Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) MrTuttle válasza fericske (#82812) üzenetére


MrTuttle
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Philips SHP2500 fejhallgatót (eBolt-ból).

Azt tapasztalom, hogy valami nem kerek vele.
Az R betűs fejhallgató hangosabbnak hallom mint az L-t. Különbség elején zavaró, mintha csak jobbról beszélnének, de nagyon sok nem lehet, mert negyed-fél óra után már csak akkor tűnik fel, ha oda figyelek.
Továbbá az L-ben nem hallok semmiféle basszust, míg az R dörmög a fülemen, de inkább olyan dobozos, rezgős hangon.

Felvettem fordítva is, nem a fülemmel van a baj. Próbáltam több eszközzel is, mindegyiken hasonlót tapasztaltam. Vezetékeket, dugót, potmétert is mozgattam, ezek nem segítettek.

A kérdéseim a következőek, amiben kérném a segítséteket:
- Új a fejhallgató, várható-e hogy ez javulni fog használattal?
- Tudok-e én valamit tenni, hogy javuljon?
- Mennyire normális ez a feature ennél a fejhallgatónál? Ez garanciára jogosíthat?
(Webshop volt, akár el is tudok tőle állni, persze én szívok, mert a visszaküldést fizethetem.)

Köszi,
Tuttle

(#82902) Gzula[HUN] válasza MrTuttle (#82901) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha olyan a hangja, mint amikor "félig" van bedugva a jack, vagy amikor a 4 pines dugót 3 pines alzatba dugod, akkor vsz. zárlat, vagy valami más érintkezési hiba. Ez nem lesz jobb.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82903) Samtya válasza MrTuttle (#82901) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem normális, újonnan is kiegyenlítetten kell szólnia és nem hinném, hogy javulni fog magától. A hangerőszabályzó lehet rossz rajta, esetleg a hangszóró beragasztását cseszhették el gyárilag.

(#82904) fericske válasza MrTuttle (#82901) üzenetére


fericske
addikt

Ki kell cseréltetni, hibás darab.

(#82905) Watto1991 válasza Zsiráfnyál (#82900) üzenetére


Watto1991
senior tag

Hangzásra jó fejes nagyon, csak néha az egyik oldalának elment a hangja. Ilyenkor kicsit tekergetni kellett a hangerő-szabályzót és akkor helyreállt minden. (csak egy FPS játékban, éles helyzetben ez nem túl praktikus :) )

(#82906) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Vintage DT880-nál lehet valahogy a driver előtti szivacsot cserélni? Az újabbon lehet, de itt amire azt hittem, hogy az azt tartó gyűrű, az itt már az egész drivert szedi ki a tokból.
Köszi!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#82907) DEJVID válasza vfeco (#82853) üzenetére


DEJVID
őstag

Nekem is van egy PC350-em, meg van törve a kábele a fejhallgatónál, meg recseg enyémen is a poti. Meg kéne csinálni, de akkor már inkább más fejhallgatómat újítom fel.

(#82908) Dorien válasza niof (#82891) üzenetére


Dorien
veterán

Pedig ott van az a mézédes fátyol kb. az összes Sennheiser hangjában. Néhány típusban jobban, néhányban kevésbé, de ott van. Szerves része a Sennheiser "house sound"-nak. Szerintem ez az egyik oka, hogy ilyen sok fejhallgatót ad el világszerte. Ezt nem én találtam ki, "Sennheiser veil" néven lehet rá keresni. Ha valaki ezt szereti vagy nem hallja... Nem az én problémám.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82909) Sinesol válasza Dorien (#82908) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyszerűen csak hiányzott belőle a legtöbb konkurensre jellemző magaskiemelés és az abból fakadó fake részletesség, ezért tűnhetett úgy, hogy van valamiféle veil, pedig nincs ott semmi.


