Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) krx21 válasza Sefter (#82274) üzenetére


krx21
nagyúr

1540-el neked milyen anyagminőség gondod volt?

(#82302) fericske válasza MCGaiwer (#82300) üzenetére


fericske
addikt

[link]
Ilyen extension van. Ha ront a hangon átbütykölöd róla a dugót.

(#82303) schray


schray
tag

HELP: Korábban kérdeztem itt fejhallgatóról szintetizátorhoz, és aztán nyilván nem hallgattam rátok és vettem egy Marshall Major 3-at (vezetékes). Ma érkezett meg, munkahelyemen telefonnal kipróbáltam és oda voltam, meg vissza, elképesztően tisztának éreztem a hangot ahhoz képest, hogy szólt minden más, amit eddig hallgattam. Telefonon a hangerő is bőven elég volt, szóval elégedetten indultam haza, hogy kipróbáljam a szintetizátorral.

Na azzal borzalmas. Eddig egy őskövület Sony MDR CD-270-et használtam, ami "oké" szinten szólt vele. A közepe rendben volt, a mélyeknél már voltak fura felhangok, a magasak itt-ott kellemetlenek voltak. Ezért is kerestem újat. Rákötöttem a Marshallt, és rettenet... hangerő alig, mélyek sehol. A magasak még úgy ahogy rendben vannak és sokkal tisztábban lehet hallani a zongorahúrok pengését, de így is nagyságrendekkel rosszabb, mint az öreg Sony.

Utána leültem és elkezdtem zenéket összehasonlítani velük. Akármire kötöm, a Marshall klasszisokkal szebben szól, a Sony lágyabb, összefolynak a hangok, halkabb is, a Marshall zongoradaraboknál is kristálytiszta. Kivéve, ha ténylegesen zongorázni próbálok vele... Érthetetlen.

Gyanítom, hogy a zongora kimenettel lehet valami, de gőzöm sincs, hogy mi - és a legfontosabb: hogy lehet elhárítani. Ötletek?

71% víz

(#82304) Gzula[HUN] válasza schray (#82303) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

4 pines a jack rajta?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82305) ribizly válasza krx21 (#82301) üzenetére


ribizly
veterán

Ez szerintem kicsit félrevezető, mert nem hallottam még itt olyanról, akinek gondja lett volna 1540-el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82306) krx21 válasza ribizly (#82305) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen... Nekem már megvan vagy 5-6 éve.. A műbőr részek fáradnak el csak. De abból nem sok van benne. Csak a fejpánton van, azt cserélni kell másra. Más nem volt. Viszont a műbőr az miden fejesen elfárad idő után.

(#82307) gretzky77 válasza schray (#82303) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem a szinti lesz a lúdas! Nem biztos,hogy számít de a Marshall ha jól tudom 64 ohmos legalábbis a Major II Bt variánsa biztos! Nem lehet, hogy a szintinek sok vagy hasonló? Ha minden más jól szól vele!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#82308) schray válasza Gzula[HUN] (#82304) üzenetére


schray
tag

Te nyertél! Mikrofon is van a Marshallon és a kábel egyik vége 4 pines. Egyszerűen fordítva kellett bekötni a kábelét, így már nem zavarja és tökéletesen szól.

@gretzky77 ez 32 ohmos, először nekem is ez jutott eszembe

71% víz

(#82309) Gzula[HUN] válasza schray (#82308) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

:))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82310) Sinesol válasza ribizly (#82305) üzenetére


Sinesol
veterán

+1
Én sem hallottam még sosem minőségi problémáról, szinte mindenhol jó minőségűnek mondják a felső kategóriás Shure fejeseket(1540/1840).

Sőt igazából az alsóbb kategóriában sincs igazán problémás dolog az anyagfáradásból fakadó törésen kívül. Nyilván ez sem túl jó, de messze nem olyan rossz, mint a rossz építési minőség, gyenge, elpattanó műanyagok, meghaló driverek, stb. Igazából amilyen masszivak, ha a problémás részen lenne bennük valami fémlemez, kb. elpusztithatatlanak lennének.

