Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) Yodamest válasza fericske (#81850) üzenetére


Yodamest
addikt

de nem is azt mondja senki, hogy pöcek ugyanaz a kettő, csak hogy egy szinten vannak kb, de legalábbis elég közel ahhoz, hogy ne indokolja a 2X-es árát a HD600-nak

(#81852) fericske válasza Yodamest (#81851) üzenetére


fericske
addikt

Az lehetséges. Emlékezetből :)
Bár errefelé £200 a hd600, az mt220 meg £130-150 volt.

(#81853) Yodamest


Yodamest
addikt

Közben hallgatom nagyba a Yammi HPH MT7-et, első benyomások:

A kábele too much, van vagy 3 méter és nem telefonos csavaros, hanem full egyenes. Ez negatívum, mert az asztalon nehezebben kezelhető, össze kell majd tépőzáras kötözővel kötnöm, hogy valahogy kinézzen. A fejpánt állítható része nem kattanósan állítható hanem lineáris, ez is negatívum, jobban szeretem ha fixen kattan minden állásban. A többi külsőleg okés, nagyon masszív, könnyű, elég elegáns kinézető fejes.

A magas a mély és a közép:
Még kicsit nyers a hangja, de a tudása egyből hallható felrakás után. Mély van benne bőőőven, több jóval mint az MT220-ban volt, de nem terjengős, nem folyik rá másra, még gyors összetett zenéknél sem, ez fontos! A magas hangok nem Beyeresen sziszegősek, nem karcolósak, viszont kellőképp jelen vannak, tiszták, erősek. A közép tökéletesen összeköti a magasat a méllyel, jelen van, nem V ilyen szempontból a hangkép, inkább lineáris egy kis kb 10% mély megtolással.

Tér, szeparáció:
Elég jó tere van zárthoz képest szerintem, szépen elválnak a hangszerek és van minek elválni, amit hallgatok most épp (Amaranthe) abban rengeteg különböző hang, hangszer, effekt, dob, ének van egyszerre jelen és mégsem hangzik összefolyt katyvasznak. Így hirtelen az m40x-el tudom összevetni bár nem fair, de annál sokkal dinamikusabb, szeparáltabb a hang és jobb a tér.

Természetesség:
A Beyer 770 pro, 990 pro duónál mindenképpen életszerűbbek az énekhangok, főleg a női vokál, talán picit az MT220 alatt van minőségben, de arra hajaz. Nem az érződik, hogy rászíneztek volna a középre vagy magasra, inkább csak az hogy nem vettek el belőle.

Elégedett vagyok vele, valami ilyesmit vártam a Yamahától, nagyon belekötni hangilag nem tudnék, nincsen zavaró dolog benne, egy jobb fejest kellene hallanom ahhoz, hogy tudjam mi hiányozhat. MT220-tól szerintem -amennyire emlékszem- nincs nagyon lemaradva. Majd meglátjuk van-e még feljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#81854) #56474624 válasza Yodamest (#81851) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért, mert valaki angolul ír head-fi-re, még nem lesz szentírás, amit ő kipötyög magából.

Az AKG K550-ről is olvastam olyan review-t (nem a head-fin), ami szerint HD600/650 felett áll hangzásban. Volt K550-em, de amúgy nem emiatt, hanem egy őrületesen jó akció keretében. Van-e a gyakorlatban HD600-szinten a K550? Nincsen. De az áráért nagyon jó fejhallgató volt annak, aki megtanult együttélni a hangzásával.

De azért az elég gyanús, hogy ha fejesek tudását kell felhúzni, jellemzően a HD600/650 kerül elő, mint viszonyítási pont, amit ezzel együtt aztán le lehet húzni.

