Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) verybigboy válasza Carasc0 (#81547) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nálam járt Yamaha MT7 ... bizonyára olvastad is amit írtam róla ... az enyém valószínű hibás darab lehetett mert közel sem hozta azt amit itt a többség ír róla ... igaz nekem (sajnos) nem csak a hangjával volt bajom, hanem a fülemet nyomta is, az meg gondolom már nem hibás példány miatt tette, de ez meg ugye egyénfüggő.

M50x nem járt nálam, passz.

(#81552) Carasc0 válasza verybigboy (#81551) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem te vettél véletlenül Fiio K5 PRO-t? :U

Igen olvastam. Meg is ijedtem...

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81553) verybigboy válasza Carasc0 (#81552) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem, én Tempotec Serenade iDSD-t és Loxjie D10-et vettem ... erről, ezekről is olvashatsz visszább!

(#81554) #56474624 válasza Carasc0 (#81549) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amikor beraknék neki egy FLAC-ot akkor érezzem hogy hoppá itt új hangok vannak.


Ezt oldalra lépéstől is meg lehet kapni.
Alapvetően szerintem nem ez a lényeg, hanem a nagyobb hitelesség. Soha életben nem úgy álltam a hifihez, hogy új hangokat halljak, mindig egészben akartam megfogni a minél igazabb, élőbb prezentációt keresve, és hogy közben részletesebb, jobb felbontású lett a hallott hang, az csak mintegy járulékosan, szükségszerűen jelentkezett - egyéb dolgok mellett.

(#81555) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv , végleg megadta magát a 2014ben vásárolt Superlux HD681 EVO -m, javitgattam ameddig tudtam, de most feladom, már amúgyis kiszolgálta az árát :) Pár éve volt az első hiba, a műanyag fejpánt eltört, azt kicseréltem egy textil szallagra, használtam tovább. Tavaly a gyerek keze közt megtört a fejesen lévő jack, szétszedtem, forrasztottam rá másikat , birta pár hónapot, de most az is megadta magát, nem volt annyira gyári a megoldás mint ahogy kinézett. :D Leesett és megint megtört a jackdugo fölött valahol. Na mindegy bekötöttem direktbe a kábelt, egy elegáns csomóval biztosítva hogy ne csússzon ki a lukon az egész bele a forrasztott részekkel, szétszedve jó is volt ,de mire összeraktam a bal oldali megint nem szólt . Na ezt eljátszottam vele még jópárszor, pár órán keresztül, a végén már minden kábelt átforrasztva ... Érdekes, asztalon szétszedve szól, miután összerakom megint nem szól, csak nagyon ritkán, de nem a forrasztásoknál van a hiba :O mindegy , feladtam , már úgyis öreg , a párna is szinte hámlik, már évek óta zoknit kellett húznom rá , meg az én forrasztásaim is biztos hogy hagynak maguk után némi kifogást.
[Superlux 681b lenne a kövi kiszemeltem] . De gondotlam rákérdek a szakiktól, van ebben az occó kategórában valami jobb ajánlat? PC-s használat, mindenre kell, leginkább játék(fontos hogy haljam merre lopakodik az ellenség xD) de néha zene is van, meg tánc. Tucc tucc kizárva, inkább rock/(szimfonikus)metal
Szigorúan 10k HUF alatt , de még ez is túlzás - mióta nincs PCI slot az alaplapon azóta az alaplapi hangkártya megy , kipróbáltam, szólt, aztán nem láttam értelmét venni egy különálló hangkártyát.

(#81556) milu válasza pulutodurumo (#81533) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm!

(#81557) Dorien válasza Diniboy (#81555) üzenetére


Dorien
veterán

A HD681B jó félnyitottban, zártban meg Invotone HD2000 - ez inkább kiegyenlítettebb darab, nincs olyan komoly magaskiemelése, V karaktere, mint a Superluxnak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81558) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nos, nem bírtam magammal, ezt még bevállaltam ... játszunk :)

OneOdio Pro - 27 USD-ért ... mindenféle hazai adóterhelés nélkül bejön ... szőröstűl-bőröstűl 8000-9000 Ft a vége szállítással.

