Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Partizan182 válasza Gtaati (#5000) üzenetére


Partizan182
senior tag

Apró, inkrementális fejlesztések:

- Kicsit nagyobb max fényerő (csak HDR-nél szempont)
- Javult near-black (picit több részlet, picit kevesebb zaj)
- Kicsit jobb input lag
- Jobb HDR10 tone mapping (+ Active HDR ami a beszámolók alapján jól sikerült)
- Megy rajta a YouTube HDR
- 60hz Dolby Vision jelet is tud fogani (nem csak 24/25/30 hz-et)

Cserébe a near black uniformitás mintha a 2016-os színvonal alatt lenne kicsivel. Anyagok 99%-ánál nincs érdemi különbség.

(#5002) Gtaati válasza Partizan182 (#5001) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ismét köszönöm a gyors és részletes választ! Ha már input lag, lehet tudni ezeknek a modelleknek játékmódban a lag mértékét?

Köszönöm!

(#5003) Partizan182 válasza Gtaati (#5002) üzenetére


Partizan182
senior tag

B6: 34 ms
B7: 21 ms

RTings.com a legjobb ilyen összehasonlításokra.

(#5004) Gtaati válasza Partizan182 (#5003) üzenetére


Gtaati
őstag

:R :R

(#5005) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok 1 éves LG 55EF950V megér ~400 e pénzt? (számításba véve hogy ebbe még van 3D)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5006) Partizan182 válasza Antonio (#5005) üzenetére


Partizan182
senior tag

Inkább 350 reális, 500 környékére be-be tekintgetnek az idei vacsiúj modellek és még hol van a BF, azért 2015 óta sokat fejlődtek a panelek.

Ha a 3D kardinális akkor megérheti, nem kapsz sehol job 3D-t egy 4k Olednél.

(#5007) daneel_hu válasza Antonio (#5005) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez kb olyan mint az E6V csak nincs rajta soundbar és ez ugye 2015-ös.
Viszont 4K a czucc, és legalább nem ívelt a képernyő. És van 3D is.

Szerintem megéri 400-ért is ha nincs semmi baja.

(#5008) Partizan182 válasza daneel_hu (#5007) üzenetére


Partizan182
senior tag

2016-os széria sokat fejlődött anno, nem mondanám hogy ugyanaz mint az E6 csak soundbar nélkül.

A 400 nit körüli csúcsfény eléggé behatárolja a HDR képességeket, near black sem a legjobb. Neg ugye a fránya input lag, 50ms kicsit sok már.

[ Szerkesztve ]

(#5009) daneel_hu válasza Partizan182 (#5008) üzenetére


daneel_hu
addikt

Értem, de 400e-ért nem kapsz semmit sem, csak 910V-t ami 3D-s.
De az pedig ívelt és nem 4K. (nem mintha az utóbbi számítana) :D

(#5010) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#5008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudom mennyit számíthat az, hogy a 910-esem 2017.04. havi gyártású, de a near black nálam egyáltalán nem vészes. Ennél durvábbat is láttam újabb modelleknél.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5011) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#5010) üzenetére


Partizan182
senior tag

Jaja, haver dettó pár hónapja vett 910-et az övé is szép nagyon, egy kb arasznyi széles "oszlop" van a kép jobb oldalán de minden más fain homogén, már-már jobb mint a 7-es szériás tesztekben látott "börtönrácsok".

Enyém régi nagyon, vinnyettál mindkét szélen, mondjuk ezt én spec preferálom a függőleges oszlopokhoz képest mert periférián annyira nem zavaró.

(#5012) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Ismét lenne egy kérdésem. Nem szeretnék nagy értékű terméket ismeretlen boltokból vásárolni, de érdekelne, hogy milyen készülékeket árulnak az outletek, gondolok itt a grx-re elektrooutlet-re, electrovision stb. Honnan szedik a "csomagolás sérült" cuccokat? Illetve mit takar ez? Sokszor lehet látni a dobozaikon hogy out of warranty ez mit jelent? Ha én egyszer oledre adom a fejem nem mernék ilyen helyekről vásárolni csak érdekelne, hogy honnan származnak ezek a készülékek, mi történhetett velük és mi egyáltalán a létjogosultságuk a piacon. Egyébként több kollégám évekkel ezelőtt vásárolt ilyen helyekről és náluk a mai napig hibátlanul mennek ezek a készülékek....

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5013) Partizan182 válasza Gtaati (#5012) üzenetére


Partizan182
senior tag

Csomagolássérült, szépséghibás és/vagy kiállított darabok tipikusan. Én anno megjártam nagyon, ugyan rendesek voltak (mindig hoztak cserét), de a cserekészülékek is szarok voltak, végül bukóval megváltam a géptől. Másoknak viszont vannak nagyon jó tapasztalatai is, szal kicsit lottó.