[ Szerkesztve ]

(#81855) ribizly válasza Yodamest (#81851) üzenetére


ribizly
veterán

Ezt a kijelentést én teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom.
Ahogy mondjuk egy DT 1770 és HD600 között is komoly különbségek vannak, pedig itt már a DT 1770 messze drágább, de részletességben kimagasló a HD600 előnye. Ugyanez elmondható volna a NAD HP50, Shure SRH840, Shure SRH1540, Meze 99 Classics és még megannyi zárt fejesre. Még talán bizonyos ATH vagy Philips fejesek megközelíthetnék karakterben, de egyébként nem. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81856) ribizly válasza Yodamest (#81853) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon örülök, ha bejön. Nekem az egyik legnagyobb meglepetés volt eddig életemben. Igazából a legmeglepőbb benne, hogy kb. minden zene valahogy megelevenedik benne. Persze erre rátesz rendesen az a bizonyos mélykiemelés, de igazából "jól áll neki". :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81857) Yodamest válasza ribizly (#81855) üzenetére


Yodamest
addikt

de láthatod, Fercsike fórumtárs is használt MT220-at és ő sem tudta megcáfolni, hogy közel lenne tudásban a HD600-hoz. Szóval most minden kötözködés nélkül, de az userek, ex userek mind hasonlóan nyilatkoznak róla. Hidd el én lennék a legboldogabb ha majd elvetélnék a HD600-élménytől és megtalálnám benne a végállomást, de gyanús nekem, hogy ezeknél a Yamaháknál nem lesz már sokkal jobb. (sőt lehet bizonyos gyors zenéknél még rosszabb)

(#81858) OPiiPO válasza Yodamest (#81839) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nyilvánvaló tévedés, ezért nem kell mindent kritika nélkül benyelni amit leírnak az interneten. Már eleve a HD600 és az MT220 nem szólhat ugyanúgy - nyitott/zárt.

(#81851) Yodamest - ez sem állja meg a helyét, mindkettő nagyon jó a maga nemében, de teljesen külön világ.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81859) #56474624 válasza Yodamest (#81857) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az erősítő sem mindegy. Ott szoktak a kategóriák jobban elkülönülni, mikor egy jobb erősítőről egyik megtáltosodik (és nem csak a mélyei), másik meg már alig hoz valami pluszt. Viszont sajnos az a bizonyos "jobb" erősítő gyakran már irreális árat jelent a fejhallgató árához mérten.

[ Szerkesztve ]

(#81860) Carasc0 válasza Yodamest (#81853) üzenetére


Carasc0
őstag

Szerintem pont ilyen fülest keresek! Boldog vagyok hogy olvashattam a tapasztalatod. Mivel hajtod?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81861) Yodamest válasza Carasc0 (#81860) üzenetére


Yodamest
addikt

Egy Xonar Essence II hangkariról megy.

Most kicsit több hallgatás után annyi észrevétel még a HPH MT7-hez, hogy a magasai azért kissé fárasztóak tudnak lenni, nem Beyeresen sziszegős, de azért a női vokálok tudnak kicsit "karcolni". Bár ez bejáratással lehet puhul még és akkor tökéletes lesz. Erre mondjuk a HD600-nál kíváncsi leszek, hogy ott ezek a magas hangok lágyabbak-e.

[ Szerkesztve ]

(#81862) Carasc0 válasza Yodamest (#81861) üzenetére


Carasc0
őstag

Én only eletkronikus zenéhez használnám.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81863) fericske válasza Yodamest (#81861) üzenetére


fericske
addikt

Általánosságban elmondható, főleg a dinamikusoknál, hogy járatással simul a hangzás.
Közép-magas simábbá válik, ha érces eleinte, a mélyek textúrázattabbá, ha az kicsit zörgős, vagy bumfordi.
Már ha érthető a szakzsargonom :DDD
100 óra kb.

