Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Vismajor01 válasza invisibelle (#82399) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia,

Én nem vagyok szakértő, vájtfűlű sem vagyok, de mivel ma reggel vettem át a CM MH752-t az oázistól 21.700ért, gondoltam irok róla.

Egy Logitech g430-at váltott, sima gaming füles, de 2 éve ugyanennyibe került (20.990).

Tehát a logihoz hasonlitom, olvasd ebből a perspektivából a hozzászólásom.

Már a doboza lenyűgözött. A G430 habár ugyanennyi volt, egy fröccsöntött műanyagban érkezett, amihhez én még hozzáérni se szeretek nemhogy kibontani. Ez is papirdobozban volt, de abban egy olyan doboz mint amit a Galaxy s9+ telefon dobozához tudok hasonlitani. Nagyon minőségi szivacsban maga a füles, kábelek a külön helyükön a szivacsban. Az egésznek igazán premium érzete volt, amit nem vártam egy ilyen price-range fülestől. Bedugtam gépbe, windows10 egyből felismerte mi az és felinstallálta a driverét. A fejemre téve 1000%-osan éreztem a különbséget a g430hoz képest, még úgyis, hogy az már nincs meg ezért nem tudtam egymás után felvenni. De hihetetlenül kényelmes, és nagyon jó a zajszűrése, sokkal kevésbé hallom a környezetem mint a g430al (egyedül lakom, ez nem volt szempont, de plusz!) és alig érzem a súlyát. A hang pedig..."take it with a grain of salt" sosem gondoltam, hogy bármilyen szinten audiofil lennék, de amihhez tudnám hasonlitani, hogy a TV gyári hangszórói helyett vettem egy Samsung K-550 soundbart. G430 után legalább annyira maradt tátva a szám mint akkor :)

És ami a legfontosabb, ami miatt elsősorban új fülest vettem: Mikrofon. Nagyon kényelmes, hogy lecsatlakoztatható, igy utcán is simán használható a füles(Alapból én egyáltalán nem gondoltam erre, de miután meghallgattam milyen a hangzása a sima "to go" fülesemhez képest kitudja...). Voiceteszterben kipróbáltam a mikrofont, és jajhát én még sosem élveztem ennyire visszahallgatni a saját hangomat! Igaz ezt mások fogják leginkább élvezni, de én is "imádom" amikor olyan srácokkal dob össze discord akiknek minőségi mikrofonjuk van és tisztán hallhatóak.

Hosszútávi minőségről nem tudok nyilatkozni, 10:00 órakor vettem át a boltban. :)

De eddig :R :R :R

És köszönöm Gzula[HUN] az ajánlást!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#82402) ribizly válasza Vismajor01 (#82401) üzenetére


ribizly
veterán

És akkor nem akarlak elszomorítani, de innen még bőven van feljebb. ;)
Használd egészséggel!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82404) Vismajor01 válasza ribizly (#82402) üzenetére


Vismajor01
addikt

"Az egésznek igazán premium érzete volt, amit nem vártam egy ilyen price-range fülestől."

Persze, hogy van feljebb, de gondolom nem 20kért :))

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#82405) Bodz válasza Gempas 70 (#82395) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor tényleg jó lehet mondjuk a 80 ohmos DT 770. A maradék pedig költhető forrásra.

(#82406) Gzula[HUN] válasza Vismajor01 (#82401) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Igazán nincs mit, de nem akarok más tollával ékeskedni. Bodz mester volt az első, aki ajánlotta itt a topikban. :))

(#82399) invisibelle: Ha sok szellőzést szeretnél, akkor Omnitronic SHP-600. Valamilyen szinten féltestvérek a HyperX Cloud-al, Takstar mindkettőnek a felmenője.
De szerintem egy HyperX Cloud uninverzálisabb tudna lenni mondjuk egy textil párnával. Úgy emlékszem, egy párat adnak is hozzá (erre nem vennék mérget mondjuk, lehet, hogy csak a Cloud II-höz).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82407) Bodz


Bodz
Topikgazda

Használ valaki ilyen Klotz hosszabbítót?

