Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) #56474624 válasza Dave™ (#81443) üzenetére


#56474624
törölt tag

Főleg? Én nem nagyon vagyok elragadtatva a nyitott AKG-k terétől, szerintem egy rakás fos az egész. Épp tegnap néztem meg a tér terén sokak által istenített K702-t. Szerintem az egyszerűen nem tér. Nagyságot én nem érzékelek azon, különösen mélységet nem, csak valami totális káoszt.
Maiai közül egy DT880 tere szerintem összehasonlíthatatlanul jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#81452) Dave™ válasza ribizly (#81445) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, csak nem 130 dollárért. Ennyit meg már csak azért sem ér meg, mert ennyiért rendszeresen szokott lenni K712 Pro warehouse deal. Na meg ennyiért kap K6XX-et is.

Ba cy lus: az volt a kiindulási alap, hogy tetszik neki a Q701 tere és hangképe. Ahhoz képest egy HP 50 nagyon zárt, a szó minden értelmében. Egy MSR7 vagy egy A1000Z is zárt, de ezek sokkal nagyobb térrel rendelkeznek (főleg az utóbbi).

[ Szerkesztve ]

(#81453) paler


paler
aktív tag

Egyébként érdekes ez a Q701 mert pár zenében szépen telteten szólalnak meg a mélyhangok is pl. ebben is Jennifer Warnes - Way Down Deep :F (természetesen nem YT vagy mp3-as zenéket hallgatok, hanem FLAC-et)
De több zenében pedig hianyèrzetem van :P

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81454) paler válasza Dave™ (#81452) üzenetére


paler
aktív tag

Természetesen nem ragaszkodom az AKG-hez, csak ebből tudok most kiindulni. Ha van izgalmasabb hangú fejes más markaból is, akkor az is érdekkel. ;)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81455) #56474624 válasza Dave™ (#81452) üzenetére


#56474624
törölt tag

az volt a kiindulási alap, hogy tetszik neki a Q701 tere és hangképe.

Az egyik, igen, ez volt, a másik meg ez:
Most kezdek komolyabban foglalkozni a fejhallgatós témával. Tehát kezdőknek számítok meg ezen a fronton.

A DT880-nal való tapasztalat után már lehet nem az AKG-k "tere" lenne számára sem a követendő.

(#81456) OPiiPO válasza gubabela (#81442) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egészen kitűnő választás az Amiron :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81457) Dorien válasza paler (#81438) üzenetére


Dorien
veterán

Eléggé más világ a Q701, a DT770 Pro, meg a Focal Spirit One S is. Utóbbi pl. térben elég szűkös, de amit ad, az annyira egyben van, hogy teljesen bele tudok feledkezni a zenébe vele. Az xDuoo X2 DAP-omhoz elképzelni sem tudok jobb hordozható fejest. A Q701 és DT770 Pro meg kimondottan otthoni / stúdiós fejhallgatók. Kényelmesek, plüss párnával, nagy térrel, de nem igazán hordozásra, utazásra valók. A DT770 Pro (főleg a 80 ohmos) több mélyet ad a Q701-nél, inkább a közepek szorulnak nagyon enyhén háttérbe. Populáris, enyhe V karakter, míg a Q701 inkább a közepekre és magasokra fókuszál és ezt kombinálja egy extrém nagy térrel, ami néha elkápráztat, de zavaró is tud lenni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81458) Sinesol válasza paler (#81454) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyitottak terén érdemes számításba venni a Sennheiser HD 650-et, vagy 6XX néven a Massdropos verzióját, ha számottevően vastagabb hangot, több mélyt akarsz, bár a tere az nem túl nagy, de jobban egyben van a hangja, mint a Q701-nek.

Esetleg ott van még a Beyer DT990, ami V karakter, emelt mélyekkel és eléggé hangsúlyos magaskiemeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#81459) Wendelke válasza Dorien (#81457) üzenetére


Wendelke
senior tag

"Az xDuoo X2 DAP-omhoz elképzelni sem tudok jobb hordozható fejest."

