Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Partz válasza krx21 (#39620) üzenetére


Partz
senior tag

Mire kiadják az új PS-t lesznek hdmi 2.1-es Sony tv-k (egyébként az idei XH900 széria már megkapta). Nem véletlen nem mutatták még be az idei A9 oled tv-ket, mint ahogy az se véletlen, hogy idén őszre esedékes az X1 Ultimate proci utódja.

Panasonic szintén nyilatkozta, amint lesznek a piacon hdmi 2.1-es eszközök, jönnek a kompatibilis tv-k. Szintén év második felében mutatnak be újdonságokat.

(#39652) Jorgi Kormi válasza hunspikey (#39646) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Látom aktív vagy az árukeresőn is . :D Feldobhattál volna egy jó kis kalibrációt is . :D (az én "Don"-om (keresztapám)az amerikai vonalra esküszik :Jack Daniels + kubai szivar , de arra 40 éve. :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39653) Pityu89 válasza icemad (#39650) üzenetére


Pityu89
senior tag

Áll falon van a tévé és kábelcsatorna megy mindenhová. Esélyes sincs, de a két végponton jó a kábel. :)

(#39654) Joshi válasza hunspikey (#39643) üzenetére


Joshi
titán

Most nem azért, de nekem van kalibráló műszerem és senkinek nem kívánom hogy végig zongorázzon egy teljes kalibrálást. Ok hogy még Sony A1 ebből a szempontból nem a legjobb alany, de ez egy hosszú és kínkeserves folyamat. Szerintem gyorsan elmenne a kedve az emberkének, ráadásul mérőműszer nélkül úgy szétcseszi a színeket, hogy öröm lesz nézni. Az hogy téged érdekel a téma egy dolog, de a legtöbb embert bizony nem. Én is csak azért vettem egy i1D3-at, mert gondoltam milyen jó buli lesz kalibrálni. Aztán annyira nem jó. De ha téged ennyire érdekel a téma, akkor miért nem veszel egyet?

(#39655) whatnot


whatnot
őstag

55" OLED tévék közül melyiket érdemes megnézni?
Év végén érkezik a PS5, ahhoz és házimozizáshoz lenne.
Nem írok árplafont, de nem szeretnék a szükségesnél többet fizetni.
Mire érdemes figyelni? Pl. elérhető az 55B9, de ott a C9, van köztük kb. 40e Ft árkülönbség. Vagy esetleg a C9 is kevés stb.
Nem ragaszkodom az LG-hez, csak ezt jött szembe példaként.

(#39656) icemad válasza whatnot (#39655) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

C9 bőven jó lesz az új generációhoz.

(#39657) Joshi válasza whatnot (#39655) üzenetére


Joshi
titán

Ha fontos a játék, akkor jó lesz az LG, de akkor mindenképpen C9 legyen. Szerintem idén lesznek jó kis akciók, mert már kifutó típus. Persze ha OLED kell. Gondolom azért írtál ide.

[ Szerkesztve ]

(#39658) whatnot válasza Joshi (#39657) üzenetére


whatnot
őstag

Mivel a házi mozi is fontos, ezért igen, felfelé lépnék OLED irányba.
Jelenleg egy Sony 55W828 van.
Szóval a C9 jó lesz és nincs az árkategóriájában jobb?
Köszönöm a tippet :R

(#39659) Celtis válasza whatnot (#39658) üzenetére


Celtis
veterán

Jó döntés. El is sírnád magad, ha vennél helyette egy középkategóriás LCD-t, hogy hova süllyedt a minőség azóta.

(#39660) icemad válasza whatnot (#39658) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a c9 a legjobb ár/érték arányban, ha a következő konzol generációt is nézzük. A méret meg pénztárca kérdése.

(#39661) Joshi válasza whatnot (#39658) üzenetére


Joshi
titán

Amennyibe a C9 kerül nincs jobb alternatíva, vagyis ha valamiben jobb is lenne biztosan jóval drágábban.

