Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81801) borix válasza Yodamest (#81799) üzenetére


borix
őstag

Nem, erre azt mondják, hogy only the Sennheiser! ;]

(#81802) niof válasza Yodamest (#81799) üzenetére


niof
addikt

A HD25-1 II kimaradt... Bár az teljesen más, de én szeretem. A legjobb hordozható! Szerintem... ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81803) gyenesmartin válasza Bodz (#81800) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezért is adok neki még egy esélyt, mert az SHP azért igen sok magassal rendelkezik. Már fájt is tőle a fejem.
Kipróbáltam LME49720-al és LME49860-al is. Azok rosszabbak voltak.

(#81804) ribizly válasza gyenesmartin (#81797) üzenetére


ribizly
veterán

"Ha az erősítés lenne kevés, akkor halk lenne..."
Nope. :N
Hallgass Bodz-ra. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81805) ribizly válasza niof (#81798) üzenetére


ribizly
veterán

Ó, ha tudnátok kromatika-val hány fejes/DAC/AMP-talit tartottunk már. Azok is hasonlóképpen néznek ki általában. És általában eze Sennheiser-ek közül 1-2 jelen szokott lenni, mint referencia.
Bytheway: melyik nyert?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81806) gyenesmartin válasza ribizly (#81804) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Melyik lenne az az opa amit érdemes lenne kipróbálni ehhez a fejeshez?

(#81807) ribizly válasza gyenesmartin (#81806) üzenetére


ribizly
veterán

Sajnos nem vagyok otthon OPA-kban. :N
Azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy az AKG K7__-es sorozata az egyik leginkább erősítésigényes széria. Magas hangerő képessége != jó erősítés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81808) niof válasza ribizly (#81805) üzenetére


niof
addikt

Igazából nem volt "verseny", csak összehallgattuk őket. Gyakorlatilag ugyanaz a vélemény fogalmazódott meg bennünk, ami itt a topikban is van róluk. 58X - fun és olyan jó nyomulós kicsit (benne van a bugi :) ). HD600 - a leg kiegyensúlyozottabb a három közül, talán a legjobb énekhagokkal és magasakkal. A HD650 kicsit sötétebb, mint a 600 és testesebb, húsosabb a hangja. Nekem ez jobban bejön. Innen már ízlés dolga. De a barátomnak egy dolog világos lett, a HD600-hoz jobb front-end kell neki, mert a jelenlegi nem hajtja ki rendesen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81809) ribizly válasza niof (#81808) üzenetére


ribizly
veterán

Jó jelzők. Kb hasonlóképpen érzek. Az tuti, hogy a HD600-hoz is kell a combos erősítő. Ha az megvan, akkor a kis színpadtól eltekintve egy tisztább hangú, közepekben erősebb HD58x-et kapunk (ami lehet igazából egy HD660S már onnantól ;] ).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81810) Blackhole13 válasza Dorien (#81779) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm. Azt hittem, hogy a tér kapcsán egyértelmű, hogy csak nyitottban gondolkozom.
A HE400-ról az kering, hogy igencsak nehezen hajtható jószág. Tudtok esetleg helyet, ahol meg lehet fülelni akár saját cuccról?

(#81811) #56474624 válasza gyenesmartin (#81797) üzenetére


#56474624
törölt tag

ha pedig a kimeneti impedanciája lenne nagy, akkor pedig a mély legalját, valamint a középtartományból egy jókora részt levágna.

Ha az erősítő kimeneti impedanciája nagy (vagyis a damping kicsi), és adott fejhallgató erre érzékenyen reagál, az pont fordítva szokott hatni: nem csillapodik elég jól az alsó tartomány, amit többletként érzékelünk.
De tudtommal bkercso erősítői jellemzően 0 ohm közeli kimeneti impedanciával bírnak, szóval ez tényleg kizárható.

Dobozhang alatt te mit értesz jelen esetben? Nekem ez a jelző mindig is homályos volt, hogy akkor az pontosan mit takar. Melyik tartománnyal van problémád?

Ha jól emlékszem, azon az erősítőn van egy kapcsoló, ami low-high gain-t állít, azzal is érdemes lehet kísérletezni, ha még nem próbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#81812) gyenesmartin válasza #56474624 (#81811) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A mély az elég jó feszes nincs kiemelés a rezonancia frekvencián.
Az erősítőben nincsen semmilyen szűrő és erősítés állítás.