Milyen fejesekkel próbáltad még? Korábban nézegettem én is ezt a DAP-ot, de csak 32 ohm-ra van megadva a kimeneti teljesítménye.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#81460) sNk77 válasza paler (#81449) üzenetére


sNk77
aktív tag

Szerintem a mai külső erősítők közül már mind csak jobb lehet, erősebb. Persze nem minden a nyers erő, de azért néha furcsán nézem ezeket a dac/ampokat, hogy van rajtuk jck kimenet. Nálam az a kategória, hogy mi a fenének rakták bele, lett volna inkább csak DAC, és akkor kicsivel olcsóbban hozzá jutunk. Én biztos a DAC része miatt venném (mármint én biztos nem mert sabre). Biztos kényelmes és a gyártó se gondolta, hogy ez mindenre elég, csak mégis legyen benne. Valakinek meg még sok is, ha éppen olyan fejhallgatója van.

Konkrét típusok ajánlására vannak itt sokkal hozzá értőbb emberek. :) A Heed Canampot szokták ajánlani ezek mellé a szinergia miatt, a K701 mellé még a hivatalos Heed oldalon is. Úgy tudom az/ezek mellé tervezte a gyártó.

nádpálca

(#81461) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok, kene egy kis segitseg, mert total homaly nekem ez a tema.
Egy BTs fulest szeretnek venni:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Csak otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Csak TV nézésre. Fontos, hogy Bluetooth-os kéne.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 25e Ft.-ig max.
4.) Új vagy használt? Új.
5.) Circumaural vagy supraaural? Ebben a kérdésben bizonytalan vagyok. Jó lenne látni mind2 típusból egyet.
6.) Zárt vagy nyitott? Mind1.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Semmi extra kivánságom nincs csak annyi, hogy halljam a TVt ha az asszony a konyhába csörög vagy a gyerekek üvöltöznek, de azért ha hozzám szólnak azt is!
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Samsung TV.

(#81462) pulutodurumo válasza cybermage (#81461) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ide tessék átfáradni, összefoglaló ugyan nincs, de az utolsó 2-3 oldal valószínűleg elég információt ad.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81463) Dorien válasza Wendelke (#81459) üzenetére


Dorien
veterán

Vagy 20-30 fejessel. Hadd ne írjak listát. :) Viszonylag könnyen hajtható fejhallgatókhoz nagyon jó és olcsó DAP.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81464) tomyka74 válasza Sinesol (#81458) üzenetére


tomyka74
senior tag

A Sennheiser HD 650 és a 6XX az ugyanaz csak a 6XX Massdropos "akció" ? Végül is mindegy melyiket veszi az ember? Bocs de ez még nekem nem tiszta mert én is ilyet szeretnék a mostani HD569 utódjának.

(#81465) Dorien válasza tomyka74 (#81464) üzenetére


Dorien
veterán

Más a kábel és a festés, minden egyéb ugyanaz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81466) tomyka74 válasza Dorien (#81465) üzenetére


tomyka74
senior tag

Köszi akkor amelyiket hamarabb kifogom "szebb" árban azt vesszem.

(#81467) sNk77


sNk77
aktív tag

A segítségeteket kérném,

milyen az msr7 egy k712höz képest? Könnyebben hajtható? Ha már hasonló karakter és egy composit kis dac kártyával elég neki örülnék.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#81468) Dave™ válasza sNk77 (#81467) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az MSR7 bármiről elmegy, de a magasba húzó forrásokat nem szereti, egyébként elég lineáris. Nagyon jó felbontása van, feszes és jó mélyei, nagyon jó magas tartomány, enyhe középmagas emeléssel (forrástól függ zavaró-e vagy sem) zárthoz képest egész jó tere, kicsi, hordozható. A K712-t még nem hallottam, néhány rokonát igen, azok alapján sokkal nehezebben hajtható, sokkal nagyobb térrel, kevésbé kiegyensúlyozott (amiatt is van nagy terük ezeknek az AKG-knek mert picit játszanak a tartományok egyensúlyával) és valószínűleg jóval kényelmesebb is (nyitott meg jóval nagyobb). Igazából eléggé eltérő előnyeik meg hátrányaik vannak, nem hiszem hogy egymásnak alternatívái lennének, annyi a közös pont hogy mindkettő fejhallgató.

