Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) sfefe válasza TJ2 (#88000) üzenetére


sfefe
őstag

Kábel az amit az LG adott hozzá a dobozban...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88002) sfefe válasza alaves (#87999) üzenetére


sfefe
őstag

Oks, drivert akkor hagyom. :)

Az 10 bit-et jelent?
És mit csinál ez a ycbc beállítás?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88003) alaves válasza sfefe (#88002) üzenetére


alaves
addikt

Igen, 10 bit. Az YCbCr444 gyakorlatilag RGB kicsit tömörítve és a kimeneti dinamikatartomány korlátozott, de a monitor ezt nagyjából kiegyenlíti, cserébe talán menni fog a 240 Hz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#88004) sfefe válasza alaves (#88003) üzenetére


sfefe
őstag

Értem.
És az, hogy menjen minden úgy ahogy kell ahhoz másik videokártya kellene?
Akkor inkább 12 bit és 144 hz a jobb nem?
Vagy a 10,12 bit között már nem látni különbséget?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88005) sfefe válasza sfefe (#88004) üzenetére


sfefe
őstag

Ha pl egységes szürke kép van olyan mintha a szürke felületen látszódna függőleges enyhe csíkok...
Ez oled jelenség?

Kicsit látszik fotózva is:

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88006) lala666 válasza sfefe (#88005) üzenetére


lala666
senior tag

És az a piros szín is ott van, vagy csak a fotón?

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#88007) sfefe válasza lala666 (#88006) üzenetére


sfefe
őstag

Megnézem majd ma.
Mert mögötte világitott egy só lámpa lehet az jött be alul... fotózom majd full sötétben
De ilyen csíkozódas az ilyen?
Szürkénél látszik.
Meg filmen pl ha szürke zakós van a képen akkor akkor olyan mosottas vagy milyen.. de lehet az azért mert régi film és gyenge felbontású?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88008) lala666 válasza sfefe (#88007) üzenetére


lala666
senior tag

A csíkozodás /banding/eltűnhet róla főleg új oleden, rózsaszín nem szokott. Mosottas lehet a film minősége miatt is, attól függ milyen filmet nézel.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#88009) sfefe válasza lala666 (#88008) üzenetére


sfefe
őstag

Azt a pirosat ami a fotón van azt nem láttqm közben...
Este éppen a Poirot néztem az még nem mai minőség azért..
Utána indiottam 720p meg FH filmet azon jobb volt azért....
Majd megnézem még ugyanazt a filmet nagy tv-n milyen.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88010) Vhiktor válasza sfefe (#88007) üzenetére


Vhiktor
veterán

A vertical banding (csíkozódás) a használat során, ahogy járatódik be a panel mérséklődni fog, akár teljesen el is tűnhet. A pixel frissítés is tud rajta segíeni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88011) sfefe válasza Vhiktor (#88010) üzenetére


sfefe
őstag

Oks köszi mindenkinek.
Még megnézem majd ugyanezt a képet a anyg tv-n bár az LCD nem oled..
Hétvégén cserélek párom gépében is alkatrészeket akkor lesz neki is be üzemelve az Ő monitorja... ( Ugyanilyen) majd összehasonlítom a 2-t.

Ezzel kapcsolatban még kérdeznék.
Nálam is akkor a videokártya a kevés?

Neki most b450 lap lenne, 3000g proci és valamennyi ram, videokártyát nem terveztem bele tenni a proci miatt.
Na most akkor gondolom a 3000g is kevés ehhez ha a gtx 1060 6gb kevés volt?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#88012) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Volt valakinek szerencséje összehasonlítani Sony A80J és A90J OLED TV-ket?

Vettünk egy A80J-t, de a matt kijelző LG OLED után iszonyatosan zavaró, egyszerűen nem tudok hozzászokni. Érdemes lenne váltani A90J-re, mennyivel jobb az? Vagy jobb ha elfelejtem a Sony-t és maradunk az LG TV-knél ha szép éles, tiszta kijelző kell?

[ Szerkesztve ]

(#88013) Vhiktor válasza SaitoX (#88012) üzenetére


Vhiktor
veterán

LG-ből melyikre gondoltál?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88014) SaitoX válasza Vhiktor (#88013) üzenetére


SaitoX
tag

C8 van itthon, glossy, de úgy tudom LG-kben ezen a téren nincs nagy különbség. Azt olvastam Sony-ban az A90J a glossy.

C8 után az A80J sötét, fakó, egyszerűen nem jön át úgy a fény a kijelzőn, nincs meg az a kontraszt érzés. Ahogy külföldi fórumokon fogalmaznak "colors doesn't punch". A fekete sem érződik olyan mélynek, mint az LG-n, illetve a többi szín sem olyan. Az összes beállítást próbáltam a TV-n, így nem hiszem, hogy beállítás probléma lenne.