A kérdés inkább az hogy mekkora kedvezményért vállalod be az esetleges szopás rizikóját.

(#5014) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#5011) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam meg van némi színtorzulás függőlegesen a két szélén, de rájöttem már az elején, hogy a képernyőbevonat a ludas. T.i. nem mindegy, milyen szögből nézed, mert változik az intenzitása és akár nem is látható bizonyos szögekből. Szemből viszont igen... :D Ez az ára/átka a tükröződésgátló bevonatnak. Szerencsére, kizárólag fehér/közeli felületen észlelhető. Plazma volt még hasonló...

"csak a zene van"

(#5015) madgie válasza Gtaati (#5012) üzenetére


madgie
titán

Melyik honnan, mindenhonnan, leginkább :D Nekem az előző plazmám electro outletes volt, az sufniszervizes volt, mert a serial numberjéből is kikaptak egy számjegyet, a mostani LCD-m electrovision vétel, de ott gyári refurbished matrica van a tévé hátulján, tehát az az LG szervizéből került oda valahogy.

(#5016) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#5014) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem is, bal oldala kicsit zöldes, jobb oldala kicsit sárgás, oldalról szerintem azért nem látod mert 910-esen még enyhén torzulnak a színek oldalról.

Normal kontenttel nulla alkalommal tűnt fel, csak tesztábrákkal, akkor is ha külön keresem meg hunyorítok erősen.

(#5017) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#5010) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az enyém meg 2017. 03.,szóval a Tiéd fiatalabb! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5018) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#5017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezek lényeges dolgok, mert nem több éve porosodó, elfekvő darabokat árulnak, hanem viszonylag frisseket.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5019) Dadan01 válasza dgyuri0123 (#5018) üzenetére


Dadan01
senior tag

Maga a panel ettől még lehet valami túltárolt 3 éves darab, nem?

(#5020) dgyuri0123 válasza Dadan01 (#5019) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy "csupasz" panel alkatrész szinten "álldogáljon egy polcon" évekig. Szerintem kb. annyi panel készül, mint elektronika. Ez nem kisipari termék, ahol a "szakember" előás egy sarokban heverő valamit és készít belőle szintén valamit. Komoly logisztikai és gyártási háttér áll emögött. De, természetesen, minden megeshet... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5021) Piftuka válasza rendon (#4996) üzenetére


Piftuka
veterán

A megjelenített képet nagyon sok tényező befolyásolja, de azért jegyezzük meg, hogy az általad említett probléma létezik, valós, és "shadow detail" a neve. Magyarul az árnyékok/árnyékos területek részleteinek megjelenítése.

És a kezdetektől egészen napjainkig nem készült még olyan televízió, ami képes a tökéletes, valódi fekete, kiváló kontraszt megjelenítésére oly módon, hogy a sötétbe "burkolózott" finom részleteket is lásd, csakúgy, mint a valóságban.
(Ahol például most, a teljesen sötét szobámban, a monitorom az egyetlen fényforrás, és már a közvetlen környékén is éppen csak "sejtem" a tárgyakat, de még mögötte 20 cm-rel lévő fal redői is felderengnek azért, ha meresztem a szememet.)

Voltak, vannak megoldások, amelyek egészen jó végeredményt produkálnak, mindig lehet a tévé képbeállításait hangolgatni, de modelltől és technológiától függően (legyen bár CRT, LED, plazma, vagy OLED) a végeredmény a "hmmm, ez egészen tűrhető", "nahát, ez tök jó", és az "ez már majdnem-majdnem tökéletes" között fog elhelyezkedni. :K

Bárki bármi mást állít, ne higgy neki! ;]

"Aquila non captat muscas."

(#5022) Dadan01 válasza dgyuri0123 (#5020) üzenetére


Dadan01
senior tag

Szerinted ha gariban kell javítani egy készüléket, vagy akár annak lejárata után mondjuk évekkel, akkor hirtelen gyártanak majd 3-4 éves terméket egy ekkora multinál? Nos nem, biztosan egész komoly készletek vannak dobozban különféle alkatrészekből.