(#81469) Kohautech válasza sNk77 (#81467) üzenetére


Kohautech
junior tag

Egy ath-m70X fejest próbálj ki ha tudsz, számomra egyértelműen jobb mint msr7, mikor egymás mellett össze lett hallgatva, és irtó kényelmes .

(#81470) Dave™ válasza Kohautech (#81469) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor már nem sokkal drágábban ott az R70X, még kényelmesebb és még jobb.

Egyébként nem hallottam még az M70X-et, de sok helyen mély hiányosnak írják. Az MSR7 forrástól függően még éppen nem, vagy abszolút nem az.

[ Szerkesztve ]

(#81471) Ryu


Ryu
tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném! Zanzásítva:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Csak otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Csak zene hallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 50 ezer
4.) Új vagy használt? Mindegy
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Nyitott (vélhetően, lásd lent)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Elvárás; nyílt hangzás, normál mélyek. Zavar; zárt hangkép, hiányzó mély, túlságosan éles magasak.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Pc, Dac, Headamp.

Bővebben:

Adottak következő lehetőségeim zene hallgatáshoz:
-Pc (Foobar - 16/24 bit Flac)
- Fiio E7 portable DAC
- SMSL Sanskrith 6th DAC
- SMSL Sap-8 headamp
- BRAVO v2 headamp
- AKG K240 sextett
- HyperX Cloud

Ezeken a következő stílusokat hallgatom :
- rock
- hard rock/metál (symphonic)
- kevés pop/elektronikus zene

Sok-sok hallgatózás és ide-oda váltogatás után, teljesen elveszve, de úgy érzem, hogy az AKG egész nyitott hangzást ad, viszont basszus már kevés az ízlésemnek. Cloud rendben lenne, de nagyon zártnak érzem benne a zenét, minden ott van egyben előttem, nehéz koncentrálni a hangszerekre, vagy bármi másra.

Kellene valami irány, hogy mi az a fejhallgató amivel előrébb lennék és esetlegesen még kategóriát is lépek? Csendes olvasgatok egy jó ideje és mindennemű tapasztalat nélkül, személyes benyomások és leírások, frekvencia görbék alapján gyűjtöttem össze, amik érdekesek voltak számomra:

- Beyerdynamic DT990 Pro (a mélye és az érdekes közép és magas tartománya ragadta meg a figyelmem)
- Beyerdynamic DT880 Pro (bár ez már büdzsé felett van)

- HIFIMAN HE4XX (bár érdekelne, de félek, hogy túlságosan zavarná a környezetem)
- AKG K612 Pro (AKG-m már van, persze sokkal régebbi)
- SENNHEISER HD 58X JUBILEE (fogalmam nincs a sennheiser-ről)
- Sennheiser HD579

A segítséget előre is köszönöm!

(#81472) Exodius válasza Dave™ (#81470) üzenetére


Exodius
őstag

Az R70X milyen?

(#81473) Kohautech válasza Dave™ (#81470) üzenetére


Kohautech
junior tag

R70x is meg volt hallgatva, (sőt az összes audio technica fejes majdnem) egy demo nap alkalmával . de az nagy csalódás volt, főleg annyiért amennyibe kerül . Abból a kis “csapatbol” akik akkor jelen voltak egybe hangzó vélemény alapján m70X volt a legjobb a zártak közül , nyitottak közül meg ad1000x. R70x kb a 40k kategóriában “lenne” a helye a hallottak alapján .

(#81474) sNk77 válasza Dave™ (#81470) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nekem éppen k712, k702 van, és előtte R70X volt. :) Valami könnyebben hajtható kéne feszesebb mélyekkel. Amiket írtál róla tetszik, kérdés a composite jó hozzá? Azért az msr7 a kiszemelt mert azt néztem ki aprón. 35ért adná a kollega.

