Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) sakal83 válasza Joshi (#10998) üzenetére


sakal83
addikt

Egy jo lcd lehet jobb vilagos helyiségbe:) Anyum alsokat philipse igazi kihívás napsütésben :)

(#11002) toto222


toto222
tag

Csak úgy kíváncsiságból,mióta létezik ez az oled fórum és azóta,hány felhasználó írta be,hogy beégett az oledje képe ?

Egyébként meg mindegyik TV eltud romlani,miért lenne más az oled,azt viszont nem hinném,hogy nagyobb arányban romlanának el az oledek mint a más típusú tévék.

(#11003) Joshi válasza krx21 (#10999) üzenetére


Joshi
titán

Ez az Automatikus pixel kompenzáció, de ez nem az amit te kérdeztél a szervizestől, az külön megtalálható a menüben, a Sony menüjében is. Az a nagy regenerálás amit tényleg nem célszerű elvégezni csak akkor ha nagy a baj. Egyébként a fórumból olvasom én is.

[ Szerkesztve ]

(#11004) toto222 válasza xedamen (#10990) üzenetére


toto222
tag

mondjuk ha ez egy win 10 háttér akkor meg is érdemli az illető,hogy beégett neki,ha már annyira lusta volt,hogy
lecserélje a hátteret,arról nem is beszélve,talán az energia gazdálkodást sem ártana beálitani,ha már monitorként megy,akkor ne lógjon rajta órákig úgyan az a kép.

Ja,hogy ez egy munkahelyi készülék és nem othoni ,úgy már érthető

(#11005) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, ha már itt 'porgunk' az oled kiegesen es társain, egy kérdés jutott eszembe az en 910v tvm kapcsán...
Kijelző kímélő funkciót ebben az oled tvben nem találom.
Előtte lcdm volt ugyanilyen webos 2es rendszeren, és azon volt ilyen funkció.
Ezen nincs? Vagy én vagyok a béna és nem találom.
Ha volna, és használnám, akár volna értelme is?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11006) Tulku válasza toto222 (#11004) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, pontosan....döntsük el végre, hogy használjuk a megvett készüléket, vagy teszteljük....nyilván egy Rolls-ot is lehet lehetetlen helyzetbe hozni...

Szerintem egyébként ezen a fórumon nagyjából abban kellene konszenzusra jutni, hogy mi kerüljön bele az összefoglalóba (ne 100-as oled szint, bejáratás...stb) sokkal többet segítene a nagyérdeműn, mint a "van beégés, nincs beégés" vagy " van fólia, nincs fólia" rigmusok....

Mert hogy kéne egy összefoglaló... ;]

(#11007) Joshi válasza Lacielvtárs (#11005) üzenetére


Joshi
titán

A Sony oleden van valami, de az automatikus és csak akkor működik, ha pl a tévé saját menüjében pl médialejátszó menü stb úgy marad a kép. Na akkor elindul egy képnézegető funkció. Más esetben semmi értelme nem lenne, mert ha PC-én vagy konzolon használja az ember akkor ott kell bekapcsolni ezt a funkciót.

(#11008) Tulku válasza Joshi (#11007) üzenetére


Tulku
veterán

B7-en is van...egy idő után statikus tartalom esetén elindulnak a tüzijátékok....

(#11009) Lacielvtárs válasza Joshi (#11007) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értelek, köszi a választ :R
Jogos, anno amikor nálam ez használatban volt, akkor a tv volt a player.
Mostanában popi es dune van, igy azokon beallitottam, a dune pl 10 mp után nyomja is a mozgó dune logót.

Tulku: neked is köszönöm az infót :R
Nálam valószínű azért nincs, mert csak kijelzőkent használom a tvt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11010) #54657280 válasza toto222 (#11002) üzenetére


#54657280
törölt tag

Megelőztél, hasonlót akartam írni.

(#11011) #54657280 válasza Tulku (#11006) üzenetére


#54657280
törölt tag

Jogos, kicsit a lényeget mintha mindig átugranánk a rémhírek/álhírek miatt.

