Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) Ear001 válasza Sinesol (#82235) üzenetére


Ear001
addikt

Szép ábra, kár, hogy semmi köze a valósághoz. :C

[ Szerkesztve ]

(#82252) Zoliee válasza Sinesol (#82247) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nekem a IV van, és elég alaposan körbe jártam a témát vásárlás előtt.
Arra jutottam, hogy mindkettőben a balanced armature, az 50mm dynamic driver, a kábel, a fejpánt teljesen, a csészéknek meg az alakja/mérete/formája ugyanaz.
A különbséget a fejpánton az embléma, illetve a csésze anyaga adja: a IV full ABS, a VI ABS+metal.

(#82253) a.gabriel válasza Sefter (#82249) üzenetére


a.gabriel
tag

Nézd ahogy én látom ezen a lengyel honlapon ott a IV >150.440Ft és a VI > 229.650Ft.
1 zloty 79,21Ft
Mondjuk, most nem láttam akciót ezekre

A minőség az nem véletlen!

(#82254) ferzoli válasza sNk77 (#82246) üzenetére


ferzoli
Ármester

Fericske hallotta kb a teljes Sonorous szériát és emlékeim szerint azt mondta, hogy a 3-4 után a 6 egy jelentősebb lépcső hangban. A következő fejes talin talán lesz lehetőség összehallgatni őket. :)

(#82255) Zoliee válasza ferzoli (#82254) üzenetére


Zoliee
senior tag

Szerintem mindenki belátja: a driver mögött a műanyag vs alumínium nem elhanyagolható különbséget okozhat a kapott hangban.
Viszont az is tény, hogy a felhasznált anyagok alapján nagy az árkülönbség a két fejes között.
Jó ötlet összehallgatni, részemről rendben. :)

(#82256) fericske válasza ferzoli (#82254) üzenetére


fericske
addikt

A Final hangsúlyt fektet a rezgéscsillapításra, ami ugye eléggé fontos a lecsengésekhez, a torzításmentes megszólaláson túl. Nem feltétlenül a hangszórókkal operál ezért, hanem a tokozással.
A 3-asban, ha jól tudom olyan titanium hangszóró van (nem biztos, hogy ugyanaz) mint a 8-as vagy 10-esben (vagy mindkettőben?).
Hangra a 6-os, a 4-es kifinomultabb változata. A 2x-es ár nem feltétlenül indokolt, de ez van.

(#82257) Sefter válasza a.gabriel (#82253) üzenetére


Sefter
veterán

mert kb 3 napig akciózták majd féláron
a 4 volt 900 zloty a 6 meg 1300

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#82258) milkabrams


milkabrams
őstag

Érdemes ~8000 forintot kiadni egy furutech 6,3-3,5 átalakítóra, vagy csak parasztvakítás és [ez] is megfelel? Mindez egy he560 és chord mojo mellé.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82259) fehér_ember válasza milkabrams (#82258) üzenetére


fehér_ember
addikt

Eről már volt szó, hogy az ilyen kicsiről nagyra átalakítók elég sérülékennyé tehetik a 3,5-es aljzatot. Szóval a nagyon kiálló nehéz merev fém helyett akár egy [ilyen] gyári sennheiser átalakítót használni. Persze csak ha nem idegenkedsz a plusz kábeltől.

[ Szerkesztve ]

(#82260) s4tch válasza milkabrams (#82258) üzenetére


s4tch
veterán

Én sem vennék ilyen átalakítót. Vagy másik kábelt kerítenék, vagy egy olyasmi toldást, amit fehér_ember kolléga javasolt.

(#82261) Sefter válasza sNk77 (#82237) üzenetére


Sefter
veterán

ha megunod írj rám... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#82262) milkabrams válasza fehér_ember (#82259) üzenetére


milkabrams
őstag

Minőségromlástól nem kell tartanom?

s4tch: A gyári kábel pont jó, kaptam hozzá valami triton audio 3,5-ös kábelt de az ezüst-réz kombi kissé világossá teszi, a hozzá való madzagokra meg nem szeretnék még 50k+ kiadni.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82263) fehér_ember válasza milkabrams (#82262) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én még nem hasonlítgattam (be sincs járatva, mert annyira nincs szükségem rá); sokat biztos nem számít. Az is megoldás ha egy ilyenre lecseréled a gyári csatit.

