Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81501) szakibá... válasza Hmmm1 (#81500) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nekem van gőzöm az elektromossághoz, így én azt javaslom, hogy egy pszichiáterhez fordulj, ha nem tudtad kialudni. ;]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#81502) Exodius válasza Dorien (#81497) üzenetére


Exodius
őstag

Mondtam, hogy csak járatni kell. :)

(#81503) Kohautech válasza Exodius (#81502) üzenetére


Kohautech
junior tag

Annyira jó , hogy már árulja is ,ha jól láttam a keresgélésem közepette :)
Dorien mi nem tetszett benne egyébként hogy egy napot se êlt meg nálad ? Ilyenkor nagy probléma szokott lenni ,ha ilyen gyorsan eldöntötted az eladását .

[ Szerkesztve ]

(#81504) ribizly


ribizly
veterán

Gondoltam kicsit írok az Audio-Technica ATH-AD2000x-es élményeimről.
Kezdeném azzal, hogy nem véletlen az itthoni használtpiaci ára. Eleve komoly az árrés az összes AD-s ATH fejesen, mivel amazon.com-ról (USA) 550 USD-be kerül, ami itthon ~165k HUF. Szóval erősen fogott valakinek itthon a cerkája, amikor rácsapta erre a fejesre a 300k HUF-os árat.
Node akkor nézzük mi is a story. Valahogy nem indult jól a barátságom ezzel az AIR szériával. Haveromnak szereztünk egy AD900x-et USA-ból 45k HUF-ért, ami azért elég jónak számít és akkor egyből volt lehetőségem kipróbálni. Talán a Korg DSDAC-100-as volt akkor és az volt az első benyomásom, hogy bizony ez nem nekem való hang. Egy igen szellős, de mélyekben karcsú zenei élményben volt részem. Habár tudtam, hogy nem az én világom, de nem tartottam rossznak.
Teltek, múltak itt a hónapok és időnként (amikor lett 1-1 újabb rendszer otthon) ki-ki lett próbálva. Mindig az volt a véleményem róla, hogy bizonyos kombókban (pl. Audio-gd NFB-11.28 + SMSL SAP8) egészen kellemes meglepetéseket tudott okozni, sőt nem egyszer olyan fejeseket is letaszított (AKG K7xx) az adott fejesek közül, amiket amúgy kimondottan kedvelek.
Igazán nagy meglepetést az RME ADI-2 DAC-ról okozott, mert ott szabályosan kiült az arcomra egy széles mosoly: Mondhatni tökéletes volt. Minden része hallatszott a zenéknek, érdekes módon megérkeztek a mélyek is, semmi sem zavart, jó volt a tér, a magasak kellemesen szóltak, a középtartomány részletesen hallható volt. Bejött, na.
És ekkor követtem el életem egyik hibáját: Elkezdtem keresni egy AD2000x-et, hiszen, "az csak jobb lehet a 900x-től". Ami nem igaz.

Szembe is jött egy ajánlat, lecsaptam rá. Akkor ott helyben csak telefon volt kéznél, értsd volt lehetőség meghallgatni szól e. :D
Otthon adtam neki időt és többször is nekifutottam magában, AD900x és HD800 mellett is, EQ-zva is. Sőt még valamikor adtam neki egy esélyt a Tempotec Serenade iDSD-vel is. Hátha. De nagyon nem azt kaptam, amit szerettem volna.

Kezdjük a jó dolgokkal.
A build quality menő (full fém, könnyű, külön kábelek bal-jobb oldalon, jó minőségű kábel, stb.).
Jól néz ki.
A magas és közép tartományok igen jól szólnak.
Nagyon könnyedén hajtható, amit még megfejel, hogy hangosabb ugyanazon a hangerőn, mint a 900x.

