Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) junkpod válasza Lackó1984 (#83997) üzenetére


junkpod
nagyúr

Streaming lejátszóval nincs tapasztalatom, de a 24p-szaggatás biztosan nem az oled miatt van, a lejátszó képességei és lejátszó/TV beállításai miatt van.
Egyrészt egy BFI bekapcsolását filmekhez ajánlom, másrészt tegyél próbát egy rendes lejátszóval és rendes AVR-rel.

Box's don't touch!

(#84002) Farkassacred válasza pn4hvq (#83974) üzenetére


Farkassacred
őstag

Bontatlan hibás panel, ebben biztos lehetsz..Akciós tévé nincs, csak ami valakinek nem tetszett.

(#84003) Dare2Live válasza Lackó1984 (#83987) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem plazmád volt? :) Az ebből a szempontból verhetetlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84004) pn4hvq válasza Farkassacred (#84002) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem teljesen értem a hozzászólásodat :F . Bontatlan volt, itt van a falon hibátlanul.

(#84005) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok. A szaggatasos tema nalam is elojott egy Philips Oled 806-nal. Netflix es hasonlo stream-es tartalmaknal nincs gond, de kulso hdd-rol a blueray dolby vision es hdr tartalmaknal iszonyatosan elkezdett szaggatni, pedig eddig semmi problema nem volt vele. Lehet hogy a vinyo vagy esetleg a kabele adta meg magat? Majd kiprobalom masik kulso hardverrol is, kivancsi leszek. Gondolom nem a tv-vel lesz gond, ha a netes tartalmaknal nincs gond.

(#84006) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Kozben eszembe jutott hogy ugyanarrol a vinyorol laptopon lejatszva nem szaggat

(#84007) junkpod válasza zuzozuzo (#84005) üzenetére


junkpod
nagyúr

A TV-n futó lejátszók mindig kompromisszumosak. Kell venni a TV árának 5-10%-áért egy külső lejátszót ha saját fájlokat akarsz nézni.

Box's don't touch!

(#84008) zuzozuzo válasza junkpod (#84007) üzenetére


zuzozuzo
tag

Vimu player-rel es a gyari lejatszojaval is tokeletesen mukodott eddig.

(#84009) Gicz válasza junkpod (#84007) üzenetére


Gicz
addikt

Beépített lejátszóval a tesztek szerint a C2 tud kadenciahelyes 24p-t. Szemmel is úgy látom, hogy rendben van, nincs pulldown, ha be van kapcsolva a "real cinema" a menüben. Régen Kodiztam pc-vel, mert annyira zavart a pulldown a plazmán, de a C2-vel ne látok gondot, csak a sima 24p stutter van, amik sokaknak durva.

(#84010) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok.
Az Euronics-ban vásárolnék HDMI kábelt LG G2 es denon avr X2700 összekötéséhez. Gondolom valami high speed 4k-8k támogatású kellene, hdr, Dolby vision meg hasonló, de valahol 18 gigabites valahol 48-at írnak. Szóval melyik a jó?
Hátha vett már náluk valaki. [link]

A másik kérdés hogy a fenti TV esetében a kábeleket a falban vezetném el, de kellene valami kábelelvezető lyuk takaró. Hasonlóra gondoltam, mint egy konnektor, vagy mint ami az asztalokban van. Esetleg erre van ötletetek?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#84011) Vhiktor válasza Szaszabond (#84010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Érdemes már 48-asat venni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84012) Szaszabond válasza Vhiktor (#84011) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi.
Ez jó lehet? [link] használ ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

(#84013) FingR86 válasza Szaszabond (#84012) üzenetére


FingR86
őstag

ha nincs jó kábel az euronics-ban nem kell erőltetni onnan a vásárlást.
az a hama márka sztem nem egy biztosíték a minőségre...
bestbyte-ben van delock 48gbps kábelek, nem vészes áron. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84014) Vhiktor válasza Szaszabond (#84012) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem máshol fele éron kapsz ilyen kábelt.
De jó lehet ha nem kamu ami réá van írva.