Illetve maga a panel, ahogy írtam. C8-on egy tiszta kép van, olyan mint egy tükör, az A80J viszont olyan, mintha lenne előtte valami maszatos réteg, ami által homályosabbnak tűnik az egész. Napközben pedig ez gyakorlatilag még rosszabb.

(#88015) Vhiktor válasza SaitoX (#88014) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem számodra a C8 után az A90J sem lesz nagy előrelépés. Ha igazi előrelépést szeretnél akkor G2, de leginkább G3

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88016) SaitoX válasza Vhiktor (#88015) üzenetére


SaitoX
tag

Értem, köszönöm a választ.
Igaziból 2. TV-nek vettük itthonra, de azt reméltük, hogy az A80J hozni fogja azért a C8 szintjét, sajnos nem igazán.

A90J-t akkor valószínűleg offoljuk, talán majd egy G3, ha picit barátibb lesz az ára :R

[ Szerkesztve ]

(#88017) Vhiktor válasza SaitoX (#88016) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az A90J-vel megkapod azt amit most hiányolsz, csak nem lesz nagy előrelépés ha az a cél.

Illetve azért tisztázzuk, hogy a c8-at és az a80j-t milyen kepmodban használod, nehogy ez legyen az oka.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88018) junkpod válasza SaitoX (#88014) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hitetlenkedve olvasom amiket írsz. Homályos kép, nem mély fekete, nem élénk színek? Kivetted egyáltalán a TV -t a fólia csomagolasbol? ;] Nem véletlen egy LCD TV -t szállítottak ki neked? Vagy te is inkább a sport kép mód kedvelője vagy?
Nekem A83J van és semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Ráadásul ez is LG panel.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#88019) Vhiktor válasza junkpod (#88018) üzenetére


Vhiktor
veterán

Annyira még akarattal sem lehet elrontani egy Sony tv képét, mint amit egy sport mód tud :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88020) alaves válasza SaitoX (#88016) üzenetére


alaves
addikt

Ha nincs beállítási hiba, akkor téged is zavar a ('semi-glossy') tükröződésgátló réteg, amely nyilván jobban látszik ha a C8 mellé rakod, valamint az A80J fényereje is kisebb.
A Sony és a Panasonic (még a HZ980-assal, azóta nem tudom) lovagolta meg az "azért nem veszek OLED TV-t, mert nagyon tükröződik" vásárlói kört a belépő típussal, azt nem tudni milyen eredménnyel. Az LG és a Philips a belépő OLED-eken sem alkalmazza ezt a 'mattosító' kijelző réteget, talán nem véletlenül...

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#88021) SaitoX válasza Vhiktor (#88017) üzenetére


SaitoX
tag

Mindkettőt játék módban használom elsősorban, filmezéshez pedig Mozi mód.

Sajnos a kép mód nem sokat számít, maga a panel a probléma. Ahogy neten utánaolvastam mindaz, amit negatív tapasztalatként érzek azok nagyrésze a matt panel miatt van.

Glossy esetén mélyebbnek érződik a fekete, élénkebb lesznek a színek, jobban átjönnek a fények / nagyobbnak érződik ezáltal a kontraszt. Ami a legfontosabb, hogy tisztább a kép.

Előszőr azt hittem, hogy egy védőfólia van a Sony-n, és azért ilyen, de sajnos nem erről van szó, nincs rajta fólia, egyszerűen ilyen a panel.

Media-ban amúgy nem volt kitéve, csak az A90J és az A95K, meg a többi. Ha élőben láttam volna, valószínűleg nem veszem meg, de már mindegy. Számomra a tanulság belőle, hogy matt kijelzős TV-t többet nem veszek, ezt pedig visszavisszük. Ennél még a 6-7 éves Samsung QLED-em is szebb képet produkál, ami szintén glossy.

Játékra szerintem nagyon gyenge ez a TV, főleg ha napközben is használná az ember, de éjszaka sem az igazi. A matt kijelző miatt a bejövő fények elkenődnek, ha minimálisan is besüt a nap, ez pedig kontraszt csökkenéssel jár. Ugyanebben a helyzetben az LG ugyanolyan szép kontrasztos és tiszta marad.

A90J lehet jó lett volna, de most már nem tudom, hogy akarjak-e még a Sony-val kockáztatni. Lehet maradok LG vonalon inkább, C3 vagy G3.

Próbáltam csinálni 1-2 képet, de képeken nem jön át annyira, mint élőben.
Talán itt elég jól látni - az LG "átengedi a fényt", mélyebb fekete / nagyobb kontraszt, míg a Sony fakóbb és sötétebb.