(#82408) fehér_ember válasza Bodz (#82407) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én Klotz-ot tutira nem vennék. 6.3-masból régebben (narancssárga-fekete) Bespeco-t vettem. 3.5-esből meg pl. Oehlbach MP3!. Ez utóbbinak meg a jack dugója lehetne jobbféle és kissebb; de azért elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#82409) niof válasza fehér_ember (#82408) üzenetére


niof
addikt

Gyárit én sem vennék, viszont az MC5000-ből Neutrik csatikkal jó kábeleket lehet csinálni!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82410) p76 válasza niof (#82409) üzenetére


p76
senior tag

Én is most gondolkodtam ilyen hosszabbító kábelen :)
Vennék kettőt és akkor tudnék vaktesztelni.
Csak nem tudom ennyit megér-e egy vakteszt. :)

(#82411) niof válasza p76 (#82410) üzenetére


niof
addikt

Sok helyen olvasni az MC5000-ről, hogy egy átlagos, a készülék mellé csomagolt kábelnél lényegesen jobb tud lenni. Mindenesetre annyi biztos, hogy nekem most is van otthon 3-4m belőle, mert a saját tapasztalatom is azt mutatja, amit fentebb írtam. Régóta használom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82412) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Egy általános célra illő fejhallgatót keresek, semmi extra, csak megbízható legyen.
Elsősorban filmezéshez és zenéhez (klasszikus, jazz, elektronikus).
Csak új jöhet szóba, maximum 40 ezer ft-ért (esetleg 30 körül).

Eleddig egy Beyerdynamic DT 880 Pro (ez félig nyitott) szolgált, azt eladtam, mert nem tűnt strapabírónak. Gyerek melletti létet kellene az újnak kibírnia, nem baj, ha kicsit rosszabb hangzású, de bírja a kábel, a pánt és a fülpárna.
Gondolom emiatt a DJ-knek szánt példányok jöhetnek szóba. bár a túlzott kiemelések nem a zsánerem, de a hifis hangzást (lágy, meleg) nem bánom, nem kell stúdiós részletező.
A félig nyitott tökéletes volt, talán a zárt is oké lenne. (Gyakran este, otthon használnám.)

Igazából vezetéknélkülit vennék, (pl. Sony MDR-RF895RK) de az minden, csak nem tartós, széthullik a fülpárnája.

(#82413) Sinesol válasza Tetsuo (#82412) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk egy Superlux HD330 szerintem jó lehet, nincs gond a hangjával, elég tartós darab, vastag a kábele, plusz nem túl drága, nem fogod annyira sajnálni, ha valami történne vele.
A párna mondjuk nem tudom mennyire lehet tartós, de ezt ellensúlyozza a tény, hogy olcsó a fejes, az árba beleférhet egy strapabíró Beyer párna később.

(#82414) vctm


vctm
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég beszereztem egy dragonfly red-et, mert egyre zavaróbb volt az alaplapi hangkártya “zaja”. Most viszont a régóta meglévő HD 518-at és HD 569-et mondhatni kevésnek érzem, hangerőn kívül nem sok különbséget tapasztalok. Kb 50k-ért(+-10) szeretnék valami finomabbat, elég széleskörű felhasználásra. Leginkább nyitott fejhallgatóim voltak, maradnék is ezen a vonalon, de nem zárkózom el a zárttól sem. Szimpatikus a DT 990 pro, de nem tudtam kideríteni mi a különbség a sima és a pro között. Szóval örülnék egy kis iránymutatásnak, mert teljesen elvesztem.

(#82415) PyCos


PyCos
tag

Sziasztok.

