Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) kromatika válasza Exodius (#82650) üzenetére


kromatika
veterán

Ez eléggé gáz.

(#82652) Pakmara válasza Sinesol (#82627) üzenetére


Pakmara
őstag

Megvéve, kipróbálva, minden ok. Köszi az ajánlást!

(#82653) #56474624 válasza Sinesol (#82647) üzenetére


#56474624
törölt tag

plusz nekem picit a magas is sok volt, bár lehet ez azért is volt, mert nem volt mély elég, ami ellensúlyozza.


Valószínűleg szimplán visszadta az erősítő-DAC valódi, nem elmismásolt hangját.

(#82654) Exodius válasza kromatika (#82651) üzenetére


Exodius
őstag

Viszont százalékban nem tudom, hogy ez mennyit jelenthet, visszahívás szempontjából.
Ugyanakkor találó, mikor valaki azt mondta, hogy a Hifiman-fejest venni olyan, mint orosz-rulettezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#82655) Keitaro


Keitaro
addikt

Sziasztok!

Ha egy nagyon hozzáértőnek van pár perce, egy kis segítséget megköszönnék. :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Munkába menet-jövet főleg, otthon van fülesem amivel boldog vagyok, szóval fontos, hogy jól zárja ki a külső zajokat és ha lehet más se hallgassa amit én hallgatok.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
PSP, PS Vita, sorozatnézés, néha egy kis zenehallgatás, de nem az a prió.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15-20k maxban gondolkoztam, de ha kicsivel felette van valami nagyon jó dolog, akkor érdekel.
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Mind1, bár szeretném ha nyáron nem sülnék meg (lehet agybadugósat kéne néznem, csak annyira nem rajongok értük).
6.) Zárt vagy nyitott?
Az 1-es pont miatt jó lenne a zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ne legyen nagyon túltolva a basszus, a sorozatok miatt jó ha érthető a beszéd, de kb. ennyi.
8.) Honnan vásárolnál?
Itthonról.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PSP, PS Vita, Mate 20 teló.

Előre is nagyon köszi a helpet!

(#82656) fericske válasza Keitaro (#82655) üzenetére


fericske
addikt

Pio ms5t

(#82657) Gzula[HUN] válasza Keitaro (#82655) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

MS5T

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82658) J97


J97
tag

Bose QC25-höz használt valaki tölthető akkut? Az AAA elemeket szeretném kiváltani. Kérdés jelent-e valamit hogy az akku 1,2 V az elem meg 1,5 V. Elemnél csökkenő feszültség esetén villogással jelzi, hogy merül, mi a helyzet tölthető akku esetében? Ott ugye alapból nincs meg az 1.5 V feszültség.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#82659) niof válasza J97 (#82658) üzenetére


niof
addikt

Google, első találat:
We actually don't recommend using rechargeable batteries with our products where they have a lower power output which would affect the functionality of the noise canceling. I hope this helped answer your question!

I hope that you have a wonderful day!

Take care,
Shiloh - Bose Support

Bár az is igaz, hogy alatta valaki azt írja, hogy ő azzal használja, de "hivatalosan" nem ajánlott...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82660) Gzula[HUN] válasza J97 (#82658) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 1,5V-os vadi újonnan 1,6V, az akku olyan 1,33-1,35V teljesen feltöltve. Kérdés, hogy amikor már nem működik elemmel, akkor mekkora a feszültség benne. Egyébként meg tudsz rendelni 1,5V-os Li akkut is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82661) niof válasza Gzula[HUN] (#82660) üzenetére


niof
addikt

Ez AA, neki meg AAA kell, abból tudtommal csak 1,2V-os van...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82662) Gzula[HUN] válasza niof (#82661) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Elnézést, elnéztem. Itt a helyes link.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82663) niof válasza Gzula[HUN] (#82662) üzenetére


niof
addikt

Érdekes! Nem tudtam, hogy van 1,5 V-os is. Viszont a Lítium miatt kérdéses, hogy normál/mezei töltővel tölthető e, vagy speckó kell hozzá?! Mert ha utóbbi, akkor nem biztos, hogy megéri... De persze ezt majd ő eldönti...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82664) Gzula[HUN] válasza niof (#82663) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OFF
...nem akarom szétoffolni a topikot, egy utsó kitérő ebben a témában.