És akkor a kevésbé jók (itt már erősen szubjektív dolgok is előkerülnek). :D
Drága. Kisebb a fülpárna belső kerülete, mint az AD900x-nél.
Nehezebb és kicsit nagyobb, mint a 900x, ezért pl. a fejemen folyamatosan lefelé vándorolt.
Sötétebb és részltezezőbb, ami miatt elveszik az a varázsa a zenei élménynek.
Szűkebb a színpad. Leginkább a HD600/HE400i fejesekhez tudnám hasonlítani ebből a szempontból.
A sötétebb karakter miatt kevesebbnek hat a mély, ami nem igaz.
EQ-ra nem reagál jól: bass boost-ra (ADI-ban van erre +/-6dB-ig lehetőség alapból) elkezdett durván torzulni.

TL;DR
Lehet valakinek bejön hangilag, meg a premium szemlélet anyaghasználatban érezhető rajta, de számomra pl. az AD900x-nek a közelébe sem ér.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81505) Dorien válasza Kohautech (#81503) üzenetére


Dorien
veterán

Probléma? :) Nem, az nincs. Inkább halmozom az élvezeteket...
A bejáratáson túl vagyok, meg most már a párnacserén is. Eszméletlen jó fejhallgatók. Érdemes próbálgatni őket más Final párnával is, mert jelentős változásokat hoz a hangban. Valószínűleg végül a III fog maradni nálam. Mellette teljesen felesleges megtartanom a IV-et.

ribizly: Mondtam én, hogy jó cucc az az AD900X. :) Csak jó lánc (főleg DAC) kell alá.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81506) fericske válasza Dorien (#81505) üzenetére


fericske
addikt

Én még előbb kipróbálnám azzal az Amazonos párnával a 4-est ;)

(#81507) Bodz válasza Hmmm1 (#81500) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nem érzed jól magad, akkor orvoshoz kell fordulni. Reggel irány a háziorvos, aztán majd ő elküld a megfelelő helyre.
Ha valami nagyon nem stimmel még most sem, akkor pedig az ügyeletre. Bár sok jóra ne számíts!

[ Szerkesztve ]

(#81508) Dorien válasza fericske (#81506) üzenetére


Dorien
veterán

Késő... Már elboltoltam. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81509) fericske válasza Dorien (#81508) üzenetére


fericske
addikt

Jah, de látom a párnát lecápáztad róla :D

(#81510) Sinesol


Sinesol
veterán

Na most kaptam választ Muzikertől, azt írták le lett adva pénzügyi osztályra a dolog, de ünnepek miatt nem dolgoztak, plusz most 6.-án is állami ünnep volt, ezért a késés, de a héten utalni fognak. Mondjuk ha tényleg ilyen ünnepekkel teli az év vége és az év eleje is náluk, akkor talán érthető, mindenesetre kíváncsian várom, hogy lesz-e utalás. :)

(#81511) verybigboy


verybigboy
senior tag

Hmm-hmm ... most olvastam róla ...

Yenova Adapter free DJ headphone ... Amazon uk-ből 168GBP + posta ... szerintetek?

Echte Oneaudio Pro ... ami aliexpress-ről most kb. 30 USD postával.

Hmm???

Jó a marketing, vagy mi?

(#81512) Gzula[HUN] válasza verybigboy (#81511) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Lehet, de gyorsan eltakarították, vagy én vagyok balfék, mert nekem már nem dobja ki. Pontosabban csak OneOdiosat dob ki az Amazon keresője a "Yenova Adapter free DJ headphone"-ra.
Alin 28 dollár most akciósan, az nem rossz ár érte.

Szerk: Jaaaaaaaaaa, látom (igaz, nem Yenova, hanem Oneodionál). 139.99 áthúzva, alá 39.99 Font :D :DD :DDD :D :C :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81513) dik


dik
őstag

Erről a fejesről tudna valaki érdemben mondani valamit? Éri ez az árát? Vagy felejtős ebben az árkategóriában?

HyperX Cloud Alpha

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#81514) Gzula[HUN] válasza dik (#81513) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Karácsonykor egy órát tesztelhettem, és nekem bejött. Én nem túl erőteljes V hangzást éreztem, elég, de nem tolakodó méllyel. Kicsit olyan érzésem volt, mint a Pioneer MS5T-nél. Csak egy alap Xiaomi telefonon próbáltam ki, a hangkártyáját nem (Cloud II-es volt).