[ Szerkesztve ]

(#82264) milkabrams válasza fehér_ember (#82263) üzenetére


milkabrams
őstag

Forrasztgatni nem akarom, megremdeltem a sennheisert.

Jól gondolom, hogy ide már illene valami a mi jobb mint a Mojo, esetleg kezdjek gyűjtögetni egy Hugora?
Sajnos mindenképp mobilis megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82265) fehér_ember válasza milkabrams (#82264) üzenetére


fehér_ember
addikt

Gőzöm sincs hogy egy 560-ast milyen mobil megoldásról lehet elfogadhatóbban meghajtani (pl. milyen DAP-ról).
Igazából azt sem tudom hogy ha valami asztaliról meg van "rendesebben", akkor mennyire bejövős.
Majd mások segítenek.

(#82266) milkabrams válasza fehér_ember (#82265) üzenetére


milkabrams
őstag

Bocs, a kérdést mindenkinek szántam, de csak későn jutott eszembe.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82267) Zanik


Zanik
addikt

Kis önajnározás Austrian Audio részéről:

https://austrian.audio/6-reasons-why-austrian-audios-headphones-are-driving-things-forward/

Nagyon kiváncsi lennék amúgy az Hi-X55-re, mert jól összerakott cuccnak tűnik, de most nincs fölös 100ezrem rá. Meg amúgy is nyitott-párti vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82268) a.gabriel válasza Sefter (#82257) üzenetére


a.gabriel
tag

Gondoltam hogy ez lehetett az árak mögött.
Legközelebb ha újból akciós lesz, érdemes lenne kimenni érte.
Szállítási címnek meg megadni egy szállás címet :DDD

A minőség az nem véletlen!

(#82269) milkabrams


milkabrams
őstag

Azt vettem észre, hogy mintha lenne valami, amiről visszaverődik a he560 kifelé ható hangja, olyan mint mikor lefogom a kezemmel a csésze külső részet, csak nem olyan intenzíven. Van valakinek ötlete mi lehe az, talán a fémrács mögött lévő háló féle anyag?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82270) Sefter válasza a.gabriel (#82268) üzenetére


Sefter
veterán

Gondolkoztam, hogy kimegyek fapadossal.. :DDD
De a kommunikációjuk alapján nem mertem elindulni, mi van ha mire odaérek elfogy..

Psn ID: sefter_hun

(#82271) a.gabriel válasza Sefter (#82270) üzenetére


a.gabriel
tag

Igazából én már vásároltam úgy, hogy az eladó címére én küldtem oda a DPD-t. Neki csak át kellett adni a cuccot.
Ja és az egészben az a legnagyobb happy, hogyha itthonról rendeled meg a szállítást magadnak, akkor olcsóbban jöttem ki, mintha az eladó rendelte meg ezt a szállítást ugyancsak a DPD-től!

A minőség az nem véletlen!

(#82272) sNk77 válasza Sefter (#82261) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ahhoz először megkéne szeretnem. :DDD Néha nagy meglepetést tud okozni, de nem volt meg a hű de jó érzés eleinte. Szerintem nem éri meg az újonnani árát, főleg azzal a gyári párnával. És akkor egy elfogadható párna is rá 80-100 eur külföldről, meg egy hozzá passzoló kábel is 50-90 ezer forint és már meg is vagy. Ja, és ha még esetleg a DAC od nem passzol, hát istenem. :DDD

nádpálca

(#82273) Dorien válasza sNk77 (#82272) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem a Sonorous (Pandora Hope) IV is amolyan vegyes feeling volt a gyári párnával. Alul-felül hihetetlen információmennyiséget zúdít az emberre, ami eleinte elkápráztat, de egy idő után fárasztó tud lenni. Szerencsére a Sonorous III viszont megtáltosodott a Final A párnától, az eredetileg nyugis, lekerekített hangja, pont kellő izgalmat kapott a mélyekben / magasakban, így nem is volt kérdéses, hogy melyiket tartom meg.

Többen a Final C párnát ajánlják a Sonorous IV-hez és VI-hoz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82274) Sefter válasza sNk77 (#82272) üzenetére


Sefter
veterán

Basszus lassan nem marad ebben a kategóriában zárt fejes, amit nyugodt szívvel meg mernék venni...
Beyer t5p 2 hangra tetszik, sokan anyagminőségre panaszkodnak (300k-ért ne máááár..)
Focal Elegia erősen mélyhiányos...300k :U
Ezek szerint Final-al is "játszani kell", hogy élvezhető legyen 200k
Shure 1540 szintén anyagminőség gondok, meg a hangja is a leggyengébb a fentiekből...

