Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) Leigazoka


Leigazoka
tag

Nagy hülyeség lenne Mojo helyett Dragonfly Red-t venni?

,,Üzenet törölve"

[ Szerkesztve ]

(#50652) mcs válasza #01970944 (#50642) üzenetére


mcs
veterán

Nekem csak az tűnt fel, hogy könnyen felszedi a súrlódás és koppanás hangját. Nekem amúgy nem annyira merev ahhoz, hogy zavarjon. :)

(#50653) Dorien válasza #01970944 (#50649) üzenetére


Dorien
veterán

Nem csak az adatok alapján, hanem a nagyfelbontású kép alapján is ez HI 2050, csak a feliratokat változtatták meg rajta, meg a rács más színű. Még dögösebb is talán így...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#50654) #01970944 válasza strynox (#50650) üzenetére


#01970944
törölt tag

Természetesen írok majd,bár én nem ismerem a "szak"szavakat,majd le írom amit hallok ti meg majd lefordítjátok magatoknak :DD

Dorien
OMNITRONIC megrendelve,most már nagyon kíváncsi vagyok.

mcs
Felvettem egy pólót és már nem zavar a kábel,mert csúszik rajta,közvetlen a bőrön letapad :C

[ Szerkesztve ]

(#50655) csocs


csocs
tag

Sziasztok, az Audio-Technica M30x helyett hasonló tudásban, semmiképpen sem drágábban mit ajánlanátok amiben nem sül meg a fülem? :(
A hangzás mesés, már amennyire én ezt meg tudom ítélni. De nagyon melege van a füleimnek.

Köszönöm!

(#50656) Bodz válasza csocs (#50655) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hátha megvan még.
Ez viszont máshogy szól jól, mint az M30X. :) Vékonyabb karakter. Viszont a füled nem fog megégni annyira.

Nagyon durva melegben csak hangfal, éjjel iem. Fogyóeszköz a Comply, ezek a házi megoldások (átszúrt hallásvédő füldugó pl.) meg nem találtak be nálam. :O

[ Szerkesztve ]

(#50657) korpicschess válasza Bodz (#50656) üzenetére


korpicschess
veterán

Alin kaphato KZ foamok nem jok? Pont nem reg neztem, 0,65$ert van mar egy par.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#50658) csocs válasza Bodz (#50656) üzenetére


csocs
tag

Köszi, írtam a hirdetőnek.

(#50659) Bodz válasza korpicschess (#50657) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van egy csomó kínaim is amúgy, nem csak KZ. Mind tönkrevágta a DJE-1500 hangját. :O

Amúgy ha bárki lát nagyon akciósan Comply Tx-500-at, az szóljon! :) Egy tucatot rögtön veszek.

[ Szerkesztve ]

(#50660) assemble válasza lugosi (#50635) üzenetére


assemble
addikt

Hehe, egy ilyenem van nekem is, egy haver hozta valahonnan ahol kb kidobtak volna, gondolta nekem hatha jol johet :) Es jol is johetne, csak nincs hova csiptetnem most.

(#50661) Maxximus


Maxximus
őstag

sziasztok.
Vettem nemrég egy FIIO X7 DAC/DAP-ot. Meglévő füleseimet látjátok az aláírásomban. Kérdésem, hogy most az ED-nél akciós a Sennheiser HD 598 ,van értelme megvenni? jobban szólna ,mint az AT-MSR7-em? Vagy nézegettem esetleg használtan HD 600-at,illetve AT-900x-et.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#50662) Bodz válasza Maxximus (#50661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ó, istenem, az X7 helyett milyen jó kis dac-ot és fejhallgató erősítőt lehetett volna venni... :D
598 nem jobb, mint az MSR7, így felesleges. HD600-at nincs értelme venni asztali cucc nélkül szerintem.
A900x vagy AD900x?

(#50663) csocs válasza csocs (#50655) üzenetére


csocs
tag

Ide valakinek még ötlet esetleg? Köszönöm.

(#50664) csocs válasza csocs (#50663) üzenetére


csocs
tag

Erről pl. mi a véleményetek az Audio-Technica M30x-szel szemben?

