Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) b. válasza Partz (#96996) üzenetére


b.
félisten

Az Avfórumsot én általánosan nem szoktam nézni, de természetesen tudom, hogy csinálták a vakteszteket is stb.
Kizárólag Phil tesztjeit, amiket a fórumra csinál (és házimoziban van egy fickó akit szintén nagyon szeretek) ő Yamaha és Arcam teszteket csinál. Phil tesztjei Elég korrektek ha megnézed, leírja a hibákat, mindent,mindegyik márkánál. Sztem remek tesztelő elismert világszinten is. LG például kifejezetten kéri, hogy ő tesztelje a készülékeiket. G3 ról 3 cikket írt és külön tesztet a Fórumra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97002) Malfroy válasza Partz (#97000) üzenetére


Malfroy
aktív tag

"Ezt az összes teszt oldal megállapította, amit eddig láttam."

linkelnéd ezeket?

Mire gondolsz itt pontosan? Hogy élesebb és részletesebb a g4 mint g3? én eddig ezt olvastam,hogy ezt hozta a konyhára az alpha 11 chip.

(#97003) so_ha válasza junkpod (#96046) üzenetére


so_ha
senior tag

Ügyesen megveregetted a saját vállad, hogy eltaláltad az LG55C4 nyitó árát Németországban (2.400€), ami az utolsó 3 évben kb. ugyanannyi volt, és nagy eséllyel jövőre is plusz / mínusz 100€-on belül alakul. Azt már elfelejtetted megírni, hogy a szavaiddal éljek, milyen sz@rul öregedett a 1,3m magyar induló áras tipped, hiába írtam neked, hogy a német árat csak a deviza középpel szorozd meg, és még ennél az árnál is szerényebb a magyar árazás, ami most majdnem a fele az általad írt "... nevetseges tulárazás" helyett, azaz 1,3m helyett a valóság 700e Ft (LG55C4: 699.991Ft).

(#97004) so_ha válasza b. (#97001) üzenetére


so_ha
senior tag

(#97005) b. válasza so_ha (#97004) üzenetére


b.
félisten

köszi ! most nézem a tesztjében, hogy Állítható magasságú a G4 hez adott álvány. Soundbar tulajoknak jól jön. Baromi jó tv lett a G4 de a távot jól lehúzta, joggal sztem,de ez talán apróság a képminőéghez képest.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97006) Malfroy válasza b. (#97005) üzenetére


Malfroy
aktív tag

műanyag távnak is megvan az előnye, könnyű. a lényeg a gombjai ne essenek be.

(#97007) b. válasza Malfroy (#97006) üzenetére


b.
félisten

Nem is az anyag, hanem egy háttérvilágítás ebben az árkategóriába azért illő lenne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97008) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG C9 OLED TV-n tapasztaltam hogy van olyan film (.mkv) ami USB penről indítva akad, gépre csatlakoztatva gond nélkül megy. Ez konvertálási hiba miatt van, hogy a TV-n akadozva megy? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97009) Pro Koryak válasza Malfroy (#96968) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"mikor a 65 g4 gyárilag a dobozból ipari szabványú kevesebb mint 1 DELTA-E értékű kalibrációval rendelkezik"

Ezzel a kijelentéssel várjunk addig, amíg lesznek halandó G4 tulajok által megosztott infók.
Vhiktor is furcsállotta, hogy ennyire űberfaszák a tesztelőkhöz küldött példányok gyári értékei. :U

[ Szerkesztve ]

(#97010) junkpod válasza so_ha (#97003) üzenetére


junkpod
nagyúr

Látom erre készültél rendesen. :)
Én elismerem ha tévedek: tényleg nem lett 1,3millio a C4 ára. Na de ha Németországban 2400eur, akkor hogy lehet itthon 1800eur a bruttó ár? Itt valami alma -korte dologra gyanakszok...

Box's don't touch!

(#97011) ρσгτσ válasza junkpod (#97010) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Elég fura a német árazás (is?). US 2000 dollár, UK 1900 font, spanyol 2000 euró (akciós 1700 euró).

