Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) szabiii07 válasza snpetit (#49000) üzenetére


szabiii07
csendes tag

Elvileg nem mert nem az én hibámbol történt és cserekészüléket meg nem tudnak biztositani.

(#49002) balage25 válasza szabiii07 (#49001) üzenetére


balage25
senior tag

Mikor nekem cserélték, akkor időarányosan kaptam vissza a biztosítási pénzt.

(#49003) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

nem is értem hogyan lehet hiánycikk, mikor fingból előállítják.. ha meg ekkora a kereslet, siralom hogy a kereskedelemben csak ilyen kevés van.... a pénz odaát van már nehéz az ügyintézés... mi a hibája? ezekszerint étdemes az 55" választanom, amig van raktárkészleten... :)

(#49004) Strezi válasza tollasahatam (#49003) üzenetére


Strezi
őstag

Vastagon tavalyi modell már a c9. Mi meg kicsi ország vagyunk...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49005) tollasahatam válasza Strezi (#49004) üzenetére


tollasahatam
kezdő

cx65 neem? :))

(#49006) Citroware válasza zozika84 (#48995) üzenetére


Citroware
addikt

Közben az is kiderült, hogy az új Nvidia RTX 3000-es széria teljes mértékben kihasználja a 48Gbps sebességet, ami 12 bites színmélységet is lehetővé tesz, és Vincent elmagyarázta, hogy ez valamelyest előnyt jelent.
Szóval a 9-es széria tulajdonosainak nevében mondom: Örülünk, Vincent.

Bár vannak afelől kétségeim, hogy egyáltalán észrevehető lenne-e a különbség, mindenesetre egyébként is tervbe van véve majd az Nvidia kártyacsere, mert brutálisat szólt az új széria.

[ Szerkesztve ]

(#49007) szabiii07 válasza tollasahatam (#49003) üzenetére


szabiii07
csendes tag

Mi a hibája? Szó szerint összefossa magát már a 4k videoktól kikapcsol lefagy ujraindul zúg.Ps4 et ki se tudtam próbálni! Gondolom csak én fogtam ki ezt a selejt szart, bosszant mert első oled tv lett volna :((( de szerintem a media marktot is hanyagolom ezzek után tv ügybe! Ha ennyi darabot eladnak nem hiszem nem tudnak félre rakni 2-3 db ilyen esetekre! Kiváncsi leszek kire fogják rásózni ezt a fost amit rámsóztak!! 65 CX

(#49008) chros válasza szabiii07 (#49007) üzenetére


chros
őstag

Ezt senkire, mert mukodeskeptelen :) Valszeg tap es/vagy alaplap hiba.
Panat kellett volna venned, ott nincs ilyen ;]

(#49009) FollowTheORI válasza zozika84 (#48970) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos, csak túl sok jelentősége nem lesz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49010) chros


chros
őstag

Igy nez ki az idei LG panelek nagy resze, ez pl egy CX 5% szurkenel: [link]

(#49011) Citroware


Citroware
addikt

Logikus dolog-e azt gondolni, hogy ha nemrég rendeltem a B9-ből az újabb verziót, az SLA-t, akkor jobb esélyem van jobb panelt kapni színhűség és színegyenletesség szempontjából, mert esetleg jobban kalibrálva van már, mint a legelső verzió, amit annak idején leteszteltek?

(#49012) zozika84 válasza FollowTheORI (#49009) üzenetére


zozika84
őstag

Legalabb kiderulne, hogy tudja a 4K 120fps-t a TV, v :R agy sem.

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49013) balage25 válasza chros (#49010) üzenetére


balage25
senior tag

Érdekes, az enyém tökéletes.

(#49014) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Holnap érkezik egy cx55. Kérdésem milyen beállításokat javasoltok? Védelmek közül mit érdemes bekapcsolni. Logó védelmet mire érdemes rakni (alacsony magas)?