(#5023) daneel_hu válasza Piftuka (#5021) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kameráknál is van x szélességű dinamikatartomány, ahogy a valóságban a szemünknek is van valamennyi.
Erre jó lesz a HDR-dolog, kérdés mennyire tudják és akarják kiaknázni a lehetőségeit.
Ha jól tudom akkor egy modern fényképező vagy digitális kamerának már majdnem akkora a dinamikatartománya mint a szemünknek. (10-14 EV a szem, 11,7 a kamera) :D

Szerintem nem jó ha egy filmben mindig minden részlet látszik... ilyen nincs a valóságban sem, főleg amikor jók a fények. És utóbbinál tökmindegy, hogy csinált-e avagy természetes.
Ha egy szobában nagyon sötét van, és világít egy olvasólámpa, a szemed is "bebukja" az összes sötét részletet. Ugyanez igaz világosban, napfénynél például. Annyira szűkül a pupilla, hogy az árnyékos részletek egyszerűen tök feketék lesznek...

(#5024) daneel_hu válasza Dadan01 (#5022) üzenetére


daneel_hu
addikt

MM-s csóka mesélte, hogy vittek vissza szervízbe 3 éves OLED-et panelcserére. (2014-es)
Símán cserélték a cuccost, volt raktáron panel az LG-nek.

(#5025) krx21 válasza daneel_hu (#5023) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó tudod. Sőt dinamika tartománya CSAK a kameráknak van. A megjelenítőnek kontrasztja és színmélysége van...

(#5026) SpaceKombajn válasza dgyuri0123 (#4964) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Sport adások (pl. foci) milyenek rajta?

spacetime

(#5027) dgyuri0123 válasza Dadan01 (#5022) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3-4 év múlva? Adnak olyan árajánlatot, hogy nem fogod megcsináltatni. Komolyan gondolod, hogy ki tudnál fizetni egy panelcserét? Kapnál érte új tv-t... :D

Félretéve a viccelődést... nem a gyártási folyamat legelején raktároznak be pótalkatrészekből, hanem mikor kifut egy modell. Gyártás közben nem kell spájzolni, mert eleve van a "polcon". És a 910V-t 2017-ben még gyártották sorozatban. Mégis miért vártak volna az alkatrészek beépítésével 2 évig, mikor a termelés folyamatos volt? De amúgy is 2015-ös modell, így nem beszélhetünk sok éves alkatrészekről. :)

(#5026) MagiCat: Nem sok focit nézek... de szerintem semmi baja a sportokkal. A plazmához szokott szememnek is abszolút megfelel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5028) Dadan01 válasza dgyuri0123 (#5027) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az mindegy mibe kerül, nem hit kérdése, hogy lesz-e panel vagy sem. Szabványok, előírások kötelezik a gyártókat, hogy ne 1 éves ciklussal futtassanak ki egy terméket. Például az autóiparban fődarabokat, motor, hajtáslánc, 10-15 éivg is elérhetővé kell tenni. Ha azt gondolod, hogy egy adott terméket csak az életciklusa végén gyártanak raktárra, akkor első kézből mondom, nem úgy van. Akár a pillanatnyi logisztikai problémák miatt, akár egyéb, belső szervezésből fakadóan is előfordul, hogy egy felépített motor a raktárban végzi, s nem egy autóban. Dolgoztam nagy elektronikai multinál is, meglepődnél miféle cuccok prosodtak a raktárban vevőre várva, évekig. Visszatérve a 910V-hez, számos oka lehet, hogy most újra rentábilisan tudják gyártani. Lehet a gyártosor kapacitásának jobb kihasználása a kisebb 4k igény miatt, vagy átmeneti alkatrészhiány 4k vonalon. Az alaplapot feltehetőleg külső beszállítótól vásárolja, és ha monjduk túltervezte a darabszámot a megrendeléskor, olcsóbb megvenni és felhasználni az fhd paneleket, mintsem kifizetni és kidobni. Sok egyéb oka lehet még, de abban biztos vagyok, nem puszta szívjóságból, hanem kemény pénzügyi okok miatt gyártják a két éves modellt újra, ami szinte példa nélküli eset.

(#5029) gertitorpe


gertitorpe
tag

Szuper topic.
Az LG mikor hirdette ki a 2017-es modelleket és mikor lettek elérhetőek?
Kicsit utánaolvastam és azon gondolkozom hogy lehet megvárom a 2018-as modelleket mondjuk Júliusig, amikor idén is árat vágott az LG. Addig lehet gyűjtögetni TV-re és hangrendszerre.
Ha minden jól megy jövőre lesz HDMI 2.1 Dynamic HDR-rel, kiforrottabb Dolbi Atmos együtműködés hangcuccokal és talán az idei-tavalyi problémákon is sikerül javítania az LG-nek. Addig elleszek a mostani Full HD TV-vel, úgysincs túl sok időm nézni :D
A cél egy olyan future-proof TV és hangrendszer (valószínűleg 5.1.4 Dolby Vision, DTS:x soundbar + satellitek) ami tudja a sok trendi betűszavas új kép és hang technológiát és mindezt lehetőleg 1 távirányítóval tudom majd vezérelni a lehető legkevesebb kábellel. Most még nagyon drága ilyen szettet összerakni, részben a hang miatt és az sem teljesen világos hogy melyik technológia lesz a "standard"

