Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) alaves válasza Jakesz (#39848) üzenetére


alaves
addikt

-csak HDMI 2.0 van (USB 3.0 van, de az meg nem nagyon kell);
-agresszív ABL (B7-nél nem nagyobb, C9-hez képes nem tudom);
-agresszív pixel eltolás (nem kikapcsolható, viszont monitor képüzemmódban nem kapcsol be);
-nincs logó védelem;
-kevésbé hangolható de-judder (perfect natural motion);
-erősebb de-blur (perfect clear motion), maximum állásnál ~2-es de-judder érzés előállítható;
-a P5 processzor képvezérlése elég egyedi (van vakteszt ahol a nagytesó 934-es minden márkát megelőzött az OLED-ek között). Nem tudom ez hogy lehet, de egyet észre vettem, a kontraszt maximalizálva van, akárhogy állítom a video contrast-ot, illetve bármilyen más képi opciót. Valójában csak akkor csökken a kontraszt, ha a brightnesst csökkentem optimális alá, de akkor ugye már eltűnnének részletek.

290eFt-ért ajándék!

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39852) -Rolika- válasza Celtis (#39845) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Az XF9005-ön sokat gondolkodtam, csak inputlagra nem a legjobb. Nekem pedig 80 százalékban Xbox-hoz kellene. Bár ahogy nézem az XG9505 már egész jó ebben is. Köszi az ötletet. :R

(#39853) julius75 válasza simii (#39850) üzenetére


julius75
aktív tag

Leírtad, hogy nem fagy, nem akad, oké.....de vajon a 754-re is igaz mindez :F

(#39854) Jakesz válasza alaves (#39851) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez teljesen jól hangzik, nincs is szükségem a csili-vili funkciókra, amiket ki sem használok. 90%-ban 4K filmek és YouTube megy, tehát a képminőség legyen profi, valamint a beégés elleni védelem legyen megfelelő. A pixeleltolás mennyire hatékony és látható?

(#39855) krx21 válasza Jakesz (#39854) üzenetére


krx21
nagyúr

A pixeleltolás semennyire nem hatékony. Amit csinál nem más, mint hogy a beégendő folt kontúrjait halványítja.

(#39856) simii válasza Jakesz (#39854) üzenetére


simii
tag

[Timelapse]
Én szinte észre sem veszem filmezés közben, de volt már itt Philips user, aki látta és zavarta hogy egyszer a bal, egyszer a jobb oldali káva vékonyabb picivel.

julius75, nem tudom a 754-re is igaz-e. Szerintem egy MM-ben nyomkodd, szívesen odaadják a távirányítót ha kéred.. Persze nem ugyanaz, de lehet érezni hogy döcög-e vhol vagy sem.

Life is short. Play more.

(#39857) alaves válasza Jakesz (#39854) üzenetére


alaves
addikt

Akadás, fagyás nálam még nem volt (Saphi OS linux alapú).
Pixel eltolás hatékonyságát szerintem senki sem tudja, kicsit több pixellel tolja el és gyakrabban mint a B7, akkor sem zavart és most sem.
A sok pixelhibás LG miatt vettem Philips-et, talán magasabb minőséget képvisel. Ez az első Ambilight-os TV-m és egyre jobban tetszik, egyre többször bekapcsolom. Különösen ajánlom annak, aki szeret úgy kijelzőt nézni, hogy kislámpa világítás van mögötte.
2 pontos - 20 pontos kalibrálási lehetőség nincs, csak alap fehéregyensúly beállítás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39858) Partz válasza hunspikey (#39835) üzenetére


Partz
senior tag

Ebben pedig semmi meglepő nincs. Ugyan az zajlik, mint 7 éve, mikor a 4K bejött. Elkezdődik lcd vonalon, oled-nél technikailag nehezebb a felbontást növelni. 1-2 éven belül oled-nél is megtörténik a váltás és a 4K-s modellek butábbak lesznek mint a 8K-s társaik (jövőre jönnek kisebb méretben is 8K oled panelek).
Ehhez hozzátartozik, idén szüntetik meg teljesen a nagy tv gyártók a full hd vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#39859) DVlad válasza daneel_hu (#39833) üzenetére


DVlad
őstag

Az viszont nem egy mérhető dolog, az ízlés kérdése.

