Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) beast27


beast27
senior tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene hallgatásra
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Kb 25000ft
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Nem fontos
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Leginkább metál és rock különböző műfajai hoz használnám szóval a mély és a magas lenne a legfontosabb
8.) Honnan vásárolnál?
Amazon, ebay
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya és telefon

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#82702) Gzula[HUN] válasza beast27 (#82701) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sok méllyel:
- OneOdio Studio Pro (50)
- CAL!
- Superlux HD685
Mérsékeltebb méllyel, enyhe V hangzással
- Pioneer MS5T
- HyperX Cloud

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#82703) milkabrams


milkabrams
őstag

Végre megjött a sennheiser 6.3-->3.5 átalakító, így már nagyon király páros a mojo és modolt he560.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82704) #56474624 válasza milkabrams (#82703) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mit moddoltál rajta?

(#82705) fericske válasza #56474624 (#82704) üzenetére


fericske
addikt

A hátlapot cserélte ki, más rácsozatúra, ezáltal megfogottabb, letisztultabb lett a magastartomány, ha jól emlékszem.

(#82706) kromatika válasza milkabrams (#82703) üzenetére


kromatika
veterán

A 6.3-->3.5 átalakítótól lett király páros?

(#82707) DEJVID válasza kromatika (#82706) üzenetére


DEJVID
őstag

Gondolom eddig nem tudta összedugni őket.

(#82708) milkabrams válasza #56474624 (#82704) üzenetére


milkabrams
őstag

Igen, csak hátlapot cseréltem, így kisebb a hangot visszaverő felület, és a réz-ezüst triton audio helyett a gyári kábelt használom átalakítóval, majd valamikor a párnát is lecserélem.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82709) dik


dik
őstag

Igazatok volt nagy szép hangja van a Cloud Alpha-nak. Nagyon tetszik bár lehetne hangosabb azért. :) Ez a párna téma meg ami van hozzá egy atom puha kényelmes fej bele izzadós nem fogja sokáig bírni világít rajta témás. :) Pánikszerűen be kell szerezni egyet. De most rendelni lehet annyira nem érdemes bár fene se tudja. Hatalmas tér van a párnákban nagyobb fejre is tökéletes lehet.
Láttam itt valakinél csak elfelejtettem már. Esetleg valaki valami praktikus kis tartót tudna javasolni valaki? Asztal szélére szerelhető előnyben. :) Valami amire felakaszthatom és nem lesz baja érdekelne.
Előre is köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#82710) Exodius


Exodius
őstag

MrCollector avx-en eladja az összes fejesét, ami van? :Y :F

(#82711) ribizly válasza Exodius (#82710) üzenetére


ribizly
veterán

Nem egészen. Hiszen a HD800-at éppen nem árulja. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82712) p76 válasza Exodius (#82710) üzenetére


p76
senior tag

Ő mindig ilyen nagy tételben adja el a cuccokat. :)

(#82713) Bodz válasza dik (#82709) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ilyesmire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#82714) Zoliee válasza ribizly (#82711) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja, mert oldalakon keresztül csak azt láttad (mint a többi hirdetésében is): "Up!", vagy a most ennyi, de 2 nap múlva visszaáll annyira.

(#82715) dik válasza Bodz (#82713) üzenetére


dik
őstag

Nem gondolok semmire akármi lehet. Eddig a régit a gépházra tettem csak, de ezt már nem akarom így valami akármi jó lehet csak mivel nem sokat van használva ahol felfekszik lehetőleg ne nyomja szét a szivacsát mert ennek van súlya azért. Röviden ennyi...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#82716) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!

Elmegyek majd meghallgatni párat, de azért általánosságban kérdezem, hogy mi a véleményetek, tapasztalatotok az Ultrasone fejesekről?

[link]

(#82717) s4tch válasza Bodor (#82716) üzenetére


s4tch
veterán

A Signature DXP-re lesz találat a topikban, másikat még nem hallottam.