LG: [kép]
Sony: [kép]

Élőben pl. a DMC5 az LG-n gyönyörű, minden részlet látszódik, a sötétek is, szép kontrasztos, stb. Sony-nál homályos, sötét, fakó, a részleteket gyakorlatilag nem látni, csak ha hunyorít az ember :)

Mindkettő TV-n a HDR (Játék mód) van:
LG: [kép]
Sony: [kép]

De amint írtam, képeken sajnos ez nem jön át annyira, a színek mélysége azért talán látszik (pl. fekete). Ha a Sony után ránézek az LG-re, olyan, mintha egy új generációs TV-t néznék :)

Egyébként kipróbáltam az extrém módokat is a Sony-n (Vivid, Sport, stb), de egyik sem hozza azt az élményt (inkább csak rondábbak). Teljesen mindegy, hogy állítom be, a matt panel gyengeségei miatt.

[ Szerkesztve ]

(#88022) Vhiktor válasza SaitoX (#88021) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mint ahogy @alaves is írta, az A80J-nak jóval ksibb a fényereje mint a C8-nak és az A90J-nek sem nagyobb.... (ezért nem ajánlom Neked)

Ha fontos a játék, akkor mindenképpen maradj LG-nél, ott a legjobb. Sony-ból általában nagy felárral kapod meg ugyanazt a minőséget OLED fronton mint LG OLED-ből, hacsak nincs a Sonyra nagy akció (Sony alapból "drágább" márka).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88023) junkpod válasza SaitoX (#88021) üzenetére


junkpod
nagyúr

A YouTube kepeden nekem a Sony képe sokkal jobban tetszik, színek és árnyalatok vannak rajta, az LG meg egy hatalmas fényerő demó a természetes színek és árnyalatok elvesztésével.
Kapcsold ki a Sony auto fényerő szabályozást és told fel maxra, ha neked az tetszik. Amúgy hidd el nekem, hogy ha egy hétig csak a Sony képét néznéd, utána az LG beallitastol rosszul lennél.
De válassz olyat ami neked tetszik.

Box's don't touch!

(#88024) Zsömica válasza SaitoX (#88021) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Igazad van - az a Sony egy fos az LG-hez képest..!

(#88025) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Van egy 65" LG B9-em, és nemrég hibákat vettem észre a képernyő alján és tetején. Gyakorlatilag statikusan jelen van TV és stream esetén is, tehát jeltől függetlenül.
Vettem rá 5 éves Union V14 teljes körű védelmet vásárláskor, ami 25 nyarán jár még csak le... Most jelentettem be az Union kárrendezésnél, képeket csatoltam.
Szerintetek ez garis hibajelenség? Ha igen, véleményetek szerint javítják, panelt cserélnek, vagy kapok egy új készüléket? :F

(#88026) alaves válasza Chalez (#88025) üzenetére


alaves
addikt

Gyártási hiba, garanciális. A konkrét biztosítást nem ismerem, de az LG-nél az a gyakorlat, hogy a gyári garanciában az első két alkalommal a meghibásodott modult (nálad kijelző) cserélik, harmadik alkalommal kérhető a csereutalvány.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#88027) torma1981 válasza alaves (#88026) üzenetére


torma1981
veterán

Majdnem. 3 javítás után szokták adni a csereutalványt. Általában.

(#88028) Infernusz válasza SaitoX (#88021) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Szia! A tükröződésből nekem az jön le, hogy az LG sötét környezetben fotóztad, a Sonyt meg világosban.

(#88029) junkpod válasza Zsömica (#88024) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ja. :C
Az elmúlt 5 év OLED összes típust összehasonlítva, a legjobb meg a leggyengébb között sincs akkora képminőség különbség ami alapján azt mondhatnám barmelyikre hogy egy fos.

Box's don't touch!

(#88030) blakey válasza SaitoX (#88021) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő jó TV, de ha egymás mellett vannak és össze tudod hasonlítani, akkor az LG C sorozata valóban jobb, kalibrálás után is. Ezt csak azok nem látják, akik nem akarják, vagy "fanok". Ha ennyire zavar a Sony képalkotása, akkor felesleges vele szenvedni, érdemes elállni a vásárlástól és olyat keresni, ami megfelel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88031) Chalez válasza alaves (#88026) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi szépen az infót! Bár a gyári garanciaidő az 2 év volt, de már 3 éves is elmúlt a TV, viszont kötöttem egy biztosítást (50k volt), amiben elvileg hosszabbítják a garanciát, és balesetre is érvényes, ez a vásárlástól számított 5 évig véd elvileg...

