Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) Remus389 válasza ribizly (#82149) üzenetére


Remus389
veterán

Amikor én felraktam a fejemre szegény 6XX-et a 800S után 5-10 perc után azt mondtam, na jó ebből elég, vissza a 800-zast :D

Nem vagyunk egyformák

Arról nem is beszélve hogy lelapítja a füleimet, nem rossz ám a 6xx egyáltalán, csak a 800-zas után, olyan mint egy Porsche után egy BMW, kábé ennyi :)

Jó az mindenféle zenére, csak a nagyon-nagyon túlérzékeny vájtfűlűek mondanak ilyet :) Még punk-ra is jó, ezek szerint nem vagyok annyira vájtfülű

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#82152) Sinesol válasza ribizly (#82149) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk még nem hallottam, de általában azt szokták mondani róla, hogy túlságosan világos és azt is azért, mert elég jócskán van magaskiemelése. Ezen gondolom a mély EQ-zása sem segit, mivel nem az az alapprobléma.

Plusz azt is írják róla, hogy nem is igazán EQ-zható, legalabbis SBAF-on: "It's bright. Damn bright. Needs physical mods. IMO, the least EQ'able headphone because much of its sound characteristics (good and bad) are a result of the positioning of the driver and the ribs and mesh of the cup."

[ Szerkesztve ]

(#82153) #36583936


#36583936
törölt tag

Sziasztok! 2 fejhallgató közül nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem, mert nem értek hozzájuk és nem tudok dönteni hogy melyiknek jobb a hangzása. az egyik a beats ep a másik a sennheiser 2.30i. iphonehoz venném. várom a választ. légyszi segítsetek.

(#82154) Attipatti válasza milkabrams (#82144) üzenetére


Attipatti
tag

A hangzását az LCD-2 hez szokták hasonlítani, ám annál egy kicsit világosabb. Nagyon életteli, elég teres. A gitárszólókon nagyon szépen visszaadja a fémes hangzást, ami nekem pl a sennheiser HD 5-6xx szériából hiányzott. A méllyek gyönyörüen lecsengenek, szinte bármeddig le tud menni, de mégsem tolakodó sehol, sőt egyáltalán nem mondanám méllyhangsúlyosnak, enyhe V karakternek mondanám. A tere érdekes, talán mintha kicsit hátulról jönne a hang.
Tényleg olyannak érdemes venni aki nem fél egy kicsit hozzábabrálni a füleshez. Ezek a módosítások általában visszaalakíthatóak nem túl bonyolultak. Érdemes a külső rácsot lecserélni valami 3d nyomtatott cuccra, ettől kinyílik a hangzása, valamint szintén 3d nyomtatott fazzorokat szoktak beletenni, ami megszünteti a csengést. Ezen túl számtalan apro lehetőség van még módosítani a hangját. a thingiverse.com on van jó pár kinyomtatható kacat hozzá. :-) Csakis a v2-t szabad megvenni, ennek más a csatlakozója. Megjelent azóta az utódja is az M1070 es erről még relatíve keveset tudni.

(#82155) schray


schray
tag

Sziasztok!

Elkezdtem felnőtt fejjel "zenét tanulni", egy Yamaha PSR EW300 szintetizátoron. Nincsenek nagyra törő céljaim, főleg zongoraként használom, néha eljátszok más hangokkal rajta. A tanulási folyamatot nem kellemes hallgatni ( :DDD ), ezért a család megkímélése végett fejhallgatót használok. 6,5mm-es csati van a zongorán, de vettem hozzá 3,5mm-es átalakítót és jelenleg egy fiókban talált ezeréves Sony MDR-CD**akárhány fejhallgatóval használom éééés nem vagyok elégedett... Főleg ha sok magas hang szól egyszerre, vagy nagyobb reverbet teszek rá, kezd el borzalmasan szólni, de úgy általában elég "tompa" az élmény.

