Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) CptAdamica válasza norbertoth (#59000) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy tudom, hogy házhoz mennek javítani és ott helyben cserélik. Próbáld meg, írj a supportnak, esetleg ha van bármi más baja a panelnek tinting/inhomogenitás, akkor azt is csapd hozzá.

Megyen!

(#59002) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na mint kiderült nem a tv bocsi téves, mert Macen is látszik a hiba. Elkezdtem nézni ezt a Netflixes Halottak hadserege c filmet, na de ilyet hogy a kamera amivel felvették pixelhibás..egyik haverom írta h ő is azt hitte hogy a tv de nem, ez azért gáz a Netflixtől szerintem…

köszi a segítséget természetesen! :)

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59003) CptAdamica válasza norbertoth (#59002) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jézusom, szívesen! :D

Más:
Plexen próbáltam lejátszani egy filmet, aminek DTS-HD hangja van, azt meg ugye nem támogatja a CX, van esetleg valami mód, hogy az ilyen típusú hangot átkonvertáljam?

Megyen!

(#59004) #72042496 válasza CptAdamica (#59003) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt én is akartam kérdezni, hogy ilyenkor a Plex szerver transzkódol-e PCM-be, vagy más formátumba.

Ha nem, akkor a HandBrake-kel vagy más programmal lehet-e konvertálni egy batchben az egész könyvtárban a hangsávot.

(#59005) GuruZone válasza norbertoth (#59000) üzenetére


GuruZone
őstag

haveromat is rábeszéltem egy 55 CX-re, a hosszú hétvégén jön a teszt,
már tisztában van a következő kifejezésekkel: panellottó, banding, tinting, 14 napos elállás :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#59006) norbertoth


norbertoth
senior tag

Szerencsére nekem egyikből sem jutott amiket felsoroltál, báe lehet észre sem vettem még (talán jobb is) ;]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59007) scream válasza norbertoth (#59006) üzenetére


scream
veterán

Hali!

Első TV-met venném (még nincsen meg), ajánlották a milyen TV-t vegyek topicba az 55-ös BX-et, ezzel kapcsolatban volna kérdésem, elsősorban olyanokhoz irányítva, akik használtak esetleg QLED-et is előtte.

Mivel olyan nappaliba kerülne, ami egyik oldalról üvegfal (keleti tájolás, nincs sötétítve) így aggódok, hogy esetleg nem lesz elég a fényereje, de a CX se bántóan erősebb, de valahogy az a 50k-s különbséget nem érné meg nekem. További nehezítés, hogy a TV előtt a fotel L alakban van/lesz és emiatt nem minden hely lesz szemből a TV-nek - bár gondolom ilyen szempontból nincsen nagy különbség a CX és BX között.

Viszont, ha van más olyan különbség a CX és BX között, ami a CX felé billentené a mérleget, akkor már lehet szívesebben áldoznék pluszban rá - de persze, ha az jön ki, hogy a BX is tök elég, azzal is ki tudok egyezni.

Elsősorban streaming (Netflix, HBO GO, Apple TV+) menne róla, másodsorban NAS-ról 4K-s tartalmak (filmek leginkább) Plexen, harmadsorban casual Xbox One X (Series X nincsen tervben) játékok, és végül HD IPTV adások.

Soundbar is tervben van hozzá (de még nincsen jelölt, melyik lenne jó hozzá), így a BX-en a 3-as HDMI-t be is foglalja (eARC), a 4-esbe meg akkor majd a One X kerül, más forrás egyelőre nincsen, amihez kellene 2.1 HDMI.

Ha falra raknám, akkor már van olyan L 2.1-es HDMI adapter, amivel a 2 hátrafelé néző portot lehet használni rendesen?

Ti melyiket választanátok? :F

Szerk.: természetesen ez nem válasz akart lenni, csak benéztem...

[ Szerkesztve ]

(#59008) Hunneo válasza scream (#59007) üzenetére


Hunneo
csendes tag

Nekem 55bx van. Gyönyörű a képe, nincs vele semmi bajom, nagyon jó nézni, de a kisördög csak ott van az emberben. Kicsit jobb fényerő, kicsit jobb mozgásmegjelenítés, proci is egyel jobb stb.