Ami nem tetszett benne, az a párnája. Nekem kicsit olyan mehhh volt, de volt már rosszabhoz is szerencsém. Ezen lehet segíteni. Meg alapban túl rövid a vezetéke, de azon is lehet. Szóval apróságok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81515) verybigboy válasza Gzula[HUN] (#81512) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mikor délelőtt néztem, keresgéltem ... 168 GBP volt az ára, mondom szuper ... azért az nem semmi ...

(#81516) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Nagypapamnak keresek fejest klasszikus zenehez, otthonra.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - csak zenehallgatas
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 20k
4.) Új vagy használt? - uj
5.) Circumaural vagy supraaural? - circum
6.) Zárt vagy nyitott? - zart vagy felig nyitott
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - klasszikus zene szoljon szepen, tippre egy kis magaskiemeles jol johet
8.) Honnan vásárolnál? - itthon boltban vagy apros eladotol
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Sony mini hifirol es PC-rol megy majd, mas eszkozrol nem

Fontos szempont, hogy tartos legyen a fulparna. Az ajanloban levo Pio MS5T-t neztem ki, van jobb tippetek?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#81517) #56474624 válasza r4z (#81516) üzenetére


#56474624
törölt tag

Shure SRH440 22k
Beyer DTX910 17k

A Pio nem való klasszikus zenére.

Azt nem tudom, ezek eléggé circumok-e, fülméret függő. :)

[ Szerkesztve ]

(#81518) #56474624 válasza #56474624 (#81517) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja, el is felejtettem, hogy a DTX910 nyitott, nekem a DTX710 járt a fejemben, ami inkább félnyitott, de az már rég nincs forgalomban.

Amúgy nehéz fába vágtad a fejszéd. Bár nem tudom, milyen igények vannak, az szerintem alap klasszikus zenére, hogy kb. kiegyenlített legyen.

[ Szerkesztve ]

(#81519) Gzula[HUN] válasza r4z (#81516) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ba cy lus listájához hozzá dobnám +1-nek az Audio-Technika AVA-400-ast (22k). Igaz, nem kifejezetten Circumaural, se nem supraaural a párnája (V alakban befelé csökken a vastagsága, de fokozatosan) de kényelmes bársony, és nálam nagy tesóján (TAD-500, tök ugyanaz a szerkezet, csak nagyobb driver) úgy bírt 4 évet, hogy napi rendszerességgel 3-5 órát volt a fejemen.
Soha az életben nem pálott be alatta a fülem. Félnyitott, de csak nagy hangerőn hallatszódik ki. Vezetékét is 5 és fél év után pont a napokban cseréltem ki, mert nagyon kikeményedett(kontaktos akkor se volt). Ki merem jelenteni, hogy árkategóriájában az egyik legkényelmesebb fejhallgató.

Zártban szerintem is Shure SRH440. Mondjuk a párna vsz. többet bír, mint maga a fejhallgató (nem a tartósságáról híres). Árkategóriájában viszont az egyik, ha nem a legkigyenlítettebb fejes.

Pioneer MS5T szerintem egy tök jó fejhallgató, csak nem a papádnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81520) korpicschess válasza Dorien (#81497) üzenetére


korpicschess
veterán

A 3-ashoz hogyan viszonyítanád (Ha jól láttam azt írod, hogy van Sonorous 3-ad)? Én azt favorizálom mostanság, nagyon szeretem! Vettem egy Grado SR225-öt, de ez teljesen másképp szól, nem jobban, mondjuk ennek is van azért király oldala. Nyilván jóval olcsóbb is.
Az armatúra miatt biztos más világ már a 4 és a 6. Csak árban olyan dupla kb.
Amúgy nem a Pandorából lett a Sonorous? Csak meglepett, hogy Pandora van új, de valszeg csak nem tájékozódtam elég jól.
Egyébként nekem van egy olyan érzésem, nem bántásképp, hogy a magas hangok kevésbé változtak, inkább hozzászoksz, mert elsőre a több magas szerintem tud bántóan/fárasztóan hatni.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81521) korpicschess válasza korpicschess (#81520) üzenetére