Merre induljak? 300-ig elmennék árban, ha kiveszem a dobozból és boldogság van...csak zárt játszik

Psn ID: sefter_hun

(#82275) fericske válasza Sefter (#82274) üzenetére


fericske
addikt

(#82276) Sinesol válasza milkabrams (#82264) üzenetére


Sinesol
veterán

Elvileg 33ohm mellett 400mW-ot tud a Mojo, ami elégnek tűnik.
Mondjuk 120dB peak mellett 1W-ot is megeszik a He560, bár nem tudom mennyire életszerű használat, de végülis lehetnek néha ilyen kiugró értékek bizonyos zenéknél bizonyos körülmények mellett.

Hordozhatóban ami jóval erősebb, az iFi iDSD Micro Black Label, az 1,7 W-ot is tud 33ohm mellett, ott biztos nem lesz semmi limit. Mondjuk a mérések szerint valamivel gyengébb technikailag mint a Mojo, de még így is bőven elég jók az értékei.

Sefter: Az Aeon Flow-t egyik legjobbnak mondják a kategóriájában, plusz ott vannak a Fostexek, Denonok, azok is elég jó mélyekkel rendelkeznek. Kicsit drágábban ZMF Eikon, ez is biodinamikus driver, mint a Fostex és a Denon. Ha jól emlékszem amugy a Denon Th900-at emlitik sok helyen mint ultimate bass headphone-t, bár magasból is van benne jó adag.

[ Szerkesztve ]

(#82277) sNk77 válasza Sefter (#82274) üzenetére


sNk77
aktív tag

Lehet jó az, szokni kell (a párnát). Nincs kis fejem szerintem, de, hogy a gyári párnával már az is csoda ha a fejemen marad mert olyan nagy darab fejes. Ha választanom kéne a Sennh 6-os széria szűkössége és e között akkor egyértelműen a senn táguljon ki idővel. A lawton bőrrel jó, néha igazgatni kell, 1540-es párnákkal egyértelműen stabilabb és kicsit idegesítőbb hangja lesz, de inkább ezzel használom mégis. DAC egyébként: Korg dac100, erősítő: Gustard H10, Supra USB meg Neo Oyaide D+ Rca Class S.

Hát figyelj, ha megjön a Modi3 dac mellé (remélem ezzel hjobb lesz), meg az átfaragott réz kábel és mondjuk használtam így is 1-2 hetet kölcsön adhatom. A többit privátban, ha érdekel. :)

Modi3-ról egy szót nem olvastam egyébként, kiváncsi vagyok képes vagyok-e megkülönböztetni a korgtól. :DDD Ekkora audiofil vagyok igen.

nádpálca

(#82278) Sinesol válasza Sinesol (#82276) üzenetére


Sinesol
veterán

*Fostex Th900, nem Denon.

(#82279) s4tch válasza Sefter (#82274) üzenetére


s4tch
veterán

Ezeket hallottad is?

(#82280) fehér_ember válasza Sefter (#82274) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem a muzix-nál is hallgatózhatsz, mondjuk az Ultrasone Signature DXP-t :) .
Kácsánál pedig a Furutech ADL H128-ast. Emlékeim szerint ez utóbbi is jó hangú, csak nekem sajnos elviselhetetlenül melegem volt benne, emiatt nem tartottam meg (és még talán annyi, hogy a kábel kicsit beviszi a zajt ha mozog/súrlódik).

[ Szerkesztve ]

(#82281) Sefter válasza s4tch (#82279) üzenetére


Sefter
veterán

Final kivételével igen.

