Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Madwe válasza Speedy7 (#1994) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 65c6v online ára pl egész jó, 1m alatt, míg máshol is 1.2m, lehet ez átlépte nálam a lélektani határt :D

[ Szerkesztve ]

(#2002) Dniel válasza Madwe (#2001) üzenetére


Dniel
tag

És ha azt mondom lehet ezt még 950 körülre leküldeni ? :)

(#2003) Madwe válasza Dniel (#2002) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt hogy, hol:D?

(#2004) Joshi válasza Joshi (#2000) üzenetére


Joshi
titán

Csak halkan mondom, ma néztem és a győri Euronics-ben az 55EG910 530ezer. :Y :O Mondjuk itt az MM kiemelkedően jó áron adja a portékát. :D

[ Szerkesztve ]

(#2005) antistati válasza Speedy7 (#1994) üzenetére


antistati
tag

65C6 1 milla alatti!
65B6J már nincs sehol sem az MM ben?

OLED nél mennyire gáz az ív szerintetek, mert az SUHD-n nem annyira szíp..... csak mert eddig síkban gondolkodtam...

[ Szerkesztve ]

(#2006) Joshi válasza antistati (#2005) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem az ív az nagyon gáz. ;)

(#2007) Partizan182 válasza antistati (#2005) üzenetére


Partizan182
senior tag

Akinek van (íves oledje) az tudja, hogy való életben gyakorlatilag észrevehetetlen az ív annyira enyhe. Max annyi az impactje hogy könnyebb olyan helyzetet találni ahol nem csillan be lámpa/ablak. Cserébe ha becsillan az nagyobb "foltot" látszat a tükröződésben.

Én mindenképp a C6-ot preferálnám, B6 gagyibb SOC-jával relatíve sok a gond (itt is volt fura mozgásmegjelenítésről szó PC-ről hajtva, AVFORUM tele van B6 tulajokkal akik judder-re panaszkodnak az új Firmware óta).

(#2008) Dniel


Dniel
tag

Nem nagy különbség de a kispesti MM-ben 55B6 535992- illetve 55C6 623998- 55E6 759998-

[ Szerkesztve ]

(#2009) jilian válasza envagyok (#1998) üzenetére


jilian
addikt

Félreértettél.
Az oldal szerint 3m-re fhd-ban a 70" az optimális nem?
Na hol találsz 70"-ban fhd oledet?
Erre gondoltam, hogy van-e egyáltalán.

(#2010) antistati válasza antistati (#2005) üzenetére


antistati
tag

Láma kérdés! Az ìveltség miatt mennyivel lehet kisebb egy 65c6 vs 65b6?

(#2011) krx21 válasza antistati (#2010) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem mérvadó...

(#2012) #94529552 válasza Dniel (#2008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érdekes, hogy a bolti akciók nincsenek szinkronban az online akciókkal. :) Az 55EG910 itt pl. 391k.

(#2013) Nemir Ombe válasza antistati (#2005) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1 napig "csoda" az "ív", utána már észre sem veszed .... ;)

(viszont az a "gáz", hogy ha megszokod és utána sík panelt nézel, az kissé "domborúnak" fog tünni .... :D )

A "mennyivel kissebbel" meg az a helyzet, hogy nálam az íves és a sik 55"-os is ugyan akkora (mindegyik káva nélküli LG és sk. mérve), igy mondhatni, hogy az íves még "nagyobb is" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2014) Ferke66 válasza Partizan182 (#2007) üzenetére


Ferke66
tag

Én is éppen azon dilemmázom hogy az éven mindenképpen lecserélem az UB850-em egy C6 vagy "C7"-re.Ellenben most hogy kedvezőbb lett az ára a C6-nak (SOC-miatt jobb választás ahogy írtad) nem sok hiányzik hogy rá is bólintsak a vásárlásra.A kérdésem az lenne hogy érdemes-e várni szerintetek a később megjelenő C7-re? Ahogy informálódtam a fő jellemzői fényességben 800.nit érték,Technicolor Advanced HDR,webOS 3.5,Dolby Atmos hangrendszer.Ez utóbbi annyira nem is fontos mivel úgy is az arra alkalmas házimozin keresztűl fogom használni,a HLG-t az idei modellek is megkapják egy firmware frissítés után.A 3D sem fontos és az idei modellekben már ugye ez sem lesz.Ha azt vesszük a C7 egyrészt később,jóval drágábban fog megjelenni.Ezek a fejlesztések érnek-e annyit hogy várjak még,vagy maradjak az idei modellnél szerintetek?

