Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Mentolka válasza daneel_hu (#12000) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én 42" FHD-t nézek több, mint 4 méterről. Mindent látok.

(#12002) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#11998) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én.. :D Na jó, 2,7 méterről.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12003) Mankó


Mankó
veterán

Egy régebbi 55 colos Sony Full Hd tv-t (55HX751) cserélnék 65 colos Oled-re. Nézési távolság 2.7m, a filmeket nas-ról játszom le egy Beelink mxIII-ammal, amit a közel jövőben fogok cserélni egy 4k-t tudó modellre.

Felhasználási terület: Full hd és 4k filmek, Xbox One X játék. Fontos lenne a jó input lag, hdr mellett is. Besötétítve szoktunk filmezni, nappal csak háttérnek megy a tv.

Ötletek kellenének, hogy melyik gyártó melyik modelljére érdemes gyűjteni szerintetek? Az ár egy kényes téma, jó lenne minél olcsóbban megúszni természetesen a vételt, de van egy sejtésem, hogy nem fogom megúszni 700-ból.
Talán a közelgő VB lenyomja az árakat, valakinek van erről valami bővebb infója?

Minden meglátást, véleményt előre is :R kelleni is fognak a helyes választásban!

(#12004) Partizan182 válasza Mankó (#12003) üzenetére


Partizan182
senior tag

LG B7/C7 (mindegy hogy melyik, csak a design különbözik).

20 ms input lag, mindent tud amit lent írsz. 800-850k körül vesztegetik (tán egy napra betekintett 750 környékére).

Venni mostanában érdemes mert szórják a tavalyi készletet, új 8-as széria 65 colon bőven milla felett lesz, Black Friday-ig biztos (sőt inkább jövő tavaszig).

Képminőség szempontjából szinte mindegy melyik gyártó melyik modelljét húzod be, ugyanaz az LG panel van mindegyikben.

(#12005) #72042496 válasza Mankó (#12003) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem érdemes lesz akkor visszatérni erre, amikor aktuális a vétel. Az idei modellek most jelennek meg. Kérdés, milyenek lesznek, és hogy a VB környékén (vagy amikor vennél) mennyire akciózzák őket, illetve kaphatóak lesznek-e még a tavalyiak. Ezt nem lehet előre látni.

[ Szerkesztve ]

(#12006) Joshi válasza Mankó (#12003) üzenetére


Joshi
titán

Partizan182-t annyiban egészíteném ki, hogy ha az ár fontos akkor csak az LG marad. Létezik a Grundig 65VLO 9795SP ami akcióban volt 1800€ is, de nem sokat lehet tudni a készülékről, valószínű hogy egy 2016-os LG panelre épülő tévé.

(#12007) Mankó válasza Partizan182 (#12004) üzenetére


Mankó
veterán

Eddig én is a B7 szériával szemezgetek. Május, június környékén mindenképp megejteném a cserét. Egy ismerős az EG szériát ajánlotta, de az árban már teljesen más szériát képvisel. Annyival többet tudna a B7 szériától?

A LG B7-sek tulajdonságaik alapján minden körülménynek megfelelnek? HDR, 30ms alatti Input lag (HDR esetén is?), gyönyörű színek, mély fekete? Sajnos még nem volt szerencsém élőben megtekinteni egyik modellt sem, de a mostani VA paneles Sony-mtól klasszisokkal jobb képre számítok. Remélem így is lesz.

(#12008) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozom Oled vásárláson, de sok elrettentő képet láttam a beégés miatt.

Én monitornak használnám, úgy mennének a filmek és a sorozatok, meg persze sok böngészés stb... illetve Ps4 pro menne rajta. Maradjak inkább egy Lcd tv-nél?

(#12009) #72042496 válasza Mankó (#12007) üzenetére


#72042496
törölt tag

Yupp, a B7 (és a dizájnban más C7 is) tudja, amit vársz tőle. Itt egy Rtings review.

Az E7 eleje üveg, és van hozzá egy fix gyári soundbar. A panel és elektronika ugyanaz abban is, mint a többiben. Rtings review az E7-ről.

szerk.: Nem tudom, véletlenül írtál-e EG-t. Olyan is létezik, de az egy régebbi FHD széria. Szerintem az E-re gondolhattál, én ezért reagáltam arra.

[ Szerkesztve ]

(#12010) chris0000 válasza mmatta1000 (#12008) üzenetére


chris0000
őstag

én is pont ezekre használom...most jó áron meg tudod még venni,nemsoká kifut.