[ Szerkesztve ]

(#82910) #56474624 válasza Dorien (#82908) üzenetére


#56474624
törölt tag

Annyi történt, hogy nehezen vette/veszi be a gyomra a mindenféle elvarázsolt hangzásra vágyóknak, akik hozzászoktak az AKG-k, és főleg a Beyerek magasorientált hangzásához, amit egy HD580, HD600, HD650 produkált, aztán elnevezték Sennheiser veil-nek.

[ Szerkesztve ]

(#82911) niof válasza Dorien (#82908) üzenetére


niof
addikt

Nekem elég semleges hangzású a "nagy" rendszerem is, nem igazán szeretem, ha bárhol is kiemelés van a hangban. Na, a 650 a fejemen lényegében ugyanazt produkálja, mint a hangfalaim, kísértetiesen hasonló a hangzásuk. Persze nyilván azt leszámítva, hogy a doboz máshogy szól a szobában, de szerintem érted, hogy hogyan gondolom. Nekem az a referencia. És a Bowerseket nem nagyon szokták fátyolossággal vádolni. De kb. ugyanez a helyzet az aktív monitoraimmal is. A sweet spot-ban hallgatva az sem fényesebb, mint a 650. Szóval, továbbra is azt mondom, hogy az ízlést különítsd el a tényektől, és ne a saját preferenciáid alapján vezess másokat, ha ajánlást teszel. Én pl. pont ezért nem szoktam ajánlani itt. Részint kevesebb a tapasztalatom, mint itt sokaknak, másrészt amiket hallottam, az bőven elegendő volt ahhoz, hogy tudjam, mi az, amit keresek. A semlegeshez lehető legközelebb álló hang.
Anno a hangfalaim megvételét sem kapkodtam el, több, mint egy évig csak véleményeket és review-okat olvastam, meg az avx-et bújtam infókért. Végül ez a cikk volt ami alapján eldöntöttem, hogy mit akarok venni. Érdemes elolvasni, minden igaz, amit leírnak benne erre a bobozra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82912) alphamooncam válasza Sinesol (#82909) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ne nyomd má légyszi ezt a butaságot légyszi. Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#82913) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Én is olyasmit kerestem mint amit a hangfalas rendszeremen hallok. És a hd 660 s-sel hasonlóan élvezettel hallgatom a számokat mint a dynaudio dobozaimon. Persze szerencsére más márkáknál is meg tudjuk találni a számunkra megefelelőeket; úgyhogy gyártókat nem kell negatívan minősíteni. Természetesen vannak a kiszolgálásra háklisabb és kevésbé kényes fejesek.

(#82914) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

HyperX cloud (II) fejhallgatót néztünk ki magunknak (fiam és én is).

Kérdések:
-Nem mindegyik "színűhöz" ugyanaz a kiegészítő csomag ?
(láttam hogy vmelyikhez adnak usb átalakitót, de vmelyikhez csak 1 jackről 2 jackre átlakitót, és vmelyiknél láttam tartalék / szövet fülpárnákat is)

Nekem elsősorban PS4-hez (néha PC) kéne jack dugós....de nem ártana az usb-s rész is...
(magamnak néztem a ps4-hez való kéket, de az CSAK jack dugós )

Fiam PC, és Xbox....neki is kéne mindkét csatlakozási lehetőség. (neki egyszerűbb a döntés)

Esetleg van valaki akinek személyes tapasztalata van ezekkel a tipusokkal vagy esetléeg tud olyan részletes listát hogy melyik színhez és tipushoz milyen a kiegészítők listája ? :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#82915) #56474624 válasza fehér_ember (#82913) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hangfalas rendszert eleve nehéz fejhallgatóshoz hasonlítani pl. a mélyek tekintetében, egy hangfalnál a kevesebb mély is többnek fog érződni.
Persze meg lehet emelni a fejhallgató mélyeit, amitől ugyanúgy nem fogja az ember egész testében érezni őket, szóval mindenképp más élmény lesz. Számomra több a hátránya ennek, mint az előnye, szóval inkább a HD600-féle tónust preferálom. Még Immortal-féle black metálhoz is. Persze a tónus önmagában nem minden, ha jó a mélyek dinamikája, az sokat hozzátesz az élményhez, hiába vékony a mélytartomány, nem megy le elég mélyre stb.

