Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#7999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ebből volt a kisebbik. A cikk végén vannak az árak. Ha érdekel... :D Oled ingyen van...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8002) Joshi válasza attiati (#7998) üzenetére


Joshi
titán

Az LG mellett csak az ár szól, egyébként szerintem picit jobb a Sony. Sajnos Androidos, pont ma fagyott le, nem tudtam semmit csinálni vele csak az áramtalanítás segített. :DD Haveromnak egy 8509c Sony tévéje van, de mondta hogy 3-4 havonta fordul elő hasonló fagyás, azzal még elvagyok.
"Találsz valami kivetnivalót a Sony-ban?"
Nagyjából le is írtam. :D

(#8003) Joshi válasza dgyuri0123 (#8001) üzenetére


Joshi
titán

Anno a projektoros tévék milliókért mentek, és akkor még jóval többet ért a Ft.

(#8004) Zolom89


Zolom89
senior tag

LG b7v-hez van valahol jó kalibrált beállítás játékra meg filmre?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8005) attiati válasza Joshi (#8002) üzenetére


attiati
veterán

De gondolom az androidnak nem csak a fagyás a gondja. Olvastam micro szaggatásokról.
A google elég rendesen a bolondját járatja pár nagy gyártóval. Eléggé csapda helyzet.
Mai napig nem értem, hogy miért teszi ezt a google.

(#8006) Joshi válasza attiati (#8005) üzenetére


Joshi
titán

Mikroszaggatáson mit értesz? Filmlejátszásra nem a tévé belső lejátszóját használom. :N

(#8007) attiati válasza Joshi (#8006) üzenetére


attiati
veterán

hogy megakad 1-1 pillanatra a kép, de amúgy nem értek hozzá, úgyhogy inkább nem írtam semmit :)

(#8008) lackoka válasza Zolom89 (#8004) üzenetére


lackoka
tag

(#8009) Ren Hoek válasza daneel_hu (#7968) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A cég alkalmazottai a cég profilja is egyben.

Sajnos nagyon sok esetben találkozunk rettenetes inkopetenciával, és bunkó fäszparaszt viselkedéssel. Többek között ezért fogadtam meg, hogy 1000 méteres körzetben elkerülöm "A" boltot.
Ha velem ezt vásárlóként megteszi 5-ből 4 alkalmazott, egy plusz 5 perces kérés miatt, akkor többet nem megyek be a boltba és óva intek mindenkit ettől.

Online kell vásárolni, hogy minél kevesebb jutalék jusson a mohó "hiénáknak". El fog jönni az a kor, ahol megszűnik az értékesítő munkakör kb.

[ Szerkesztve ]

(#8010) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Sziasztok!!!

Erröl a TV-ről van esetleg valakinek tapasztalata? Vagy hasonló PHILIPS TV-ről ami ilyen kaliberű. PHILIPS 55PUS6162/12 4K Ultra HD Smart LED Tv Arra lenék kíváncsi, hogy ezeknek a TV-knek milyen a képminőségük!?

(#8011) Akos_


Akos_
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni.
Tv vásárlás elött állok. Sikerült leszűkítenem a kört 2 típusra, de itt megakadtam, nem tudom melyik lenne a jobb választás.
- Lg Oled 65C7V
- Sony KD-65A1BAEP

Előre is köszönöm a segítséget!

(#8012) Joshi válasza Alföldi Peti (#8010) üzenetére


Joshi
titán

(#8013) Joshi válasza Akos_ (#8011) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Sony 65A1 van, tesztek alapján hajszállal jobb mint az LG B7 vagy C7. Egyébként a B7 olcsóbb mint a C7, legalább is nagyobb a választék B7-ből. Az én javaslatom az, hogy ha min 50ezerrel olcsóbban tudsz venni LG B7-et akkor azt, ha nagyjából egy árban van a Sonyval akkor inkább Sony-t. Sonynál figyelj oda a kialakításra, ugyanis nincs klasszikus értelemben vett talpa. Ha falon lesz, akkor is eltartja a hátlapja a faltól a kialakítás végett. Ha konkrét kérdésed van a Sonyról kérdezz bátran.

ui.: egyébként az LG B7 és C7 között csak dizájnban van eltérés, műszaki szempontból teljesen egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Bubukain válasza Joshi (#8013) üzenetére


Bubukain
senior tag

egyébként az LG B7 és C7 között csak dizájnban van eltérés, műszaki szempontból teljesen egyformák.