(#39659) Celtis azért egy Sony 55xf9005 most is 270k ami nem rossz ár érte. Persze nem lesz OLED kontrasztod, de azért bőven vállalható tévé. Talán majd az XH900 ami már HDMI 2.1-es lesz és tudni fog mindent. Aki parázik a beégéstől annak ezek bőven jó alternatívák.

(#39662) Celtis válasza Joshi (#39661) üzenetére


Celtis
veterán

Nem úgy értettem, hogy az LCD általában középszar, hanem az LCD-n belül egy középkategória lenne visszalépés. Az XF9005 szerintem nem ebbe esik.

Megerősítésként annyi, hogy egyrészt van egy 55W829B-m, mint a kérdezőnek, másrészt meg ott az XF9005 a nappaliban (ami ráadásul egy B8-at váltott) Szóval tudom miről beszélek.

(#39663) Joshi válasza Celtis (#39662) üzenetére


Joshi
titán

Csak hogy anno a Sony W829b nem középszintű tévé volt, hanem egy csúcskészülék. Szóval almát az almával hasonlítsuk össze.

(#39664) Celtis válasza Joshi (#39663) üzenetére


Celtis
veterán

Kérlek
Mert ugye akkor is volt 9xx széria.

(#39665) Joshi válasza Celtis (#39664) üzenetére


Joshi
titán

Jó de az xf9005 se csúcskészülék, soha nem is volt az. A W8 Full HD-ból egyértelműen csúcskészülék volt, a W9 már IPS paneles volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39666) Celtis válasza Joshi (#39665) üzenetére


Celtis
veterán

Tudom (azért nem w9-et vettem), de attól még nem kérdés, hogy a w9 a w8 fölé volt pozícionálva.
De lehet hogy nem kéne ezzel itt szétoffolni a topikot.

(#39667) hunspikey válasza Joshi (#39654) üzenetére


hunspikey
őstag

Na és figyelj már WRGB panelre milyen szoftverrel számoltatod?

szerk: illetve ha jól tudom amit te említettél az nem is jó HDR-re illetve DV-re, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39668) Joshi válasza Celtis (#39666) üzenetére


Joshi
titán

"De lehet hogy nem kéne ezzel itt szétoffolni a topikot."
Van benne valami.
:DDD

(#39669) Joshi válasza hunspikey (#39667) üzenetére


Joshi
titán

Én HCFR-t használtam. Vagyis ingyenes szoftverek közül nagyon nincs más alternatíva.

Az x-rite i1 display pro jó OLED-re és HDR-re is, de max 1000nit-ig. De már van i1 display pro plus, ami 2000nit-ig hitelesített.

[ Szerkesztve ]

(#39670) Joshi válasza Joshi (#39669) üzenetére


Joshi
titán

A PC módot viszont már DisplayCal-al csináltam természetesen automatában.

(#39671) hunspikey válasza Joshi (#39669) üzenetére


hunspikey
őstag

Hmm, most frankón elgondolkoztattál. Asszem veszek egyet - tényleg tudja a 2000 nitet, szóval bőven jó lesz :D

HDR-re is jó alatt azt érted, hogy a dolby vision profilokat is meghajtja - tudom kalibrálni? HLG?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39672) Joshi válasza hunspikey (#39671) üzenetére


Joshi
titán

Akik ebbe a topikba járnak profik, inkább tőlük kérdezd. :B

(#39673) Joshi válasza hunspikey (#39671) üzenetére


Joshi
titán

Ha esetleg úgy döntesz hogy veszel egy műszert, akkor nézd már meg hogy a szemre beállított tévéd milyen értékekkel bír. Kíváncsi lennék. ;]

(#39674) krx21 válasza Partz (#39651) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát rólam már lekéstek. Maradok az E9-nél.

