Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap észre vettem a tv felső vonalánál egy kis kék pöttyöt, felülről kb 1cm-re van és a közepétől balra van. (Lg 65e8)
Tudok vele valamit kezdeni? Javítható? Mitől lett? Lehet még?
3 éves a tv.

Előre is köszönöm! :R

(#77002) krx21 válasza atom18 (#77001) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha minden tartalomnál látszik, akkor
Pixelhiba...
Futtass egy panel frissítést, hátha...

(#77003) Zoltn


Zoltn
senior tag

Beüzemeltem a 706ot. És woooow! :Y :C
Az ambilight jobb mint vártam. Hatalmas showt csinál.
Amúgy a képet néhol sötétnek érzem, de még majd a beállításokban durkálni kell.
Ez a 100 órás bejáratás mennyire létező dolog?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#77004) krx21 válasza Zoltn (#77003) üzenetére


krx21
nagyúr

Az első 100 órában változik a legtöbbet a panel...

(#77005) Gabor970 válasza b. (#76998) üzenetére


Gabor970
addikt

Tegnap vittük haza a 65oled806-os philipset. Nekem a korábbi tévém egy nagyon egyszerű konzollal volt felrakva, a philipset is ezzel kínlódtuk fel. Két függőleges "U" konzol a TV hátulján, a falon meg egy keresztbe amire "felakasztódik" . Nekem is kábelcsatornás, mintha egy kép lenne a falon, szépnek szép, az biztos.
DE!! (jó nagy de)
Hát basszus.... Nagyon megizzasztós egy hatvanötös oledet így felrakni. Semmi fogása. Alul még csak-csak, ott vastagabb és nem csupán a kijelző, node meg is kellene felül támasztani, fogni.... szerintem lett pár ősz hajszálunk, annyira félelmetes azt a vékony kijelzőt fogni. Folyton attól retteg az ember, hogy kárt tesz benn. Mindenkinek ajánlom, ha igy akarja felrakni, a tv alatti médiatárolót vegye el előbb, mer derékfájdítós még két embernek is faltól 60-80 centiről felrakni. Egy ember szerintem 65"-es tévét fel sem tudja rakni. (az 50-est még simán megoldottam magam, hiába volt nehéz a plazma, de legalább át tudtam azt még fogni)
Aztán igen, fenn a TV a falon, elég közel a falhoz, még nem tudom az optikai kábelt hogy dugom be a helyére, az antenna vezetéket már beledugtam :) Biztos beletalálok majd pár próbálkozásra az optikai aljzatba is....
Erősen elgondolkodtam egy olyan konzolon, ami messzebbre eltartja a TV-t a faltól, de most nincs kedvem egyelőre levenni sem a helyéről :(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#77006) Zoltn válasza Gabor970 (#77005) üzenetére


Zoltn
senior tag

Mondjuk aki kitalálta és megtervezte az alulra néző csatlakozókat azt kukoricára térdepeltetném. Nagyon rossz volt a bekábelezni a tv-t az biztos.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#77007) krx21 válasza Zoltn (#77006) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, igen ezek az apróságok, nem is apróságok, melyek szempontok egy TV-nél.. :K

[ Szerkesztve ]

(#77008) bnorci71 válasza Zoltn (#77006) üzenetére


bnorci71
addikt

nem az a nagy baj, hogy lefelé néz hanem, hogy nincs alatta elég hely. A koax kábelt és a HDMI-t is rendesen hajtogatni kel előtte, hogy bemenjen elférjen és ne feszítse a csatlakozót a kábel.

krx21
a beüzemelés apró bosszúságai, ezek csak, de dühítő tud lenni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#77009) DJMDJM válasza DJMDJM (#76624) üzenetére


