Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) icemad válasza Jorgi Kormi (#41998) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tv-t nem igazán nézünk. Lenne mit, de olyan brutálisan gyenge a jel, kockásodik, akad, hogy inkább hagyom a francba. Pedig nyelvtanulás miatt nagyon kellene... :(((
Egyébként 2020-ban már totál feleslegesnek tartom ezt a logo dolgot. Csatorna váltásnál úgyis kiírja a tv pár másodpercig. Meg a legtöbb ember tudja, hogy épp melyik csatornát nézi. Engem az jobban zavar, hogy egy előfizetéses szolgáltatásnál is ott van. Ilyet csak az hbo go-nál láttam eddig. Se a netflixen, se disney+-on, se sehol nem láttam még ilyet, csak itt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42002) kzsocca válasza BusinessGuy (#42000) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Őszintén szólva 100-as, mert nem nagyon szoktam ps-ezni, csak most itthonlét miatt elkapott a kedv, hogy végigvigyem a játékot és nem néztem, hogy mennyire van beállítva.
Az azért nonszensz, hogy ennyi játékidő alatt már ennyire elcseszte. De az meg a másik, hogy pixel refresh-től mi a tökért jelentek meg középen és jobb oldalt a függőleges sávokban azok a karakterek/vonalak, mert előtte semmi ilyen nem volt, ez a képeken is azért látszik... Most járatom a tévét, hátha "elfelejti" :D Meg kap 1-2 pixel refresh-t és ha nem javul akkor bejelentem.
Ha ezt nem cserélnék azt tuti nem hagynám annyiban, mert én csak a hud beégést ismerném el, de ami a legjobban szembetűnő szinte minden videónál, azt nem én csináltam

(#42003) Joshi válasza lala666 (#41994) üzenetére


Joshi
titán

A Sony A1 meg már annyira hátradől, hogy felülről is nézhető :DDD Még szerencse hogy nekem a falon van. ;]

(#42004) icemad válasza Joshi (#42003) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem a plafonon? Franciaágy fölé. :))

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42005) lala666 válasza Joshi (#42003) üzenetére


lala666
senior tag

Tuti a betekintési szöge. :DD

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42006) Partizan182 válasza kzsocca (#42002) üzenetére


Partizan182
senior tag

Tuti a pixel refresh-el van gond, az "utána" kép önmagáért beszél. Jelentsd be asap szerintem, hibás készülék.

(#42010) daneel_hu válasza Partizan182 (#42006) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is.
Furcsa mindenesetre. De nem beégés.

(#42011) daneel_hu válasza kzsocca (#41969) üzenetére


daneel_hu
addikt

Meg tudod mondani melyik firmware van a tévén?
05.10.45 (?)

(#42015) kzsocca válasza daneel_hu (#42011) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Jelenleg 5.10.45, de csak most emiatt a hiba miatt frissítettem fel, mert időnként olvasgatom a fórumot és nem minden esetben volt ajánlott frissíteni, főleg ha eddig tökéletesen működött.
Ha jól emlékszem, akkor a pixel refresh után frissítettem fel, de nem vagyok most benne biztos (előtte 5.10.03 volt elvileg)

(#42016) daneel_hu válasza kzsocca (#42015) üzenetére


daneel_hu
addikt

Köszi!

(#42017) alaves válasza kzsocca (#42002) üzenetére


alaves
addikt

Tovább sulykolom: 17-33 OLED fény, heti minimum egy kézi pixelfrissítő futtatása! (egész napos játék után pedig a nap végén)

Nálad a "szerencsétlen" pixelfrissítő folyamat "feladta" a kiegyenlítést és össze-vissza próbált valamit kihozni a helyzetből, de már nem tudta mert túl nagy volt az eltérés (ami itt 1-2%-ot jelent!)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42018) Joshi válasza alaves (#42017) üzenetére


Joshi
titán

Most akkor OLED játékra való vagy nem? ;]

(#42019) chros válasza alaves (#42017) üzenetére


chros
őstag

HDR-re irt 100-at, nem SDR-re.

(#42020) krx21 válasza alaves (#42017) üzenetére


krx21
nagyúr

“de már nem tudta mert túl nagy volt az eltérés (ami itt 1-2%-ot jelent!)”
Miért kell megnevezni, hogy 1-2%-ot jelent, mikor szerintem senkinek nincs fogalma, mennyit tud kompenzálni?