[ Szerkesztve ]

(#82311) Sinesol


Sinesol
veterán

Ezek így egész jó árasak, hátha valakinek érdekes lehet valami. [link]

[ Szerkesztve ]

(#82312) Yofej75 válasza MCGaiwer (#82300) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

Az inkább 2,5 mm-es nem pedig 3,5-ös.

Üdv:
Robi

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#82313) Zanik válasza Sinesol (#82310) üzenetére


Zanik
addikt

Sajnos én láttam szétmáló SRH440-et. Oké, nem felső kategória, de bakker a feleannyiba kerülő Superlux jobban bírta/bírja! Nem igaz hogy nem lehet úgy megcsinálni egy műbőrt hogy jobban bírja.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#82314) Dani3457


Dani3457
tag

Helló!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Kizárólag otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Film
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20-30k között
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural?Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Számomra a lényeg hogy tisztán és jól kivehetően érzékeljem a hangokat.
8.) Honnan vásárolnál?Mindegy
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?Tv

Válaszokat Köszönöm! :R

(#82315) Ear001 válasza fehér_ember (#82288) üzenetére


Ear001
addikt

Az Impact twint te miről hajtod?

(#82316) Yodamest válasza Zanik (#82313) üzenetére


Yodamest
addikt

Ez egyébként olyan mint pl. a HP Omen 800 gaming fejhallgató esete. 20K környékén megvehető, oké hangban nem hozza a azt a szintet mint egy jobb fejhallgató, VISZONT a fülpárnái nagyok, kényelmesek, puhák, vastagok, eszméletlen jó minőség, a legjobb amivel eddig dolgom volt. Kicsit kiábrándító, hogy a nála sokkal drágább fejhallgatók sokkal gagyibb fülpárnákkal vannak szerelve.... nem is értem, miért nem lehet olyan kényelmes és vastag párnákat tenni a drágább fejesekre is. Az 50K-s yamahámnak össze sem hasonlítható a fülpárnája minőségben a 20K-s gamer füles párnájával, ez azért elég gáz. (teszem hozzá a HD600-é sem, bár az nyitott szóval kicsit más tészta, de kényelemben arra is köröket ver az omen 800)

(#82317) fehér_ember válasza Ear001 (#82315) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egy régi Ivy Bridge alapú PC-ben lévő Texas Instruments PCI-os Firewire Card-ról megy (előttte egy "dell e6400"-esről is jó volt; csak az hangosabb és lassabb volt).
A gyári adapterét használom Isotek evo3 premierrel + egy Audioquest FireWire kábelt.
Főleg tidal és youtube, ritkábban jriver a forrás (mivel kevés a minőségibb zeném)
A hangfalas rendszerrel a körülményekhez képest meg is vagyok elégedve; igen a hm erősítővel is. Ezért is "vacakolok" mostanság inkább a sennheiser fejessel.
A dac szabályozható kimenetéből egy furutech CA-22pa megy a Teac HA-501-es fejeserősítőbe; a fixből meg egy Harmonic Technology Pro Silway II a Yamaha RX-V3800-asba.

[ Szerkesztve ]

(#82318) PuMbA válasza fehér_ember (#82317) üzenetére


PuMbA
titán

Pont mostanában gondolkodtam, hogy eladom az Impact Twin-t, mert már nincs olyan modern alaplap amin van PCI slot a Firewire kártyához és ha cserélek, akkor vége :)

[ Szerkesztve ]

(#82319) fehér_ember válasza PuMbA (#82318) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egy időben úgy is hallgattam, hogy a tv rá volt dugva optikaival; szerintem úgy is rendben volt a hangzása. :K

(#82320) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!
Van egy Superlux hd 662 evo fejesem, aminek megtört a kábele. Ha rosszul fordítom a fejem, nem szól a jobb oldala. Az a kérdésem, érdemes-e javíttatni, illetve hol foglalkoznak ilyesmivel?
A következő kérdésem pedig, ha nincs érrtelme, akkor hasonló árkategóriában (10K környéke) hasonló paraméterekkel (zárt, mélyekkel) mi a jó vétel most?
Köszönöm.

