6-7 perccel később kattan a kikapcs relé mint szokott, onnan tudod, hogy a 4 órás rutin lefutott)

A manuálisat hagyd a francba. Ha nincs képvisszamaradásod, akkor nem kell vele foglalkozni.

(#39572) adamssss válasza Fisha (#39567) üzenetére


adamssss
veterán

Dizajn?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39573) daneel_hu válasza hunspikey (#39570) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi olcsóbb minél 50%-kal? :)

(#39574) hunspikey válasza Fisha (#39567) üzenetére


hunspikey
őstag

Hát ezzel nem vagy egyedül.. Ugyanis ha valamit annyira hűteni kéne, akkor az a valami annyira melegedne is - ehhez képest én megtapiztam DV tartalom közben és épphogy csak langyoska a képernyő hátulja. Miről beszélünk? :Y

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39575) rothfb válasza adamssss (#39566) üzenetére


rothfb
veterán

Az a baj, hogy most egy 500-600 ezres tv-t hasonlígattok egy feltehetően bőven egy millió feletti (még nem találtam árat 65HZ2000-hez) tv-hez. Már a GZ2000 is egy millió felett indult és most is több százezerrel drágább egy C sorozatú LG-nél. Persze ezek a Pana csúcstévéi. Ennek így nem sok értelme van.

Az LG-nek is vannak drága tévéi. Daneel a szakértő ebben...

Egy GZ2000-ről szóló cikkből idézve:
"
A GZ2000 „egyedi gyártású Professional Edition” 4K felbontású OLED panellel rendelkezik, ami a Panasonic szerint „egyedi hardverfejlesztéseket tartalmaz”, és „a vezető hollywoodi színutómunka szakértő Stefan Sonnenfeld optimalizálta”, ami „páratlan színpontosságot és sokkal jobb átlagfényességet” eredményez.

„A nem szokványos Professional Edition 4K OLED panelt a Panasonic kutató- és fejlesztőmérnökei egyedileg alakították ki. Ennek eredményeképpen a képminőséget meghatározó paraméterek még jobban kontrollálhatóak. Különösen az átlagos fényességszint növekedett és a kontrasztkezelés javult, ami még nagyobb dinamikatartományt eredményez. Az ilyen szintű egyedi fejlesztésnek és Sonnenfeld kivételes színoptimalizáló szakértelmének eredményeként a Panasonic a valaha TV-n látott talán legpontosabb, moziszerű képet hozta létre” – áll a sajtóközleményben."

Ezért nem hiszem, hogy akármilyen kalibrálással egy szintre lehet hozni egy C9-et egy GZ2000-el. Egyszerűen nem egy kategória. Persze árban sem.

(#39576) koxx válasza daneel_hu (#39571) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ok, köszi :R Nincs semmi gond egyelőre (remélem nem is lesz)
PS4-hez amúgy van valami extra beállítás amit érdemes belőni?

(#39577) rothfb válasza koxx (#39568) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok! Használd egészséggel!

(#39578) adamssss válasza rothfb (#39575) üzenetére


adamssss
veterán

Mi a baj? Annyit irtam hogy van a c9 ami mindenre eleg, de nyilvan van jobb tobbert amit pl a pana gyart. Senki nem hasonlitgat semmit. Tenyeket irtunk le.

Amugy ebben a topikban a legnagyobb gond az hogy a tobbseg nem tud szoveget erzelmezni es emiatt esnek egymas torkanak az emberek. Inkabb olvassuk el ketszer mit irt a masik es utana irjunk! Koszonom.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39579) Partizan182 válasza koxx (#39576) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDMI bemenet logóját PC-re rakod (ezzel engedélyezed a 4:4:4 full chromát), így az összes képprofil game módba lesz kényszerítve. Haladó (ISF?) Világos/Sötét napfénytől függően.

HDRben HDR game mód, színhő minimum W40, minden más úgy, ahogy a HDR Cinema/Technicolor van állítva (sharpness, szín, ilyesmi).

(#39580) koxx válasza Partizan182 (#39579) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meglesem köszi :R bár még félig kínai amiket írtál :D

(#39581) rothfb válasza hunspikey (#39574) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig az oled hőtermelése témában nagyon sok cikket lehet olvasni és az organic ledek öregedése szempontjából kulcsfontosságú a hőelvezetés. Ráadásul minél nagyobb ezen ledek fénykibocsátása, annál több hőt termelnek. Google a barátod.
link