korpicschess
veterán

Bocsánat a dupláért, elfelejtettem, hogy esetleg 6,3-asról 3,5-es jackre átalakítót tudtok ajánlani? Van ilyen 500 Ft-os Hama, ami elérhető a plázában munkába menet, az megfelelő? Nekem valami noname van, a fő problémám vele, hogy valahogy nem érintkezik jól, és ügyeskedni kell, hogy épp jó legyen, a legtöbb ilyen adapternél a véleményeknél ez a probléma szokott felmerülni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81522) #56474624 válasza korpicschess (#81521) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hama átalakítókkal én mindig szívtam. Igaz, az jack-rca volt, de sokat elhasználtam belőle.

(#81523) Abdallo válasza korpicschess (#81521) üzenetére


Abdallo
csendes tag

A Hama nem lesz jó, szintén nem fog megfelelően érintkezni.
Ezzel például nem lesz ilyen gondod: [link]

(#81524) korpicschess válasza Abdallo (#81523) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, jó tipp! Kácsa csak nem olyan rossz, ráadásul az Aqua közel van. :) Egyébként érdekes, hogy az aranyozott majdnem dupla áron van a nickelhez képest: [link]
Szerintem kipróbálom először így a simát, amúgy is 2db kéne, hogy akkor legyen mindenképp.

Másik kérdés, hogy milyen fejhallgató tartót használtok? 2-3 fejesem mindig van, szeretném őket kirakni esztétikusan. Csináltam (számomra) mutatós fa tartót, minden szép és jó, csak nem kalkuláltam vele, hogy a tartó részen ami egy négyzetes hasáb, hegyes az él valamelyest, és a puha párna, mint pl. a Nighthawk-omé (mondjuk annak extrém puha) benyomódik, egy darabig ott is marad akár, emiatt már régóta a fiókban vannak a tartók. Mondjuk a Gradohoz biztos jó lesz, ennek a párnának mindegy, illetve korábban mással sem volt ilyen.

Amúgy most, hogy leültem kicsit fórumozni, közben hallgatom a Gradot, és vagy azért, mert ritkán szánom el magam csöndes környezetben zenehallgatásra, de néha azért megvan a "wow" érzésem! Egész másképp szólal meg néhány dolog, nagyon jó a hangszerek szeparációja. Pedig csak LG V30-ról hallgatom.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81525) dik válasza Gzula[HUN] (#81514) üzenetére


dik
őstag

Aha tehát vezeték toldó kell. Az hittem mintha úgy néztem volna adnak hozzá egy 2 m körüli toldót(lehet benéztem :) ). Párnájával mi a gond és hogyan lehet segíteni rajta?
A pio akkor jobb lehet ennél(jóval olcsóbb)? Vagy esetleg ez? Árban jóformán ott van mint az alpha... [link]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#81526) Gzula[HUN] válasza dik (#81525) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Apró dugig van használttal, lehet azok közül válogatnék. Amúgy a Cloud II.-esnél úgy volt, hogy kb. 1 m vezeték volt rajta, majd azt követően a hangkártyája (vagy valami 7.1 kütyü), azután megint vezeték. Szóval alapban van hozzá elég kanóc, csak "2 részletben". Youtubon guglizz rá, van róla videó elég.

A párnája nekem ilyen hirtelen összeesős, kicsit keményebb párnához vagyok szokva. Lehet neked nem volna vele baj. Brainwavz HM5 párnával érdemes szerintem tunningolni. (Vagy kínai klónjainak egyikével.)

Ha a "pio" a Pioneer MS5T, akkor szólok, hogy ahhoz is csak 1,2m kábel van. Nekem anyagminőségben a Cloud jobban tetszett, de az MS5T párnája kényelmesebb egy hangyányit. Hangzás nagyjából ugyanolyan enyhe "12 egy tucat populár" V, már amennyire emlékszem, mert egyiket cimboránál hallgattam alaplapin, a másikat meg telefonról. Ha egyiknek nem jön be a hangja, szerintem a másiknak se fog, és pepitában is igaz. Nekem bejött mind a kettő, de nem vagyok audiofil.