Kettőt is építettem egyik 2X-es másik 5x-ös erősítéssel. De az érzékenységen kívül nincs más különbség.
Dobozhang azt jelenti, hogy a közepe kb olyan, mint egy maxell retro dj-nek. 1-2 hangszer még rendben, de ha több van akkor már olyan, mintha a fülem mellett lenne 2 doboz, annak az alján lenne a fejhallgató jobb és bal oldala.
Az SHP-600-as ilyet nem csinált, minden részletet megmutatott, nem esett gondba több hangszer esetén sem, csak sok volt a magas.
Ha a hét végére nem lesz jobb, akkor megy fel apróra. Nem hibás a fejhallgató meg semmi, csak vagy a láncom nem elég jó vagy csak szimplán nem jön be ez a hangzás. Ez meg nem az a hobbi nálam amire szívesen költök százezreket. Csak szerettem volna egy jobb fejhallgatót, ami most nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#81813) borix válasza ribizly (#81809) üzenetére


borix
őstag

Egy kis crossfeeddel megkínálva a fejes és a színpadkép is tágasabb lett... ;]

(#81814) #56474624 válasza gyenesmartin (#81812) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ahha, szóval ez nem a bkercso által tervezett CompositeAmp. :))

(#81815) ribizly válasza borix (#81813) üzenetére


ribizly
veterán

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81816) Sinesol válasza gyenesmartin (#81812) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tul valoszinu, hogy az SHP600 több reszletet mutat, inkabb csak az erös magaskiemeles hiteti ezt el veled.
Plusz lehet gond az erôsitessel, az egy eléggé erositesigenyes fejes.
Vegül pedig ott van meg az is, hogy a füled mashoz van szokva, raallt a fake reszletessegre, magaskiemelesre, ezert egy kiegyenlitett, jelentösen masabb hang nem tetszik, hiaba jobb.

(#81817) Samtya válasza ribizly (#81815) üzenetére


Samtya
senior tag

(#81818) ribizly válasza Samtya (#81817) üzenetére


ribizly
veterán

Tegnap láttam. :C
Nem tudom mit kellene gondolnom erről, de furcsa mód tetszik. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81819) #56474624 válasza Yodamest (#81740) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nemrég újra meghallgattam a régi DT770-em (családban maradt :) ) ugyanarról a rendszerről, amiről a mostani fejhallgatómat is szoktam. Csak ez az Edition 32 ohm, nem a Pro, a fő különbség tudtommal a szorítóerő.
Szerintem ez egyáltalán nem hallgathatatlan. Ha tényleg az lenne, tuti nem éltem volna vele éveket, még ha voltak is fenntartásaim a hangjával kapcsolatban.
Fura, de a 120 ohm kimeneti impedanciájú erősítőm nemhogy lendítene még a mélyén, inkább elég megfogott róla. A V-fejeseknél általánosnak mondható terjengős mélytől nagyon messzi van. A magas az egy szűk sávban kiemelt, de még ez sem teszi rosszá a hallgathatóságot.
Igazából nálam mindig is sima hangja volt a DT770-nek, mert a hangtartomány egy része előtt mintha fátyol lenne, ami egyrészt elnyeli a középtartomány részleteit, másrészt pont ezért simaságot visz a hangba. Nekem a középtartomány részletei hiányoztak/hiányoznak leginkább a DT770-nél. Utána tenném a magastartományt, hogy lehetne kiegyenlítettebb, aztán a mélyt, de az a legkevésbé problémás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#81820) gyenesmartin válasza #56474624 (#81814) üzenetére


gyenesmartin
őstag

De ez az. Egy kicsit segédkezett is a nyák tervezésében. Az analóg részén minden alkatrész szimmetrikusan van elhelyezve, hogy minimalizáljam a sávok hosszát, jobb kondenzátorok (nichicon muse, szemben a yageo-val), TDK kerámia kondik (a nagyok X7R, a kicsik NP0 anyagúak), Vishay ellenállások.
Kipróbáltam most LME49720-assal, egy fokkal jobb lett. Tegnap óta eltűnt a dobozhang. Most már csak sokkal sötétebb hangú, mint a másik. Amiket hallgatok zenéket azokhoz meg nem passzol ez a sötét karakter. A világosabb karakter sokkal inkább való nekem. A mély is túl sok lett már tegnap óta. Ez a fejhallgató a teljes ellentéte annak, amit eddig használtam. Van HD 681 EVO fejesem is. Attól ez jobb, de ugyanolyan sötét hangú. Eleinte azt sem szerettem, de aztán 3 évig használtam mert megszerettem 1-2 hónap után.
Jó minőségű zenéknél kicsit több részletet ad, mint az SHP600.
A Sennheiserek is ilyen sötét hangúak?

