Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!
Most találtam meg a szekrény mélyén. SEnnheiser PC350.
Mit lehet ezzel kezdeni? Minden foszlik rajta.
Amit biztosan tudok, hogy a Sennheiser HD 515/555/595-ös velúrszivacs simán feltehető rá, de ezek is baromi régi modellek. A fejpánt alatti szivacs is foszlik teljesen. Azzal nem tudom mit lehet kezdeni. Hátha van aki tud nekem segíteni. :R

(#82852) Gzula[HUN] válasza vfeco (#82851) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A "Tesco gazdaságos" megoldás az, hogy leszeded ezeket a foszló sz@rokat róla, letéped a még megmaradt részeket, beáztatod, csapvíztben leöblítesz róla amit tudsz, majd mosózsákban simán kimosod. Ezzel a módszerrel jellemzóen elég szépen fel lehet újítani, de a hangja vékonyabb lesz a textil párnáktól.

Ha valami érdemit is akarsz rajta alkotni, akkor pl.: innen tudsz hozzá rendelni párnákat.

Segítség a szereléshez meg ITT. Szerintem szépen fel tudod még újítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82853) vfeco válasza Gzula[HUN] (#82852) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szia,
Köszi a választ. Le is bontottam a sérült elemeket és innen meg is rendeltem hozzá a cuccokat. Most már csak egy Y kábelt (nem tudom a pontos nevét) kell felhajtanom hozzá, ami összehozza egy Jack-re a mikrofon és a fülhallgató bemeneteket. Ezen kívül a kábelen található hangerő szabályzó eléggé recseg, azt kell még valahogy megoldanom. Sajnos úgy látom, az nem szerelhető:

[ Szerkesztve ]

(#82854) Gzula[HUN] válasza vfeco (#82853) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

WD40 vagy valamilyen kontakt spray vsz. segít. Valamikor tartósan is, bár ez nem 100%.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82855) vfeco válasza Gzula[HUN] (#82854) üzenetére


vfeco
aktív tag

Megpróbálom bejuttatni az anyagot oda. :)

(#82856) niof válasza vfeco (#82855) üzenetére


niof
addikt

NE! WD40-et semmiképp ne fújjál bele! Az rohadtul nem erre való!
Vegyél ilyet, EZ!!! kontakt tisztító spray! Esetleg, ha nehezen jár, vagy továbbra is recseg, akkor lehet, hogy ugyanennek a kenős változata kellhet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82857) niof válasza niof (#82856) üzenetére


niof
addikt

Az első linket elcsesztem, ugyanaz lett a kettő, szóval ez a sima, nem kenős változat.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82858) MPeter87


MPeter87
őstag

Ez most reggel a 3. topic, amit olvasok, ahol WD40-et ajánl valaki. Ez a cucc tényleg mindenre IS jó. :DDD

(#82859) #56474624 válasza MPeter87 (#82858) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bicikliszerelőm mondta egyszer a WD40 kapcsán, ami mindenre jó, az igazán semmire sem jó. :D

(#82860) niof válasza #56474624 (#82859) üzenetére


niof
addikt

És nagyjából igaza is volt. Bár a WD-40 kissé csalóka, mert ez a cég neve, és több termékük fut ugyanezzel a jellegzetes kék-sárga névtáblával, csak ami alá van pingálva, az nem mindegy. De az kétségtelen, hogy erről az "univerzális" kenőanyag féléről lett ismert. Aminek (tudtommal) nagy része sima petróleum egyébként...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82861) pulutodurumo válasza niof (#82860) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Water Displacement formula 40th. Nem elsősorban kenőanyagnak készült.
Aki kíváncsi a sztorira, megtalálja sok helyen.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#82862) niof válasza pulutodurumo (#82861) üzenetére


niof
addikt

Tudom, egyszer már olvastam róla régebben. Csak az rémlik, hogy egy vegyész ismerősöm mondta, hogy az egyetemen beszéltek róla, hogy nagy része petróleum. Persze biztos van benne más adalék is bőven, de az fix, hogy kontaktspray-nek nem jó. A legnagyobb balf@..ságot egy volt kollégám követte el vele. Állandóan lefagyott a gépén a Windows, ezért nulla szakértelemmel megállapította, hogy kontaktos a RAM, és biztos az miatt van!... Kiszedte a RAM-ot, és a foglalatot befújta ezzel a csodával. Soha többé nem indult el a gépe... :DDD :DDD :DDD
Na, nem offolok tovább...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82863) pulutodurumo válasza niof (#82862) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ú, ez erős volt :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#82864) Gzula[HUN] válasza niof (#82856) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Örülök, hogy a mondat második feléhez nem értél oda, és egyből már keresztre kell feszíteni. Elsősorban én is kontakt spayt szoktam használni, de a háztartások 99%-ban nincs. Viszont van szigszallag, meg WD40.
Annak gratulálok, aki a ramot ezzel kezelte. Mondjuk mindegy, hogy kontakt spray-el vagy WD40-el cseszi szét a ramot.