Ne habozz, vedd a CX-et, hacsak nem 2 évente cserélgeted.

(#59009) scream válasza Hunneo (#59008) üzenetére


scream
veterán

Hát igen, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy azt a plusz 50-et inkább a soundbar-ra költeném, ha igazából számomra nem jelentős többletet tartogat magában a CX.

(#59010) tamassneff válasza scream (#59007) üzenetére


tamassneff
kezdő

Szia,
Inkább leírom a tapasztalatom és eldöntöd mit válassz.
Megrendeltem cx55-öt, mert jó híre volt mindenhol dicsérték meg lement az ára 400k-ra. Megjött összeraktam bekapcsoltam és abban a pillanatban volt egy hiányérzetem, eddig Pana plazmám volt. Utána még néztem egy ideig és rájöttem mi a hiba: kék tinting fehér hattéren a két szélén, durva balck crush, túl agresszív fehér megjelenítés és botrányos felskálázás (sima upc TV adások) és nem utolsó sorba gagyi távirányító. Ez a Pana plazmához szokott szeme eredménye is valószínűleg.

Ez volt az első nap után. Nem voltam se boldog se elégedett, visszaküldtem.
Ma megjött a Sony A8 és fél óra után teljesen meg vagyok elégedve és azt tudom mondani végre ugrottam egy szintet a plazmához képest. Ezt mind úgy hogy még HD, 4K filmet nem is néztem rajta.

Minden jó teljes más mint az LG, nem egy túltolt "siker hajhász" kép és színvilág. Teljesen homogén és természetes színek, nagyon jó felskálázás közel azonos a 1080p plazmához.

A véleményem a következő az LG a jól sikerült paneleket eladja a Panasonic és Sony-nak. Ami nem kell nekik (vagy visszaküldik) azt meg szépen beépíti és eladja mint LG!.
Konkluzió soha többet LG semmiben.

jó estét!

(#59011) Pro Koryak válasza norbertoth (#58998) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha Netflix pl. Holtak hadserege, akkor az kamera hiba vagy Netflix hiba, mert nálam Pana oleden is többször látható = azokat a jeleneteket ugyan azzal a kamerával vették fel?
Más filmnél/tévéműsornál is már láttam ilyet. :Y

(#59012) flake válasza CptAdamica (#59003) üzenetére


flake
csendes tag

Ha a TV appon az audio beállításoknál, azon belül talán supported audio format - bár ebben nem vagyok biztos, mert nem vagyok otthon, nincs előttem - kiveszed a pipát a dts mellől, akkor átalakítja és lejátssza. Vagy veszel egy média lejátszót/streaming boxot.

creating rivers in the desert

(#59013) norbertoth válasza scream (#59007) üzenetére


norbertoth
senior tag

Mindenképp a cx-re beszélnélek rá, mert én a bx-el szívtam az interpolációval, akadozott, recegett a kép, bár ha te nem vagy hajlamos ezeket kiszúrni akkor megfelelő lehet a bx is, de ha igen akkor cx mert ég és föld a kül, nekem elhiheted, én minden vackot észreveszek :C
A betekintési szög ugyanaz, a fényerőt nem tudom pontosan.
Az általad felsorolt kritériumoknak teljesen szuper, de ha nagy film fogyasztó vagy akkor CX.
Megéri a +50-et, azt kihagytam hogy a cpu is jelentősen jobb benne, a menü nem receg annyira mint a bx-nél, hosszabb távra érdemesebb az erősebbet venni, én megbántam az elején amikor nem a cx-re csaptam le, de elálltam 14 napon belül és cx-re cseréltem.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59014) belan


belan
addikt

Egy nagy pixel frissítés mikor érdemes csinálni fél évbe egyszer ? 6 hónapja kaptam egy vadi új panelt csak azért kérdezem !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#59015) norbertoth válasza Pro Koryak (#59011) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nekem eddig kb ez a második aminél ez jelen volt, ez sajnos kamera hiba és egyúttal banális is szerintem. :( Megfigyeltem, hogy amikor a végén a széfnél voltak ott kijött két pixel is, amikor a másikra váltott akivel beszélgetett akkor az másik kamera volt. Ugyan ez a film elején egy párbeszédnél.