[ Szerkesztve ]

(#81864) verybigboy


verybigboy
senior tag

Na, ma kaptam a jelzést, postaponton átvehető az Oneodio Studio Pro fejesem, holnap megyek érte s kiderül mit tud :)

(#81865) Yodamest válasza fericske (#81863) üzenetére


Yodamest
addikt

érthető :) akkor viszont járatás után perfekt lesz

Carasc0 elektronikussal nem lesz gondod, azzal elméletlenül vereti! Meg most toltam egy kis Charliet, áh az is brutálisan szép, szelektív, szellős! és természetes

[ Szerkesztve ]

(#81866) Carasc0 válasza Yodamest (#81865) üzenetére


Carasc0
őstag

Fiio K5 PRO DAC-al (ilyet szeretnék hozzá) meg gondolom még lehet finomítani a dolgokon. Alaplapi sajnos ugye nem hozza ki a fejes ízét.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81867) borix válasza #56474624 (#81859) üzenetére


borix
őstag

A kényelmi faktor is számít. Lehet akár milyen jó hangú egy fejes ha kényelmetlen hosszabb távon az illetőnek, vagy nagyon beizzad.

(#81868) #56474624 válasza borix (#81867) üzenetére


#56474624
törölt tag

Annyiban, gondolom, kiegyezhetünk, hogy egy másik erősítőtől nem lesz kevésbé kényelmes a fejhallgató. :DDD

(#81869) borix válasza #56474624 (#81868) üzenetére


borix
őstag

Persze, egyetértek veled csak gondoltam még csapjuk hozzá.
Lehet akár milyen jó hangú a fejes meg az erősítő páros ha nem komfortos, a fejes nyomja a fület engem lehet, hogy zavarna az nem segít ha egy másik emberét nem. ;]

(#81870) sicc_innen


sicc_innen
tag

Sziasztok!
Kidobtak egy kis stúdióból egy régebbi Sennheiser HD 265 fülest. Arra gondoltam, hogy rendbe rakom, mivel a hangszórói jók. A fülpárnái vannak feslett állapotban.
Kerestem a neten, de nem találtam konkrétan ehhez a típushoz, még a kínai cuccok oldalain sem. Valahol azt írták, hogy csak az adott típusra készített párnák a jók, helyettesítő megoldás nincs.
Az lenne a csendes kérdésem, hogy tényleg reménytelen a HD 265-re találni megfelelő (új) párnát?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#81871) Tim82 válasza sicc_innen (#81870) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ez a HD265 Linear, akkor a HD545, HD565, HD580, HD600, HD650 párnái 1:1-ben jók rá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81872) sicc_innen válasza Tim82 (#81871) üzenetére


sicc_innen
tag

Igen, Linear.
Köszönöm az infót, ez jó hír! :)
(Erről máshol nem írtak, hogy ennyi típusnál van méretegyezés.)

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#81873) Tim82 válasza sicc_innen (#81872) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, valami eldugott Head-Fi-s topikból szedtem annak idejen az infót, de nekem is bevált a saját Linear-omnál, szóval tapasztalat alapján írom. :)

Illetve vissza is kerestem, mihez jó párnát rendeltem anno eBay-ről ~4 éve.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81874) tomyka74


tomyka74
senior tag

Az Audio-technica ATH-A900x és ATH-A990z közt mia külömbség?
Zárt mindekettő azt látom meg talán az ára közt is van némi eltérés de többet nem nagyon vélek felfedezni. Talán az egyik újabb kiadás lehet?

(#81875) verybigboy


verybigboy
senior tag

Háát, veszéles terep ez a fejhallgatós "válogatok" dolog ...

Megérkezett a Oneodio Studio Pro (Pro-50) elkezdteh hallgatgatni, egyből lejött a mélykiemelése, de ahogy mondjuk fentvolt 15-20 percig, mondom megnézem mit mutat a Philips Fidelio ... hát, annyira elmegy az ember hallása, hogy felvéve a Philips-et egyszerűen nem voltak mély hangok, semmi ... mondom ez nem lehet, a Philips is szépen kiadja a mélyeket (még szerencse hogy előzőleg hallottam és agyba tudom mi a helyzet Philips-el).

