Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Madwe válasza Dreamie (#51999) üzenetére


Madwe
nagyúr

Timestamp nélkül nem kerestem ki, de tudtommal a zöldet kell nyomkodni :) ha vrr aktív, akkor ki fogja írni.

(#52002) Dreamie válasza Madwe (#52001) üzenetére


Dreamie
őstag

Bocs, telefonról linkeltem meló közben nem akartam ki keresni. Köszönöm szépen!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52003) Palesztin994 válasza rothfb (#52000) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

sorry, szerintem kb 3 van. rossz uzenetekre valaszoltam, mivel törölni nem lehet, így sikerült... nem gondoltam, hogy ennyire zavaró, de igyekszem...

(#52004) Piftuka válasza Crus (#51959) üzenetére


Piftuka
veterán

Én csak olyan terméket vagyok hajlandó onnan vásárolni, amely esetében elkönyvelem, hogy nem kell foglalkoznom a garanciális ügyintézéssel.

Vagyis tartós fogyasztási cikket nem vásárolnék onnan. (Ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy kb. minden szökőévben egyszer rendelek bármit is tőlük.)

Tavasszal vettem pl. egy irodai, görgős széket (mert szükség volt egyre, mert ~29.000 forintra leárazták, és mert ebben az árkategóriában az egyetlen volt, amiről sok, és jellemzően jó véleményt írtak a vásárlók), annak tudatában, hogy ha "mellényúlok",és meghibásodik akár néhány héten belül, akkor a szék megy a hulladékok közé. Szóval eleve így álltam hozzá.

A lelki nyugalmam ugyanis többet ér annál, mint hogy egy EMAG kaliberű vállalkozással vitatkozzak, és könyörögjek a garanciális jogaim érvényesítéséért. (Nem beszélve arról, hogy ők online piactér is, és "boldog-boldogtalannak" teret adtak, így egy-egy terméket gyakran 8-10 áron, 8-10 forgalmazótól tudsz megvásárolni, aztán onnantól a fogyasztói szerződés a vásárlással velük köttetett. Bármi van, az EMAG széttárja a karját és az adott forgalmazóhoz küld....)

Ráadásul, most, hogy már hivatalosan is az Edigital áruházlánccal összeolvadva végzik tevékenységüket (egy cégként)...

Ha hasonlítani kell valamihez, hát ez olyan, mintha Belzebub állt volna össze Azmodeusszal! :DDD

A döntés a Tiéd! :)

"Aquila non captat muscas."

(#52005) KTTech válasza alaves (#51989) üzenetére


KTTech
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#52006) Madwe válasza Piftuka (#52004) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hivatalos lg partner. Ha gond van a tv-vel, lg-t hívod, jönnel. Ha szervíz/panelcsere stb lg intézi. Ha csere adnak papírt s 1-2 nap s kapod az újat.

igaz enyém edigitalos, de gariban rögtön lg-t hívtam, eleve oda szól a gari, lg elérhetőségek vannak rajta. Minek zaklassam a boltot, miért a bolton keresztül akarjam intézni a dolgot, mikor ők is lghez küldenék? Pláne h a panelcsere stb helyszínen türténik, kijön az lg-s s pikkpakk megcsinálja?

(#52007) h377 válasza Calogero (#51998) üzenetére


h377
tag

Teljesen mindegy ki, mit mond, a megkötött szerződés a mérvadó.

Pl. MM garancia plusz ÁSZF: [link] 9.1 pontja:

A biztosított termék – a Biztosító kockázatviselésének tartama alatti – hirtelen fellépő, váratlan és előre nem látható belső (így különösen konstrukciós vagy összeszerelési) hibára visszavezethető meghibásodása, melynek következtében a biztosított termék javítására vagy cseréjére van szükség annak érdekében, hogy a termék normál működése helyreálljon, feltéve, hogy
(i) az adott termékre vonatkozó gyártói jótállás (garancia) – az abban foglalt jótállási (garanciális) idő leteltére figyelemmel – már nem érvényesíthető, és
(ii) a gyártói jótállás egyébként kiterjedt volna a biztosított termék
meghibásodására, ha arra a vonatkozó jótállási (garanciális) idő alatt került volna sor.

Tehát ez alapján, ha az LG 2 év alatt panelt cserél a beégés, tinting, vertical banding, stb miatt, akkor a biztosítónak is térítenie kell a javítást.