Belan, nem tudom C9-nél hogy van, de nekem kikapcsolás után automatikusan elvégzi a pixelfrissítést.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59016) norbertoth válasza tamassneff (#59010) üzenetére


norbertoth
senior tag

A távir pont hogy nem gagyi, sztem innovatív, de persze kinek mi, nekem régóta az van és imádom. A tinting az igen benne van, szerencsére én jó panelt fogtam ki, de aki nem hajlamos ezeket észrevenni, azt sose fogja zavarni hacsak nem mondják neki hogy ilyen is van. :D
Szerintem a HDR, Dolby Vision az egyik legszebb, ezzel nem azt mondom hogy a pana szar mert igen is jó, van olyan modell ami még jobb is, de az OS az lg felé billenti a mérleget.
Szerintem túlzás, hogy sikerhajhász, kinek mit szeret a szeme, ki mit szokott meg. Hozzá kell szokni máshoz, illetve beállítás kérdése is (leginkább az).

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59017) Pro Koryak válasza norbertoth (#59015) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem bírtam végignézni csak kb 15 percig :O , de az elején igen van, amikor 2 pixel is hibás.

(#59018) tamassneff válasza belan (#59014) üzenetére


tamassneff
kezdő

Hát épp most láttam egy videot ahol nem javasolják egyáltalán, nem tesz a legjobbat a panelnak, inkább ne csináld ha csak nincs rá vmi különösebb indokod.

(#59019) tamassneff válasza norbertoth (#59016) üzenetére


tamassneff
kezdő

Így van ez szubjektív megőrültem távirányító mozgatásától (egér valami a kijelzőn) meg a fényes fekete burkolattól is. Én különösen érzékeny vagyok a képhibákra nekem ez azért jött ki annyira. Az emberek nagyrésze nem foglalkozik vele, ezért meri az LG ezt megtenni amit tesz. Nyilván mindenki vegye azt ami neki tetszik ezzel nincs is semmi baj.

(#59020) CptAdamica válasza flake (#59012) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, így valóban lejátssza, bár azt vettem észre, hogy így a konvertálás miatt csúszik a hang, szóval ennek ez az ára. :)

Megyen!

(#59021) belan válasza tamassneff (#59018) üzenetére


belan
addikt

El kezdtem fel órája megy szakítsam meg ?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#59022) flake válasza CptAdamica (#59020) üzenetére


flake
csendes tag

Nálam nincs ilyen probléma. De a legjobb megoldás tényleg egy jó médialejátszó.

creating rivers in the desert

(#59023) CptAdamica válasza flake (#59022) üzenetére


CptAdamica
veterán

Kipróbáltam egy másik filmmel, ott valóban jó. Valószínűleg nem figyeltem és a 7.1-es hangsáv kavart be, mert 5.1-es hangsávval jó. Akkor ez Balika911-nak is megoldás lehet!

Köszi! :)

Megyen!

(#59024) Methox91 válasza Plebi (#58993) üzenetére


Methox91
junior tag

+ 70 ezerért BXet kapott volna bontatlanul 3 év hivatalos gyári garanciával de kicsit vár lehet cxet is tudott volna 360 ezer hufért.

(#59025) scream válasza Methox91 (#59024) üzenetére


scream
veterán

Hol/mikor várható CX 360-ért?

(#59026) #72042496 válasza scream (#59025) üzenetére


#72042496
törölt tag

-

#59023 CptAdamica
Én Shield TV-t illetve Plexet használok lejátszónak (a szerver pedig egy Syno NAS-on fut), és mindenféle DTS sávval (DTS-HD, DTS:X is) működnie kéne, hogy nekem megfelelő legyen. De megnézem a beállításokat a jövő héten, amikor újra egy légtérben leszek ezekkel az eszközökkel. Triviális dolognak látszik, mégse csekkoltam soha. :)

[ Szerkesztve ]

(#59027) Jorgi Kormi válasza scream (#59025) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Utolsó darabok esetén lehet ennyi (48-as méretben) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#59028) scream válasza tamassneff (#59010) üzenetére


scream
veterán

Nekem első TV-m lesz, így összehasonlítási alapom max monitorokkal és telefonos OLED-del szerzett tapasztalataimból van, szóval talán valamivel "jobb" helyzetben vagyok, talán kisebbek az elvárásaim, bár azért telefon kijelzőknél sajnos tapasztaltam az OLED problémáit, amitől azért kicsit tartok.