Szóval én nem az 1,5V-os megoldást használom itthon, az nekem is új, nem is ismerem. Azt tudom, hogy vannak, már hónapokkal ez előtt is láttam. Itthon inkább általában a 3,2V-os LiFePo akksikat használom jellemzően gyerek játékokhoz, Nerf puska, távirányítós autó, stb. Ha egy játék 6V-ra van tervezve, simán tudom használni úgy, hogy a 4 slotra, amit 4AA-s elemhez találtak ki, oda rakok 2 db 14500-as méretű (AA) LiFePo-t, és 2db üres, vagy "dummy " elemet. Ha meg pl. tuningolni, akkor a 4 slotba 3 db 3,7V-os Li-iont, és 1 dummyt.

AAA-ban ezeket nem használtam, de elméletben megoldható ez a probléma, mert ebben a méretben 3,2V-os akku, és AAA méretű dummy is.

Amit viszont ajánlok fenntartások nélkül, az a Liitokala Lii-500-as töltő. Több, mint elég. Egy tech bolond cimborámnak is ez van, és az MHV vlogos Tominál is láttam. És szerintem az ára is elfogadható.

Hogy fejhallgatókhoz is csatoljam valahogy, a Sony MDR RK810R-t 2db sima 1,2V-os AAA akksival használom, és azokat is azzal töltöm, szükség esetén javítom, mert arra is jó (korlátozottan). Viszont ott a gyári akkupakk is gyakorlatilag 2db AAA akksi volt.

ON

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82665) Bazsy válasza J97 (#82658) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Szerintem pl Eneloop AAAval simán menne. Ezek 1.4Vrol indulnak és 1.2 körül ürülnek. Sima elemek kb 1.6-1.1ig mennek így nem szokott gond lenni. Az Eneloop nagyobb áramot is tud leadni így amit írnak (power) nem jelent gondot.

Bazsy

(#82666) LZs?! válasza LZs?! (#82628) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ma megjött a futár a HD681 EVO-val. Most este 'játszottam' egy órát a fejesekkel, gondoltam megosztom az első benyomásokat a Pio M390-nel öszehasonlítva.

Ergonómia:

A SL passzosabban fekszik fel, de nem zavaró, csak elsőre szokatlan volt; cserében nem a füleimen ülve tart a párnákkal, mint a Pio, hanem a pánt szépen felfekszik a fejtetőn. A műbőr párnákat kicseréltem a velúros darabokra, amitől először frankón viszketni kezdtem...de idővel jobb lett.

Az egyik passzos, de stabilan fekszik és 10 perc után, mint ha ott sem lenne - mint egy kellemes vászoncipó. A másik inkább felül, és ahogy mozgok kicsit esetlen az egész, de mégis fix...folyamatosan tudatában vagyok, hogy rajtam van, de távolról sem kényelmetlen - mint egy komfortos túrabakancs. Ez leginkább egy 'tométó v. tomátó' helyzet; egyszerűen mások.

Szerintem szegről-végről ide tartozik a kábel minősége is: a Pio kábele vastagabb és stramabb hatást kelt, ugyanakkor mégis kevésbé rideg és nem tekeredik 'maga köré'; persze lehet, hogy a SL kábelének még kell némi idő, amíg a gyári 'kötegelésből' kienged.

Hang:

Előljáróban: elsőre nagyon cipősdoboz hangja volt a SP-nak, aztán kivettem belőle a plusz foam korongokat, amik a speaker ragasztott borítására vannak rátéve, minden fix rögzítés nélkül - csak az earpad-ek tartják őket. Nem tudom ezek miért vannak benne gyárilag - lehet, hogy csak én vagyok barbár...

Egyelőre az Anima Sound System-től a 68-at hallgattam meg egymás után oda-vissza-keresztbe, mivel abban van egy kicsit mindenből.

Hangzásban elég nagy a diferencia, de ez sem 'jobb v. rosszabb' szitu: a Pio fémes és harsány, a magas 'bök és sikkant', a közép 'üt és csap' és a mély 'tol és szúr', érezni ahogy nyomja a dobhártyát; a SP visszafogottabb...egyszerűen lágyabb, néha már-már háttérzaj-szerű - ha az X-Fi kártyán bekapcsolom a Chrystalizer funkciót (ami szerintem egy kvázi 'loudness' option), akkor középen és kicsit fent is a Pio-hoz hasonlóan 'szurkál', de sokkal finomabban, viszont a mélyek még így is sokkal halványabbak.

