Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81351) gretzky77


gretzky77
veterán

Felmerült egy újabb kérdés!
Final Sonorous II. Valaki tud róla esetleg valamit? Itt az oldalon hirdet a kolléga egy bontatlant csak így a meghallgatás is necces ugye! Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81352) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Pontosan mit jelent az U-karakter egy fejhallgatónál? A 'V'-t sok helyen írják, de az U-ról nem találok semmit. :U Köszi!

(#81353) ribizly válasza gretzky77 (#81349) üzenetére


ribizly
veterán

Nem kicsit szólnak jobban, hanem nagyon. Általában igaz, hogy sokkal életteltelibb, valóságosabb hangzást kapsz egy nyitott fejestől, mert nincs bezárva egy dobozba. Cserébe behallatszódik minden, meg kifelé is szól. Nomeg a mélyekket szokták sokan keveselni, mert ahhoz olyan driver meg erősítés is kell, hogy egy ilyen nyitott térben produkálni tudjon a fejes. Otthonra, zajmentes környezetbe egyértelműen nyitott fejest ajánlok amúgy, ha nem zavarsz vele senkit, mert egészen más az élmény.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81354) gretzky77


gretzky77
veterán

Dorien : jól láttam, hogy Mustang kollégától vettél egy Final Sonorous II-es fejest? Tudnál pár sort írni róla? Illetve nem tudod véletlenül van neki több darab is vagy csak az volt amit te vettél és nem törölte a hirdetést? Kacsintgatok a fejes felé, de akkor lehet nincs is már meg!
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81355) ribizly válasza gretzky77 (#81354) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem az egy III-as volt. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81356) gretzky77 válasza ribizly (#81355) üzenetére


gretzky77
veterán

Miből gondolod? Az értékelések között II-es van a hirdetésben! Vagy azóta az lett szerkesztve?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81357) Bodz válasza gretzky77 (#81354) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt talán az érintettől kellene megkérdezni.

(#81358) szakibá... válasza TomPack (#81352) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ezekkel a betűkkel próbáljuk illusztrálni a frekvenciaátviteli görbe rajzolatát, hallgatás alapján ilyennek képzeljük. Egyszerűbb így, mintha hosszan ecsetelnénk a különböző sávok szélességét és hangosságát. Lehetne akár M karakterű hang is, bár ezt még nem használta senki, pedig ilyen is van.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#81359) gretzky77 válasza Bodz (#81357) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi már folyamatban! És sorry, hogy nem tettem offba

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81360) gretzky77


gretzky77
veterán

Úgy néz ki belevágok ebbe a Final Sonorous II-es fejesbe, aztán meglátjuk! Kicsit túltoltam a keretemet, remélem nem bánom meg! Valamiért nagyon rákattantam, aztán meglátjuk, hogy szól!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81361) Dorien válasza gretzky77 (#81360) üzenetére


Dorien
veterán

Én III-ast vettem. :) Jól fogsz járni a II-vel is, főleg ennyiért...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81362) gretzky77 válasza Dorien (#81361) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi ha minden jól megy ma el is hozom!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81363) fericske válasza gretzky77 (#81360) üzenetére


fericske
addikt

Na, ha tetszik a klasszikus AKG hangzás, akkor ezzel a Final fejessel sokkal közelebb vagy hozzá mint egy Beats pro-val, az biztos :)
Világos hangkarakterű fejes. Hangszeres, énekes műfajok jobban állnak neki mint tuctuc, de azért nem mélyhiányos.

(#81364) gretzky77 válasza fericske (#81363) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi ez biztató!!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81365) gretzky77 válasza fericske (#81363) üzenetére


gretzky77
veterán

Elhoztam, meghallgattam! Az első benyomás az nagyon nagyon brutál! Köszi a tanácsokat!
Megleszünk sztem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81366) Dorien válasza gretzky77 (#81365) üzenetére


Dorien
veterán

Gondoltam, hogy tetszeni fog. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81367) TomPack válasza szakibá... (#81358) üzenetére


TomPack
őstag

Köszönöm!
Végül vettem ma egy itt nagyon ajánlott Pioneer SE-MS5T, de nekem egyelőre nagy csalódás, ugyanis U-karakterisztika helyett J-t kaptam! Nagyon kevés a basszus.
Több eszközzel/anyaggal próbáltam pedig!
Az elődje egy agybadugós Xiaomi In-Ear 2.7eFt-os fülhallgató volt. Lehet kifogtam egy hibásat, vagy mi lehet a probléma?
Vigyem vissza?

