Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Madwe válasza Ijk (#3996) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bocs, de ez így nem igaz. Az a nézési táv azt jelenti, h az átlagos szem ott még nem lát pixeleket, azaz ott látja a legtöbb részletet, de még pixeleket nem. De ettől függetlenül az ideális nézési táv az nem ez. Vagy majd ha 8k lesz az elterjedt, szerinted 20centiről kell majd nézni a 65" tvket?

Sokkal fontosabb adat nézési távnál a szög, amit kitölt a tv, amit "cinema" élményhez 40 fokra szoktak belőni. Ez mellesleg az rtingses oldalon is szerepel lejjebb, 55" 1.7m míg 65" 2m az ajánlott. Hétköznapi 30 fokra pedig elég 55"nél 2.3m 65" pedig 2.7m.
Azaz aki ezen méretek között nézi, az bőven jó helyen ül, mozizás szempontjából. Ettől függetlenül van, aki pl otthon akkor se ülne be ennyire közel ekkora tévéhez, ha pisztolyt tartanál a fejéhez. Arról new is beszéljünk, h van aki tv közben mos, takarít, fel alá járkál, pakol, telefonál, internetezik, még akár egy nagyobb cím esetén is. Bár az jellemzően nem fog oledet venni, csak ha túl sok pénze van, gondolom :D

[ Szerkesztve ]

(#4002) Ijk válasza Madwe (#4001) üzenetére


Ijk
nagyúr

A nézési táv egy intervallum, 65"-nál 1,2m a minimum a felbontás miatt és 3m körül van a maximum szintén a felbontás miatt. Az hogy a két érték között hova lövöd be az egyéni preferencia, és forrás kérdése. Mert mondjuk nyilván nem 1,2m-ről fogod nézni a híradót, de könnyen lehet hogy a szokottnál közelebb húzod a fotelt egy 3D-s (persze ha lenne még 3d) filmnél, vagy egy játéknál hogy az minél inkább kitöltse a látótered.
Még filmeknél sincs kőbe vésve az ideális nézési táv, mert mondjuk egy drámát nem akarsz 30°-nál nagyobb látószögből nézni, viszont egy IMAX filmet, ahol direkt a látótér kitöltésére komponálták a filmet ott meg a 45°-ot sem érzed túl közelnek. És ugye ha már itt az UHD meg HDR akkor azért lesznek olyan filmek, tartalmak amihez előnyös lehet a nagy látószög.
8k-nak is van értelme csak nem mozinál. Mozira 90%-ban még mindig elég a FHD, látványfilmeknél előny az UHD. 8k-t inkább professzionális felhasználásra, hatalmas reklámfelületekre, ill. szimulátorokhoz és VR-hoz jelent majd előnyt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4003) ottofon válasza #94529552 (#3997) üzenetére


ottofon
csendes tag

Nekem pl 47m2 a lakásom és a hálóban van tv a falon. 2.5m a távolság. Jelenleg 32"-LG LCD van. Én 55" oled lg-t veszek idén még és normál tv nézésre fogjuk használni elsősorban . Napi pár óra sorozat, híradó natgeo... Persze hd filmek és 3D is játszik. .. Szóval az UHD szerintem hasznos lehet a passzív 3D miatt.Most is van falikonzolom ami kihúzható kb 40 cm-t. Van egy full hd projektorom is 180cm széles motoros vászonnal. Ha nagyon mozi feelinget akarok az lesz a befutó. Viszont nem tudom ti hogy vagytok vele de moziban rühellem az első 10 sorban ülést mert nem látom be az egész vásznat akció filmek esetén. Aligha látja bárki is a jobb oldalon verekedő harcost ha bal oldalon egy bikinis csaj pózol. :)

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#4004) #94529552 válasza ottofon (#4003) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Egyetértek veled, én is hasonlóan gondolkodom, meg a többiek is. Isten ments az első sorokból, de ha valaki még az első sor elé is beülne, hát tegye, csak ne prédikáljon róla, mintha az szentírás lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#4005) #28752640


#28752640
törölt tag

Azért nem értem én az lg-t. Mitől olyan nagy kasza az ha minden 20 vásárlóból csak 1 vesz oled-et (ez csak tipp).
Ha egyedüli a piacon és 350 ért adná az új 55colost akkor mindenki vinné mint a cukrot. Jóformán senki nem venne mást. Akkorát kaszálnának mint az álat. Előbb utóbb a samu is kitalál valami újat aszt cseszhetik.

