Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39052) salapp válasza sebgutkopf (#39043) üzenetére


salapp
addikt

Amíg plazmások voltunk, az élénk fehér logókat szidtuk, most a tömör és élénk piros, zöld és sárga az ellenség. Szerencsére elég kevés adónak van ilyen, bár van egy-kettő, amit a feleségek előszeretettel néznek (pl. filmbox), hiába mondom, hogy ha valami megtetszik, mérettől függően, 2-7 perc alatt sokkal jobb minőségben (jellemzően FHD), reklámok nélkül már nézheti is. Ehh.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#39053) Jorgi Kormi válasza Fisha (#39051) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Egy kis szarkazmus és irónia ....

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39054) dgyuri0123 válasza salapp (#39052) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A plazmának pont hogy minden statikus elem az ellensége volt, pirostól fehérig. Az oled viszont a fehéret már tökéletesen tolerálja. Plazmánál bármi beégett, aminek volt valamilyen színe...még a fekete fehér is veszélyes volt rá nézve, míg olednél ezek miatt már kicsit sem kell aggódnunk. :)

"csak a zene van"

(#39055) salapp válasza dgyuri0123 (#39054) üzenetére


salapp
addikt

Jó, de egy rikító full fehér sokkal hamarabb ghostolt, mint egy méregzöld. Legalábbis nálunk. X20, G30, ST60.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#39056) daneel_hu válasza salapp (#39052) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...hiába mondom, hogy ha valami megtetszik, mérettől függően, 2-7 perc alatt sokkal jobb minőségben (jellemzően FHD), reklámok nélkül már nézheti is. Ehh."

De hát a kábeltévének feelingje van kéremszépen, tetszik érteni. :) Éppen az megy X adón, annál nincs jobb. Ha letöltöd szuper minőségben, reklámok nélkül az már milyen snassz...
Az nem kell. :DD

Szánalmas egyébként, nálunk is ez van.

(#39057) daneel_hu válasza chros (#39048) üzenetére


daneel_hu
addikt

10 000 nit kell, lehetőleg a nappalikba. :DD :DD
Nagyon nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

(#39058) LógaGéza válasza sebgutkopf (#39046) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mióta C9 van nálunk is, azóta párom csak szemüvegben (kékfényszűrős) tudja nézni, mert azt mondja fárasztja a szemét. Eddig az LCD-vel nem volt ilyen baj, ráadásul van kis háttérvilágítás is a TV alatt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39059) Joshi válasza chros (#39024) üzenetére


Joshi
titán

"Miert, te erted?! "
A hardveres kalibrálás lényegét mindig is értettem, de 2018-ban vettem is egy x-rite display pro kalibrálót. Nekem be van kalibrálva mindegyik tévém.

(#39060) dh66e válasza LógaGéza (#39058) üzenetére


dh66e
veterán

Az meg hogy, vibrál neki vagy mi a gondja?

(#39061) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#39057) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nàlunk a lányom miatt tartom még az iptévét , nekem elég lenne csak a sport és egy pár jobb filmes csatorna , még az elfogadhatobb hd minőségben. A feleségem néha megnézi a híreket , de ő is ha ideje engedi angol nyelven néz filmeket a netflixen. A fiam meg a saját tévéjén néz azt amit szeret , de főleg játékra használja ( ps ).

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39062) LógaGéza válasza dh66e (#39060) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, egyszerűen annyival erősebb a fénye. Nem nagyon nyúltam még a beállításokhoz, csak az rtinges értékeket lőttem be.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39063) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#39057) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Van védőszemüvegem a közel 40 éves kvarclámpához , kölcsön adhatom.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39064) nitro16 válasza daneel_hu (#39057) üzenetére


nitro16
senior tag

Most hogy van ez? A tv talpa/formája ennyire számít, mint írtad is, de a bal oldalon levő kábel rengeteg nem zavar?? :DD ;]

(#39065) Pro Koryak válasza Jorgi Kormi (#39050) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Komolyan a francnak agyalsz/agyaltok ennyit. :DDD
Nálam 99% tv adás megy, sport, kereskedelmi, ism. terj és ha nagyon parázok(az oled topiknak köszönhetően ;] ) több óra után, az sd adók ki vannak zoomolva, vmelyik megy pár percet kikapcs előtt + ott 4 óránkénti panelkarbantartás.