AKG K121

[ Szerkesztve ]

(#50665) Tulku válasza Bodz (#50662) üzenetére


Tulku
veterán

Na de ha útközben is akar minőségi zenét hallgatni?

Az én AK240-emből ezen logika alapján már majdnem Wadia asztali láncot építhetnék :)

(#50666) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok!

Szeretném segítségetek kérni, fejhallgatót keresek. Az összefoglaló instrukciói alapján összefoglalnám az igényeket. Otthoni felhasználásra, dedikáltan TV-nézésre keresnék új, zárt, circumaural fejhallgatót kb. 30ezer forint környékén. Leginkább tiszta hangzást szeretnék sistergés nélkül, illetve minél kisebb zaj ki- és beszűrődést. Elsősorban áruházzal is rendelkező elektronikai üzletből vásárolnék (edigital, media markt, stb...). A TV (Samsung) hátulján 3.5 jack kimenet van, arra kötném rá.

Gondolkodtam vezeték nélkülin is, de ott cca. 60ezerért találtam olyat, amire azt mondták, hogy már nem sistereg, de elnézve a 100e fölötti árakat, gondolom az sem tökéletes :)

Ami plusz kérdésem lenne ezzel kapcsolatban az a vezeték hosszának a hatása. Ennek növekedésével romlik a minőség is? (szeretném a TV mögül szépen fal mellett stabilan elvezetni, majd a kanapénál ki, nem pedig keresztül a nappalin a TV és kanapé között.)

Megköszönném ha tudnátok ebben segíteni, illetve ajánlani :)

Köszönöm!

Balázs

¯\_(ツ)_/¯

(#50667) Maxximus válasza Bodz (#50662) üzenetére


Maxximus
őstag

Az azt jelenti,hogy nyitott vagy zárt ugye? Azon gondolkodtam, hogy nekem a nyitott is jo lenne. Ha zajos helyen vagyok akkor ott a bose nc.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#50668) PuMbA válasza balaaazs (#50666) üzenetére


PuMbA
titán

A TV 3,5mm jack kimenete általában sistereg :)

[ Szerkesztve ]

(#50669) darvinya válasza PuMbA (#50668) üzenetére


darvinya
titán

Biztos.?
Nem inkább elektronika hiba.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50670) .DLL válasza csocs (#50664) üzenetére


.DLL
veterán

Na ez az AKG (121) erősen felejtős. Hanra gyengébb, mint az M30x de legalább drágább pár ezressel. Supraaural, tehát a fülporcot nyomja. Valamint egyik nyáron elkezdett megfolyósodni a fülpárnája: a gumibevonat meglágyult, és ragadóssá vált, mint a rágó, érthetetlen WTF...

M30x helyett talán Hyperx Cloud, jóval nagyobb a kagylója, és van hozzá flüss párna is, amivel mérséklődik a bezártság érzés. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50671) balaaazs válasza PuMbA (#50668) üzenetére


balaaazs
senior tag

Jáj, ez nem hangzik túl jól. Pedig szerintem ez van csak kimenete, bár van rajta valamit digital is, majd este megnézem...

Ettől eltekintve valami ajánlat? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#50672) Samtya válasza balaaazs (#50666) üzenetére


Samtya
senior tag

Milyen TV, régebbi CRT tipusú? Először valóban azt derítsd ki (kölcsönkért fejhallgatókkal), hogy nem-e a TV sistereg. Ha igen, akkor ha veszel egy jobb fejest abban méginkább fogod hallani a sistergést. Meg kell nézned, hogy van-e mondjuk RCA kimenet a TV-n, erre erősítőt köthetsz és azon keresztül fejhallgatózhatsz. Csak TV-zésre akár egy olcsóbb fejhallgató is elég lehet. A vezeték hosszának hatása ezen a szinten még nem számottevő, meg sem hallod szerintem.

