Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) plus44 válasza rothfb (#38743) üzenetére


plus44
veterán

+ Stezi: dedikált kártya nincs, csak egy integrált intel, és egy hdmi, szóval a helye fix. Mivel a TV háta mögött van a média box, a pc, a telekom egység, minden, így egységesen vásároltam 4db 1 méteres kábelt, kényelmesen elég mindnek. Nem hosszú, nem rövid.

Ui: kipróbáltam egy 2m kábellel. Ugyanúgy semmi.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#38752) Strezi válasza plus44 (#38751) üzenetére


Strezi
őstag

Ok, nekem kellet az öt méter, a fali csövezés miatt.
Tv-be a Hdmi dugó tövig benyomva? Evvel is szívtam. Tv bekapcsolt a gépre de kép már nem volt.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#38753) lcee79 válasza dgyuri0123 (#38750) üzenetére


lcee79
őstag

Miért?
Azoknak van a lefullosabb képe.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38754) Strezi válasza lcee79 (#38740) üzenetére


Strezi
őstag

Próbáld ki a WiFi jelszó setét, hogy csak egy egység tudjon csatlakozni. Avval ki tudod szűrni az 5G WiFi kapcsolatot mint gyenge pontot. Ha úgy megy és akarsz otthonra 5g adat kapcsolatot is, csak akkor érdemes router cserében gondolkodni.
Sebességmérésre nincs jobb ötletem, de ha van min 200Mbps neted akkor az internet speed test is jó. Másolásnál telefon ról másolj, emmc írás lassabb rá.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#38755) chros válasza plus44 (#38751) üzenetére


chros
őstag

Az adott HDMI porton a TV-n az UHD Deep Color opcio be van kapcsolva?

(#38756) goccer válasza lcee79 (#38740) üzenetére


goccer
aktív tag

Gyanítom a tévé vevője a szűk keresztmetszet nem a router... tök mindegy milyen routert veszel. A 866Mhz meg úgy értendő, ha jól gondolom hogy 433Mhz uplink meg ugyanennyi downlink és ezt is csak akkor éred el ha kimennél a pusztába és tökéletes távolságban tökéletes szögben állítanád be az eszközöket. Illetve ott sem mert pár százelék network overhead-et ki kell még vonnod ebből (ami a nem "hasznos" adat).

(#38757) dgyuri0123 válasza lcee79 (#38753) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

FHD oledem van. :)

"csak a zene van"

(#38758) plus44 válasza chros (#38755) üzenetére


plus44
veterán

Igen. Atneveztem a forrast PC-re, aztan beallitottam ezeket az opciokat a Rtings alapján.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#38759) chros válasza dgyuri0123 (#38757) üzenetére


chros
őstag

Akkor itt az ideje valtani egy nagyon akcios 9/X-re? :)

(#38758) plus44 : AVR-en atmegy a jel? Ha igen, kosd ki. Ha nem, akkor csak a PC lesz a ludas ...

[ Szerkesztve ]

(#38760) dgyuri0123 válasza chros (#38759) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Isten ments.. tökéletesen elégedett vagyok ezzel is.

Sőt, mostanában jutottam el oda, hogy pl v. banding (is) alig észrevetehő szintre degradálódott, szóval kiválóan "összeérett" a panel. :) Amíg működik ez marad, illetve ha lesz 300k alatt "legalább" LG oled, majd elgondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#38761) sakal83


sakal83
addikt

Elég baráti ára lett a C9-nek az MM-ben 384e ft.

(#38762) Jakesz válasza sakal83 (#38761) üzenetére


Jakesz
őstag

Na alakul ez. 350-ért már vétel lesz.