(#2015) krx21 válasza Ferke66 (#2014) üzenetére


krx21
nagyúr

Valószínűleg jobb lesz, de ár/érték arányban szerintem jóval rosszabb. Hacsak nem vársz még 1 évet.. ;]

(#2016) Ferke66 válasza krx21 (#2015) üzenetére


Ferke66
tag

Na igen ez így igaz,elég sok tesztet olvastam most a 2016-os modellekről elég meggyőzőek számomra ezért is gondolkodtam el rajta.. :)

(#2017) Piftuka válasza #94529552 (#2012) üzenetére


Piftuka
veterán

"Érdekes, hogy a bolti akciók nincsenek szinkronban az online akciókkal. :) Az 55EG910 itt pl. 391k."

Annyira nem furcsa, mert a bolthálózatokat, és a webáruházat két külön vállalkozásként üzemelteti a Media Markt.

A termékek "nem akciós" árában is gyakran óriási különbség van a kettő között. Természetesen a webáruház olcsóbb. (Pl. egy, a boltban ~70.000 forintos Philips porszívó, a webáruházban ~50.000 forint.)

Egyébként a mostani LG akció, és az LG 55EG910 jelenlegi eladási ára miatt bizony erősen gondolkodom, hogy a listából ezt választom... :)

"Aquila non captat muscas."

(#2018) #72042496 válasza envagyok (#1991) üzenetére


#72042496
törölt tag

"milyen jó kis tvm van, megvan mind a 4000000 pixelke"

Figyu, a 4K, pontosabban az UHD nem 4 megapixel, hanem durván 8,3. Azért hívják 4K-nak, mert nagyjából 4000 pixel van egy sorban.

(#2019) envagyok válasza #72042496 (#2018) üzenetére


envagyok
veterán

Jogos ;)

3840*2160

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2020) Joshi válasza #72042496 (#2018) üzenetére


Joshi
titán

Akkor még1x pontosítsunk, nem közel 4000 pixel van hanem a DCI szabvány szerint pontosan 4096. :D

(#2021) Madwe válasza Joshi (#2020) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tekintve h tv topik, a dci 4k annyira nem érdekes mint az uhd 4k, szóval 3840 lesz az... ha már ennyire szőröztök :D

[ Szerkesztve ]

(#2022) Joshi válasza Madwe (#2021) üzenetére


Joshi
titán

Én csak infóként írtam hogy honnan a 4K megnevezés, nem volt ebben semmi szőrözés. ;)

(#2023) daneel_hu válasza Partizan182 (#2007) üzenetére


daneel_hu
addikt

Belenéztem egy teniszvideóba anno egy üzletben.
C6V volt a kiszemelt áldozat.
Görbe volt a pálya. Ugyanez igaz ha focimeccset nézel.

Ha valaki ezzel együtt tud élni, és nagyon kevés sportot néz, főleg olyanokat nem ahol vonalazva van a küzdőtér, akkor jó lehet az ívelt is. Mozifilmek esetén nem fogod észrevenni.
De sajnos a teniszpálya az 1 nap múlva is görbe lesz ívelt tévé esetén. Az agyad tudja, hogy annak a vonalnak egyenesnek kéne lennie, és nem az.

Persze ha pont középről nézed, akkor elenyésző a különbség.
Részemről maradtam a flat-nál, nincs fejfájás emiatt.

(#2024) daneel_hu válasza envagyok (#1991) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem értem ezt az FHD/4k vitát.
OLED esetében már a 2016-os modellek is mind 4k-s panellel vannak szerelve.
2017-esek úgyszintén, tehát nem gyártanak már FHD-t.
Innentől kezdve az egész kérdés okafogyott.

A 2015-ösöknek pedig vannak gyermekbetegségeik a tavalyiakhoz képest. Sávosodás, kisebb fényerő stb...
Persze aki jó áron tud beszerezni még 2015-ös FHD-s OLED-et és a fentiek nem zavarják, akkor még megteheti. De már nem sokáig, csak 4k-s lesz.

(#2025) claire78 válasza daneel_hu (#2023) üzenetére


claire78
senior tag

Nem lesz görbe semmi rajta! Ha pontosan szemből nézed és nem alulról vagy felülről, akkor semmilyen torzulást nem látsz! Egyszerű fizika! :)

(#2026) #72042496 válasza Joshi (#2022) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csakhogy a 4K egy gyűjtőnév, amibe az UHDTV és a DCI 4K is éppúgy beletartozik, mivel mindegyiknél - ahogy feljebb írtam - nagyjából 4000 pixel van egy sorban. Én a biztonság kedvéért direkt kiemeltem, hogy most az előbbiről van szó, erre te idecitálód a totál irrelváns utóbbit, csak tudnám minek. :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2027) Piftuka válasza claire78 (#2025) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért lássuk be... Nem életszerű, hogy az ember a szemét éppen a képernyő mértani közepén tartja. Pláne nem órákon keresztül, amíg focimeccset néz...