A tervem, hogy eladom a k712őt, gustard h10et és veszek valami fejest a composite mellé, elég az nekem. Túlzásnak érzem a jelenlegit, keveset vannak használva. Időm pedig lenne. :)

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#81475) Dave™ válasza Kohautech (#81473) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azzal nincs semmi gond ha nem tetszik, de kétlem hogy 40 ezerért találnál ilyen hangot. Ha mégis sikerült, kérlek oszd meg velem is :)

Exodius: a gyári párnájával közvetlen, szűkebb tér mellett szellős, meleg (enyhén és szélesen emelt mély), nagyon jó közepek és finom magas tartomány. Kicsit hasonló a HD650-hez, de gyorsabb, nincs meg az a fátyol és nekem jobban egyben van. Ez a legnagyobb kakukktojás az AT fejhallgatók között, abszolút nem hasonlít a többire. Utángyártott párnával (ami hajszálnyit vastagabb) pont annyival lesz több magas, hogy jobban kiegyensúlyozódik (a közép és a magas aránya kb. egál lesz), így gyakorlatilag ez az első fejhallgató, ami jobban tetszik utángyártott párnával, mint eredetivel. A gyári szerintem túl lapos lett, azzal a magas minimálisan a háttérben van, legalábbis túl finom.

(#81476) Zin


Zin
senior tag

Cod,Battlefield,GTA stb jatekokhoz milyen fejhallgatot ajanlotok?20-40 ezerig érdekel a dolog,legyen mikrofonja elso korben kesobb vennek kulon mikrofont isMultiplayer menne minden jatek folyamatban.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#81477) sNk77 válasza Kohautech (#81469) üzenetére


sNk77
aktív tag

Miért? K712 höz képest milyen? Ha jól tudom elég világos és "drága". Egyébként azért gondoltam hasonló karakterre mert ezt megszoktam, de pl. akkor az R70X karaktere közelebb áll az általam kedvelt hanghoz. Tényleg jó lenne valami ~40ért ami hasonló karakterre mint az R70X és nem 470 ohm.

nádpálca

(#81478) Dave™ válasza sNk77 (#81474) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semleges vagy melegebb forrás kell alá, és akkor nagyon jó a MSR7. Picit színezett, de nagyon jó a felbontása, nagyon feszes, szerintem remek darab. Vagy ott van a NAD HP50, kevésbé lenyűgöző, de kifinomultabb és természetesebb. A NAD HP50 közelebb van az R70X-hez mint az MSR7, méghozzá sokkal. Igazából kicsit olyasmi mint egy zárt R70X.

[ Szerkesztve ]

(#81479) Wendelke válasza Dorien (#81463) üzenetére


Wendelke
senior tag

Rendben köszi! :U

Tehát könnyen hajtható fejesekhez való inkább. Ez mondjuk feltételezhető volt. :K

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#81480) Gzula[HUN] válasza Zin (#81476) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hyperx Cloud

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81481) #56474624 válasza #56474624 (#81428) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kiegészítésképp még a szombati naphoz:

Az M40x-et ismét meghallgattam ott (szerintem összességében reálisabb viszonyok között a karaktert illetően), sokkal jobb volt ezúttal. Tényleg besorolható egy enyhe, maximum enyhe-közepes V-nek. Ezért is gondoltam, hogy valami változott azon a DAC/amp cuccon. Vagy valami beállítás, vagy a következő generációs Apollo TwinX volt már. Viszont a HD600 közepe a régebbi hallgatózásnál nekem egyértelműen jobban tetszett, akkor valahogy elvarázsolt, ezúttal nem.
A K702 meg most egyértelműen mélyhiányos volt, míg régebben a hit space-nél én azt sem hallottam annak.
Szóval felemásak az érzéseim.
Ebből is látszik, mennyit számít a lánc többi tagja.