(#4006) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4005) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"350 ért" a nép (20-ból a 19) vehet LCD-t, amit olcsóbb gyártani, mint az OLED-et és ezért olcsóbban és még mindig nagyobb haszonnal lehet adni, így meg van a "kasza", ha nem így lenne, akkor már tele lennének a boltok "100e-es" OLED-ekkel .... de valahogy mégse .... ;] :D

(mellesleg: van "350 ért" új OLED, csak az meg "elavult" a népnek, így megy a "sírás", hogy "mér' nem olcsóbb a jobb" .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4007) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4006) üzenetére


#28752640
törölt tag

Akkor nem új. ;] ha mindenki csak lg oledet venne azért az elég nagy kasza. Samu meg csak pislogna mint a huggyozó malac.
Melyiket adják ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#4008) #28752640


#28752640
törölt tag

Aham meg van. 910v. Na ja csak fhd. Kár mert uhd lenne már dörzsölném a tenyerem. :D

(#4009) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "Samu" is az LG-től veszi (újabban) az LCD paneleket .... ha az LG "levinné" az OLED árakat, akkor ő "pisloghatna", nem a "Samu" .... ;] :D

Amugy "350 ért" az az OLED van, ami most az MM-ban cca. 380e .... de az "elég elavult", csak "átlagos filmnézésre jó", semmi másra .... :D ;)

Hmm ....

(#4010) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4009) üzenetére


#28752640
törölt tag

Franc aki megeszi ezeket a rafkós vágottszeműeket.
Kellene már egy videoton oled!!!!!!

(#4011) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4010) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és abban a "videoton oled" -ben is LG panel lenne .... :DD .... mint minden másban is az van .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4012) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4011) üzenetére


#28752640
törölt tag

Egyébként én nem is az "elavultsága" miatt nem venném, hanem lehet az a pár darab még forgalomban lévő, ide oda utazik az országban mert mindenki visszaküldi valamilyen hiba miatt aztán keresnek vagy várnak megint egy madarat. Lehet már az összes mm es alkalmazottnál megfordult egy kis konzolparti kapcsán. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4013) #28752640


#28752640
törölt tag

Ha black friday-kor leviszik a 65 ös olcsóbb oled árát 880 ról 700 körülire, lehet benevezek egyre.

(#4014) daneel_hu válasza Ijk (#4002) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálunk az a gáz, hogy a csemeték odaállnak a tévé elé 50 centire és onnan nézik. :D
Tök mindegy mekkora a tévé, vagy milyen messze van az ülőgarnitúra.

Így aztán egyelőre valószínű, sokáig fog maradni az 55 col.

(#4015) Piftuka válasza daneel_hu (#3729) üzenetére


Piftuka
veterán

"De lassan a 2016-os modellek is elfogynak, úgyhogy aki mindenáron akar egy ilyet és vááááár..."

Márpedig én várok. :K Megvehetném a 65C6V-t, de egyszerűen ennyit nem ér.

Sok dologban nem értünk egyet Ijk fórumtárssal, de ő gondolkodtatott el, és belátom nagyon igaza van abban, hogy manapság a televíziók rettentő mértékben túlárazottak.

Nem csak az OLED... az összes. A minap nálam járt egy cimborám, aki egyáltalán nem ért a tévékhez, viszont a "kis" SONY képe őt is meggyőzte.

Megkért, hogy segítsek neki egy kisebb, 42 col körüli képátlójú méretben ilyen képminőségű tévét vásárolni hamarosan, de a készülék ne kerüljön többe, mint 130.000 forint.