Szerk.:
Franciáknál 2000 euró.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#97012) ricsip válasza b. (#97007) üzenetére


ricsip
addikt

10-15-20 éve még elfért az a rohadt led a távkapcs gomb membrán alá. Ma meg már valamiért nem. :((
Cserébe a sötétben mondott oled fílinghez a távkapcsot nyomkodhatja vakon a paraszt.

Vagy: szedje elő a telefont, feloldás, remote controller app kikeres, app elindít, péniszenlargement reklám leokéz (már így is túl nagy), nem nem akarok részt venni az elégedettségi felmérés kérdőívben, ó ez a szar meg most akarja magát apdételni (2 napja volt az előző), apdét lement sikeresen, jelentkezek be a fiókomba (egy tv távkapcsolóról beszélünk még mindig!). Na, mit is akartam állítani ezen a rohadvány tv-n? Jaa, csak át akartam váltani a másik csatornára.

Standupkomedi vége.

[ Szerkesztve ]

-

(#97013) so_ha válasza junkpod (#97010) üzenetére


so_ha
senior tag

Jelentős szórás van a nyugat európai országok árazása között is, ahogy ρσгτσ is írta. 1, vagy 2 tunerral szereltek ugyan azon modellek, de ebből sem következik logikusan az árak különbsége.

(#97014) ρσгτσ válasza so_ha (#97013) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem néztém végig az összeset, de maga a német árazás elég érdekes, amit nem is értek. Még akkor sem, ha a különböző verziók között lehet némi eltérés. 400 euró különbség az alapárban elég húzós. Szóval igen...

A piachoz igazított magyar ár az még logikus, és nem is lenne újdonság általánosságban nézve.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#97015) so_ha válasza ρσгτσ (#97014) üzenetére


so_ha
senior tag

Nagy eséllyel nálunk a forint aktuális árfolyama is befolyásolja a hazai nyitó/árazást. Korábban az LG hivatalos weboldala volt a legdrágább, most ahogy írták már páran ők lettek a legolcsóbbak ... úgy hogy ebben már nem próbálok logikát találni.

(#97016) alaves válasza MaxxDamage (#97008) üzenetére


alaves
addikt

A pen-drive gyenge a belső lejátszó puffereléséhez vagy hibás az mkv vagy az mkv kódolás nem kompatibilis vagy ideje a TV-t 2 percre áramtalanítani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97017) Malfroy válasza junkpod (#97010) üzenetére


Malfroy
aktív tag

biztos ott úgy gondolkodnak lg-nél hogy jól keresnek a németek,zsebből kifizetik ezt is. :)

(#97018) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Egy LG 48oledC3-at tervezek vásárolni monitortnak céges számlára. Szeretnék érdeklődni garancia ügyben. A gyártó vállal rá 3 év garanciát? Nem szeretnék úgy járni, hogy 1 év lesz a garim, mert céges vásárlás volt (ebben az esetben, akkor veszek használtan). Továbbá tudtok-e olyan boltot, ahol nem számít a céges vásárlás és vissza lehet küldeni a készüléket, ha nem válik be (értsd: pixelhibás lenne) :F

Kicsit félek tőle, hogy irodai munkához meg sok dokumentáció íráshoz olvasáshoz nem lesz a legjobb, de már nagyon várom a fekete feketét.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#97019) lala666 válasza kleinguru (#97018) üzenetére


lala666
senior tag

1 év lesz az inkább.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#97020) Fehercsoki válasza kleinguru (#97018) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Alzára mondták korábban, hogy céges vásárlás esetén is rajta volt a teljes gari a garipapíron, nem tudom hogy ez változott-e. Én pont most vettem ilyen TV-t 42"-os méretben, szintén munkára is használom, jól olvasható rajta minden.