DJMDJM
tag

Már egy hete megjött a TV (77G2), de nem volt időm eddig még kicsomagolni sem. :( Minek ez nekem, nézni sem lesz időm. :)
De tegnap megtettem, késő este rászántam egy kis időt, ha véletlen vmi gond van, tudjak még reklamálni. Szerencsére nem volt. Egyelőre a SHO 1044 is megtartja. Tud lengeni, de nem tartom vészesen instabilnak. Remélem áll még ma is, mire hazaérek. :)
Viszont a gyors beüzemelés egy rémálommá vált. Pioneer plazmát váltott, hát nem esett le egyelőre az állam, igaz, mindjárt kitérek rá, hogy hogyan tudtam csak gyorsan kipróbálni.
Ugyanis nem tudtam a tv alapkonfigurálását sem befejezni. Ugyanis nem hajlandó kilátni a netre sem kábelen, sem Wi-Fi-n. Ilyet még nem pipáltam. Ezért nem tudtam az EULA-kat sem elfogadni, sem pedig alkalmazásokat telepíteni, hogy teszteljem. Meglévő Mesh hálómra csatlakozott, mind kábelen, mind wi-fi-n, amin 20 eszköz vígan megy nap, mint nap, ez pedig sehogy. Ugyanoda csatlakozva notim kábelen ment, Mi BOX Wi-fin ment. Beállításokban hálózatnál látszik kapott IP-t, DNS-t, gatewayt, írja, hogy van kapcsolat, az önellenőrzés minden karikája zöld, és még sincs semmi adatforgalma. Ma még kísérletezem ha senki nem hallott még hasonlóról sem. :(

Mi box S volt kéznél, azzal próbáltam HBO MAX-vel, Sárkányok házát elindítottam párszor és hol ilyen, hol olyan volt a kép. Hol élénkebb, hol sötétebb. Viszont mindig csak HDR-t írt ki, DV-t sosem. Denon avr 7200wa erősítőn keresztül van összekötve a Mi a Tv-vel. Nem értem. Első indításnál kérte a HDMI Deep Color bekapcsolást a tv, de nem tudom kell-e vagy sem. Ez a lejátszóban is benne van, kikapcsolva defaultban. Ycbcr444 esetén állítani sem lehet, 422 esetén ki-be kapcsolható. Lejátszót is melyikre érdemes állítani? A 2. rész hidas jelenetével tesztelgettem, Movie maker módban, semmihez nem nyúlva egyelőre, ott van felhő, köd, napfény. Látom, hogy jól nézne ki, de vhogy mégsem. A felhők lilásan felhősödtek, a színátmenetek a plazmámon jobbak voltak, ott ilyen sávosodást nem láttam. Próbálom a hálózatos anomáliát megoldani és TV-s HBO Max klienssel megnézni, mert Mi BOX képe még a plazmámon is látszódott, hogy nem az igazi, régi elhalálozott Popcorn 210-m kenterbe verte.
Bocsánat, hosszú lett, beszámolnék majd a további fejleményekről és kérdeznék is majd, ha már tisztulnak a dolgok.

(#77010) blakey válasza DJMDJM (#77009) üzenetére


blakey
titán

Mi box S volt kéznél, azzal próbáltam HBO MAX-vel, Sárkányok házát elindítottam párszor és hol ilyen, hol olyan volt a kép. Hol élénkebb, hol sötétebb. Viszont mindig csak HDR-t írt ki, DV-t sosem. - nem azzal kéne próbálni, SDR-re még elfogadható az a készülék, de HDR-re pocsék, sz@r, DV-t nem tud. Normálisabb készülékkel próbálkozz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77011) DJMDJM válasza blakey (#77010) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem tud DV-t? :Y Azt írták tudja, én elkönyveltem, hogy igen. Nekem még FullHd-ban sem tetszett a képe Popcorn után. Köszi, akkor egyelőre van reményem, hogy lesz jobb kép, mint amit most láttam.
Rendeltem már Shieldet, az lenne majd a lejátszóm egyelőre, esetleg mellé vmi másik a virágboltosokhoz. Megyek majd hozzátok is Media lejátszós topikba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#77012) Vhiktor válasza DJMDJM (#77009) üzenetére


Vhiktor
veterán

4k-hoz és HDR-hez kapcsold be a tvn a deep colort, de ezt ő egyébként automatiksuan meg is teszi ha olyan jelet kap.