(#39860) hunspikey válasza Partz (#39858) üzenetére


hunspikey
őstag

Értem én hidd el. Pont ezzel nyírták ki a plazmát ugyanis pontosan tudták az lcd gyártók hogy lehetetlen 4k-s plazmát csinálni a panelteljesítményre vonatkozó korlátok miatt. 800 wattot evett volna kb.

Csak tudod abban bízom hogy ennek vége lesz. Pl a 16k-t már őszintén remélem hogy kiköpi a fogyasztói társadalom. (vak tesztek alatt már a 8k-t sem tudták azonosítani 3 méterről 65 colon)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39861) daneel_hu válasza DVlad (#39859) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mérhető vagy nem, komoly cégeknek vannak ajánlásai a témában pl. THX. :)
Biztos, hogy kísérletek történtek a képátló és a nézési távolságot illetően.

A felbontás / képátló-nézési távolság / és a kontraszt-színtartomány hármasból pont a felbontás a legkevésbé releváns egy mozgókép esetén.
És mégis mi van ebből a hármasból marketing szempontból a legjobban kidomborítva? A felbontás... :)
A 4K/HDR esetében is a HDR számít, a 4K szinte alig. Nem ad semmit hozzá az élvezeti értékhez ez a felbontásnövekedés. Legalábbis a forrásanyagok többségében biztosan nem.

A tévékészülékek sem azért kicsit (voltak eddig) mert ez volt a jó hanem azért mert keveseknek adatik meg nagy cuccost betenni a nappaliba, illetve nem volt megoldható műszakilag a nagy doboz. Moziban sem véletlenül nagy a képátló...

[ Szerkesztve ]

(#39862) hsrasus válasza alaves (#39857) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Plex elérhető rá az áruházában?

(#39863) DVlad válasza daneel_hu (#39861) üzenetére


DVlad
őstag

"komoly cégeknek" :D
A komoly cégeket (részvényeseket) semmi más nem érdekli, csak a profit. A komoly cégek behülyítették a világ népeit mindig valami felesleges fícsörnek beállított dologgal, ha az nagyobb profitot hozott. Ennek a gusztustalan tevékenységnek az eredménye az is, hogy a plazma technológiát kukázták, és minden fronton az lcd-t cicomázták, nevezgették át, hájpolták.
Nem csak otthoni képmegjelenítő vonalon tetten érhető ez a folyamat, hanem kb. bármelyik iparágban. De talán egy kicsit ehhez köthető a megjelenítő technológia vonatkozásban pl. az autó műszeregységek lcd kijelzőjére cserélése, mint opciós extra. A legtöbb esetben miről is van szó? Ugyan azokat az adatokat, sok esetben megtévesztésig élethű módon (kör alakú műszerek mutatókkal) egy világító lcd jeleníti meg (amit jól feltekernek népek, és éjszaka ha ilyet látsz, olyan, mintha egy tv lenne az ölében full fényerőn úgy, hogy nem lát ki tőle az útra) amit korábban precíz, mechanikus, igazi műszerek tettek analóg módon, és ami egy szemnek sokkal kellemesebb, de drágábban előállítható technológia.

(#39864) alaves válasza hsrasus (#39862) üzenetére


alaves
addikt

Nem látom hogy lenne Plex egyelőre Saphi OS-hoz az áruházban.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39865) djpundro válasza alaves (#39864) üzenetére


djpundro
aktív tag

754 es egy gagyi smart tv. Nekem ez van es azert vettem meg mert Oled es kb 470 000 be került a 65 zollos.Netflix jol megy, menüje a hdmi valtasnal lassu.
De ez mind nem erdekel van szat Octagon 8008 beleri külön, 912 lejatszo külön. A CEC jol müködik mindennel. Egyedùl nalam csak a bekapcsolast muszaj elöször a tevet bekapcsolnom es utanna az Octagont. Utanna szepen müködik a tv taviramyitoja minden eszközön.Egy Sony Sounbart is jol kezel ARC on keresztül, meg egy Denon 7.1 hifi t is.
A Pixel eltolast ha valakit zavar akkor az mar egy Autista dolog szerintem.Töbször raneztem a keretre es kurvara nem tudom megertemi kit zavar es miert,? Keretet figyeli, nem a tevet? Pedig kurvara erzekeny vagyok en is a hibakra különben.
Na ja, vannak hibai, de 1400€ ert nagyon jo valasztas volt.
Nem beszelve meg a jo Ambilight röl.Az nem tudja, akinek ilyen meg nem volt.
Nekem ez a 4 ik ambilightes az utolso 7 evben. Szeretem.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#39866) hunspikey válasza daneel_hu (#39861) üzenetére


hunspikey
őstag

Nem igaz!