(#97021) KoNZoLik@ válasza Malfroy (#97017) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

És nem is mondtál ezzel hülyeséget, jó pár barátom él kint Németországban, és minden évben megveszik az aktuális legújabb csúcs telefont/tévét/és még amit akarnak zsebből, és igen nem nagy érvágás nekik, pedig minden drágábban van árazva náluk, mindig mondják is amikor hazajönnek, hogy itt minden milyen olcsó( műszaki termékek) hozzájuk képest...🙄 Ja és a "régi" cuccaik eladásával nem igazán foglalkozik egyik sem, vagy kiteszik hétvégén ilyen garázs vásáron ropiért(sok magyar nepper él ebből idehaza), vagy csak oda ajándékozzák valakinek 😳

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97022) MaxxDamage válasza alaves (#97016) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Áramtalanítva nem mostanában volt, ránézek arra is. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97023) Malfroy válasza kleinguru (#97018) üzenetére


Malfroy
aktív tag

igazából az 1 év gari az ára annak hogy visszakéred az áfa összeget, ez ilyen, valamit valamiért. vedd rendes magánszemélyként és kapsz sok garit,ha az a cél. szerelő jön házhoz ha cserélni kell panelt.

[ Szerkesztve ]

(#97024) torma1981 válasza KoNZoLik@ (#97021) üzenetére


torma1981
veterán

Háát azért nem tudom, hogy ez gyakorlott-e. Nem, hiszem, hogy ott is mindenki milliós tévéket, telefonokat vásárolgat. Ne általánosítsunk. Ott sem mindenki 4-5ezer eurót keres.

[ Szerkesztve ]

(#97025) Malfroy válasza KoNZoLik@ (#97021) üzenetére


Malfroy
aktív tag

nem szokásom mondani :) ha már különböző régiókra más sorozatú tv-t szállitanak, már nem is olyan meglepő az, ha országonként máshogy áraz a gyártó hivatalos oldala. a cégek,gyártók a számokhoz azért értenek hogy sajtoljanak ki minnél több pénzt a végfelhasználóból.

(#97026) KoNZoLik@ válasza torma1981 (#97024) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értelmezd még 1x amit írtam, tehát az ÉN barátaim akik kint élnek, azok cserélik évente és nem nagy érvágás ez számukra, egy szóval sem írtam, hogy egész Németország minden évben lecseréli a háztartási és elektronikai termékeiket 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97027) Malfroy válasza KoNZoLik@ (#97026) üzenetére


Malfroy
aktív tag

meg németbe egy középosztálybelinek is több millio ft megtakaritása van bankba,(megtakaritás,nem tartozás :DDD ) és bármelyik fizujából megveszi a legújabb iphonet,meg se érzi. itthon meg örül egy középosztálybeli ha maga körül mindent kifizet,és marad egy kicsi még.nem egy kávéház.

[ Szerkesztve ]

(#97028) jesszjessz


jesszjessz
tag

C3-nál a belső lejátszónál mitől függ, hogy .avi formátumot lejátszik-e vagy sem?

(#97029) eL Geri válasza jesszjessz (#97028) üzenetére


eL Geri
őstag

Én konkrétan nem tudom, de ugyebár az, hogy .avi, csak a videóanyag konténer fajtáját adja meg, azon belül van sok változat / eltérés / kódolás... Szóval teljesen reális, hogy az egyiket lejátssza, pl. a régebbi kódolásút, az újat meg nem egy lejátszó, sajnos :(

(#97030) RockCNC


RockCNC
senior tag

C4 tesztje mikkora várható szerintetek?
Az LG oldalon lévő leírás nem hangzik rosszul..

[ Szerkesztve ]

(#97031) ricsip válasza jesszjessz (#97028) üzenetére


ricsip
addikt

Mediainfo letölt, elindít, beolvassa az .avi fájlt, és ide berakja screenshot-ban mi látszik (több nézet is van mediainfo-ban, válaszd ki valamelyiket ami nem a minimalista default és rendesen mutatja a videó meg az audió részleteket is)

[link]

[ Szerkesztve ]

-

(#97032) Vhiktor válasza RockCNC (#97030) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálunk szerintem még 1 hónap vagy több. Én próbbálok szerezni amint lehet, de gondolom nem én vagyok az első náluk a sorban. Ha nyáron tudok róla tesztet készíteni akkor már örülök.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97033) RockCNC válasza Vhiktor (#97032) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszi, lehet megvárom a C3 helyett...