(#88032) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Ma jött meg a Telekomtol a LG 48c21 LA tv! Eddig még ismerkedem vele, de egy problémába futottam bele, még pedig nincs rajta az HBO Max minden más népszerű stremaing igen! Letölteni se tudom! Ezt írja ki: Az LG Szolgáltatásai Ország információit nem lehet lekérdezni a szerverről! Valamit nem jól csinálok? Hogy tudom letölteni? Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#88033) blakey válasza Tamás34 (#88032) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy LG fiók kell hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88034) Zsömica válasza junkpod (#88029) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Jah, hát ha az elmúlt 5évet vesszük górcső alá - akad egy pár..! Szerencsés vagy hogy neked mindegyik jó, így már értelek..! :D

(#88035) wallace 234 válasza Tamás34 (#88032) üzenetére


wallace 234
őstag

Csinálj LG fiókot! Utána le lehet tölteni az HBO Max ot

(#88036) b. válasza SaitoX (#88021) üzenetére


b.
félisten

nekem ebből az jön le hogy az élesítés fel van tolva az LG-n . Szerintem ilyen beállítás van a Sony-n is, Philipsen sharpening vagy ilyesmi a neve.
A Másik hogy a Sony nem tud 4 K 120 Hz-t csak monitor módban ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88037) Tamás34 válasza wallace 234 (#88035) üzenetére


Tamás34
senior tag

Azt sem tudok csinálni! Semmit sem tudok letölteni, de ami levan gyárilag az megy! Érdekes! Hétfőn hívom Lg-t! Mindig így járok, bármit veszek, valami mindig nem jó!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#88038) junkpod válasza b. (#88036) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem tud, csak nem egyszerre DV -vel. A HDMI beállításnál ki kell választani, hogy DV vagy 120Hz.

Box's don't touch!

(#88039) Vhiktor válasza junkpod (#88038) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88040) b. válasza junkpod (#88038) üzenetére


b.
félisten

Szerintem csak Monitor módban tud, legalább is AV forumon azt írják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88041) blakey válasza Tamás34 (#88037) üzenetére


blakey
titán

Okostelefonod van? Ott hozd létre a fiókot és a telefonod segítségével lépj be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88042) Vhiktor válasza b. (#88040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet, hogy a 444 chormara gondolsz a pc mód alatt?

Egyébként lehet az A80J 4k 120Hz mellett csak felezett vertikális felbontást tud. De ebben most nem vagyok biztos.

Sonyknal elég nagy butaság, hogy szórakozni kell a HDMI beállításával attól függően, hogy VRR-t, 120 HZ-et vagy DV-t szeretnél.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88043) b. válasza Vhiktor (#88042) üzenetére


b.
félisten

Jogos, igazatok van .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88044) Vhiktor válasza Vhiktor (#88042) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem felezi meg a vertikális felbontást 4k 120 Hz esetében sem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88045) Tamás34 válasza blakey (#88041) üzenetére


Tamás34
senior tag

Letöltöttem a LG ThinQ applikációt és így sikerült :) Furcsa volt ez hogy csak így ment, de sikerült és köszönöm a segítségedet! :R

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#88047) radar


radar
tag

Segítséget kérnék szépen!
Mi a különbség a három tv között pontosan? Sehol nem találok infót róla.
Melyik milyen színű?
OLED65C31LA
OLED65C32LA
OLED65C33LA

(#88048) salapp válasza SaitoX (#88012) üzenetére


salapp
addikt

Akkor 55-öst vettél, gondolom, mert úgy emlékszem, a 65-ösön semi-glossy van. Nagyfiamnak az van és egyáltalán nem tűnik rossznak.
De mondjuk furcsa tapasztalataid vannak. Tegnap néztem földi digitális adásból az atlétikát az 55A80J-n, hát, eszméletlen szép volt a kép. És az csak egy full hd SDR adás

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#88049) blakey válasza salapp (#88048) üzenetére


blakey
titán

Nem azt állította, hogy sz@r, hanem hogy gyengébb a C8-hoz képest. Ha nincs összehasonlítási alap, akkor nem tűnik, fel, hogy valami gyengébb vagy erősebb. Persze, hogy szép az A80J képe, de pl. egy C3-hoz képest gyengébb, egyáltalán nem azt jelenti, hogy sz@r lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88050) Sung


Sung
csendes tag

Sziasztok!

Holnap szeretném beüzemelni ez első OLED tévémet (Philips 55OLED807/12) és igyekeztem körbejárni a kérdést, de szívesen veszem a hasznos tanácsokat. :R

Az összefoglalót és típus alapján az itt írtakat olvastam, de ha van hasznos infó még azt megköszönöm, elég kezdő vagyok a témában.
:R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.