Mindahogy nekem is, hogy hagyja sercegni a csatlakozót, vesz kontakt sparyt vagy kimossa WD-40-el. Semmi baja nem lenne tőle, max abbahagyná a sercegést.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82865) vfeco válasza niof (#82856) üzenetére


vfeco
aktív tag

Rendben, köszönöm a tanácsot!
Mivel szétszedni nem igazán lehet, marad ez a spray verzió. Remélem segít rajta. :R

(#82866) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!
Gyereknek kéne vennem egy fejhallgatót mikrofonnal iskolához, de amit találtam hirtelen látom, hogy külön kábele van fül és mikrofon részhez meg usb.
Laptopján pedig egy jack bemenet van.
Esetleg ajánlott 5-6k körüli belépő valami edigitalban ami nem gagyi? Az sem baj ha kék :DDD
Csak edigi játszik, köszi a segítséget vakon vagyok etéren, bár lehet ez a kategóriában tökmind1 mit veszek :DDD :R

(#82867) Dorien válasza niof (#82862) üzenetére


Dorien
veterán

A WD40 koszos, zsíros, korrodált (fém) elektromos csatlakozók tisztítására jó, ha épp nincs kéznél kontaktspray. Elektronikai tisztításra nem ajánlott, mert oldja a műanyagot is. Amúgy tényleg inkább csavarlazításra, nyikorgó zsanérok, akadó fém mechanikák tisztítására, kenésére való. Szerintem qrvajó cucc. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82868) Gzula[HUN] válasza bigdady (#82866) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hardveraprón van egy OneOdio az általad írt ársávban. 2 vezeték van hozzá, az egyik vezetéke mikrofonos. Igaz, nem Edigi, de ennyiért ennél jobbat nem kapsz.

Egyébként meg "tökmind1".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82869) niof válasza Gzula[HUN] (#82864) üzenetére


niof
addikt

De odaértem, és értettem is, csak azért írtam, hogy nehogy ezt használja rá, inkább vegyen rendes kontakt spray-t. Abban akár meg is lehet fürdetni, és semmi baja nem lesz.

Dorien
Én csak és kizárólag nehezen hozzáférhető helyeken használom, pl. zárak belseje, vagy az általad is említett zsanérok, kisebb terhelésnek kitett nyekergő, szoruló finommechanikus dolgok tisztítására, kenésére. Elektronikához sosem jutna eszembe használni... Ha valami érintkezés retkes/rozsdás (nyilván nagyfesz, nem mikroelektronikai), és máshogy nem megoldható, akkor drótkefe/csiszolópapír, finomabb kontaktoknál bronzkefe, majd a végén féktisztító, vagy tiszta alkohol.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82870) bigdady válasza Gzula[HUN] (#82868) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi, de csak edigi játszik, végül ezt rendeltem: [link]

(#82871) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Egy [CM MH751] vásárlásán gondolkozom, ami bár egy mikrofonos "gamer" fejhallgató, de gyakorlatilag egy [Takstar Pro 82].

A kérdésem az, hogy a fejhallgató párnája elég trükkösen van a fejhallgatóra rögzítve, ha jól értem, kis műanyag pöckökbe kapaszkodik, és még rá is van ragasztózva valami keretre.

Itt egy [kép], amin látszik ebből valami, de sajnos nem sok (jobbat nem találtam, én sem vagyok pontosan tisztában a részletekkel, csak abból próbálom összerakni amiket olvasok).