(#97034) Vhiktor válasza RockCNC (#97033) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amemnyivel most többe kerül annyival biztos nem fog többet tudni nála. Szerintem 10% lesz esetleg a különbség a C3 és C4 között.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97035) RockCNC válasza Vhiktor (#97034) üzenetére


RockCNC
senior tag

Nem baj, rosszabb ne legyen :)

(#97036) Vhiktor válasza RockCNC (#97035) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az biztos nem lesz :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97037) RockCNC válasza Vhiktor (#97036) üzenetére


RockCNC
senior tag

Anyit megtudtam, hogy 3 év garancia lesz rajta és a talpa is megegyezik a C3-al.

[ Szerkesztve ]

(#97038) kleinguru válasza Malfroy (#97023) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem és mégsem. Nem akarok mélyebben bele menni, ezért is érdeklődtem, hogy van-e olyan hely, ahol a kettő együtt tud működni.

Futok egy kört az Alzával, hátha.

Köszi nektek is: lala666, Fehercsoki

Fehercsoki: nekem is elég lenne a 42", de a 48-ban van "mélynyomó" és lehet TV-ként is lenne használva.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#97039) torma1981 válasza RockCNC (#97037) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nem érdemes várni rá. Nagyon drága lesz.

(#97041) jesszjessz válasza ricsip (#97031) üzenetére


jesszjessz
tag

[kép] Shop stop 1 - nem játsza le
[kép] House S01E01 - nem játsza le
[kép] Shop stop 2 - lejátsza
[kép] Shop show - lejátsza

Remélem jó ebben a nézetben, példának ezt a 4-et hoztam. Tudom, hogy van ezekből sokkal minőségibb kiadás, csak ezek voltak külső hdd-n és meglepett, hogy van, amelyiket nem játsza le, másikat meg gond nélkül indítja a tv.

(#97042) ricsip válasza jesszjessz (#97041) üzenetére


ricsip
addikt

Na ezzel nekem feladtad a leckét. Mert a kép (azaz a videó) szekció alatt mindegyiknél kodek-nek XVID-et ír, tudtommal meg azt alapvetően nem képes lejátszani ez a tv. Viszont ha jobban összevetem a különbségeket a működik és nemműködik példák között, akkor azt látom h. ha a "mátrix"= h.263 akkor nemjó! De ha a "mátrix" = default / MPEG vagy "custom" akkor meg úgy látszik jó.
Ennek a megértése már túlmutat a műveltlaikus szintű videóformátum ismereteimen. Talán aki hardcore-abb videó szerkesztő itt, tiszta vizet tud önteni a pohárba.

Ugyanakkor ez az eltérés megmagyarázhatja, miért van nekem is 1 csomó régi xvid videóm, amiket a beépített médiaplayer ugyan kilistáz DLNA-s forrásnál, és még thumbnail-képet is mutat belőlük. Csak aztán mikor elkezdené a tényleges lejátszást akkor meg csak annyit mond h. ismeretlen kodek és kilép.

[ Szerkesztve ]

-

(#97043) alaves válasza jesszjessz (#97041) üzenetére


alaves
addikt

A H.263 1996-os kodek, már régen nem használják, a smart TV-kben már eleve nem is volt, de ha volt is, régen törölték.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97044) jesszjessz válasza alaves (#97043) üzenetére


jesszjessz
tag

Az előző tv-m, egy LG 55UM7400PLB gond nélkül lejátszotta, azért volt fura, hogy egy sokkal újabb és mérföldekkel jobb tv-n nem indul. Nyilván ez nem probléma, inkább csak érdekes volt nekem. Ideje beszerezni modernebb kiadásokat. :D

(#97045) KoNZoLik@ válasza Malfroy (#97027) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja hát persze, hogy teljesen más kávéház, no de azért ott sem mindenkinek fenékig tejföl minden 😅 Tudnék azért rengeteg negatív dolgot is írni, de ez nem az a topik 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97046) ricsip válasza alaves (#97043) üzenetére


ricsip
addikt

Az xvid nem h.263, hanem mpeg4-asp. A kvantálási mátrix lehet h263, mpeg v. custom.

-

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.