(#82916) Gzula[HUN] válasza GEIL (#82914) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Cloud Core, Cloud I. és Cloud II. ugyanaz a fejhallgató, csak a "körítés" más. Itt van egy jó videó különbségekről.

A Cloud Alpha meg egy más fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82917) Sinesol válasza Sinesol (#82909) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig ez az igazság, a magaskiemelés miatt részletesebbnek, tisztábbnak tűnhet a hang, miközben valójában nem feltétlenül van több részlet, egyszerűen csak arról van szó, hogy jobban az ember arcába van tolva, miközben egy természetesebb hangú fejesnél minden a helyén van, nem erőltet semmit. Kicsit olyan ez, mint a kiabálás, csak attól mert hangosabban beszélsz, nem lesz több a mondanivalód információtartalma.

[ Szerkesztve ]

(#82918) kromatika válasza Sinesol (#82917) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

(#82919) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Lennétek szívesek egy ismerősömnek ajánlani pár USB-s fejhallgatót 15-25k között? A főbb használat game, teamspeak / discord, ilyenek, tehát mikrofonos füles kellene mindenképpen. :)

Köszi szépen előre is! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#82920) ribizly válasza la_cc (#82919) üzenetére


ribizly
veterán

CM MH752
Alapból nem USB-s, de kapsz hozzá egy olyan modult is.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82921) alphamooncam válasza Sinesol (#82917) üzenetére


alphamooncam
őstag

Meg a mélykiemléses fülesnél, meg mélyben lesz fake részletesség haggyukmá... :O

Ezt is lehet plusszolni

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#82922) #56474624 válasza alphamooncam (#82921) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez igaz, de a felharmonikusok miatt a magaskiemelés az, ami gyakorlatilag az összes hangszer hangjába beleszól, míg a mélykiemelésnél csak az arányok változnak, az a hangszerek túlnyomó többségénél nem okoz hangszínváltozást.

(#82923) alphamooncam válasza #56474624 (#82922) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezzel nincs is vita, csak rosszul vagyok attól, hogyha azt olvasom, hogy valami részletesebb mint ami.

Ez önmagában lehetetlenség.

Azt a terminust találom erre a jelenségre leginkább elfogadhatónak, amit tőled az utóbbi időben is olvastam, amikor a tónus, vagy hangszín szót használod a jelenség leírására.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#82924) la_cc válasza ribizly (#82920) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi!

25k-ig bezárólag valami egyéb?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#82925) OPiiPO válasza Dorien (#82908) üzenetére


OPiiPO
addikt

fake news, lásd (#82910) Ba cy lus

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82926) Sinesol válasza alphamooncam (#82923) üzenetére


Sinesol
veterán

" rosszul vagyok attól, hogyha azt olvasom, hogy valami részletesebb mint ami."

Nem értem akkor miért vagy rosszul, mivel ilyesmiről nem is volt szó.
Épp arról beszéltem, hogy csak részletesebbnek tűnhet valami a magaskiemelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#82927) alphamooncam válasza Sinesol (#82926) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hagyjuk !

Úgy látom múltkor nem ment át.

Sehol máshol a világon nem ismerik ezt a álrészletező, fake részletező kifejezést csak itt a Prohardveren, amit itt anno valaki kitalált - és amit hozzáteszem nagyon helyesen nem is terjedt el.

Ezek szerint máshol nem létezik, csak ebben a szűk közösségben ez a jelenség. :W

Kérlek magyarázd meg nekem, hogy ez miért van így! Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#82928) Gzula[HUN] válasza la_cc (#82924) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gamer fejhallgatókat nem nagyon szoktunk ajánlani, 2 kivétel van:
- a már ajánlott CM MH 751-752, a másik
- a HyperX Cloud valamelyik változta.