Hihetetlen hogy átvág (saját magam :D ).

Most visszatettem dobozába, visszaállok hangilag, azt majd megint előveszem "próbázni".

Nagyon elviszi az ember érzékelő képességét ... Nálatok hogy van ez? (Gondolom másnál is hasonlóan működhet ez).

(#81876) ribizly válasza verybigboy (#81875) üzenetére


ribizly
veterán

Ó simán. A napokban hallgattam meg egy KOSS PORTAPRO-t (Tempotec serenade iDSD + TIdal Master) és teljesen le voltam döbbenve, hogy mit tud egy ilyen olcsó jószág kihozni magából. Szép tiszta magasak, elfogadható közép, jó térérzet, kicsit erős magasak. Mosolyogtam is rajta.
Majd visszatettem a DT 1770-et és visszatért az igazi varázslat.
Nincs olcsón igazán kiemelkedő fejhallgató. Csupán átlagtól jobb, vagy más. De simán megvezeti az embert a füle, ha szinezett, vagy nem túlzott, de kellemes, dinamikus mélykiemeléssel találkozik, mert az megadhat egy olyan pluszt, amitől több minden lesz elsőre élvezetesebb.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81877) NP007 válasza ribizly (#81876) üzenetére


NP007
csendes tag

De ezt úgy érted, hogy hallgattad a KOSS-t, majd levetted, feltetted a DT 1770-et és egyből érezted hogy visszaérkeztél, vagy Neked is pihentetned kellett a füled hogy utánna ismét normál alapról tudj minősíteni fülest?

Nekem - ahogy írtam is - kb. 15-20 perc használat után mondom lássuk mit mutat a "megszokott" Philips, és feltettem ... ERROR volt ... szinte semmi mély, csak mintha magassak lennének jelen, mondom ez nem lehet (nyilván mert tudom milyen a Philips), de döbbenet mennyire átveri az embert ez ... ezért is tettem el, most visszaállok azt majd ismét teszek próbát.

Lassan már önmagamba sem bízhatok??? Fasza :D

(#81878) ribizly válasza NP007 (#81877) üzenetére


ribizly
veterán

Nem, nekem azonnal megvolt, hogy a Koss csupán jónak tűnt. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81879) alphamooncam válasza NP007 (#81877) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ismert jelenség ez a fajta hallás "alkalmazkodás" a hangmérnökök körében.

Ennek korrigálására tartanak szüneteket, illetve hallgatnak referencia zenéket, így tudnak viszonyítani, hogy hogyan is kellene megszólalnia.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#81880) Gzula[HUN] válasza verybigboy (#81875) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Leírásodból nem "hibásat" kaptál. ;] A szigetelés kiszedésével tudsz még teret nyerni, textil vagy hibrid párnával meg egy kicsit kevesebb lesz a mély. "Bejáratás" nálam nem változtatott a hangon.

Idő közben az enyémet eladtam textil párnával, és megtartottam az eredeti "Pro-50" párnákat, amit felraktam a "TV hallgatós" rádiós Sonyra (Azé meg ment fel rá. Meg már ha eladásnak minősül, ha az ember oda adja az egyik barátjának x@ré, ...gyé, de azt se fizeti ki hetek óta.) Nekem még lesz OneOdio, de meg kell várjam, hogy valami elromoljon, vagy eltörjön. Primary nem lesz sose, de játszósnak nagyon tetszik.