(#12011) Mankó válasza #72042496 (#12009) üzenetére


Mankó
veterán

Volt itt szó a beégésről, mennyire igaz ez a B7 modellre?

(#12012) #72042496 válasza Mankó (#12011) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt egy 6-os égett be, 7-essel nem volt ilyen gond. De a 7-es nincs is olyan régóta a piacon. Én személy szerint nem tartom valószínűnek, hogy beég, objektíven viszont nem tudok a kérdésre válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Partizan182 válasza Mankó (#12011) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem sikerült még senkinek beégetnie. 2 Beégés volt itt az elmúlt 3 évben, mindkettő 6-os széria:

- 1 fő háttértévének használta, napi 18 órában ment max fényerőn, ebből napi 2 kacsatévé, a logó fél év múlva látszik tesztábrán / homogén felületen

- Másik eset Eurosport piros "Live" logó lenyomata, ha jól rémlik kb 1,5 használat után, ebből pár száz óra Eurosport. Fényerőt itt nem tudom, Daneel majd segít

Nekem 2 évig pörgött a FHD EG910-es, pécé megjelenítő + PS4 is volt bőven, semmi baja nem volt. 7-es szérián már annyi beégés-elkerülő biszbasz van (Pixel shift, logó-dimmelés) hogy kicsi az esélye. RTINGs futtat most beégés-tesztet, ott azért látszik hogy nem minden panel egyforma, van ami jobban hajlamos ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#12014) #72042496 válasza Partizan182 (#12013) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó, most már megkérdezem. Mi a franc az a kacsatévé? Ez lenne? :)

Logó dimmelés a 8-asokban lesz csak, nem? A 7-esben szerintem nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12015) Partizan182 válasza #72042496 (#12014) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azaz :)

7esben is van úgy tudom, nyolcasban lesz rá kapcsoló is (ki lehet kapcsolni).

(#12016) daneel_hu válasza Partizan182 (#12013) üzenetére


daneel_hu
addikt

Változó fényerővel ment a cucc. Általában esténként 40-45-ös oled fénnyel megy, nappal kevesebb, 25-30 körül.
Az említett tévécsatorna sem ment sokat, nagyjából a tenisz GS-eket és 500-as tornákat néztem meg, de nem arra kell gondolni, hogy minden meccset. Nem is érek ennyire rá, plusz rengeteg mérkőzés éjszaka van, a franc sem marad fenn.

200-250 órát azonban mehetett összességében az EUROSPORT, ebből egy része élő, (LIVE).
Szerintem az teljesen mindegy, hogy 15 hónap alatt egyhuzamban megy-e ennyit a csatorna, avagy naponta mindíg fél órát. Be fog égni mindenképpen a logó.

A RTING teszten a B6 azért csúnyán beégett, még akkor is ha sokkal extrémebb módon van terhelve.
De kíváncsi leszek a 7-es széria tesztjére, nem tudom azt mikor tervezik. Biztos vagyok benne, hogy az is be fog égni. :)

(#12017) salapp válasza daneel_hu (#12016) üzenetére


salapp
addikt

Nagyjából ez örök igazság lesz: OLED, tehát be lehet égetni. Nyilván mérnökök egy csapata majd azon fog dolgozni folyamatosan, hogy a tervezett életcikluson (5 év) belül lehetőleg durva beégések le legyenek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12018) belan válasza dgyuri0123 (#12002) üzenetére


belan
addikt

Én 1.5m játszok, 3m filmezek .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12019) Mankó


Mankó
veterán

Köszi srácok, akkor szerintem B7 széria lesz, ha odajutok és még lesz is.

(#12020) Gtaati válasza Joshi (#12006) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Nezegettem en is a Grundigot, de mire leakcioztak akkorra mar megvolt a B7-t. Ha 2016-os panel lenne benne akkor szerintem 3D-s lenne, de mivel nincs benne a 3D igy szerintem 2017-es, de lehet tevedek.....

(#12021) Joshi válasza Gtaati (#12020) üzenetére


Joshi
titán

Ez alapján nem 3D-és, szóval lehet hogy ez már 2017-es panel. Sajnos elég kevés infó van a grundig OLED-ről.

(#12022) daneel_hu válasza salapp (#12017) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát nem tudom.
A plazmáról is ezt mondták anno... ennek ellenére azt sosem sikerült beégetni hasonló felhasználói szokások mentén.