(#82718) Bodor válasza s4tch (#82717) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#82719) fehér_ember válasza Bodor (#82716) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vannak jobban és kevésbé jobban sikerültek, szóval ha jó sokat meg tudsz fülelni, akkor biztos találsz megfelelőt.
Amúgy mennyit szánsz rá?

(#82720) fehér_ember válasza fehér_ember (#82719) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pro 580i-t és 1480i-t se hagyd ki füleléskor.

(#82721) Bodor válasza fehér_ember (#82720) üzenetére


Bodor
veterán

Ez a két kiszemeltem nekem is, mert dj fejes kellene. Hát meglátom ( meghallom), hogy érdemes-e az 580i ára fölé menni....

(#82722) Sinesol válasza Bodor (#82721) üzenetére


Sinesol
veterán

DJ fejes szempontjából ezek általában az ajánlottak: Beyer DT1350, a Sennheiser HD280/380, AIAIAI TMA1, ATH PRO500, Pioneer HDj sorozat.

Lehet persze jó az ultrasone, de nekem már csak ez a videó jut eszembe a márkáról. :D

[ Szerkesztve ]

(#82723) fehér_ember válasza Bodor (#82721) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem voltam dj soha, nem tudom ott milyen szempontok játszanak. De mondjuk tömegközlekedésre pl. inkább vennék meze-t.

[ Szerkesztve ]

(#82724) Sefter válasza Exodius (#82710) üzenetére


Sefter
veterán

Már nézegetem egy ideje a ténykedését..Ő nepper :F

Psn ID: sefter_hun

(#82725) Sinesol válasza fehér_ember (#82723) üzenetére


Sinesol
veterán

Tippre szerintem a jó zajelnyomóképesség, strapabírás, legyen könnyen szállítható, erős kábel, stb. Plusz gondolom az erős, kiemelt mélyek is fontosak lehetnek, mivel a legtöbb Dj fejes ilyen.

(#82726) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok Sennheiser 569 mikrofonos zárt fejhallgatót vennék nem zenéhez hanem konzolos játékokhoz. Tud valaki valami jó magyar webáruházat ahol kedvezőbben lehet megvenni mint máshol? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#82727) korpicschess válasza Sefter (#82724) üzenetére


korpicschess
veterán

define nepper... Sefter. ;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#82728) Sefter válasza korpicschess (#82727) üzenetére


Sefter
veterán

kintről megveszi, itthon eladja...én az voltam régen, onnan a név :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#82729) Exodius válasza Sefter (#82728) üzenetére


Exodius
őstag

Le sem tagadhatjátok, hogy élelmes magyarok vagytok. :D

(#82730) niof válasza Sinesol (#82722) üzenetére


niof
addikt

A DT1350 az minden, csak nem Dj fejes. A Sennheiser-nek meg csak 1 valamire való Dj fejese van, az pedig a HD25-1 II. A többi elég gagyi. Az AIAIAI ok és a HDJ sorozat is, de csak a "felsőbb" darabok. A HDJ-500 pl. nagyon könnyen törik, nekem egy Dj ismerősöm is tört többet is belőle, mielőtt lecserélte. Pedig rendeltetésszerűen használta, nem dobálta, vagy erőltette. Mondjuk az igaz, hogy az új sorozatot nem ismerem, ezeknek már a HDJ-2000-nél használt pántja van, de az alsóbb szegmensben így is kérdéses az anyagminőség... Az AIAIAI meg ebből a szempontból egy tank. Audio technica-t max. amatőrökön látni. Legalábbis azok, akiket én magam hallgatok vagy valaha hallgattam, egy sem használ tőlük.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82731) korpicschess válasza Sefter (#82728) üzenetére