Nem beszélve arról, hogy ilyen értékű TV-nél vmi plusz 20k a baleseti biztosítás felára, ami bőven megéri... bármi történjék is.....

Az LG emailben megerősítette, hogy mindenféle panelhibát javítanak.

A többi biztosításról nem tudok nyilatkozni.

(#52008) torma1981 válasza Madwe (#52006) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja. Ezért kérdeztem, hogy az EMAG hivatalos viszonteladó-e. Így az LG-n megy minden. MM, Edigital, Euronics, EMAG ők tuti LG garit adnak akkor.

(#52009) h377 válasza Dreamie (#51999) üzenetére


h377
tag

Zöld gombot kell nyomogatni 5-7x a FreeSync infohoz

De ha részletesebb infót akarsz akkor Beállítások -- > Csatornák --> legelső menüpontra állj rá, de ne válaszd ki majd nyomd meg az 1-est 5x: 1 1 1 1 1
Ekkor teljesn képernyőn bejön a HDMI port infó, majd ott bal alsó sarokban HDMI-n tudsz még további részleteket aok OK-val

[ Szerkesztve ]

(#52010) Chaser válasza xerobyte (#51977) üzenetére


Chaser
titán

ha a ft romlik itt már csak fölfele mennek árak, és úgy néz ki nem javulni fog sajnos

h377
és erre mondták konzolos topikban hogy akkor én oled fetisiszta vagyok ( : mert hát uo. jó a _200 ezres_ lcd-n is játszani
egy generációnyi ugrás legalább, de van ahol kettőnek is éreztem
sokan annyi pénzt elvernek gépre, és akkor nézik a csodás lcd-n a végeredményt, hogy mekkora a grafika, meg 144hz, húúúúú hááááá
nincs is azzal baj, csak ne nézze meg az ember oleden, ott rájön milyen hatalmas "vizuális élménye" volt:) a legtöbb monitort meg hagyjuk is mire képes, a drágák is

buci868
én egyáltalán nem foglalkoztam vele, nem volt mivel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52011) Calogero válasza h377 (#52007) üzenetére


Calogero
addikt

Én bementem a Aegon biztosítóhoz és megkérdeztem.
És ott azt mondták hogy a beégés szerepel a kozkázati kizárások között.

13. § KOCKÁZAT KIZÁRÁSOK
A biztosítási fedezet nem terjed ki
13.30. pixelesedésre (ld. 1.18. pont), gáz leengedésre és újratöltésre, valamint képernyő beégésre

Az enyémen is van biztosítás csak nem ilyen bolti, hanem a lakásbiztosítás mellé lehetett kötni azt hiszem 10 évre (ebbe benne van a Házimozi, TV, Klíma, Hűtő, Mosógép, Szárítógép)

[ Szerkesztve ]

(#52012) Dreamie válasza h377 (#52009) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm szépen! Akkor az AMD freesyncnek bekapcsolt állapotban kell lennie, hogy működjön a dolog? Mármint a zöld gomb nyomogatosnak?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52013) Madwe válasza Dreamie (#52012) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vrrnek igen. Nem muszáj freesyncnek.

(#52014) h377 válasza Chaser (#52010) üzenetére


h377
tag

Én is túlzásnak éreztem, amikor olvastam hallottam, addig amíg meg nem tapasztaltam. Oda-vissza kötögettem az XSX-et a Samsung és LG között, nem értettem a különbéget. Totál feketében egyébként a Samsung sem rossz, ahhoz képest, hogy 3 éves, szóval gondolom az ideii vagy tavalyi QLED-ek még durvábbak. Szóval simán el tudom képzelni hogy egy új QLED-nek van közel olyan, átlagos emberi szem számára mély feketéje, adott szituációkban. DE azt tapasztaltam, hogy amikor már színek is vannak egyszerűen azok árnyalatai eltűnnek, nincs "ereje" a színeknek - szerintem erre mondják hogy elmosódott.... Egyszerűen tényleg nincs annyi kontraszt. Mindegy valszeg úgysem fog hagyni a dolog rendelek egy QLED-et is megnézem saját magam....

Szóval szerintem az egész képminőség dolognál elment minden abba az irányba, hgoy mennyire fekete a fekete. És ugy látszik, hogy nem ennyire egyszer (fekete-fehér :Y ) az egész kérdéskör.