Mindkettő jó minőségű és jó ár/érték arányú. Előbbi inkább kiegyenlített hangzású, utóbbi pedig V.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82929) Sinesol válasza alphamooncam (#82927) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából elég sok fórumon van említve közvetve vagy közvetlenül, csak körül kell nézni, olvasgatni kell, én pl. külföldi fórumon jóval hamarabb találkoztam a dologgal, mint itt, mondjuk az is igaz, hogy sokezernyi oldalon vagyok túl, bármi minimalisan érdekesbe is futok utanaolvasok minden fellelhető helyen.

De hagyjuk szerintem is az offolást.

[ Szerkesztve ]

(#82930) zsocy válasza la_cc (#82924) üzenetére


zsocy
őstag

Hyperx Cloud Alpha 22K most az alzán, ez nem teljesen ugyanaz mint a sima Cloud, nem USB hanem jack, de cserélhető a kábele ennek is. A sima Cloud a másik ajánlott gamer típus itt, talán ez sem szól rosszabbul.

(#82931) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Melyik fejhallgatót vegyem meg, melyik a jobb, megbízhatóbb?
[link]
[link]
a sony elvileg jobb márka nem? viszont itt mégis kevesebb a garancia rá...
amúgy egy 16 éves lánynak lenne,melyik szín lenne a jobb fehér vagy a rózsaszín egy fajtája?

(#82932) #56474624 válasza Sinesol (#82929) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez egyáltalán nem OFF-téma itt. :N

(#82933) Dorien válasza Sinesol (#82909) üzenetére


Dorien
veterán

Nem csak erről van szó. Ott van pl. az AQ NightHawk Carbon, Sony MDR-1A, ezek csak szimplán unalmasak tudnak lenni a visszafogott magastartomány miatt. A Sennheiserek hangjában van valami, ami kerekíti, simítja a hangokat. Olyan, mint egy audio Photoshop effect. Lényegében a hang torzítása, ferdítése, ami a kisebb modellekben (pl. HD559) szimplán szörnyű, de pl. a régi HD650 ezt olyan ügyesen teszi, hogy "édessé" teszi vele a zenéket. Kb. a nagymama süppedős fotelja életérzés, miközben eszed a porcukros almás pitét. Az új HD6XX már valamit javult ebből a szempontból, de még mindig nem az én világom...

Lehet ezt jobban is csinálni. Ott van pl. a Focal Spirit Classic, Focal Spirit One S - mindkettőnek visszafogott magasai és közepei vannak a mélyhez képest, mégsem válik sem unalmassá, sem mesterkéltté a hangjuk. Ebben persze a feszes, ütős mélyek is közrejátszanak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82934) Gzula[HUN] válasza Dorien (#82933) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az MDR-1A magas tartományának hiányát "tök véletlenül" sikerült orvosolnom. A gyári párnájának a belső része el kezdett szétmálni pár hónap után, és gondoltam eladom egy új párnával. Mivel nem akartam "nagy befektetést", ezért pár dollárért rendeltem rá egy utángyárott párnát, amitől viszont több magasat eresztett át. Így maradt.
Mondjuk nekem nem az unalmas jelző jutott volna eszembe a régi hangjától se, főleg 1-1 eltalált zenénél.
Ettől függetlenül átjött a mondanivalód.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82935) Zsiráfnyál válasza Gzula[HUN] (#82928) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Óvatosan az MH751-el !

A párnája (hivatalosan) nem cserélhető, egy kipattintható kerethez ragasztózva van, ennek ellenére (állítólag) gyakorlatilag cserélhető, de nagyon kevés példát találtam arra, hogy ezt valaki sikeresen meg is tette volna (a konkrét cseréről képet / videót pedig egyáltalán nem).

De ez egyben kérdés is a részemről. Pontosan e között a két fejhallgató között vacillálok már két hete (még mindig, bocs :U) , nem tudom eldönteni, hogy az MH751 párnájának cserélhetősége tényleg van-e akkora probléma, mint amekkorának gondolom (ha igen, akkor a fejhallgató emiatt 1-2 éven belül a használhatatlanság felé közeledhet). Az MH751 nekem sokkal szimpatikusabb, mint a Could Alpha, de emiatt nem tudok egyértelműen amellett dönteni.