Eddig tetszik, de mint említettem: még próbálgatnom és szoknom kell. :)

Pl. Globus-hoz vagy Two Steps from Hell-hez ez szerintem jobb lesz, míg pl. Powerwolf vagy Rammstein albumokhoz valószínűleg marad a Pio...meg a dubstep-hez is (nem röhög, meló közben néha rámjön, egész jó 'energiser').

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#82667) LZs?! válasza LZs?! (#82666) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Közben rájöttem, hogy a fentieket egy mondatban is meg tudom fogalmazni: a Pio karaktere 'b@szós', míg a SL 'kultúrált'.

Ennek alaján ajándéknak is kitűnő lesz (remélhetőleg...) a másik darab, mivel aki kapja, ő főleg '60s, '70s, '80s magyar és amerikai/angol rockot hallgat elsősorban.

Nevermind...

(#82668) Keitaro válasza fericske (#82656) üzenetére


Keitaro
addikt

fericske és Gzula[HUN]: Nagyon köszönöm az ajánlást, megnézem!

(#82669) J97 válasza niof (#82659) üzenetére


J97
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! A linken az alatta levő hozzászóló írja, hogy neki 12-14 órát megy el egy hagyományos tölthető akkuval. Már ez is jó lehet. Gyári érték szerint elemmel 35 óra az üzemidő. Nagyjából én is 4-5 napig tudom használni az irodában egy elemmel.

(#82662) Gzula[HUN] : Ezt a 1,5V akkut lehet bepróbázom a hozzá ajánlott töltővel.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#82670) nrg.960


nrg.960
tag

Sziasztok.

Nem talalkozott eddig valaki ATH-M50X-re való plüss memóriás fülpárnákkal, vagy van-e ilyen egyáltalán? Sehol sem találok sajnos.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#82671) Gzula[HUN] válasza J97 (#82669) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Lítiumos 1,5-össel nem próbáltam. Mivel nem néztem utána mivel lehetne tölteni, így részemről inkább elméleti kategória. Én inkább lítiumosból a 3,2 és a 3,7V-osokkal szoktam vele tölteni, meg a sima 1,2V-osokat.
"Az akkukat 0,3V feszültség alatt nem ismeri fel, viszont ekkor is “tölti” fix 3 mA értékkel, így képes a “0 V” akkukat is aktiválni. 1,6V feszültség alatt az akkukat Ni-MH akkunak azonosítja, 2,2V feszültség felett pedig Li-ion akkunak." - Lehet, hogy simán töltené az 1,5V-os Li akkut, de nem mernék mérget venni rá.

A helyedben inkább kipróbálnám a sima tölthető 1,2V-ossal, egy jobb minőségűvel, és ha azzal műxik, akkor annál maradnék. Max fele annyit bír, mint egy elem, de az 1,2V-osokhoz szemrebbenés nélkül ajánlom a Liitokalát.

(#82670) nrg.960: Van piros és fekete is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82672) Kukcaman válasza trepxe (#82595) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi szépen, megnézem. :)

(#82673) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!

1.) Otthon.
2.) Zene, játék.
3.) 20000 Ft.
4.) Új.
5.) Circumaural.
6.) Mindegy.
7.) Kiegyensúlyozott hangzás.
8.) Itthonról.
9.) MSI B450 Tomahawk Max.
Legalább 2 méter hosszú kábel.

:R

(#82674) Samtya válasza ravap (#82673) üzenetére


Samtya
senior tag

Sztenderd ajánlás (nem mindig teljesül az összes kritérium):

[link] [link] [link] [link] [link] [link]

(#82675) Rimuru


Rimuru
veterán

1.) otthon
2.) Online meeting, jatek+voice chat (mikrofon nem kell)
3.) 30k
4.) Új
5.) Circumaural
6.) -
7.) ne ciriplejen
8.) HU
9.) sima integralt hangkartyak

A legfontosabb: konnyu es kenyelmes legyen hosszutavon, (mu)bor parnakat nem szeretnek. SE-M531, ATH-M50x hamar elkezd nyomni, nem a legidealisabb a fejem/fulem merete/formaja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#82676) Samtya válasza Rimuru (#82675) üzenetére


Samtya
senior tag

Az ATH-AVA400-nak nézz/olvass utána, mert sok konkrétumot még nem tudok róla. A párnája inkább supra, mint circum.
A Sennheiser HD559 inkább mélytúlsúlyos, nem ciripel. Jól körülveszi a fület, bár újonnan elég nagy a szorítóereje, de az nagy területen oszlik el. Nekem (normál fejűnek) nagyon kényelmes. 6,3->3,5 jack átalakító viszont kell hozzá, mert alapból nem adnak.
A Cooler Master MH752 is kényelmes, de csak műbőr párnával jön gyárilag. Velour Brainwavz párnával nem tudom próbálta-e valaki.