Nappal is besza-behu lesz a képe. Este meg :Y

(#39066) dh66e válasza LógaGéza (#39062) üzenetére


dh66e
veterán

Értem.
Akkor állítsd be a szeméhez ami kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#39067) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#39065) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én már kezdek megnyugodni , igazából most már inkább azon gondolkodom mekkora legyen a c9-es 55-ös vagy 65 -ös , az utóbbit kicsit élőben nagyoltam és 42-es után az 55-ös is szép kis ugrás méretben .( 3 méteren belül 2.3 ,2.2, 3, nézzük )A hifimet így is kicsit át kell rendeznem ( szeretnék még egy "bakelit" lejátszót is , mert hát ez olyan a zenehallgatás terén , mint az oled a filmnézésben)még tervbe van véve pár bútor cseréje is .A tévé mérete nálunk még felvet egy pár lakberendezési kérdést is .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39068) Calogero válasza LógaGéza (#39062) üzenetére


Calogero
addikt

Oled fény mennyire van állítva?

(#39069) krx21 válasza Jorgi Kormi (#39067) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor ne gondolkodj a 65” :K :K

(#39070) Calogero válasza Pro Koryak (#39065) üzenetére


Calogero
addikt

Múltkor engem elkapott az ideg.... snookert néztem, és olyan sokáig célzott az illető a piros golyóra, féltem hogy beég :DDD :DDD :DDD
Sőt az Oled miatt tiltsák be a piros golyó használatát is azonnal :DDD :DDD

(#39071) dh66e válasza Jorgi Kormi (#39067) üzenetére


dh66e
veterán

Minél nagyobb a tévé annál kevesebb bútor fér el azon a falon.
Szóval 65" ne kevesebb. :K

(#39072) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Üssünk bele a lecsóba , mindjárt egy 77-es mérettel kezdjük a tavaszi szezont !
( aztán a faházban alhatok a kertben , egy évig)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39073) hunspikey válasza LógaGéza (#39062) üzenetére


hunspikey
őstag

És miért nem veszed le ha így van? Oled fény csúszka menjen nyugodtan 50-re. 30 körül ad kb 120 nitet.. Csak úgy mondom, szemre.

Amúgy warm2, isf mód és gamma2.2 legyen a főbb paraméterek.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39074) LógaGéza válasza hunspikey (#39073) üzenetére


LógaGéza
addikt

33-on van, 100%-os fehér képpel ez mérve ad 121-et, 50 Brightnessel, és 90 Contrasttal. Isf Dark Room, 2.2 Gamma, és Warm2. Kb ezek amiket beállítottam össz-vissz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39075) Pro Koryak válasza Calogero (#39070) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Fizess elő Eusport playerre, ott tudsz nekik üzenni, hogy siessenek. :DDD

(#39072)Jorgi Kormi:
a párkapcsolatnak bizonyos idő után jót tesz egy kis távolság.

Amúgy tényleg, ha van rá keret 65" legyen!