Mibox helyett próbáld ki a tv saját lejátszóját, tedd külső winyóra az anyagot és nézd meg úgy, nem visz az sem mindent, de legalább nem lesz olyan probléma hogy rosszul van beállítva a külső média lejátszó és az okozza hogy vacak a kép.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77013) blakey válasza DJMDJM (#77011) üzenetére


blakey
titán

Ki mondta, hogy a Mi Box S tud DV-t? HDR-re a legsz@rabb cucc ami valaha a kezeim között megfordult, rosszul váltott színteret, nem volt megfelelő a dinamikatartomány sem, olyan, mintha az OS-t olyanok írták volna akik még soha nem láttak HDR-t. SDR-re, 1080p-re jó cucc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77014) alaves válasza atom18 (#77001) üzenetére


alaves
addikt

Ha garanciális akkor kérj kijelző cserét, ha nem, akkor érdemes 3x közvetlen egymás után futtatni a pixelfrissítőt (ha egy nem elég).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77015) #72042496 válasza DJMDJM (#77011) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem sorozatokhoz maga a tévé lejátszója vált be amúgy a legjobban. Az nagyon fura, hogy nem lát hálózatot. Próbáld ki esetleg, hogy létrehozol egy mobil hotspotot és ahhoz csatlakozik-e (úgy biztos nem ütközik a router beállításaival). Ha ahhoz sem, akkor gyanús, hogy hibás sajnos a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#77016) alaves válasza DJMDJM (#77009) üzenetére


alaves
addikt

'Arra azért befizetnék', hogy bármely plazma (akár a kuro) jobb képet ad, mint a G2. Próbálj remux SDR/HD/DV anyagot USB HDD-ről. A streaming-eket is a TV app-jával próbáld. A 'Sárkányok háza' közelítőleg sem etalon anyag...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77017) dropi válasza alaves (#77016) üzenetére


dropi
aktív tag

Én a Sárkányok házánál szebb DV/HDR/HDR10+ anyagot streamingen nem láttam még sosem. Se Netflix, se másik HBO Max, se virágboltos cucc, se Prime. Mi az ezeken, ami szted jobb? Kíváncsian meglesném

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#77018) powerup2 válasza dropi (#77017) üzenetére


powerup2
addikt

Pl a gyűrűk ura sorozat :) De amúgy bármelyik rendes lemezes film jobb mint ami a streamingen megy.

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77019) DJMDJM válasza blakey (#77013) üzenetére


DJMDJM
tag

Itt (is) olvastam anno. "A többi fájllal – beleértve a Dolby Vision és 4K HDR anyagokat is – már nem volt gond, továbbá természetesen a 4K streaming (Netflix, YouTube) is probléma nélkül működött."
De mint írtam, én csak örülök, hogy ez okozza a gondot, nem más. Még az HBO menüje is fos volt, ami Pion fullHD ben nagyon is tetszett.
#77012 Vhiktor
Igen, a TV-n futó HBO Max-vel akartam volna tesztelni, de mivel nem jött össze az internet hozzáférés vmiért, vettem elő a Mi Box-ot. Nem találkoztatok még hasonló problémával egyébként?
Shield jön, remélem azzal nem lesznek gondjaim és találok hozzá helyes beállítási paramétereket.

(#77020) blakey válasza DJMDJM (#77019) üzenetére


blakey
titán

Félreérted, a Dolby Vision fájlokat lejátssza, de maximum HDR10-ben küldi tovább.