(#42024) alaves válasza Joshi (#42018) üzenetére


alaves
addikt

Játékra az általam javasolt szabály szerint. Aki csak nagy fényerővel tud... annak 55" OLED helyett ez (nagy is, meg nem olyan rossz): [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42025) alaves válasza chros (#42019) üzenetére


alaves
addikt

Az oké, de akkor ezek a HUDok kb. milyen nit értékekkel figyelhetnek ott a kijelzőn?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42026) belan válasza Joshi (#42018) üzenetére


belan
addikt

Igen is meg nem is. ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42027) alaves válasza krx21 (#42020) üzenetére


alaves
addikt

Ha ekkora különbségnél már látható a kifakulás, akkor ezt már nem tudja kompenzálni, mert ha tudná, akkor nem lenne ott a nyom. Lehet hogy nem jól a következtetek... :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42028) Joshi válasza alaves (#42024) üzenetére


Joshi
titán

Az LG C9-hez képest az a Sanyi tulajdonképpen alkalmatlan a játékra. :DDD

(#42030) krx21 válasza alaves (#42027) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a gondolat így helytálló persze. Bár szerintem az említett fotók alapján ott kompenzációs hiba volt, nem jól működött, hisz új foltok is lettek...

(#42031) kzsocca válasza alaves (#42027) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Valószínűleg igazad van és én csesztem el részben. Azért nem várnám, hogy egyszer extrémebb módon használtam (játszottam pár nap alatt 20-25 órát) és így hazavágja, csak mert nem vettem le időbe az oled fényerőt. Az ára ahhoz elég durva egy hétvégés botlásért. Képzelem mi lesz a tévével mondjuk 5 év múlva.
Előtte nem játszottam hónapokig. A filmeknél, soriknál direkt figyeltem a beállításokra, a fórumon is ajánlottak alapján mentek 31-es fényerőn. Kivéve persze a HDR filmeket/netflix dv tartalmakat, mert ott tudtommal a 100 is mehet (tudom a dv 50).
A kézi frissítőről több rosszat olvastam mint jót, ezért nem használtam. De úgy tűnik érzékeny a lelke amit elég drágán kell megtanulni, pláne ha ki se cserélnék a panelt esetleg

(#42032) Syz válasza kzsocca (#42031) üzenetére


Syz
senior tag

Hát jó lenne most már gatyába rázni ezt a OLED fényerő dolgot.Nekem csak 2 hetes a tv és most kezdek rajta PS4 meg PC játékokat is nyomatni,van jópár ami HDR-es.Minden játékos tartalom után ,kikapcsolás előtt akkor tolni kellene egy manuális pixelfrissítőt?Illetve HDR tartalomnál akkor le kellene venni ugyanúgy az OLED fényt?Az összefoglalóban az van hogy úgy kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42033) FollowTheORI válasza Syz (#42032) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Dehogyis, egyiket se kell. Használni kell és kész. :N

HDR 100, SDR 25-35 ízlés szerint.

Használat után semmit se kell csinálni. Kikapcs és elvégzi a TV amit kell magától.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42034) FollowTheORI válasza kzsocca (#42031) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

9-es szériától kezdve a DV is 100. 8 és alatta 50.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42035) Syz válasza FollowTheORI (#42033) üzenetére


Syz
senior tag

Kb. erre a válaszra számítottam ;] :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42036) BusinessGuy válasza Syz (#42032) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én új vagyok az oled témakörben, az első c9-em amit közel 2 hét után visszaküldtem mint kiderült szar volt, jól le is hordtam az oled fényerejét...koxon 100-as oled fénynél is nézhetetlen volt nappal. Most hozzájutottám egy másikhoz ismerős által,kicseréltettem mert a havernak sikerült beégetni (potom 10 nap alatt, jól be hdr-ezte a Horizon Zero hudját) és megvettem tőle az így cserébe kapott új darabot. :D
32 órát tettem eddig bele, makulátlan eddig remélem így is marad. 15-20-as fényerőn van olyan ereje mint az első vasamnak koxon...15-ös fénnyel számítógépezem néha rajta, nappal 30-40 fény között game esetleg. Nem hiszem hogy a manuális pixelfrissítőt annyiszor rá kell szabadítani mint ahogy itt sokan teszik. Sony hivatalosan évente egyszer ajánlja...Külföldi ennél jóval nagyobb fórumokon is azt írják hogy hacsak nincs valami látható problémád ne erőltesd. A tv minden 4 óra kijelzőidő után ha lekapcsolod csinál magától egy gyors pixelfrissítést, ezt hallani is lehet mikor csinálja, 10-15 perc.
Neten is találni már 10000 órás oled teszteket is userektől ott is komment szekcióban volt aki írta hogy az évek alatt 2-3 manuális pixelfrissítést indított összesen.

