Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Tengri válasza adamssss (#38100) üzenetére


Tengri
senior tag

Gondolom NTFS (New Technology File System)-re gondoltál. :B

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#38102) janos666 válasza penell1234 (#38099) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pendrive kiváltásra szerintem most a PCI-E NVMe SSD -> USB ház a legjobb megoldás (benne a legolcsóbb NVMe SSD, amit találsz a kívánt kapacitásból a hardveraprón). Van belőle olyan kivitel is, ami tényleg egy nagyobbacska pendrive lesz ("apa" csatlakozója van, így nem kell hozzá kábel, hanem közvetlenül bedugható az USB portba).
De ha nem hurcolászod magaddal messzire, és nem használod más célra otthon sem, csak házon belül kell a TV-hez filmeknek, akkor bőven elég gyors bármelyik HDD, és a kapacitás sokkal többet számít (még az USB 3.0 is felesleges, mikor a TV-re kötöd, csak akkor lehet értelme, mikor PC-ről töltesz rá filmet, ha gigabites a neted).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38103) mp54 válasza daneel_hu (#38052) üzenetére


mp54
senior tag

Ez nálam fordítva is igaz: ha egy film "jó", azt én sz@r minőségben is megnézem (ha egyébként jó minőségben nem tudok hozzájutni).

(#38104) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.

Elakadtam.
Lg C9-nél hogyan kell a hdmi bemeneteknél pc módot választani?
Előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#38105) blakey válasza Menotti (#38104) üzenetére


blakey
titán

Bemenetválasztó gomb, majd összes bemenetek és ott lehet szerkeszteni, hogy melyik bemenet milyen címkét kapjon, gondolom erre gondolsz, mert ott van PC mód.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38106) Menotti válasza blakey (#38105) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem egészen..
C9-ben ez az otthoni irányítópult,de itt csak a nevet tudom átirni,ha jól gondolom...

(#38107) blakey válasza Menotti (#38106) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38108) sakal83


sakal83
addikt

FZ950 vagy C9 szerintetek? Olcsóbb egy kicsit az fz950, de nem számít.

(#38109) alaves


alaves
addikt

Srácok, igencsak lemaradtam a fórumban, majd később pótolom.
C9 ügyben sokat jár a mi területünkön az LGs szaki.
Mennyire állja meg a helyét az a feltételezés, hogy a Sony, Panasonic, Philips által visszautasított "csak kicsit hibás" kijelzőket azt LG beépíti a TV-kbe?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#38110) adamssss válasza Tengri (#38101) üzenetére


adamssss
veterán

Jaja arra. Valamiert mindig nfts-t irok az ntfs helyett. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38111) alaves válasza alaves (#38109) üzenetére


alaves
addikt

Ja, igen, pixelcsík hiba a 2019-es LG-knél.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#38112) sebgutkopf válasza daneel_hu (#38052) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ebben nincs közöttünk nézeteltérés. Egy filmnek elsősorban legyen a sztorija jó (sajnos ebből egyre kevesebb akad), kössön le, önmagában a látvány szerintem is kevés.
Ellenben, ha egy film érdekes és az élményt még tovább lehet fokozni, annak külön örülök.

(#38113) sebgutkopf válasza lionshamlet (#38080) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az öreg Neo visszatér :DD

(#38114) sebgutkopf válasza djpundro (#38076) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Képvilágra szerintem tök jókat tudnak csinálni a Philips-nél, de az azért hihetetlen, hogy még 2020-ban is lassú a menü egy ilyen árkategóriás tv-n. Philips lcd-ről váltottam, és a végén már tényleg elegem volt a kezelés lassúságából.
Külső forrással nem lesz bajod, használd egészséggel!