(#81559) Diniboy válasza Dorien (#81557) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R Köszi, a HD2000 már 2014ben is képben volt, lehet kipróbálom.

(#81560) darvinya válasza verybigboy (#81558) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan Pro?
Mert én mostanában 10 alatt nem láttam, csak kisbetűs részes Standard-ot, ami Pro-nak árulnak.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81561) verybigboy válasza darvinya (#81560) üzenetére


verybigboy
senior tag

A leírás alapján az: [link] (terméklink, nem affiliate link!)

Ott kiválasztod a 2. lehetőséget (Pro Black) ... a leírásban is szerepel (lejebb görgetve) hogy mi a Standard csomag és mi a Pro csomag. Ettől jobban nem tudom már körbejárni, ennek Pro-nak kellene lennie majd!

(#81562) darvinya válasza verybigboy (#81561) üzenetére


darvinya
titán

Rendben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81563) verybigboy válasza darvinya (#81562) üzenetére


verybigboy
senior tag

;)

(#81564) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Vannak itt olyanok kísérleteztek különböző párnákkal DT770-en? Mik váltak be?

(#81565) #56474624 válasza KisTücsök (#81564) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mi a cél a párnacserével?

Én kipróbáltam többet is, elsőként ebayről az olcsó kínai párnákat. Ebből a plüss felejtős, nagyon elvékonyítja a hangzást. A műbőr szerintem egész jó, kiegyenlített. Csak ezek egyikével sem lesz jó a hangszigetelés, nagyon kihallatszik.

A gyári műbőr párna (EDT770S) egy sötétebb irányba viszi el a hangzást. Szerintem ez a középnek jót tesz összességében, vastagabb lesz tőle, viszont a mélynek nincs meg az a feszessége, mint a gyári plüss esetén. Természetesen több is lesz a mély ezzel a párnával. Ha hallottál Superlux HD330-at, na az kb. ilyen tónussal zenél.

Aztán tévedésből kipróbáltam még a DT880/DT990-re való EDT990V-t. Ez a legkevésbé ajánlott, a kínai plüsstől is vékonyabb lesz vele a DT770 hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#81566) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? itthon, gép előtt
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék közbeni kommunikációra, nem push-to-talk formában (ha ez számít valamit)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20 ezer, flexibilis
4.) Új vagy használt? új, kuponnal venném (20 ezer)
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Eddig Genius Cavimanus volt hangzása tökéletesen megfelelt, sose volt kényelmetlen.
8.) Honnan vásárolnál? ipon
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Asztali gép

Mindenképpen vezeték nélkülit, puszta lustaság miatt.
Fejesen ki/be kapcsolható mikrofon előny lenne (akár hajtogatós).

(#81567) s4tch válasza Rohir (#81566) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd meg a témaösszefoglalót, majd fáradj át a gamer fejes topikba. ;)

(#81568) Rohir válasza s4tch (#81567) üzenetére


Rohir
tag

Sorry.

(#81569) Samtya


Samtya
senior tag

Kyryl bácsi szerzeményeiből:
Teen Power és Seni

Péter Bence Jacko feldolgozásaiból:
Bad és Beat It

(#81570) paler


paler
aktív tag

Kérlek erősítsettek meg abban, hogy pl. Beyer DT880-as 80ohm-os és 600ohm-os fejese között hangminőség és karakter szempontjából nincs jelentős különbség. Azért érdekkelne mert egy teljesen új úton gondolkodom elindulni a fejhallgatós zenehallgatás terèn. Újratervezés van :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81571) Bodz válasza paler (#81570) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DT 880-ból nincs 80 ohmos. Egyébként szerintem Beyerből mindig a 600 ohmos változatokat érdemes választani.