Plusz egy bónusz kérdés. Akár Cloud Alpha, akár MH751, passzol-e rájuk minden probléma nélkül a Takstar Pro80 (Cloud Alpha) / Pro82 (MH751) párna, vagy módosított ezeken valamit a gyártó ? Konkrétan Cloud Alpha / MH751 párnára keresve alig találok eladókat, és ha igen, azok 5.000 Ft körül mozognak, ha viszont a Takstar párnákra keresek, alin 1.000 Ft közül mozognak, és egy tonna van belőlük. Nettó lehúzás a nem Takstar néven árult párna, vagy van érdemi eltérése is a brand-elt változattól ? Különösen a Pro82 párnája miatt kérdezem, mert arra kevés eladót is találok (gondolom azért, mert "hivatalosan" nem is cserélhető).

Még egyszer elnézést, hogy "gamer" fejesről kérdezek itt, határeset a téma.

(#82936) fehér_ember válasza Dorien (#82933) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha lesz majd fejestali, akkor gyere el és hasonlítgatjuk őket.

(#82937) Samtya válasza Hópihe5 (#82931) üzenetére


Samtya
senior tag

Ezen a szinten nem lehet eldönteni, hogy melyik a megbízhatóbb, amelyikkel szerencséd van. Általánosságban ez a típusú fülpárna könnyen foszlik egy idő után és a fehér színeződik, koszolódik is.
16 éves lánynak szvsz már 'komolyabb' színűt is lehet adni. Csak magasabb kategóriából tudok ajánlani. Hangban mindenképp, de anyaghasználatban is jobbak: [link] , [link]
Ezek fül körül illeszkedők, nagyobbak, nehezebbek az általad mutatottaknál. Ha csak MM-ból vásárolhatsz, az is korlátoz.

(#82938) Zoliee válasza fehér_ember (#82936) üzenetére


Zoliee
senior tag

A hd58x, és a hd6... variánsok nagggyon másképp tudnak szólni aszerint, miről/mivel eteted.
Kb ennyi, és ezért vannak olyan eltérő vélemények róluk.
És persze itt is volt korábban arról szó, hogy egy adott láncból egy elemet kiragadva nagyon nehéz jellemezni objektíven azt az eszközt.
Pl kromatika is úgy értékel, hogy mindig oda írja, hogy mit/mivel hallott úgy.

[ Szerkesztve ]

(#82939) Samtya válasza Zsiráfnyál (#82935) üzenetére


Samtya
senior tag

Létezik egyébként gyári cserepárna: [link]
De csak ott, ahol ki is kényszerítik a forgalmazóból, hogy legyen. Itthonról ennek a beszerzése kalandossá válhat.
Szerintem a Sony MDR1 párna is jó rá méretileg, kérdés, hogy az utángyártottal hogyan szól.

(#82940) Gzula[HUN] válasza Hópihe5 (#82931) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amelyik jobban megy a ruhájához. Egyik se fogja valószínűleg sokáig bírni, azt vedd meg, amelyik tetszik neki. Amit ajánlanánk, az meg nem fog a ruhájához passzolni :D (egyébként meg lásd (#82937) Samtya)

(#82935) Zsiráfnyál: Neked kell eldönteni, hogy a bele vágsz-e a párna cserébe, mármint az MH751 esetén. Nem tudom, mennyire megy a DIY, ha tényleg ennyire bonyi a párna csere, én azért 2X is meggondolnám. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, nyilván meg lehet csinálni, de elég körülményes. Ha talász is hozzá méretben passzolót, még mindíg kérdés, hogy van-e rajta perforáció, stb.

Cloud Alpha nem volt még a fejemen, Cloud 2. viszont igen. Annak nem tetszett a párnája, mivel nekem nagyon "tapadós", meg "összesős" volt, legalább is a gyári műbőr párnájával. Egyébként meg voltam vele elégedve. Méret ugyanaz. Találsz hozzá minőségibb, dedikált kínait (egy terep színűt tuti rendelek magamnak is egyszer) meg komerszet párnát is, azoknak is jó a minősége. Persze a hang valamennyire változik párnacsere esetén.