Segítséget, tapasztalatot szeretnék kérni Tőletek a következőben.
Adott egy Asus Xonar DG + AKG K44 (2013ból) / Logitech x-230 2.1
Ebből szeretnék egy kicsit fejleszteni, fejlődni a hangzás terén.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon PC-hez
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Általános játékokhoz szórakozásból és zenehallgatásra, koncertfelvételek hallgatására
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
~max 25e Ft
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt- fontos hogy kifelé csend legyen, éjszaka ne zavarjam a családot
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Tiszta hangzást és részleteket, térérzetet - ezt most nem kapom meg teljese a jelnelegi K44től.
8.) Honnan vásárolnál?
webáruház- bárhonnan - akár külföldről is. https://kytary.hu/ -ról vélemény?
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
kizárólag a PC hez lenne. Jelenleg Xonar DG front kimenetelére van kötve a Logitech X-230, és ennek fülhallgató kimenetét használom.

Problémám a hangzás teljességével van, nem találom a megfelelő beállítást, hangzásképet. A Xonar-hoz az Unixonar drivert és C-media kezelőfelületet használom - tehát elvileg softwer oldalról a főbb hibák ki vannak küszöbölve. Ezért gondolkodtam el a hardverr fejlesztésén.

Egyrész Xonar AE lenne a kiszemelt, erősebb és dedikált 150 Ohm erősített headphone kimenettel jobb mint a Xonar DGés újabb software/driver.
Másrészt a K44 füles fejlesztése miatt írok nektek.

A K44 egy budget füles- szeretem a jó ár/érték megoldásokat , K44 könnyű, praktikus kialakítású és méretű - de bizonytalan vagyok hogy egy AKG K92 vagy 72 fejlődést hozna-e ?
Adna-e többet, vagy esetleg mást keressek?

Köszönöm.

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#82416) Dorien válasza vctm (#82414) üzenetére


Dorien
veterán

Ugyanaz a driver van a 250-ohmos DT990 Edition-ben, mint a DT990 Pro-ban, csak más a design, a kábel. Utóbbi erősebben szorít, ezáltal több benne a basszus. Hajlítható a fém fejpánt, így lehet rajta lazítani. Ilyen volt nálam, de nekem túlságosan V karakter, sok mély és magas, nagyon háttérben lévő középhangokkal. Én az árkategóriában sokkal szívesebben hallgattam a DT880 verziókat és az AKG K612 Pro / K701 / K702 / Q701 fejhallgatókat. Illetve az Audio-Technica ATH-AD500X, AD700X / AD900X - is jó hangú és könnyebben hajtható, ha esetleg a Dragonfly Red kevés lenne az AKG-khoz. Másik nagy kedvencem a Hifiman HE4XX - ez csak Drop USA beszerzés vagy használtpiac, de ennek is kell a jó erősítés. Sennheiser vonalon a HD58X a Drop másik nagy slágere, ebből látok is aprón eladót. Ezek mind nyitottak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82417) vctm válasza Dorien (#82416) üzenetére


vctm
csendes tag

A HE400S-nek már csak a képére is csorgattam a nyálam, de nem hiszem, hogy bevállalnám külföldről. Tök jó, hogy írtad ezt a V karakteres dolgot, mert amíg az alaplapon volt a sennheiser, tudtam úgy eq-zni, hogy érezhetően több volt benne a magas mint most a dragonfly-jal és ezt hiányolom is. Tehát lehet, hogy nekem valami V karakterű fejes kellene. Még egy apróság. Ha a 62ohm-os akg-khoz kevés lehet a red, akkor a 250-es beyerhez nem lenne méginkább gyenge?

(#82418) MrLATEX08


MrLATEX08
csendes tag

Sziasztok!

Fejjallgató vásárlás előtt állok. Két lehetséges, igényeimnek megfelelő típust néztem ki, a döntésben szeretnék segítséget kérni.