És az a vicc, hogy ha belegondolunk, nem is irreális a kérés. Elképesztő, hogy a még megmaradt tavalyi, és az idei szériákból valamire való képminőségű tévét 300.000 forint alatt nem is lehet kapni.

Az ársáv pedig, ahová az ún. "középkategóriát", és a "prémium" termékeket emelték, egy komédia-tragikum... :(((

Szóval, hacsak nem lesz 500.000 forinthoz közelebb a 65C6V ára, akkor nem veszem meg. Ha elfogy a piacról, hát elfogy. A tökéletes 3D hiánya miatt ugyan az egyik szemem sírni fog, de talán majd visszatér még a technológia a tévé készülékekbe... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#4016) Batyops


Batyops
aktív tag

Holnap jön az 55B7v. 😀

(#4017) torma1981 válasza Piftuka (#4015) üzenetére


torma1981
veterán

500k lesz szólj és veszek én is. :D

(#4018) krx21 válasza Piftuka (#4015) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez megközelítés kérdése, mi túlárazott... Az olcsóbbra várni mindig lehet. Amúgy a felső kategóriában az oled a legjobb ár/érték most már.

(#4019) Piftuka válasza daneel_hu (#3746) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azt kell mondjam, hogy az összes LCD/LED/OLED sehol nincs mozgásban ezekhez képest. Sajnos.
Pedig csak egy középkategóriás Toshiba Plazma vót. "

"Általában és kulturálisan az ilyen tömegpszichózis ellenére kételem, gátolom. Jómagam komponens vagyok a témába, de ha kell, akár a nincstelenségig is elmegyek." :N

A cimborám egy Panasonic 42GT50 plazma televízió boldog tulajdonosa. Nemrég, végre volt lehetőségem nála, lakás körülmények között alaposan letesztelni. Tévé adásokkal, Blu-ray filmekkel, világos szobában, sötét szobában...

Tényleg jó kis készülék, de meg kellett állapítanom, hogy a betekintési szöget leszámítva az én SONY 55W809C készülékem minden szempontból jobb nála a gyakorlatban.

Ami a mozgásmegjelenítést illeti... fent említett cimborám meglátogatott, és ezúttal az én tévém képességeit demonstráltuk.

Amikor a sportközvetítésekre került sor, akkor valódi meglepetés és őszinte elismerés ült ki az arcára, és elárulta, hogy nem számított arra, hogy mozgásmegjelenítés szempontjából ennyire jó a SONY.

Az eltelt hónapokban volt alkalmam alaposan letesztelni a saját tévémet. Az alábbi sporteseményeket néztem rajta:
- Labdarúgás
- Kézilabda
- Kosárlabda
- Röplabda
- Forma1
- WTCC
- Supercars
- Salakmotor
- MotoGP
- Tenisz
- Ping-pong
- FINA Világbajnokság

Egy árva röccenés, egyetlen "utánhúzás" nem sok, annyit nem tapasztaltam. (Pedig a nálam "vendégeskedő" LG 55EG910V mutatta, hogy igencsak érzékeny vagyok rá.) Folyamatos a képmegjelenítés, amilyennek lennie kell.

És ez ugyebár egy ~2-3 éves, felső-közép kategóriás modell, még csak nem is a legújabb LCD csúcstechnológia.

Summa summarum: "van élet a plazma technológián túl". :K

"Aquila non captat muscas."

(#4020) krx21 válasza Piftuka (#4019) üzenetére


krx21
nagyúr

Bfi-vel használod a W809-et?
Azért én úgy gondolom, hogy homogenitásban és kontrasztban a GT50 jobb... Vagy Te hogy láttad?
Amúgy a felsorolt sport események melyik TV-n nem folyamatos? Kérdés inkább a mozgó sorfelbontás...

[ Szerkesztve ]

(#4021) Piftuka válasza krx21 (#4020) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem használok BFI-t. A Motionflow jellemzően "Normál" módban üzemel. (3,2 beállítás mellett.) Szerencsére a homogenitás ebben a panelben példátlan, avagy példás. :K Most már tényleg feltöltök pár képet (szürke, fehér, fekete, és színes hátterekkel) a SONY topic-ba róla.