Így aztán nagyon könnyen elképzelhető, hogy az ívelt képernyő által megjelenített kép torzulása zavarni fogja.

"Aquila non captat muscas."

(#2028) krx21 válasza claire78 (#2025) üzenetére


krx21
nagyúr

Ehhez kellően messze is kell lenni... Ha közel vagy, még akár pontosan középen is, akkor már máshogy esnek az alsó és felső szélek...

(#2029) #72042496 válasza Piftuka (#2027) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én kanapén fekve is szoktam tévézni (filmezni), és a KS7500-as Samsungon zavart a hajlítás. Az LG viszont nagyobb sugarú ívet használ, az lehet, nem zavaró már. De úgy néz ki, még 1-2 év és okafogyott lesz erről beszélni, mert kikopóban vannak a hajlított tévék. :)

[ Szerkesztve ]

(#2030) daneel_hu válasza claire78 (#2025) üzenetére


daneel_hu
addikt

Dehogynem lesz.

Függőlegesen nem 70 cm magasságú optikát használ a szemed, jó ha 3-4 centis átmérőjű a golyó, bár nem tudom pontosan. :) De ha 70 cm lenne, akkor is torzulna az alsó és felső él az ívelt képernyőnél. :)
Azt tudom elképzelni, hogy amennyiben az alsó élhez képest pont középen ülsz, akkor az alsó él egyenes lesz, de a felső már nem, sőt nagyon nem.
Viszont nem gondolom, hogy egy 600 000 Ft+ os tévénél nekem ilyen kompromisszumokat kellene kötnöm.

Természetesen egy optika is torzíthat, és torzít is, tehát az ilyen rendszerekkel felvett videoanyag már eleve torz. Viszont a mozifilmeket és a sportközvetítéseket olyan optikákkal veszik fel, amelyeknél az egyenes vonalak nem torzulnak, maximum a térérzetedet befolyásolják ilyen vagy olyan irányban de ez tudatos szinte mindig. De a vonalak egyenesek maradnak.
Na... pont ez utóbbit változtatja meg az ívelt képernyő.

De erre az LG is rájött, mert az idei modellek közül pont 0 lesz olyan amely ívelt képernyővel lesz szerelve.
Szerintem az ívelt képernyőnek pontosan nulla haszna van, azon kívül, hogy egy szép bútordarabnak is betudható, tehát maga a cucc esztétikus/futurisztikus megjelenést kölcsönöz egy lakásban. Viszont műsornézés közben pontosan zéró haszna van a görbeségnek, de ha valaki valamit tud akkor ne tartsa magában. :)

(#2031) Joshi válasza #72042496 (#2026) üzenetére


Joshi
titán

A 2022-ben írtam hogy csak infóként és hogy honnan ered az elnevezés, de nem értem miért vetted támadásnak a hsz-em. :F Tényleg hagyjuk a témát, vedd úgy hogy nem írtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2032) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valamilyen Bluetooth headsetet a LG 55B6J OLED tv-hez? Ez jó volna hozzá? [link]

(#2033) Piftuka válasza Piftuka (#2017) üzenetére


Piftuka
veterán

Van közöttetek olyan, aki a LG 55EG910 televíziót 3D tartalommal is tesztelte, illetve használta? Ha igen, milyen véleménnyel van róla?

"Aquila non captat muscas."

(#2034) envagyok válasza Piftuka (#2033) üzenetére


envagyok
veterán

Minden oké volt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2035) claire78 válasza Piftuka (#2033) üzenetére


claire78
senior tag

Soha ilyen jó 3D képet nem láttam előtte. Pedig volt néhány összehasonlítási alapom. Semmi áthallás, kiváló képminőség.
Persze ez az én véleményem, és számomra a hajlított kijelzőn sincs torzulás. ;)

(#2036) Piftuka válasza claire78 (#2035) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen készülékekkel hasonlítottad össze?

Ma kipróbáltam LG 3D demo filmekkel az LG 65UH950V-t, és sajnos pocsék volt a 3D képe! Olyan, mintha nem tudta volna egymásra "pakolni" a képeket. Szellemképes, "dupla" volt minden, bármilyen távolságból néztem...

Sajnos a LG 55EG910-t nem volt módomban kipróbálni!

"Aquila non captat muscas."

(#2037) Joshi válasza claire78 (#2035) üzenetére


Joshi
titán

Nekem 4K passzív 3D van de hibátlan(Sony), a passzív FHD az kerülendő az aktív meg minden téren.

(#2038) envagyok válasza Piftuka (#2036) üzenetére


envagyok
veterán

Lejátszó szoftverében két oldal felcserélése?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2039) Piftuka válasza Joshi (#2037) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem 4K passzív 3D van de hibátlan(Sony), a passzív FHD az kerülendő az aktív meg minden téren."