(#38763) sakal83 válasza Jakesz (#38762) üzenetére


sakal83
addikt

április vége május eleje szerintem 340ig lemegy

(#38764) lcee79 válasza dgyuri0123 (#38757) üzenetére


lcee79
őstag

Ja így érthető.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38765) lcee79 válasza goccer (#38756) üzenetére


lcee79
őstag

Az a helyzet, hogy tegnap mikor tetsztelgettem végig jó volt :)
Úgyhogy most nem is variálgatom, mert megy
Az is lehet hogy a gépemen futottak háttérfolyamatok és csak az lassította be, és attól pufferelt.
Mindenesetre most ok :)
De azért is vettem külső vinyót, mert a 4k hdr-es, dolby vision-os filmeket úgyis csak a tv-n fogom nézni, mert a monitorom nem tud ilyeneket :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38766) renziNNN válasza sakal83 (#38761) üzenetére


renziNNN
tag

Na még jó hogy egy árban vannak a Panával ;] :DD

(#38767) lcee79 válasza sakal83 (#38761) üzenetére


lcee79
őstag

Én is arra vártam hogy majd lemegy 400-ra vagy 350-re
Még 2017-ben kezdtem figyelni még a B7-et, aztán 2018-ban, már a C8-at, aztán 19-ben a C9-et, aztán... karácsonykor gondoltam egyet,
nem érdekel, megveszem (akkor ment le 450-re először). :)
(Hozzáteszem, mivel már ilyen régóta figyelgettem, de sose ment le annyira amennyire szerettem volna, így már azért készen álltam és félre volt rakva erre a célra a pénz :) )
Dec 23.-án bementem és megrendeltem, mert persze itt Kaposváron nem volt, de áthoztak egyet Pécsről, és 24.-én hazavittem.
Szóval nem vártam további árengedményekre, de nem bántam meg :)
Én addigra már biztos voltam benne, hogy az LG-t akarom, mert az okos tv tudásban szerintem előrébb járt mint a többi, szóval nem akartam úgy járni, hogy ez se megy, meg az se jó stb, stb.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38768) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Sziasztok ! Mi a tévét 3 méter és 2.2 méter között nézzük , én úgy gondolom erre a távolságra elég egy 55" -ös (ebben a méretben az lg c 9 oled egyre jobb áron van ) , de ha esetleg 65" -ös az ideálisabb méret akkor a banding és a tinting(ebben a méretben látványosabban jelentkezik) miatt maradnék egy "nagyon akciós " VA panel technológiás lcd tévénél.(samu vagy sony??) Lenne még egy pár kérdésem olded tévét aktívan használók felé .Első például :normál nappali(nem strand és napozás) fény mellett (oldalt három ablak a tévé mellett ) lehet tisztességes beállításokkal (oled kímélő) jó minőségben tévézni ? (jelenlegi tévém egy 42"-és lg ips panales 400 nit max fényerősségű , de még erős nappali fényviszonyok között sem kellett maxra állítani , a fényerőt100/75 -re háttérfényt100/75-re kontrasztot 100/85 -re elég volt).Második : mi a jó "rendeltetésszerű "használat , hogy a beégésnek minimális esélye legyen ? (Az lg képviselője nyilatkozta 2018-ban :"Az lg hivatalos álláspontja az , hogy rendeltetésszerű használat mellett nem fordulhat elő ghosting , illetve beégés , és mivel nagyon szigorúak a minőségbiztosítási szabályok , így forgalomba sem kerülhetne olyan modell amelynél ez a veszély fennállhat .")Harmadik egy kissé furcsább kérdés : A tévé és a nappali elhelyezkedéséből kifolyólag néha a kora délelőtti napszakban napfény éri a képernyőt (nem tévézés közben természetesen , arra van redőny ) , milyen hatással lehet az oled panelra?(a jelenlegi ips lg-nél nem okozott 7 év alatt semmi minőségbeli romlást )Negyedik : az ABL -ről szeretnék egy pár véleményt olvasni . (rtings ezzel kapcsolatban tett negatív megjegyzést ) Előre is köszi a hozzászólásokat !

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38769) adamssss válasza Jorgi Kormi (#38768) üzenetére


adamssss
veterán

Lg 65c9 lesz a Te tv-d. ;)
Olyan nezesi tavra mar boven mehet a 65 coll.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38770) Franky74


Franky74
tag

Sziasztok!
Egy ideje olvasom a topikot! :R
Ma megrendeltem az LG C9-est!
Szeretném kérdezni a beállításokról van-e összefoglaló? Olvasva a hozzászólásokat, van elég sok lehetőség.