(#49015) Strezi válasza tollasahatam (#49005) üzenetére


Strezi
őstag

Ja, elnéztem :U Kb. érthetetlen így hogy mondhatja egy MM hogy nincs cseredarab :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49016) janos666 válasza chros (#48987) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az előző konzolgenerációnál ott lett volna a natív HDMI 2.0 az AMD chip-en, de a Sony és MS is egy DP-re tett HDMI konvertert. Most lehet, hogy az AMD nem is tudott még időben megfelelő HDMI 2.1-es interfészt szolgáltatni, és vagy dual-link (esetleg túlhajtott) DP 1.4-ről, vagy valami más formában működik egy switch chip, ami a HDMI 2.1 portot adja. De ez puszta spekuláció a részemről.
Én nem aggódnék miatta, AMD-nél, és főleg konzolon nem lesz gond a 10bit-el (mint nV-nél, hogy 8 vagy 12), és elég lesz mindenre, amit a gép kínálhat.
Kár, hogy az RTX3060-ról még nincs infó (főleg megjelenési dátum).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49017) rothfb válasza chros (#49008) üzenetére


rothfb
veterán

Tényleg nincs.;]:D

(#49018) rothfb válasza chros (#49010) üzenetére


rothfb
veterán

Az miaz az a folt ott középtájékon? Ilyen bandingot se láttam még...

(#49019) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Mivel készülődöm a pa5 és xbox sx jövetelére, gondoltam kiépítem magamnak a játék kuckóm véglegesre.... A jelenlegi Lg B9 tévém megkapja öcsém aki szintén várja már a ps5-t és erre alapozva gondoltam lassan vásárlok egy Lg CX 48” mert ebben a méretben kényelmesebben elférnék mint most a 55” tévémmel. Keresgélek neten (németországban, mivel itt tartózkodom többet) erre mi jön velem szembe?
Bár csak 1-2 hónap múlva tervezem a vásárlást (addigra lefutnak az első 30xx kártyák hdmi 2.1 tesztek), de ezt azért nem tudom hova tenni. Hihetetlen, hogy a nagyobb képátló olcsóbb most mint a kisebbik...

[ Szerkesztve ]

(#49020) Fisha válasza MultiDoodad (#49019) üzenetére


Fisha
őstag

A 48-as eléggé új, és ugye nincs is belőle másik a piacon. Szerintem ebben a szériában végig drágább marad, esetleg a végére egy árba kerül az 55-tel. Hülyeség, de ez van... Szerintem tartsd meg a b9-et játékra. :)

(#49021) TCr válasza snpetit (#49000) üzenetére


TCr
veterán

Amikor én a vásárlás után másnap visszavittem a tévét a MM-ba, azonnal visszakaptam a biztosítás teljes díját is a tévé árával együtt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49022) Segal válasza MultiDoodad (#49019) üzenetére


Segal
veterán

Nálam is ez a terv, de én is aggódva láttam az első árakat. Hihetetlenül hangzik, de tényleg ez áll(hat) mögötte hogy 55-ös régóta van a 48-as meg mint újdonság drágábban is eladható, mert így is elkapkodták az első készleteket belőle ahol megjelent már...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49023) Pro Koryak válasza Segal (#49022) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Csakhogy ott kapkodták el, ahol 470e-be kerül és nem 580e-be! ;)

(#49024) Segal válasza Pro Koryak (#49023) üzenetére


Segal
veterán

Semmit sem vesztenek vele ha kiírják az 55 fölé az árat. Egyértelmű hogy jövő év elején lesz ez is jóárasítva, max aki nem tud várni az veheti drágábban. Biztos ez is idővel mérséklődni fog, de hülyék lennének nem kihasználni a kezdeti újdonság faktort.
Aki meg sokallja max veszi majd pár hónappal később.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49025) Pro Koryak válasza Segal (#49024) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Lehet 580-ért nem fogyott volna el 10 perc alatt ott sem. :U
Majd tavasszal 280e-ért, kb annyit ér.