[ Szerkesztve ]

(#39076) djpundro válasza alaves (#39047) üzenetére


djpundro
aktív tag

Helo
Latom neked 754 esed van .Probaltad aramtalanitani mar?Kihuzni majd bedugni?Mert nalam töbször felakad utanna a philips logo es semmi nem törtenik .Meg kell többször ismetelnem ,egyszer megjön rendesen.Feltettem ujra a legutobbi Firmwaret is reszet ,gyari bealitas stb volt .Volt Firmware frissites ujitas utan amikor ujra startolt ,hogy felakadt .Felelmes.Kiprobalnad kihuzni arambol aztan viszza ?
Köszi

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#39077) daneel_hu válasza nitro16 (#39064) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Most hogy van ez? A tv talpa/formája ennyire számít, mint írtad is, de a bal oldalon levő kábel rengeteg nem zavar?? :DD ;]"

Változott az eredeti terv, ott bútor lett volna a sarokban de aztán lett függöny, amit nem bánok. Viszont a 4 egységes dugalj elég nagy probléma, azt be kellett volna vitetni a fal közepéig. De a kőből is van egy zsák tartalék... szóval még bármi lehet. ;]

(#39078) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Apropó , lenne még egy+ egy kérdésem:
Az MM-ban az eladó srác a c9- ről folytatott beszélgetésünk során említette a garancia plusz goldot 5 évre, van ennek valami értelme, megéri?( mert ha nincs , akkor a telekomnál veszem meg , más szolgáltatót itt , ilyen minőségben nem tudok alternatívaként választani a közel jövőben)
Kell e bejáratni az oledeket és ha igen
mennyi üzemóráig ?

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39079) Fisha válasza Jorgi Kormi (#39078) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem hülyeség a +3 év, a legfontosabb dolgokra nem vonatkozik, és azért senkit nem dönt nyomorba, ha beüt a krach, és tönkremegy a tv 2-3 év után. Bár kétségtelenül kellemetlen, de várható értékben definíció szerint nem érheti meg a biztosítás. :)
Bejáratásra sokfélét mondanak, szerintem nem kell túlgondolni. Azért ne a legnagyobb kontrasztú sdr tartalommal indíts, statikus tartalommal. :) De nyugodtan mehet rögtön a filmnézés. Ha szereted, hogy fáj, akkor nézegetheted rögtön a bandinget, és hogy javul-e a bejáratástól, de nem javaslom. :)

Amúgy ha hezitálsz, szerintem vedd az 55-öst. 42-ről váltottam én is, és nagyon húbameg érzés a méret. Árban azért annyira nem csábító a 65, és még a panelhibákkal is több bajod lesz valszeg. Aztán így meghagysz magadnak még egy húbameg érzést, amikor majd 65-re váltasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#39080) daneel_hu válasza Fisha (#39079) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem mindenhol hülyeség, nálunk van két kisgyermek és már tört szét 70 000 Ft-os design lámpám. :D
Szóval különbözőek az élethelyzetek.

(#39081) ProEvoFan válasza Jorgi Kormi (#39078) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem gold garanciám van, ami szintén 5 éves, és minap ment tönkre a 4 éves samsung tvm, amit szó nélkül kezelt a biztosító.
Szóval igen, megéri.

(#39082) nitro16 válasza daneel_hu (#39077) üzenetére


nitro16
senior tag

Ahha, hát ja ez ilyen. Változnak a tervek, max beteszel valami beltéri növényt (yukka, aranypálma) oda ami nem is túl nagy és még is takar. Kábeleket meg össze fogod szigszallaggal, hogy ne lógjon. :)

Más: Tegnap olvastam, szerintem nem rossz iromány.

[MIÉRT NÉZNEK KI BÉNÁN A 4K-S FILMEK? ]

(#39083) bulikavagyok válasza nitro16 (#39082) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Tényleg nem rossz! :R

(#39084) chros válasza Joshi (#39059) üzenetére


chros
őstag

Oh, felreertettel, ne haragudj, nem bantani akartalak (tavol alljon tolem), a "Miert, te erted?!" kerdes csak (!) a Philips hulye gamma elnevezesere es annak mukodesere vonatkozott, semmi masra :)

(#39067) Jorgi Kormi : csak 65"-os! Megbanod, ha kisebbet veszel ... :) Legalabb 7-10 evre veszed ...