Ránézek akkor erre a Sony-ra is, köszönöm! :R

(#59029) Pferi válasza scream (#59025) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha van 362.000 Ft-od és egy Cetelem hitelkártyád máris a tiéd az LG OLED55CX3LA 362.000 Ft-ért az Extreme Digital-nál.
[link]
Ott most akciósan 389.890 Ft. Cetelem 7% kedvezménnyel az 362.597 Ft.
Megveszed a Cetelem hitelkártyával, és még aznap visszafizeted. Így nincs a hitelkártyán plusz költség és 362-ért megvan az Oled55Cx.
Én így vettem meg kedden :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#59030) adm


adm
őstag

akik 13-dikán rendeltek 65cx-et az e*s-ból, azok hogy állnak a teljesítéssel?
nekem még mindig megrendelés befogadása a státusz..

16core - 32thread - 64gb

(#59031) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Sziasztok! A feleségem már leszedi a fejem, hogy fejezzem be a gondolkodást, és vegyek a családnak egy jó tévét. Az 55-ös méret jöhet szóba, Sony vagy Pana. Megéri szerintetek a 200-250 ezres felárat az evo-panel? Sony A8: 400e, AG9: 500e, illetve: A80J: 630e, Pana HZ1000E: 630e. Nagy kösz, ha valaki ír valami értelmeset. :-)

(#59032) kapasz válasza Hejakut (#59031) üzenetére


kapasz
tag

Én most vettem egy 55-ös Sony A8-at. Sok tesztet elolvastam, ezek alapján szerintem nem éri meg a Pana felára. Az evo panel esetleg, de szerintem elég világos ez is. Előtte Pana plazmám volt, ahhoz képest ez nagyon bátran tolja a fehéret.

[ Szerkesztve ]

(#59033) salapp válasza kapasz (#59032) üzenetére


salapp
addikt

Ugye az 55A8 most (volt?) 400? Annyiért nincs miről beszélni. Szuper. Bár én ha ilyesmi méret kéne most, 400-ért a 48A9-et vettem volna. Milyen plazmád volt előtte?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59034) kapasz válasza salapp (#59033) üzenetére


kapasz
tag

Igen, az, 400-ért. Egyetértek, ennyiért az 55A8 no-brainer.

Előtte TX-P42X10Y plazmám volt. Az egyszerű paramétereihez képest annak is szenzációs képe van és sok csatlakozási lehetősége (3 db HDMI + analógok). Különösen fel- és leskálázásban jeleskedik, de az árnyalatait, színpontosságát anno sokan dicsérték. Én még kalibráltattam is.

Ezt is fogom, de csak bejáratás után.

(#59035) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, létezik valamilyen táblázat ahol a gyártók típus/évjárat szamozasai vannak áttekinthető formában megmutatva?
Elkezdtem nézegetni az oledeket de egyelőre követhetetlen nekem a típusok erdeje...
(Pl az 3digital boltban az LG 55bx3 új és a Panasonic 55hz980 újszerű egyező árban van. Az LG-ről tudom, hogy ez a belépő szint, a Panasonic típusokat meg ennyire sem ismerem.)
Most egy Panasonic 42S3 plazma van.
LG-t láttam rokonnál de a rózsaszín menü grafika számomra büntetés lenne... :)

Box's don't touch!