(#81368) Gzula[HUN] válasza TomPack (#81367) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha több eszközzel is kipróbáltad, és másik példánnyal is ez a helyzet, akkor valószínűleg basshead vagy. Szerintem nincs benne kevés bass, de én is jobban szeretem, ha még egy kicsi van benne. Ebben az esetben javasolom (nagyjából emelkedő árszint szerint):
- OneOdio Studio Pro (50) Kínából, vagy Amazonról
- Superlux HD685
- használt Sony MDR-1A (új már nincs)
- Audio-Technika M50X
nyitottban:
- Philips Fidelio X2HR
- (tudomásom szerint, a Bayerdynamic DT990Pro se mély hiányos, de csak hallomásból tudom)

Ezekben BIZTOS lesz elég mély.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81369) TomPack válasza Gzula[HUN] (#81368) üzenetére


TomPack
őstag

Másik példányt sajnos nincs lehetôségem kipróbálni!
Ha lenne ismerősi körben, akkor vásárlás előtt biztosan kipróbáltam volna. Még adok neki egy esélyt, aztán holnap-holnapután visszaviszem a boltba.

Sony MDR-ZX110? Sok helyen azt írják, hogy sok benne, néha túl sok a basszus. Esetleg ezzel lenne tapasztalatod? Mennyivel több mély van benne, mint a Pioneer SE-MS5T-ben?

Köszönöm!

(#81370) gretzky77 válasza Dorien (#81366) üzenetére


gretzky77
veterán

Tetszik bizony! Mondjuk képeken nem jött át, hogy mekkora, amikor kibontottam mondtam is az eladónak, hogy szép testes darab! A sok dobozban állástól a tetején a bőr picit meg van "nyomodva" de gondolom majd kirúgja magát! Épp csak belehallgattam amúgy nem volt sok időm, utána meg vendégség, de most este hallgatózom még egy kicsit! Érdemes vagy kell járatni? Elsőre nagyon puha kényelmes amúgy, sztem nagyon jó barátságban leszünk így elsőre is! Köszönöm a tanácsokat, segítséget és bocs, hogy ennyit nyűglődtem de sztem megérte!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81371) Sinesol válasza TomPack (#81367) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a fejes ilyen, enyhén száraz, lapos a hangja, én sem voltam elájulva tőle, totál nem értem mire fel a hype körülötte. Egyedül az anyagminőség és a design az, ami kicsit kiemeli az árkategóriából, de ez szvsz kevés a boldogsághoz.

Ha nincs nagyon nagy füled, akkor a Creative Aurvana Live!-ot tudom ajánlani, dupla áron is alig akad ellenfele zártak között.

[ Szerkesztve ]

(#81372) Gzula[HUN] válasza TomPack (#81369) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem ismerem a Sony MDR-ZX110-et, de ami volt olcsóbb Sony a fejemen, az mind gagyin szólt. Van itthon rádiós MDR-RF810R-ből 2, de azok is az OneOdio Studio Pro párnáival szólnak kielégítően, csak arra van, hogy a pincében is halljam a híradót, mert a rádiós része viszont jó. Ha mégis van benne basszus, akkor inkább az lesz vele a baj, mint a drága tesó, az MDR-1A-val, hogy vagy csak az lesz, vagy elnyom minden mást.

Ha olcsón akarsz jó ár/érték arányú fejhallgatót sok bass-al, akkor ajánlom az OneOdio Studio Pro, új nevén OneOdio Studio Pro50-et. (A Pro30 ugyanaz, csak ezüst-barna színnel.) ITT van róla egy kis összehasonlító teszt. Darvinya ötlete alapján én is kiszedtem a kb. 3-4mm széles szigetelő csíkot, ami a kagyló hátsó és első része között van, és határozottan nagyobb tér lett benne (nem csak szó szerint). Cserélhető vezetékes is. Elég nagy tuning potenciállal bír.
Arra figyelj, hogy ne keverd össze a vékonyabb párnással, annak a régi neve Studio Standard, az új meg a Studio Pro 10.
Aliról a hivatalos oldalról érdemes rendelni, illetve innen. Utóbbi helyről 2-t már rendeltem, nem volt semmi probléma. Amazonról szerintem túl drága.

Szerk.: Ja, tényleg ott van még a CAL! is :DD Köszi Sinesol!