:DD

Nálunk mobil net van csak - szép helyen lakunk :D - szóval a Netflix 480p-ben kezd, viszont a Dolby Vision azonnal adott. Azt kell mondjam 1080p-ig nézhetetlen. 1440 már jó valamire, de kell a 2160p hogy tényleg olyan legyen - szóval sorry, de az csak a te szubjektív véleményed, másoknak attól még kellhet a valós 4k - ugyanis én nem akarok felbontást látni - legyen a szemem a limit ezen a téren, kár hogy ultra élesen látok.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39867) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Philips 65 oled 804 511.809 Ft MM-ban , ez sem rossz ajánlat .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39868) krx21 válasza daneel_hu (#39861) üzenetére


krx21
nagyúr

A 4K-nak még lenne némi értelme, de az alapvető probléma ott van, hogy jelenleg nincs megjelenítő technológia, ami mozgás közben ne vesztené el a részletek legalább a felét...
A plazma mozgó sorfelbontását a mai napig csak megközelíteni tudja egy jó BFI-s lcd..

[ Szerkesztve ]

(#39869) DVlad válasza krx21 (#39868) üzenetére


DVlad
őstag

Így van.

(#39870) daneel_hu válasza krx21 (#39868) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam nyitott kapukat döngetsz a mozgásmegjelenítés kérdésében. :)
Egyetlen sample and hold sem olyan jó mint az impulzusos. (sajnos)

(#39871) daneel_hu válasza hunspikey (#39866) üzenetére


daneel_hu
addikt

Netflix az "jó" példa igen, a világ legrosszabb 4K-s bitrátájával. :)
Hasonlítsunk akkor inkább UHD Blu-ray és sima Blu-ray anyagokat.
Lehet rossz a szemem, de egy jól kódolt fullhd felbontású anyag HDR-ben nem vesz le az élvezeti értékből az UHD-verzióhoz képest, még 2 méterről sem.

(#39872) rothfb válasza daneel_hu (#39871) üzenetére


rothfb
veterán

Hát ja, a 4k hdr anyagok bitrátája Netflixen fixen 15,5 Mbit. Nem egy világbajnok az biztos.:D

(#39873) alaves válasza djpundro (#39865) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem nem gagyi az OLED754 smart része sem, a Saphi OS más, van olyan része ami a webOS-ban nincs (pl. a belső lejátszó kiírja hogy 5.1 a hang, HDMI jelerősség mérés) és fordítva, kinek mi a prioritás. A képe pedig a csúcs OLED-ekétől sem marad el, a P5 processzor egy igen jó képjelet ad az OLED panelra.
Az OLED754-hez viszonyítva képileg gagyi TV a Q90 és a 9505 is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39874) hunspikey válasza krx21 (#39868) üzenetére


hunspikey
őstag

Már bocsánat de nehogy már azt mondjuk hogy egy OLED nem jeleníti meg az összes sort egy adott időpillanatban. Ha felvennéd egy nagyon gyors 1000 fps + sebességű kamerával akkor látnád, hogy minden frame szépen ki van rakva és tartva. A szemed lustasága okozza hogy nem látod jónak. De mint mondtuk ez emberfüggő. Szerintem sokkal inkább csökkenti a mozgás megélését az ha fals kontúros egy él, mintsem az ha végig ugrál előttem - de ez szubjektív.

A régi crt azért volt jó mert egyszerre kábé 10 sor láttál, ráadásul fals kontúr nélkül ami az emberi szemnek tetszik.

Szóval nem a megjelenítő veszti el :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39875) Callisto válasza hunspikey (#39874) üzenetére


Callisto
őstag

Nos nem rakja ki. Pont ennek bizonyítására vannak szupergyors felvételek.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#39876) Celtis válasza Callisto (#39875) üzenetére


Celtis
veterán

Hanem mit csinál szerinted?
De ha azt mondod van rá szupergyors felvétel is, akkor lássuk!

A sample and hold kijelzők működési elve illetve a látás fiziológiájánk a következménye a mozgókép elmosódása. Van az rtings-nek erről is egy kiváló magyarázó videója. Talán még angol tudás nélkül is érthető.