A kérdésem az, hogy mennyire problémás ezen a fejhallgatón párnát cserélni ? Azt látom hogy rendelni lehet bőven, akár aliról is 1-2 ezer Ft-ért, de azoknak a hátsó peremén pl nem látom azokat a kis kivágásokat, amiket a gyárin igen (egyesek szerint ezt egész egyszerűen bele kell vágni szikével), illetve egy helyen olyat is olvastam, hogy más elven rögzíthető párnára is cserélhető a gyári (ezt "ráhúzta" az illető a fejes peremére, nagyobb felületen, mint ahogy a gyári párna illeszkedik a fejesre). Azt is írják több helyen, hogy a ragasztó nem viccből része a párna rögzítésének, hanem fontos szerepe van az izolációban, és ha azt csak úgy onnan letépi valaki, az új párnával nem lesz ugyanolyan az eredmény.

ui: Elnézést, hogy gamer fejesről kérdezek itt, de olyan részletére vagyok kíváncsi, ami inkább ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#82872) Tirith


Tirith
tag

Sziasztok!

Fejhallgató választásban szeretnék segítséget/tanácsot kérni. Eddig egy Superlux HD668B-t használtam, de szeretnék egy következő szintre lépni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Elsősorban zenehallgatás illetve filmezés. Ritkábban játék.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 50 ezer forint
4.) Új vagy használt? Új.
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Nyitott vagy inkább félnyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Annyi lenne az elvárásom, hogy amennyire ebben az árkategóriában lehetséges, úgy adja át a zenét ahogy azt felvették a stúdióban. Vagyis ne "cifrázza". Szinte kivétel nélkül hangszeres zenét hallgatok.
8.) Honnan vásárolnál? Megbízható bolt vagy webshop, magyarországi garanciával.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? PC+FiiO K3

Természetesen úgy terveznék venni, hogy előtte meghallgatom őket, de jó lenne egy szűkített lista, hogy ne 10-15-20 fejhallgatót kelljen végigpróbálni.

(#82873) Sinesol válasza Tirith (#82872) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyitottban túl sok választás nincs ezen az áron.
AKG K612

Sennheiserből van még 50k körül a HD579 vagy 599, viszont akkor már érdemesebb Sennheiser HD6xx/650/660s/58x-et nézegetni, mivel gyakran vannak alig használt Mass dropos darabok 60k körül és azok azért más kategóriát képviselnek.

Zárt opciók:
AKG K371
Nad Viso HP50

[ Szerkesztve ]

(#82874) kromatika válasza Tirith (#82872) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem sokkal jobban jársz apróról pl egy 58X el, mint ha újonnan vennél 50 -ért nyitottat.És a Fiio K3-ad elég is erőben az 58X -hez.

(#82875) ribizly válasza kromatika (#82874) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen egyetértek. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82876) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok, segítsetek nekem kérlek.

Szeretnék egy fejhallgatót ami teljesen lefedi a fülem aminek rendesen van párnázva a fejtető része mert viszonylag kis fejem van és sok gyengébb minőségű füles nyomja és egy idő után fáj tőle a fejem.
Köszönöm !

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Csak otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Játékra ezért fontos a mikrofon
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 20.000.- ( +- 5.000.- )
4.) Új vagy használt?
- Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
- Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
- Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- ne legyen túl sok a magas, de ne is a bassus legyen ami erősebb.
8.) Honnan vásárolnál?
- árukereső
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- PC

(#82877) Tirith válasza ribizly (#82875) üzenetére


Tirith
tag

Mindhármótoknak nagyon köszönöm a segítséget. Utánanézek a használt Sennheisereknek.

(#82878) Gzula[HUN] válasza Zsiráfnyál (#82871) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Párnacserével változni fog a hangja, így is úgy is. A régi párna mérete, állaga változik idővel, az új másmilyen lesz, akármit is raksz rá. Pólusai tömődnek a bőröddel, stb.
A ragasztóról meg nekem annyi a véleményem, hogy nem azzal leszel elfoglalva.
Ugyan én CM 751-752-t még nem fogtam a kezembe, de a Sony MDR1-A-mon hasonló megoldás van, csak ragasztás nélkül. Totál óvatosan egy műanyag szerszámmal alányúlva kell kipattintani a fogakból a műanyag keretet, a rajta lévő párnával, hogy a kapaszkodó fogak ne törjenek. A régi le, és az új szerelésénél nagyon kellett vigyázni, hogy véletlenül se pattanjon el a kezemben a vékony műanyag keret. A "második menet", a kis fogak helyre igazításánál lett vagy +5 ősz hajszálam, mert a fenéért nem akart az összes fog egyszerre a helyére ugrani. Ha utolsó helyére ugrott, valamelyik kiugrott a helyéről, és ismétlődött még 2X vagy 3X. Egyébként azon az utángyártott párnán legalább volt perforáció.
Én tuti nem ragasztottam volna még pluszban. Mindezek után megfogadtam, hogy még egyszer nem csinálom újra :D

CM MH751-752 és Takstar Pro82-esről se találtam párnacsere tutorialt, de Philips SHP9500-asról van, amin szintén ragasztották a párnát a műanyag keretre gyárliag. Itt a Sonyé.