Sinesol:
nem vagyok basshead, csak nem szeretem, a vékony hangot :B
A kiegyenlítettebb hangot szeretem. Fostex nem az én világom, többit megpróbálom meghallgatni, köszi!

sNk77:
Nem gondoltam, hogy ez ilyen “batár” fejes. Ha még aktuális, keresni foglak, köszi :R

fehér_ember:
utánuk nézek, köszi

Psn ID: sefter_hun

(#82282) Dorien válasza Sefter (#82274) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: AVX aprón van ATH-A1000Z (90k), Final S. II (70k) + megveszed rá a kolléga Final A párnáját - ezt a kombót ugyan nem hallottam, de a III-ból kiindulva nem lehet rossz... Meg a Beyer DT1770 Pro-t is szokták szeretni. Sötétebb hangú fejes, mint az A1000Z.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82283) Zanik válasza Dorien (#82282) üzenetére


Zanik
addikt

Az az A1000Z itt a hardveraprón is fenn van: [link]
Amúgy ismerem az eladót, az egyik kollégám. Megbízható. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82284) Sefter válasza fericske (#82275) üzenetére


Sefter
veterán

Hallottad? Jó cucc?

Dorien:
AT fejesem nem lesz, nem tetszettek még a 2000-es szériában sem :B
Az a Final nagyon túlárazott, 45-50 körül lenne reális szerintem (45 volt avx-en nemrég). Ennél a szintnél azért feljebb nézelődöm. Azért köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#82285) Dorien válasza Zanik (#82283) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem böszme jó fejhallgató ennyiért. Főleg valami sötétebb forrásról. De igazából nem válogatós, kb. mindenről szépen szól. Igazán ütős, hangfalszerű basszusa semmiről sem lesz, de amit ad, azt nagyon feszesen, definiáltan teszi. Izgalmas hang, amolyan arany középút a relax és az agresszív hangzás között, nagy térrel. Meg jó ránézni, kézbe fogni, nagyon mutatós darab, jó anyagokból.

Sefter: Azért nem Mustang árazását kellene alapnak venni a Final fejeseknél, hanem kb. a dupláját. Ez amolyan "1x volt Budán kutyavásár" sztori volt. :)

ATH-ból nincs 2000-es széria. Van A2000X, A2000Z, AD2000, AD2000X - ez 4 különböző széria, más hangzással. Meg szérián belül is eltér a hangzás.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82286) p76


p76
senior tag

Mi a Sennheiser HD6XX antitézise hasonló árkategóriában?
Valami energikus fejhallgatóra gondolok.
Én nagyon jó fejesnek gondolom a HD6XX-et, de azt bevallom hogy néha el szoktam szundikálni a hallgatása közben. :)

(#82287) #56474624 válasza p76 (#82286) üzenetére


#56474624
törölt tag

Beyerek?

(#82288) fehér_ember válasza p76 (#82286) üzenetére


fehér_ember
addikt

Más cucc kell alá és lehet megváltozik.
Nekem a Sennheiser HD 660 S lett más a TC Impact Twin + Teac Ha-501 párosról (+ isotec tápkábelek). Eddig sem volt gond a részletekkel, de mostmár tényleg mindent megmutat + a mélytartomány is differenciáltabb lett, illetve mégmélyebbre megy. Ráadást mostmár nem is nevezhető sötétebb hangzásúnak.
Mostmár inkább az a baj vele hogy nem lehet nyugisan hallgatni vele semmit. Kicsit fárasztó lett, tehát valahol van benne "torzítás"; viszont állandóan jár a lábad a hallgatása közben. Így inkább a dance-esebb zenékre a nagyon jó; persze alapból is barátjuk volt.
Eddig kicsit álmosító volt (legalábbis hosszab etapnál), mostmeg azonnal felpörget (nem hagy ellazulni egy pillanatra sem). Az erősítő lehet a ludas ;)

[ Szerkesztve ]

(#82289) ribizly válasza p76 (#82286) üzenetére


ribizly
veterán

<TROLL>
A narkolepszián nem segít egy másik fejes. :N ;]
</TROLL>

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82290) fericske válasza Sefter (#82284) üzenetére


fericske
addikt

Igen, szinte az összes Kennertont.
Jó cuccok. Szokott jönni, hogy veszek egyet, csak vannak már jó fejeseim és lebeszélem magam róluk. :D
Eléggé kiegyenlített.
Gyors, feszes, részletes hang. Nem túltolt, de részletes mélyek, testes közepek, nem túl csilingelő, de jó magasok. Általában testes hangzás, jó hangszerhangokkal, énekhangokkal.
Jó térérzetet ad.
Könnyen hajtható.
A Kennertonok kivitelezése példás minőségű.
Van egy Kennerton hangzás. Én rockosnak nevezem. Nem olyan élmény mint egy Amiron Home :)