> (#39058) LógaGéza : "C9 van nálunk is, azóta párom csak szemüvegben (kékfényszűrős) tudja nézni"
> (#39074) LógaGéza : "33-on van, 100%-os fehér képpel ez mérve ad 121-et, 50 Brightnessel, és 90 Contrasttal. Isf Dark Room, 2.2 Gamma, és Warm2"

Ez pedig jonak tunik SDR-rel, csak 2 dolog:
- kontrasztot vedd vissza alap 85-re
- este hasznalj gamma 2.4-et

Ha igy is tul vilagos, akkor az Oled fenyt csokkenthetitek.

Erdekes ez, mert valszeg ez tartalom fuggo is (vilagos/sotet): nekem is hasonloan van beallitva ~120 nits-re, es nem okoz gondot meg lekapcsolt lapmanal sem sotetben. Es haklis vagyok a nem kenyelmes fenyerore: a "banyaban" a 2 monitor icm profillal kalibralva van (+ White point d65-re), s 5-15-os (!) fenyeron vannak hajtva csak (idojarastol fuggoen), kulonben megfajdulna a fejem is :)
Sorozatok/filmek sotetek javareszt, tv adas nincs.

(#39085) rothfb válasza nitro16 (#39082) üzenetére


rothfb
veterán

Tényleg érdekes iromány. És tényleg inkább a HDR dob nagyot egy tartalmon, nem a 4k. De azért a kettő együtt a csúcs.

(#39086) sebgutkopf válasza Joshi (#39059) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az már tud HDR-t is kalibrálni, vagy csak a csúcs pro plus?

(#39087) chros válasza chros (#39048) üzenetére


chros
őstag

> (#39057) daneel_hu : "10 000 nit kell ..."

:D

> - maxCLL 267 nits, meres utan 307 (!!!!) :D ...; avgFALL: 10 nits ...; maxFALL: 87 nits ...; avgFMLL: 138 nits

Ja, es a kalkulalt 307 maxCLL-nel az osszes (!) pixel 99,99%-a: 134 nits!!! Azaz csak nagyon keves pixel megy 134 nits fole egyaltalan! Azaz majdnem, mint igazi SDR tartalom :)

Ami meg erdekes ezzel kapcsolatban, hogy DV-vel jelent meg es a DV ajanlasa szerint ha a base layer (hdr10) 1000 nits alatt van akkor MEL-t javasolnak (azaz szerintuk nincs ertelme tovabb javitani): erre FEL-el jott ki :) Ki erti ezt ...

(#39088) sebgutkopf válasza ProEvoFan (#39081) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak a beégés nem számít tönkremenetelnek, tehát arra nem vonatkozik a biztosítás. A többit természetesen vérmérséklet szerint.

(#39089) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

A múltkor szó volt az OLED fehér témáról. Romlott már a szemem az évek alatt, esetleg a fényerő trükkös, de nekem ez élőben is ugyan ilyennek látszik mint fényképen és nem kéknek, zöldnek.
A sarkok felé a kékes sötét keret az a film része és maga az anyag is viszonylag hideg szín hőmérsékletű.
Ezzel én együtt tudok élni boldogan.