[ Szerkesztve ]

(#81572) paler válasza Bodz (#81571) üzenetére


paler
aktív tag

Ok, akkor pl.DT 770, nem is ez a lényeg, hanem, hogy van-e lényegi különbség minőségben.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81573) Bodz válasza paler (#81572) üzenetére


Bodz
Topikgazda

770-ből elég ritka használtan a 600 ohmos. Pl abból egyet még én is elfogadnék a meglévő fejeseim mellé (főleg ha valami ízléses Manufaktur változat). Ha ilyet szeretnél, akkor kösd fel a gatyád!
Amúgy van különbség, persze, mindig a 600-as a legjobb. Legyen az DT 770, 880, 990, tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#81574) ribizly válasza paler (#81572) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, van. Teljesen más a felhasználási terület is, amire szánják. Pl. DT770-ből a 32-es hordozásra, 80-as hifi-re, 250-es munkára. Én a magam részéről közel élvezhetetlennek tartom a 250-est belőle és csak a 80-ast ajánlanám bárkinek.
A vintage meg limited edition-k az teljesen más tészta.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81575) KisTücsök válasza #56474624 (#81565) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az eredeti már cserére szorul, és gondoltam mielőtt beszerzek egyet, futok 1-2 kört más félékkel is, persze csak ha érdemes. Az eredeti valami 25 euró körül van, elég borsos.

Köszi a tippeket!

(#81576) #56474624 válasza KisTücsök (#81575) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha tetszik a DT770 hangja, nem érdemes más párnával kísérletezni, egyikkel sem fog úgy szólni. Arról nem is beszélve, hogy sok fejhallgató van, amihez nem kapható a gyári párnája, ott újra megveheted a fejhallgatót, ha épp azt a hangzást szeretnéd, tehát ahhoz az állapothoz képest ez még örvendetes. :)

(#81577) Gzula[HUN] válasza KisTücsök (#81575) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A pár dolláros kínainak is jó a minősége, de valószínűleg azzal változni fog a hangja. Igazából lutri, hogy bejön-e, vagy sem. Én jellemzően nem bántam meg a cserét, de ezt a Te esetedben nem tudom garantálni. Az általános tapasztalatom az, hogy a mélyeket meghagyják, de egy pici több magas is jön be.
Pl. AT TAD-500-asra nem találtam sehol gyári párnát, és egy szabvány 100mm-es textil lett rendelve. Ott kényelmesebb lett az eredetinél, és több magas is lett. Először azért egy kicsit furcsa volt.
Sony MDR-1A-ra meg nem is akartam gyári párnát, mert annyira x@r annak a minősége, de ott meg kifejezetten jól jött a plusz magas.
Ezen kívül módosítás miatt rendeltem pár hibrid párnát, azok is hozták, amit vártam minőségben.
Ha eredeti hanghoz ragaszkodsz, akkor lásd Ba cy lus előző hozzászólását.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81578) #56474624 válasza Gzula[HUN] (#81577) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az általános tapasztalatom az, hogy a mélyeket meghagyják, de egy pici több magas is jön be.

A DT770 esetén ez pont ellenkezőleg igaz, a közép "közepétől" lefelé okoz a párna nagy változásokat. Ha valaki pont a mélye miatt szeretett bele, annak már a gyári műbőr is lutri szerintem (kevesebb nem lesz vele, de nem olyan dögös), a kínai pedig abszolút felejtős, mert nem illeszkedik szorosan a peremre, nem szigetel jól, és ez hallatszik is a mélyek mennyiségén.

[ Szerkesztve ]

(#81579) Gzula[HUN] válasza #56474624 (#81578) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Persze, zsákbamacska, mi lesz az eredmény.

"Arról nem is beszélve, hogy sok fejhallgató van, amihez nem kapható a gyári párnája, ott újra megveheted a fejhallgatót..."

Szerintem a gyártónak ez is az első számú célja. Ma először megnéztem a Fidelio párnáját, és ha egyszer szétszedős lesz, először fejvakarással fogom én is kezdeni, olyan megoldást találtak ki hozzá. A másik, hogy elég jó minőségű memóriahabos szivacsa van, azért ezt egy 3 dolláros kínaira cserélni már magammal szemben is szégyen lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81580) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
A steelseries arctis 7 megeri azt a plusz 12k-t? Az arctis 5-höz képest?

SC: Herczku_Death

(#81581) #56474624 válasza afrojack1 (#81580) üzenetére


#56474624
törölt tag

Meg.