(#50673) .DLL válasza balaaazs (#50671) üzenetére


.DLL
veterán

(#50666) balaaazs: A hosszabb kábel nem rontja jelentősen a hangját, pláne TV-nél, még így is jobb lehet mint egy rádiós, olcsóbban (kivéve ha a PuMbA által írt hiba áll fenn)...

Ajánlásnak AKG K92-t mondanám, jó nagy kényelmes párnái vannak, könnyű a fejes, és egy 100 óra bejáratás után a hangja is nagyon szép részletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50674) balaaazs válasza Samtya (#50672) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem CRT, egy Samsung FullHD Led, de az olcsóbb vége :) Van rajta RCA, de csak in, out nem. Ezt az erősítős kört már egyszer megjátszottam, kevés sikerrel, mert abból viszont csak jóval régebbi van...

Szóval marad a jack, illetve még azt a digital részt megnézem, bár ha van is rajta, akkor sem tudom mit kell vele csinálni :D

.DLL: köszi Neked is a választ! De azt akkor jól gondolom, hogy inkább vezetékest éri meg, mint azonos árban rádiósat?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#50675) Samtya válasza balaaazs (#50674) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha van rajta digitális kimenet, arra egy DAC/AMP kombót lehet kötni. A fejhallgató erősítős topikban tudnak majd ajánlani.
És igen a vezetékest válaszd, azonos árban.

(#50676) csocs válasza .DLL (#50670) üzenetére


csocs
tag

A hangzás tökéletes. De megsültem benne :(
A félig nyitott jobb lehet esetleg?
Aki használ Cloud-ot, mi a véleménye 2-3 óra után? Nem nyom/sül meg az ember?

Köszi szépen!

(#50677) Bodz válasza csocs (#50664) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem nagy durranás, inkább kerüld.

(#50665) Tulku: Az attól függ, hogy mit is értünk pontosan útközben alatt... :)

(#50676) csocs: Nyáron valamennyire minden zárt fejhallgató kínzás.

(#50667) Maxximus: Igen. Az A900x a zárt, az AD900x meg nyitott. Otthonra érdemesebb utóbbival próbálkozni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50678) balaaazs válasza Samtya (#50675) üzenetére


balaaazs
senior tag

Hello!

[link]

Erről a Sennheiser -ről mi a véleményetek? Úgy látom nem belesülős, mondjuk nem is zárt. Itt mire lehet készülni, mennyire megy ki a hang a "külvilág" felé?

¯\_(ツ)_/¯

(#50679) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,

10 év után már nyugdíjaznám Philips SBC HP195 típusú fülesemet, megszolgálta a magáét.

1.) Dolgozószobámban használnám.
2.) Zenehallgatásra PC-n illetve filmezéshez és játékhoz TV-n.
3.) Max 6eFt-ot szánnék rá.
4.) Nem zárkózok el a használttól, ha van lehetőség a párnák cseréjére.
5.) Circumaural!
6.) Zárt vagy félnyitott.
7.) Nem vagyok vájtfülű, így nincs speciális igényem.
8.) Magyarországról szeretném beszerezni, akár futárral is.
9.) PC/TV
+1 nem árt, ha van rajta külön hangerőszabájozó

Amit kinéztem, az a Philips SHP2500, de aggasztó a tartóssága és a hangereje.
Ha az előbbi fejlődött vmennyit az elmúlt évben, akkor jó választásnak tűnik számomra.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#50680) Samtya válasza balaaazs (#50678) üzenetére


Samtya
senior tag

Megy kifelé is a hang, főleg egy zárthoz képest. De ugye eleve egy fejhallgató nem szól hangosan, tehát a környezeted toleranciájától is függ. Lehet, hogy nem zavarná őket. Az 500-as Sennheiserek mind kényelmesek egyébként, 25-ért nem is túl drága, 20 körül lenne ideális az új ára kb.

(#50681) balaaazs válasza Samtya (#50680) üzenetére


balaaazs
senior tag

A cél a fejhallgatóval egyébként annyi lenne, hogy ha megy valami olyan a tévében amit csak én, vagy csak a feleségem szeretnénk nézni (és hallani), akkor ne kelljen minimálisra halkítani a tv-t, hogy a másik tudjon aludni....