Loxjie beválik? Marad?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81881) ribizly válasza verybigboy (#81875) üzenetére


ribizly
veterán

Még annyit tennék talán hozzá, hogy sokat segít, ha van olyan szám és lánc, amit nagyon jól ismersz. Akkor van meg a WoW feeling, ha mondjuk az egyik fejessel van a dologban valami plusz (pl. bugi (MT7), részletek (HD600, AD900x), térbeli elhelyezés (K7xx, HD800)), ami feltűnik és jó érzést kelt vagy zavar. Akkor tudod jobban elkapni, hogy melyik hogy is szól. De ehhez kell több fejes, amit meghallgatsz lehetőség szerint legalább ugyanazon a rendszeren és ugyanazokkal a számokkal.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81882) niof válasza verybigboy (#81875) üzenetére


niof
addikt

Pszichoakusztika... :P
Ezért nem igazán hiteles egymás mellett próbálgatni sok mindent. Jobb, ha időt hagysz mindegyikre. Mi is úgy hallgattuk vasárnap a Sennheiser csoportot, hogy tartottunk egy kis szünetet köztük, ami alatt kicsit dumáltunk. A HD650 után pl nekem a HD600 elég vékonyka volt, de 20 perc múlva, mikor újra próbáltam, már nem. Persze nem volt annyi mélye, de nem mélyhiányos volt, hanem kiegyensúlyozottabb. Ha azonnal felteszed egy huzamosabb etap után, rossz következtetéseket fogsz levonni. Ráadásul, akármilyen is az a fejes, nincs bejáratva sem. Arra eleve kell, típustól függően 50-100 óra használat! Mikor haverom megvette a HD600-at, eleve azért odáztuk el a meghallgatását, mert 0 kilométeres állapotban sincs sok értelme összevetni egy rendesen bejáratott másikkal.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81883) Matyi_01


Matyi_01
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket fejhallgató vásárlásához.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Irodai környezetben (állandó telefonálgatás, billentyűzet püfölés, zajok)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban hangszigetelésre, másodsorban fehér zaj, meditatív hangok hallgatására munkához, koncentrációhoz
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30
4.) Új vagy használt?
Mind1
5.) Circumaural vagy supraaural?
Mind1
6.) Zárt vagy nyitott?
Mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mind1
8.) Honnan vásárolnál?
Mind1
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon

Köszönöm előre is a segítséget!

(#81884) geza844 válasza Matyi_01 (#81883) üzenetére


geza844
aktív tag

Ez tök jó, én pont pár napja tettem fel egy ehhez hasonló kérdést :)
Nekem a Bose QC25-ös fejes, és a pilóta fejeseket ajánlották, amiben van aktív zajzűrés.
Azóta még körbenéztem, és találtam olyan hallásvédőket, amikben szintén van aktív zajszűrés, pl. 3M PELTOR ProTac III, MIL-TEC ACTIV.
Annyi még, hogy olvastam olyat is, hogy ezek a hallásvédők kifejezetten a hangos zajokat szűrik, de pl. a beszédhangot direkt nem, hogy lehessen bennük beszélgetni. Én meg azt szeretném, hogy a beszéd se hallatszódjon be, mert engem sokszór zavar, ha az irodában beszélgetnek, mint ahogy látom téged is. Amúgy én is szoktam feher zajt halgatni emiatt.
Sajnos még nem jutottam oda, hogy kipróbáljak bármit, ami erre lehet jó megoldás, de ha odajutok, beszámolok róla, és ha neked lesz ezzel tapasztalatod, arra nagyon kíváncsi vagyok!
Amúgy ez egy kicsit off téma itt, mert ugye nem hifi, de nem tudom hol lehetne erről beszélgetni...

[ Szerkesztve ]

(#81885) niof válasza geza844 (#81884) üzenetére


niof
addikt

Figyelj, ez baromi egyszerű! Ha már munkavédelmi fültokot is néztél, akkor csináld azt, mint az e-sport rendezvényeken a profi játékosok. Valami jól szigetelő, hallójáratba dugható fülhallgató, bedugod, kívülről meg rárakod a legjobban szigetelő passzív fültokot, amit kapni. Nem szép és meleg is, de ezen már csak az igen hangos hangok mennek át, na meg amit a tested átad a hallószervednek, de azzal amúgy sem tudsz mit csinálni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81886) Bodz válasza gyenesmartin (#81820) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Esetleg újabb fejlemény? Barátok vagytok már?
Ha nagyon nem, és ez nem is változik, akkor én már érzem a levegőben az 58X-re váltást. :)