(#81582) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok! Általános használatra szeretnék fejhallgatót venni. Sennheiser HD 300-át néztem ki, ami megfelelne jellemzőkben. Tudnátok esetleg ajanlottabb fülest hasonló árban (15 k)?

Köszi szépen!

(#81583) paler válasza paler (#81438) üzenetére


paler
aktív tag

Több mint egy hete nyúzom itthon a kölcsön AKG Q701-et. Hallgattam az ugyancsak kölcsön kapott Pre Box S2 DAC&Amp-al, laptoppal, pc-vel és az Anthem erősítőmmel. Közben olvasgattam egy csomó tesztet, fórumot, nézegetem készülék adatlapokat, kerestem olcsóbb alternatívákat az alap elgondolás (Teac NT-503/505) helyett. De amikor ezt a hozzászólást is írom megint az Anthemmel meghajtva hallgatom az AKG fejest, és rá kell döbbennem arra hogy nem tudom megúszni komolyabb zsebbe nyúlás nélkül ezt az új fejhallgatós agymenésemet sem :O Egyszerűen a füleshez kölcsönkapott Pre Box S2-vel sem zenél olyan szépen a Q701 (valószínűleg az miatt amit sNk77 írt nekem) mint az Anthemmel. Egyszerűen kategóriát ugrik az AKG nem csak a Flac-ekkel, hanem még a Spotify-al is. A zene lendületesé, dinamikusabbá, teresebbé, érzelmekkel és élettel telibbé válik az Anthemmel meghajtva. Sokkal jobbak a mélyei is így a fejesnek, és így sokkal izgalmasabb, érdekesebb, jobb a zenéket is hallgatni rajta. Ezek után kíváncsi leszek az AKG Q701 után milyet fog muzsikálni a füleimen a Beyer DT880 :P De sajnos szükségem lesz mellé legalább egy Teac szintű fejhallgató erősítőre is. Óriási a differencia egy kellően erős és egy éppen elégséges kimeneti teljesítménnyel meghajtott fejhallgató zenei produkciója között. És itt nem a hangerőről van elsősorban szó. Legalább is én erre a következtetésre jutottam az elmúlt napok hallgatózásai alapján.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81584) fericske válasza paler (#81583) üzenetére


fericske
addikt

Melyik Anthem?
Azt nem akarod használni, ha már olyan jó?

(#81585) #56474624 válasza paler (#81583) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyszerűen a füleshez kölcsönkapott Pre Box S2-vel sem zenél olyan szépen a Q701

Az eddigi tapasztalatokból kiindulva arra nem vennék mérget, hogy a Pro-Ject cucc árához méltó képességekkel bír.

AKG-k közül meg szerintem talán érdemesebb lenne a K712-t célba venni, mint a Q701-et.

[ Szerkesztve ]

(#81586) ribizly válasza #56474624 (#81585) üzenetére


ribizly
veterán

+1 Vagy a K7xx-et, mert az is került fel vagy 2 db AVX-re.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81587) paler válasza fericske (#81584) üzenetére


paler
aktív tag

Az Anthem a napaliba van, nekem meg egy kis "kompakt" készülékre lenne szükségem a hálóba ;)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81588) paler válasza #56474624 (#81585) üzenetére


paler
aktív tag

Már eldöntöttem Beyer DT880 lett a kiszemelt :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81589) #56474624 válasza paler (#81588) üzenetére


#56474624
törölt tag

Aham. Azt azért megjegyezném, mert talán nekem sikerült a bogarat elültetni a füledbe, hogy én igazából a tere miatt hoztam fel egy példának, ami számomra hitelesebb a K701/702/Q702 "ál-terénél".
Ha természetesebb énekhangokra, hangszerhangokra vágysz, akkor inkább a Sennheiser HD600, 6xx, 650, 58x, Hifiman HE4xx, HE400i, HE400s az ajánlott fejesek.
Az AKG K712-t arra az esetre hoztam fel példának, ha fontos a tér nagysága, mert annak nagyobb a tere, mint az előbbieknek, de természetesebb hangzású, mint a Q701, K701, K702.