Miért kerülendő a Full HD 3D és az aktív 3D? A SONY W805-öt tesztelve kifejezetten jó volt a 3D. Sőt, jobb, mint az XD9305 esetében. (Ez is enyhén szellemképes volt.)

Számomra az aktív 3D a szemüveg miatt nagy dilemma. A szemüveg kerete végig belelógott a látómezőmbe. Főleg alul... Nem tudtam nem észrevenni. Nagyon furcsa volt így nézni a filmet.

A passzív szemüveg legalább nagyobb, és jobban követi az arc ívét.

(#2038) envagyok válasza Piftuka (#2036) üzenetére
Lejátszó szoftverében két oldal felcserélése?

Ne haragudj, de ezt nem értem.

A demo filmeket egy USB kulcson vittem, amit a TV USB portján keresztül maga a TV játszott le. Nem én kezeltem, hanem az eladó srác.

"Aquila non captat muscas."

(#2040) claire78 válasza Piftuka (#2036) üzenetére


claire78
senior tag

Amiket előzőleg használtam: Panasonic VT50, VT60, DX750. Ez mind aktív volt. Felbontás ok, de szellemkép, és a képminőség hagyott némi kívánnivalót maga után.
Nálad valami biztosan nem OK. Hidd el, hibátlannak kell lennie. A te 4K tévéd esetén még sorfelbontást sem felez.

(#2041) envagyok válasza Piftuka (#2039) üzenetére


envagyok
veterán

Van pár 3d videó, amin fel van cserélve a jobb és bal szemnek szánt tartalom. Libreeleces s905-ös lejátszón van ilyen opció, akkor rendbe jön

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2042) Madwe válasza Piftuka (#2039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha fentről vagy alulról nmézed, vagy fel van cserélve a két oldal, akkor lehet max ilyen, alap esetben tűéles s hibátlan.

(#2043) Joshi válasza Piftuka (#2039) üzenetére


Joshi
titán

Pontosítsunk. Az FHD passzív 3D és úgy általában az aktív 3D kerülendő. Pont a 4K passzív 3D lenne életképes és erre száműzi az LG. :W

(#2044) Piftuka válasza Madwe (#2042) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ha fentről vagy alulról nmézed, vagy fel van cserélve a két oldal, akkor lehet max ilyen, alap esetben tűéles s hibátlan."

Tény, hogy nem ideális szögben tudtam nézni. Ugyanis a készülék a felső polcon volt. Így az állam kb. az alsó káva magasságában lehetett.

Ezek szerint ez okozta a "szellemképes" képhibát?

(#2043) Joshi válasza Piftuka (#2039) üzenetére
"Pontosítsunk. Az FHD passzív 3D és úgy általában az aktív 3D kerülendő."

Igen, értettem, amit írtál, illetve én is így értettem. :K Viszont nem fejtetted ki bővebben, hogy miért gondolod így!?

"Aquila non captat muscas."

(#2045) envagyok válasza Piftuka (#2044) üzenetére


envagyok
veterán

"Pontosítsunk. Az FHD passzív 3D és úgy általában az aktív 3D kerülendő."
Neki 4k passzív 3d tv-vel van, és szereti közelről nézni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2046) claire78 válasza Piftuka (#2044) üzenetére


claire78
senior tag

Ezek szerint ez okozta a "szellemképes" képhibát?
Teljesen biztos.

(#2047) Joshi válasza Piftuka (#2044) üzenetére


Joshi
titán

Olvass utána a 3D technológiáknak és megérted. De igazából ez is olyan téma ami kikopófélben van, szóval nincs sok értelme beszélni róla.

(#2048) #94529552 válasza Joshi (#2037) üzenetére


#94529552
törölt tag

a passzív FHD az kerülendő az aktív meg minden téren.

Vagyis magyarul: a passzív FHD tökéletes 3D-t élményt ad, az aktív 3D meg minden téren kerülendő, így akartad írni gondolom. Mondjuk elég érdekes mondat volt, Piftuka se értette. Rengeteg 3D film van, ez nagyon sokára kopik ki. Még újak is jönnek.

(#2049) Joshi válasza #94529552 (#2048) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a passzív 3D lenne a jó/jobb, de abból a 4K 3D a kompromisszummentesebb. A kikopófélbent a megjelenítőre értettem. 2017-től már nem nagyon támogatják a TV gyártók. :(

(#2050) #94529552 válasza Joshi (#2049) üzenetére


#94529552
törölt tag

Simán visszahozhatják x év múlva, ők döntik el, hogy mikor. A tech megvan hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.