Shield sem egy nagy durranás, egyre sz@rabb a frissítésekkel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77021) DJMDJM válasza alaves (#77016) üzenetére


DJMDJM
tag

Pedig jelenleg de, a Kurom képe jelenleg hiányzik, de vszínű a megfejtés a MI BOX gyengesége. Nagyon remélem.
#77015 Balika911
Igen, mobil hotspottal tervezem ha hazaérek, de ilyen hibáról még csak nem is hallottam. Akkor az öntesztje is írhatná, hogy sza@r. :(
#77020 blakey
Erre nem is gondoltam. Köszi.
Pedig nagyon bíztam a Shieldben, hogy sikerül vele mindent lefednem.

[ Szerkesztve ]

(#77022) Gabor970 válasza DJMDJM (#77019) üzenetére


Gabor970
addikt

a HBO Max nem csak 1080p? Ott is vannak 4K anyagok?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#77023) powerup2 válasza Gabor970 (#77022) üzenetére


powerup2
addikt

Van 4k nem csak 1080p

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77024) #72042496 válasza DJMDJM (#77021) üzenetére


#72042496
törölt tag

A wifit az én tévém is pár másodperc után eldobja, lehet, a Connect Box nem tetszik neki. Nem próbáltam máshogy, pedig kéne, amíg az öt év gondoskodás él a tévére. Kábelről viszont OK, nekem az meglepő, hogy nálad úgy se megy. De talán csak a router valamelyik beállítása okozza.

[ Szerkesztve ]

(#77025) bnorci71 válasza DJMDJM (#77021) üzenetére


bnorci71
addikt

én megpróbálnám a tv-t resetelni és elölről kezdeni a beüzemelését

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#77026) DJMDJM válasza Gabor970 (#77022) üzenetére


DJMDJM
tag

Igen, vannak. Részben ez is katalizálta a beszerzést, vmint az áremelkedés. :(

#77025 bnorci71
Ha nem jutok előrébb, be fog következni ez is, de lényegében a kezdeti varázslón való átnyomkodáson kivül semmit sem állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#77027) bnorci71 válasza DJMDJM (#77026) üzenetére


bnorci71
addikt

Ha nem jutok előrébb, be fog következni ez is, de lényegében a kezdeti varázslón való átnyomkodáson kivül semmit sem állítottam

ezeknek már lelkük van, hogy örüljünk :W sose lehet tudni mi a megoldás, nálam a problémákat egy áramtalanítás vagy Android újraindítás megoldja az a baj a negyedik tévénél tartok és még mindig nem 100% a tévé

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#77028) dropi válasza powerup2 (#77018) üzenetére


dropi
aktív tag

Oké, azt még nem néztem, de a Prime nekem minőségben nem ütötte meg a várt színvonalat eddig semmivel sem :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#77029) powerup2 válasza dropi (#77028) üzenetére


powerup2
addikt

Ha jót akarsz rendes blu ray lemez vagy remux és akkor az tuti jó. Én pl személy szerint a streaming minőségért nem vagyok oda mindig várom a lemezes verziót. Majd ha a streaming ott jár minőségben ahol a lemez akkor oké lesz és persze nem csak kép minőségben hanem hangba is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77030) Pro Koryak válasza dropi (#77028) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:Y Én ma néztem bele a Gyűrűs sorozatba Prime-on és elég komoly a kép. :U

(#77031) dropi válasza Pro Koryak (#77030) üzenetére


dropi
aktív tag

Az oké, annyira azért én nem vagyok filmőrült, hogy lemezezzek, de remuxokat szoktam mondjuk nézni a filmekből, ha van olyan opció.

powerup2
Oké meggyőztetek, belenézek a hétvégén :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#77032) powerup2 válasza dropi (#77031) üzenetére


powerup2
addikt

Én úgy vélem most kezdi kiforrni magát igazán a 4k a hdr meg a dv egyre jobb minőségeket fogunk kapni még lemezen is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77033) umek válasza #72042496 (#76997) üzenetére


umek
tag

Jogos. :DDD

krx21: Nekem még különböző okok miatt nem sikerült mélyebben belemennem a dologba, mint ribarszki kollégának, illetve én arra sem leszek jó, hogy összehasonlítsam egyéb OLED-ekkel pl., mivel nálam egy régebbu samu lcd-t váltott le, tehát ég és föld. Csak ámulok és bámulok. Tényleg.