A kérdés, hogy milyen fejhallgatót lenne érdemes megpróbálnom, amivel szépen szólna?
Az összefoglalóban leírtakra válaszolva:
1. Hol: Csak otthon használnám a szobában
2. Mit: csak a szintivel
3. Ár: Nem tudom mennyi a minimum, amiért jót lehet venni. Heti pár óra gyakorlás fér csak bele, így nem költenék rá többet, mint kell. Mondjuk 5-30ezer Ft között optimálisan.
4. Új vagy használt: Vagy újat szeretnék, vagy nagyon megbízható eladótól, győri kipróbálási lehetőséggel megkíméltet. Szóval inkább újat.
5. Kialakítás: Inkább circumauralt, de igazából mindegy, ha kényelmes
6. Nyitott vagy zárt: Nem baj, ha kihallatszik és túl sok zajt sem kell szűrnie, így lehet nyitott
7. Mi a fontos: Szeretem a sustain pedált használni, meg erősebb reverbet (főleg filmzenék zongoratémáival próbálkozok) ezért igazából a tisztaság számítana (azt hiszem).
8. Hol venném: Magyar webshop vagy győri boltok
9. Forrás: Alapból a yamaha 6,5mm-es kimenetén, DE az oktató szoftver miatt úgyis össze van kötve a számítógéppel, így esetleg MIDI emulátoron keresztül akármi lehet, bár nem vagyok benne biztos, hogy azzal előrébb lennék hangzást tekintve (nincs spéci hangkártya a PC-ben) - ehhez a részéhez nem értek nagyon, így ebben is elfogadok tanácsot, ha valakinek van :)

Köszi előre is!

71% víz

(#82156) s4tch válasza schray (#82155) üzenetére


s4tch
veterán

Volt egy Shure SRH440-em, zongorázni vitte el a vevő (egy Yamaha elektromos zongorához), és imádta. Én megnézném az ATH-M40x-et is.

(#82157) pulutodurumo válasza s4tch (#82156) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Takstar HI 2050 klónok esetleg? Most nem jut eszembe a neve :B , valami 600?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#82158) Dorien válasza schray (#82155) üzenetére


Dorien
veterán

Zártban ezt helyben meg tudod venni fillérekért: Invotone HD2000 [link]
Illetve a kolléga által ajánlott SRH440 lenne nekem is a másik tippem: [link]

Nyitottban Omnitronic SHP-600, nagyon jó anyagminőséggel és kényelemmel, de jelentős magaskiemeléssel: [link] Egy kis EQ-val erősen best buy fejhallgató úgy 30-40e Ft-ig.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82159) schray válasza Dorien (#82158) üzenetére


schray
tag

Köszi a tippeket!

Az Omnitronic tetszetős, de az EQ kérdéses. A zongorán csak presetek vannak (speaker, headphone, boost, piano, bright, mild) A használati szerint a Mild a felső tartományt csökkenti, hogy lágyabb legyen a hang. Majd meghallgatom, hogy mekkora különbséget jelent, talán elég ennyi is.

71% víz

(#82160) Dorien válasza schray (#82159) üzenetére


Dorien
veterán

Volt akinek tetszett EQ nélkül is, de szerintem ráfér 7kHz-nél -5dB / -10dB csökkentés. Úgy egy szinttel jobb fejhallgatóvá válik.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82161) preludium975


preludium975
tag

HE4XX-nek milyen hangja van 58X-hez képest? P20 lenne a forrás balanced kimenetről, egyáltalán elég lenne a p20 a he4xx-hez?

(#82162) p76 válasza preludium975 (#82161) üzenetére


p76
senior tag

És a HD6XX-hez képest? :)
A Sundara hasonló karakter mint a HE4XX, csak mindenben jobb?

(#82163) ribizly válasza preludium975 (#82161) üzenetére


ribizly
veterán

Mélyekben igen karcsú lesz a HE4xx a HD58x-től P20-ról.
Magasakban talán tisztább volna a HE4xx.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82164) ribizly válasza p76 (#82162) üzenetére


ribizly
veterán

Na az két különböző világ P20-ról. A HD6xx elég sötét marad, ám az a feeling, amit a hibrid megoldás nyújt az elég jól jön sokszor. A HE4xx emlékeim szerint inkább az erősítés mértékére, semmint a karakterére érzékeny, szóval nagyon sokat nem lehet majd profitálni a P20-ból.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82165) Sinesol válasza p76 (#82162) üzenetére


Sinesol
veterán

Pár hete sikerult meghallgatnom egy HE4xx-et, nekem csalodas volt, eleg vekony a 6xx-hez kepest, plusz igazabol mindenben elmarad, egyedul a mely talan feszesebb, gyorsabb, de a 6xx utan elég vérszegeny, nincs benne dinamika.
Nekem kicsit a HD600 volt hasonlo jelleg, csak az a teljes képet nézve sokkal jobb, igaz ott picivel jobban irritalt a magas.