A GT50 kontrasztja pedig egy érezhető hajszállal gyengébb volt, mint az én tévém esetében. A fekete szint is, pedig sokat állítgattam. A színvilága nem tetszett "természetes" módban, és azt finomítva sem. Élénk módban pedig természetellenesebb volt, mint a legtöbb "színező" LCD. A fehér pedig inkább sárga volt minden módban. Ezt kifejezetten zavarónak találtam. Ráadásul jelentkezett a zavaró "dithernoise" is. (Ha jó kifejezést használok a tapasztalt képhibára.)

Mozgásban nyilván tökéletes volt, és természetesen a betekintési szögére sem volt panasz. Minden egyéb tekintetben az én tévémet találtam, illetve találtuk jobbnak.

Mondom... a házimozi rajongó cimborám is ledöbbent, mert a SONY W809C próbája előtt elég szkeptikus volt. Főleg a mozgásmegjelenítés kapcsán. Rengeteg Forma1-et és focit néz, azért nem akarta az egyébként "kinőtt" plazma tévét lecserélni eddig.

Most viszont megnyugodott, mert látta, hogy mozgásban is jó tud lenni az LCD. :K

"Aquila non captat muscas."

(#4022) Ijk válasza Piftuka (#4019) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézegettem pár hónapja elég sok LCD-t annak reményében hogy majd veszek egy 65"-ost az 50-es ST50 helyére, de az volt a tapasztalatom hogy az LCD egyetlen előnye a fényerő, minden másban alulmarad.
Ha neked jobban tetszik a W809C képe akkor örülj neki, mert még OLED-re sincs szükséged. Mert fényerőt leszámítva minden tekintetben gyengébb a GT50-nél szemre is és papíron is. Talán egy 500k-s X930D-re már lecseréltem volna az ST50-et, de azt is leginkább a képátló miatt. Persze az is iszonyatosan felhősödött.
Pedig az X930D kategóriákkal jobb a W800C-nél.

Azt viszont nem tudom hogy láttad jobbnak az LCD-d 1:3.000-es kontrasztját a GT50 1:20.000-eséhez képest. Ott valami el volt cseszve a beállításokban de nagyon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4023) Piftuka válasza torma1981 (#4017) üzenetére


Piftuka
veterán

Ígérem, hogy szólok. :K

Viszont nem olvastál figyelmesen! Nem azt mondtam, hogy "ha 500.000 forint lesz az ára", hanem azt, hogy "ha 500.000 forinthoz lesz közelebb". Mert jelenleg az 1 millió forinthoz van közelebb az ára a legolcsóbb helyen is.

Szóval jó lesz, ha intenzívebben indul el az ellentétes irányba! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#4024) Alex_x


Alex_x
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ma beugrottam a Bécsi úti Media Markt-ba, hogy élőben is megnézzem az Oled-eket, hátha úgy könnyebb lesz a döntés. Nem tudom hogy mit össze variál a sok Media Markt különböző akciókkal, de itt 503ezer ft az 55B7, bontatlan dobozzal, semmi egyéb apróbetűs rész. Úgyhogy délután visszamentem, most már itt szórakozom a beállítással...
Ezennel beléptem a klubba :)

(#4025) krx21 válasza Piftuka (#4021) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nincs bekapcsolva a bfi, akkor elmarad az összes lcd sorfelbontása a GT50-től.
A motionflow normálon 3,0 és nem tudod állítani. Amit akkor kiír az egyedi módban lesz csak aktív és akkor lehet állítani is... :K
Amúgy a kontraszt is gyengébb... Biztos sötét szobában nézted?

(#4026) #28752640 válasza Alex_x (#4024) üzenetére


#28752640
törölt tag

Grat. Használd egészséggel. Akkor az árukeresőre nem nagyon lehet számítani mert 580ra írja a legolcsóbb árat.