(#39675) krx21 válasza hunspikey (#39643) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én inkább kezdőknek nem nagyon ajánlanám, hogy a profilokat ilyen szinten eltekergessék. Akinek egy alap Technicolor nem tetszik, az nem is fog tekergetni ilyen szinten. Erre van más komplett profil,
például a Sport mód, ha valaki LCD megjelenést szeretne. :DDD
Szerintem a tekergetés eleve ott kezdődik, hogy az ember tudja milyen kép a helyes. És itt elérkeztünk oda, hogy akinek egy Technicolor (meleg2) sem felel meg, az is inkább kalibráltasson, mint tekergessen.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39676) adamssss


adamssss
veterán

Vincent uj videoja az egyik legjobb osszehasonlitas a qled-el jatekok szempontjabol: [link]

Kerem ezek utan ajanljuk a kuled-et barkinek is, meg igy riogassuk az embereket a beegessel!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39677) hunspikey válasza krx21 (#39675) üzenetére


hunspikey
őstag

Egy gombnyomásra alaphelyzetbe áll :F

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39678) krx21 válasza adamssss (#39676) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért egy kicsit csalódás, hogy szakembernek mondott csatornán olyan módon látok elhelyezve házimozi erősítőt és lejátszót ahogy az ott látszik… :(

(#39679) krx21 válasza hunspikey (#39677) üzenetére


krx21
nagyúr

Az oké ezt én is tudom… Végülis lehet vele büntetlenül játszani de nem több. Ha komolyan veszed úgyis kalibrálás lesz a vége nem ?

(#39680) Jorgi Kormi válasza adamssss (#39676) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az zasszony fordította , megvót ez a jó kis videjó szépön terelget a c kilönc felé, má a stukkókat is mögrendeltem a 24 karátos arannal bevontat , meg a kisgro... legújabb 5k-kás blúréjét , most mán csak aztat várom , hogy occsó legyen tavasszal.Komolyra fordítva : érdemes megnézni és valóban a beégéssel kapcsolatban kicsit megnyugtatja az embört .( "jó gyerek"ez a Vincent) :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39681) adamssss válasza krx21 (#39678) üzenetére


adamssss
veterán

Vegul is tv-t tesztel nem erositot :D de egyebkent szegenynek tenyleg nem sok levego juthat... btw jol kiszurtad :C

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39682) Joshi válasza adamssss (#39676) üzenetére


Joshi
titán

OLED nem játékra való, arra bőven jók az LCD tévék/monitorok. Persze tök jól hangzik a kiváló kontraszt, de azért én játékra akkor is maradnék az LCD-n. Már csak azért is, mert én még nem játszottam vak sötét szobában, mindig volt egy lámpa ami világított. Ha viszont mindenképpen OLED-et játékra, akkor csak óvatosan.

(#39683) adamssss válasza Joshi (#39682) üzenetére


adamssss
veterán

Miért nem való játékra? Közel tökéletes színek game módban, nagyon alacsony input lag, 120Hz, Illetve a pixelek azonnal reagálnak míg ez az LCD-nél nem mondható el. Én OLED-en játszom és vissza nem váltanék LCD-re...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39684) Joshi válasza adamssss (#39683) üzenetére


Joshi
titán

A hardcore játékosok eleve 144Hz+ képfrissítést preferálják, akinek meg jó egy tévé is annak bőven elég a konzol adta 60Hz is. Aki szimezik az már jó ideje VR-el tolja kivéve engem, mert nekem a jelenlegi VR minőség nem üti meg a mércét. Konzolosok csak bohóckodnak nem játszanak. ;]

ui.: játéknál az input lag a legfontosabb, ebben még mindig a gamer monitorok a legjobbak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39685) adamssss válasza Joshi (#39684) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a vita messzire vinne de szerintem pont az alkalmi jatekosoknak jo az oled akik a legjobb kepminoseget szeretnek latni. Azoknak pl egy c9 maga a kanan. Egyebkent meg egyre tobben mondjak hogy 144hz felett nincs ertelme a monitoroknak. Egyszeruen nincs vga ami ennyi kepkockat kepes lenne kipreselni magabol. Hc jatekra is boven eleg a 120 fps ha az stabil.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39686) Joshi válasza adamssss (#39685) üzenetére


Joshi
titán

Alkalmi játékosnak bőven jó egy 130k-s LCD tévé is. Arról én nem tudok nyilatkozni, hogy egy hardcore játékosnak mi a jó, mert én nem vagyok az. Én simán el tudom képzelni hogy létezik az a szint ami nekem már olyan, mint mondjuk egy élsportolói elvárás, pedig szeretek focizni, motorozni stb.