[ Szerkesztve ]

(#81482) Kohautech válasza sNk77 (#81477) üzenetére


Kohautech
junior tag

Pl: M40x :)sőt , m40x nagyobb térrel ,és teljes magas frekvencia tartománnyal rendelkezik , amivel r70x nem. És könnyen is hajtható . De ha semlegesebb hang jön be, mêg nagyobb felbontással , részletező képességgel , hosszú hallgatási komforttal akkor m70X jobb választás lehet mint m40x.

[ Szerkesztve ]

(#81483) sNk77 válasza Dave™ (#81478) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ez az a fejhallgató (hp50) ami itt többeknek már az első pillanattól kezdve kényelmetlen, a többiek pedig a talán szokható kategóriába sorolták, de mindenki sajnálja mert hangra jó lenne? Mindaddig azt hittem egy aune x1s miatt, hogy én allergiás vagyok a magas hangokra amíg nem hallgattam meg egy sennh hd25öst, akkor egy LCD-2 classic mellett nagyon tetszett, hogy ez igen, milyen szép magasai vannak.

Az mit jelent, hogy kifinomultabb? Lágyabb, kevésbé üt a mély?

nádpálca

(#81484) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem tudom kinek milyen tapasztalata van a Muzikerrel, de számomra nagy csalódás.
Egy fejhallgatót visszaküldtem saját költségen Szlovákiába, kb. 2 hete a trackingszám alapján be is érkezett hozzájuk, de semmi visszajelzést nem kaptam. Kb ünnep elött rákérdeztem a dologra, az volt a válasz, hogy két ünnep közt kapom visza a pénzem. Azóta se történt semmi, irtam nekik ujra levelet, mostmár válaszra sem méltattak. Ez így elég gáz...
Most fel kellene jelentenem őket, vagy mi a megoldás? 90k forintot azert csak nem szeretnék otthagyni nekik...

(#81485) Sinesol


Sinesol
veterán

Kíváncsiságból megkerestem a facebookos oldalukat, lesújtóak a vélemények, én meg azt hittem megbízható cég, itt is általában ajánlott, nem hittem hogy gáz lehet velük. :(

Majd írok még a témában, hogy mi a fejlemény, de erősen kérdőjeles a cég.

[ Szerkesztve ]

(#81486) Dorien válasza Kohautech (#81482) üzenetére


Dorien
veterán

" m40x nagyobb térrel ,és teljes magas frekvencia tartománnyal rendelkezik , amivel r70x nem" - Ööö, ezt most tényleg komolyan írod? :F Nekem volt mindkettő. Szerintem a R70x lazán megéri a dupla árat az M40x-szel szemben.

Más:
Megjött a Final Pandora Hope IV. Első hallgatás után pár karcos magas miatt már fel is raktam apróra, de lehet, hogy nem kéne... Ennyire élénk, gazdag hangzású fejhallgatót szerintem soha nem hallottam még. Kb. semmihez sem tudom hasonlítani. Talán kicsit az ATH-A1000Z, de még az sem érte el ezt a szintet. Még alszom rá párat, hogy ezt tartom-e meg fő fejesnek, vagy a Final S. III-at.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81487) sNk77 válasza Sinesol (#81484) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nekem egyszer az emag 3 téli gumit küldött a 4 helyett. Át se vettem, ez december, márciusban már vissza is utalták a pénzem. Ez úgy 10 e-mail és 3 telefonomba került, a harmadik után rá egy órára jött is a pénz. Addig igazából semmi nem történt részükről, aztán a hívásom alatt néztek utána és mondták, hogy még az nap utalnak. Szerintem az ünnepek miatt van, és inkább telefonon kell zargatni őket.

nádpálca

(#81488) Kohautech válasza Sinesol (#81484) üzenetére


Kohautech
junior tag

Ment pü, velem is b@szakodik már egy hónapja lassan a MUZIKER ,nem ajánlom senkinek,ne vegyetek semmit se tőlük ..! nem cserélik ki a rossz termeket újra ,se a pénzt nem küldik vissza.. :U :W

[ Szerkesztve ]

(#81489) Dave™ válasza sNk77 (#81483) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, az, de ennyire nem rossz a helyzet, még olyan is akad aki szerint kényelmes :D Szerintem olyan közepes a kényelme, kicsit igazgatom az elején, de amúgy nem vészes. Sokkal színezetlenebb, természetesebb, valódibb a tónusa a teljes spektrumon. Az MSR7 színezett, élénkebb. Mindkettőt másért lehet szeretni.