(#81524) korpicschess: Ott tartom, ahol van éppen szabad hely :D Egyébként egy ilyen esetleg?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81527) Dorien válasza korpicschess (#81520) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Szerezz be egy Final A párnát a Sonorous III-hoz: [link]
Nem olcsó, de szerintem bőven megéri a befektetés, annyival dögösebbé teszi a hangját alul/felül. (főleg alul) A közép megmarad, és nem lesz harsány, nem fáraszt, mint a Pandora / Sonorous IV ugyanezzel a párnával. Nekem az már "too much" volt...

A Hama márkát meg szerintem felejtsd el , ha jót akarsz magadnak. Törtem már bele ilyen szuper Hama átalakítót Fiio E10-be. Élmény volt kioperálni a jack aljzatból. 6,3>3,5mm-nél sokkal jobb a kábel, vagy az L átalakító, ott nem terhelődik ilyen brutál erőkar a vékony kis csatlakozóra. A Sennheiser HD650-nél is inkább adapter kábelt adtak a 3,5mm jack-hez.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81528) dik válasza Gzula[HUN] (#81526) üzenetére


dik
őstag

Azt eddig nem is néztem. :)
Alzan nézegettem és barátkoztam a gondolattal. Esetleg hasonló árban valami jobb lehetőség létezik?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#81529) Zoliee válasza korpicschess (#81524) üzenetére


Zoliee
senior tag

Fali, vagy asztali tartót keresel? Előbbinek megvan az az előnye, hogy nem foglal helyet az asztalodon.
Én azokhoz a fejesekhez, amiknél nem számít (pl Sennheiser hd új sorozat) sima Ikea fogast használok. :D Ahol meg kell az "ív", ott ajánlom az Oehlbach tartóját.
Más: a "Pandora" név használatát már évekkel ezelőtt beszüntette a Final (vmi amcsi jogvita miatt). Max pár VI-os létezik belőle még használtban, ha eladják...
Szerintem is iszonyat hangolhatóak a Final fejhallgatók párnacserével, de (saját tapasztalat) pont azt az "élénk, gazdag hangzás"-t vesztheted el egy-egy csere után, amiről Dorien is írt korábban (és persze, amit én is szeretek benne)

[ Szerkesztve ]

(#81530) niof válasza Zoliee (#81529) üzenetére


niof
addikt

Ha én csak ledobom az asztalra, vagy az ágyra, az gáz? :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81531) pulutodurumo válasza niof (#81530) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha nem nyomja a derekad alvás közben, akkor nem gáz. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81532) milu


milu
aktív tag

Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohms erről a fejhallgatóról van véleményetek, tapasztalatotok?

(#81533) pulutodurumo válasza milu (#81532) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem sok, de van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81534) gianni85 válasza pulutodurumo (#81531) üzenetére


gianni85
veterán

Ha az asztalon alszol, akkor egy fejhallgató a derekad alatt már nem oszt nem szoroz :D

(#81535) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!
A fej/fülhalgatós zene hallgatást eddig nem igazán preferáltam, de most jelenleg így tudnék legfőképpen zenét hallgatni.
Gyerek, stb. miatt jelenleg telefon+laptop (dedikált lejátszót nem szeretnék) lenne a forrás, hozzá dac + iem-ben gondolkodok (Tidal+Flac).
AQ Dragonfly Red/Cobalt dacokkal szemezgetek, hozzá valami iem kellene, ebben még nem igazán tudok dönteni.
Viszont ami engem érdekelne, hogy telefon/laptopról hajtva mi az a határ (egyátalán van-e) amit érdemes lenne ebbe fektetni?
Mikor lesz szűk keresztmetszet a telefon/laptop?

(#81536) fericske válasza takyka77 (#81535) üzenetére


fericske
addikt

Használtál már iem fülest?