(#11012) Tarlóbetyár válasza xedamen (#10993) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Csak egy apró észrevétel, nem trollkodás meg stb, de ha lg alkalmazott akkor miért nem a saját szervíznèl érdeklődik a problémáról? Miért rajtad keresztül próbál megoldást találni? Megmondom őszintèn jogy sajnos lg nél sem iq harcosok ülnek a szervízbe, saját tapasztalatom!

(#11013) xedamen válasza #54657280 (#11011) üzenetére


xedamen
senior tag

Álhír :C

Elnézést, hogy az ember próbál érdeklődni tapasztalt tulajoktól mielőtt fél milláért TV-t vesz...

Képet továbbra sem töltött fel senki!

Azért köszönöm a "segítséget"... :R

(#11014) xedamen válasza Tarlóbetyár (#11012) üzenetére


xedamen
senior tag

Azt írtam, hogy legjobb barátom is B7-en gondolkozik. Az LG-s illető X a barát meg Y. Két külön személy...

(#11015) Tarlóbetyár válasza xedamen (#11014) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Ok értem! 👍😉

(#11016) Tarlóbetyár válasza xedamen (#11014) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Nyugodtan megveheti nem lesz azzal semmi gond! Na meg ott a 2 év gari!

(#11017) Joshi válasza xedamen (#11013) üzenetére


Joshi
titán

Nincs értelme képet feltölteni, hiszen látnál egy fehér vagy akármilyen színű háttérképet. Amit te linkeltél az egy nem rendeltetésszerűen használt oled kijelző, de még az is lehet hogy javítható lenne. Meg azért azt gondolod hogy ha ilyen lenne minden oled tulaj tévéje akkor itt nem olvasnál róla? Pont azért van ez a topik hogy leírjuk hogy mit hogyan ahhoz hogy ne legyen gond. Igen hajlamos az oled a beégésre, csak a 2017-es modellek már nagyon jók ennek a kiküszöbölésére. Ettől függetlenül lehet úgy használni hogy károsodjon a panel.

(#11018) chris0000 válasza dgyuri0123 (#10968) üzenetére


chris0000
őstag

én RGB Teljessel használom,most jelenleg a B7-et.
én azt vettem észre,h kiegyensúlyozottabb lett a kép,szerintem...
és így az alacsony fekete képvezérlés rosszat tesz a filmnek.
fekete vagy sötét nem mindegy,én erre gondoltam...:)

[ Szerkesztve ]

(#11019) chris0000 válasza xedamen (#11014) üzenetére


chris0000
őstag

hi.
nekem volt beragadt "Win háttér" képem,hamar helyrejött,azóta semmi gondom a TV-vel.
a f@sz gondolta,h fullon fel van tolva gyárilag minden beállítás,mikor pont erre a legérzékenyebb az OLED!
ajánlom tényleg én is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11020) Joshi válasza chris0000 (#10951) üzenetére


Joshi
titán

A Szárnyas Fejvadászt majd holnap megnézem hogy konkrétan nálam milyen beállításokkal megy, de a Sony beállításai másak. Az alábbi képen láthatod hogy miket lehet állítani.

Egyébként ennél a tesztnél elefant azt írta hogy nehéz volt kalibrálni az A1-t. Privibe megkerestem és azt mondta, hogy addig amíg az X-tended Dynamic Range-t nem állította Magas értékre, egyszerűen nem jött ki a 0 feketepont.

[ Szerkesztve ]

(#11021) dgyuri0123 válasza chris0000 (#11018) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

YCbCr -t nem próbáltad? Bár ha PC-ről nézel filmeket, akkor a full RGB a "testhezállóbb". Külső lejátszóknál viszont az előbbi általában jobb.