C7-ben kicsit erősebb az audio technika

(#8015) daneel_hu válasza Ren Hoek (#8009) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem bankkal volt hasnoló tapasztalatom, hiába ugye alkalmazott = a leggyengébb láncszem is a céget képviseli tehát SKIP. :DD

Azzal viszont nem értek egyet, hogy el fog tünni az értékesítési munkakör.
Nagyon-nagyon sok olyan termék van ahol a valóságban meg kell nézned az árut mert fontos milyen anyagból van.
Egyszerűen meg kell tapicskolnod.

(bútorok, lakberendezési cikkek, textíliák stb...)
Nagyon sok mindent nem lehet befotózni egy weboldalra.
Legfeljebb akkor rendelek a neten valamit, ha pontosan tudom, hogy amit rendelek az milyen éééés milyen a minősége, anyaga.

(#8016) Joshi válasza Bubukain (#8014) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy nézegettem az árakat a B7 mindig olcsóbb mint a C7, ha azonos áron beszerezhető akkor nyilván C7.

A Sony 65A1 akciósan 984 000 Ft
Az LG 65B7 ~950 000 Ft, ahol nagyon olcsó azokkal a boltokkal vigyázni kell.

Egyébként az árukereső nem jól mutatja az árakat, mert a Euronics-ben is 984 000 Ft a Sony 65A1.

(#8017) Ren Hoek válasza daneel_hu (#8015) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Viszont szinte már most is előnyben vannak az online boltok. Miért szopassam magam a 3 napos cseregari parával(nincs elállás), mikor ott a 14 napos elállás indoklás nélkül, bármi történik. Akár csak megunom...

A mostani generáció bemegy a szaküzletbe, MM, Saturn stb... megnézi a cuccot, kipróbáltatja az értékesítőkkel stb, aztán megrendeli online másik boltból. Ezért tartsanak fenn teljes állásokat?

Inkább bemutatótermek maradnak max...

(#8018) daneel_hu válasza Ren Hoek (#8017) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mit értesz azon, hogy az ONLINE BOLTOK előnyben vannak? :)

Szerintem nincs az a műszaki orientáltságú online bolt itthon aki akkora forgalmat generál mint egy magyar MM, Euronics, EDigital vagy akár 220 volt.
Ezeknek van bemutató boltjaik és webes áruházuk is.

(#8019) Partz válasza Bubukain (#8014) üzenetére


Partz
senior tag

Ez sem igaz teljesen. Az Eu-ban kapható B7V, C7V-ben ugyan az az audió technika. Amiről te beszélsz szerintem a B7A, ami csak az Egyesült Államokban kapható.

(#8020) T1OK3


T1OK3
kezdő

Végre, meghozta a futár a B7-et! :))
Egyenlőre ismerkedünk, amitől tartottam az a Tv adások minősége de úgy néz ki, hogy teljesen jó ( HD adás,T-COM IPTV, optikai kábel)

(#8021) Bubukain válasza Partz (#8019) üzenetére


Bubukain
senior tag

ha ugyanaz lenne mindkettőben akkor a hátsó kimenetek elrendezése is egyforma kéne hogy legyen, mivel akkor az elektronika is egyforma lenne.
a b7v-ben 20 wattos a hangszóró a c7v-ben pedig 40w tehát van különbség a kettő között

[ Szerkesztve ]

(#8022) Bubukain


Bubukain
senior tag

bár a weboldalon egyformának írják, de valahol olvastam a difit.
ugyanakkor ha egyforma lenne akkor miért gyártana az lg 2 féle elektronikát hozzá?
szimplán hülyeségnek tartom

(#8023) Ren Hoek válasza daneel_hu (#8018) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Edigitalban, PCX-ben is, Iponban, Bp-n úgy tudtam csak vásárolni, ha a pláza folyosóján megrendeltem az árut telefonról és ha átfutott a rendszerben, "átvettem". Edigitalban én nem is láttam ott értékesítőt a Mammutban. Ott nem is lehet helyben kérni semmit, mert nem teljesítik... ki volt írva. Csak áruátvét.