Hdr tartalomnál pedig ne vedd le az oled fényt. Inkább kerüld az olyan hdr játékokat amikben hud van és nem kikapcsolható.

Akikkel másik topikban összeszólalkoztam az oled fényerejével kapcsolatban (qlednél), elnézést. Hallovány lila gőzöm nem volt hogy amit elsőre pár hete vettem majd visszaküldtem mert baromi elégedetlen voltam, szar volt. 100-as oled fénynél adta azt amit a mostani 15-20 körül.....Ez meg most este 15 fényen megy nappal ha nagyon besüt a nap 40 bőven elég. :R

Nem nagyon nézegetem van -e hiba, egyedül az oled fényre figyelek kényesen főleg a bejáratás alatt és mert monitornak is használva van, ez utóbbi eco módban nappal is 10-15 közötti fényen. A 24-ik óra után néztem egy uniformity,tinting,burn in tesztet [link] , hibátlan. Majd heti egyszer ránézek esetleg.
Úgyhogy eddig 2 napja egy elégedett 65c9 felhasználóval több van. :R

[ Szerkesztve ]

(#42037) alaves válasza Syz (#42032) üzenetére


alaves
addikt

Followtheori jól írta, én nem voltam konkrét.
A játéknap végi kézi pixelfrissítő arra vonatkozott, hogy nagyon extrém esetekben, egész napos azonos játék (pl. 20 óra folyamatosan) használatakor némely gamer futtatja naponta a pixelfrissítőt.
Én napi 12+ óra (Film+TV+monitor) használatnál a heti egy futtatást alkalmazom. Tehát a futtatás arányos legyen a napi üzemóra számmal. A B7-el szerzett tapasztalatom az, hogy ha 2000 üzemóráig kivárunk, hogy automatikusan lefusson a pixelfrissítő, akkor már 60 OLED fényen is kifakulások lesznek pl. a színes logóknál.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42038) Partizan182 válasza kzsocca (#42031) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem csesztél el semmit, meghibásodott a géped, évek óta 100 oled fénnyel játszom HDRben B7-tel, soha semmi baja nem volt. Amit linkeltél manual pixelfrissítés után az egyértelműen hibás. Jelentsd be, kicserélik.

(#42039) daneel_hu válasza kzsocca (#42031) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem cseszted el, még 100-as oled fénnyel sem éghet be 20-25 óra alatt egy hud vagy bármilyen statikus tartalom.
Saccra 60-as oled fénnyel nálam egy 2016-os E6V égett be 300-400 óra alatt. És az egy sokkal érzékenyebb masina volt.
A linkelt képeid alapján ez egy erős IR lehetett... és a pixelfrissítő valamit elcseszett vagy meghibásodott valami más.

Csere.

Nekem is 65E8PLA van jelenleg, az új fw-vel.
Kb 4 alkalommal futott már le a nagy (1 órás) frissítés, ebből 3x mi indítottuk el manuálisan.
Eddig jó. (még) :D

[ Szerkesztve ]

(#42040) Pro Koryak válasza Kriszbmx (#41981) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem nálad a tv és a hangfal talpsíkja nem párhuzamos, emiatt látszik "dőlni" a tv a hangfalhoz képest.
A videóban sem dől! ;)

(#42041) Syz válasza BusinessGuy (#42036) üzenetére


Syz
senior tag

Oké, köszi a tippeket!Ez a "kerüld a HUD nem kikapcsolható" játékok ez csak a bejáratós időszakra vonatkozik, vagy utána is úgy kell bánni mint a hímestojással? PC monitorként használva egy ikonokkal teli asztal 30-as OLED fényen az mennyire statikus? Nyilván nem mindig az asztalt nézi az ember, de csak vannak olyan pontok ahol mindig ugyanaz látszik. Na persze az ikonokat el lehet rejteni vagy egy külső programmal összedobozolni de akkor még mindig van egy asztali hátterünk. Naponta nekem kb 5-6 órát megy a tv, csak Netflix/PC/PS4-re használva.Nekem a PC az Játék módban meg Azonnali játékválaszok módban megy, esetleg ha böngészek akkor átrakom én is ECO módba.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42042) zozika84 válasza kzsocca (#41969) üzenetére


zozika84
őstag

Szia!