[ Szerkesztve ]

(#81590) paler válasza #56474624 (#81589) üzenetére


paler
aktív tag

Szemezgettem már egy ideje a Beyer-el, sőt más is ajánlotta, de te tetted fel az i-re a pontott. Én elsősorban populáris zenéket hallgatok, de igazság szerint minden evő vagyok. Sok fajta műfajt hallgatok pl. Enya-t, Vangelist, Abba-t, Depeche Mode-ot, Scooter-t, de akkár Beatles-t, Nox-ot vagy éppen Kowalsky-t. Tehát elsősorban olyan fejest keresek, amin a lehető-legtöbb műfaj szórakoztatóan tud megszólalni. Tudom hogy így nem egyszerű fejest találni.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#81591) Sinesol válasza paler (#81590) üzenetére


Sinesol
veterán

Akkor kb. a Sennheiser HD600 vagy 650 a te fejesed. Ha nem is tökéletes minden műfajra, de ez kerül a legközelebb hozzá, sosem lesz kifejezetten rossz, mindennel hoz egy vállalható szintet, igaz a tere nem túl nagy, de hozzászokás kérdése. A Beyer DT880 viszont elég válogatós, magasban dús anyagok mellett igencsak kellemetlen lehet.

(#81592) Dorien válasza Sinesol (#81591) üzenetére


Dorien
veterán

"Akkor kb. a Sennheiser HD600 vagy 650 a te fejesed."

Azért nem kellene ezt ennyire készpénzként kezelni. Nekem pl. unalmas mindkettő, csak máshogy. Valaki úgy fogalmazott: "A Sennheiser mézédes fátylat borít a zenére, és ezzel fogva tart..." A DT880-ban legalább van izgalom. Szerintem sokkal hitelesebb, őszintébb fejhallgató a másik kettőnél, a hibái ellenére is. Meg a Q701 is.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81593) #56474624 válasza Dorien (#81592) üzenetére


#56474624
törölt tag

A DT880-ban legalább van izgalom.


Én viszont nem tudnék mondani olyan műfajt, ahol izgalmasabbnak/hitelesebbnek hallom a DT880-at a HD600-nál. Beleértve a legszélsőségesebb metál zenéket is. Nekem egy abszolút műfajfüggetlen fejes lenne a HD600, ha olyanom lenne.

(#81594) Ear001 válasza #56474624 (#81593) üzenetére


Ear001
addikt

Én csatlakoznék Dorienhez. Húsz perc után bármi mást csinálnék, csak nem zenét hallgatnék egy HD600-al. Nekem az a sunyi kis egyformára szabás pont elveszi az érdeklődésemet. Nálam a mindenen jól szól kategória nyertese az Amiron Home.

(#81595) gianni85 válasza Dorien (#81592) üzenetére


gianni85
veterán

A 650-et ki kellene próbálnod valami komolyabb láncról. Egy állításod szerint meleg erősítővel, meg egy "analógos" konverterrel még szép hogy unalmas...

(#81596) mester777 válasza mester777 (#80779) üzenetére


mester777
tag

Sziasztok!
Még itt írtam fejhallgató témában, és azóta meg is vettem a Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OHM-ot a HitSpace-ben, és meg is írtam a részletes véleményem róla a weboldalukon de még (?) nem hagyták valamiért jóvá az értékelésemet, pedig azt akartam ide is bemásolni.

A lényeg, hogy kiváló a fejhallgató, egyszerűen imádom a hangját!
Köszönöm Dorien, hogy ajánlottad!

Leírom pár szóban a tapasztalataimat:
Összehasonlítottam az ATH-M30x - ATH-M40x - ATH-M50x fejhallgatókat. Ezekkel kapcsolatban az volt a tapaszalatom, hogy a legkényelmesebb a 30-as, utána távolabb a 40 és 50 holtversenyben.
"Szép" hangzásban nálam a sorrend: 40 > 50 > 30.
Ami érdekes, hogy a 30-as alig marad el a másik kettőtől, nem könnyen észrevehető a hangminőségbeli különbség, pedig árban jókora különbség van azért.
Szóval azt mondanám, hogy ATH fronton így ajánlom ezt a hármat: 40 > 30 > 50.