(#11005) ELACielvtárs : Nekem is 910V van és van képernyővédő, de csak statikus tartalomnál kapcsol be. Tehát még a menüben állva is visszaveszi a fényerőt, ha esetleg úgy felejted. Mókás, mikor a lejátszó (Kodi) 2 perc után elvesz a fényerőből és pár percere rá a tv is csökkenti a fényerőt. Az lesz a vége, hogy alig látszik valami a kijelzőn az állóképből. Így soha nem tud beégni. Nem beszélve arról, hogy 4 óra passzivitás után a tv eleve kikapcsol automatikusan, mert így állítottam be.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11022) chris0000 válasza dgyuri0123 (#11021) üzenetére


chris0000
őstag

próbáltam persze,sajnos borzalom volt úgy a kép...
de akkor lehetett 10bpc-t állítani,h menjen a win HDR,mert enélkül nem lehet bekapcsolni.
vagy egyes játékoknál fontos,h ez a beállítás legyen,mert pl a CODWW2-ben addig nem engedi a HDR bekapcsolását játékon belül.de nem volt az igazi a kép mikor kipróbáltam...pont ezt a magas fekete képvezérlést nem próbáltam benne,majd újra felrakom...

(#11023) dgyuri0123 válasza chris0000 (#11022) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt olvastad már? Bár nem a HDR-ről szól... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11024) chris0000 válasza dgyuri0123 (#11023) üzenetére


chris0000
őstag

nem de nagy köszönet,hasznos lesz...:)
akár az összefoglalóba is nagy segítség lehet.

(#11025) chris0000 válasza dgyuri0123 (#11023) üzenetére


chris0000
őstag

nah ez volt itt a gond.nekem magas beállítás kell fekete szintre,
azért láttam én jobbnak úgy a filmet mert RGB Teljes-ben használom ami ajánlott is PC-nél.

(#11026) belan válasza xedamen (#10985) üzenetére


belan
addikt

Jogos én se választanam enyiert a Q7 inkább még vettem b7

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11027) toto222 válasza xedamen (#11013) üzenetére


toto222
tag

speciel ha valóban azért jöttél ide,hogy megkérdezd az oled felhasználókat,hogy beégett-e a tévéjük akkor erre szerintem választ kaptál már, ha viszont azért,hogy képeket gyűjts akkor ez nem jött össze :)

Habár ezt a képet továbbra sem értem,még ha bikinis lányokról kérnél képet talán talán,de ez meg nem az a fórum :)

Magyarul Te most azoktól kérsz képet bizonyítékul,hogy nem égett be az oledjük,akik azt mondják,hogy márpedig nem :)

[ Szerkesztve ]

(#11028) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nem lesz beégés, csak pc és ps4 megy napi 12+ órában és nincs még mutatóban sem visszamaradt kép. (dec eleje óta megy így)

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#11029) Tulku válasza xedamen (#11014) üzenetére


Tulku
veterán

"Azt írtam, hogy legjobb barátom is B7-en gondolkozik."

Nem ezzel a felütéssel kezdtél, hanem:

Xedamen 10875: "Nekem a héten jön meg elvileg a B7-es, viszont egy LG-s ismerősöm azt mondta"

aztán egy elég komoly kijelentés:

"Nmindenki panaszkodik cégen belül, hogy nem lehet eladni, mindenki fél a beégéstől. Ő a saját (nyilván tesztre kapott) TV-jéről küldött képet, sz@arrá volt égve."

10851 és 10848 is elég nagy elánnal mondataiban teszi helyre a bizonytalanokat, inkább a nemvásárlás irányába...

Akkor most egy elbizonytalanodott előrendelőhöz van szerencsénk, akinek barátja is elbizonytalanodott LG alkalmazott, ám az LG-nél már mindenki el van bizonytalanodva, azt illetően, egyáltalán eladható-e a készülék....

Most persze én is elbizonytalanodtam...de persze nem a készüléket illetően..

Mivel az LG Magyarország olvassa a fórumot (mikor a fólia polémia kapcsán felhívtam elárulta) így akár könnyen lehet, hogy megerősíti vagy megcáfolja a hírt...hangsúlyozom, én senkinek nem írtam erről, de ezek azért elég magvas vádak....főleg, hogy a topik olvasóit rossz készülékek fényképezésére kéri egy belső alkalmazott egy nyilvános fórumon keresztül....

Persze kíváncsian várjuk saját tapasztalataid is...akár képekkel is....hiszen a héten érkezik a nagyszerű LG 55B7V készülék....