A dobozát nézd meg, többször belefutottam oylanba, hogy a webshopban nem valós adatok voltak megadva.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84015) Szaszabond válasza FingR86 (#84013) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Ahham,
Kezdem rájönni én is. Csak gondoltam ezért be tudok sétálni.
Alzánál ez esetleg? [link] még házhoz szállítással is olcsóbb ráadásul.

(#84016) Lujo123 válasza pn4hvq (#84004) üzenetére


Lujo123
junior tag

A félreértés szerintem abban van, hogy általában a leakciózott termék, nagyon valószínű, hogy visszaküldött. Ez esetben viszont elárazásról volt szó, nem hagyományos "visszaküldött" akció volt. Akik tudtak vele élni nagy valószínűséggel a legjobb ár/értékű tv versenyt megnyerték :D

[ Szerkesztve ]

(#84017) FingR86 válasza Szaszabond (#84015) üzenetére


FingR86
őstag

a vention mint márka az jó és minőségi, de én így hirtelen nem látom az oldalon keresve, hogy "48gbps"
de sztem erről van szó ott is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84018) Szaszabond válasza FingR86 (#84017) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

A hozzaszolas között annyi van hogy 4k 120 Hz, meg Dolby vision, meg, hogy jó. Igaz a 48gbps nincs említve sehol.

Amúgy a delock kábeleket is néztem, de ott meg csak annyi van hogy 2meter és 48 gbps. Ez elég? Nem vagyok képben, ha a 48 gbps akkor az alapból mindent is támogat amire szükségem lehet?

(#84019) FingR86 válasza Szaszabond (#84018) üzenetére


FingR86
őstag

jó lesz a vention is simán, az is 48-as

(#84020) ricsip válasza FingR86 (#84013) üzenetére


ricsip
addikt

1m-ért 6500, ez qrvadrága

-

(#84021) ricsip válasza Szaszabond (#84012) üzenetére


ricsip
addikt

lehúzásosan drága

-

(#84022) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hali!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy C2-nél, HDMI ARC-n miért lesz iszonyú halk a hang? Jóval halkabb az optikai kimenetnél is. Nem győzőm feltekerni a hangerőt az erősítőn.

"csak a zene van"

(#84023) ricsip válasza Szaszabond (#84015) üzenetére


ricsip
addikt

ezzel csak az a baj, hogy a sok bikaszar (angolul BullShit) mellett csak azt az 1 kibaszott jellemzőt nem írják oda "véletlenül" hogy Ultra High Speed HDMI. Minden más csak félrebeszélést jelent. A HDMI 2.1 kábel is hazugság, mert nem létezik hivatalosan ilyen név. Annak az 1 rohadt mondatnak kellene ott szerepelnie, és ez minden kétséget eloszlatna h. mik a kábel valódi képességei.
De a mai átbaszós világban persze ezt nem várhatja el a vásárló. Mert az Ultra High Speed HDMI az egy márkajelzés és hivatalos minősítés. Tehát ha egy gyártó jogosulatlanul tünteti fel, vagy visszaél vele, akkor a HDMI név jogtulajdonosa jól megqrja érte. Ezért inkább jönnek a nemhivatalos szöveggel: nyócká meg a 360Hz-el, meg a dopby vision meg a VRR és társai. Mert azt h. Ultra High Speed HDMI nem merik ráírni a kábel dobozára. :(((

[ Szerkesztve ]

-

(#84024) parts válasza Szaszabond (#84010) üzenetére


parts
tag

Ilyenre gondolsz?

Xiaomi 13T Pro

(#84025) Szaszabond válasza parts (#84024) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, inkább ilyenre [link] mert a tápkábelt, meg a hdmi- meg az a tegnapi zsinórt is át kellene vezetnem, hogy ne lógjon már látványosan zsinór a TV alatt. Vagy valami hasonló megoldásra. De ki hogyan oldotta ezt meg. Tudó a külső műanyag kábel csatorna is lehetne megoldás, de az is csúnya...