Ott szerintem egyéni probléma lesz, mert én egyszer majdnem végig is vittem a játékot, majd újrakezdtem, hogy az asszony is nézhesse az átvezető videókat. Bőven több időm van így a játékban, mint neked és nem látszik semmilyen képvisszamaradás.
A pixeleltolás + LOGO luminance be volt állítva?
(LG C9 HDR 100-as OLED fény)

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#42043) Peetey91


Peetey91
senior tag

Na tegnap beüzemeltem, kicsit állítgattam én is a C9-et a rtings.com leírása alapján. Hát a 4K HDR filmek/HDR játék az kb letépte az arcomat, úgy éreztem mint aki eddig barlangban élt a kis HD tv-jével. :C Egyelőre még ezeket a tartalmakat annyira nem nyüstölöm, kicsit "bejáratom" előtte a készüléket.
A sima SDR, TV (Telekom) tartalmakkal még nem vagyok kibékülve. Lehet nekem van már elszokva a szemem a természetes színektől, de a fenti beállításokat követve isf expert képmódban olyan fakó, kicsit barnás-színtelen képet kaptam. Hozzáteszem fehéregyensúlyt nem állítottam, nincs kalibráló eszközöm, valamint egyáltalán nem értek hozzá. Szívem szerint az "eredeti" mód áll legközelebb ahhoz amit megszoktam. Vagy idáig rosszul néztük a tv-t és hozzászoktunk ehhez a túlszaturált, túl élénk képi világhoz? Ez így a normális, vagy valamit még kéne finomhangolni? :B

(#42044) Tulku válasza Peetey91 (#42043) üzenetére


Tulku
veterán

"olyan fakó, kicsit barnás-színtelen képet kaptam"

Nagyjából a tv adások sajnos természetes módon megjelenítve ilyenek....ha élénkebb, kontrasztosabb, akkor azok már képjavító tech által létrehozott anyagok...nyilván hozzá kell szokni mindenhez, vagy itt is alkalmazni szoftveres ügyeket...

(#42045) belan válasza Peetey91 (#42043) üzenetére


belan
addikt

Sima sdr tartalmakkal ne várj csodát!! Itt 4k hdr a lényeg meg a játék!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42046) zozika84 válasza Peetey91 (#42043) üzenetére


zozika84
őstag

Sajnos hozzászoktunk a műanyag képhez :DDD
Én az Rtings beállítások alapján néztem az sdr adásokat, és az elején valóban fura volt az LCD atomvillanás után, de mára hozzászoktam :))

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#42047) FollowTheORI válasza Peetey91 (#42043) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha tényleg a rtings beállításait használod, akkor szerintem csak nem vagy hozzászokva a meleg tónusokhoz, amit a film/tv-ipar valójában használ. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42048) Peetey91 válasza FollowTheORI (#42047) üzenetére


Peetey91
senior tag

és @zozika84, @belan, @Tulku

Köszi a válaszokat! Még egyszer átnézem ma majd a beállításokat, 4k Youtube tartalmaknál is ez az érzésem, hogy nem az a vibráló, élénk színes kép ami idáig volt, ezért is gondoltam, hogy velem lesz a baj. :DDD Jól gondolom, hogy a fehéregyensúlyt nincs értelme az ő írásuk alapján állítani, azt tv-nként eltérhet?
Viszont HDR tartalmaknál azok a színek... Na az kemény :Y :))

(#42049) icemad válasza Peetey91 (#42048) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sötét szobában nézd meg pl. a Our Planet első részét. Nekem az volt az első, aminél kerestem az államat. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42050) adamssss válasza icemad (#42049) üzenetére


adamssss
veterán

Te hol tudtad megnézni maximális képminőségen. Elvben 12bit-en rögzítették de ehhez a netflix édes kevés...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.