[ Szerkesztve ]

(#52015) h377 válasza Calogero (#52011) üzenetére


h377
tag

Uh, ez durva, ezt nem láttam, nagyon köszi! Hívom is őket! Ez azért durva ellentmondás!!! Nem leeht hogy ez plazma?

[ Szerkesztve ]

(#52016) boksz


boksz
senior tag

Sziasztok,
Honnan tudom, hogy az LG 65 Oled CX 60 fps-el 60 Hz-en fullon jelenítí meg a PS5 tartalmakat ?
Hol, hogy tudom ellenőrizni ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#52017) h377 válasza boksz (#52016) üzenetére


h377
tag

#520009.es HSZ, kicsit fentebb...

(#52018) Chaser válasza h377 (#52014) üzenetére


Chaser
titán

nem csak a fekete, a kontraszt
és tudom hogy jó hdr-ben a drága qled, de egy picikét más úgy, hogy végtelen kontrasztból "jön" a hdr
maga a hdr nem is érdekel, de amikor napfényről van szó hdr terén, ne mondja már nekem senki, hogy hangyaf@sznyi fald leddel majd olyan hatást ér el, mint mikor közvetlen minden led tud világítani, mert nem:)
maximum nem szembetűnő bizonyos nézési körülmények közt
még ha 4 pixelre tennének egy led-et, akkor sem lenne olyan kontraszt, de attól nagyon messze van a legdrágább qled is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52019) Calogero válasza h377 (#52015) üzenetére


Calogero
addikt

Plazma már régen nincs forgalomba.
Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak neked erre a pontra, hogy mire vonatkozik.

(#52020) Piftuka válasza h377 (#52014) üzenetére


Piftuka
veterán

"Totál feketében egyébként a Samsung sem rossz, ahhoz képest, hogy 3 éves, "

Pontosan melyik típusról van szó?

"Aquila non captat muscas."

(#52021) h377 válasza Calogero (#52019) üzenetére


h377
tag

Nem veszik fel....

(#52022) h377 válasza Piftuka (#52020) üzenetére


h377
tag

Egy MU7002, persze ezt úgy értem, hogy magához képest, ha nem raksz mellé más TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#52023) boksz válasza h377 (#52017) üzenetére


boksz
senior tag

Köszi ;)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#52024) h377 válasza boksz (#52023) üzenetére


h377
tag

Nincs mit!

(#52025) h377 válasza Chaser (#52018) üzenetére


h377
tag

Egyébként számomra az a krédés, hogy pl egy Q80T, ami most kb 380k, milyen képet ad a régi MU7002-höz illetve az LG-hez képest. Sokkal jobb-e mondjuk mint az MU7002 és nem észvesztően rosszabb mint mondjuk az LG, mert akkor lehet az OLED nekem nem éri meg. Ha azonban az MU7002-höz képest sem ad sokkal többet, akkor a 380k is felesleges pénzkidobás, akkor inkább fizetek többet az OLED-ért. De ezt nekem látnom kell.

(#52026) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Na a 3. panel is hibás lett a 55B7V-ban. Ma volt kint a szerelő, látta a hibát. Mondta, hogy rendelik a 4. panelt. Mondtam nem szeretném 3x lett már hibás, szeretném, ha csereutalványt kérelmeznének a LG-től. Elég érdekes itt a kaposvári szervizes főnök. Az öreg szaki aki kijött, persze nem tehet róla, csak az a dolga, hogy megnézze a hibát. Elküldtem nekik emailban a hibáról képet, tv adattábla stb. Meg továbbítottam az LG válaszát a 3. panel utáni csereutalvány kéréséről. Kíváncsi vagyok mikor hívnak. Érdekes egyik szervizben mindjárt tudják a cserét intézni a másikban 5. panelt is rendelnék? Mióta gazdaságos min 1000 euróért/db paneleket cserélgetni, minthogy vissza adnák az árát?