(#82677) Gzula[HUN] válasza Samtya (#82676) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az AVA400 szerintem nem lesz jó, mert a féltesója, az 53mm-es hangszóróval, a TAD500 is úgy szól nagyjából, mint egy M40X, a 400-as sorozatban meg 40mm-es van, és a görbéje is "vékonykásabb". M50X után szerintem felejtős. Viszont megerősítem, hogy kényelmes ez a sorozat. Ha ez az irány, akkor inkább az AVC500 + plüss.

A CM MH752-n tudtommal nem cserélhető a párna, bár én ezt megoldanám :)) ;]

(#82675) Rimuru: Maga az, hogy textil/plüss párnával használnád, már vékonyít a hangján. Első körben én én az M50X-re rendelnék valami puhább párnát.
Esetleg:
- HyperX Cloud (valamelyik csomagban, talán a II-esben adnak hozzá ajándék textil párnát is, nézz utána, a műbőr párnája egyébként se a legjobb szerintem). Inkább enyhe V, mint mélyorientált, de szerintem jó választás. Én is szeretem a sok mélyet, de bejött.
- Dorienét elrontod egy textil párnával ;]
- OneOdio Studio Pro igazából akármelyik változata, ledobod róla a gyári párnát, és felraksz rá egy ilyen hibrid párnát (95mm-es kell rá). Kényelmes, és marad sok mély, de inkább a SE-M531-nek lesz riválisa, az M50X azért részletesebb. Ha gyári hangzás kell, akkor a Pro 50 belőle, de ha nem használod műbőr párnával, akkor tökmindegy melyiket rendeled, mert az alap ugyanaz, csak a párna más (meg a doboz).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82678) Samtya válasza Gzula[HUN] (#82677) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem tudjuk pontosan, hogy Rimuru milyen hangzást akar, de a hangszóró átmérõ nem garancia semmire.
Sony MDR-10RC?Kicsike on-ear házban 40 mm-es, és lerobbantja a fejedet. Ha az AVA400-ban kb HyperX szintű mély van, szerintem annyi elég.
Én úgy èrtettem, hogy eleve az M50X váz kènyelmetlen neki.
A Cloudot èn is a legnagyobb(esetleg eggyel kisebb)fokozaton használom, nagy fejméret gond.
OneOdiot nem ismerem, Covid-19 edition van belõle? ;]

(#82679) Gzula[HUN] válasza Samtya (#82678) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem volt 400-as a fejemen, de kb. 1 éve gondolkodtam, hogy a TAD-500 utódjának beszerzek egy AVA500-ast. Mivel az továbbra is Japán belpiacos, mint az elődje, így utána olvasgattam. Akkor néztem frekvencia ábrákat is, és a 400-asban jóval kevesebb volt a mély. Nem találtam driver cserére utaló jeleket, ha volt is, nem sokat változhatott. Mivel az 500-as is vékonyabb hangzású, mint a Cloud, a 400-as szerintem nem lenne jó választás két mély bomba után.
A másik, hogy nem is biztos, hogy bejönne a plüss párnája, mert ilyen se nem circum, se nem supra. A széle vastagabb, és egyre vékonyabb lineárisan.

Mivel a SE-M531-ben és ATH-M50x is több a mély az átlagnál, gondolom valami olyasmi hangzást keres most is.

Őszintén szólva elég nehéz egy M531 után annál is kényelmesebbet ajánlani. Nekem 2 db M290 volt, aminek tök ugyanaz a felépítése, mint annak, és TAD-500 után a 2. legkényelmesebb fejhallgató volt a fejemen.
X2HR még amiben van mély, meg memóriahabos plüss, de iszonyat, hogy szorít, pedig ott is nagy párnák vannak, meg nem is 30ezres kategóra.