Beyer custom studio vs. Beyer DT770pro

Szeretnèk dac/amp-t is mellé, de gondolom előbb a fejesben kéne döntsek?!

(#82419) Tetsuo válasza MrLATEX08 (#82418) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt nem értem, hogy sokan a DT 770 Pro és a DT 990 Pro-t vásárolják, de a legjobb a kettő közötti DT 880 Pro, hiszen félig nyitott és emiatt a legsokoldalúbb, a legjobb hangzású fejes az adott családban.
Persze dobolni a zárt, énekeleni a nyitott a jó fejes, de itt ugye nem erről van szó. A többség még stúdiót sem látott, aki ezeket veszi - otthonra, zenehallgatáshoz.

Te miért a 770-et nézted ki?

(#82420) MrLATEX08 válasza Tetsuo (#82419) üzenetére


MrLATEX08
csendes tag

Mindenképp zártat szeretnék. A lehető legkevesebb zaj szűrődjön ki/be. Eredetileg a custom studiot néztem ki, de egyre több helyen olvastam a dt770ről, hogy mennyire ajánlott füles.

(#82421) Tetsuo válasza MrLATEX08 (#82420) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Értem. A zártról tudni kell, hogy a hangzása nem a legjobb és hosszú távon kényelmetlenebb, mint a nyitott és félig nyitott.
Szerintem a DT 770 Pro nem hifizésre, vagy filmezéshez illő, hanem inkább zenélni, de amúgy egy nagyon jó füles.

[ Szerkesztve ]

(#82422) vctm válasza Tetsuo (#82419) üzenetére


vctm
csendes tag

Jelenleg több mint egy húszassal drágább a 880 pro, mint a 990 pro. Jobb is annyival?

(#82423) Tetsuo válasza vctm (#82422) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A jóságot hogyan kell anyagiasítani? :F
A kvalitást hogy konvertálod kvantitássá?

(#82424) MrLATEX08 válasza Tetsuo (#82421) üzenetére


MrLATEX08
csendes tag

Most egy Cloud 1est használok 2 éve kb. Szeretnék kicsit feljebb lépni, minőség, hangzás terén. Viszont egyelőre nem nagyon vannak elvárásaim. Minnél többet olvasgatok a témában annál tanácstalanabb vagyok. Lehetőségem nem nagyon van elmenni kipróbálgatni fejeseket. Alapvetően nincs gondom a hyperx-el sem, de valahogy többre vágyok. Keretem az említett fejesek ársávja kb. Viszont ez a fajta kialakítás, design az aminél maradnék mindenképp ami a hyperxnek és a beyereknek van.

(#82425) vctm válasza Tetsuo (#82423) üzenetére


vctm
csendes tag

Nem kell túlkombinálni azért ennyire. Gondolhatod, hogy nem feneketlen a pénztárcám, azért akarok ilyen árban fejhallgatót venni és nekem számít, hogy 43 vagy 68 ezret adok ki érte. Az alapján amit írtál, biztos vagyok benne, hogy mindkettőt próbáltad, gondoltam megkérdezem, hogy szerinted megér-e annyival többet a 880.

(#82426) milkabrams válasza MrLATEX08 (#82424) üzenetére


milkabrams
őstag

Azért érdemes lenne meghallgatni párat, mielőtt eldöntöd, hogy mit szeretnél. Yamaha hph mt7, ath a550z, nad viso hp50, vagy használtan pár kategóriával feljebbi cuccot.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82427) Tetsuo válasza vctm (#82425) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, szerintem megéri a 880 Pro az árát, azért is vettem meg. Nekem 2 dologra kellett: a zenehallgatás mellett stúdiózásra is. Bár nem tudtam sok fejest kipróbálni úgy gondolom, 100 ezer alatt ez a legjobb választás ilyen kevert célra.