Ennyire megy ki a hang, hogy ezt zavarja? Vagy inkább akkor a full zártakat kellene néznem?

¯\_(ツ)_/¯

(#50682) Samtya válasza balaaazs (#50681) üzenetére


Samtya
senior tag

Huh, nagyon jó a kérdés, nem tudom sajnos innen megítélni, hogy mi az ami mellett még el tudtok aludni. :)
A nyitott fejhallgató szerintem nem hangosabb mint egy minimálisra halkított TV.

#50679 akey: én nem vennék SHP 2500-at és sajnos 6 ezerig sincs igazán jó vétel. 10 ezerért van egy nagyon jó ár/érték arányú fejhallgató. Fehérben is van ugyanitt.

(#50683) strynox


strynox
tag

Szerintetek a Takstar hi2050, a takstar pro 8 és a Sennheiser hd 558 közül melyik a legjobb? A sennheiserhez 10kval többért tudnék hozzájutni. Alaplapi hangkártyával használnám.

(#50684) balaaazs válasza Samtya (#50682) üzenetére


balaaazs
senior tag

Találtam egy elég jó kis YT csatornát, ez a Sennheisre pont ott is van. Sajna eléggé átszól, szóval lehet nem lennénk vele előrébb...

¯\_(ツ)_/¯

(#50685) Samtya válasza strynox (#50683) üzenetére


Samtya
senior tag

A Takstarokra szavazok, azon belül is inkább a 2050-es.

#50684 balaaazs: igen, lehet, ez ilyen határeset.

[ Szerkesztve ]

(#50686) balaaazs válasza .DLL (#50673) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ez nyerő választásnak tűnik. Azt meg tudnád mondani esetleg (hiába keresem), hogy ez mennyire zárt? A sennheiser hd518-ra is azt írják h zárt, aztán a teszt már nem ezt mutatja. Erről viszont nem nagyon találok tesztet :)

¯\_(ツ)_/¯

(#50687) .DLL válasza balaaazs (#50686) üzenetére


.DLL
veterán

A HD518 minimum félnyitott, biztos jobban kihallatszik mint egy zárt... Betettem a K92-vel egy akciófilmet, felcsavartam a hangerőt, és ráhúztam egy párnára. Hangos lövöldözésnél, kiabálásnál kihallatszik valami, de még így is halkabb, mint egy TV nagyon lehalkítva. Feltéve fejre viszont baromi hangos, lejjebb is csavartam, szóval szerintem nem lesz gond a mellette alvással.

(P.H.)

(#50688) balaaazs válasza .DLL (#50687) üzenetére


balaaazs
senior tag

Megrendelve, amint megjön és kipróbáltam, írok :)

¯\_(ツ)_/¯

(#50689) #01970944 válasza lugosi (#50613) üzenetére


#01970944
törölt tag

Igazad volt.Sennheiser px-100-II-t most már én is nagyon szeretem :K
Ekkora méretben ilyen szép hangzást még nem hallottam,van nagy méretű fejesem aminek kevesebb a dinamikája és a mélye(hozzá teszem én alsó kategóriában játszom) :(((
Ja,és telefonnal is igazán szép hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#50690) .DLL válasza balaaazs (#50688) üzenetére


.DLL
veterán

Így párnára ráhúzva te is küldd folyamatosan valami zenével egy hétig, hogy bejáratódjon a membrán. :K
Persze csak amikor nincs használatban ;) utána már elég neki a napi használat is.

(P.H.)

(#50691) lugosi válasza #01970944 (#50689) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugye hogy jó. Én azt is nagyon szeretem benne, hogy nem nézed ki belőle, hogy milyen minőségi, milyen jó fejes, így kisebb az esélye, hogy valakinek túlzottan megtetszik, és ellopná esetleg.

(#50692) Bodz válasza akey (#50679) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tegyél még hozzá inkább 690 forintot és Superlux HD681B, +990-ért Invotone HD2000.
Vagy Maxell Retro DJ, ez 6 alatt van sok helyen.