(#81821) sNk77 válasza ribizly (#81818) üzenetére


sNk77
aktív tag

[link]

nádpálca

(#81822) #56474624 válasza gyenesmartin (#81820) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sennheiserek jellemzően sötétebb karakterűek, mint az AKG-k, Beyerek. De amúgy ez a sötétebb karakter a természetesebb. Az AKG K712 (K7xx) sötétebb az átlag AKG-hangzástól. Ha ennyire nem jön be, én Beyerek között nézelődnék, pl. DT990 Edition 600 ohm. Ráadásul a Beyereknél általában majdnem minden alkatrész pótolható, míg más gyártónál már egy párnacsere sem evidens.

[ Szerkesztve ]

(#81823) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!
Nem tudom megfelelő topik-e de jelenleg gamer headsetet néznék magamnak,akár wireless is.
Logitech,Razer,SteelSeries stb ha nem számít a zseton mi most a legjobb?
Illetve ha még is akkor ilyen 30-50k között ? :D :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#81824) Gzula[HUN] válasza AsakuraDave (#81823) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem.
De ha már itt van, akkor
- Hyperx Cloud I-II.
- Cooler Master 751-752

Előbbiben a mély van több, utóbbiban a közép és a magas van szebbre hangolva. Olyan, hogy legjobb, szerintem általános jelleggel nem jelethető ki. Én a Cludot venném (az se hibátlan, de annyi pénzért megéri, amennyiért árulják), de ez nem azt jelenti, hogy a mási X@r.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81825) Dorien válasza AsakuraDave (#81823) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81826) geza844


geza844
aktív tag

Aktív zajszűrős fejesen gondolkodok, de nem zenehallgatásra. Csak arra, hogy csend legyen az irodában. (mármint csak nekem).

Zenére van külön zárt fejesem, ami pl. most is a fejemen van, és semmi sem szól benne, csak azért vettem fel, hogy kicsit csendesebb legyen, de azért bahallatszanak a zajok, meg a beszéd, ami zavar.

Lézetik ilyen, aminek a hangminősége tök mindegy, de tényleg csend van ha felveszem, és megfizethető is?

(#81827) ribizly válasza geza844 (#81826) üzenetére


ribizly
veterán

Legjobb ebben a témában még mindig a Bose. Abból a QC25-ös, ami sokszor megkapható aprón 40-45k körül (akár bontatlan állapotban) és kényelmes. Hangilag sincs oka panaszra.
Viszont ezek sem adnak teljes csendet, csak ha szól benne valami, akkor kb. semmit nem hallani a külső dolgokból. Ha nem szól benne semmi, akkor ugyanúgy hallani a külső zajokat, csak sokkal tompábban (mintha egy ajtó mögött ülnél).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81828) #56474624 válasza geza844 (#81826) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem, ha tényleg a legjobban szigetelő a cél, a hangminőség pedig mindegy, a pilóták által használt fejhallgatók jók lehetnek. :))

(#81829) Yodamest válasza #56474624 (#81819) üzenetére


Yodamest
addikt

A DT770 nekem elég nagy csalódás volt, ahogyan azt írtam is, de ettől függetlenül persze másnak tetszhet, viszont a tulajdonságai pont olyanok, amik nekem nagyon nem jöttek be:

1. Indul ott hogy a 990 után a klausztrofób szűk tér egyből fülbeütlő volt, kb olyan tere volt mint a m40x-nek, amit előtte hallgattam, az meg hát nem egy acélos.