Ez jóval de jóval érzékenyebb technika. (szerintem)

(#12023) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#12022) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért érdekes amit mondasz, mert van/volt itt 910V tulaj nem is egy, akiknek évekig nem volt semmi bajuk a tévével. Vagy nem tudták hogy baj van, vagy a FHD jobb volt ilyen szempontból, vagy nem tudom..
Plazma is csak a FHD-ig jutott nem tovább. De ha belegondolunk, a cellák nagysága lényegesen kisebb egy 4k-s panelen. Nem lehet, hogy emiatt használódik gyorsabban, mert az egyes pixelek mérete csak negyed akkora? Csak hangosan gondolkodom ám... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12024) salapp válasza daneel_hu (#12022) üzenetére


salapp
addikt

Úgy értettem, hogy bármelyik OLED-et be lehet égetni, "megvan a módja", és nyilván sokkal könnyebben, mint pl. egy lcd-t.
Plazma esetében más volt a felhasználói attitűd, ami abból is következett, hogy a plazma meghalasztásáig a legtöbb felhasználó korábbi tévéje (az első időszakban) vagy egy 51-72-es képátlós crt volt, vagy (később) egy 82-es ccfl/edge LED LCD.
A plazmára váltók első sorban filmezni/HD sorozatozni vették a főleg 127-es plazmákat.
Lucecita sorozatokra a maminak-papinak maradt vagy öröklődött a 82-es lcd, a végén esetleg a 106-os HD-ready plazma.
A plazma kinyírása óta a marketing a 106-os és 127-es tévéket a hálószobába, telekre űzette, és a legtöbb"tudatos" khm fogyasztó az 55-ösöket keresi, viszont ez a többség ugyanúgy nézni akarja a tévéjén a gagyi agyrohasztó kábeltévét is (sőt, főleg azt), és rohadtul nem akar óvatoskodni, ebből sokkal több "-hábazmeg, beégett ez a szar" eset kerekedik.
A mérnököknek új, suttyóbiztos megoldásokat kell kifejleszteni, hogy legalább addig ne égesse be az átlag amcsi gyökér, amíg ki nem dobja, le nem cseréli 3-5 éven belül.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12025) Partizan182 válasza salapp (#12024) üzenetére


Partizan182
senior tag

"A mérnököknek új, suttyóbiztos megoldásokat kell kifejleszteni, hogy legalább addig ne égesse be az átlag amcsi gyökér, amíg ki nem dobja, le nem cseréli 3-5 éven belül."

Ez nagyon adja, remélem az idei év "CsóróOLED"-je a "Suttyóbiztos OLED" lesz :) Átlag amerikai lassan már tévé előfizetéssel sem rendelkezik (cut the chord ott nagyon megy), Netflix, Hulu, Amazon, ezek pörögnek.

(#12026) daneel_hu válasza salapp (#12024) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az amcsi gyökér tényleg lecseréli 3-5 évente, ebben lehet valami.
De "odaát" kicsit keményebb a fogyasztóvédelem is mint idehaza. :)
Ott nem fogod megetetni a "romlott cuccot" az userrel mert a gyártót olyan kártalanításra kötelezik, hogy beleszakad. Az ott nem működik, hogy xy vásárló nem olvasta el az apróbetűs részt, hogy úristen statikus képnél órák alatt beég a czucc.
Nem lesz kibúvó, mert hiába - az user csak tévénézésre használta a megvásárolt terméket, amelynek amúgy az lenne a feladata, hogy tévéként funkcionáljon. :C

A gyártónak bizony addig is marad a panelcsere amíg nincs "suttyóbiztos" megoldása.
Egyébként van a garancia és van a szavatosság. Fogyasztóvédelem imádja ezeket a kifejezéseket.

Egyébként az Eurosport mióta agyrohasztó? :C

(#12027) salapp válasza Partizan182 (#12025) üzenetére


salapp
addikt

Ya know how I meant it. Mindegy, hogy kábelről nézi a gyökér vagy flixel, vagy akár kínai hekkelt boxról. A szar, az szar marad. És azt nézi a legtöbb. És ya can be dead sure, hogy nem fog zoomolgatni a kis boozy, aztán meg picsog, hogy a crime investigation logo belesült, vagy éppen a játék elemei.