korpicschess
veterán

Ebben alapvetően nincs semmi, szerintem. Persze volumentől függ. Valahogy a nepper olyan negatív képzettársítás, holott szerintem akkor lenne negatív, ha kihasználnád a másik esetlenségét, és úgy tudnál jól üzlethez jutni. Én is szoktam venni ezt-azt, ha szembe jön egy jó vétel, használgatom, kipróbálok mást, stb-stb... Ettől függetlenül túlzásnak érezném, ha valaki azt mondja, hogy nepper vagyok. Ha az lennék, akkor minden holmim meg lenne hirdetve, pedig közel sem. ;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#82732) s4tch válasza Sefter (#82724) üzenetére


s4tch
veterán

Ahhoz képest elég drága cuccai vannak, és elég merev feltételekkel próbálkozik eladni. Nekem inkább egy olyasmi hobbistának tűnik, akit érdekel ez a terület, hajlandó viszonylag sok pénzt benne tartani, és nincs különösebb üzleti érzéke.

(#82733) Sinesol válasza niof (#82730) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs behatobb tapasztalatom veluk, nem vagyok DJ, csak azert emlitettem ezeket, mert altalaban ezeket ajanljak mindenhol, ahol hasonlo topikba botlik az ember, ez is valami segitseget jelenthet. A HD25-öt mondjuk kifelejtettem. A DT1350-re most raneztem kivancsisagbol es maga a cég is ajanlja DJ célra.

[ Szerkesztve ]

(#82734) OPiiPO


OPiiPO
addikt

ha netán valaki egy Amiron érdekel, ez bombaár :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82735) Sefter válasza s4tch (#82732) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, nekem is ez jött le :)

korpicschess:
nem bántásból írtam, nincs vele semmi bajom

Psn ID: sefter_hun

(#82736) niof válasza Sinesol (#82733) üzenetére


niof
addikt

Még a HD25 az OK, kb. hasonló kivitelűek, de akkor a cégnek fingja sincs, hogy mit mire ajánl. Közel sem olyan stabil és szigetelő, mint a HD25, mivel kisebb a párnája. Aki ezt DJ célra kínálja, az nincs magánál, nem tudja mit beszél... :U Persze nem rád gondolok itt...
110-120dB-es kontrol mellett ez konkrétan elvérzik. Az más kérdés, hogy esetleg bedroom-DJ zenélgetéshez jó lehet. De élőre határozottan nem. Persze van egy-két elvetemült DJ, akik IEM-al nyomják, nem lehetetlen, de az megint teljesen más. De nagyjából a HD25 minden téren jobb, erre a célra. Nem vitás, hogy a HDJ-2000 MKII (vagy egyenes ági leszármazottja, a HDJ-X10C) meg aztán végképp! Ha már DJ fejes a cél...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82737) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Próbáltam vissza keresni a topikban de nem találom hogy myrad Z40-hez melyik itthon kapható távirányító a jó. tudja valaki? Illetve érdekelne hogy.Amiron mennyivel jobb mint a 6XX?Volt valakinek mind kettő?Mik a különbségek és jelentős e?Pl hogy mennyire V karakter az Amiron,mennyivel van hátrébb a közép tartomány pl 6XX vagy 58X hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#82738) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Fejhallgatót keresek, sima hétköznapi felhasználásra. Sorozatnézés, zenehallgatás, mikor nem tudom a hangfalakat használni, míg a feleségem tvzik. 10k körül nézelődök, így a Superlux márkánál kötöttem ki. A kérdés a következő lenne: Superlux HD681EVO - BK vagy HD660?

Köszi a segítséget!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#82739) #56474624 válasza Warpig (#82738) üzenetére


#56474624
törölt tag

A kettő közül a HD660 kiegyenlítettebb, enyhe-közepes V-karakter. Szerintem sokoldalúbb fejes, mint a HD681 EVO.