[ Szerkesztve ]

(#81887) Yodamest


Yodamest
addikt

Megvolt a tesztelés, szóval kis személyes vélemény a Sennheiser HD600-ról:

Külsőleg nagyobbnak képzeltem a videók alapján, de ez lényegtelen is, viszont a szorítóereje elég nagy. Felrakáskor rendesen satuzza a fejet, de megszokható, kicsit talán kényelmesebbnek gondoltam. A kábelek rendesen be vannak dugva a fülesekbe, próbáltam kihúzni, hát nem sikerült, az onnan tuti nem rántódik vagy csúszik ki csak úgy.

A hang:
Nagyon szép balanszos hangzás, hallottam én már, hogy kevés a mély meg hasonlók, hát nem kevés, pont jó. Van mindenből és egyenlően van mindenből, a mély is ha kell van, de pont annyi, amennyi a valóságban is lenne. A Yamaha MT7-nél lényegesen kevesebb a mélye, de ez nem negatívum, inkább pont, hogy emiatt élethűbb a hangzása. A magasak nem karcosak abszolút, természetesek. A közép részletesebb mint az MT7-nél, bár ugyanúgy kihallani mindent a Yamahában is, de mégis voltak hangok amiket csak akkor realizáltam magamban amikor a HD600 volt feltéve, jobban felhívta rájuk a figyelmem. A hangszerek hangjai nagyon szépek, élethűbbek, mint a Yamahánál.

A tér:
Na hát itt toltam le a gatyát.... EZ volt az ami eldöntötte, hogy nekem kell egy ilyen. A Yamaha sem annyira zárt, mint mondjuk az M40x volt, de ez a HD600 olyan hozzá képest, mintha körbevenne a színpad. Teljesen más dimenzió, tök 3D élmény az egész, sokkal jobb még a DT990-nél is, pedig az is nyitott. Körülvesz az egész és benne vagyok, nem pedig valahol előtte állok, zene mellett játékokhoz is nagyon jó lehet, sokkal immerzívebb az egész.

Az idő:
Az idő csak simán eltelt. :) Viszont itt jegyezném még meg, mint egyéb észrevétel, hogy a hangereje is sokkal nagyobb spektrumban állítható, mint pl. a MT7-nek, pont a 3D érzés miatt. Ugyebár azok a fejesek, amiknek nincs ilyen tere és csak szemből szólnak, magasabb hangerőn könnyen lókolbásszal arconcsapkodóssá válnak. Ezzel szemben a HD600-at hiába tekertem fel, annyira szépen körém oszlik a térben a sok hang, hogy egyik tartomány sem válik irritálóan hangossá, erősebbé a többinél, hanem egységes egészként az egész muzsika hangosodik, de nem zavaróan teszi ezt, nem érezni hogy küszküdne, olyan mint egy 7.1-es házimozi egy sztereo hangfalpárhoz képest.

Szóval jah, a clamping force kicsit nagy, meg nyitott révén a zajok kiszűrődnek, de hangban nekem egy új szintet mutatott be ez a fejes. A Yammi megmarad "ha zavarok felrakom" fülesnek, mert az tökéletesen zárt, továbbá azért dögössége révén elektronikus zenéhez (csak ahhoz) jobb mint a HD600. Nagyon tetszett, így ignorációnak helye nincs, kelleni fog nekem egy ilyen legenda, levett a lábamról! :B

[ Szerkesztve ]

(#81888) Carasc0 válasza Yodamest (#81887) üzenetére


Carasc0
őstag

Abszolút nem hozzáértőként, és nem is bele wau wau-zni akarok, de persze hogy jobbnak fogod értékelni a HD600-at hiszen azért a Yamminál 2x drágább, ráadásul a HD600 nyitott + ref modell. Mondjuk sztem összehasonlítani sem lehet őket. Zárt vs nyitott 2 asztal. De ez az én logikai alapú nem szakértelmi véleményem.