(#5030) #94529552 válasza Dadan01 (#5028) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem egy eset volt, hogy már az 1-1.5 éves tévékhez sincs panel, és csereutalványt adnak inkább. Kötelező előírás alkatrész utánpótlásra? Volt régen, de már megszűnt a rendelet. Autóipar teljesen más.

[ Szerkesztve ]

(#5031) dgyuri0123 válasza Dadan01 (#5028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te tudod... nekem nem ér ennyi vitát.:)

"csak a zene van"

(#5032) daneel_hu válasza SpaceKombajn (#5026) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó. Nagyon jó...
De ha nem tök középről nézed a tévét, akkor sport esetén ne vegyél ívelt tévét.
Különösen foci és tenisz esetében, mert adott szögből görbülnek a pályavonalak. :D

Én símán figyelek sportadást 30-35 fokból is, vagy adott esetben tevékenykedve (állva), nekem nem játszós az ívelt képernyő.

(#5033) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5027) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az MM-es faszi szerint a 2014-es OLED panelcserés szösszenete a szervízben alkatrészekkel együtt milla feletti bruttó ár volt. :D
De megcsinálták.

(#5034) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom gariban ment a dolog, mert ha nem... :) Szerviznek ilyenkor tök mindegy, mert ha garis, a gyártó kifizeti a költségeket.

"csak a zene van"

(#5035) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5032) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak most vettem észre ezt a hsz-edet.

Az íveltség nem ront semmit, hacsak nem nagyon oldalról nézné. De onnan nézve "semmi sem kerek"... 1 hét után észre sem veszem, hogy nem sík a panel, ezt komolyan mondom. Ráadásul családi mozinál én ülök szélen, így kéne hogy zavarjon a dolog, de semmi.... Focit nem néztem tesztjelleggel, de amit láttam, az elég volt ahhoz, hogy ne zavarjon az íveltség. Amúgy igen enyhe a görbülete, kb. 8-10cm, a 120 cm hossz mentén. Természetesen már tudom, hogy Te utálod az ívelt panelt és ezt tiszteletben is tartom, de nem mindenki kényes rá úgy, mint Te. :)

"csak a zene van"

(#5036) Pro Koryak válasza daneel_hu (#5033) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A komplett tv meg 450e ft. Aha, persze... :C

(#5037) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#5035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem oldalról (szinte) semmi nem látszik abból, hogy "görbe" a TV .... ez inkább akkor feltünő, ha nagyon közelről és fentről/lentrtől nézi valaki .... ;)

Korábban tettem is fel ezzel kapcsolatban képeket, az egyiknél még "kvizjáték" is volt .... :D .... ha valakit érdekel keresse vissza .... ;)

Pro Koryak:
A garanciális javítások feltüntetett költségeinek (általában) "könyveléstechnikai" okai vannak, nem érdemes logikát keresni az árazásokban.... pont ezért vannak a "fődarabok" is úgy árazva (hivatalosan), hogy garanciaidő után ne érje meg cserél(tet)ni őket .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5038) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Vettem egy LG 55EC930V típusú OLED TV-t, és utólagos engedelmetekkel leírnám róla a véleményemet:

+ tetszetős dizájn
+ jó anyaghasználat
+ jó összeszerelés
+ keskeny káva
+ sok csatlakozó
+ kiváló betekintési szög
+ döbbenetes fekete megjelenítés
+ gyors mozgásnál sincs elmosódás
+ nincs felhősödés, vagy sávosodás
+ átlagon felüli hangminőség (40W)
+ kiváló 3D-s képességek (passzív szemüveges)
+ SMART funkciók
+ többféle digitális TV vétel (DVB-T/T2/C/S/S2)
+ viszonylag alacsony input lag (31ms)
+ elfogadható fogyasztás (kb. 100Wh)

- csak Full HD felbontás
- nincs PIP
- teljes képernyős fehér színnél visszaveszi a fényerőt
- lassú csatornaváltás (kb. 2,5 mp)
- 6 mp után jelenik meg a TV képe a bekapcsolást követően
- csúnyácska és lassú beállítások menü
- a specifikációval ellentétben Miracastot nem találtam benne (lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok... Viszont a Wi-Fi Direct az működik!)
- kicsit gagyik a mellékelt 3D szemüvegek, és csak 2-t adnak a TV-hez (1500 Ft darabja)

Ha kérdése van valakinek, szívesen válaszolok!