(#82321) DEJVID válasza PuMbA (#82318) üzenetére


DEJVID
őstag

Biztos találnál PCI-E Firewire kártyát is.

(#82322) Dorien válasza doddencs (#82320) üzenetére


Dorien
veterán

Darvinya [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82323) Gzula[HUN] válasza Dani3457 (#82314) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

M40X, vagy SRH440.

(#82320) doddencs: Ha nem javíttatod, akkor 10k körül OneOdio Studio Pro (50). Kicsit drágábban CAL!, vagy Superlux HD685 esetleg, ami még mély orientált.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82325) milkabrams


milkabrams
őstag

Van valami párna, amivel sötétíthetnék a he560 hangján?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82326) ribizly válasza milkabrams (#82325) üzenetére


ribizly
veterán

Hifiman focuspad / leather pad
Persze lehet ezekkel a mélyek mellett a magasak is kiemelkednek.
A velour-al tuti visszaveszel a magasakból, de a mélyekből is.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82327) milkabrams válasza ribizly (#82326) üzenetére


milkabrams
őstag

Közben találtam egy [ilyent], elméletileg tompítja a magas csúcsokat és az író szerint természetesebbnek (gondolom melegebbnek) hat a hang. Amúgy több magasat nem szeretnék, így is csak eq segített.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82328) s4tch válasza milkabrams (#82327) üzenetére


s4tch
veterán

Dekoni párnák időnként előfordulnak a dropon, érdemes feliratkozni és hozzászólásokat olvasgatni is.

https://drop.com/buy/dekoni-premium-ear-pads-for-hifiman-he-series/talk#discussions

(#82329) Gzula[HUN] válasza milkabrams (#82327) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Minden, ami textil, hibrid (mint amit linkeltél), vagy velúr, nem lesz tőle több mély, ellenkezőleg. Ha több mélyet szeretnél, akkor csak bőr/műbőr között keresnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82330) milkabrams válasza Gzula[HUN] (#82329) üzenetére


milkabrams
őstag

A belső része bőr, csak az arcra fekvő része velúr. Amúgy nem több mélyet szeretnék, hanem egy hangyányit melegebb hangot és a magas csúcsok simítását. Persze majd utána nézek, hogy a full bőrrel mi a helyzet.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82331) ribizly válasza milkabrams (#82330) üzenetére


ribizly
veterán

Ez a videó segíthet kicsit eligazodni. Az a gond, hogy sokmindentől függ ám ez a dolog. Lehet a magasakon érdemes inkább EQ-val vágni, mert biztosabb eredményt érhetsz el, mint egy fülpárnával.
A hang karakterét meg esetleg kábellel érdemes valamerre tolni, vagy másik AMP beszerzésével.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82332) Gzula[HUN] válasza milkabrams (#82330) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kitartást a párna kereséshez, azért több magasat és kevesebb mélyet könnyebb párna cserével összehozni, mint fordítva.

Néha a véletlen segít. Nekem az MDR-1A párnája hozzám kerülés után pár hónap után el kezdett szétjönni. Rendeltem hozzá egy 3 dolláros párnát, szinte kizárólag abból a célból, hogy ha már eladom, akkor esztétikus legyen. Pár mm-el kisebb is volt a gyári párnánál, de kipróbálás után megállapítottam, hogy sokkal szebb a hangzása az eredetinél, több magasat enged át, ezért nem hogy maradt, hanem egy másikat adtam el inkább.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82333) milkabrams


milkabrams
őstag

Most egy ezüst-réz Triton kábelt használok, ha megjön a 6.3-3.5 átalakító, majd kipróbálom a gyárit. Ha nem jönne be, marad a [mod] vagy 3 fajta párna közül valamelyik vagy kábel. Gondolom a mod felelne meg, mert időnként hallok valami visszaverődést, amit szerintem a fém rács vagy az alatta lévő háló okoz, viszont a mod csak az utolsó alternatíva. A másik gond, hogy egy dekoni párna mire ideér megvan vagy 30 ezer, a kábel 50k+ a modolgatáshoz meg nem értek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82334) #56474624 válasza ribizly (#82331) üzenetére


#56474624
törölt tag

A hang karakterét meg esetleg kábellel érdemes valamerre tolni, vagy másik AMP beszerzésével.