Szal inkabb beszereztem egy 660s-t, amit még szokni kell, de egyelore jo upgrade-nek tünik a 650-röl, tisztabb hang, kevesbe kiemelt kozepekkel, a mely hasonlo mennyiseg mint a 6xx, viszont feszesebb, tisztabb, ütösebb.

[ Szerkesztve ]

(#82166) Menthirist


Menthirist
veterán

Megjött a Mojo, és azt hittem azért ehhez a szinthez nekem már nincs fülem, de még a DT770-nel is egyre csak azon kapom magam rongyosra hallgatott daloknál, hogy feltűnnek olyan dolgok, amik eddig nem :D Szaxofonnál hallani, hogy mekkorákat fúj a hangszerbe a zenész, vagy épp mikor emeli el az ajkát róla. Visszahallgatva E5-ön, ott is hallani ezeket, csak nem tűntek fel :)
Agyam eldobom.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#82167) Exodius válasza Menthirist (#82166) üzenetére


Exodius
őstag

Hát igen....a Mojo. ;]

(#82168) Dorien válasza Sinesol (#82165) üzenetére


Dorien
veterán

Ez így, a forrás említése nélkül kb. ~0 információtartalommal bír. Le lett írva 100x, hogy a HE4XX-nek nagyon nem mindegy, hogy milyen erősítő hajtja... :U

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82169) Zoliee válasza Dorien (#82168) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja, megelőztél, nálam is ez a kérdés fogalmazódott meg a posztot olvasva. Továbbá a 660s-nél is érdekelne a lánc többi eleme.

(#82170) Tim82 válasza ribizly (#82163) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg nekem vannak más szubjektív preferenciáim, de sosem hallottam mélyhiányosnak a HE4xx-et a P20-ról. Hozzáteszem, én balanced kábellel használom a Hifiman fejest, de a gyári kábellel sincsenek ilyen emlékeim. Viszont nem volt alkalmam összevetni HD58x-szel, szóval nem tudom, ahhoz hogyan viszonyul.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#82171) Sinesol válasza Dorien (#82168) üzenetére


Sinesol
veterán

Modi3 + Z40 van most itthon, a HE4XX-et Magni3-ról hallottam, bőven elég erős a HE4XX-hez, nem hinném, hogy azzal volt a gond.

(#82172) Dorien válasza Sinesol (#82171) üzenetére


Dorien
veterán

Valamivel pedig jó nagy gond volt, mert az "elég vérszegény, nincs benne dinamika" jelző nagyon nem illik a HE4XX-re - főleg egy szirupos, unalmas HD6XX-hez hasonlítva. Az eddigi talán legdögösebb fejhallgatóm volt - a saját láncomról. (Starting Point DAC 3 + Sense V1)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82173) fehér_ember válasza Zoliee (#82169) üzenetére


fehér_ember
addikt

Te is tudod hogy a hd660s nem túl forrás (meg erősítő igényes fejes); persze az sosem árt ha jobb dolgokat teszünk alá.
Én most élvezem az "újdonság" varázsát a Teac HA-501-el vele, meg a hangfalas rendszerben lévő TC Impact Twinnel (még jó hogy két kimenete is van). Persze lehet még az is számít valamicskét hogy a dac tápjába isotek evo3 premier a fejeserősítőbe meg sequel viszi a szuflát és ők meg egy furukawás elosztóból táplálkoznak + a furutech CA-22pa készülékösszekötővel is elégedett vagyok itt is (kár hogy már nem lehet kapni, ajánlgatnám :) ).
A HE4XX az már kemény dió. Az ADL GT40α nagyon nem tudott mit kezdeni vele, meg a 400i-vel, 560-nal sem.