Gyanítom a MM forgalma mekkora %-ban online vs bolti. Ez fog eltolódni annyira szerintem, hogy csak online rendelés lesz, jutalékvadász gyökerek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8024) Partz válasza Bubukain (#8022) üzenetére


Partz
senior tag

"bár a weboldalon egyformának írják, de valahol olvastam a difit."

Erről beszélek, feltehetően egy amerikai tesztet olvastál.


Az emlegetett B7A

Más a design, a C7V szögletes a B7V inkább az ívelt formavilágot követi, de nem szeretnék vitatkozni hidd el így van. Bármelyik Eu-s tesztet ha nézed igazolni fogja. Rengeteg egyéb régiókód változatuk van, de a nálunk kaphatóak egyformák ilyen tekintetben.

(#8025) Dadek79


Dadek79
csendes tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy a karácsonyfa alá befér egy oled tv:-)
Két modell közül vacilálok:

Sony 65 a1
LG 65 C7

szempontok: Ps4 Pro és Xbox One X
4K HDR filmek
Sok sport a kábel tv-n (foci, amerikai foci, f1)
samsunkg 60 Ks7000-ről váltanék

A Sony felé hajlok, mert a mozgáskezelésben, a felskálázásban és fényerőben jobbnak vélték az LG-nél a tesztek.

LG mellett szól, hogy mégiscsak ő gyártja a paneleket, és gondolom a sonynak nem a legfrissebbet adta.
De fényerőben, mozgáskezelésben, illetve a gradiens értékekeben rosszabb értékelést kapott.

Szerintetek a feniek alapján melyikkel járnék jobban?

Üdv

(#8026) Partz válasza Dadek79 (#8025) üzenetére


Partz
senior tag

Mozgáskezelésben, felskálázásban, gradiens értékekben jobb a Sony.

Fényerőben (itt téves az infód), inputlagban, HDR formátum támogatásban, Op rendszerben (bár ez egyéni) viszont az LG.

Ugyan azt a legfrissebb 2017-es woled panelt használja mindkét márka, ebben egál.

Összességében játékokra, multifunkcionalitás LG, filmekre Sony.

Ez a te döntésed, én a Sony a felé hajlok most, hogy akciósan kb egy árban mozog az LG-vel.

(#8027) Dadek79 válasza Partz (#8026) üzenetére


Dadek79
csendes tag

Kedves Partz!

Köszönöm a válaszod. A Sony most valóban akciós, így árban közelebb van az LG-hez, ez is szempont.
Úgy tudom, hogy a Dolby Vision támogatást is megkapja hamarosan. Valóban az input lag magasabb, de a színátmenet, a mozgáskezelés a Sony malmára hajtja a vizet. A fényerő a tesztek szerint jobb az LG-nél, de láttam mindkét tv-t élőben és nekem a sony tűnt fényesebbnek azonos tartalomnál. Ezt erősíti egy teszt a youtube-n is, amely szerint részetvesztéssel jár, de fényesebb a sony az LG-nél. Hozzá kell tenni, hogy ebben kettőjük mellett a panasonic oledet hozta ki győztesnek a teszt, (HDTVTest), de az még plusz fél milla, ami már túl sok ennyi különbségért.

Egyébként a dolby atmos jobb, mint a sony acoustic surface, illetve az IR nagyaon zavaró a sony-n?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#8028) Partz válasza Dadek79 (#8027) üzenetére


Partz
senior tag

Fényerő alatt én most az ABL-t (Automatic Brightness Limiter) értettem, idén az LG oled tévéi szabályozzák le legkevésbé a fényerőt. Ez ugye szoftveres dolog, mert a panel ugyan azt tudja. Nem tudom mikori tesztet néztél, de az LG kapott már pár firmware-t, ami a HDR módra is hatással volt.

Rtings mért értékei.

LG C7
HDR Peak 2% Window: 717 cd/m2
HDR Peak 10% Window: 733 cd/m2
HDR Peak 25% Window: 447 cd/m2
HDR Peak 50% Window: 313 cd/m2
HDR Peak 100% Window: 143 cd/m2

Sony A1E
HDR Peak 2% Window: 699 cd/m2
HDR Peak 10% Window : 681 cd/m2
HDR Peak 25% Window: 435 cd/m2
HDR Peak 50% Window: 240 cd/m2
HDR Peak 100% Window: 146 cd/m2

Ha beépített hangról van szó a Sony Acoustic Surface jobban szól, mint az LG belső hangrendszere. Egy külső Atmos hangrendszerrel viszont semmi sem vetekszik.