Válaszokat Előre is Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#38771) Jorgi Kormi válasza adamssss (#38769) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Még egy kicsit eshet az ára ! :DD

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38772) alaves


alaves
addikt

PHILIPS 55OLED754/12 /2019/ (összehasonlítási alapom: LG OLED55B7V /2017/):
Beállításaim:
Picture Profile Egyéni
Color 50
Contrast 25 (ez az LG OLED fény)
Sharpness 0
Brightness 50
Advanced - color
Color space Normal
Color temp Egyéni
Red WP 116 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
Green WP 114 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
Blue WP 74 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
Red BL 0
Green BL 0
Blue BL 0
vagy jó a Meleg is (amelyik jobban tetszik)
Advanced - Contrast
Perfect Natural Reality Off
HDR Perfect Off
Dynamic Contrast (tökéletes kontraszt) Off
Video contrast 85
Light sensor Off
Gamma 0 vagy 1
Advanced - sharpness
Ultra resolution Off
Noise reduction Off
MPEG artefact reduction Off
Advanced - motion Motion style Film

Interpolációs mozgásjavítás nélkül is jobb a Philips, a film beállítást pedig egy LG szerinti 0-2 de-juddernek és 5-10 de-blur-nak látom, ami nagyon jó mozgást eredményez és nem látok artifactot. Viszont egyéni beállításnál a Perfect Natural Motion minimum szintje is 5-7 de-juddernek megfelelő interpolációt csinál látható artifacttal (közepes: 7-9, maximum: 10 de-judder). 3-4 de-juddernek megfelelő interpolációt nem sikerült beállítanom, ha valaki ragaszkodik ehhez akkor nem jó neki az OLED754-es.
Pixel shift kicsit nagyobb mint az LG-é és nem kacsolható ki (én mondjuk a B7-en sem kapcsoltam ki soha).
Logó védelem opció nincs (lehet automatikusan csökkenti, még nem figyeltem meg).
Az operációs rendszer (Saphi) kezelhető, pár nap után, majdnem webOS sebességgel tudom állítgatni a dolgokat. Virtuális billentyűzet is van, tehát távirányítóról minden megoldható. Azért a webOS sokkal jobb, az kétségtelen.
Az OLED754 lába zseniális, gyakorlatilag nem látszik, olyan kicsi.
Az viszont szerintem hiba, hogy a távir. néhány gombjának véletlenszerű megnyomása rögtön USB formázás ablakot dob föl és így mindig ki kell húznom a HDD-t, nehogy valaki a családból…
Tintinget, bandingot nem látok tesztképen sem.
Ambilight-ot OLED-nél nem annyira tudom értelmezni, mert szerintem csak az LCD fekete hiányát hivatott elfedni. Talán SD adásoknál még megnézem, hátha elfedi a képzajt, max ennyi értelme lehet.
Az Nvidia software Philips FTV néven írja, de persze beállítható HDMI Ultra HD Optimális opcióval: 2160p/60Hz/10-12bit/YCbCr 4:4:4 (GTX950-el 4:2:2 mint B7-en). A HDMI jelminőséget is méri.
A TV tuner kevésbé érzékeny, mint az LG-é, gyengébbnek jelzi a digitális csatornák jelét.

Korrekten összerakott alap OLED TV, remélhetőleg a Philips által kért módosított kijelzővel (mint a 803 korábban).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#38773) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#38768) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sziasztok ! Mi a tévét 3 méter és 2.2 méter között nézzük , én úgy gondolom erre a távolságra elég egy 55" -ös (ebben a méretben az lg c 9 oled egyre jobb áron van ) , de ha esetleg 65" -ös az ideálisabb méret akkor a banding és a tinting(ebben a méretben látványosabban jelentkezik) miatt maradnék egy "nagyon akciós " VA panel technológiás lcd tévénél.(samu vagy sony??)"