(#39687) krx21 válasza Joshi (#39686) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is maximum alkalmi játékos vagyok. Le nem ülnénk már LCD elé ha van OLED is a lakásban... Miért is tenném? :F

[ Szerkesztve ]

(#39688) Joshi válasza krx21 (#39687) üzenetére


Joshi
titán

Azért mert te nem játszol FPS-el, vagy ha igen akkor konzolon ami vicc kategória. ;)

Egyébként se az alkalmi játékostól indult a dolog. Meg amúgy is nagyon kevés embernek van OLED tévéje, szóval már megint esztergáljuk a fingot. :DDD

De hogy jön az ide, ha már van egy OLED tévé a háztartásban? Hát persze hogy akkor nem fogsz venni egy LCD tévét vagy monitort, főleg ha fotelból játszós vagy. What? :F

[ Szerkesztve ]

(#39689) adamssss válasza Joshi (#39686) üzenetére


adamssss
veterán

Tevedsz. En pl az a jatekos vagyok aki heti kb 4 orat jatszik ezert viszont fenntartok egy 300k+-os pc-t ps pro-t es egy oled-et mert azt a 4 orat maximalis latvannyal szeretnem eltolteni. De lehet hogy ezzel en vagyok egyedul a Foldon, nem tudom, csak igy ne jelentsuk ki hogy az alkalmi jatekosnak jo az lcd mert ugy is igenytelen...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39690) Joshi válasza adamssss (#39689) üzenetére


Joshi
titán

"csak igy ne jelentsuk ki hogy az alkalmi jatekosnak jo az lcd mert ugy is igenytelen..."

Még mindig nem értitek, hogy mit akarok mondani. Abszolút semmi gond nincs az LCD-vel. Én pont azt mondom hogy teljesen rendben van játékra az LCD ha nem tök sötétben játszik az ember. Nem értem hogy következtettél erre. :F Miért lenne igénytelen az ember ha LCD-t használ? Én magam is használok LCD tévét OLED mellett, nincs gond vele. Mindent a helyén kell kezelni.

Csak megsúgom, hogy az emberek 70-80%-a LCD-t használ, akkor ők igénytelenek? Te miről beszélsz ember? :F :O
Hiába preferálom az OLED-et, attól még vannak nagyon jó és használható LCD kijelzők is legyen az tévé vagy monitor.

[ Szerkesztve ]

(#39691) rothfb válasza Joshi (#39688) üzenetére


rothfb
veterán

"szóval már megint esztergáljuk a fingot." :DDD :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#39692) daneel_hu válasza adamssss (#39689) üzenetére


daneel_hu
addikt

Oled kompetitív játékra pl alkalmatlan, egyszerűen nincs túl kicsi kijelző belőle, márpedig egy 55 colos ilyen célra nagyon nagy.

(#39693) Borisz76 válasza daneel_hu (#39692) üzenetére


Borisz76
veterán

55"-s tv-n játszottam 1.2 méter távolságról, 5 éven át...... legjobb!!!

Igaz nem oled hanem LCD készülék.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39694) daneel_hu válasza Borisz76 (#39693) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK... és mivel? :D
Mert aki Quake, CS vagy hasonló játékkal tolja az nem fog 55 colon játszani... vagy mégis de nem lesz sikere.

Kompetitív játékokról van szó. Gyors és relatíve kicsi monitor kell, a képminőség kvázi mindegy. Szimpla céleszköz. Olyan ez mintha 2x akkora teniszütővel próbálnék nyerni. :)

(#39695) Borisz76 válasza daneel_hu (#39694) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz...nem mindegy, hogy milyen is az a játék.

Én ezzel az FPS stílussal 15 éve nem játszom már....

Bár az 55"-s TV-n kívül van itthon használatban még 2 db 23"-s Dell monitor is....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39696) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg mindenki játsszon olyan tévén/monitoron, ami neki tetszik. Konzolon szerintem mindegy, hogy LCD vagy oled. A profi esportolóknak úgyis profi cucca van, de ők meg nem konzolon tolják. Nekem van LCD és oled tv is itthon. Én nappal Lcd-t, este oledet használok.