(#84026) Celtis válasza ricsip (#84023) üzenetére


Celtis
veterán

Sokszor volt róla szó. Az írhatja rá ezt, aki kifizeti a hdmi gittegyletnek a tanúsítvány díját.
Aki nem fizeti ki, az ráírja a 2.1-et, meg a gbps értéket, ami egyébként jóval informatívabb is.

(#84027) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Hello! :)

Beújítanék egy OLED tévét, a LG OLED55B23LA típussal elégedett lennék? (amúgy tuti, de kérdezni csak nem árt :D) Jelenleg egy Sony Bravia normál androidos lcd-t nyüstölök, mondjuk én már ezt is szeretem nézni(3 éve volt 200k), úgyhogy ez menne a nappaliba meccsnézős/tévézős tévének. Az Oled meg a filmes/sorozatos tv lenne, azokból fogyasztok rendesen, évi kb. 300 film, meg 20 évadnyi sorozat.Oh, és van egy Xbox series S-em is. :) 4k BD lejátszóm is van, streaming is nem egy. Szóval, rámenjek-e erre, a típusra, nagyjából azon az áron van, 350k körül, amit ki is tudnék jószívvel fizetni. Vagy érdemesebb volna kivárni, feljebb lévő kategóriában keresni majd idővel?

(#84028) zuzozuzo válasza junkpod (#84007) üzenetére


zuzozuzo
tag

De ha eddig mukodott... Nem hiszem hogy a hdr es dv tartalom fejlodott hirtelen akkorat hogy ennyire szaggasson. Megprobalom majd az aramtalanitast, app ujratelepitest stb., de ha ez nem oldja meg akk9r csak a tv-n ment felre valami nem?

(#84029) Northlorien


Northlorien
tag

Sziasztok!

Egy frissen vásárolt LG c2-es oled esetében normális ez a csíkozódás a képernyőn? Nekem nem tűnik annak, és eddig a Panámon semmi ilyen nem jelentkezett. Van 2 napom vissza vinni, mert mai vásárlás. RGB színek esetében nem igazán látom, de pl 50%-os fehéren/szürkén már igen.

[ Szerkesztve ]

(#84030) NoMagix válasza Northlorien (#84029) üzenetére


NoMagix
addikt

Manuálisan futtasd le a pixelfrissítést 1-2 alkalommal, akár egymás után is, ha azok után is látható akkor vidd vissza.

(#84031) ricsip válasza Northlorien (#84029) üzenetére


ricsip
addikt

Jó volna belenézni szervíz menübe h. hány órát ír h. ment a TV eddig bekapcsolva. Lehet meglepetés lenne...

-

(#84032) blakey válasza Northlorien (#84029) üzenetére


blakey
titán

Nem, de lehet, hogy egy pixelfrissítés rendbe teszi. Enyém kb. makulátlan volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84033) Northlorien válasza blakey (#84032) üzenetére


Northlorien
tag

Kicsit olvasgattam a redditet, ott azt írták, hogy gyakori jelenség, új panelek esetében, és első pixelfrissitésnel el fog tűnni. Reggelre kiderül, ha nem tisztul ki akkor visszaviszem, manuálisan nem indítok még rá. Kíváncsi vagyok, hogy javulni fog vagy sem

(#84034) pn4hvq válasza Northlorien (#84029) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Szintén C2: egy hasonló csík látszódott eleinte, mint neked a Tv_Teszt Z-jénél, csak a kép jobb oldalán. Szintén csak szürkénél látszódott. Egyelőre nem foglalkoztam vele, megnéztem néhány filmet, sorozatot. Most 33 óránál jár az üzemidő. Megnéztem a korábbi tesztet és a csík eltűnt. Manuálisan semmi pixelfrissítést és egyebet nem futtattam.

(#84035) dgyuri0123 válasza Northlorien (#84029) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Előző oledem (910V) zsír újonnan ennél sokkal rosszabb volt. Kb. 24 óra múlva egész másképp nézett ki. És nem rosszabb lett.