3 méterrről már a 65-ös is picit messze lenne. Nincs térhatása a filmeknek...

"Lenne még egy pár kérdésem olded tévét aktívan használók felé .Első például :normál nappali(nem strand és napozás) fény mellett (oldalt három ablak a tévé mellett ) lehet tisztességes beállításokkal (oled kímélő) jó minőségben tévézni ? (jelenlegi tévém egy 42"-és lg ips panales 400 nit max fényerősségű , de még erős nappali fényviszonyok között sem kellett maxra állítani , a fényerőt100/75 -re háttérfényt100/75-re kontrasztot 100/85 -re elég volt)."

Lehet. De mi az a "normál nappali fény" nálad?

"Második : mi a jó "rendeltetésszerű "használat , hogy a beégésnek minimális esélye legyen ? (Az lg képviselője nyilatkozta 2018-ban :"Az lg hivatalos álláspontja az , hogy rendeltetésszerű használat mellett nem fordulhat elő ghosting , illetve beégés , és mivel nagyon szigorúak a minőségbiztosítási szabályok , így forgalomba sem kerülhetne olyan modell amelynél ez a veszély fennállhat .")"

Szerintem az rendeltetésszerű használat amennyiben pl az EUROSPORT LIVE-ot nézem minden nap órákon keresztűl. Szóval de, előfordulhat sajnos. :(

"Harmadik egy kissé furcsább kérdés : A tévé és a nappali elhelyezkedéséből kifolyólag néha a kora délelőtti napszakban napfény éri a képernyőt (nem tévézés közben természetesen , arra van redőny ) , milyen hatással lehet az oled panelra?(a jelenlegi ips lg-nél nem okozott 7 év alatt semmi minőségbeli romlást )"

Semmiképpen ne érje közvetlen napfény a panelt.

(#38774) icemad válasza daneel_hu (#38773) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Semmiképpen ne érje közvetlen napfény a panelt.

Erre mi lehet a megoldás, ha az ablakkal szemben van a tv?

(#38775) cichlid1


cichlid1
tag

Panások: Nálam a GZ950-en alapból ki vannak kapcsolva a képjavítók. Használtok valamit bekapcsolva ami hasznos lehet? Professional 1-et használok nappalra, Professional 2-t estére. A fényerőszint (OLED fény) nappal 50, este 25. Így nekem teljesen jónak hat. Nálatok milyen beállításokkal megy a tévé?

[ Szerkesztve ]

(#38776) dh66e válasza icemad (#38774) üzenetére


dh66e
veterán

Leengeded a redőnyt ha nincs akkor a függönnyel operálsz. :)

(#38777) nitro16 válasza icemad (#38774) üzenetére


nitro16
senior tag

LG R9 a megoldás. ;]

(#38778) powerup2


powerup2
addikt

LG C9-nél ha akarok tápkábelt cserélni akkor a tv-nél milyen a bemenet ? :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#38779) sakal83


sakal83
addikt

Tegnap hallottam hogy a Panasonic NEM cserél beégett kijelzot! Igy azert erdemes megfontolni...

(#38780) cichlid1 válasza sakal83 (#38779) üzenetére


cichlid1
tag

Cserél az, csak megnézik a log-okat. ha valami miatt nem tudott lefutni a user miatt a panelkarbantartás akkor lehet gond az tény. Mikor vettük szóltak is, hogy ne áramtalanítsuk a tévét soha mert a garanciánál lehet gond belőle.

(#38781) adamssss válasza powerup2 (#38778) üzenetére


adamssss
veterán

Te is olyan hivo vagy hogy ha kicsereled a tapkabelt egy olyanra ami dragabb mint a tv akkor jobb lesz a kep? :D ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38782) cichlid1


cichlid1
tag

Érdekesség Panáról:
Ha érzékeli a tévé a Dolby Vision-t, akkor megnyílik a lehetőség a képbeállításoknál egy plusz képbeállítsi opció amiben választható a Dolby Vision élénk, Dolby Vision világos és Dolby Vision sötét mód. Ez nem tudom LG-nél van e, de sok kritika éri a Dolby Visiont-hogy sötétebb a HDR-nél, hát itt választhat a user egész világos opciókat is. A HDR estén is vannak plusz opciók, HDR automata beállítás a megjelenő képhez, plusz a környezethez és manuálisan is állítható a HDR fény ereje. Ez nekem elég bejött, hogy ad opciót a Dolby Vision és a HDR tetszőleges testreszábáshoz.