2. Számomra nagyon V karakter, nincs rendes közepe, és nagyon színezett az egész hangkép a bass és magas kiemelés miatt. Persze nem terjengős a bass ezt nem is állítottam, feszes, erős, de túl sok és nincs az az igazán természetes hangzása, mint mondjuk az MT220 basszusainak volt. (ott a duplázó tényleg úgy hangzott mint egy próbateremben amikor a dobos elkezdi ütni a lábdobot, nem pedig mint egy "hanganyag")

3. A magas... ez a szintetikus, vékony, szúrós magas nem az én világom, szintén az MT220-hoz képest, ott sokkal természetesebb hangja volt az éneknek, nem szúrt, de nem is volt fátyolos és ami még fontos eltérés, hogy ott volt -hogymondjam- teltsége, kontúrja az éneknek. Ha a beyerben az ének papír vékony volt, akkor a yamahában egy vastag könyvnek képzeld el, valahogy így tudnám leírni.

Én negyvenx ezret tuti nem adnék érte, szerintem egy Sennheiser 569 is jobban szólhat. Ma jön a Yamaha MT7 na arra leszek nagyon kíváncsi, felér-e majd a nagy elődhöz...
Holnap meg meghallgatok egy HD600-at hogy a spektrum tetejét is lássam, elvileg mi a végcél.

(#81830) geza844 válasza #56474624 (#81828) üzenetére


geza844
aktív tag

Ba cy lus Köszi, utána nézek ezeknek a pilóta fejeseknek.

ribizly Köszi, utána nézek ennek a Bose-nak is.

(#81831) WiZARD


WiZARD
addikt

~10k forintig tudtok ajánlani valami szerelt 3.5-3.5 jack 2m kábelt, vagy Kácsa KCO-HPAg a nyerő?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81832) Zoliee válasza WiZARD (#81831) üzenetére


Zoliee
senior tag

Én az aqua-tól vásárolok (még donor kábelnek valót is), pl hd650 kábel 3.100ft. Nézz szét a Sennheiser kábelek között az oldalukon, tuti találsz 5e alatt is gyári, szerelt, jó minőségű réz kábelt.
Itt vettem a Nad hp50-hez is utólag kábelt, az ha jól emlékszem olyan dugókkal volt, mint amit keresel.

(#81833) Yodamest válasza Yodamest (#81829) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú baj van, nem fogom megúszni olcsón lehet... ahogy írtam ezeket kíváncsi lettem valamire. Elkezdtem olvasgatni head-fi fórumon MT220 vs HD600 ügyben és háááát igencsak egymás mellé teszik a kettőt, sokan írják, hogy kb ugyan az tonalitásra, hangra, naturalitásra, viszont az MT220 "izgalmasabban" szól azért. Így akkor lehet nekem már HD600 alatt semmi sem fog 100%-san tetszeni. :U

(#81834) #56474624 válasza Yodamest (#81833) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem csak a saját dolgod nehezíted ezzel a sok utánaolvasással. :P Amúgy HD600 is egy olyan fejhallgató szerintem, aminek a megfelelő kiszolgálásáról sokan megfeledkeznek, aztán úgy alkotnak végleges véleményt róla.

[ Szerkesztve ]

(#81835) fehér_ember válasza Yodamest (#81833) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vedd meg ezt így kompletten, jól elleszel velük.

(#81836) Yodamest válasza #56474624 (#81834) üzenetére


Yodamest
addikt

sajnos ilyen kis kíváncsi vagyok, mind1 holnap kiderül mi van, majd írok egy MT7 vs HD600 szösszenetet ide

(#81837) ribizly válasza fehér_ember (#81835) üzenetére


ribizly
veterán

+1 Arra a párosra. A GT40 egy igen kellemes kis forrás.
Azt viszont fenntartásokkal kezelném, hogy egyáltalán létezik e olyan fejes (főleg zárt), ami a HD600-al bármilyen formában hasonszőrű lehetne. Főleg abban az árkategóriában.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81838) Yodamest válasza ribizly (#81837) üzenetére


Yodamest
addikt

MT220 50K-ért olyan volt :DDD gyorsan meg is szűntette a yamaha, túl jóra sikerült, szétcseszte a piacot, nem maradhatott piacon túl sokáig.

(#81839) Yodamest válasza Yodamest (#81838) üzenetére


Yodamest
addikt

csak egy közérdekű bejegyzés az egyik tagtól headfiről, aki próbálta a HD600, R70x, MT220 triót. Gyakorlatilag azt írja le, hogy mindegy melyik van a fején tök egyformán szólnak.

"I recently got in both the Audio-Technica R70x and Sennheiser HD600, and it's creepy how similar all three headphones sound to each other. They're all nearly minor sonic variations on each other, and so close sonically that it almost doesn't matter which headphone I'm listening to.