(#11030) torma1981 válasza Tulku (#11029) üzenetére


torma1981
veterán

Ne is folytasd szerintem. Azt vesz amit akar. Az LG-s kolléga nagy szakértő lehet. Max pár videó kép van a neten a beegesrol. Ott is gyártási hiba lehetett vagy user error. Nem egy oldal teszteli 24 órában a beegest és nem rosszabb mint masik tv-n. Én is használom 4 hónapja mint monitor és semmi jele nincs. Bekapcsolod a képernyő kímélőt vagy kikapcsol magától. Ez az egész beégés csak túl van lihegve.

[ Szerkesztve ]

(#11031) Tulku válasza torma1981 (#11030) üzenetére


Tulku
veterán

Senkit nem akartam megbántani (ha így látszik akkor elnézést kérek) de amennyiben egy ilyen készülékre várok és csupa negatív kritikával illetem, az elbizonytalanít engem, hogy az illető valóban azt a készüléket akarja-e..egyáltalán miért rendelte akkor meg...

Csupán ilyen kételyek merültek fel bennem...semmi egyéb...

Egyébként minden készüléket el lehet rontani, lehet hibássá tenni...erre írtam a Rolls-ot is....

(#11032) Mentolka


Mentolka
senior tag

FÚvazzeg! Még ezt a rakás embert(?) aki itt összegyűlt...
Szerencsétlen kérdezett valamit, aztán azóta mindenki fikázza, de mostanáig senki nem SEGÍTett. (vagy talán ismeritek személyesen a kérdezőt, és az alapján vagytok ilyenek?)
Mi van veletek??? Ez egy szakmai fórum, ami pont erre való: kérdez - válaszol.

Nekem - még - nincs OLED TV-m és pontosan azért kezdtem el olvasni a topicot, nehogy mellényúljak. Hátha itt előre tudok tanulni.

(#11033) Tulku válasza Mentolka (#11032) üzenetére


Tulku
veterán

Mit jelent ebben az esetben a SEGÍTség szerinted?
Küldjenek képet olyan képernyőről amilyenjük nincs?
Vagy keressenek?
Én úgy láttam, a reakciók tetemes része segítőleg leírta, a készüléke semmilyen rendellenes megjelenést nem produkált. Az az egyetlen személy, akinél jelentkezett, szintén leírta, hogy a hibajelenség megszűnt (egyébként a hibáról készült kép a fórumon megtekinthető).

Én inkább annak örülnék (pontosan embertársaim későbbi vásárlási anomáliáinak elkerülése érdekében) hogy egy pár soros (esetleg linkekkel, beállítási tanácsokkal is tarkított ) összefoglaló felkerülne a topik indító menüjébe...na az segítség...

[ Szerkesztve ]

(#11034) xedamen válasza Tulku (#11029) üzenetére


xedamen
senior tag

Sajnálom, hogy nem sikerült értelmezni a mondandómat. Inkább nem számolom össze, hogy hányszor írtam le, engem nem izgat a beégés, s én nem fogom visszamondani.

És igen, segítséget kértem, mert amíg én 8 éves korom óta számítástechnikában mozgom, barátom (aki szintén B7-et venne) fodrász. Nem igazán vágja ezeket a dolgokat és megkért, hogy dobjam ide be a témát.

Senkit nem kért meg LG-s alkalmazott, hogy rossz készülékeket fotózzatok, harmadjára is leírom, hogy barátom szeretett volna látni pár jóideje használt eszköz állapotát.
De erre is jött a sározás, hogy "tökéletes kijelzőt fotózna mindenki, nem látnál semmit"

IGEN, ez lenne a terv, hogy egy bizonytalan vásárlót meg lehessen győzni, hogy normál használat mellett nem ég be 2 év alatt sem semmi. Leírtam azt is, hogy mire használja az illető az eszközt (ps, spotify stb), hátha valaki hasonló játékokkal (Fifa, GTA) játszik, mint ő és látná, hogy nincs beégve a térkép pl.

Tényleg nem tudom mi ez a stílus, csak mert elmeséltem egy történetet, képpel alátámasztva, leírtam, hogy lehet rossz darabot fogott ki, leírtam, hogy nem ismerem a beállítást sem a tartalmat.
Nem az volt, hogy "ne vegyen senki ilyen tv-t mert x nap után ilyen lesz és mekkora sz*r", bár ezeket a kommenteket egy ilyen hsz után sem látnék szívesen.