IR-t nem tudom Sony hogyan oldotta meg szoftveresen, nekem egy tavalyi LG C6 van. Ott létező dolog ha kint hagyok hosszabb időre valamit, de kis idő elteltével ebből semmi se látszik, állítólag az idei LG modellek ebben is javultak. Joshi talán majd tud valami konkrétat, neki van Sony A1.

(#8029) Strezi válasza Dadek79 (#8025) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem ezek mellett nézd meg a két tv kezelhetőségét is ;)

Képben minimális a különbség, de a WebOS vagy Google TV(vagy min) nem mindegy...

LG tud 1080p-ben 120 Hz frissítést, ezt még nem hallottam az A1-ről. Mondjuk ez csak PC játéknál számítana.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8030) daneel_hu válasza Ren Hoek (#8017) üzenetére


daneel_hu
addikt

EURONICS 2016-os nettó árbevétel:
49,6 milliárd HUF
(Vöröskő Kft asszem'.)

Szerintem ezt azért gondoljuk át. :C
Ezek nem online boltolnak többségében. (szerintem)

MM-et nem tudom megnézni, mert minden boltra külön Kft-t alapítottak.
A Kispesti (volt Europark?) 3 milliárdot tol egy évben.

(#8031) attiati válasza daneel_hu (#8030) üzenetére


attiati
veterán

2016os becsult netto bevetel online forgalombol.

(#8032) Joshi válasza Dadek79 (#8027) üzenetére


Joshi
titán

Az IR az image retention akar lenni? Szerintem nagy gáz lenne ha alig egy hónap alatt problémája lenne az A1-nek. Egyedül ezt a függőleges sávosodást vettem észre, de ez is érdekes mert nagyon ritkán és csak egy fajta szürkés árnyalatnál. Valaki írta hogy az LG 1080p-ben tudja a 120Hz. És ezt hogy? Max megduplázza a képkockákat máshogy biztosan nem. Nekem nincs konzolom nem tudom kipróbálni.
Hol lenne a tévé? Mert ha nem a falon, akkor vedd számításba, hogy aránylag nagy felület kell a Sony A1-nek. Ja és kicsit hátrafele dől a kijelző.

(#8033) Ijk válasza Joshi (#8032) üzenetére


Ijk
nagyúr

1080-as felbontáson fogadja a 120Hz-es bemenetet is. 4k is 120Hz-en megy, csak épp 60hz-es jelet fogad legfeljebb és azt duplázza, vagy interpolál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8034) Joshi válasza Ijk (#8033) üzenetére


Joshi
titán

Az A1 is tudja az 1080p@120Hz-et?

(#8035) Ijk válasza Joshi (#8034) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8036) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

LG OLED-nél váltható egy gombbal, hogy a TV saját hangszórójára, vagy az optikai kimenetre tegye a HDMI-n fogadott hangot? Amikor nem kell a házimozi, ezzel váltanám majd, hogy az optikára kötött vezeték nélküli fejhallgatóról, vagy a tévéről akarom-e hallgatni a műsort.

Harmony-t használok, így ha a saját távirányítón nincs is ilyen gomb, de amúgy létezik, nekem az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#8037) petya2012 válasza #72042496 (#8036) üzenetére


petya2012
őstag

helló

nálam egy menü gomb megnyom-lelépked 4-et,majd ott megint egy gomb(OK)- kiválaszt a hangkimenet
bár ez több,mint egy gomb..,de nálam így kell :)

(#8038) #72042496 válasza petya2012 (#8037) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos a mostani Samsung tévémen is ilyesmi. Ha itt is így megy, akkor ez van. Még mindig kényelmesebb, mint az erősítő fejhallgató kimenetébe dugdosni a technikát. :)

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#8039) claire78 válasza #72042496 (#8036) üzenetére


claire78
senior tag

Harmony-nál nálam 910 OLED esetében van olyan gomb, hogy Simplink ON/OFF , nekem az nagyon használható. :K

(#8040) Nemir Ombe válasza #72042496 (#8036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van olyan beállítás, hogy egyszerre megy a TV hsz és az optika .... ez esetben ott van "1 gombnak" a mute on/off .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8041) #72042496 válasza Nemir Ombe (#8040) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nekem így tökéletes lenne! :R

(#8039) claire78: A Simplink nem az LG saját elnevezésű HDMI CEC implementációja? Ez másra jó; én a tevékenység alapú Harmony mellett speciel kikapcsolom ezeket.