(#38115) djpundro válasza sebgutkopf (#38114) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat vallamit valamiert .Ez legyen a legnagyobb gondom vele .Mondjuk amikor mar a Netflixet navigalod az mar jo gyors.
Csak remelni tudom ,hogy nem fog beegni .Habar soha nem aramtalanitom ,meg nem jatszom ,este 18 oratol 23 ig megy a tevem .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38116) Menotti válasza blakey (#38107) üzenetére


Menotti
aktív tag

Köszi,beugrott,hogy nem a névre hanem a bemenetre kell klikkelni....

(#38117) rothfb válasza sakal83 (#38108) üzenetére


rothfb
veterán

Tesztek, leírások alapján neked kell eldöntened. Az FZ950 jó tv, 65 colosban van nekem, de a C9 idei modell. Itt már kismilliószor le lett írva, miben jobb az LG és miben jó a Pana.

(#38118) sakal83 válasza rothfb (#38117) üzenetére


sakal83
addikt

Azt ertem de az adott modellek eseten mi az elteres. Pl. Az fz950nek a soundbarja mennyire ad jo hangot illerte mennyivel jobb a c9nel. A pana medialejatszoja mindent lejatszik stb.

(#38119) renziNNN válasza djpundro (#38115) üzenetére


renziNNN
tag

Lehet hülyeséget mondok, akkor majd kijavítanak a fórumtársak,de NE IS ÁRAMTALANÍTSD! Legalább is nem tudom, hogy minden OLED-nél így van-e, de időnként lefut kikapcsolt állapotban a "regeneráló" algoritmus, ami csak jót tesz a tvnek. Értelemszerűen ha áramtalanítod ez nem fog lefutni, pedig nem véletlen lett kitalálva. Vannak olyan boltok, ahol erre nem figyelnek, egész nap megy a tv, aztán este kikapcsolják őket, az áramot is lekapcsolják és így nem tud végbe menni ez a folyamat, nem véletlen, hogy hamar be is égnek. (eltekintve attól, hogy mindig ugyanaz megy rajtuk :))

[ Szerkesztve ]

(#38120) magnum81


magnum81
csendes tag

Sziasztok.Csak annyit szeretnék írni,hogy köszönöm a segítségeteket tegnap írtam,hogy Lg E9 vagy C9.Na az utóbbi lett 5 évig kussolnom kell vagy kidobnak otthonról.Köszönöm még egyszer profik vagytok :C :R Attila

(#38121) rothfb válasza sakal83 (#38118) üzenetére


rothfb
veterán

Mennyire jó a soundbar? Ezt így eléggé nehéz leírni. Nekem jó, Technics a márka, talán már hallottál róla. A tv előtt, alatt helyezkedik el. Jól szól. Dehát kinek mi a jó.
A média lejátszó puritán, keveset tud (kevés beállítási lehetőség van), de amit eddig próbáltam lejátszik. De én külső lejátszót használok, a céleszköz mindig jobb.

(#38122) rothfb válasza magnum81 (#38120) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok, használd egészséggel!

(#38123) sakal83 válasza rothfb (#38121) üzenetére


sakal83
addikt

A soundbar egybe van epitve a tvvel? Illetve hulye kerdes de mennyire lehet takaritani? Eleg furcsa a kepeken a soundbar helye? Illetve a youtube es tarsai zokkenomentesek? Illetve kis hangeron is elvezheto a hang?

Koszi.

Probalom magam meggyozni a Pana meĺlett szeretem a markat de az lg smart resze a remote es a szervizhozzaallas nagyon meggyozo. Pedig a pana kepe nekem jobban bejin.

[ Szerkesztve ]

(#38124) renziNNN válasza sakal83 (#38123) üzenetére


renziNNN
tag

Ha a pana képe jön be jobban, akkor miért kérdés? Persze mindkettő jó, ahogy rothfb említette mindkettőnek megvan az előnye. Tudom nem könnyű, de szerintem a kép minőség a legfontosabb. Okos rendszert egy media playerrel lehet varázsolni bármire, képminőséget javítani már kevésbé :) (Ezt úgy mondom, hogy én is Pana és C9 között vacilálok már egy ideje.)
Amúgy ha már a C9 a másik jelölt akkor, hogy hogy nem a GZ950 az egyik?