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81373) gretzky77 válasza Dorien (#81366) üzenetére


gretzky77
veterán

Azt mondjuk nem tudom, hogy ha netán a kábele megadja magát akkor azt hogyan fogom pótolni! Remélem jól bírja az is!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81374) Dorien válasza gretzky77 (#81373) üzenetére


Dorien
veterán

eBay [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81375) gretzky77 válasza Dorien (#81374) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi! Úgy érzem most beleszerelmesedtem ebbe a fejesbe! Nem vagyok olyan vájt fülű mint itt a többség, de ez most nagyon tetszik!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#81376) Dorien válasza gretzky77 (#81375) üzenetére


Dorien
veterán

Én is gondolkodtam rajta sokat, de inkább egy IV-esbe invesztáltam a III után. :) Majd valamikor jövőre meg is érkezik...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81377) s4tch válasza Sinesol (#81371) üzenetére


s4tch
veterán

Azért (is) szép ez az egész audio témakör, mert sokszor teljesen mást hallunk, illetve máshogy értelmezzük ugyanazt a hangzást. Számomra az MS5T minden, csak nem száraz és lapos. Ha meg valakinek mélyhiányos, az vagy tegyen alá legalább egy pocséknál hangyányit jobb forrást, vagy tényleg vegyen egy CAL!-t - aminek azért van ellenfele bőséggel, de azt nem lehet tőle elvitatni, hogy mély van benne rendesen.

(#81378) fericske válasza gretzky77 (#81373) üzenetére


fericske
addikt

Bírja a gyári kábel, és zéró kábelzaja van, mint minden Final fejesnek, fülesnek amit idáig kipróbáltam.
Sonorous széria, D8000, fülesek E, F széria, Piano Forte Vlll, FI-BA-SS

(#81379) Sinesol


Sinesol
veterán

Érdekes dolog történt, olyan másfél hete rendeltem egy HD58x-et, késett a postázás, meg láttam, hogy out of stock is volt, amikor reklamáltam, de ma végül megjött. kibontom a csomagot ésa mi van benne? Egy HD6xx :D
Tuti kifogyhattak az 58x-ből és mivel valamit küldeni kellett, berakták ezt.
Kicsit bizakodtam benne, hogy csak a csomagolásból fogytak ki, azért kapta ezt a diszdobozos verziót, de nem, a csomagban is 6xx van. Nem tudom reklamaljak-e, végülis rosszul nem jártam igy sem, kb annyiba került ez a 6xx, amennyiert az előző hasznalt 6xx-et eladtam, de azért az újdonságra kiváncsi lettem volna.
650, 6xx és 600 után most megint 6xx, lehet a sors is azt akarja emellett a 6-os mellett maradjak. :D

Na kiprobalom hatha van valami különbség és lehet a driver 58x. :D

(#81380) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Grado SR225-höz milyen párnák ajánlottak kipróbálásra, illetve Aliról érdemes-e? Jelenleg egy sárga van rajta (talán Sennheiser), ami teliben fedi, kipróbálnék gyárihoz közelebbit is.
Előre is köszönöm!
Üdv,
Dani
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81381) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Napi fillérb@xó projekt

5 és fél éves TAD-500-asnak a vezetéke kikeményedett, és a kagyló tövében lévő vezeték védő gumi is tövig elrepedt. Mivel szívem csücske a fejhallgató, illetve az első belépő szintű normálisabb fejes, így körbenéztem a pincében, és megtaláltam maradványait a Pioneer M290-emnek, aminek sokkal jobb állapotban volt a vezetéke, és a gumi bigyó is hibátlan volt. Szóval a délutáni program az AT megmentése volt, ami a képen látható módon sikerült:

(#81380) korpicschess: Alis párnák általános minőségére nincs panaszom, a képen is egy kínai párna van már, mondjuk az a 8-10 dolláros kategória. Eddig kétszer mostam, semmi bajom vele. Hangon változtatott az eredetihez képest, kicsit több magasat enged át, de pont ugyanolyan párnát, mint amivel kiadták a TAD-ot, nem találtam sehol. Az MDR-1A-ra jött a gyárinál kisebb méretű párna, de amúgy passzolt rá. Színe megegyezett (barna) a gyáriéval, színeltérés sincs. Hangja ez esetben mondjuk pont szebb lett, kicsit több lett itt is a magas. Általában módosításra szoktam hibrid párnákat rendelni, azok is bírják. Eddig olyan 5-6 pár párnát rendeltem Aliról összesen.
Hardcore, "pontugyanúgyszóljon" audiofileknek nem ajánlom, de ők egyébként se rendelnének onnan. Pár ezer forintos fejhallgatóra nem fogok ugyanolyan értékben párnát rendelni.