(#82291) -Skylake- válasza fericske (#82290) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ranezesre , meg az alapjan amit leirtal jol veszem ki, hogy olyasmi hangzasa van mint a Klipsch cuccoknak ? Nem ismertem amugy ezt a markat, de valami eszemeltlen szep fejesek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#82292) Attipatti válasza p76 (#82286) üzenetére


Attipatti
tag

Én az LCD- k irányában nézelődnék. :-) Nekem is ez volt a bajom a 6xx-el. (Kicsit sótlan)

(#82293) fericske válasza -Skylake- (#82291) üzenetére


fericske
addikt

A Klipsch-től csak a Heritage fejest hallottam. Tónusa hasonló. Kiegyenlített, melegebb hangzás, se nem világos, se nem sötét.
A Kennertonok pörgős fejesek, planáros jellegű gyorsaság jellemzi őket.
Inkább "agresszív" mint nyugis hangzás a Kennerton hang. Rockos :)
Szerintem jó, egyedi hangzású cuccok.
Komolyzenéhez hangolják őket, szóval van technikális tudásuk. Jellemzően csöves erősítőkkel demózzák őket.

(#82294) Sefter válasza Dorien (#82285) üzenetére


Sefter
veterán

Azokról beszéltem, hallottam az X végűeket,nagyon nem az én világom :)
Mustang árazása kb a külföldi beszerzési árak..(sokan ebay-os cuccokon nyerészkednek avx-en)

fercsike:
Ez jól hangzik, utána olvasok, köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#82295) Zanik válasza Dorien (#82285) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem nem kell bemutatnod.
Az egyetlen baj, hogy otthoni zenehallgatásra én a nyitott fejeseket preferálom. Kivéve konzol gaming, oda egy Cloud II van rendszeresítve.

Ha lenne most 90k-m, akkor talán egy Hi-X55-öt kipróbálnék, mert kiváncsi vagyok mire jutottak az exAKG-sok, de már így is túl sok fejes van itthon, és nem akarok rosszban lenni az asszonnyal emiatt. :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82296) s4tch válasza Sefter (#82281) üzenetére


s4tch
veterán

Értem. Akkor neked tényleg valami legalább enyhén mélykiemelt cucc kellene, ugyanis az Elegiában van mély rendesen, és még erőmű sem kell alá. Az pont egy kiegyenlített hang; lehet, hogy így kevésbé tűnik hangsúlyosnak a mélytartomány.

- Fericske Final VI megoldása szerintem megér annyi mókolást, amennyit ő említett (kábel + párna, ha jól emlékszem). Az talán a legjobb zárt fejes, amit eddig hallottam.
- Az Ultrasone Signature DXP se rossz, sőt: kemény, gyors, enyhe V hangkép, de szó sincs arról, hogy ne lenne közepe, inkább a magas aljából hiányzik, ami csak akkor lehet zavaró, ha sok fúvóst, vonóst hallgatsz. Az is könnyű, kényelmes, már-már hordozható méret, és oda sem kellenek a kilowattok.
- A Denon D7200/D5200 szintén javasolt. Az 5200-at még nem hallottam, 7200 volt egy darabig, kicsit bánom is, hogy eladtam. Meleg, mélydús, de nem basshead fejes, szép közepekkel, sima magas tartománnyal. Kényelmes is: nagy, puha párnák, jól elosztott tömeg, 6-8 óra után sem fájt viselni. Egy apró bajom volt vele: a sebesség.

(#82297) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

szükségem lenne 3.5-ös mono jack csatlakozóra a fejhallgatóhoz. A fejes egy AudioQuest NightOwl, és a bemenete szűkített, ezért a hagyományos jack-ek nem férnek bele. Tud valaki ajánlani pár gyártót, akinél elképzelhető, hogy van ilyen mini, vékonyabb kivitelű dugó?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#82298) Zanik válasza MCGaiwer (#82297) üzenetére


Zanik
addikt

Kácsa-audionál van ilyen: [link]

Esetleg Thomann.de-n: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82299) Bodz válasza MCGaiwer (#82297) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pl Alin tonnaszámra találsz.

(#82300) MCGaiwer válasza Zanik (#82298) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Kácsánál voltam, mind túl vastag.
[Ez a gyári kábel]
Ehhez hasonló kellene.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.