[ Szerkesztve ]

(#38125) Menotti válasza renziNNN (#38119) üzenetére


Menotti
aktív tag

Lg-nél kikapcsolás után lefut egy pár perces,x óra után pedig egy hosszabb pixelfrissítő folyamat..
Én egy időzítővel oldottam meg,tv kikapcs után 2 órával áramtalanít,így nincs folyamatosan feszültség alatt.Ami hosszú távon biztos nem egészséges a tápegység kondijainak...

(#38126) janos666 válasza Menotti (#38125) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vigyázz, mert az se tesz neki jót, ha túl sokáig nézed. Én egy tükör használatát javaslom, ha másképp nem megoldható, hogy ne nézz rá közvetlenül. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38127) sakal83 válasza renziNNN (#38124) üzenetére


sakal83
addikt

Az FZ950 a mostani gz1500-nak felel meg. Hoggy miért vacilálok? mert mind a kettőnek jó képe van, csak a Panaé jobban tetszik egy kicsit. De a Pana ellenében van, az LG Magic Remote-ja (most is ez van, és a visszalépés fájdalmas tud lenni), a sokkal jobb médialejátszója és a sokkal jobb szervizháttere. Azért is érdeklődök a hang miatt, mert nálam az plusz pont, hiába van hozzá most is egy Bose pötyögő, de nem szeretem mindig bekapcsolni. Mind a kettő lenne jó :)

Volt Pana TV-m szerettem, de a médialejátszója, hát... borzalmas volt :) van minipc-m mellette, de azt se kapcsolgatnám be mindig egy egyszerű sorozathoz

[ Szerkesztve ]

(#38128) rothfb válasza sakal83 (#38123) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs egyben. Elé van téve, de úgy, hogy megvan a helye, ahova beillik és csatlakozik. Ki van alakítva neki egy amolyan hely, ahová illeszkedik, jobban nem tudom elmagyarázni.
A takarítást nem értem. Én speciel porcicával szoktam talkarítani.
Ami van alkalmazás, azok zökkenőmentesek. Én mondjuk Youtube-ot úgy nézek rajta, hogy a táblagépemmel vagy telefonommal hálózaton keresztül csatlakozok a tv-hez. Táblán elindítom a lejátszást és kiteszem tv-re.
Kis hangerőn is élvezhető a hang.

(#38129) rothfb válasza renziNNN (#38124) üzenetére


rothfb
veterán

Az FZ950 egy komolyabb tv, mint a GZ. Annyi a hátránya, hogy DV-t nem tud, de van soundbar, két távirányító, egy kicsi tapis és egy nagy full fém. Ne felejtsük el, az FZ950 volt a csúcs 2018-ban, a GZ950 viszont alap 2019-ben. A számozás ne tévesszen meg.

(#38130) djpundro válasza renziNNN (#38119) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nem mondasz hülyeseget es eppen ezert mondtam ,hogy nem aramtalanitom sosem ,mert csinalja a pixeltisztitast ,söt a Philipsemnel meglathatom a Szervizmenüben hogy hanyszor ment es hogy peldaul 10 Ora utan ha keselteted a Pixelfrissitest ,pont ugy van ahogy mondod es nagyon sokat olvasok ilyenekröl ,csak az en felyem nem tud olyan jol memoriazni es sokszor felejtek :(

Hanem azt szeretnem kerdezni ,hogy a beegest az elenk szinek okozzak jobbban ,vagy vilagos feheres ,szürkes szinek is ?
Mivel latom a History HD en is a Discowery HD is a logo feheres szürkes .Lehet pont ilyen vegett valtoztattak meg ?
1 ora utani allapot hogy megkaptam

Ez meg egy nap utan .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38131) janos666 válasza djpundro (#38130) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minden nagy kontrasztú statikus elem veszélyes, de a piros tartalmú a leginkább.
Abból semmi baj nem lesz, ha 10 órákat megy egy huzamban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38132) sakal83 válasza rothfb (#38128) üzenetére


sakal83
addikt

köszi

(#38133) rothfb válasza sakal83 (#38132) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs mit. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok. ;)

(#38134) daneel_hu válasza djpundro (#38130) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Hanem azt szeretnem kerdezni ,hogy a beegest az elenk szinek okozzak jobbban ,vagy vilagos feheres ,szürkes szinek is ?"