Ha fülesnél fake a 7.1, akkor érzet sem lehet. Szóval térérzeted lehet, de azért 7.1-től messze kell hogy legyen. Még fizikailag is.

Ba cy lus: Én még mint totál 0 a HIFI-hez is mertem volna mondani hogy jobb a HD600 mint a yammi. HD600-ról sok sok jót olvastam, de nekem fel sem merült mert nyitott. SŐt itt úgy olvastam hogy a nyitott fejesek sokkal jobb térézetet adnak. 100k-s fülesnél persze hogy wow érzés lesz.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81889) #56474624 válasza Yodamest (#81887) üzenetére


#56474624
törölt tag

Éljen a gyakorlatias hifizés! :C :))


(#81888) Carasc0:


A Yamahával összevetés onnan jött, hogy több helyen erről olvasott, hallott, hogy a HD600 ahhoz képest nem éri meg a több pénzt, azaz gyakorlatilag túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#81890) p76 válasza Yodamest (#81887) üzenetére


p76
senior tag

Nekem is eleinte ki kellett tépni a kábelt a HD6XX-ből.
De mivel gyakran cserélek kábelt mostanra már egészen bejáratódott.

Tényleg, hosszútávon vagy a kábel vagy a maga a fejhallgató csatlakozója ki kophat annyira hogy problémát jelentsen?

(#81891) Carasc0 válasza Carasc0 (#81888) üzenetére


Carasc0
őstag

Mondjuk hálás is vagyok Yodamester társnak, mert sztem nekem tökéletesen jó választás lesz az MT7. Pláne hogy elektronikus zenére inkább az a jó. :R

Honnan érdemes rendelni a fülest? Muzziker?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81892) izmike válasza p76 (#81890) üzenetére


izmike
tag

HD 600-hoz milyen upgrade kábelt ajánlotok?

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#81893) fericske


fericske
addikt

Na a Heddphone a beígért (5x kérdeztem rá) $700 helyett $1900 lett.....
Ahol rábukkantam üzletnek a bemutatkozóját érdemes elolvasni, főleg a nyitó mondatot :DDD [link]

(#81894) DEJVID válasza p76 (#81890) üzenetére


DEJVID
őstag

A fejhallgatóban egy-egy spirálrugó fogadja a két tűt, azok idővel gondolom megnyúlhatnak. De persze lehet 100 év alatt sem cserélsz annyiszor kábelt.

(#81895) Sinesol válasza fericske (#81893) üzenetére


Sinesol
veterán

A Verum One-t nem hallottad már véletlenül? Egy ideje nagyon piszkálja a fantáziámat. :D

(#81896) Yodamest válasza Carasc0 (#81888) üzenetére


Yodamest
addikt

Ahogyan az első sorban is írom, ez inkább egy "HD600 személyes vélemény" volt, NEM pedig egy "MT7 vs HD600" írás. Az MT7, DT990, M40x-et csak azért említem, mert azokkal volt mostanság tapasztalatom. Valamihez ugyebár kötni kell a hallottakat, illetve nekem a megvétele attól függött, hogy jobb-e mint az MT7, szóval nyilván hasonlítanom kellett hozzá.

A 7.1-es hasonlatot rosszul vetted le :) azt nemhiába nem a "tér" bekezdésben ecseteltem. Nem azt akartam kifejezni, hogy a füles egy Razer Tiamat és 7.1-es, csak annyit, hogy a hangerőt sokkal finomabban lehet neki adagolni, jobban elbírja, olyasmi érzés, MINT amikor egy egész 7.1-es házimozi hangerejét emeled, egy pár monitor hangfalhoz képest. Úgy kúszik felfelé, hogy csak azt érzed egyre jobban benne vagy, nem azt, hogy rádmásznak a különböző hangtartományok.