(#38783) Jorgi Kormi válasza icemad (#38774) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Sajnos a napfény "jótékony hatását "jól sejtettem ( mintha valaki egy régebbi hozzászólásában ecsetelte volna az oledjében a" napocska" által okozott kárt) , akkor sajna nàlam "nem nyert" az oled , más hová nem tudom a tévét helyezni , mert itt van az egész" kultúrális központom" (pl .hifi)( így jártam) Várnom kell egy , az oleddel megegyező képminőséget produkáló újabb technológiára , ami nem érzékeny a fent említett dologra.U.i : Vehetek egy akciós va paneles tévét. A nappalink keleti fekvésű , délután normál nappali fényben úszik , oldalt négy ablak , szemben a tévével teraszajtó + ablak . A napközbeni tökéletes hàzimozizást redőnnyel megoldjuk.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38784) icemad válasza Jorgi Kormi (#38783) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem én elérakok egy kartont vagy valamit, napközben úgysincs otthon senki.

(#38785) dh66e válasza cichlid1 (#38780) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyet nem kérhet gyártó.
-Költözöl.
-Viharkárok (villámcsapás)
-Spórolsz/Környezet tudatos vagy.

(#38786) rothfb válasza dh66e (#38785) üzenetére


rothfb
veterán

Természetesen nem szó szerint kell érteni, amit mondtak. Érdekes is lenne. :DDD
Amúgy sem a gyártó kérte, hanem "ahol vették", így írta. Ahol vették, meg gondolom nem a Pana márkabolt volt, ha mégis, én kérek elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#38787) cichlid1 válasza dh66e (#38785) üzenetére


cichlid1
tag

Nem arról van szó hogy SOHA nem áramtalanithatod le, hanem a vannak karbantartási periodusai a tévének pár óra használat után kikapcsoláskor csinál egy pár perces pixel frissítést. Tehát költözhetsz, csinálhatsz bármit, de ha használtad a tévét pár órát akkor ne húzd ki a dugót 10 percig kikapcsolás után, ez a feladat! Illetve van egy nagyobb karbantartása, 1500 vagy 2000 óra után de erről meg küld üzenetet a tévé. Ezeket nem abortálhatod el, mert akkor tényleg ugrik a garó a beégésre.

Tehát ami pl. a MM-ban gyakorlat a bemutató tévéknél, hogy megy egész nap a tévé majd után egyszerűen lecsapják az áramról őket, az tuti nem megy. Az megöli ezeket az oledeket.

(#38788) rothfb válasza cichlid1 (#38775) üzenetére


rothfb
veterán

Majd otthon megnézem mi van beállítva nekem, most nem áll módomban.
Chros segítségével állítottuk be amúgy. Ő írt egy linket. Már nincs meg a link, valahol a fórumban fellelhető. Az vezetett egy oldalra, talán AVForum lehetett, ahol volt egy beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#38789) cichlid1 válasza rothfb (#38786) üzenetére


cichlid1
tag

MédiaMarktban vettük. A Panás sales emberke mondta, hogy a Panasonic garanciális gyakorlatában nézik hogy a panelkarbantartásokat meg tudja e a csinálni a tévé. Mivel ez automatikus, így a felhasználó tevőleges közreműködése tudja csak megakadályozni a lefutását ezeknek a pixelfrissítéseknek.
Hozzáteszem, ha egy gyártó gondoskodik hogy beépített védelemmel megóvja a panelt a károsodástól amennyire lehet és a kedves user ezt akadályozza, akkor szerintem tök jogos, hogy azt mondja, akkor nincs garó.