(#39090) junior19 válasza sebgutkopf (#39089) üzenetére


junior19
senior tag

Itt több dolog miatt van a keveredés.
Az alapkérdéshez, hogy a fehér az lcd-én szebb, mint az oleden, mert az oled kékes árnyalatú, hibás beállításra utal. A fehér az 235 rgb érték, ha megfelelően van végpontozva és beállítva a fehéregyensúly, akkor az az oleden is fehér. Honnan tudná az videójel, hogy most oleden fog megjelenni, nem lcd-én, s kékes árnyalatnak kell lennie. Legfeljebb fénysűrűség értékben lehet eltérés különböző megjelenítők esetén, de jó beállítás esetén a fehér, az fehér.
Amit Joshi felvetett, azt sokan félreértették. Ő arra értette az lcd jobb fehér szín visszaadását, hogy nagy felületű fehér esetén az oled visszavesz a fényerőből, az lcd pedig nem, így ha sok fehér van a megjelenítőn, az az lcd-én jobban mutat. Ezt sokan félreértették, azt hitték azt jelenti ki, hogy mindig jobb az lcd-én a fehér.
A harmadik pedig emberi tényezőből fakad. Amit sokat látunk, tudjuk hogyan néz ki a valóságban. Itt a fórumtárs képére, s megjegyzésére gondolok, látta már többször ő is, mint mi is a nemzeti zászlónkat. S belénk rögződik, hogy milyen az a valóságban. S ha nem olyannak látjuk, akkor a megjelenítő képvisszaadásában látjuk a hibát. Pedig csak a más környezeti megjelenítés miatt nem azt kapjuk, amit megszoktunk. Egyébként mivel tegnap elég sok híradásban szó volt az eseményről, én is láttam, s lcd-én sem fehér volt a zászló fehér része.
S sorolni lehetne a rengeteg példát, hogyan tudjuk becsapni magunkat, hogyha jól ismert dolgot máshogyan láttunk a megjelenítőn. Ezért sem célszerű filmekhez, tévé műsorokhoz állítgatni a megjelenítőt, hanem az erre a célra alkalmas anyagokat használni. Ezek a tévéműsorok, filmek esetleg ellenőrzésre jók, bár arra sem igazán. Ha pedig már mindenképpen ilyen anyagokra szeretnénk állítgatni akkor sem külső helyszíneken készített képeken kellene tesztelni. A közszolgálati csatornák stúdió képei elég jók, de csak ezeket a stúdió képeket érdemes használni ellenőrzésre. Ha ott a fehér nem fehér, akkor van gond.

codec project

(#39091) Clay válasza LógaGéza (#39058) üzenetére


Clay
senior tag

Pár hónapja jelent meg egy cikk a tv- kék fény kibocsátásáról. Az oled nagyságrendekkel kevesebbet sugároz, mint akármelyik másik.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#39092) Jorgi Kormi válasza Fisha (#39079) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A biztosítással kapcsolatban , nem is inkább a beégés , hanem a méretéből adodó (65-ös méretéből kifolyólag , ha ezt választanám, de 200e Ft nem kevés különbség + kevésbé észrevehetőek az esetleges megjelenítési hibák a kisebbiknél) esetleges fizikai sérülés , rohadt vékony a panel és egy családban bármi előfordulhat: pl.fiam rendez egy jó kis házibulit , az asszonyra rájön a portörölgetés + képernyő tisztítás/ez lehet egy veszélyes mutatvány is/, stb.(na jó , ezt egy kicsit viccnek szántam)
Mivel hogy a nappaliba szánom a tévét és itt napközben inkább a lányom szokott sd tartalmú csatornákat nézni frankó kis narancssárga és kék logókkal, ezért is többek között megkapja a 32-es lg tévét a szobájába , hogy ott nézhesse kedvére.(ehhez vagy egy plusz beltéri egység lesz , vagy a telfonjáról tvgo alkalmazással+ usbc/ hdmi kábellel oldom meg)A fiam is azt várja mikor veszek tévét , mert neki meg ott lesz a 42 -és lg ps-re + egyébre.(ezt a tévét biztos , hogy még megtartom , mivel ez egy 3d-s és lassan kuriózumnak számít)A meccseket a sport1 és sport2 csatornán , úgyis a fiammal szoktam nézni és így a 42-s ips jó lesz addig amíg ezek a csatornàk is követik a spíler alig látható fehér logóját.( ideje lenne már) Én így próbálom az oled minőségét hosszab távra biztosítani , de sd és hd tartalmak is lesznek rajta szép számmal nézve a használatának kezdetétől fogva , természetesen nem full oled fényen .(azért az elsődlegességet a netflix és letöltött filmek fogják élvezn+ egy kis antennás sport /m4/) A beállításokat innen a fórumról a tapasztaltabb tulajok hozzászólásaiból +topikgazda bejegyzéseiből + külföldi tesztekből + a saját "vájt szemem" + az adott körülmények (fényviszonyok)és az adott műsoranyag minősége alapján fogom elvégezni és elmenteni.(remélem jól gondolkodom )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39093) Fisha válasza Jorgi Kormi (#39092) üzenetére