Ötletem elfogyott. Be kell menni egy boltba fejhallgatót próbálni. Nekem "golyó" fejem, mindegyik kényelmes :D

Ui.: Aliról már bátrabban rendelek, mint pl. Amazon.fr -ról :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82680) ribizly válasza Samtya (#82676) üzenetére


ribizly
veterán

Az MH752 az egyik legkényelmesebb fejes a piacon. Ám arra soha nem tennék nem bőr/műbőr zárt párnát, mert mélyben nem túl erős és bizonyos esetekben már így is tud bántó lenni. A gyári párna bírja ameddig bírja, utána meg meg kell próbálni valamelyik Takstar Pro82-re építő gyártótól (Takstar, CM, Brainwavz) szerezni rá replacement-et.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82681) ribizly válasza Gzula[HUN] (#82677) üzenetére


ribizly
veterán

Már hogy a viharba ne lenne cserélhető CM MH752-n a párna!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82682) Gzula[HUN] válasza ribizly (#82681) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszönöm a tájékoztatást, rosszul tudtam. Megjegyeztem ;)

Mint említettem, ha cserélhető, ha nem, ha egyszer párna problémám merül fel, én megoldom (végső esetben) erőszakkal, majd ragasztóval. Persze az a jó, ha alapban cserélhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82683) ribizly válasza Gzula[HUN] (#82682) üzenetére


ribizly
veterán

;] ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82684) Rimuru


Rimuru
veterán

Koszi mindenkinek. :R

Hangzast illetoen igaza van Gzulanak. Megprobalom levadaszni amiket irtatok, pl Sennheiser szimpatikusnak tunik (bar szegeden kicsit nehezebb kiprobalni oket).

Azon is gondolkozok hogy veszek egy vezetek nelkulit (tudom ez itt szitokszo ;]) noise cancellinggel es ketto legyet utok egy csapasra. Alszok ra meg parat. :)

Vigyázat, csalok!

(#82685) kromatika válasza ribizly (#82680) üzenetére


kromatika
veterán

+1. És hangban sem rossz az áráért.

(#82686) csobanandras


csobanandras
tag

Sziasztok,

mivel en nem nagyon ertek a fejhallgatokhoz, szeretnek hozzatok fordulni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Foleg otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Foleg munkahoz (meetingek,hivasok), zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20eFt
4.) Új vagy használt?
Uj
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Esetleg ha tudtok mindkettobol ajanlani:)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-A lenyeg az lenne, hogy engem jol halljanak, tehat a mikrofon jo legyen.
-Legyen MUTE gomb
8.) Honnan vásárolnál?
Amazon
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop integralt hangkartya

Koszonom elore is. :)

(#82687) Samtya válasza csobanandras (#82686) üzenetére


Samtya
senior tag

Ebben a kategóriában a Cooler Master MH-751 vagy 752 mikrofonját mondják a legjobbnak.
Amazon, itthoni boltok.
Összehasonlítás néhány drágább fejhallgató mikrofonjával: [link]

(#82688) ribizly válasza Samtya (#82687) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. Meglepően jó az a mikrofon. Habár én nem használom, de amikor azt a Techpowerup-os tesztet végighallgattam, igencsak rácsodálkoztam.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82689) Samtya válasza ribizly (#82688) üzenetére


Samtya
senior tag

Erre a tesztre gondolhattál. Megemlítik benne a hangkártya befolyásoló szerepét is, ami lényeges lehet, de a vásárlók sokszor nem veszik figyelembe. Azután jön a kiábrándulás, hogy ez náluk nem úgy szól, ahogy azt youtube-on vagy bárhol előtte hallották.

(#82690) ribizly válasza Samtya (#82689) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Mondjuk ez egy nagyon jó kis teszt, mert nemcsak megemlítik, de fel is vette a csávó. Ráadásul szépen hallható, mennyire természetesebbnek hat mondjuk a Rode NT-USB a többihez képest, vagy mennyire robot-, dobozszerű egyik-másik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82691) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82692) Krisztianby


Krisztianby
tag

(Gamer topikban már feltettem ezt a kérdést nem igazán kaptam rá kielégítő választ így elnézést hogy ide is ki írom de úgy gondolom itt is megálja a helyét)

Sziasztok elég olcsón hozzájutottam egy új ROG Strix Fusion 300 fejhallgatóhoz amivel teljesen megvagyok elégedve csak olyan gondom lenne hogy halkan búg..
Ha jackal kötöm rá a gépre (elől/hátul) egy halk búgás hallható. Ha USB re a bugás erősebb és hangerő növelésével erősödik. Ezelőtti fülessel nem volt ilyen gondom.
Tudom nem a legjobb alaplap de direkt ezért vettem ezt mert dicsérték az audio részét
B450 AORUS PRO. (ALC1220)
-kipróbáltam egy másik géppel annak az adatait nem tudom ott egy halk sistergés tapasztalható.
Azt olvastam a búgás okozója hogy belső alkatrészek átadják a "zajt" és ezért búg.
Mégis mit csináljak? 20-40k egy dedikált hangkártyára nem akarok kiadni... de ha meg 10k ért veszek valami vackot konkrétan rosszabb lesz a teljesítménye mint ami az alaplapon van..
Ha mindenképp kellene hangkártya akkor mit ajánlanátok :F
Vagy esetleg mit tudnék még kipróbálni?