[ Szerkesztve ]

(#39877) krx21 válasza hunspikey (#39874) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem van erre teszt bluray lemezem, sajnos csak fullhd. (60fps) A helyzet az, hogy egy mozgásjavítás nélküli LCD vagy OLED kb. 300-400 sort tud max megjeleníteni! Bekapcsolt mozgásjavítással ez felmegy 600-700 sorra. BFI-vel kombinálva 900-1000 sor a max.
A teszten egyre vékonyabb párhuzamos vonalakat mozgatnak, ahol már elfogy a TV képessége, ott egybe folyik a két vonal, azaza már nem tudod megkülönböztetni...
A legjobb eredményt az LG 120fps-es demó videóval lehet elérni, de ott is látszik, hogy nagyon messze vagyunk az állókép élességétől. (Itt a szemed képessége nem számít, hisz tudod követni az ábrát, tehát relatíve neked az nem mozog...)

[ Szerkesztve ]

(#39878) Celtis válasza krx21 (#39877) üzenetére


Celtis
veterán

Nézd meg légy szíves te is azt a videót amit belinkeltem az imént.

(#39879) krx21 válasza Celtis (#39878) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt a videót már ismertem. Valahol cáfolja amit írtam? :F

(#39880) Celtis válasza krx21 (#39879) üzenetére


Celtis
veterán

Addig nézd amíg meg nem érted,hogy nem a tv jelenít meg annyit, hanem annyi látszik.
Azon is lehet gondolkodni, hogy a BFI miért javítja a mozgás felbontást, ha többet kell dolgoznia a kijelzőnek, hiszen a képkockák között még fekete képet is meg kell jelenítenie.

Még egy cikk ábrákkal. Hangsúlyozom, hogy én most a gyakorlatilag nulla válaszidejű OLED-re gondolok, a főleg régi LCD-k nagy válaszidejéből adódó elmosódástól most tekintsünk el.

[ Szerkesztve ]

(#39881) krx21 válasza Celtis (#39880) üzenetére


krx21
nagyúr

:F Miért gondolod hogy nem értem?
Pontosan az a helyzet amit te most leírtál,: a lényeg hogy mennyi látszik és a mozgósor felbontás az arról szól, hogy az emberi szem mennyit tud felfogni… (ezért mérik szemmel és nem fényképezőgéppel...)
A BFI-is pont a szem és az agy kapcsolatára, működésére alapszik, ott még kevesebb az információ, de mégis nő a mozgósorfelbontás.
Szerintem egyről beszélünk csak te vagy aki félreértett mondjuk engem… :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39882) Celtis válasza krx21 (#39881) üzenetére


Celtis
veterán

Bocs, de úgy értettem, hogy te vitatod, amit hunspikey - szerintem - helyesen írt.

(#39883) krx21 válasza Celtis (#39882) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem vitatom, de a lényegi szempont mindig az, hogy mit tud felfogni belőle az ember. A fotózott részletek szerintem senkit nem érdekel. :D

(#39884) hunspikey válasza krx21 (#39883) üzenetére


hunspikey
őstag

Na és pont itt jön a képbe az hogy nem vagyunk egyformák. Ami neked egy elmosódott szar az nekem teljesen rendben van. Ami neked teljesen rendben van (pwm képalkotás) az nekem egy fals kontúros homály.

Az élet így szép :C

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39885) rothfb


rothfb
veterán

Érdekesség azoknak akiket érdekel a Miniled-Qled-Oled összehasonlítás, illetve akiket érdekel milyen Vincent maszkban. :DDD
link

(#39886) chros


chros
őstag

Az uj 2020-as LG Oled-ek arazasa Nemethonban: [flatpanelshd]
Nagy arcsokkenes nem lesz (az uj kinai gyar meg mindig nem indult el), bar a nyito arak ~300-500 euroval (a 77" 1000-el) olcsobbak, mint tavaly.
A rollable RX ara: 60.000 euro!!! :D

Azaz, ha nagy valtozasok nincsnek kepminoseget tekintve a 2019-hez kepest, akkor a tavalyiakat kell ismet venni.

(#39885) rothfb: koszi, ranezek, ha lesz ra ido.

(#39887) adamssss válasza chros (#39886) üzenetére


adamssss
veterán

Alakul ez. Miden évben kicsit olcsóbb.