Maga a készülék egyébként gyönyörű, tényleg elképesztően vékony, nálam amint lejjebb olvashattátok, egy fix konzolon van, amire nem mondom, hogy nem volt szenvedés feltenni, de ez nem a készülék hibája, meg amúgy is a leírásában minimum 10 centis faltávolságot írnak, és úgy nyilván a bekábelezéssel sincs gond. Először talpra állítottam egyébként, úgy is szép volt, stabil, de nekem a fix, simuló konzol volt az elképzelésem, így ezt választottam. A vele járó szenvedés már az én saram.

Eddig xbox series s-sel próbáltam ki igazán a tudását, elképesztően nagy élmény, sokat olvasgattam itt a topicban, hogy játékmódban melyik készülék milyen, melyik a jobb, stb. Hát nem tudom, hogy igazából ki veszi észre ezeket a különbségeket, főleg, ha nincs egymás mellett a két készülék és csinálod rajta ugyanazt, de ez már az a szint, mint az audiónál a vájtfülűek. Az egyszerű ember mint én, bizonyára tátott szájjal vigyorog az lg-n, panán, phili-n és samun játszva max beállításokkal...

Nálam egyébként telekom a tv-szolgáltató, a hd adások minőségével nem vagyok maradéktalanul elégedett.

A kicsi távirányítója nekem nagyon bejön, szerintem baromi egyszerű használni (és egyébként vicces, de a régi samsung tv-m távirányítójával is tudom kezelni, véletlenül derült ki). Külön plusz pont a napelem.

A hangját is kiemelném, az is nagyon tetszik, kifejezetten jó térhatása van, zenehallgatásnál (youtube) pedig rendesen odateszi magát, kb egy házibulit le lehetne tolni vele. Panelban nem lennék a szomszéd.

Eddig a telekom, egy kodi, egy xbox S van rákötve, mélyebben kitesztelni, képbeállításokkal komolyabban babrálni még nem volt időm.

keresőhöz: samsung s95b

[ Szerkesztve ]

Légy korrekt.

(#77034) Eugene Roe válasza umek (#76991) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Már módosítottam a rendelést, mert lesznek pendriveos filmek is :D egy 20 ezres kihajthatós hama-ra... [kép] de köszönöm!

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#77035) powerup2 válasza Eugene Roe (#77034) üzenetére


powerup2
addikt

Küld vissza ezt nekem két ilyennel is volt dolgom gyári hibás volt az egyik alapból ferde volt a másik meg illesztési gondokkal küzdött .....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#77036) ribarszki válasza Eugene Roe (#77034) üzenetére


ribarszki
őstag

A Hama helyett sokkal inkább [ezt] Nagyon masszív, stabil. Meg sem moccan a tv súlya alatt. Bátran ki lehet húzni. Végletekig minőségi konzol!

(#77037) Pro Koryak válasza dropi (#77031) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hahó!!! Én nem lemezről, hanem Amamzon Prime-on néztem bele a 4k Gyűrűs sorozatba. Itt volt elég meggyőző a minőség.

(#77038) Foglalt név válasza ribarszki (#77036) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én az aldiban néztem egy 10-esért :B

(#77039) NoMagix válasza Foglalt név (#77038) üzenetére


NoMagix
addikt

Azt még talán 8 ezerért vettem kb. 3 éve, többet nem ért.
Jó nehéz, tartja az 55-ös tv-t, kihajtható forgatható, de visszatolás után nem lesz vízszintes, mindig utána kell mozgatni rajta egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#77040) krx21 válasza umek (#77033) üzenetére


krx21
nagyúr

:C Használd egészéggel, köszönöm a beszámolót..

(#77041) Elemental válasza ribarszki (#77036) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem szinten teljesen ugyanilyen van, az elv ugyanez, csak nem mozgatható.