ui : Még sohase volt olyan fülesem ami teljesen befedi a fülem. A Circumaural- nak pontosan hogy kell illeszkednie a fülhöz/fejhez? Mert bárhogy igazgatom állítgatom vagy az alsó cimpám vagy a fülemnek a felső része hozzá nyomódik a fülpárnához ami egy idő után kényelmetlenné válik.
Szóval a Circumaural-nál egyáltalán nem szabadna hozzá érnie a fülhöz és a belső "térben" kell úgy elhelyezkednie hogy a párna körbeöleli vagy az nem gáz ha bizonyos pontokon hozzá ér a fülhöz csak szimplán akkor nekem kényelmetlen így?

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#82693) niof válasza Gzula[HUN] (#82691) üzenetére


niof
addikt

:DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82694) niof válasza Krisztianby (#82692) üzenetére


niof
addikt

Búgást elég sok minden okozhat. Rossz földelés, összeszedett zaj stb... De ahogy látom a weboldalukon, ennek 4 pólusú a csatlakozója, az meg valószínűleg nem jó az alaplap kimenetébe, mert az általában 3 pólusú, a mikrofonnak dedikált aljzata van a legtöbb alaplapon, a fejesedé pedig kombinált. Ez is lehet probléma. Inkább a saját USB-s hangkártyáját használd! Szerintem...
A cirkum meg attól függ... Ha az átlagostól nagyobb/elállóbb a füled, simán lehet, hogy hozzáér a legnagyobb cirkumaural fejesek belsejéhez is. De az is lehet, hogy ezt a fejest kicsit átlagon alulira méretezték.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82695) LZs?! válasza LZs?! (#82666) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Némi update az előbbiekhez.

Pár nap használat után visszaraktam a műbőr párnákat a velúr helyett; nagyon zavart az utóbbi anyaga.

Ugye a műbőr párnákkal előtte nem használtam, a csere utáni tapasztalatok:

1) számomra sokkal komfortosabb, a velúr eléggé irritált viseléskor

2) a hangzása két módon is változott, szerintem előnyére: zártabb, személyesebb lett a 'kép' (?), illetve élénkebb lett fent / középen, és értékelhető/érzékelhető lett a mély, de még mindig nem olyan tolakodó, mint a Pio M390.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#82696) Krisztianby válasza niof (#82694) üzenetére


Krisztianby
tag

USB-vel is búg (vagy legalábbis halható háttérzaj)

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#82697) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Audioquest NightOwl kapcsán kérdezném attól akinek van, milyen párnával használja? Első impresszió nagyon más, mint a Nighthawk. Hol vannak a mélyek?!
Tesztek alapján nem erre számítottam.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#82698) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon és munka közben.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Mikor dolgozom, ki szeretném zárni a külvilágot pár órára. (Nem folyamatosan.)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25000
4.) Új vagy használt?
Mindegy
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Monoton zenét hallgatok. Jöjjön a mély.
8.) Honnan vásárolnál?
Belföld, futár hozza ki.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Mobilom (Spotify előfizu) és Laptop alaplapi DAC.

Ezt a kettőt már kinéztem:
Audio-Technika ATH-AVC500
Pioneer SE-MS5T
Tudnátok nekem javasolni? Köszönöm előre is a segítséget. András

Most van egy Pioneer SE-M285TV szerintem vagy 10 éves. Csereérett.

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#82699) Gzula[HUN] válasza LZs?! (#82695) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én is így voltam vele, sokáig csak textil/plüss párnás fejhallgatóm volt, mert nagatív tapasztalataim voltak a műbőrrel. De vannak nagyon jó minőségű bőr/műbőr párnával elláttottak, és azok nekem is jobban tetszenek most már. Viszont nyáron jól jön majd egy textil párnás, azért az legyen tartalékban szerintem.

(#82698) becenevem: Szerintem jó az irány. Ha többet használod otthon, akkor inkább az AT, ha utazol is, akkor meg a Pioneer a rövid vezetéke miatt.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82700) LZs?! válasza Gzula[HUN] (#82699) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Persze, minden csingilingijét elraktam. :)

Nevermind...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.