(#39582) powerup2 válasza adamssss (#39578) üzenetére


powerup2
addikt

Amúgy a képe nem lesz jobb a panának egy kalibrált c9-től ez biztos amiben a pana jobb pl a hang erre ráfeküdtek eléggé volt pana tv-m 2000-es évek környékén crt volt de a hangja brutál volt azóta se hallottam jobbat tv-n. De ugye jön a kérdés hogy jó ez de csak annak aki nem házimozizik mert aki igen az nem használja ki igy felesleges felárat jelent. Meg azért itt a többségünknek van házimozija ami jobb hangot eredményez mint a tv saját hangja. Mielött megvettem a C9 mm-be néztem a panát de nem adott annyival többet mint amivel többe kerül , megfogdostam mint két tv-t szinte azonos az anyaghasználat. De akinek pl nincs igénye házimozira vagy olyan helysége van ahol nem lehet kivitelezni 5.1 akkor jó alternativa a pana oled mert jó a hangja.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39583) rothfb válasza adamssss (#39578) üzenetére


rothfb
veterán

"Ha lehet hinni a pananak akkor a hz2000 a jobb hutes miatt 20 szazalekkal nagyobb fenyerovel bir amit kalibralassal sem lehet behozni."

Ezt powerup2-nek írtad arra a felvetésére, hogy egy C9-et is be lehet kalibrálni egy Pana szintjére.

Igazad van, volt, csak a HZ2000 egy majd 3x-szor annyiba kerülő tv lesz, mint a C9.

Nincs semmi baj, én erre reagáltam.

(#39584) powerup2 válasza rothfb (#39583) üzenetére


powerup2
addikt

Már a c9 is kisüti a szemem hova több fény :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39585) rothfb válasza powerup2 (#39582) üzenetére


rothfb
veterán

Nem értek egyet.
Itt leírtam miért:
link

Ha így lenne, nem lenne 3x drágább.
Vagy, hogy az LG-nél maradjunk, ott is vannak sokkal drágább tv-k. Pl a W sorozat LG signature oled panellel ellátva. Kizárt, hogy csak a dizájn és a hang miatt kerülnek ezek közel másfél millióba.

[ Szerkesztve ]

(#39586) hunspikey válasza rothfb (#39575) üzenetére


hunspikey
őstag

Az a baj, hogy te a marketing maszlagtól szerintem kómába estél. :K

A GZ2000 konkrétan 30 nittel tud 10%-os fehérig nagyobb fényerőt mint egy C9 - ezt nagyjából nagyjuk is hogy mennyire mondod meg, teli fehérnél 7- azaz HÉT nittel tud többet. Ennyit a stúdio master custom über space tech , ufo grade kijelzőről.

A képminőséget delta E-re játsszák és mind a pana mind a c9 tökéletesen kalibrálható 1 alatti hibára. Szóval egyenlőnek látod őket, az emberi szem <1 hibát nem tud megkülönböztetni.

Kicsit olvass valóságot a marketing anyagok helyett pl itt:

PANA_MÉRÉS

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39587) daneel_hu válasza rothfb (#39585) üzenetére


daneel_hu
addikt

De... szerintem igen.
Kialakítás, ergonómia, anyaghasználat... design.
Nincs olyan paramétere a WX-nek amiben elméletben jobb mint egy CX.
(sőt CX még 77 colban is létezik) :)

Viszont ha 4-5 mm vastag oledet akarsz a falra akkor a WX a tévéd. :D
Szerintem ez a legvagányabb készülék, legalábbis kinézetre.
Azért valljuk be, megdöbbentően nézhet ki az a 77 col felpakolva a falra mint egy tapéta. :D

Viszont abban igazad van, hogy teljesen felesleges hasonlítgatni ezeket a modelleket egymással mert nincs minden gyártónak ez vagy az, vica-versa.
Talán az alsó szegmens 1-2 modellje hasonlítgatható, szerintem GX, WX, RX... aztán HZ2000 vagy a SONY csúcsoled-je... ezek eleve más ligában fociznak és egymással sem nagyon konkurálnak.

[ Szerkesztve ]

(#39588) rothfb válasza powerup2 (#39584) üzenetére


rothfb
veterán

:)
Persze, én értem amit mondasz. De az oledek a qledekhez képest pont a fényerőben vannak elmaradva. A közel 1000 nit-el ennek próbálnak utánamenni. A magasabb csúcsfényerő nem azért kell, hogy kisüsse a szemed, hanem, hogy pl HDR-ben szebb, élethűbb képet lehessen létrehozni. De majd egy szakértő, János vagy Chros kijavít, ha nem így van. Ezen el lehetne értekezni, érdekelne.

(#39589) powerup2 válasza rothfb (#39585) üzenetére


powerup2
addikt

Pedig sok esetben a dizájnt fizeted meg ez már tuti mert ha nézel teszteket semmi extrát nem látsz hogy hu mennyivel jobb a kép minőség. Hang jobb és ennyi

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39590) rothfb


rothfb
veterán

Akkor mondja meg nekem bárki, hogy miért kerül a GZ2000 még mindig legalább 1 millióba, vagy a HZ2000 miért fog másfélbe kerülni. Ha egy C9-ből is ki lehet hozni mindazt képügyileg, mint amit a HZ2000 nyújtani fog. Vagy akár miért venné bárki a 2000-es számozású Panákat, ha pl egy GZ950 is tudja azt a képet?