(#81537) takyka77 válasza fericske (#81536) üzenetére


takyka77
tag

Volt nálam most egy kis ideig egyik ismerősömtől egy Audiofly AF140 MK2, ezen kívül még nem. :)

(#81538) korpicschess válasza Zoliee (#81529) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem tudom, inkább asztalit valszeg. Lehet az lesz, hogy majd elfektetem őket a TV elé. Amúgy ilyen (és hasonlók) van, most előkerestem a dobozból, de még végleges konyha sincs, nem, hogy pc sarok :DDD :

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81539) fericske válasza takyka77 (#81537) üzenetére


fericske
addikt

Értem.
Ebben a formában én nem javaslok iem használatot, inkább nagy fejhallgatót.
Van aki pár percig sem bírja általában az iem-eket, de több órán át meg már kevesen.
Fizikailag is fárasztó tud lenni és kényelmetlen a fülbefeszülő szigetelés (jó szigetelés nélkül nincs jó hang), illetve a fülre nehezedő terhelés is fárasztóbb a közvetlenebb iem használattól, mint egy valamelyest távolabbi hangképző fejhallgatótól.
Kezdetnek ennyi részemről.
Olvasd el az összefoglalót és töltsd ki a kérdőívet a hathatósabb segítségért.

(#81540) r4z válasza Gzula[HUN] (#81519) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem a tartossagarol hires az SRH440? Az nagy kar, mert hosszu tavra kene. A mostani (azt se tudom milyen markaju) fejes is azert lesz lecserelve, mert mar esik szet.

Ha felretesszuk, hogy kiegyenlitett hang kene, es a zart, circum kialakitast + a tartossagot helyezzuk eloterbe, mi lenne a befuto? ATH-M30x jatszhat?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#81541) korpicschess válasza r4z (#81540) üzenetére


korpicschess
veterán

Gagyi műanyag, nyikorog, recseg, (törik).... M30X szerintem mindenképp jobb ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#81542) pulutodurumo válasza r4z (#81540) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Beyerdynamic DT 770 zárt, cirkum, strapabíró. Csak nem kiegyenlített.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81543) #56474624 válasza pulutodurumo (#81542) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazából a strapabírósága is inkább csak a látszat, nálam garanciaidő alatt kétszer volt szervizben.

(#81544) takyka77 válasza fericske (#81539) üzenetére


takyka77
tag

Köszönöm válaszod, futok egy kört zárt fejhallgatóknál.

(#81545) r4z válasza pulutodurumo (#81542) üzenetére


r4z
nagyúr

...es 2x annyiba kerul, mint a keretem :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#81546) Gzula[HUN] válasza r4z (#81540) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A kettő közül az M30X strapabíróbb, de ott a kagyló feletti rövid kis vezetékkel szokott probléma lenni emlékezetem szerint. Megtörik, elakad, ilyesmi.
Ha már rászánod magad, akkor inkább legyen egy M40X. Ott ilyen gond nincs, plusz a vezeték is cserélhető. Párna meg tonna szám van rá mindenhol, olyan, amilyet akarsz. Drágább, de az egyik jolly joker, szóval azzal nagy mellélövés nem lenne. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81547) Carasc0


Carasc0
őstag

A csoda vékonyhangú AKG K512 fülesem is kezd szétmenni. Egyszerűen nem értem, hogy nálam miért hal el minden füles 2-3 éven belül. Konkrétan szétrepedt a szigetelő műanyag a kábelen 2 helyen is.

2 füles között vacilálok. Audio-technika ATH-M50x és a Yamaha MT7. Hangkarakterben milyen a Yamaha? M50x-ról azt olvastam hogy komoly basszus erős V karakter. Ez azt jelenti hogy középhangok kevesek vagy elvannak nyomva?

Yamahánál mintha kiegyenlítettet olvastam volna.

Meghallgatni csak az M50x-et tudom. Yamahát only order.

DAC-om továbbra sincs. Ami jó, az nekem drága. Alternativ megoldást hazai piacról nem kaptam. Fiio K5 pro-t említettem korábban. Semmi hazai tapasztalatot nem tudok. Net szerint okés. De erre nem tudom hagyatkozhatok-e.

Borzasztó így vásárolni komolyan...