Élénk színek, tehát piros, sárga és zöld. De a használat összeadódik.
Tehát ez nem úgy megy, hogy amennyiben csak 1 órát égetsz egy statikus elemet, akkor majd "kimossa" a vegyes tartalom. Hosszútávon összeadódik a használat olednél.

(#38135) stilo18 válasza daneel_hu (#38134) üzenetére


stilo18
addikt

Arról van infó, hogy ezt az oled fényereje milyen mértékben befolyásolja?

Gondolok itt arra, hogy 100-as értéknél mondjuk 1000 óra, 50-esnél 2000...

Vagy erre nincs semmi releváns adat? :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38136) 3L1T3


3L1T3
addikt

Kiterjesztett garancia magaba foglalja a beegest?

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#38137) sakal83 válasza rothfb (#38133) üzenetére


sakal83
addikt

Még kihasználom a segítséged :) :
1. Ha napsütéses helyen van a TV, hogy boldogul vele?
2. van esetleg benne automatikus fényerő állító?
3. Az SD adások felskálázása mennyire sikeres?

köszi

(#38138) rothfb válasza sakal83 (#38137) üzenetére


rothfb
veterán

1. Jó kérdés, mert mindkét Pana sötétben van inkább használva. Néztem már napközben is, de háttal van az ablaknak. Semmi különöset nem vettem észre. Nekem nincs beállítva egyiknél sem sötét, meg világos profil, nem váltogatok. Ugyanazok a beállítások sötétben és nappal is.

2. Természetesen van. Környezeti érzékelő. A fényerőt állítgatja. Én nem használom, mert nem szeretem, ha automatán állítgatják magukat a tv-k. Ugyanígy vagyok a telefonokkal is. Sosem használtam ott sem ezt a feature-t.

3. Szerintem semmi gond az SD adásokkal. Szép a kép, amennyire SD szép lehet. Van olyan, hogy felbontás javítás a menüben, de ki van kapcsolva, mint szinte az összes képjavító. Amúgy sem látok változást, ha bekapcsolom. Sz@rból nem lehet várat építeni. De összességeben jók az SD adások is.

(#38139) daneel_hu válasza stilo18 (#38135) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nincs és ez valószínűleg nincs is lineáris összefüggésben egymással.
SDR tartalom esetében a 100 vagy az 50 amúgy is magas.
Főleg sötétben.

Nálam a 2016-os E6V mindösszesen 300 óra alatt nyomot hagyott egy logó esetében.
Az oled fény 50-60-asra volt állítva, de az még egy 3d készülék volt.
Ebből nem nagyon lehet kiszámolni semmit.
Arra tippelnék, hogy rendesen beállított készülék nem ég be, legfeljebb 5-6 év alatt, de minden statikus elem-használat összeadódik, tehát ha valaki sokat néz egy bizonyos élénk színű valamit (HUD vagy embléma vagy menüelem), az gondod fog okozni előbb-utóbb.

De egy 2018 vagy 2019-es készülék sokkal ellenállóbb ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#38140) chros válasza sakal83 (#38137) üzenetére


chros
őstag

> 1. Ha napsütéses helyen van a TV, hogy boldogul vele?

Direkt napsutes ne erje a kijelzot, erre vigyazz.

(#38141) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

Sziasztok!

Oled tv kalibrálására milyen eszközt ajánlanátok? Némelyik 4k filmnél eléggé semmilyen a kép, mint pl. a Dark Phoenix-nél.