(#4027) Piftuka válasza Ijk (#4022) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudom, tudom... "menjek szemorvoshoz"... :)

Arra persze már nem kapok választ, hogy az az ominózus plazma tévé, egyébként házimozi rajongó tulajdonosa hozzám hasonlóan miért találta jobbnak a SONY-t...

Tudom, tudom... ő is "menjen szemorvoshoz".

Csak tudod az a helyzet, hogy a GT50-et alaposan és érdemben, a plazma tv tulajdonosokkal vívott megannyi "csörte" után, a véleményeket a plazma technológia sajátosságairól, a Pioneer és Panasonic készülékeiről A-tól Z-ig ismerve tudtam letesztelni először; és mindezek után bizony némi csalódást nyújtott a látvány. Elmaradt a várt "állejtés".

Nem azt mondtam, hogy rossz volt, mert tényleg jó kis készülék. Csak éppen a SONY-m képe mindenben jobb volt. Ennyi.

Igen, a legkönnyebb azt mondani, hogy a beállítások voltak rosszak. Mindenesetre sokkal könnyebb, mint beismerni, hogy a plazma technológia felett eljárt az idő, és manapság már bizony lehet vásárolni olyan LCD televíziókat, amelyek a mutatott látványban, a képi élményben minden tekintetben felülmúlják azt.

Az OLED-et pedig kár így, ebben a formában felemlegetned. Volt OLED tévém, használtam, teszteltem... Ha pusztán a képminőséget, valamint a sokat "puffogtatott" kontrasztot és a fekete szintet nézem, akkor bizony bármelyik OLED olyan magasan veri látványban bármelyik plazma, vagy LCD tévét, hogy azok szégyenkezve kulloghatnak vissza egy sarokba búslakodni... :) Aki ezt nem látja, annak tényleg baj van a látásával.

Ez van. De távol álljon tőlem, hogy meggyőzzelek, vagy akár csak kísérletet tegyek arra.

Láttam, amit láttam, tudom, amit tudok... egyébként pedig mindenki olyan tévét vegyen, ami jól esik neki! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#4028) Piftuka válasza krx21 (#4025) üzenetére


Piftuka
veterán

Valóban. Éppen azért nem működött a BFI. ("Egyéni" módban már működik. Kapásból csökken a fényerő.)

"Biztos sötét szobában nézted?"

Amennyiben a fény tökéletes hiányát "sötétnek" nevezzük, akkor igen. :P

De tudod mit? Maradjunk annál, amit az imént Ijk-nak írtam.Ha rám hallgat, mindenki azt hisz, amit akar. :)

Peace!

"Aquila non captat muscas."

(#4029) Ijk válasza Piftuka (#4027) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az egy dolog hogy a te szemednek mi tetszik éppen jobban, másik dolog hogy a plazma sem egy hibátlan technológia ami mindenek felett áll, de ott bukik meg az egész történet hogy jobbnak látod minden téren a középkategóriás LCD-t, még kontrasztban is amiben a GT50 ugyebár kb pont 10x-es értéket ad.
Bár lehet hogy verőfényes napsütötte nappaliban teszteleted őket, ott meg nyilván nem lesz jobb a plazma, de azt már mindenki tudja.
Sötétben meg elképzelésem nincs hogyan lehet az 1:3000-es kontrasztot jobbnak látni mint az 1:20.000-est. Mi lesz legközelebb, az IPS LCD-nek mélyebb a feketéje mint az OLED-nek? Anyám borogass.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4030) Partizan182 válasza Piftuka (#4028) üzenetére


Partizan182
senior tag

Van valami különösebb oka hogy az lcd vs plazma élményeidet egy Oled topicban osztod meg? Sony topikban jobb fogadtatásra talál az ilyesmi szvsz.

Pár dolog, csak hogy valami onis legyen:

A sárgás fehér a helyes, te használod rossz beállításokkal a sajátodat
A jó mozgás már ezer éve nem az utánhúzásról szól
Mozgásinterpolációval tolod, sokan a gondolatától is hánynak

Bár utólag bizonygatni hogy akkor is én választottam a legjobbat elég gáz. Ha tudtam volna hogy az aktuál 4k Oled ára bekúszik 500k-ra nem tavaly év elején vettem volna én se.