Üdv.:
M. Tibor

(#5039) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#5036) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem teljesen idevágó példa, de... 1994-ben MTV-nél foglalkoztam autóalkatrész beszerzéssel is. Egy VW 1.9 dízel fűzött hengerfeje 1.2 millió Ft volt akkor...és ez csak egy hengerfej... Ne keressünk logikát, ha alkatrészárakról van szó. Arra meg kifejezetten kíváncsi lennék, ma mennyibe fájna ugyanez. :D

"csak a zene van"

(#5040) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#5039) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tudom, hogy így megy, de aha persze...

(#5041) Samanbacsii válasza mtibee2 (#5038) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi az infokat! Lehet tudni honnan és mennyiért? ... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5042) daneel_hu válasza Pro Koryak (#5036) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK... egy autó elemének lefényezése gyári technológiával meg kb. 100e Ft. :)
És az 1 db elem, mondjuk egy ajtó.
Ennyit kérnek érte.

(#5043) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5035) üzenetére


daneel_hu
addikt

Focinál és tenisznél gáz ha oldalról nézed, vagy kicsit felülről (állva pl).
Normál filmezésnél és egyéb anyagoknál nem lehet észrevenni.

Tenisznél kifejezetten epic fail az ívelt képernyő. :)
De aki nem néz ilyet az pont leszarja szvsz.
Nálam kedvenc sport, csinálom is - szóval eleve lehetetlen volt, hogy ilyen tévét vegyek.

Szerintem ha focit fog nézni, inkább tesztelje le. Érdemes.
Ha totál szemből nézi majd, nem lesz vele baja én is így gondolom.

(#5044) mtibee2 válasza Samanbacsii (#5041) üzenetére


mtibee2
tag

Itt vettem meg az utolsó darabot 299.000 Ft-ért. Annyi hibája volt összesen, hogy karcos volt a talpa.

(#5045) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

törölt...bocs.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5046) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#5043) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem még oldalról sem nagy a baj (bocs, teniszt éppen nem találtam).... ;) .... el nem tudom képzelni, hogy milyen szög(ek)ből szoktál TV-t nézni .... :D

De természetesen kinek-mi, csak szerintem nem kellene minden hsz-ben "mumusnak" beállítani a hajlított panelt, döntse el mindenki maga .... ;)

[kép]

.... de találtam egy régebbi "teniszes" fotót, igaz nem oldalról, ellenben szemből és fejmagasságból....

[kép]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5047) #94529552 válasza daneel_hu (#5033) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jól néznénk ki, ha elhisszük az MM-es pasik meséit. :O
Már megint az íveltséggel van bajod, amikor neked egyenes kijelződ van :N :D , és otthoni tartós használatnál nincs is tapasztalatod csak a sík paneles OLED-del? Higgyük már el, amit az ívelt panelt használók mondanak róla, hogy nem mumus az. Csak hitelesebb forrás, nemde? :))

[ Szerkesztve ]

(#5048) Madwe válasza #94529552 (#5047) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem sem mumus, de elfogadom, hogy ha valaki teniszt, focit néz, s a tévét 45+ fokos szögben nézi - ráadásul fentről, ott zavaró. Bár én soha nem nézném a tévét ilyen nagy szögben, eleve 1.5m nézem, de elhiszem h van aki kb a másik szobából nézi oldalról :) Bár hozzáteszem ebben az esetben meg egy forgatható, dötnhető fali tartó csodákra képes :) Egyébként az íveltségnél a szemmagasság továbbra is fontosabb, mint a betekintési szög...

[ Szerkesztve ]

(#5049) lala666 válasza daneel_hu (#5043) üzenetére


lala666
senior tag

Ne, haragudj nem hiszem, hogy láttál ívelt tévén sportot valójában. Annyira nem igaz amit állítasz. Semmi probléma az íveltségével. Az ember nem oldalról néz általában tévét különben. A szemmagasság lényegesebb inkább.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5050) Nemir Ombe válasza Madwe (#5048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha meg valaki a másik szobából és 45° alatti szögben néz TV-t, akkor meg szerintem amúgy is tökmindegy, hogy milyen a kép .... :D.... de lehet egy megoldás az is, hogy aki pl. "görbecsóróoledet" vett, annak maradt pénze arra, hogy a "másik szobába" is vegyen egy TV-t és nem kell neki a "drágasikoledet" lehetetlen szögekből bámulnia.... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.