(#49026) Segal válasza Pro Koryak (#49025) üzenetére


Segal
veterán

Annyira nem hiszem hogy le fog jönni az ára, de legyen igazad. Én inkább 320-330-ra tippelek, de ha addig "erősödik" a forintunk lehet még 350 alá sem fog lejönni :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49027) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

semmi értme a 48"_nak... max akinek más nem fér a szekrénysorába... :DD

(#49028) Farkassacred válasza Segal (#49026) üzenetére


Farkassacred
őstag

Akörül majd max 1,5/2 év múlva várható..ha kitart addig a készlet.

(#49029) Segal válasza tollasahatam (#49027) üzenetére


Segal
veterán

Monitornak venné a többség. Ott meg sokat számít a -7 col :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49030) TCr válasza Segal (#49029) üzenetére


TCr
veterán

Monitornak OLED?
Úgy azért rendesen félnék a beégéstől.
Vagy más használja már innen nagyobb méretben monitorként?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49031) Farkassacred válasza Segal (#49029) üzenetére


Farkassacred
őstag

Monitornak csak ps/box alá látnám értelmét, közvetlen közelről még ez a méret is halálos" szerintem.
És én biztos csak játékra merném használni.. :B

[ Szerkesztve ]

(#49032) MultiDoodad válasza TCr (#49030) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Én a B9-t is használom monitornak, meg még vannak itt páran akik c9-t.. nekem nincs különösebb problémám vele. Kb lassan 11 hónapja használom, nincs be égés. Nekem szimplán csak kevés a fényerő a B9-en.

(#49033) Segal válasza TCr (#49030) üzenetére


Segal
veterán

Sokan használják már aaz 55-öst is van aki szimulátorozáshoz, van aki meg csak simán de az 55 szerintem is halálos méret már. Viszont a 48-ast el tudom képzelni és most az új nvidia vga-val már végre megoldódik a 4K120hz probléma is.
Tulajdonképpen minden összeáll. Persze tény és való hogy egy 43-as méret még jobb lenne, de ha nincs akkor marad a 48. Az 55 viszont felejtős.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49034) chros válasza Segal (#49033) üzenetére


chros
őstag

Miert felejtos? 25 cm-en ulsz tavolabb tole, mint a 48-tol..

(#49032) MultiDoodad: "Nekem szimplán csak kevés a fényerő a B9-en."
:D Miert? Milyen felhasznalas mellett? Szerintem nem tudsz valamit, s ezert van valotlan elvarasod (ha nincs hiba a keszulekeddel).

(#49035) MultiDoodad válasza chros (#49034) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

HDR-ben tökéletes, ezt már kiveséztük egyszer, hogy a B9 eléggé sötét SDR-ben.

(#49036) chros válasza rothfb (#49018) üzenetére


chros
őstag

Ilyen fekete foltok vannak nagyon sok idei LG panelen gyartotol fuggetlenul, ami valos tartalomnal is latszik sotet jeleneteknel :) Es meg a kinai gyar nem is kezdte el kitolni magabol a paneleket...

(#49016) janos666: Vincent azt allitja, hogy lesz 10bit output (a teljes 48Gbps mellett) nvidia-nal, majd egy evtized elteltevel :)
2 eve a 2060-at CES-en jelentettek be januarban, valszeg ismet ez lesz a helyzet a 3060-al. Ha 30%-al lesz rosszabb mint a 3070 es 300 dollarert adjak, akkor azert nem olyan rossz (igaz nem 250 dollar). Majd kiderul ...
En a tenyleges valos tesztekre leszek kivancsi, mennyit hazudik iden az nvidia :)

(#49037) chros válasza MultiDoodad (#49035) üzenetére


chros
őstag

Ez alatt mit ertesz? Milyen tartalommal pontosan? Szamomra ez nem hiheto ...