(#4031) daneel_hu válasza Partizan182 (#4030) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sportnál van olyan interpolációs beállítás ami nem gáz, sőt.
De 50 fps-nél már az is felesleges, hiszen folyamatos a kép.

Mozinál viszont soha nem kapcsolnám be, szerintem még LCD-n sem.

(#4032) Ijk válasza daneel_hu (#4031) üzenetére


Ijk
nagyúr

50fps mennyire folyamatos az is egyéni kérdés. 50-60Hz lazán elbírna BFI-t, 120Hz-es közvetítés UHD-ben meg nem hiszem hogy mostanában lesz.
60Hz-es jel sample on hold megjelenítőn szerintem állóképnek való, esetleg stratégia játékokhoz.
Persze egy sportműsor jobban el fogja viselni az interpolációt mint egy film, de akkor is ott lesznek a képi hibák.

Blur busters oldalt javaslom olvasgatásra, ott elég komolyan foglalkoznak mozgóképfelbontással.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4033) Madwe válasza Ijk (#4032) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az az oldal főleg monitorokkal foglalkozik, ott indokolt is pl a 144fps meg a gsync és társai, hiszen folyamat éles pontos képet akar mondjuk egy competitive fps player. Egy film megnézéséhez viszont szvsz ugyanúgy hozzátartozik a motion blur is vmilyen szinten, eleve az természetesebb a szemnek gyors mozgás esetén. Persze a mértéke nem mindegy :)

Egyébként kíváncsi leszek majd erre a hfr mizériára, mikor elvileg ugyanúgy szappanozik, mint egy interpolált tartalom, csak nem artifactol. Namármost ewngem főleg a szappanozás szavar az interpoláciban, nem az esetenkénti 1-2 artifact... néha be is lövöm user 3-3-ra, ott még nem szappanozik annyira, igaz általában off.

(#4034) Ijk válasza Madwe (#4033) üzenetére


Ijk
nagyúr

Filmekben eleve benne van a motion blur a záridő miatt, nem kell azt tovább taknyolni szar megjelenítéssel.
De ha meg azt preferálod akkor ott a játék a bfi és interpoláció mértékével, minden igényhez meg lehet találni a megfelelő beállítást, csak be kell építeni.
Egyre többen használnak tv-t játékokhoz, meg ugye sportműsoroknál sem árt az éles, gyors mozgásmegjelenítés. Legalábbis felsőkategóriában elvárható szerintem hogy kompromisszummentes lehetőségeid legyenek mozgásmegjelenítésben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4035) Madwe válasza Ijk (#4034) üzenetére


Madwe
nagyúr

Játéknál interpoláció eleve nem játszik, max a bfi. Nem tudom, nekem semmi problémám nincs az interpoláció és bfi mentes megjelenítéssel játék közben, igaz eleve konzolon tolom, ahol a 60fps se feltétlen lesz meg. Cszni meg nem tévén szokott az ember, ahol igazán számít az ilag 60 és 144 között mondjuk, ott úgyis 24" fog játszani az ember, mert competitive játékhoz az az ideális...

(#4036) Batyops


Batyops
aktív tag

Na megjött a Tv. Délután még van egy kis dolgom ,aztán nekiesek a beüzemelésnek. Azt hiszem hosszú éjszakám lesz :) .

(#4037) index31 válasza Ijk (#4029) üzenetére


index31
tag

Megvan az 20,000:1 kontraszt is.

Azok az Ultra HD Premium minősített LED tv-k HDR üzemmódban amik nagyobb, mint 1000 nit-et tudnak 0.05-ös fekete mellett .

1000 / 0.05 = 20.000 kontraszt

(#4038) Ijk válasza index31 (#4037) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem még olvasgass teszteket egy kicsit ha ezt komolyan mondtad.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4039) Nemir Ombe válasza index31 (#4037) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De az "kamukontraszt", mer' akkor sincs "igazi" fekete .... meg "bfi" nélkül amugy is minden sz@r .... ;] :D

Hmm ....