Amúgy meg minden agyrohasztó, ami a reklámok között becsúszik, eurosport mondjuk épp határeset.
De széép, amikor repül egy krapek a sáncról kifelé... Vagy ahogy pattan a kis szőrös az ATP Tour-on.
Netflix meg még mindig nem a többség macskamentája az amcsiknál sem.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12028) Partizan182 válasza salapp (#12027) üzenetére


Partizan182
senior tag

Jó de netflixen nincs tévé-logó, nagyon más meg nem tud beégni.

(#12029) Joshi válasza salapp (#12027) üzenetére


Joshi
titán

Olyan nincs hogy egy csatornát zoomolni kell mert beéghet a logó. :( Ha beég akkor az probléma, ha pedig a manualban le van írva hogy csak ennyin meg annyin mehet a fényerő, akkor be kell tartani. Ha nincs benne akkor gariba cserélni kell a gyártónak.

(#12030) salapp válasza Joshi (#12029) üzenetére


salapp
addikt

Na, ezekről a perekről majd élvezettel olvasom a híreket. Bár nem lesz annyira cool, mint egy cicamikrózás kontra gyártó.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12031) daneel_hu válasza salapp (#12027) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na de bazz, a valóságban is teniszezem, én kérek elnézést, hogy ilyen jellegű műsorok iránt némi szenvedély fűt. :C

Asszem' Gyuri linkelte a netes jótállás szövegét a beégésre vonatkozólag nemrég.
Még időintervallum is meg volt adva, amennyire rémlik.
Megnéztem a kis Váráslási Tájékoztató és Jótállási Jegy-emet az E6V esetében.
Ebben nincs olyan mondat ahol konkretizálják, nekik mi a "hosszú ideig".

Suttyók az amcsik vagy nem, ott ez biztos "nem megy át" srácok.

(#12032) salapp válasza daneel_hu (#12031) üzenetére


salapp
addikt

I'm just fuckin' with ya, én is imádom a teniszt. De tényleg nem a netflixről és az eurosportról van szó.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12033) daneel_hu válasza salapp (#12030) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem fogsz ilyesmiről hallani, mert cserélni fogják a paneleket.
A gyártónak még így is megéri.

(#12034) daneel_hu válasza Joshi (#12029) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kíváncsi lennék, mondjuk mi a helyzet egy iPhone X esetében. (oled kijelző)
Ott aztán nem nagyon lehetne mire hivatkozni.

(#12035) Joshi válasza daneel_hu (#12034) üzenetére


Joshi
titán

Nekem sok-sok éve AMOLED kijelzős telóim voltak, de egyik se égett be. Arról is voltak képek, de az enyém soha nem égett be. Most is egy Oppo R7 Plus van, de több mint 3 éve hibátlan.

(#12036) mmatta1000 válasza chris0000 (#12010) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Köszi szépen, meg tudod mondani milyen tv-d van? :)

Én egy Lg Oled55C7-et találtam jó áron.. beleférne a fél millás keretbe.

(#12037) newclass


newclass
tag

Nemrég vettem egy 55b7v-t, tegnap az alábbi "beégést" vettem észre:

A képernyő bal felső sarkában egy körívben sötétebbek a pixelek. Legjobban szürke alapnál látszanak, de például világoskéknél is látható. Persze csak közelről vehető észre, távolabbról nem észlelhető. Tegnap este lefuttattam egy pixelfrissítést, de nem lett jobb.

Leginkább xbox és filmnézés ment rajta, kevés tvműsor.
Két beállítást használtam rajta. Külön volt egy a játékokhoz és külön a filmnézéshez.
Oled fény jellemzően 20-30-as érték között volt. Fényerő max 55-ös értéken.
Fogalmam sincs mi éghetett be, nem emlékszem, hogy a bal sarokban bármi lett volna, aminek ez lehetne a "lenyomata".
Legtöbbet a garden warfare 2 játék ment rajta, annak a HUD-jának semmi nyoma sincs.

Nem rémisztgetni akarok senkit, egyedi eset lehet. Talán kezdetektől benne volt, sajnos nem néztem át mikor beüzemeltem.

Aztán mikor jobban megnéztem a képernyőt piros színnél 3 pixelhibát találtam. Mindhárom ilyen:

Közelről könnyen kiszúrható mind a beégés, mind a pixelhiba (nyilván csak piros alapnál) "normál" távolságról egyik sem észrevehető.

Többen írtátok korábban, hogy nálatok egyetlen pixelhiba sincs, ennél pedig egyből három (s nem is néztem néztem végig minden színnel). Ez kicsit frusztráló, de tényleg csak közelről észrevehető.