Aztán kipróbáltam a DT 880 és 990 PRO-kat, és hanyatt vágtam magam először a nyíltságuktól, majd kicsit az árcédulától is. :D

És utána jött a DT 770 PRO, amibe azonnal beleszerettem.
Egyszerűen kihoz olyan részleteket a zenékből, amikről eddig nem is tudtam, hogy ott vannak. Az eddigi eszközeim ezekre nem voltak képesek (Microlab Solo 6c, HyperX Cloud II, Superlux HD 681F). Szóval biztosra veszem, hogy nálam a lánc vége, a lejátszó eszköze volt eddig a "szűk keresztmetszet".

Észrevettem, hogy a hangerőre vele kevésbé vagyok érzékeny. Halkan is élvezhető; de hangosra feltekerve sem "zavar" a hangerő (nyilván egy pont után már igen, de értitek). Ezt a V-szerű karakter és a hangminőség számlájára írom.

Még egy utolsó dolog; tér tekintetében meglepően jó ahhoz képest hogy zárt fejhallgató, de nem éri el a nyílt Superlux HD 681F-es fejesemet (ez nem zavar).

Hangzásra abszolút kedvenc, és a felépítés minősége is kifogástalan, szóval itt a pozitívumok bőven túlhaladják a negatívumokat, de írok akkor negatívumokat is:
1. Nem a legkényelmesebb. Szemüveggel még kevésbé. Még jócskán benne van a viselhető kategóriában és tudom órákat hallgatni, de nem mondanám kifejezetten kényelmesnek, feltételezem a fülrész mérete, alakja és tömege miatt. Jobban preferálnám, ha nem kerek lenne, hanem összébb húznák egy kicsit és inkább ovális; szerintem úgy kényelmesebb lenne.

2. Én több izolációt vártam volna tőle. Ezen valószínűleg segíthetek a gyári velúr helyett egy műbőr fülpárnával, de ahhoz képest hogy mire számítottam, ez kicsit kevesebb. Még mindig jó, de többet vártam. :)

3. Nem lecsatlakoztatható a vezetéke. Egyrészt ha tönkremegy a vezeték akkor vihetem szervizbe és pénzért kell javíttatni, másrészt a 3 méteres kábel az asztalomon túl sok, így nem tud rövidebb lenni.

Szóval nagyon köszönöm a segítséget Nektek, ismét kiváló terméket vettem a prohardver fórumozóinak köszönhetően. :) :R

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#81597) bigsee válasza mester777 (#81596) üzenetére


bigsee
addikt

:R
Pont ezek vannak nálam is versenyben.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#81598) #56474624 válasza Ear001 (#81594) üzenetére


#56474624
törölt tag

Legutóbb, ha valamibe bele tudtam volna kötni a HD600 esetén, az az, hogy itthon gyorsabb, "frissebb" hanghoz vagyok szokva. Én ezt elkönyveltem a láncnak, gondolom, a HD600 is el tudna mozdulni ebbe az irányba megfelelő erősítőről, forrásról.

(#81599) Exodius válasza Dorien (#81592) üzenetére


Exodius
őstag

Hát igen. A "veiled" szóval gyakran összefutni, ha 600/650-esről van szó. Ugyanakkor megnézném, hogy mondjuk egy Brooklyn-ról vagy Jotunheim-ről hogyan szólna.

(#81600) Zanik


Zanik
addikt

Már egy ideje követem az ex-AKG-s emberekből verbuvált Austrian Audio munkásságát, és bár alapvetően professzionális vonalon mozognak, és eleinte inkább a mikrofonokra feküdtek rá, de most végre csináltak fejhallgatókat is:

Hi-X50
Hi-X55

Itthon a Chromasound Zrt.-nél találtam egy árlistát:
http://www.chromasound.hu/uploads/4/0/8/2/40820509/austrian_audio_%C3%A1rlista_2019.pdf

Nem olcsó, de talán egy kipróbálást megérne. Az over-ear X55-ös különösen piszkálja is a fantáziám. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.