(#52027) Crus válasza xerobyte (#51979) üzenetére


Crus
őstag

Az még sajna messze van. Euronics is MM szerűen dolgozik. Van a shop, meg vannak a boltok. Most beszéltem velük (fél napig hívtam őket, mire felvették) és azt mondta a nő, hogy azonnal vihető a tv, de a BOLTI áron (+60.000 Ft), ha akarom. Netes rendelés esetén, majd szólnak, ha mehetek és átvehetem a tv-t. Na most az a múltkori elektromos fogkefe pakk rendelésem alapján legalább 2 hét :-(

Amúgy igen, egyetértek veled! Mindig van jobb akció, jobb készülék, de nekem ez "régi" kiszemelt volt. Úgy voltam vele, mint a férj, aki a nejével hál, de közben a titkárnőjéről fantáziál. QLED-del háltam és közben OLED-del kavartam volna.

Ja-ja, durván hamar elment a netes készlet. Emag akciókor is pont jelen voltam, szerintem volt vagy 3-4 perc mire ott is eltűnt az 55"-os CX.

Azon vagyok különben kiakadva, hogy nem egy "ismerősről" tudom, hogy ilyen RLT, meg TV2 témára vesz ilyen tv-t. Mert megteheti. És ezen nézi a híradót meg a Pakó showt, vagy mi a tökömet. Persze lehet egy 185 centis szőke bombázóval is ganajt hordatni, csak hát nem arra való...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52028) rothfb válasza torma1981 (#52026) üzenetére


rothfb
veterán

Én egy db panelt nem cseréltettem volna, hanem azonnal az árát kértem volna vissza a tv-nek. De ez én vagyok.

(#52029) h377 válasza rothfb (#52028) üzenetére


h377
tag

Nyilván ez lenne a jó, de a garancia nem így működik, sehol...

(#52030) torma1981 válasza h377 (#52029) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Az LG support is azt írta, hogy csak a 3. hibás panel után lehet a cserét kérni. Addig tuti cserélnek panelt, ha van persze. Amúgy a vízszintes csíkok panelhiba, nem vezérlés. A szakember mondta.

.

(#52031) rothfb válasza h377 (#52029) üzenetére


rothfb
veterán

Nálam így működött, igaz nem olednél, de az is LG volt. Javíttatni akarták, de én a pénzt akartam vissza. Meg is kaptam kp-ban némi idővel.

(#52032) salapp válasza rothfb (#52028) üzenetére


salapp
addikt

Három cserét tűrnöd kell, ha negyedjére is javítgatni akarnák, elállhatsz és kérheted a vásárlás előtti állapot visszaállítását, vagyis vigyék a p.csába és adják vissza a vételárat.
Ha nálad lett volna ilyen eset, tudnád, de ugye neked is Panád van, lehet, sosem tudod meg, hogyan muzsikál a szerviz. :DDD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52033) h377


h377
tag

Ok, rendben van, nyilván lehet ilyen is elismerem, de általában sajnos nem ennyire rugalmasak, illetve gondolom a bolton is sok múlik....

(#52034) rothfb válasza salapp (#52032) üzenetére


rothfb
veterán

Ez még egy nem oled LG volt, ami hibás lett 2 hét után. Visszaadták a pontos vételárat. Igaz az olyan hiba volt, hogy időnként egyszer csak eltűnt a kép 1-2 másodpercre. Aztán visszajött. A hang pedig tovább szólt közben. Valamilyen vezérlés hiba lehetett. De visszakértem és kaptam az árát. Igaz beletelt némi időbe és idegszálba.:)

(#52035) h377 válasza salapp (#52032) üzenetére


h377
tag

A Panasonic-ban nem LG Display OLED van?

(#52036) h377 válasza rothfb (#52034) üzenetére


h377
tag

Illetve az sem mindegy, ahogy írod is hogy két hét után, gondolom torma1981-nek nem két hetes a TV-je.

(#52037) salapp válasza h377 (#52035) üzenetére


salapp
addikt

Bizonyos Volvokban meg Ford vagy akár Renault motor van..
Körülbelül ennyi értelme van ennek a kérdésnek illetve a nyilvánvaló válasznak.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52038) torma1981 válasza h377 (#52036) üzenetére


torma1981
veterán

Hát nem. :)

(#52039) Crus válasza torma1981 (#52026) üzenetére


Crus
őstag

Úgy, hogy nekik véletlenül se kerül az 1000€-ba a panel, mivel ők a gyártó... persze neked azt mondják, hogy ennek ennyi az értéke. Ja... legyártanak belőle pár tízezret havonta Shenzenben, de nem ennyiért :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52040) rothfb válasza h377 (#52036) üzenetére


rothfb
veterán

Nem persze, de ugye nem is az első panelcseréje lenne, hanem a negyedik...