Én is mindjárt a másik erősítőre gondoltam, lehet a mostaninak egyszerűen nem elég kicsi a torzítása ehhez a fejhallgatóhoz.

(#82335) milkabrams válasza #56474624 (#82334) üzenetére


milkabrams
őstag

Másik amp? A Mojon kívül mi más van?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82336) PuMbA válasza DEJVID (#82321) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, most néztem, hogy vannak ilyenek, de nem tudom, hogy mennyire érdemes a jövőre nézve. A Firewire támogatás már legacy-ként van csak a mostani Windows 10 verziókban, hiszen halott téma.

[ Szerkesztve ]

(#82337) Dorien


Dorien
veterán

AQ Nighthawk Carbon első benyomások:
Uhh, minden fejhallgatónak ilyen kényelmesnek kellene lennie... Egyszerűen tökéletes: a fejpánt íveltsége, párnázottsága, a fülpárnák alakja, anyaga, puhasága az összes eddigi fejhallgatót übereli, ami eddig nálam megfordult. A velúr párnákkal a hangja a Sennheiser HD6XX-re hasonlít: hasonlóan sima, nagy felbontású, hátradőlős, enyhén sötétbe húzó hang, de ütősebb mélyekkel. Kell neki a jó erősítő, a Sense V1 jóval energikusabb, koherensebb hangzást hozott ki belőle, mint az xDuoo X2 DAP. (A bőr párnákkal meg a Presenter 2-vel majd később tesztelem.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82338) gianni85 válasza milkabrams (#82335) üzenetére


gianni85
veterán

A mojo-n kívül van még pár száz másik termék a piacon:)
Szerintem a kábel érkezéséig ne nagyon pörögj a témán, lehet az ezüstözött réz nem tesz jót ott a magas tartománynak. Ha mégsem, és párna modokkal kellene küszködnöd, akkor én tuti inkább másik fejesek után néznék. Bár a kísérletezés fun lehet, csak a pénztárcád bánja, és ma már szvsz úgy vagyok vele, hogy a cucc gyárilag is szóljon már jól, különben megette a fene...

(#82339) milkabrams válasza gianni85 (#82338) üzenetére


milkabrams
őstag

ha egy hangyaf...nyit tudnék változtatni a hangján nagyon király lenne. Mellesleg mindenképp meg tudom oldani, mert komoly gond nincs. Hiába van pár száz termék, ha ezek nagy része a Mojo közelébe sem ér, vagy nem mobilis.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82340) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Vennék egy fejhallgatót a nejemnek, amit vonatozás közben tudna használni.
Tudnátok tippeket adni? Superlux Hd681 Evomat szokta elvinni magával, annak a hangzásával elégedett, viszont kicsit lehetne hangosabb. Jó lenne, ha kisebb lenne, mint az Evo. Cserélhető kábellel lenne ideális, de nem ez a fő szempont.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Jellemzően vonaton.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenére, néha filmre.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Max. 10. Ft
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Mindkettő megfelel, bár gondolom, hogy a supraaural a kisebb méretű, és ez jobb lenne, mert kevesebb helyet foglal el a hátizsákban.
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt lenne a legjobb, de a félig nyitott és a nyitott is szóba jöhet.
7.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Spotify

[ Szerkesztve ]

(#82341) Sinesol válasza milkabrams (#82339) üzenetére


Sinesol
veterán

Ifi micro iDsd Black Label, Hordozhato, akksis es 4szer nagyobb teljesitmenyt tud leadni a fejesednek, mint a Mojo, teljesen ki tudja hajtani, ami az energiaigenyt illeti.