[ Szerkesztve ]

(#82174) Sinesol válasza Dorien (#82172) üzenetére


Sinesol
veterán

Két igencsak erősen meleg, mélybehúzó forrásról kb. egy K701 is DJ fejes lesz, a többé-kevésbé kiegyensúlyozott, meleg hangzású 6xx-nak viszont nyilván túl sok lesz.

[ Szerkesztve ]

(#82175) Zoliee válasza Dorien (#82172) üzenetére


Zoliee
senior tag

Szerintem meg egyszerűen más az ízlésünk. Nekem sem jött be a 4xx, viszont értetlenül olvasom, amiket a senni hd6 vonalról írsz (kb úgy, ahogy Te is, ha negatív HE4xx, vagy ath véleményt látsz. Persze azért vannak átfedések is, de nem túl sűrűn)
Egy kérdés: ha ennyire tetszett, miért adtad el? (én ilyenkor simán megtartom 3./4. fülesnek, főleg ha ilyen jó árban van)
fehér_ember: a Teac hajtotta a hd800-at, amikor Nálad volt?

[ Szerkesztve ]

(#82176) niof válasza Zoliee (#82175) üzenetére


niof
addikt

Na igen, nekem a Magni-val is lusta volt a HD650, de ezt csak akkor tudtam meg, mikor meglett az SP200... Tök más lett az alsó regiszter vele, és semmiképp sem unalmas. De mondom, ez, mikor még csak a Magni volt, nem tűnt fel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82177) schray


schray
tag

Közben böngészek és feltűnt, hogy a Marshall Major III vezetékes rendesen le van árazva a Muzikeren: https://www.muziker.hu/marshall-major-iii-brown
Míg máshol inkább 20-25 között látom. Kérdés: azon kívül, hogy állati jól néz ki, hangzásra milyen ez a füles? A muziker amúgy megbízható bolt?

71% víz

(#82178) biega


biega
aktív tag

Sziasztok, jelenleg egy Superlux HD681Evo fejhallgatót használok, de szívesen lépnék egy vagy két szintet felfelé, mit tudnátok ajánlani?

A forrás egy Huawei P20 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#82179) Zanik válasza biega (#82178) üzenetére


Zanik
addikt

Maradnál a nyitott/félnyitott circumaural vonalon?
De mindenek előtt mondj szerintem egy árat, ami fölé már tutira nem mennél! ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82180) biega válasza Zanik (#82179) üzenetére


biega
aktív tag

Nyílt vagy zárt? Igazából mindegy, amelyik jobban szól.
Árban szeretnék 100€-nál megállni, de ha van lényegesen jobb, akkor 200€ a felső határ.

Ami viszont fontos, hogy a Superlux HD681Evo kicsit halk nekem, egy jobban hajtható nagyobb örömet okozna.

Ha esetleg használhatnám rövidebb vezetékkel, magyarán a Superluxhoz hasonlóan cserélhető lenne a madzag, az már tényleg szuper lenne.

[ Szerkesztve ]

(#82181) Dorien válasza Zoliee (#82175) üzenetére


Dorien
veterán

Egyrészt mert igyekszem nem gyűjteni a dolgokat, másrészt a Final Sonorous III a Final A párnával szerintem minden tekintetben jobb fejhallgató - na ezt látod, nem adom el. :)

biega: ATH-M40x, NAD Viso HP50

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82182) Dorien válasza biega (#82180) üzenetére


Dorien
veterán

Ez még egy jó fejhallgató: Focal Spirit Professional [link] A NAD Viso HP50-hez hasonlóan nagyon kiegyenlített hangú, de sokkal kényelmesebb - a fejpánt felül nem nyom, két oldalt nem szorít - és számomra a dobokat is természetesebb ütőerővel prezentálta.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82183) KisTücsök


KisTücsök
addikt

[link] :DD

Kíváncsi leszek.

(aztán ha nagyon szar, Dorien átveszi, tartalékba ;] )

(#82184) Dorien válasza KisTücsök (#82183) üzenetére


Dorien
veterán

Gratula! :) Final A párnát majd szerezz rá valahonnan.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82185) KisTücsök válasza Dorien (#82184) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az a baj, h az is volt a csomagban.. csak most kapcsolok h 15k-t kiadtam egy kb ugyanolyan csak kicsit laposabb párnákra. :DDD Remélem tényleg dob rajta annyit.