(#52041) h377 válasza salapp (#52037) üzenetére


h377
tag

Bocsánat ha megbántottalak, tényleg kíváncsi lettem volna mi a különbség.

(#52042) h377 válasza rothfb (#52040) üzenetére


h377
tag

Itt persze már teljesen jogos lehetne az igénye....

(#52043) wulfi


wulfi
tag

Agyalok most a 65BX és a 55CX között, nem tudok dönteni...kb 2,4 méterről nézzük...jelenleg 55ös van, az asszony szerint persze elég, de én kicsinek érzem.

(#52044) krx21 válasza wulfi (#52043) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor döntés meghozva... :DDD

(#52045) Dreamie válasza wulfi (#52043) üzenetére


Dreamie
őstag

65 cx! :DD

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52046) Crus válasza alaves (#51989) üzenetére


Crus
őstag

Készséggel elhiszem. Sajnos eddig csak olyanokat láttam, ahol volt. De ez nálam is volt QLED-en... gyönyörű feketék, de a feketén belüli finom részleteket meg elvitte a Momentum. Azért őket mondom, mert bármennyire is ultra vicces, de Fekete(!) Győr András volt az akinél rádöbbentem, hogy black crush-om van.

Ha kiröhögtétek magatokat, jön a válasz is :DDD

Alig pár napos volt a QLED és híreket olvastam. Az egyik hírportálon egy bazi nagy főoldalas cikkben ott volt az ürge, fekete szövetkabátban (nem találom most így hirtelen). És nézem az ürgét... valami nem stimmel. Baz... a ruhája. Olyan nincs, hogy szinte homogén módon egy kabát ennyire fekete. Szép, mély fekete ez a Fekete Bandi, de ez így nem ok. Próbáltam meglátni a ruháján levő varrásokat, gombokat, gombhelyeket, gallért, ahol megtörik a homogenitás, de alig lehetett látni a finom részleteket. Csesztettem a tv-t aztán sokat és be is állítottam Fekete Gy. Bandi kompatibilisre... és minden más szar lett. Túl világos volt, fakó lett, okádék volt az egész. Szóval, vissza mindent és lépésekben haladva elértem egy fokkal jobb állapotot és megtanultam ezzel együtt élni, hogy aztán haver OLED tv-jén ezt már sima 4k anyagok alatt is rögtön kiszúrjam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52047) Crus válasza Dreamie (#52045) üzenetére


Crus
őstag

Szvsz az nem jó döntés. 2.4 méter? Szvsz nagyon nem lesz az úgy jó. Túl közel van. Persze mozi feeling, meg betölti a látóteret mantra, de a szemetek egészségére is kéne egy kicsit gondolni. Őszintén szólva nekem erre kb. 3 méteres távra úgy érzem, hogy sok az 55". Amikor 50" volt azt éreztem optimálisnak.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52048) GTVili válasza Crus (#52046) üzenetére


GTVili
tag

Na ezt pl én is tapasztalom....de még nem volt lelkierőm nekiállni a különféle beállításokat végigzongorázni. Az esetek túlnyomó többségében így is szenzációs a kép. :K

(#52049) Crus válasza Piftuka (#52004) üzenetére


Crus
őstag

Igen, ez érthető álláspont, egyet is értek, bár az Emag híre az utóbbi időben tudtommal sokat javult. Messze nem tökéletes, de ismerősök körében sem volt garoztatással gond, persze egyik esetben sem OLED tv-ről volt szó.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52050) #26944512 válasza Crus (#52047) üzenetére


#26944512
törölt tag

Nekem is elég volt 3 méterről nézve az 55"-ös C9-es.
Átjött az egyik haverom, aki nagy tv-s, házimozis, és szerinte sem kell ide nagyobb, ő 65"-öst néz otthon 4 méterről.

Lemértem a 65"-ös méreteit, hogy mekkora lenne ide, leültem a nézési pozícióra, és én nem teljesen szemből nézném, és szerintem így kényelmetlen lenne nézni...
60" méretű viszont jó lenne, kár hogy nincsen, nagyon kár. Ha van 48"-as, lehetne 60"-as is, lenne rá igény szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.