Ezzel szemben egy HyperX Clodról meg tetéped a régit, és simán felrakod az újat.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82879) OPiiPO válasza Tirith (#82877) üzenetére


OPiiPO
addikt

például

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82880) Zsiráfnyál válasza Gzula[HUN] (#82878) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Pontosan ez a kettő között vacillálok (MH751 / Cloud Alpha). Nem tudom, most akkor végül is mekkora gyakorlati probléma az MH751 párnacseréje, a látottak alapján nem éppen ebben a szemléletben tervezték.

A problémám az, hogy a párna egy idő után elég undorító lesz, egyszer-kétszer keményebben beleizzad az ember, és azt a világon semmivel ki nem lehet egy párnából takarítani (vagy igen ?), tehát előbb-utóbb biztosan cserélnem kell. Az MH751 összességében szimpatikusabb, de emiatt nem kizárt, hogy a Cloud Alpha lesz a vége.

Köszi az infót !

(#82881) Dorien válasza Tirith (#82872) üzenetére


Dorien
veterán

Én inkább ajánlok AKG K612 Pro, K701, K702-t. Szerintem jóval őszintébb hangú fejhallgatók, mint a Sennheiserek, nem borítja őket "cukormáz".

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82882) kromatika válasza Dorien (#82881) üzenetére


kromatika
veterán

K701, K702 mitől lenne "őszintébb hangú" fejes mint a Sennheiserek? ja és a Sennheiserek mind egyformák? 58X -en pl mitől lenne cukor máz?vagy pl a HD 600-on?A másik meg szerinted Fiio K3 -al hogyan szólna a K701 vagy K702?Ne a Sense V1 -et ved alapul,ami kifejezetten meg tolja a mélyeket meg van benne kraft is .Azzal el hiszem hogy nem szólt rosszúl.Nézzük már meg az ajánlásnál,hogy mivel hajtaná a fülest,és ahhoz adjuk a tippet. De ettől függetlenül is, 58X minden szempontból jobb hangú füles mint a K701 vagy K702. Hd 600 meg bőven öszintébb és természetesebb.Ha már AKG vonalon akarunk hasonlítgatni hozzá,akkor 712 Pro,vagy 7XX lehetne az ellenfele. De csak akkor ha komoly erősítő van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#82883) #56474624 válasza Dorien (#82881) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, sokkal inkább hozzáteszi a saját torzítását, ezért nem jön úgy át a hangszerek, emberi ének hangjának szépsége. A valóságot a Sennheiser HD600, HD58x, HD660s közelíti jobban, az AKG-k hangja szimpla parasztvakítás az álrészletekkel, felfújt térrel. Nekem hótunalmas egy K701. A valóság az nem ilyen. :N

[ Szerkesztve ]

(#82884) icp1970 válasza Dorien (#82881) üzenetére


icp1970
senior tag

Akkora tér mint a K701, K702 ben van,teljesen természet ellenes.Őszinteségtől nagyon messze van. Erre rá jött maga az AKG is,azért vette vissza a Q701 -nél és a 712-nél is az eltúlzott teret.

(#82885) Dorien válasza kromatika (#82882) üzenetére


Dorien
veterán

Én Sennheisert semmihez nem ajánlok. :) Ettől persze elfogadom, hogy sokaknak tetszik ez a fajta előadásmód. Csak ez nem hanghűség, nem Hi-Fi az én fülemnek. Ahogy a süteményt sem nevezem ételnek. Ettől még aki szereti, hadd egye...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82886) #56474624 válasza Dorien (#82885) üzenetére