(#50693) strynox


strynox
tag

Ennek milyen a teljesíitménye az asus xonar dg hez képest? HyperX clouddal lenne használva. Mi a véleményetek róla?

(#50694) #01970944 válasza lugosi (#50691) üzenetére


#01970944
törölt tag

Akkor ne is csináljunk neki nagy reklámot,csak szépen somolyogva hallgassuk :K

Más.
2 nap múlva jön a Superlux HD572 és a Microlab K330,ha esetleg valakit érdekelne.

(#50695) Bodz válasza strynox (#50693) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fejhallgatóval nem nagy eresztés. Én kifejzetten nem szeretem a hangját.

(#50694) Fiiók: Már késő, sokan olvassák a PH fórumot, a tolvajok ezentúl PX100-ra fognak vadászni. ;]
Ennek a sok "kacatnak" az árából már tényleg vehettél volna egy magasabb kategóriás fejhallgatót. Egyszer számold már össze, hogy mennyi a vége! :)

[ Szerkesztve ]

(#50696) #01970944 válasza Bodz (#50695) üzenetére


#01970944
törölt tag

Kedves Bodz!
Teszek rá,hogy mennyibe kerül,úgyis jönnek nem sokára az ünnepek,ajándékozni minden évben kell :C :DD

Styrox

Érdeklődj ez után,hátha jobb mint a másik,én nem értek hozzá,az ára jónak tűnik.

http://www.jofogas.hu/vas/Aune_Mini_DAC_elado_53011928.htm?first=1

[ Szerkesztve ]

(#50697) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Nah vettem egy Shure 440-et, elég jókat olvastam itt is róla, és most első körben nem akartam sokat költeni, mert múltkor egyből a mély vízben kezdtem, de aztán elmúlt a szerelem a fejhallgatózás felé. De most újraébredt. :) Egy szinte vadi új, még bejáratlan darabot sikerült kb majdnem féláron vennem.

Jelenleg egy Bravo Audio 12AU7 v2 kis csövessel hajtom, és a (szintén pihenőre tett) Hi-Fi láncomban szereplő USB-s Bináris PCM Playert mint forrást használok. (utóbbi valami csoda).

Valóban alapból van kiemelése a 440-nek, de a kis cső és a forrás lecsendesíti a tetejét. Döbbenetesen részletes a hangja ebben a kategóriában, mélyek hiánya engem nem zavar, ami van, az szerintem rendben van. AKG 601 és 701-nél nekem jobban tetszik a hangja, azoknál én bealudtam. AT AD900X-et nem hozza természetesen, ahhoz képest harsánynak érzem. De nagyon jó hallgatni, éppen J.M. Jarre megy, tesztelem a magasait, mennyire fárasztanak. Holnap egy Presenter 2-el is megtornázom. De a cső jót tett neki szerintem.

(#50698) mcs válasza #01970944 (#50654) üzenetére


mcs
veterán

Most éppen a bőrpárnákkal tettem próbát, mert először a plüssel használtam. Talán hozzá se kellett volna nyúlnom bontás után, mert ez így nekem jobb. Kicsit belesebb a basszus velük, és stabilabban marad a fejemen is. :)

[ Szerkesztve ]

(#50699) #01970944 válasza mcs (#50698) üzenetére


#01970944
törölt tag

Szívesen kipróbálnám én is a plüss párnával de félek,hogy nagyon macerás a csere és ha levettem egyiket se fogom tudni visszarakni :F .Pedig itt a topikban mintha azt olvastam volna,hogy a plüssel kevesebb lesz a basszus,lehet az nem ártana a hangzásnak.
Különben ne haragudj,nem nagyon értem,hogy mit akartál írni,most vagy nekem van túl késő,vagy neked ;]

[ Szerkesztve ]

(#50700) mcs válasza #01970944 (#50699) üzenetére


mcs
veterán

Ez alapján csinálom, csak én csavarhúzó helyett inkább a körmömet használom úgy, hogy a résbe dugva tolom körbe lassan, így szépen be is csusszannak a párnák szélei:[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.