"csak a zene van"

(#84036) Skylukos válasza Lackó1984 (#83987) üzenetére


Skylukos
tag

Ezt én már hónapokkal ezelőtt felvetettem, de többen lehurrogtak, meg jöttek a "szappanopera" effektussal. Ezt a 30 fps-ot elkéne felejteniük a film készitőknek. Inkább egy fullhd 60 fps akkor már, mint egy 4k 30fps.

(#84037) Lackó1984 válasza junkpod (#84001) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Én a stutter-re gondolok, ami igenis az oled panelek egyik rákfenéje 24 p tartalom esetén.
https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter
Tedd növekvő sorrendbe és látni fogod.

(#84038) junkpod válasza zuzozuzo (#84028) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az "eddig működött" mit jelent? Ugyanez a fájl, azonos forrásról, azonos lejatszoval, azonos kép és hang beállításokkal?

Box's don't touch!

(#84039) junkpod válasza Lackó1984 (#84037) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értem. Az OLED mint az LCD TV -k a megjelenít és tart módon mutatják a képet. A mozi felvételek másodpercenként 24 képkockáját 48x(képkocka+ fekete kocka) módon rögzítik és így is kell visszajátszani. Tehát be kell kapcsolni a BFI, black frame insertion funkciót.
Enélkül lesz stutter.

Box's don't touch!

(#84040) Lackó1984 válasza junkpod (#84039) üzenetére


Lackó1984
junior tag

A BFI-t bekapcsolva meg villog mint az állat.
Tudom, biztos velem van a baj.

(#84041) alaves válasza Lackó1984 (#84037) üzenetére


alaves
addikt

rtings stutter táblázat: értem, szóval minél gyengébb képességű a TV, annál jobb a 'stutter' tudása. LG OLED-ből az A1/A2 a legjobb, a Q60 meg jobb, mint a QN90.
Akkor sajnálatos módon aki a stutter-re fokozottabban érzékeny, annak be kell érnie a leggyengébb TV-kkel... :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84042) Celtis válasza junkpod (#84039) üzenetére


Celtis
veterán

A mozifilm 24 képkockáját 24 képkockán rögzítik.

(#84043) Lackooo84 válasza Lackó1984 (#84040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem akarsz felhasználónevet változtatni...? :U

The Truth is out there...

(#84044) Mizol29 válasza Lackooo84 (#84043) üzenetére


Mizol29
senior tag

Miért változtatna felhasználónevet? Ennyi erővel akkor te is megtehetnéd. Ja, hogy te már veterán vagy ő meg egy kezdő.

(#84045) Lackooo84 válasza Mizol29 (#84044) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Te inkább az OFF gombra figyelj... ;)

The Truth is out there...

(#84046) Vhiktor válasza Northlorien (#84029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez sajnos elég durva. De használattal csökkenhet
De arra figyelj ha netes vásárlás akkor 2 héten belül nézd meg javult e ha nem akkor állj el a vásárlástól.
De valószínűleg teljesen el fog tűnni, ezért is fontos a 100 óra használat kalibrálás előtt különben teljesen fals lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84047) Vhiktor válasza alaves (#84041) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem a gyengeség számít hanem a valaszidő. Minél nagyobb a válaszod annál elmosottabb lesz a mozgas aminek ebben az esetben pozitív hatása van.
Ezt szoftveresen gyerekjáték lenne emulálni csak tojnak rá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84048) Krilehor válasza Szaszabond (#84010) üzenetére


Krilehor
tag

Szia, én pont nemrég vettem c1 és rtx 3080 összekötésre 2db alza saját márkás ultra high speed hdmi kábelt, egy 1,5m és 5m-eset és teljesen elégedett vagyok vele, rendben megy a 4k 120Hz HDR vele és többihez képest jó áron van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#84049) alaves válasza Vhiktor (#84047) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem: nagyobb válaszidő = gyengébb TV (más paraméterekkel egyetemben). Nem gondolnám, hogy pl. egy A95K tervezésénél figyelmen kívül hagyták volna. Nem igazán látom értelmét válaszidő növelő opciónak. A 24fps az 24 fps.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84050) Lackó1984 válasza Lackooo84 (#84043) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Ezt komolyan írtad?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.