(#11035) xedamen válasza Zsmester89 (#11028) üzenetére


xedamen
senior tag

Köszönöm! :R

(#11036) PuMbA válasza xedamen (#11034) üzenetére


PuMbA
titán

A beégési probléma valós, de nem mindenkinél fordul elő. Ha a barátod nem akar 100%-osan odafigyelni a "helyes" használatra, akkor ne vegyen OLED-et, mert a brit Sky TV szolgáltató fórumába is vakargatják a fejüket az emberek, hogy akciós OLED TV-ket ajánlott a szolgáltató nekik és beégett nekik a Sky logó és alsó sáv a TV-be és erre LG azt mondta, hogy ne nézzék 1 óránál tovább a szolgáltató csatornáját. Viszont legalább rendes az LG, mert az elején nem akarta kicserélni a paneleket, hiszen a beégés náluk nem garanciás (vajon miért :U), de amint rájuk pirítottak az emberek, egyből elkezdték kicserélni a paneleket. Helyes. A legjobb az lenne, ha az LG a beégést ugyanúgy garanciás igénynek kezelné, valószínű, hogy ez el fog jönni.

[ Szerkesztve ]

(#11037) junior11 válasza PuMbA (#11036) üzenetére


junior11
veterán

Külföldi fórumokon is volt már pár panasz beégésre szintén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11038) belan válasza PuMbA (#11036) üzenetére


belan
addikt

Ez így lenne a helyes beégésre is van garancia ,ilyen drága tv-nél ,amíg nem tudják meg oldani hogy ne legyen beégés addig garancia legyen a beégésre is. Nem attól akarok retegni mikor ég be, hanem élvezni akarom és nem alitgatni állandóan meg tv adás nehogy be égjen

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11039) Tulku válasza PuMbA (#11036) üzenetére


Tulku
veterán

No ez már egy újabb adalék ami megerősíteni látszik a xedamen által leírtakat...ezek szerint ez egy valós probléma...

Mivel akkor ezek szerint az OLED egy igen speciális technológia (vagy csak az LG oled?) nyilván mindenképp érdemes lenne erre is felhívni a nagyérdemű figyelmét...kéne egy összefoglaló...

(#11040) Curti válasza krx21 (#10994) üzenetére


Curti
újonc

Elég nagy baj, hogy a szervizes nincs tisztában azokkal az adatokkal amiket a készülék mutat, bár nem tudom hol láttátok az értékeket.
Elég összetett dolog ez, de az OLED tvk, legalább is LG-nél, két fajta kompenzációt végeznek.
Van egy rövid ami mérettől függően maximum 10 percet vesz igénybe, és kikapcsolás után pár percen belül elindul.
Illetve van a nagyobb, amely általában 4 óra készenléti idő után fog elindulni, szintúgy mérettől függően maximum 1,5 órát vesz igénybe.
Szervízmenü mutatja ezt a két értéket, 54x indult el rajta a kicsi és 4x a nagy.

Nincs megszabva hányszor futtatható le rajta a pixelfrissítés. :N

(#11041) xedamen válasza PuMbA (#11036) üzenetére


xedamen
senior tag

Az igen... Erről esdig nem is hallottam.

Viszont elképzelhető, hogy user hibája volt, ha már itt senkinek nincs ilyen problémája, vagy esetleg régebbi panelek voltak még, amik könnyebben égtek be.

Nem gondolnám, hogy egy óra alatt ilyen történne, akkor lincsesés lenne, főleg ilyen árkategóriában...

Azért itt a fórumon legtöbben az rtings beállításait használják, viszont 100-as OLED fénynél lehet, hogy tényleg hamarabb bekövetkezik a baj, bár azt meg a pixel helyreállító megoldja elvileg, ahogy a windows hátteres kollégának...