(#82428) Dorien válasza vctm (#82417) üzenetére


Dorien
veterán

Inkább az érzékenység (sensitivity) van jobban összhangban a hajthatósággal, nem az impedancia. A 35 ohmos Hifiman HE4XX is nehezen hajtható, nehezebben, mint a 250 ohmos DT990 Pro. A nyitott AKG K612 / K7xx szériának is kell a kraft. Nem feltétlenül halk lesz nem megfelelő meghajtással, "csak" a dinamika és a mélyek fognak hiányozni, ergo sz@rul fog szólni ahhoz képest, hogy valójában mit tud. Az Audio-Technicák viszont szinte kivétel nélkül könnyen hajthatóak, ott inkább a DAC minősége / tonalitása a lényeg.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82429) #56474624 válasza Dorien (#82428) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól még az erősítőnek megvan a saját torzítása, mert kellő dinamikával tud megszólaltatni egy fejhallgatót. Nincs olyan fejhallgató, hogy a DAC nála jobban számít, mert az erősítők torzítása jellemzően nagyobb. Akár rendesen meghajtja a fejest, akár nem, egyetlen fejhallgató sem fogja eliminálni az erősítő saját torzításait.

[ Szerkesztve ]

(#82430) vctm válasza Dorien (#82428) üzenetére


vctm
csendes tag

Köszönöm a korrekt felvilágosítást és tippeket! Mivel te is rögtön megemlítetted a 880at és Tetsuo is, már meg is rendeltem és várom tűkön ülve.

(#82431) Dorien válasza #56474624 (#82429) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogy nincs: Az ATH-AD900X megdöbbentően más hangot adott a TDA1543 DAC chip-es Starting Point DAC 3-mal, mint a Musiland 01 US 2012-vel, míg eltérő erősítőknél - Sense V1 / Presenter 2 - csak nüansznyi különbségeket mutatott. A DAC 3 testesebbé tette a hangját, a középmagas kiemelést kisimította, alig ismertem rá, hogy ez ugyanaz a fejhallgató. Még a DT880 Edition 600 ohm viselkedett így ezzel a DAC-kal. Ritka, de van ilyen, tapasztalatból írom.

vctm: Én nagyon szerettem a DT880-at, remélem neked is tetszeni fog. :) Majd írd meg a tapasztalataidat.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82432) #56474624 válasza Dorien (#82431) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sense V1 és Presenter2 kb. egy szint, illetve talán még hasonló karakter is kihozható a kettőből. Ez alapján én nem általánosítanék, mert szerintem esélyes, hogy egy AD900X-nek is igencsak számít, hogy egy CEC HD53N-ről megy, vagy egy Presenter2-ről/Sense V1-ről. :R

[ Szerkesztve ]

(#82433) Tetsuo válasza vctm (#82430) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én csak a DT 880 Pro-ról beszéltem, a "Premium Editiont" vagy mit, nem ismerem. De az sem lehet rossz. ;-)

(#82434) vctm válasza Tetsuo (#82433) üzenetére


vctm
csendes tag

Igen, hülyeséget is írtam, mert a Pro-t rendeltem. :)

(#82435) Dorien válasza #56474624 (#82432) üzenetére


Dorien
veterán

Vagy egy jó vintage Dynaco-ról... :D

vctm: A DT880 Pro a DT770 / 990 Pro-tól eltérően full fém és még az Edition "krumplipucolói" sincsenek rajta. Elvileg a nagyobb szorítóerő itt is megnöveli a basszus mennyiséget, szóval nem lehet rossz fejes. Feszíthető a fém fejpánt, lepattintható és könnyen cserélhető a fejpántpárna. Fix 3m spirálkábel. Masszivitásra kevés komolyabb cucc van nála, az tuti...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82436) Dorien válasza PyCos (#82415) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem a K72 / K92-t kerüld el és inkább erre kacsintgass: Shure SRH840 [link]
Nem új, de a tartalék párna bontatlan. A Shure nagyon eltalálta ezt a típust, 50e Ft-ig nem nagyon van ellenfele a zártak között. Könnyen is hajtható, jól szigetel.