Dorien: az A1000Z példa révén pont el tudom képzeni mi a gondod. Az egy iszonyatosan jó fejhallgató, csak hiányzik belőle a zeneiség. Olyan, mint egy kifinomult gép.

Kohautech: az általad favorizáltak közös jellemzője, hogy vékonyabbak, élénkebb középmagas kiemeléssel. Kivétel pont az M40X, ami kicsit kilóg a sorból és nagyon enyhe V. Na az R70X ezek totális ellentéte, emiatt nem tudod értékelni. Sokáig szerettem én is hasonló karaktereket, aztán elkezdett zavarni. De az is igaz, hogy változott a zenei ízlésem is, ahol sokkal jobban kijön az, ha valami visít aminek nem kellene. De azt aláírom, hogy az R70X a gyári párnájával nem az igazi és pont a csapott magasai miatt, viszont egy AD1000X meg pont a másik véglet.

[ Szerkesztve ]

(#81490) Wendelke válasza Sinesol (#81484) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nekem korábban nagyon jó tapasztalatom volt velük. Fejhallgatót vettem, majd cseréltem ki náluk, nem a 14 naposban, hanem a 30 napos garanciájukban. Nagyon korrektek voltak, gyors volt a kommunikáció, ők fizették a visszaszállítás költségét, mivel a második fejhallgató olcsóbb volt, így gyorsan vissza is utalták a különbözetet.

Annyi probléma volt csupán, hogy a visszaérkezés után pár nap eltelt amíg "papíron" is visszakerült a visszaküldött fejhallgatóm a rendszerükbe, és csak ezt követően küldték ki a másikat.

Amit írtok, azt viszont szomorúan hallom. :( Akkor az volt a véleményem a Muzikerről, - amit el is mondtam nekik- , hogy a magyar webáruházak tanulhatnának tőlük.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#81491) Exodius válasza Dorien (#81486) üzenetére


Exodius
őstag

Nem vársz, amíg bejáratódik?

(#81492) fericske válasza Dorien (#81486) üzenetére


fericske
addikt

Fejpárnát kell cserélni. [link] És érdemes valami jobb full réz kábelt használni hozzá.
Final C kellemes magas és középhangokat produkál a 6-oson, és a leírás szerint ugyanúgy a 4-esen is, viszont kicsit kivesz a mélyeknél a bugifaktorból.
Viszont a 3-ashoz is jó párna.
Elolvashatod az összes Sonorous párnát. [link]

Nekem ZMF ORI párnája jött be leginkább rajta, de az nem olcsó darab.
Viszont Ferzoli talált egy eléggé megegyezőt vele, és amit így a hangról írt hozzá, az is eléggé egyezik. [link]

(#81493) Pierre75 válasza Sinesol (#81484) üzenetére


Pierre75
senior tag

Bő éve volt kalandom velük, másfél hónap után utalták vissza. E-mail-re, chat-re lassan vagy sehogy sem reagáltak, így telefonon bizgasd őket, még úgy se könnyű menet.
"Egy fejhallgatót visszaküldtem saját költségen Szlovákiába"
Nyugati árakon másfél hét alatt vánszorgott ki a csomag a Postával, hogy érezzem a reformok működnek...
Sima elállás vagy szerviz? Ha szerviz, akkor saját hibabejelentő formanyomtatványával kell küldeni, különben mint írják meglassul az amúgy sem kapkodós folyamat.
Én is azért mertem anno onnan venni, mert itt ajánlott üzlet volt. Soha többet muziker!
A HD600--at küldted vissza? Nem vált be?