(#11042) OPiiPO válasza Mentolka (#11032) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez egy hasznos, topicba illő hsz volt ja nem ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11043) junior11


junior11
veterán

Samsung is developing 'QD-OLED' TVs - rumor [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11044) Curti válasza xedamen (#10990) üzenetére


Curti
újonc

Szó nincs trollkodásról, csak nagyon buta a készülék felhasználója.

Ha van youtube alkalmazás a készüléken, akkor miért kell neki böngészőn keresztül futtatnia a youtubeot? :W

(#11045) Tulku válasza xedamen (#11041) üzenetére


Tulku
veterán

Azért egy olyan publikus disztribútori reakcióra is kíváncsi lennék, ahol az hangzik el, hogy ne használják 1 óránál tovább xy csatornán....

(#11046) xedamen válasza Tulku (#11045) üzenetére


xedamen
senior tag

Azért láttunk már ilyet... Apple iPhone 4 (rosszul fogod, azért nincs térerőd) :C

Szerk.: Azért mondtam, hogy a héten jön a TV-m, mert kedden jött SMS a Telekomtól, hogy kiszállítás státuszba van és maximum 30 nap. Reméltem, hogy a héten meghozza a GLS, de már kevés esélyt látok rá, hacsak nem holnap. Közben láttam, hogy 5 ezerrel drágább lett a B7 a Telekomnál. 438-ról 443-ra emelték.

[ Szerkesztve ]

(#11047) Tulku válasza xedamen (#11046) üzenetére


Tulku
veterán

OK...de ez kivédhetetlen...gyereket ne engedd hogy bekapcsolja mert beég, ne hagyd magára mert beég, készíts magad mellé csörgőórát mert beég...stb :)

(#11048) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A Sky logó probléma teljesen reális, mert piros a logó.
Ez az RTINGS szerint is könnyen beég, permanensen... éjjel nappal járatva.

Viszont ez B6 volt, és régebbi TV-k... az újak elvileg kevésbé érintettek és jobb a kompenzáló elektronika.

Az RTINGS B7 vegyes real life burn in lesz a döntő. 6 db tesztkészülékkel.

(#11049) dgyuri0123 válasza Tulku (#11039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért lenne speciális? 3+3+4 évig plazmát használtam, amik szintén "hajlamosak" voltak beégni. A sajátomon 3-4 év használat után sem volt semmi nyoma beégésnek, de még csak halvány árnyékoknak sem. Tény, az oledet be lehet égetni ugyanúgy mint egy plazmát, de ez csak szélsőséges esetben fog sikerülni.
Nálam a szélsőséges használat mentesség annyit takar hogy nem használom (SDR tartalomnál) 70-100-as oled fényerővel soha, nem hagyok rajta statikus tartalmakat órákig képernyővédő nélkül, este nem áramtalanítom. Szerintem ennyi "odafigyelés" elegendő ahhoz, hogy évekig beégésmentes maradjon a tv. Ha ezek után valaki elbizonytalanodik, hát tegye, mert akkor nem neki való az oled. Természetesen szerintem... :)

De mondok valamit a "beégésről"... mikor megérkezett a tv-m, elkezdtem a csatornahangolást, ami nem 2 perces művelet 100 egynéhány csatorna esetében. Nos, mire vége lett a hangolásnak, bizony ott virított rendesen a teljes csatornalista a mozgókép hátterében kb. fél percig. Ha akkor azt lefényképezem, szétkürtölhettem volna ország világ előtt, hogy beégett az oled, miközben az egész jelenség úgy 1 perc múltán már egyáltalán nem volt észlelhető. Még egy adalék... először nem tudtam azt sem, hogy ha a menüben turkálok, ahhoz is külön be tudom állítani a fényerőt és egyebeket, mert nem a tv beállításaihoz igazodok ilyenkor a kép. Szóval 60-as oled fény mellett ezt tudta produkálni 0 bejáratás mellett, a zsír új tv. Azóta természetesen nem virít a menü sem állat módon, hiszen ott is visszavettem a fényerőket "normális" szintre.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11050) OPiiPO válasza xedamen (#11046) üzenetére


OPiiPO
addikt

van rá esély, tapasztalatom szerint eddig minden megrendelt cuccot kihozta az sms-től számított 2-3 napon belül a Telekom

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.