Ettől eltekintve a TV csodálatos. Igaz én egy 9 éves Lg-t használtam, nagy volt a váltás.
A képét nem dicsérném, azt sokan megtettétek korábban. Úgy összességében (pl.: anyagminőség, kezelhetőség, hangzás) nagyon megnyerő. Kár, hogy ez a példány ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12038) Ren Hoek válasza newclass (#12037) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez megérne egy szervízt az fix, szerintem panelcsere....

Biztosan nem beégés, mert így nem ég be semmi. Volt már itt a topicban valami ilyesmi, mintha "beázott" volna a sarka. Persze nyilván nem ázott be, csak hasonló a jelenség. Ilyenkor lehet a ragasztás, laminálás hibás.

(#12039) chris0000 válasza newclass (#12037) üzenetére


chris0000
őstag

reggelre a fekete árnyalatoknak el kellene tűnnie...ment vmi játék vagy más tartalom ami többször hosszabb ideig azon a területen jelent meg ahol megjelentek ezek a fekete árnyalatok...
a pixelhiba...ha az,nem valószínű,h el fog tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#12040) chris0000 válasza mmatta1000 (#12036) üzenetére


chris0000
őstag

B7V.érdemes volt várni,mert 450-ért meg lehetett venni MM-ben,+kaptam egy 45ezres ajándékkártyát amiből vettem +3év garit és még maradt 18e amit 5 éven belül levásárolhatok és összevonhatok!

[ Szerkesztve ]

(#12041) belan válasza Joshi (#12035) üzenetére


belan
addikt

Múltkor be mentem a mm-be s8 s8+ not8 is be volt égve .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12042) Gtaati válasza newclass (#12037) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ez nem beégés, másnak is volt itt ilyen a jobb felső saroknál. Én azt mondom, hogy vagy állj el a vásárlástól vagy szerviz és panel csere, főleg h halott pixelek is vannak....

(#12043) mmatta1000 válasza chris0000 (#12040) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Köszi szépen. :)

Annyi kérdésem lenne, hogy a B7V és a C7V között van valami különbség? Persze kép szempontjából. Mert a C7V drágább, de megtudnám venni majdnem ugyanannyiért, mint a B7V-t.

(#12044) Gtaati válasza mmatta1000 (#12043) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Képminőségre ugyanaz a C7, dizájnban különbözik, B7 félköríves talp és ezüstös káva, C7 középen lévő talpa fekete káva, illetve a csatlakozók elrendezésében van minimális különbség. Én a helyedben olcsóbban a B7-t venném.

(#12045) mmatta1000 válasza Gtaati (#12044) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Szia!

Köszi szépen, akkor marad a B7. Esetleg május végéig várható valami új modell, ami jobb lenne?

(#12046) adamssss válasza mmatta1000 (#12045) üzenetére


adamssss
veterán

Jön a B8. ;) Meg úgy az egész 8-as széria.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12047) Gtaati válasza mmatta1000 (#12045) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát valamikor jön a 8-as széria, de mikor pontosan és milyen árazással.... Nem hiszem, hogy egy B8 annyival többet fog tudni a B7-től amennyivel többe fog kerülni és még várni is kell rá... A C8 és attól felfelé már lehet többet fog tudni érdemben mint a 7-es széria de szerintem brutál árakkal fog nyitni és mire az mérséklődni fog az kb ősz... Hát ezek függvényében, mérlegelj és hozz döntést:)

(#12048) krx21 válasza Gtaati (#12047) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy néz ki jóval alacsonyabb lesz az idei nyitó ár mint a tavalyi...

(#12049) belan válasza chris0000 (#12040) üzenetére


belan
addikt

Szia 3 év plus garancia azt nem a lg adja? Hanem a médiamarkt ?és ha medimarkt adja akor kíváncsi lennék hogy megy a garancia intezés.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12050) Gtaati válasza krx21 (#12048) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Engem nem érint, de úgy legyen!! Sajnos az előre leközölt árak dollárban se voltak túl jónak mondhatóak és arra kb rájön még 1.2 - 1.3-as szorzó mire itthon kapni lehet. 55"-os C8-ra írtak 3000-t, 65"-ra 4000-t, ami nem kevés, tehát az 55"-os amerikai árral számolva kb 780ezer ft amire jön majd még rá kb 1.3 szorzó(millió felett), én önmagában se mondanám a 780-ra hogy jó nyitóár. B8-ról meg egyenlőre nincs infó. Ahonnan az árakat vettem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.