Elbow - Mirrorball [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82437) #56474624 válasza Dorien (#82435) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak túlnyomó többségénél nincs hova dugni a fejhallgatót. :)
Na ezért jók azok a Staxok, amik a saját kis adapterükön keresztül hangfalkimenetre csatlakoznak. Plusz nem kell külön drága fejhallgató erősítő (amit ezen megspórol az ember, abból kijön a fejes :D ), illetve nem lesz kérdéses az asztali erősítő fejes kimenetének a minősége. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82438) VGNewL


VGNewL
csendes tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás (Jazz , rock, komolyzene. Elektronikus nem igazán)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
200e (max 300e)
4.) Új vagy használt?
Új, de lehet használt is
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural

A forrás Fiio M11Pro, amit jelenleg egy Sony WH-1000XM3 fejhallgatóval használok, de vezetékkel. Szeretném a Fiio-ból kihozni a maximumot. Gondolkodom a Meze 99 Classicon, ill nézegettem az avx-en használtakat. Pl. AKG 872, Sennheiser HD 6xx, esetleg 800.
Inkább zártat néznék, de esetleg félig nyitottal is meg tudnék barátkozni... Mit tanácsoltok merre kéne keresgélnem?

(#82439) Dorien válasza VGNewL (#82438) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
Final Sonorous III (Final A párnával még jobb)
Audio-Technica ATH-A1000Z
Shure SRH1540

A Sennheiser HD6XX és HD800 nyitott.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82440) Dorien válasza VGNewL (#82438) üzenetére


Dorien
veterán

Ez kimaradt:
Beyerdynamic DT1770 Pro

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82441) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Nagy érdeklődéssel olvastam a OneOdio Studio Pro fejessel kapcsolatos hozzászólásokat, és fel is keltette a kíváncsiságomat a fejhallgató, a kényelem és a jó ár miatt is!

A kérdésem az lenne, hogy hangminőségben lenne-e javulás szerintetek egy Audiotechnika ATH M50x-hez képest, érdemes lenne-e lecserélni ? Általában deephouse zenéket keverek, egy Traktor Kontrol S4-keverővel ( hangkártya és felhasználás miatt írom ). Félek, hogy sok lesz az OneOdio mélye a keveréshez. Jobb lenne egy neutrálisabb, nem mélykiemelt füles?

Amennyiben mégis ajánljátok, a sok típus közül pontosan melyik is a legjobb?
Én ezt találtam: [link]

( Jó lenne ha olyanok írnának, akik hallották mindkét fejest! ;) )

[ Szerkesztve ]

(#82442) Zoliee válasza Dorien (#82440) üzenetére


Zoliee
senior tag

A 1770 sok mindenre jó, dehogy klasszikus zenére, vagy jazz-re... ? :F
Nekem volt, eladtam. Fiio M11-em van itthon, azzal a Denon d5200 (zárt) ajánlott szimmetrikus kimenettel hajtva. Na az jó rockra, és még a klasszikusok is mondhatni élvezetes produkciót nyújtanak.
Továbbá Final Sonorus IV is rendben vele (persze párnacserével), de ezt már a klasszikus zenéhez fenntartással ajánlanám.
A Sennheiser-ek az nfb11. 28-al nekem jobban bejönnek, mint a DAP-al.

Szerk. VGNewL: akg8.. és hd8.. megosztó, illetve feleslegey ennyit költeni DAP-hoz, úgysem fogja kihajtani.

[ Szerkesztve ]

(#82443) s4tch válasza VGNewL (#82438) üzenetére


s4tch
veterán

Azt nem írtad, milyen hangzást szeretsz, milyen karakterre vágysz. Ennyi pénzért szinte végtelen a választék.