(#82937) Samtya: A LEWITZ HP8500-nél tök jó, hogy a tulajdonságainál 50mm-es drivert, a specifikációnál meg 53-at ír. Amúgy szimpi reskin.

(#82939) Samtya: Az MDR-1A-é ovális, nem kerek. Textil párna esetén még csak-csak, de műbőrnél probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82941) Samtya válasza Gzula[HUN] (#82940) üzenetére


Samtya
senior tag

Miért kellene kerek a CM 751-re? A Sony 8 *10 cm, a Takstar Pro 82 8,5 * 10. Nem pont ugyanaz, de aliról a műanyag lapka nélkül kapod, nem?

(#82942) Gzula[HUN] válasza Samtya (#82941) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ó, ezt benéztem, köszönöm a kijavítást.

Szóval, mint ahogy említettem korábban, az MDR-1A párnacseréjén már túl vagyok egyszer. Ami megjött utángyártott, az is 1-2mm-el kisebb volt a gyárnál, jógázni kellett, hogy a pöckök ugyanott legyenek, ahol kellene lenniük, de +5mm-nél már egyik lyuk lesz ott, ahol lennie kell (ahová először illeszted), a többi már nem.

Nem azt állítom, hogy lehetetlen a csere a 751-en, csak komplikált. Akkor inkább lyuk nélkülit rendelnék, és a régi "mintája" alapján vágnám ki a lyukakat mondjuk egy Pro82 párnáról.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82943) Samtya válasza Gzula[HUN] (#82942) üzenetére


Samtya
senior tag

Úgy látom, neked az új MDR1 párna is hasonlóan lapos, mint a gyári. Hang szempontjából nem baj, mert egyre több helyen olvasom, hogy a Brainwavz párnák elrontják a hangot. Szerintem a jóval nagyobb magasságuk miatt van ez. Kár, mert kényelemre jók lennének.
Én nem minősítem nagyon komplikáltnak a párnacserét a 751-en. Próbálj meg egy Music Seal-es Philipsen párnát cserélni, az a jó móka! ;]

(#82944) Sinesol válasza Dorien (#82933) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak mert nincs kiemelve a magastartomany, attòl még nem lesz visszafogott, nem csak ez a két véglet létezik. A torzitasrol meg annyit, hogy az egyik legalacsonyabb torzitasu dinamikus fejes a HD650, szoval pont ebbe nehez belekötni, lehet epp az ebböl fakado extra simasag lehet unalmas a torzitashoz szokott fülnek. Bar ez csak tipp, de lehet azert is annyira erzekeny az erösitesre, mert az alacsony sajat torzitas miatt hangsulyozottabb lehet az adott erösitö torzitasa. Audioquest meg total mas teszta, az egy nagyon erösen szinezett fejes, nem is ertem hogy jött ide.

[ Szerkesztve ]

(#82945) Dorien válasza Zoliee (#82938) üzenetére


Dorien
veterán

A HD650 sokáig megvolt (barátnőmé volt), elég sok forrásról ki lett próbálva.
DAC: 4-5 féle alaplapi hangkártya, 3 féle DAP, Fiio E10, Musiland 01 US 2012, Starting Point DAC 3, asztali Denon + Pioneer CD játszók
Erősítő: Fiio E10, Musiland 01 US 2012, Presenter 2 + OPA2134, Presenter 2 + LM6172, Sense V1 (ezzel borzalmas volt :) ), X-Szekeres III
Megvannak a maga erényei, ezt nem vitatom és azt sem, hogy nem a legjobban passzoló erősítőket kapta, de kutyából nem lesz szalonna...

Sinesol: Azért ne nézz hülyének vagy botfülűnek plz. Kb. 100-féle fejhallgatót próbáltam ki az elmúlt 7 évben és elég sokat járok koncertekre is ahhoz, hogy tudjam, hogy mi szól az én fülemnek reálisan, valósághűen a saját zenéimmel és mi nem. A HD650 / 6XX nem...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82946) #56474624 válasza Dorien (#82945) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért az sem mindegy, milyen koncert, mert ha mondjuk könnyűzenei, illetve hangosított akusztikus koncert, az pont nem releváns.