[ Szerkesztve ]

(#81494) Sinesol válasza Pierre75 (#81493) üzenetére


Sinesol
veterán

Elállás volt, mindent ugy inteztem ahogy irták, igazabol meg tul is biztositottam. Formanyomtatvany plusz szamla a csomagban, plusz emailben is elkuldtem a szamlat, a formanyomtatvanyt, plusz a postai feladasrol a nyugtat, szamlat trackinggel, stb. Tracking numbert neztem, a szokasos két nap alatt ott volt a csomag.

Eddig amugy nalam a sima posta a legmegbizhatobb, altalaban 2 nap alatt megvolt mindig a szallitas, nagyobb csomag uzleti egynaposkent, kisebb meg elsobbsegi levelkent kuldve.

Ja, a HD600 ment vissza, sok szempontbol nagyon jo hang, de nekem vérszegenyek voltak a mélyek a 6xx után.

[ Szerkesztve ]

(#81495) Sinesol


Sinesol
veterán

Kokrétan másnapra már megkapták.

(#81496) s4tch válasza Sinesol (#81495) üzenetére


s4tch
veterán

~13k olvasatlan email? :Y :C

(#81497) Dorien válasza Dave™ (#81489) üzenetére


Dorien
veterán

A zeneiség magasan ott van az A1000Z-ben meg a két Final fejesben is. Inkább olyan az élmény, mint amikor a sima mozi után beülsz az IMAX 3D-be és hirtelen azt sem tudod, hogy merre nézz, annyira gazdagon árad minden tartományban a zenei információ. Ez nyilván a hibrid felépítésnek (balanced armature + dynamic driver) köszönhető. Aztán egy idő után visszarakva a régi fejest minden baromi tompának, mosottnak, egyhangúnak tűnik - a mély nem elég mély, a magas nem elég magas, a közepek nem annyira részletgazdagok, mint a Pandora IV-nél.

A karcos magasok szerencsére kb. fél óra alatt eltűntek, szóval még tesztelem. :) Duuurva egy darab, az tuti...

Fericske: Köszi a tippet! Egyelőre még nem vágok bele a sztoriba. Elég sok fejes felhalmozódott nálam és valamitől szabadulni kéne.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81498) Dave™ válasza Dorien (#81497) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor mást értünk zeneiség alatt. Nekem a tónus az, ami az A1000Z-vel a legnagyobb problémám, mert hiába jó a felbontás, hiába feszes, hiába nagy a tér, az egésznek van egy mesterséges, fémes íze, túl világos, hideg. Ezzel szemben pl. az R70X-ből vagy a HP50-ből folyik a zene.

[ Szerkesztve ]

(#81499) fericske válasza Dorien (#81497) üzenetére


fericske
addikt

:DDD :DDD :DDD
Hát igen, eléggé hasonló a 6-oshoz.
Ez nagyjából annyit tesz majd, hogy sok más fejes amit eddig hallottál gyengusznak tűnik hozzá képest, meg ha magas kategóriájú fejeseket fülelgetsz nem biztos, hogy érteni fogod az árazásukat hozzá képest, illetve nem igazán fogsz késztetést érezni, hogy bármelyikre is lecseréld.
Mondjuk ezért nekem dolgoznom kellett a 6-oson, de megérte. Mai napig folyamatosan le tud nyűgözni már bő 2 éve.

(#81500) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Üdv. Kicsit szokatlan kérdés lesz, de hátha vki tud segíteni ebben.
Adott egy Logitech G430 füles, USB 2.0-ra csatlakoztatva. A bal fülhallgató részén egy részen törött és kilátszik az a egy szál kis vezeték egy ponton stb. Úgy volt a fejemen kb fél órát. És azon a ponton így vmi elektromosság érte a fejem azon részét és késő este óta ahogy levettem, olyan tompa, fura, érzéketlen érzésem van azon a részen. (Tudom figyelnem kellett volna ilyenre...) Van vkinek vmi ötlete, hova érdemes fordulni, vagy mit lehet tenni? Gőzöm sincs az elektromossághoz. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.