Járatom, járatom.. meg valamit veszek majd alá, ez a kis 2i2 azért kevéske lesz neki.. gondolom. Párnát majd lecserélem valamikor ha összeállt a rendszer.

Köszi am.

[ Szerkesztve ]

(#82186) Dorien válasza KisTücsök (#82185) üzenetére


Dorien
veterán

Baj? :F Más szintre emeli az amúgy is jó hangját. A mély feszesebb, ütősebb lesz, a magas kiterjedtebb, a közepek megmaradnak és jobban összeáll az egész produkciója, mint az eredetivel. Nagyon jó hangja van egy xDuoo X2 lejátszóról is, de persze egy jobb láncról még feszesebben fog szólni. De ennél a fejesnél a párnacsere sokkal lényegesebb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82187) milkabrams


milkabrams
őstag

Létezik olyan akg k545 párna aminél nagyobb hely van a füleknek?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82188) fehér_ember válasza Zoliee (#82175) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, azzal is próbáltam.

(#82189) KisTücsök válasza Dorien (#82186) üzenetére


KisTücsök
addikt

jah azért mondom, h ha dob annyit a hangján akkor okés. Kíváncsi leszek.

a bőr párna nálad h bírja?

(#82190) Dorien válasza KisTücsök (#82189) üzenetére


Dorien
veterán

Megvan egy hónapja. Hogy kéne bírnia? :)
Gép előtt inkább egy K702-t használok, a Final III csak zenére van.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82191) #56474624 válasza Exodius (#82167) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na igen, ezek a fontos dolgok, hogy cuppan a szaxofonos ajka a fúvókán. :DDD

(#82192) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Probalt mar valaki JBL Live 650BTNC fejhallgatot?
Utazashoz, 30 ezer forintig lenne jobb valasztas?

E30 (oo=[][]=oo)

(#82193) Zoliee


Zoliee
senior tag

A hardverapro-n megint változtattak az eladó fejhallgatók besorolásánál.

(#82194) Exodius válasza #56474624 (#82191) üzenetére


Exodius
őstag

Kinek mi. Én is nagyot néznék, hogy whoah: ez is benne van a felvételben? De ez csak egy darabka lenne a puzzle-ból. :)

(#82195) #56474624 válasza Exodius (#82194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Zenei élményhez ennek nincs sok köze. Ez csak járulékos zaj.

(#82196) Exodius válasza #56474624 (#82195) üzenetére


Exodius
őstag

Ha te mondod. Oda van írva, hogy: de ez csak egy darabka a puzzle-ból, ami a zeneiséget jelentené, vagy WoW-élményt. :D
Én részletességnek hívom ezt a részt, amikor olyat mutat, ami eddig ott volt a felvételen, csak vagy el volt nyomva vagy a fejes nem tudta előhozni. Bizonyára találkozhattál már vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#82197) fehér_ember válasza Exodius (#82196) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy igaza van "Ba cy lus"-nak. Ezek önmagukban nem annyira fontosak. Ezek azért általában addig is ott voltak csak kevésbé feltűnően. Szóval én sem ilyenekre vágyok igazán, ez nálam csak max. "újdonság" kategória; de nálam sem ez lenne a cél; pedig sokszor csak ilyen van :(((
De hamar rádöbbenek hogy sajna ettől mégsem lett jobb a hangzás / nem ezt kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#82198) Exodius válasza fehér_ember (#82197) üzenetére


Exodius
őstag

Én sem ezt keresem. Az összkép a lényeg. :)

(#82199) #56474624 válasza Exodius (#82196) üzenetére


#56474624
törölt tag

A cuppanó ajak meg a lélegzés nem zenei hangok, ergo zaj. Hogy ezeket mennyire kell hangsúlyozni, az mindig kérdéses.
Tévedés abban hinni, hogy az a jó, ha minél jobban hallatszik, mert a zene előadásmódjára is épp úgy hatással lesz, aztán nem kell meglepődni, miért nem áll össze, miért nem lesz harmonikus az előadásmód.

[ Szerkesztve ]

(#82200) #56474624 válasza #56474624 (#82199) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szóval az ember általában a hangszerek, hangzás forszírozós/nem forszírozós jellegéből következtet rá, hogy tényleg olyannak kellene-e lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.