(#4040) index31 válasza Ijk (#4038) üzenetére


index31
tag

Olvasásból van :)

To accommodate LED LCD screens, the UHA Allianace set a second standard for contrast ratio at a brightness level higher than 1,000 nits combined with a black level below 0.05 nits.

LED HDR :

1,000/.05 standard have a contrast ratio of 20,000:1

OLED HDR :

540/.0005 standard have a ratio of 1,080,000:1.

[link]

(#4041) index31 válasza Nemir Ombe (#4039) üzenetére


index31
tag

BFI-vel nincs meg oké de akkor a mozgás penge :)

(#4042) daneel_hu válasza Madwe (#4035) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Cszni meg nem tévén szokott az ember, ahol igazán számít az ilag 60 és 144 között mondjuk, ott úgyis 24" fog játszani az ember, mert competitive játékhoz az az ideális..."

Ezt meg tudom erősíteni, bár csak q3-as tapasztalatom van.
Nagyjából 80 fps felett volt tűrhető a játék, főleg a célzásoknál a kifinomult mozgások miatt.
Persze nem volt elég ha csak a VGA tudta, a monitornak is tudnia kellett, nagyon sokáig emiatt CRT-vel játszottunk.
Ha jól emlékszem 2005-2006 körül jöttek olyan LCD monitorok amelyekkel úgy-ahogy el lehetett tengődni ilyen játékokkal. :)))))

Abban is igazad van, hogy ilyen esetekben nagy monitor nem játszik.
(21-24 col max)

(#4043) Ijk válasza index31 (#4040) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legjobb VA-s LCD-nek 1:5000-esa kontrasztja, a többség még azt is Local Dimminggel éri el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4044) index31 válasza Ijk (#4043) üzenetére


index31
tag

Ez csak HDR üzemmódban van és csak az Ultra HD Premium minősített modelleknél, mert ezek tudják teljesíteni az előírt feltételeket.

(#4045) Ijk válasza index31 (#4044) üzenetére


Ijk
nagyúr

Papíron biztos teljesítik, afelől nincs kétségem.
LCD-k akkor sem tudnak 1:20.000-es kontrasztot. Nézz meg komoly tesztoldalakat kalibrált mérésekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4046) daneel_hu válasza Ijk (#4032) üzenetére


daneel_hu
addikt

"50fps mennyire folyamatos az is egyéni kérdés."

Elég sok sporthoz elegendő.
De ahogy írtad, mivel ez nem mozi = tehát interpoláltathatod is az 50 fps-t, legfeljebb jönnek a képi hibák.
Valószínű azonban, hogy az 50 fps-nél kevesebb lesz az interpolációból fakadó képi hibák száma mint egy 25-ösnél.

A 25 fps sporthoz kevés, ez biztos.
Plazmánál is.

(#4047) Ijk válasza daneel_hu (#4046) üzenetére


Ijk
nagyúr

Plazmánál a vibrálás sokat segít.
De az biztos hogy ha lenne 120fps-el sportműsor utána mindenki darabosnak látná az 50-et.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4048) #94529552 válasza Partizan182 (#4030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Figyelj, pár hsz-szel fentebb megint lcd-ről és plazmáról vitáznak egy OLED topikban, hogy melyik a jobb. Ez a Való Világ 2017 c. paródia. :O :DDD

(#4049) Partizan182 válasza #94529552 (#4048) üzenetére


Partizan182
senior tag

Inkább Való Világ 2009 az :)

Kimehetne bannerba hogy srácok a plazmát mindenki leszarja már 5 éve, az LCD - d fényerejére meg kamu dinamikus kontrasztjára se kíváncsi senki.

(#4050) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4049) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... én ammondó vagyok, hogy ha ennyire "villogáspárti" itt mindenki, akkor újra be kellene indítani a crt gyártást .... de abban is legyen puszban bfi .... katódsugárcsövet a népnek .... ;] :D

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.