Meghallgatás nélkül, a legkompromisszumképes megoldás ha kiegyenlített fülest vennék. Az AKG béna hangját is megszoktam, mivel nem volt más. Az Asus Cerberus (sima) nem tudom milyen karakter (valaki ezt meg tudná nézni?) volt. Nekem ott tetszett a (asszem) 60 mm átmérő kialakítás és jó basszusai voltak. Basszus mellett én úgy éreztem nem ment a közép és magasak kárára. De nem vagyok basszus párti kimondottan. Ja és szinte csak elektronikus music-ot hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81548) ribizly válasza Carasc0 (#81547) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, az erős V azt jelenti, hogy kevésbé tudod kivenni őket, mert a többi tartomány dominál.

Az MT7 is messze áll a kiegyenlítettől, de egy elég jó, szinezetlen hang, kellemes mélykiemeléssel ami jellemzője. A gyári párnájával viszonylag kis színpad, közvetlen közlés jellemzi. Én tettem rá egy Brainwavz Sheepskin párnát, amivel a mélyek egy kicsit megugrottak valamint a középtartomány kissé visszább húzódott, de még így is az egyik legkellemesebb fejesnek tartom.

Nem kell aggódni, hogy rendelni kell. Itthonról berendeled online, magánszemélyként (nem céges névre, adószámmal, privát bankkártyával) és akkor 14 napon belül vissza lehet szépen küldeni, mert elállsz a vásárlástól. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81549) Carasc0 válasza ribizly (#81548) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszi!

Nos, nem vagyok nagyravágyó. Mivel eddig 20k alatti füleseket fogyasztottam, nem tudom elhinni hogy a Yamahában csalódnék. Nem is foglalkozok ilyen szinten olyan jellemzőkkel, amiket említettél. Szerintem nekem bőven jó a kis színpad hangzás (Gondolom a használt füleseim még erre sem voltak képesek), közvetlen közlés az sem rossz gondolom. Részletgazdaság és a tisztaság jellemezze inkább. Amikor beraknék neki egy FLAC-ot akkor érezzem hogy hoppá itt új hangok vannak. Mondjuk a régi fülesek alapján a Yamahával ezt Mp3-nál is részben elvárom.

Párnákkal végképp nem szeretnék foglalkozni. Egyszerűen amikor zenét akarok hallgatni, felveszem és tolom neki. Kb ennyi. De ezért kéne valami értelmes füles, jobb hangzás mellett strapabíróbb is. 40k-ért sztem ez elvárható.

Persze, ahogy írtam egy DAC is jól jöhetne, mivel írtátok hogy az alaplapi hanggenerátorral ezeket a füleseket nem lehet kihajtani. Szép és jó, de itt is csak tétlenül ülök hogy most melyiket. Hazai vásárlási lehetőség + hordozható kéne. Akár 50-60k-t is adok érte ha tudom hogy jó!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#81550) ribizly válasza Carasc0 (#81549) üzenetére


ribizly
veterán

Azt gondolom, hogy az emberek nagy része nem csalódna az MT7-ben. Persze vannak akik nem akarnak semmilyen kiemelést és így ez nem jönne szóba. Részletes és tiszta a hangja, akár már telefonról is. Igen, hallanál vele bőven új hangokat, ha a forrásfájl megfelelő. De ahogy szokott lenni, ezt is meg kell hallgatni, mert mások nem tudják megmondani Neked mi tetszene.
DAC-ot akkor ráérsz beszerezni, ha már megvan a fejes, mert akkor majd meg tudod mondani, hogy miben lehetne kicsit más a karaktere, amit majd esetleg az ad hozzá/alá.

Még annyit tennék hozzá, hogy mint minden műszaki termék ez is tönkremegy és vannak helyből hibás darabok. Volt már itt kolléga, aki visszaküldte, mert irgalmatlanul szidta a rossz hangja miatt. Előfordul hibás termék. A fülpárna, fejpárna műbőr borítású, szóval ezek idővel elkezdenek majd repedezni, leperegni. Ez sajnos elkerülhetetlen majdnem az összesnél, ami műbőrt használ.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.