(#77042) ribarszki


ribarszki
őstag

Ha megengedtek néhány képet.. hátha valaki kedvet kap :)
A Stell konzolokban nem csalódtam. Más márkában már igen. Van amikor a teljesen falra szerelt konzol megoldható, (és mindenkinek más tetszik) de a mozgatható praktikus tud lenni.
Képmeret ugyan onnan fotózva.
Falon:
kihúzva:
kihúzva hátulról:

Betolva hátulról:

Vasaláshoz pedig nagyon jól jön elfordítva:

(#77043) Gabor970 válasza ribarszki (#77042) üzenetére


Gabor970
addikt

Ez tetszik!

Bennem valamiér az van, hogy a duplakarosaknak (ami hama linkelve volt pl) stabilabbnak kellene lennie, de tapasztalatom nincs, így elfogadom, hogy a tiéd is stabil.
Tegnap sikerült bedugnom alulról az optikai kábelt a tévémbe, hát most egy darabig biztosan marad a helyén. (lustaság)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#77044) Sliderxy válasza powerup2 (#77029) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Vajon valaha eléri azt a minőségi szintet a streaming, mint az általad felsorolt bluray lemez vagy egy remux? Nagyon nem ártana. Katasztrófa az a minőség sok esetben amit nyújtanak. Sajnos az előfizetők többsége ezzel nem nagyon van tisztában, jó ez nekik így. Ha meg jó ez nekik így, akkor miért ne lenne továbbra is így. :(((
Élő példa, hogy kollégáimmal vitatkoztam nemrég egy filmmel kapcsolatban amit a netflixen néztek. Egyszerűen nem értik meg, hogy a minőség nem abból áll, hogy 1080p meg 4k. Ettől tovább sokan nem látnak. Ha megemlíted a bitrátát akkor meg értetlenül, hitetlenkedve néznek. Sok jóra rövid időn belül szerintem nem kell számítani. Max a nagyobb produktumoknál.

(#77045) bnorci71 válasza Sliderxy (#77044) üzenetére


bnorci71
addikt

Szerintem lesz, majd egyszer, valamikor a távoli jövőben. Csak akkorra a tv 8/16 isten tudja hány K lesz. Amíg az internet a szűk keresztmetszet addig ez marad.
A kábel tv szolgáltató is pl. kivezette már jó pár éve azokat az SD adásokat amiből van HD ne foglalja a frekvenciát vagy mit, meg az analóg adás beszüntetését is ezzel indokolták.

12-13éve amikor a Samu FHD tévét vettem még nem volt HD adás a kábelen vettem egy földi digitális antennát, hogy a foci VB-t HD-be tudjuk nézni. Ma meg amikor a következő tévét vettem már 4K az elvárás a tévé meg még mindig SD nagyobb részt...

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#77046) Sliderxy válasza bnorci71 (#77045) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Melyik szolgáltató vezette ki az SD adásokat amiből van HD is?
Telekomot használok és van egy csomó csatona SD-ben és HD-ban is.

(#77047) Kaba válasza Sliderxy (#77046) üzenetére


Kaba
veterán

A PR-Telecom

(#77048) atom18 válasza krx21 (#77002) üzenetére


atom18
aktív tag

Lefutattam kb. 1 óra volt bekapcsotam de ott világít... :(((
Lehet ezzel valamit kezdeni? Mitől alakult ez ki ennyi idő után?

(#77049) Sliderxy válasza Kaba (#77047) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az lesz előre lépés ha az akkora szolgáltatóknál, mint pl. a Telekom kivezetésre kerülnek az SD adások.

(#77050) Franky74 válasza Sliderxy (#77044) üzenetére


Franky74
tag

Mit az előttem szóló is írta, szerintem legfőkébb a net szolgáltatással kellene kezdeni, a fejlesztést. Sajnos még mindíg a 30mbit/s a max. letöltésem. Miközben a település másik (jobban helyezkedő :)) felében, már 500-1000 szolgáltatás van!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.