#56474624
törölt tag

A te füled elég speciális akkor. A HD600 a legsemlegesebbnek tartott fejhallgató a mai kínálatból, ami nevezetesen egy Sennheiser. A HD660s, HD58x, HD650 egy kicsit kevésbé semleges már, de még mindig bőven az AKG-k előtt járnak hangzáshűségben. Az életben sehol nem hallhatsz olyan vékony hangszerhangokat, mint amit egy K701 produkál. Nem vagy tisztában a valósággal, ha neked a K701 közelebb áll a valós hangszerhangokhoz, mint a HD600.
Persze tegyük hozzá, hogy a te láncod eleve melegíti/főzi a hangot, de ezzel te nyilván tisztában vagy. A véleményed ennek megfelelően kéne súlyozni, mert ez így nagyon megtévesztő másoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#82887) kromatika válasza Dorien (#82885) üzenetére


kromatika
veterán

Furcsa és speciális izlésed van. Nincs evvel semmi baj.De ez álltal különbözik.a "normál,átlag,sztenderd,"stb..izléstől.Ezért a legtöbb emberenek valószínű hogy nem jön be.Csak úgy mint a K701 vs HD600 vagy 58x kérdés.Föleg Fiio K3 ról hallgatva. Legtöbbünknek nem is kérdés melyik tetszene jobban,és melyiket.ajánlaná.És hogy melyiket tartaná természetesebbnek.

[ Szerkesztve ]

(#82888) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát igen, lehet szeretni, vagy nem szeretni a Sennheiser 6-os szériáját, de azt nem lehet rájuk mondani, hogy ne lenne valósághű, természetes a hangjuk. Ha ezt valaki nagyon máshogy hallja, ott vagy a hallás van elrontva, vagy a forrást színez olyan erősen, hogy egyszerűen alkalmatlan sok fejes meghallgatására.

[ Szerkesztve ]

(#82889) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Egész napos Skype, Discord stb.
- Háttérben halk zenehallgatás amikor csönd van
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 20k
4.) Új vagy használt?
- új
5.) Circumaural vagy supraaural?
- circum
6.) Zárt vagy nyitott?
- Halljam magam ahogy beszélek a mikrofonba, szóval félnyitott inkább, de nem válogatok ennyiért
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Nincs konkrét preferenciám, mivel egész nap hordanám szemüvegben ennyiért a kényelem minden más szempont felett. Mondjuk ne nagyon legyen nehezebb 300g-nál
8.) Honnan vásárolnál?
- valamilyen magyar webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- AsRock B450m Pro4 alaplap

Még régen próbáltam mainstream fejeseket, és azóta is a Sennheiser HD4.20, illetve MDR-XB950AP az etalon nekem kényelemben. Ha csak megközelíti ezeket nekem már elég.
Ha ennyiért nem megoldható akkor inkább veszek egy razer kraken-t, azt már próbáltam, és referenciaként az is elég kényelmes volt.

Előre is köszi a segítséget!

(#82890) zatom válasza Sinesol (#82888) üzenetére


zatom
tag

Igaz.
Azért én hozzátenném, hogy az sem mindegy, mit hallgatunk.Pl. Jethro Tull-t szívesebben hallgattam DT 931-en, 990-en, mert éppen jól színezte.Más zenénél lehetett zavaró is.

(#82891) niof válasza Dorien (#82881) üzenetére


niof
addikt

Értem én, hogy a te ízlésed és a te rendszered, de azért ez egy elég erős április elsejei tréfa volt... :U
Ha viszont komolyan gondoltad, akkor ezzel egy csomó embert félre tudsz vezetni. Mondd azt, hogy az nem a te világod, nem illik a rendszeredbe, not my cup of tea, etc...
Sennheiserek (pláne az említettek) és a cukormáz közé egyenlőséget tenni! Éédesapám... Ehhh...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82892) kromatika válasza Sinesol (#82888) üzenetére


kromatika
veterán

+1. A Senve V1 szerintem nem alkalmas arra hogy valóság hű hangot hallgassunk.Ettől még nem mondom hogy rossz,vagy hogy nem szórakoztató.Az biztos, hogy csak nagyon nagyon vékony hangú fülesekkel jött be valamennyire.Pl Egy kiegyenlített közeli fülessel, vagy egy enyhe V,enyhe U hangú fülessel,nekem túl meleg,túl sok basszus,és csapott magasak jellemezték. Persze vannak sokan akik ezt össze keverik a zeneiséggel.