A ZX (8K) sem lesz olcsó 20 000 euro a 77 és 30 0000 a 88. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39888) krx21 válasza adamssss (#39887) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha most átszámolod forintra és még ahogy alakulhat a forint, biztos olcsóbb lesz? :U

(#39889) chros válasza adamssss (#39887) üzenetére


chros
őstag

:) A 8k-nak semmi ertelmet nem latom addig, amig nem lesz hozza sok (!) tartalom, es valszeg akkor is csak a 77"-es meretnel.
Epp a minap jutott eszembe, hogy manapsag kb 50-50%-ban nezek 1080p es 4k HDR (Netflix, Amazon, BD, webrip) tartalmakat, csak igy van ertelme a nagyobb felbontasnak. Amig nincs ilyen mertekben tartalom, addig csak marketing a dolog :)

(#39890) ChoppR


ChoppR
tag

Sziasztok !
Eddig az LG CX48"-ra vártam , de 1800 EUR szerintem kicsit túlzás (szerintem).
A tavalyi modellek közül melyik jobb, a B9 vagy a C9? (55")

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#39891) chros válasza ChoppR (#39890) üzenetére


chros
őstag

Ha kicsi az arkulonbozet, akkor mindenkepp a C.

(#39892) Pro Koryak válasza ChoppR (#39890) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jók ezek az árak kiindulásnak, hiszen tavaly ilyenkor az 55" 700e felett nyitott!

(#39893) ChoppR válasza chros (#39891) üzenetére


ChoppR
tag

Köszi. 399e a C9, kb 50e-vel több, mint a B9. Az ár még belefér, csak le kell mérnem a polcot, hogy befér-e, mert nem akartam ekkorára váltani a 43"-as LCD-ről. Ha passzol, akkor nem várok tovább a CX-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#39894) dh66e válasza ChoppR (#39893) üzenetére


dh66e
veterán

Maximum 50-nel lesz olcsóbb mire kifutó lesz és lehet hogy már visszavitt vagy bemutató darabot fogsz ki.
Böhöm nagy lesz előszőr ,de pár nap és már majdnem kicsi ha melslattyogsz egy 65" mellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39895) Jakesz válasza dh66e (#39894) üzenetére


Jakesz
őstag

Online rendelésnél feltüntetik, hogy visszavitt vagy bemutató darab? Mert volt a Mediában Philips OLED 290 ezerért, ami gyanúsan jó ár egy oledért. Nem-e ilyesmi miatt árazták le ennyire?

(#39896) dh66e válasza Jakesz (#39895) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha korrektek akkor jelzik!
A csomagolást mindenképpen alaposan ellenőrizni kell alul felül nincs e átragasztva a gyári ragasztás valami mással.

(#39897) Celtis válasza Jakesz (#39895) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, azok az MM Outlet termékek. Írják is, hogy bontott vagy sérült csomagolású. Ha jól emlékszem, az a TV is ouletes volt.

Outlet kategóriánkban az alábbi termékekkel találkozhatsz:
csomagolássérült/hiányos csomagolású;
esztétikai sérült (karc, horpadás, elszíneződés);
tartozékhiányos;
beüzemelt, kipróbált;
tartósan, maximum 60 napig használt;
refurbished – javított, felújított termékek.

[ Szerkesztve ]

(#39898) adamssss válasza chros (#39889) üzenetére


adamssss
veterán

En sem csak beirtam hatha valakinek segitek a dontesben ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39899) daneel_hu válasza ChoppR (#39893) üzenetére


daneel_hu
addikt

1 hétig fogod nagynak érezni, aztán sajna minden jót meg lehet szokni. :( :D
Az 55 is csak addig lesz nagy amíg látsz egy 65-öst, aztán az is csak addig amíg nem találod szemben magad egy 77-essel. (utóbbihoz képest sajnos a 65 colos is szánalmasan kicsi) ;]

(#39900) Jakesz válasza dh66e (#39896) üzenetére


Jakesz
őstag

Elég szomorú, hogy ez korrektség kérdése. Simán törvényileg kötelezni kéne az üzleteket, hogy ezt megtegyék. Nem azért vásárolok neves és drága üzletekben, hogy benne legyen a pakliban, hogy használt cuccot kapok. Mert ilyen alapon vásárolhatnék aprón is, jóval kevesebbért. Mert tudjuk, hogy mennyit esik egy termék ára már a kicsomagolás után is.

Celtis:
Nem volt semmi ilyesmi kiírva, szóval leírás alapján újként volt hirdetve. Csak az ár miatt volt gyanús, főleg, hogy fél éves sincs még a tv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.