(#8042) dgyuri0123: Igen, köszi, ez a mostani tévémnél is ilyen. PCM kell majd, mert a fejhallgatóhoz tartozó egységben nincs Dolby/DTS dekóder.

[ Szerkesztve ]

(#8042) dgyuri0123 válasza #72042496 (#8041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyidejűleg azt is be tudod állítani, milyen hang jöjjön ki optikán. Erre figyelj, mert alapból pcm talán, de ez nem biztos.

"csak a zene van"

(#8043) janos666 válasza Joshi (#8034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

+ (#8035) Ijk válasza Joshi (#8034) üzenetére

Tudomásom szerint igen. Ráadásul ilyenkor a legalacsonyabb a lag (1080p120-ban ugyan olyan, mint LG-n ugyan ebben a módban, ami kicsit alacsonyabb, mint a Sony féle Game\Játék módé).

És lehet, hogy szerencsés példányt fogtam ki, de eddig semmi IR gondom nincs a C7-el monitorként, sokkal jobbnak tűnik ilyen tkeintetben, mint annak idején a B6.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8044) Ijk válasza janos666 (#8043) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sony weboldalán néztem a speckóknál, nem írta 1080-ra a 120hz-et. [link]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8045) janos666 válasza Ijk (#8044) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem hivatalosan az LG sem támogatja, ez "csak úgy van", illetve ahogy az LG-n, úgy a Sony-n is kikapcsol sok képfeldolgozás, köztük a hasznosak is. Nincs pl. Rec709 színtér emulálás, noha ezt az LG és Sony is kikapcsolja mindenféle bemenethez Játék módban is (pedig az LG bizonyítottal elbír hasonló feladatokkal alacsony lag mellett, hisz HDR Game módban dolgozik a színkezelés, ahogy PC / ISF módban is, méghozzá alacsony lag mellett...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8046) Ijk válasza janos666 (#8045) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor csak hivatalosan nem tették be a specifikációba.
120hz-re már lehetne írni jó szoftveres BFI-t nem?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8047) janos666 válasza Ijk (#8046) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az alapján, hogy eddig bárkivel beszéltem, senkinek nem tetszett a Sony féle BFI (ami lényegében ugyan az, amit mi 1080p-ben tudunk csinálni kintről, csak a firmware odabent tudja 4k-ra is), nem, ráadásul sajnos nem kapcsol ki minden "okosság" még így sem: nem szimplán 4 pixel lesz minden bemenő pixelből, hanem lágyan van nagyítva a bemenő kép, szóval nem szeretem (egy CS:GO féle játékhoz simán elmegy, főleg ha mérlegeled mi a fontosabb oda, de azért nem "tökéletes", filmekhez vagy újabb/szebb játékokhoz nem szívesen használnám).

Egyébként kerestem, de nem találtam rá egyszerű megoldás, hogy kipróbáljam a szoftver BFI-t. Csak egy AviSynth script-et találtam, de "modern" szoftverkönyezetben nem egyszerű beüzemelni az AviSynth-et (sok sok éve nem fejlesztik és mindig WIP állapotú volt), vissza kéne keresni, hogy milyen ffmpeg verzióval működik (ha működnek ezek egyáltalán Win10-en).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8048) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hátha tudja valaki... HDMI bemeneten keresztül "kicsit" halkabb a tévé optikai kimenete, mint belső "felületekről". Lehet ezt valahogyan korrigálni? Én nem találtam erre semmilyen beállítási lehetőséget.

Eddig pont fordítva volt, a Pana plazma jóval hangosabb volt HDMI bemeneten keresztül. Vagy ez ilyen oszt' jóccakát? :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8049) krx21 válasza Joshi (#8034) üzenetére


krx21
nagyúr

Akartam már kérdezni: A Sony A1-ben van valamilyen panel törlés a ghosting ellen?

(#8050) K Norbi válasza Joshi (#8032) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a Sony ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.