[ Szerkesztve ]

(#82342) s4tch válasza milkabrams (#82339) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem árnyaltabb a kép. Az akksis CEntrance eszközök vagy mondjuk az Oppo HA2 ott vannak a Mojo szintjén, és ezek csak azok, amiket hallottam. A Mojo egy nagyon jó középkategóriás mobil dac, több más hasonló termékkel együtt.

(#82343) s4tch válasza biega (#82340) üzenetére


s4tch
veterán

A Spotify nem forrás. Telefonra, mp3 lejátszóra dugná a párod a fejest? Pontosan milyen eszközről van szó?

(#82344) -Skylake- válasza Sinesol (#82341) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azért tegyük hozzá , hogy a "hordozható" az ifi micro esetében kb annyit jelent, hogy el tudod vinni magaddal A-ból B-be. Tehát amég én mondjuk a mojot simán bedobom a télikabátom zsebébe és örülök, az ifi micro nagyon más kaliber. Inkább mondanám szállíthatónak , mint hordozhatónak. Érted , ez a cucc 3x akkora térfogat mint egy mojo , másfélszer nehezebb is és azért legyünk őszinték , mojot is max kabátban. Nyáron egy farmerba tuti nem viszed magaddal , nekem se jutna eszembe.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#82345) biega válasza s4tch (#82343) üzenetére


biega
aktív tag

Jogos, telefonnal és tablettel használná.

(#82346) dik


dik
őstag

Olyan kérdésem lenne nem értek ehhez. Ha van egy fejhallgatóm akkor arra ha nincs létezik valami kütyü amivel tudom a hangerejét változtatni(fel, le)? Persze nem arany áron... :)
Meg van egy a HyperX Cluod II ahhoz van valami usb hangkártya szerű. Ha azt nem használom rajta valami 7.1 csoda gomb van rajta. :) Akkor is megy majd simán sztereóban ugye? És nem valami doboz hanggal?
Vagy 35 ezer körül van valami jó ajánlat manapság az is érdekelne?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#82347) #56474624 válasza milkabrams (#82339) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha csak egy hangyafasznyit kellene változtatni, én próbálkoznék a pozícióval, szorítóerővel, kicsit szorosabbra véve. Majd minden fejhallgatót lehet így (finom)hangolni; az önbeállós pánt ilyen szempontból nem a legelőnyösebb.

Amúgy minden fejhallgatónál az volt eddig a tapasztalatom, hogy a szorosabbra állított pánttal összeszedettebbé, pontosabbá válik a hangzás, jobban a helyükre kerülnek a dolgok. Lazábbra véve pontatlanabb, a tér mintha tágasabb lenne, több a magas, de kevésbé tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#82348) milkabrams válasza #56474624 (#82347) üzenetére


milkabrams
őstag

Ez sajnos nem működik, én sem használom a Mojot séta és hasonló közben, csak fotel, ágy, busz stb. Mellesleg a teljesítményéval nincs gond.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82349) fericske válasza milkabrams (#82348) üzenetére


fericske
addikt

Kipróbálhatod, hogy a párna tövében körbehúzol egy ujjnyi vastag vattacsíkot. Talán beválik.

(#82350) Gzula[HUN] válasza biega (#82340) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

- OneOdio Studio Pro, ha nem számít, hogy mély orientált. Összecsukható, cserélhető vezetékes és kapsz hozzá zsákot. Ha valamennyire számít a hangzás, akkor a vastag párnás (Pro 50, régi nevén "sima" Studio Pro), ha nem, akkor van belőle rózsaszín :D (Pro 10, régi nevén Standard) is. Csak Kínából, vagy drágábban Amazonról sajnos.
- Valamivel drágábban Pioneer MS5T (előzőnél populárisabb hangzás, szintén jó utazáshoz, de rövid és nem cserélhető vezeték)
- Invontone HD2000 (olcsó de jó), vagy Kínából Takstar HD2000 néven
- Nyitobban (utazáshoz szerintem nem a legjobb) SHP600

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.