(#39591) powerup2 válasza rothfb (#39590) üzenetére


powerup2
addikt

Marketing első szempont a másik alapból jól van kalibrálva aztán meg a tv hangja jobb a panának meg dizájn. de ugyan ez igaz az lg baromi drága 4 millós oled tv is . Ott is a dizájnt meg a hangot fizeted meg meg ha egyedit akarsz nem szokványosat akkor nyisd ki a tálcád és fizes.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39592) rothfb válasza hunspikey (#39586) üzenetére


rothfb
veterán

És tényleg, írnak ilyet:
"the differences between the GZ2000 and GZ950 are minimal at best."

De ilyet is:
"With SDR content we couldn’t separate the screens from each other with superb accuracy and stunning image quality from both. With HDR10, HDR10+ and Dolby Vision content this was also true with the GZ2000 adding just a hint more detail in the brighter reaches of the HDR image and with metal edges and whites looking crisper. Colours also remained strong and we didn’t notice any issues of colour brightness being a problem with normal content in the most accurate picture mode. We did note that the tone mapping of the GZ950 was slightly brighter than that on the GZ2000 and detail in the whites was clipped at higher brightness levels on the 950, where the GZ2000 retained that detail and a richer look to colour tones with such scenes."

Itt már különbségről írnak, tehát van különbség. Így a C9-hez képest is.

(#39593) powerup2 válasza daneel_hu (#39587) üzenetére


powerup2
addikt

Ami szerintem nagy ötlet a feltekerhető tv mint egy vászon lenne könnyű szállitani . Felteszem a falra és kész és igy nagyobb képátlós tv-ket is lehetne csinálni és a súly szállitási probléma is megoldodna. De a samsung micro ledje is nagy ötlet ami bővithető :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39594) Gigi01 válasza hunspikey (#39551) üzenetére


Gigi01
őstag

Szombaton Grác MM-ben is körülnéztünk.Fater 74 éves,velünk volt,igaz itthon is van oled,és azok tetszettek neki csak a boltban,simán kiszúrta őket.Hiába volt 85col,8k,egyszerűen nem olyan a minőség.
Nővéremis az oledek előtt gyönyörködött,semmit nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#39595) dh66e válasza koxx (#39568) üzenetére


dh66e
veterán

Grat hozzá!
A tévé megcsinálja majd nem kell vele foglalkoznod.

(#39596) daneel_hu válasza rothfb (#39590) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos, hogy nem tudja.
Plusz szebb design, jobb anyaghasználat.

(#39597) rothfb válasza daneel_hu (#39596) üzenetére


rothfb
veterán

Én is így gondolom. Ha nem így lenne, senki nem venne 2000-es Panát, mindenki GZ950-et, C9-et, "olcsóbb" Sony-kat, Philips-eket venne.

[ Szerkesztve ]

(#39598) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

C9 milyen fényerőt tud egy átlagos nappaliban? Jelenleg QLED-em van, annak brutál a fényereje, de 65ös C9-et tervezek, csak aggasztó, hogy a rtings teszten majdnem dupla annyit írnak a Q8FN-nek, ami nekem van. Sokat nézünk nappal is sorozatot, ezért kérdezem.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#39599) Joshi válasza rothfb (#39597) üzenetére


Joshi
titán

Sony OLED-ből csak egy szériát készít, nincs neki különböző kategóriái. :N
2017 A1
2018 A8
2019 A9

(#39600) chros válasza hunspikey (#39586) üzenetére


chros
őstag

> Az a baj, hogy te a marketing maszlagtól szerintem kómába estél. :K A GZ2000 ...

Valoban van kulonbseg az osszes (!) Pana es LG kozott: HDR10-el jobb a Pana, mas kepminoseget erinto kerdesben (SDR, DV) nem hiszem hogy van kulonbseg.

De, pl. LG-nel: hdmi 2.1, 3dlut (ez csak GZ2000-nel van), judder-free 23p playback PC-modban.

Azaz, ha valakinak pc-mod vagy jatek kell, akkor nincs mas, csak az LG.
Ha ezek nem kellenek, akkor szerintem csak a Pana. A tobbi vicc kategoria :)

> (#39599) Joshi : "Sony OLED-ből csak egy szériát készít"

Legalabb is az elnevezest tekintve, a belso-t es szolgaltatasokat: 2-t, es hatalmas a kulonbseg. Pl. az "olcso" AH8 pl egy rakas vacak a Pana gz950 es LG C9-hez kepest, es kb egy arban vannak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.