(#38142) PuMbA válasza nagyd1990 (#38141) üzenetére


PuMbA
titán

Elég rossz lenne, ha minden film ugyanúgy nézne ki :)

(#38143) chros válasza nagyd1990 (#38141) üzenetére


chros
őstag

Semmi extra, egy i1Display Pro eleg hozza, s ingynes DisplayCal + ArgyllCMS SDR-re tokeletes. HDR-t pedig ugysem lehet profil-ozni.

(#38144) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Korábban szó volt róla, hogy csak az LG - nél van HDMI 2.1
A Panasonic 55GZ950 - es beállításai között is előjön egy ilyen üzenet : HDMI 2.1 beállítások
( ha AV csatornán van ). A teljes szöveg : HA az ALLM ( Auto Low - Latency Mode ) információ érzékelhető a HDMI bemeneti eszközről, a játék mód lesz automatikusan kiválasztva, ha a TV egyablakos módban van . ALLM : KI - BE.
Nem tudom, hogy ez ugyanaz e, mint az LG - nél. Játékgépeket nem használok, ezért nem figyeltem eddig ezeket a beállításokat. Üdv.

(#38145) rothfb válasza AL (#38144) üzenetére


rothfb
veterán

Nem ugyanaz.
Ezt a feature-t tudja a Pana is hdmi 2.1 funkciói közül, de kismillió másikat nem. Nincs hdmi 2.1 támogatás.

(#38146) renziNNN


renziNNN
tag

(#38127) sakal83
(#38129) rothfb
Ezt viszont nem tudtam, talán azért, mert így nem sokan hasonlítják össze a két készüléket. Bocsánat.

(#38147) janos666 válasza chros (#38143) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"HDR-t pedig ugysem lehet profil-ozni."
Lehet, csak gyakorlatilag inkább CalMAN kell hozzá ingyen szoftver helyett.
Azon felül pedig nyugodtabb vagyok az i1Pro2-vel készült mátrix korrekcióval, mint az szóló i1d3 (+ EDR / ccss) megoldással, mert általában viszonylag pontos már a gyári beállítás is (legalább is a fehéregyensúlyra).

(#38144) AL - Igen, alapvetően ugyan az a HDMI szabvány funkció. Csak annyi, hogy a forrás eszköz szól, hogy alacsony késés kéne. De onnantól az már a TV dolga, hogy mit kezd ezzel a kéréssel (átvált másik képmódba, pl. Játék-ba, vagy a meglévőt kapcsolja át alacsony késésű üzembe, akár a Mozi-t).
Neked szerintem nincs rá szükséged, de attól nem kötelező kikapcsolni, hisz Auto
De látom a Panasonic-nál most is tömör gyönyör a menü magyar fordítása. :))

(#38124) renziNNN - Szubjektíven én a Panasonic-ból is az idei, alacsonyabb kategóriás modellt venném a tavalyi magasabb helyett (kivéve, ha a csúcsmodellt is belevesszük, de felteszem az kiesik, minthogy nagyon más árkategória).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38148) AL


AL
addikt

Sziasztok ! rothfb, janos666 Köszönöm a válaszokat .
Sajnos, akkor még nem sikerül lepipálni az LG - t .
A Panasonic marad a 2. helyen. Nembaj majd legközelebb sikerül.
Játékfunkcióra nincs szüksége. Jelenleg szép a kép és a hang, remélem tartósan így marad. Üdv.

(#38149) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Szombaton hozza a futár az első oled tévémet. Kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig kell várni az első bekapcsolással? Pl. Itthon kiszedem a dobozból, és mennyi idő amíg felveszi a szoba hőmérsékletét? LG 55-ös c9 TV-ről van szó. Szerintem 5-6 óra elég. Ti mit javasoltok?

(#38150) djpundro válasza icemad (#38149) üzenetére


djpundro
aktív tag

en 1 orat vartam .meg kicsomagoltam felszereltem a tartot es a falra akasztottam ,kb annyi telt el .Nem 5-6 ora .a kivancsisag megölne olyan hosszu ideig .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.