Amúgy biztos van némi igazad, hiszen ezek a fejesek sem hibátlanok, csak kicsit felfújod a hibákat Sennheiser esetén, míg a többinél nem, mert az azért furán veszi ki magát, hogy valaki az AKG K701-et hangzáshűbbnek tartja, mint a Sennheiser 6-os szériáját. Miközben K701/702 pont egy olyan fejes, aminek van egy rakás baj a hangjával, ez már évekkel ezelőtt sokszor ki lett itt vesézve krichd1 és schawo által.
Szóval én el nem tudom képzelni, milyen tekintetben hangzáshűbb egy K701, mint egy HD600. :N

[ Szerkesztve ]

(#82947) alphamooncam válasza Sinesol (#82944) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csak egy egyszerű kérdés !

Szerinted a "torzítás" és a fejes karaktere, tonalitása - olvasatodban a "kiemelés" - kéz a kézben jár, vagy ezek függetlenek egymástól?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#82948) Sinesol válasza alphamooncam (#82947) üzenetére


Sinesol
veterán

A torzításnak egyértelműen hatása lehet a tonalitásra, mivel a torzítás befolyásolhatja a kapott hangot. De nem feltétlenül járnak kéz a kézben, simán lehet úgy is kiemelt egy tartomány, hogy ahhoz nem kapcsolódik jelentősebb torzítás. Alapvetően a torzítás azért messze nem jelent olyan drasztikus nagy változtatásokat a ffrekimenetben, nem lesz tőle gyökeresen más fejesed. Épp ebből is fakad az, hogy ha egy fejes alapból nem tetszik, akkor kár megfelelő forrás keresésével bajlódni, mivel nagyon más fejest semmi sem fog belőle csinálni, sokkal egyszerűbb egy izlésnek megfelelő fejes beszerzése.

[ Szerkesztve ]

(#82949) #56474624 válasza Sinesol (#82948) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért a DAC, erősítő a hallgathatóságon, simaságon, a hangok szépségén, dinamikán elég sokat változtat, szóval nagyon fontos tényező, teljesen más élményt adhat egy amúgy nem tetszetős hangú fejesnek.
Persze, ha valaki kiegyenlített tónust akar, az ne V-karakterű fejest akarjon azzá tenni a lánc többi elemével, mert nem lesz az. Szóval tónuson alapvetően nem változtat. De a tónus messze nem minden, annál több kell a jó hanghoz.

(#82950) Exodius válasza Sinesol (#82948) üzenetére


Exodius
őstag

"Épp ebből is fakad az, hogy ha egy fejes alapból nem tetszik, akkor kár megfelelő forrás keresésével bajlódni, mivel nagyon más fejest semmi sem fog belőle csinálni, sokkal egyszerűbb egy izlésnek megfelelő fejes beszerzése."

Ezzel csak annyiban vitatkoznék, hogy a már említett Sennheiserek merőben máshogy tudnak szólni mondjuk egy csöves erősítőről vagy egy tranzisztorosról. Ezt azok, akik nálam sokkal jobba ismerik, megerősíthetik, de ez nemcsak ezekre a fejesekre igaz. Korábban volt itt szó a 900X-féle vitánkról is, ott is tudott nem retardált lenni egy jó láncról (Dorien ezt tudja-->Sense erősítő, Starting Point DAC) az a magas-tüske, ami miatt sokan inkább eladtuk.
Ebből csak annyit akartam kihozni hogy elképzelhető, hogy a fejes alá pakolt megfelelőbb lánc, olyasféle szinergiát alkot, ami miatt a nem-túl szimpi fejes, akár még tetszhet is.

Kérdés: mennyire zavar, mert ha nagyon, akkor neked van igazad és kerül fel avx-re a cucc. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.