(#59036) blakey válasza junkpod (#59035) üzenetére


blakey
titán

Az idei évben az LG-nél már nincs rózsaszín. BX tavalyi széria, A1, B1, C1, … idei. Minden gyártónak máshol kezdődik a belépő modell, Sony, Panasonic, Philips belépő modelljei magasabb kategóriások az LG belépő modelljéhez képest. Szerintem mindegy, hogy tavalyi vagy idei ha a paraméterek megfelelőek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59037) salapp válasza kapasz (#59034) üzenetére


salapp
addikt

X10 sima. Nekünk a hétvégi házban tökéletesen teljesít földi digitális adásokkal az idén áprilisban 10 éves 42X20.
Viszont egy 55GZ950 vagy az 55A8 beszabehu egy X10 után. G30 után is. Számomra az általam nagyon nagyra tartott 50GT60 után is jobb, mert nincs plazma vibrálás, ami különösen fényesebb jeleneteknél engem már mindig zavar. Ja, és a Pana oled, amellett, hogy tinting mentes, sáv mentes, a GT60-on felfedezhető false contouring-ot és poszterizációt sem mutat. Persze végül a GT60-tól sem váltunk meg, túl jó az is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59038) tamassneff válasza scream (#59028) üzenetére


tamassneff
kezdő

Ha most veszel na hagyd ki a Sony A8 at 400k ért. Én ha esetleg lemaradtam volna róla már csak egy helyen árulják ennyiért, akkor a Pana hz1500 vettem volna igaz fogcsikorgatva mert az plusz 170k de elegem volt a oled panel lutriból. Meg adtam egy esélyt az A8 nak a lg cx után és nagyon nem bántam meg. Ne sokáig gondolkozz mert lemaradsz egy normális tvről.

(#59039) salapp válasza scream (#59028) üzenetére


salapp
addikt

Amíg van.
430-ból megvan a tévé az 5 évre kiterjesztett Sony jótállással együtt, azért ez elég bomba.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59040) tamassneff válasza salapp (#59037) üzenetére


tamassneff
kezdő

Érdekes engem a Pana st60 on legjobban a vibrálás zavar és én a foszfor lagot is látom. El nem adom bekerül a gyerek szobájába. Ott egy C7000 plazma attól fogok megválni.

(#59041) salapp válasza tamassneff (#59040) üzenetére


salapp
addikt

A GT60-on engem is a vibrálás zavar a legjobban. De azért idegesítő tud lenni - adatszegényebb forrásoknál - a false contouring és a poszterizáció. És amúgy input lagja is állandó - 0,27 ajakszinkron utóállítást igényel, ha a Dune-ről megy valami rajta.
Kiváló tud lenni a képe, de közel sem hibátlan.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59042) scream válasza salapp (#59039) üzenetére


scream
veterán

A KD-55A8B és KE-55A8B között mi a különbség? Nem igazán találtam róla infót.

Nem igazán sikerül döntésre jutni CX és A8 között - ma voltunk MM-ban, megnézni, de ez sem igazán segített... :U

(#59043) salapp válasza scream (#59042) üzenetére


salapp
addikt

Mintha megegyeznének :F

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59044) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

A Sony KE65A8B jobb választás mint a LG CX?
LG C7 55”-at cserélném le, de tanácstalan vagyok.
Megnézni sajnos nem tudom őket, mert itt vidéken nincs rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#59045) Fandango válasza Angelo69 (#59044) üzenetére


Fandango
veterán

Idén majd én is szeretnék tévét venni, és ha most kellene döntenem én biztos a Sony-t választanám.

(#59046) tamassneff válasza scream (#59042) üzenetére


tamassneff
kezdő

A KE a KD utódja az EU energetikai előírásai miatt változtattak valamit rajta és kiadták KE kód alatt. De sztem KD már nem is kapni vagy jó drágán.

(#59047) tamassneff válasza Angelo69 (#59044) üzenetére


tamassneff
kezdő

Csak kb 1-2 oldalt kellene vissza olvasnod :) pont erről megy szó...

(#59048) scream válasza tamassneff (#59046) üzenetére


scream
veterán

A linkelt Sony Centeres még KD-s pont.

(#59049) kapasz válasza Angelo69 (#59044) üzenetére


kapasz
tag

Képminőség tekintetében egyértelműen jobb a Sony. A CX többet tud csatlakozók terén, HDMI 2.1 szabványú van benne. Ha van PS5-öd, vagy PC-s játékhoz használnád, ez fontos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59050) junkpod


junkpod
nagyúr

Az edigitalon árult bontott-üzembehelyezett-visszavitt oledek mennyire vállalható darabok?
Vagy pont ti küldtétek vissza? :D

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.