(#82740) OPiiPO válasza kromatika (#82737) üzenetére


OPiiPO
addikt

volt mindhárom, pm ment.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82741) ribizly


ribizly
veterán

Yamaha MT7 _(Z Reviews)_
Tessék! Itt jelenik meg mennyire különbözünk. Legalább ketten vagyunk itt, akik teljesen beleszerettünk ebbe a fejesbe. Én monjduk nagyon hasonló paddal (Brainwavz Sheepskin) tolom és azzal nálam main fejessé nőtte ki magát.
De minden szavát megértem és van benne igazság, főleg a kábelt illetően.
Az enyém is nyekereg amúgy, de fejen nem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82742) binatone válasza kromatika (#82737) üzenetére


binatone
tag

Ha tud infrát a telefonod akkor Universal Coby Remote Control ott pedig kiválasztod az Arcam Home1 .

(#82743) kromatika válasza binatone (#82742) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi szépen.Megy privát.

(#82744) niof válasza ribizly (#82741) üzenetére


niof
addikt

Kicsit írnál róla bővebben?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82745) Warpig válasza #56474624 (#82739) üzenetére


Warpig
aktív tag

Találtam a 660ról egy videót, ahol lehúzzák a kidolgozást is és a hangzást is: https://www.youtube.com/watch?v=aMGR9Vl_IHI
Vagy csak rossz darabot fogott ki a srác?

Illetve kényelmi szempontból melyik a jobb?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#82746) #56474624 válasza Warpig (#82745) üzenetére


#56474624
törölt tag

A neten mindenről található valahol lehúzós poszt/videó. Kényelemben nem a legjobb a HD660, de hangra ár-érték arányban kiemelkedő, akár a többi Superlux.

(#82747) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy viszonylag olcsó fejhallgatót otthoni zenehallgatásra.
PC-ről menne, alaplapi hangkártyával, de jobb fajta tudja erősíteni a füleseket. 320-as mp3-ak vannak és black/death/trash metal illetve hc a stílus ami szólna. Igazából olyat keresnék amiben van mély is erőteljesen de azért ne nyomja el a többi hangot.

Néztem ki pár típust amihez könnyen hozzá tudnék jutni:

Audio-Technica ATH-M20x
Audio-Technica ATH-AVA400
Audio-Technica ATH-AVC500
Pioneer SE-MS5T
Sennheiser HD 400S
Sennheiser HD 559

Köszi :)

(#82748) Bodz válasza Warpig (#82738) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért akad más is 10 körül. A többi Superlux (különösen a HD330, HD661), AKG K72, Omnitronic SHP600 pl. Szerintem az emberek többségének, pláne a kezdő fejhallgatósoknak tuti a 681 Evo tetszik jobban, a 660-at mély hiányosnak és túl éles hangúnak találják.
Forrásod, zárt, nyitott, elképzelés hogy milyen hangra vágysz?

[ Szerkesztve ]

(#82749) ribizly válasza niof (#82744) üzenetére


ribizly
veterán

A Yamaha HPH-MT7-ről?
Én még mindig ezt tartom az egyik legjobb fejesnek, de ehhez hozzátartozik, hogy a szubjektív véleményt és igényeket ebből az egyenletből nem lehet kivenni.
Amikor kölcsönkaptam az ULTRASONE Signature DXP-t, akkor ott azért kiderült, hogy mennyi részletet fed is el a Yamaha, de ha nem hallgatja az ember össze, akkor igazából bőven elegendő kb. mindenre.
A Brainwavz Sheepskin-el több lett a mély, nagyobb a színpad és a közepek kicsit hátrébb szorultak. De a kényelem bőségesen kárpótol. Akár egyész nap is a fejemen tudom tartani.
Amit felró a videóban, hogy nyikorog azt én is tapasztalom néha, de csak a kezemben (nem úgy, mint a Shure 840). A kábellel meg nekem nincs gondom, mert fel van akasztva a monitor mellé és csak leemelem, ha fejemre. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82750) niof válasza ribizly (#82749) üzenetére


niof
addikt

Értem, köszi!
Mondjuk az Ultrasone azért árban is egy következő lépcső, ahogy nézem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.