(#81897) niof válasza izmike (#81892) üzenetére


niof
addikt

Első körben a HD650 kábelét szokták javasolni. De van hozzá persze mindenféle ezoterikus kábel is, kérdés, hogy megéri e? Hoz e annyi pluszt, hogy súlyos tízezreket kiadjon rá az ember?

(#81894) DEJVID
A Sennheiser-ek villás csatlakozójánál lévő rugó, bár általában nincs vele gond, hajlamos elfáradni. Pláne, ha a rugó menete épp úgy esik a furathoz, hogy alig-alig érintkezik gyárilag is. Ez egy jellemző hiba ezeknél a csatlakozóknál. Az én HD25-1 II-mnél is előjött, méghozzá elég furán. A hűvösebb évszakokban nem volt vele gond, viszont nyáron, ha megsütötte a nap a bal oldalát, akkor egyszer csak elhallgatott (hőtágulás). Majd ha árnyékba értem, újra megszólalt. De hála az égnek ez roppant egyszerűen orvosolható. Szét kell szedni a fejest, majd a kis műanyag dugót ki kell húzni, ami a rugót a helyén tartja, és egy csipesszel ki kell húzni a rugót. Kétoldalt körömmel meg kell fogni, és picit húzni kell rajta, hogy kicsit a rugó megnyíljon. Csipesszel összenyomni, és mehet vissza a helyére. Érdemes összeszerelés előtt megnézni a furatok felől, hogy látszanak e a rugó menetei a lyukakon keresztül! Ha igen, akkor lehet összeszerelni a fejest, és örö és bódottá! :DDD
Sok leírás van erről a hibáról a neten, csak azért írtam le, mert ez olyan egyszerű dolog, ha valaki belefut netán, nem kell egyből szervizbe futni vele, kb. 5 perc alatt megoldható. Egyetlen buktatója van, hogy szerelés közben a driverbe bevezető, szó szerint hajszál vékony szálakhoz lehetőség szerint hozzá sem szabad érni. Ha szakad, akkor ennyi volt. Alumínium, tehát forrasztani nem igazán lehet, pláne otthon. De ha erre figyel az ember, semmi más gond nem lehet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81898) fericske válasza Sinesol (#81895) üzenetére


fericske
addikt

Nem sajnos, csak olvasgattam róla eddig még.
Azok alapján jónak tűnik.
Audeze prefazor lcd2-re hajaz a hangzása, ami igen közkedvelt fejhallgató.
Könnyű meghajtani, nem kell küszködni az erősítéssel.
Kézzel készült darabok, jó alapanyagokból. Kicsi az esélye, hogy hibás darab kerül ki.

(#81899) Carasc0 válasza Yodamest (#81896) üzenetére


Carasc0
őstag

Kecsegtető tényleg a leírtak alapján. De 90-100k-ért adhatnak valamit. Nekem drága és ami nekem önmagában rossz hogy nyitott. Elvárásaim alapján nekem sztem marad az MT7. de hogy azt írtad hogy elektronikus zenére inkább MT7 az jól esett. :R

Mondjuk olvastam is hogy a HD600 inkább komoly zenére meg társaira teremtett kütyü. Tucc tucc-ra nem az igazi.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81900) magyargyerek válasza Carasc0 (#81899) üzenetére


magyargyerek
tag

Én nagy flac zenei gyűjtő vagyok, a Classical Favourites" mappám a legjobb komolyzenei felvételeket tartalmazza. Nos alá tudom támasztani a véleményedet! Nekem is itt még hatásosabb a HD600-am tudása ebben a műfajban.(Teac UD301-el hajtom.) Kedvencem : Strauss - Radetzky March - London Philharmonic Orchestra előadásában, kiváló a térhatása. olyan hogy majd leesel a székről annyira jó. Mintha ott ülnék a zenészek közt!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.