(#81379) Sinesol: Sok lesz abból a 6-osból ;] . Avagy 3 a magyar igazság, és 1 a ráadás :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81382) TomPack válasza Gzula[HUN] (#81372) üzenetére


TomPack
őstag

Köszönöm szépen!
A Pioneer-t visszavittem a boltba!
A linkeden nem találok OneOdio Studio Pro50-et! :B
Van Standard, és Pro! A Pro az olyan 10eFt szállítással! Azt rendeljem meg?
Köszi!

(#81383) Saját


Saját
csendes tag

Sziasztok,

a véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni fejhallgató választás kapcsán.

1.) Otthon, iroda (kollégák kirekesztésére :DDD ).
2.) Zenehallgatásra (nincs kimondott kategória).
3.) 30 000 Ft,
4.) új,
5.) circumaural,
6.) zárt,
7.) kiegyensúlyozott hangzást várok, túlzott mély, magas zavar,
8.) itthon vásárolnám,
9.) mobiltelefon (Note 10+), laptop (céges Dell).

Amit kinézetem az az ajánlott M40x, vagy ATH-A550Z.

Vélemény?

(#81384) Dorien válasza Saját (#81383) üzenetére


Dorien
veterán

Shure SRH440, ATH-M40x (ebben enyhén emelve van a mély és magas)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81385) Saját válasza Dorien (#81384) üzenetére


Saját
csendes tag

ATH-A550Z? most 38 000 az edigitálnál.

(#81386) Dorien válasza Saját (#81385) üzenetére


Dorien
veterán

Otthonra príma relax fejes, de a hangszigetelése irodába nem a legjobb (alíg van szorítóereje). Bár ha hangosan szól a zene, akkor nem fogsz hallani semmit a külvilágból. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81387) Gzula[HUN] válasza TomPack (#81382) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Igen. Alin még a régi nevek vannak, szóval a Pro. Abból is a feketét javasolom, aminek ilyen "bódimargós" stílusban van a "L" meg a "R" bele "írva". A szürke-barnához nem találtam még párnát, amit után lehet rendelni.
(ITT már az új rendszer szerinti nevek vannak, itt már "minden" pro...)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81388) Saját válasza Dorien (#81386) üzenetére


Saját
csendes tag

Nagyon köszönöm!

Akkor az M40x izoláció szempontjából megfelelő egy open office-hoz is?

(#81389) Dorien válasza Saját (#81388) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, az jobb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81390) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok! HALP!
1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főként zenehallgatás, de filmezés, és játék is lenne. Zenéből minden.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50-80.000
4. Új vagy használt?
Új
5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6. Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Imádom a mélyeket
8. Honnan vásárolnál?
Nincs konkrét, bárhonnan.
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
iPhone 11 pro

köszi!

(#81391) Dorien válasza JiMN (#81390) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M50x
Én mondjuk az M40x-et többre tartom.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81392) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Először is Boldog Új Évet mindenkinek!!!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Tv-n megjelenő tartalom hallgatására, zene, filmek. Zsinór legyen min. 3 méter.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Max. 30.000 Ft.
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Mit lehet ide írni? Tiszta hang, nem baj, ha van benne elég mély.
8.) Honnan vásárolnál? Mo.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Okos TV optikai kábelén DAC és Logi Z623.

Egy Sony MDR-XD100 van most. Ennél nem nehezebb jobbat találni, úgy érzem...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#81393) s4tch válasza JiMN (#81390) üzenetére


s4tch
veterán

Meze 99 valamelyik kivitele.

(#81394) Dorien válasza bigsee (#81392) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M40x

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81395) Dorien


Dorien
veterán

Ja, igen... BUÉK! :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81396) bigsee válasza Dorien (#81394) üzenetére


bigsee
addikt

Köszönöm szépen! Ajánlott bolt van, ahonnan érdemes megrendelni? Garancia, ilyesmik miatt?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#81397) Dorien válasza bigsee (#81396) üzenetére


Dorien
veterán

Itt 3 év garit adnak rá és ingyenes a házhozszállítás: [link]
(Amúgy nincs saját tapasztalatom velük.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81398) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Beats pro-n esetleg nemtudjátok, hogy merre kell keresni a széria számot?
Neten nem nagyon találok konkrét infót :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#81399) K1LLMy53Lf válasza szpeti40 (#81398) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

[link]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#81400) szpeti40 válasza K1LLMy53Lf (#81399) üzenetére


szpeti40
addikt

Az eladó elvileg nem találja.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.