I think it's insane that a closed headphone I got for $150 sounds almost the same as two other headphones that are more than twice its price (MSRP)"

(#81840) #56474624 válasza Yodamest (#81839) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezt erősen kétlem, süket lehet az illető. Ezért nem kell készpénznek venni mindent, ami le van írva.

(#81841) Dave™ válasza Yodamest (#81839) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az MT220 zárt ha jól tudom, itt már eléggé sántít a dolog. A HD600-at ismerem, az R70x ugyan hasonlít hozzá, de azért elég könnyen megkülönböztethető (több mély, illetve felül picit lágyabb, meg eléggé más a tere is).

(#81842) Yodamest válasza #56474624 (#81840) üzenetére


Yodamest
addikt

Sőt, hogy a kedélyállapotot fokozzam: Neki is jobban bejöttek yamahák.

Tényleg no offense, én is ahogy ezt végighallgattam egyszerűen nem hiszek a fülemnek, durvák ezek a Yammik. Viszont mivel volt MT220-am egész egyszerűen eltudom hinni hogy tényleg ennyire jók.

(#81843) #56474624 válasza Yodamest (#81842) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez egy dolog, miket lehet összeolvasni, nézni a neten. Talán eleve más ízlésű az illető, vagy ki sem maxolta a tudását, és/vagy nem jó láncban tesztelte, vagy eleve nem túl jó az illető hallása, rengeteg változó van itt, ami miatt nem érdemes annyira komolyan venni mások beszámolóit, hogy előre lezárjuk a témát, mielőtt meghallgatnánk.

[ Szerkesztve ]

(#81844) ribizly válasza Yodamest (#81842) üzenetére


ribizly
veterán

Van azért néhány gondom ezzel a "review"-al. Mi volt a forrás? Mindegyikhez ugyanazt használta? Mennyire voltak bejáratva? Mit hallgatott rajtuk?
Nem egy alkalommal említi, hogy melyik mennyire más itt-ott (kis basszussal több ott, kicsivel élesebb magasak itt, ilyen-olyan tér, ...). Na ezek azok, amik alapján megvan mekkora pénztárca kell, hogy mindezek egyben jók legyenek.
TL;DR
Ki kell próbálni és saját izlés alapján dönteni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81845) Yodamest válasza ribizly (#81844) üzenetére


Yodamest
addikt

Lehet kérdéseket feltenni minden platformon, de a visszajelzéseken ez nem változtat. Viszont már kézhezkaptam az MT7-et (gyönyörű), holnap meglesem a nagyágyút is és összehallgatom őket. Majd én megmondom a frankót. ;]

(#81846) niof válasza Yodamest (#81845) üzenetére


niof
addikt

A saját frankódat... 🙃

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81847) Yodamest válasza niof (#81846) üzenetére


Yodamest
addikt

nyilván :R de próbálom majd minél objektívebben leírni

(#81848) milkabrams


milkabrams
őstag

Ath a900x+chord mojo helyett hifiman he400 valamelyik változata előrelépés lenne hangban?
Ha már itt tartunk, valaki írna egy rövid összegzést a he400 variánsokról? Ahogy elnézem sok van belőle és mindegyik más hanggal bír.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#81849) Sinesol


Sinesol
veterán

Magam és korabban is sokan emlitették már, hogy a headfi-t nem igazan lehet komolyan venni, nagy része szemét.

Komolyan vehetetlen, vicc kategoria, ha valaki szerint egy zart fejes olyan hangu mint egy nyitott. Szoval arra az MT220 vs HD600 velemenyre sokat nem lehet adni. Kb annyi ertelme van, mintha a szomszed neni azt mondana, hogy a HD ready Ips Tv is hasonloan jo mint a 4K oled, mindketton jol latni a baratok koztot.

[ Szerkesztve ]

(#81850) fericske válasza Sinesol (#81849) üzenetére


fericske
addikt

Én csak emlékezetből tudnám mondani, hogy az mt220 meg a hd600 másmilyen volt. Jó mindkettő, de másmilyen, bár a forrás is más volt. Teresebb, talán szeperáltabb és kiegyenlítettebb a hd600, mint a közvetlenebb, másképp szórakoztató mt220. Emlékezetből.
Szubjektívan én egyiket sem helyezném a másik elé, de nem azért mert egyformán szólnak.
Az r70x sajnos eddig kimaradt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.