Pl. ha egy autót nem viszel el garanciális időn belül kötelező szervízre akkor baxhatod a garót rá. Ez is valami hasonló, csak itt magától megoldja a tévé a karbantartást.

(#38790) rothfb válasza cichlid1 (#38787) üzenetére


rothfb
veterán

Tudja ő ezt, csak "kötözködik".;]

(#38791) cichlid1 válasza rothfb (#38788) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi szépen! Nekem bejön a Professional 1 illetve 2 képe. Csak kíváncsi lennék hogy a képjavítók mennyit tesznek hozzá a dologhoz.

(#38792) dh66e válasza cichlid1 (#38787) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm, így már sokkal korrektebb a mondandód. :K ;)

(#38793) rothfb válasza cichlid1 (#38789) üzenetére


rothfb
veterán

Na így már logikus, ami mondott. Ez érthető és jogos.

(#38794) Fisha válasza Jorgi Kormi (#38783) üzenetére


Fisha
őstag

Ezen én is kicsit aggódtam a vásárlás előtt, de nem kaptam rá egyértelmű választ, gyanítom, hogy nem is tudja senki, hogy pontosan mit jelent ez a naptól óvás. Egyáltalán mi számít direkt napfénynek? Üvegen át azért már marhára nem az, mert ugye az UV-B-t szinte teljesen kiszűri. Szóval azért nagyon más egy strandon napoztatni a TV-t, mint az, hogy nappaliba pár órát besüt a nap, ami minden normális, nem barlang jellegű otthonban megtörténik. Mivel egyértelmű választ sehol se kaptam rá, én pusztán ezen logikai szál mentén bevállaltam úgy az oledet, hogy egy tetőablak mellett van. Legfeljebb majd nyáron teszek rá valamit, ha nagyon süti.

(#38795) sakal83 válasza cichlid1 (#38789) üzenetére


sakal83
addikt

Erdekes. Nekem is Panas mondta... elegge lenyegretoroen. :) lehet rakerdezek a Pana szerviznel irasban. Mert nem mindegy.

(#38796) cichlid1 válasza Fisha (#38794) üzenetére


cichlid1
tag

szerintem az sem mindegy üvegen keresztül éri e a nap. Elvileg az meg fog bizonyos UV sugarakat..

(#38797) powerup2 válasza adamssss (#38781) üzenetére


powerup2
addikt

Nem csak lehet rövid lesz a kábele mert nem a tv mögötti konnektorba lesz majd dugva. De elvileg a minőségibb kábel jobb de nem lesz egetrengető a változás.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#38798) daneel_hu válasza nitro16 (#38777) üzenetére


daneel_hu
addikt

"LG R9 a megoldás. ;]"

És tényleg. :DD

(#38799) daneel_hu válasza Fisha (#38794) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi dekorral foglalkozunk, még pár éve nyomtattunk dye-tintával plakátokat.
Erről azt kell tudni, hogy ez az a fajta festék ami szép lassan (inkább gyorsan :D kifakul UV-fény hatására) viszont ez a legszebb.

Volt, hogy csak szórt fény érte a plakátokat egy szobában, és bizony fél év - egy év alatt kifakultak rajta a színek. Pedig nem érte direkt napfény csak szórt. :)
Az üveg az nem szűr ki mindent, ez biztos.

(#38800) daneel_hu válasza Fisha (#38794) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szóval azért nagyon más egy strandon napoztatni a TV-t, mint az, hogy nappaliba pár órát besüt a nap, ami minden normális, nem barlang jellegű otthonban megtörténik. Mivel egyértelmű választ sehol se kaptam rá..."

Nálunk a déli "falon" van a tévé, soha nem süt rá a nap. - (nem tud)
Naplemente előtt lenne rá esély pár percre, de valahogy éppen úgy alakul a kecó, hogy mégse. :)
Viszont ez társasházi lakás, ahol van esély a déli oldalra ablakokat tenni, ott gondolom eleve megteszik. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.