Fisha
őstag

Persze minden háztartás más, de szerencsére egyszerű a képlet: oszd el a biztosítás díját a TV értékével. Ha úgy érzed, hogy van ennyi esély arra, hogy abban a +3 évben semmisül meg a TV-d, akkor köss rá biztosítást. :)

[ Szerkesztve ]

(#39094) rothfb válasza Jorgi Kormi (#39092) üzenetére


rothfb
veterán

Győzködheted magad az 55-ös mellett, de bánni fogod, ha nem a 65-öst veszed. Majd emlékezz a szavaimra.

(#39095) Pro Koryak válasza Jorgi Kormi (#39092) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Te aztán nyomod rendesen, mit miért ne vegyél meg. :Y
Ha filmeket is óhajtasz rajta nézni, kevés lesz az 55" nagyon!

(#39096) rothfb válasza Pro Koryak (#39095) üzenetére


rothfb
veterán

Kevésnek nem kevés, attól függ milyen messziről nézi.

(#39097) nitro16 válasza Jorgi Kormi (#39092) üzenetére


nitro16
senior tag

Én is sokat agyaltam a tv-n illetve a méreten is. Itt is 2,3m a nézési távolság, bár sokáig úgy voltam csak 65" de sajnáltam azt a felárat érte. Hozzá teszem boltba a nagy nyított terek miatt illetve sokszor 55 mellet van a 65" ezért a 55" kicsinek tűnik de otthoni körülmények között teljesen más a helyzet. Végül maradt és 55" lett, és így utólag sem bántam meg, hogy nem vettem nagyobbat. (Nem mondom néha nappal volt, hogy azt gondoltam csak elfért folna a nagyobb, de este egyáltalán nem). Legjobban úgy jársz ha kiméred otthon kb mekkora lenne( bár így is csalóka ha szemre nézed be), nekem szerencsém volt mert szülök panás plazma tv doboza megvolt és mivel az a tv kisebb mint 55" így a doboz majdnem akkora volt mint egy 55" tv 1-2 cm különbséggel. És így láttam, hogy jó lesz az a méret ide nekem és nem kell a nagyobb. Boltba a fentebb taglaltak miatt mindig kicsinek tűnt a 55"....

[ Szerkesztve ]

(#39098) Pro Koryak válasza rothfb (#39096) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tévéadásnál a film még esetleg, de szélesvásznúnál már kicsi. Ha meglesz valószínű egyre inkább pörögnek majd a filmek is, akkor meg :F miért nem nagyobb.
Ha van rá bőven keret, akkor meg nem is kérdés.

(#39099) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Vissza térve a méretre , amikor a feleségemet kérdeztem a tévé mérete felöl ( a jelenlegi 42-es mellet egy colostokkal a kezemben demonstrálva) ő azonnal rávágta , hogy ha lecseréljük a régit akkor a 65- öst vegyük .(Mindenkinek ilyen feleséget kívánok!!!)
Azért élőben ő is egy kicsit meg fog lepődni , bár a családunkban már megtapasztalt egy 75-ös sony va lcd tévét a maga fizikai valóságában.u.i.: Mivel az egyik kedvenc filmem a Pink Floyd-tól a The Wall című remekmű ,
lehet hogy stílszerűen egy samu "The Wall" elnevezésű microledjébe kellene beruházni "uniós forrásból"!!!

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39100) Fisha válasza Jorgi Kormi (#39099) üzenetére


Fisha
őstag

Ha a zasszony azt mondja, akkor tényleg vedd azt. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.