(#49038) FollowTheORI válasza MultiDoodad (#49035) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez eléggé nagy ellentmondás... de mindegy. :)

Azok után, hogy valakinek a HZ2000 se volt elég jó, én már nem mondok semmit. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49039) Segal válasza chros (#49034) üzenetére


Segal
veterán

Nem tervezek üléspoziciót váltani. Meg az asztal sem lesz szélesebb ha esetleg hátrébb is ülnék. 55 épp hogy elférne de abba már sok a kompromisszum. A 48 cokkal ideálisabb, de mint írtam a best a 43 lehetne. Mivel az nincs marad továbbra is a 48 mint célkitűzés :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49040) janos666 válasza MultiDoodad (#49019) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak akkor vegyél kisebbet, ha egyszerűen képtelenség elhelyezni úgy, hogy kényelmes távolságra ülhess a nagyobbtól, vagy arányosan olcsóbb a kisebb, elég közel tudsz ülni hozzá, és számít a pénz. Főleg, ha arról van szó, hogy kisebbre váltasz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49041) alaves


alaves
addikt

Nálam sokat megy PC monitorként is, kis OLED fénnyel (22-25), 3000 üzemóra és nem látok kifakulási helyeket. 2160p/60Hz esetén még az 55"-es is határeset (pedig egyéni szövegméret 165%-on van). Sokszor kell, sok dolgot nagyítani még így is. Monitorként meg főleg kevésbé rontja a szemet az OLED, mint az LCD (illetve a háttér világító LED). Sokkal jobban szeretek ~70-90cm-ről OLED-en PC-n dolgozni, szórakozni, mint a mütyür laptopon. De mindenki a saját ízlése és "tehetsége" szerint cselekedjék.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49042) MultiDoodad válasza chros (#49037) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Már is kifejtem neked. Elsősorban játszom és ott SDR-ben néha nekem kevés a 144hz-es 1440p-s Acer ips monitor után, másrészről viszont a HDR én a dinamic t.m. -t csak simán Be kapcsolom mert imádom, hogy kifolyik a szemem a gyönyörű sötét feketétől és a szem kiégető napsütéstől. SDR-ben filmeknél nincs különösebb problémám egyedül csak játékoknál zavar (bár már az sem mert jó ideje 80-as Oled fényerőn használom.)

(#49043) MultiDoodad válasza janos666 (#49040) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Én az 55” tévéhez is elég közel ülök :DD :DD . Tudom elég rossz felhasználó vagyok de én így szeretem. Néha ps-n kifolyik a szemem a pixelek miatt de pc-n 1440p-ben 120hz-n minden szipi szupi szuper :D . Nem tudom mennyire lesz jó a B9 az új konzolokhoz de nem vagyok most meg ijedve a váltástól, elraktam rá egy kis összeget mert tervezem egy ideje a vásárlást. De mostanába ez a “sok” panasz cx-re kezd elbizanytalonítani (40gbs hdmi 2.1, hibásan megérkező készülékek, foltok stb stb) csak hát mivel én csupán játszom, nem nagyon van más alternatíva...

(#49044) whatnot válasza Batyops (#48966) üzenetére


whatnot
őstag

MPC-HC-t használok, úgy tűnik, ezt még be kell állítani.
Star Trek (2009) volt az első próba, de az az érzésem, nem megy át a HDR rendesen, így kissé fakónak tűnik.

(#49045) Kleroo válasza whatnot (#49044) üzenetére


Kleroo
veterán

madVR-t dobj fel. Az kell neki.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#49046) Archttila válasza Kleroo (#49045) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igy van.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49047) blakey válasza FollowTheORI (#49038) üzenetére


blakey
titán

Azok után, hogy valakinek a HZ2000 se volt elég jó, én már nem mondok semmit. :D- Na igen, az egy érdekes szitu, lett helyette egy QLED

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49048) Fisha válasza blakey (#49047) üzenetére


Fisha
őstag

De amúgy miért csinálunk úgy ebben a topikban, mintha az oled technológiának nem lennének hátrányai? Másik topikokon nevetünk, ahol ugyanezt csinálják, pl a kúrókkal. Vagy akkor nevezzük át OLED Televíziókról OLED Hívőkre. :)

(#49049) rothfb válasza blakey (#49047) üzenetére


rothfb
veterán

Kinek lett Qledje HZ2000 helyett? Lemaradtam róla.:D

(#49050) blakey válasza rothfb (#49049) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.