Látatlanban:
- Final Sonorous VI (nem hallottam az összes Sonoroust, de amit igen, abból simán a legjobb hang a VI, és talán a legjobb zárt fejes, amit próbáltam)
- Focal Elegia (avx-en árulnak is belőle, szerintem megérne egy kört; ha megtetszik, a hozzá kínált plusz kábelt szívesen átveszem a tippért cserébe :DDD )

Ha végül nyitott fejesre is ráfanyalodnál, akkor a Quad Era-1 lenne a javaslatom. Univerzális, durva hibáktól mentes eszköz, szerintem simán rá lehet engedni rockot és klasszikust is. Ebből is van egy az avx-en.

(#82444) pendre54 válasza VGNewL (#82438) üzenetére


pendre54
addikt

Na, meg persze ne feledkezzünk meg a Beyer Amiron Home-ról se. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#82445) Gzula[HUN] válasza Bodor (#82441) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

M50X nem volt még a fejemen, de M40X (meg az OneOdio Standard és Pro fajtájai is) igen.

Az OneOdio egy fun fejhallgató, már az M40X is sokkal részletesebb, nem egy liga. Ha mégis annál maradsz, akkor a Pro verzió, új nevén (Alin még szerintem nem így van) a Pro-50 az ajánlott (vagy a Pro30, az ugyanaz, mint a Pro50, csak szürke). A Standard (új nevén Pro-10) nagyon elcseszett párnával rendelkezik, és szó szerint pocsék lesz tőle a hang.

Ha csak "éppenhogy" sok benne a mély, akkor azon tudsz segíteni egy textil párnával, vagy azzal, hogy a szigetelést kiszeded belőle (2X3 csavar a párna levétel után, 3 perc alatt megvan.)

Ha van pénz lóvéra, akkor inkább egy M40X vagy M50X, ha van hozzá normális forrás is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82446) Williamgrant válasza Gzula[HUN] (#81977) üzenetére


Williamgrant
veterán

Mégegyszer köszönöm a tippet, megjött a Tempotec Sonata HD. Beüzemeltem, a Sound Quality firmware-t felírattam az EEPROM-ba, minden csicsi-csecse.
Sajnos nem nagyon hallok különbséget az eddigi laptopban lévő realtekes vezérlőhöz képest, a hangerő sem lett szignifikánsan magasabb, vagy ha igen, nem feltűnő mert eddig is brutális hangosan tudott szólni az M40X, nem győztem halkítani a Spotify appban és a hangerőpultban. Elhiszem persze neki hogy jobb cucc, illetve mindenki másnak is, de vagy a forrásom nem megfelelő minőségű, vagy egyszerűen a fülem. :D
Mivel nagyon jó ár volt, amit linkeltél kettő Sonata HD-t rendeltem, így most van egy tartalékban is, hátha jól jön még valaha valamire címszóval. :K

Végül minden javaslatod megfogadtam és elégedett vagyok. A többiek segítségét is köszönöm, a topiktól elköszönök mert nem az én szintemen folyik a társalgás, hozzátenni sem valószínű hogy fogok tudni. :R

Szép napot mindenkinek!

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#82447) Caustic


Caustic
csendes tag

Ahoy Lédiz end Dszentlömensz!
Bár messze van még április elseje, azért én mégis bátorkodom feltenni a költői kérdést: vajh' van-e értelme egy Cowon Plenue D2 mellé bepróbálni egy Denon AH-D7200-ast? :DDD :))

(#82448) kromatika válasza pendre54 (#82444) üzenetére


kromatika
veterán

:K

(#82449) Bodz válasza Caustic (#82447) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kipróbálni természetesen van értelme. Más kérdés, hogy milyen lesz a végeredmény, mennyit hagy benne a D2? :) Egész könnyen hajtható a 7200 amúgy, de meghálálja a jobb forrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#82450) PuMbA válasza Caustic (#82447) üzenetére


PuMbA
titán

A dzsentölmen már többes szám, nem kell a végére sz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.