(#82893) ribizly válasza kromatika (#82892) üzenetére


ribizly
veterán

Én azt még megértem, hogy valaki A vagy B márkát preferálja, mert mondjuk átlépett már olyan kategóriába, ahol Sennheiser nem rúg labdába, vagy abban nem olyan jó (pl. HD700).
De azt hajtogatni, hogy a HD58x/600/650/6xx/660S helyett ebben a kategóriában az AKG-k lennének ajánlottak, az egy kicsit erős nekem. És mondom ezt úgy, hogy nem adom el a HD6xx mellett a K7xx-emet. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82894) -Skylake- válasza ribizly (#82893) üzenetére


-Skylake-
addikt

A cukormaz sokkal erosebb szerintem. Volt mar a fejemen ez meg az, de szerintem ha keresnek sem talalnak olyan fejest ami annyira steril, mimt egy hd600 pl. Nagyjabol olyan a hangja mint egy beton probatest : pontosan visszaadja a valosagot es legalabb annyira izgalmas is. En a hd600-am inkabb fel sem veszem, mert meg amit szeretek zeneket azokat is csak elrontja nagyjabol (leginkabb elektronikus). Ugyhogy azt mondani, hogy cukormaz...kizart , hogy letezzen meg egy olyan semmilyen fejes, mint a komplett hd szeria. Ezzel meg veletlenul sem arra celzok, hogy ne lenne hanghu vagy barmi. Csak arra, hogy szo szerint nincs karaktere a hangjanak. Egyik hd-nak sem (820-at meg nem hallottam, annal el tudom kepzelni, hogy alkothattak valamit, de az is biztos hogy a 2500euros rang-ben vegtelen olyan konkurens van, ami nagy valoszinuseggel osszeveri hangban)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#82895) fehér_ember válasza -Skylake- (#82894) üzenetére


fehér_ember
addikt

600-ast nem nagyon ismerem, egyszer régebben füleltem, de már eléggé megkopot az a pár perc emlék. HD 660 S viszont nagyon jó elektronikusra. Néha az agyamat eldobom, milyen mélyeket tud.

[ Szerkesztve ]

(#82896) kromatika válasza ribizly (#82893) üzenetére


kromatika
veterán

Teljesen egyet értek.Ár kategóriájában mindig is jó ár érték arány volt a HD 600 és a HD 650 is.Talán a 660S kivétel,mert az jóval drágább.Mióta kijöttek a Massdrop verziók meg pláne. Ebben a kategóriában még ott van szerintem HE 4XX meg a K7XX aztán ki fújt.Vannak jobbak persze ,csak jóval drágábban. -Skylake- Igen elektronikushoz valószínű hogy nem igazi a HD 600, de hogy akusztikus hangszeres zenéknél,klasszikusnál,Jazz stb..nagyon jól adja vissza azok hiteles karakterét,a szenzációs közepeinek hála az biztos. És én sem halottam a cukormáz jelzőt HD600 ra egyetlen felhasználótól,egyetlen fórumon vagy tesztben sem.Egyébként ami hang karakterben a legjobban hasonlított hozzá azok közül amiket halottam,az a Audio-Technica ATH-R70x volt.Kicsit kisebb térrel.

[ Szerkesztve ]

(#82897) niof válasza -Skylake- (#82894) üzenetére


niof
addikt

Pont ezért tetszik jobban nekem a 650, mert kicsit vastagabb a hangja alul. Viszont abból a szempontból jobb a 600, hogy a sterilsége miatt szinte semmit nem változtat a felvételen. Persze lehet ezt szeretni, vagy nem szeretni, de egyfajta "kályhának" tökéletes!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82898) Watto1991


Watto1991
senior tag

Sziasztok!
Behalt a Cloud Alpha fejhallgatóm, és mivel előre láthatólag hosszú lesz a szerviz, kellene helyette egy másik.
Az Audio Technika A550Z-t néztem. Alaplapi portra lenne dugva, játékra lenne használva. (FPS játékok, fontos a térhallás) Szerintetek jó lehet a feladatra?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#82899) #56474624 válasza -Skylake- (#82894) üzenetére


#56474624
törölt tag

Staxok, vintage Beyerek, vintage AKG-k, vintage Sennheiserek között minden további nélkül találhatsz hasonlóan vagy még inkább száraz (ami nálam nem pejoratív jelző) hangot, mint a HD600. Főleg a Staxok között, mert azok elektrosztatikusak.

(#82900) Zsiráfnyál válasza Watto1991 (#82898) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Szabad megkérdeznem, hogy mitől halt be a Cloud Alpha ? Pont egy ilyen fejes vásárlásán gondolkozom (vagy az, vagy az MH751).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.