(#39697) adamssss válasza Joshi (#39690) üzenetére


adamssss
veterán

Nezd magyarazhatod a bizonyitvanyt de neked sikerult leirnod ezt egy szakmai oled topikban:

OLED nem játékra való

innen indultunk erre a reszre varnank az epkezlab magyarazatot de tobb mint valoszinu hogy varhatjuk. Egyebkent az egesz ertelmetlen vita onnan indult ki hogy egy nemzetkozileg elismert szakember azt allitotta hogy az oled szerinte jobb valasztas jatekra mint egy qled ha a legjobb keminoseg szamit de Joshi a ph-rol biztosan jobban tudja igy hallgassunk az o szavara ;)

Reszemrol ennyi.

daneel_hu: ez a kompetitiv jatek annyira eroltetett. 10 eve meg kb azt sem tudtuk hogy letezik elet 60hz felett. Most meg csak az lehet kompetitiv aki 200+ fps-el jatszik? En pl 10 even keresztul autoversenyeztem szerintem eleg jo szinten. Es megsugom nagy tv elott (is).

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39698) Callisto válasza adamssss (#39697) üzenetére


Callisto
őstag

1. Játékra, ha a képminőség a lényeg, OLED a legjobb. De vannak más szempontok is. Aszerint nem az. Take it.
2. Autóversenynél nem számít annyira a képfrissítés. 10 éve 60Hz vs 60Hz volt és nem 60Hz vs 140Hz például. Nagyon sokat számít a a 140Hz kompetitívben. Nem feltétlen azért, mert több képkockát látsz, hanem a responsiveness miatt, ami igazán fontos kompetitív gyors játékmenetnél. Egy 60Hz-es picit hátrányba van egy 140Hz-es monitoron játszóval szemben feltételezve, hogy a két fél képességei teljesen ugyanazok.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#39699) GalaHU válasza Callisto (#39698) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért autóversenyben is számít a képfrissítés és a lag, különösen ha már hozzászoktál a magasabb értékhez.

Nekem a cockpithez egy ASUS ROG 348Q monitorom volt (előtte kísérleteztem sok mindennel, 3 monitor, VR, stb, mellékszál...) és imádtam a G-Sync-jét és a 100fps-t amit kipréselt magából. Javarészt AC és pCars ment vele, nomeg a Dirt : Rally (1-2). Ez utóbbi nagyon durva VR-ban, így szinte csak monitorral toltam. Gondoltam kipróbálom egy 55-ös LG OLED B7-el, mert a PC mellett van alatta PS4Pro is, lássuk milyen képet ad, borítson be a képernyő! :) Ha nem válik be monitorként, TV akkor is kell, max maradok a VR-nál...

Nos a képminőséggel nem volt baj, annál inkább éreztem a 4k/60Hz hátrányát az ASUS-hoz képest, egyszerűen lassabb lettem vele. Persze nem competitive, magamhoz képest hotlapozva. Úgyhogy szépen visszaraktam a monitort...

De pontosan ezért kérdeztem pár napja (igaz, válasz nem jött...) hogy a C9 mennyire válik be 4K120Hz-en, mert ha G-synccel tudná tartani a 100 körüli értéket, az már nekem elég lenne, és az inputlagon kívül semmiben sem lenne rosszabb mint a 348Q. Cserébe kapnék egy hatalmas képernyőt 16:9-ben... PC-n még jelenleg nincs ami kipörgesse, a 2080ti-khez talán jön valami drivefrissítés, de az idei csúcskártyák már biztos tudják majd.

Persze olyan is van akinek a stabil 60fps fölött már mindegy, volt nálam egy barátom kormányt tesztelni és észre se vette hogy 100-on tesztelt, szóval ez egyénileg változó...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39700) Partizan182


Partizan182
senior tag

Amikor Oleden gamingről van szó, senki sem a 20 éves retro multi lövöldékre meg az ultra niche hc autószimekre gondol. Kanapé, konzol mellé nincs jobb választás.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.