Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) pulutodurumo válasza oneiros (#50498) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezt eddig Takstar HI 2050 néven ismertem, meg talán IMG StageLine valami volt még. Ez a variáció pont kimaradt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#50502) zsocy válasza oneiros (#50498) üzenetére


zsocy
őstag

Ez, ennyiért kifejezetten jó ajánlatnak tűnik, ha szól úgy mint az "eredeti".
A takstar eredeti, nem a beyer :)

(#50503) Samtya válasza Flind (#50492) üzenetére


Samtya
senior tag

CAL!
AKG K72
Sennheiser HD451

Egyébként a ZX100 is supra nemde? Az jól szigetelt?

(#50504) mcs válasza Saccco (#50500) üzenetére


mcs
veterán

A legjobb minőséget a hátsó csatlakozó adja. Nálam az előlapi halk is, és sz*r is. :D

(#50505) Ribi válasza Saccco (#50500) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#50506) J.Cs. válasza Saccco (#50500) üzenetére


J.Cs.
tag

Mint fentebb írtam nekem is asus xonar dg van. Az előlapi csatlakozót rá kötöd a hangkártyára, és használható az erősítő előlapi csatlakozóról is. Én is így használom.

(#50507) J.Cs.


J.Cs.
tag

Superlux HD681 EVO nem tudjátok mennyire zárt? A félig zárt nekem nem mond semmit.

(#50508) RIC5I


RIC5I
tag

sziasztok

superlux hmc631 ról van valakinek tapasztalata ?

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#50509) .DLL válasza oneiros (#50498) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt Takstar Hi2050 néven is gyártották és adták el még sok márkanév alatt.

(#50507) J.Cs.: Vannak nyílások a kagyló oldalán. Tompítja a hangokat de ha zajos környezetben vagy, zavari fog, ha csendes környezetben vagy sokkal jobb érzés, mint egy zárt fejes.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50510) Saccco válasza mcs (#50504) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& Ribi && J.Cs. :
Frankó, reméltem, hogy így van. :D

(#50507) J.Cs.:
Max. hangerőn majdnem tökéletesen hallható, amit a viselője hallgat. Egyébként csak susogást. Elég jól szigetel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50511) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

(#50512) Samtya válasza gaborka8x8 (#50511) üzenetére


Samtya
senior tag

(#50513) oneiros válasza .DLL (#50509) üzenetére


oneiros
tag

Igen, de úgy olvastam, hogy az ISK és klónjai specifikációja kicsit eltér a Takstartól + a frequency response is más. Persze ettől még lehet jó, valakinek össze kellene hasonlítani a kettőt.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#50514) mcs válasza Saccco (#50510) üzenetére


mcs
veterán

Na megvan a ,,kicsike". Bár eléggé ratyi hangzású telefonon próbáltam egyelőre, hogy egyáltalán szól-e, de a velúr párnákkal elképesztően kényelmes. Elképzelni se tudom, hogyan szoríthatja a nagyobb fejet, legalábbis a JVC HA-M55X szorítóereje ennek legalább a duplája, és az is kényelmes számomra. :)

[ Szerkesztve ]

(#50515) strynox válasza mcs (#50514) üzenetére


strynox
tag

A velúr párnákat honnan vetted hozzá?

(#50516) csocs


csocs
tag

Sziasztok! Holnap érkezik az Audio-Technica ATH-M30x. Ha valakit érdekel, szívesen beszámolok róla. (A magam módján :) )

(#50517) mcs válasza strynox (#50515) üzenetére


mcs
veterán

Gyárilag adták pluszba. Kicsit küszködnöm kellett velük, hogy rendesen felcsússzanak. :D

(#50518) mcs


mcs
veterán

Na ez ha be lesz járatva, akkor asszem nagyon jópofán fog szólni. Már most érződik, hogy mennyivel tágasabb a tere, mint egy teljesen zárt fejesnek. A basszusa nem kicsit lepett meg, mert így első hallásra megvan az az erő és mélység is, mint ami a JVC HA-M55Xnek. A bíztató jeleket nehogy elrontsa nekem később bármi is. :D

[ Szerkesztve ]

(#50519) Samtya válasza mcs (#50518) üzenetére


Samtya
senior tag

Részletes összehasonlítást írhatnál nekünk, ha majd lesz kellő mennyiségű infód.

#50516 csocs: érdekel a részletes beszámolód a fejesről. :)

[ Szerkesztve ]

(#50520) mcs válasza Samtya (#50519) üzenetére


mcs
veterán

Ahogy bejáratom, meglesz. Érdekes amúgy, hogy a legutóbbi három fejesemnek különbözik az a zenei műfaja, ahol a legjobban jeleskednek. A Sony MDR-XB600 rapben/hip-hopban, a JVC HA-M55X tuc-tucban, ennek a Luxnak pedig Aerosmith alapján nagyon erős rock szaga van. Brilliánsak rajta a dobok és cinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#50521) Bodz válasza csocs (#50491) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hááát, azt írják a részletes specifikációban, hogy egy ALC892. Abból én még normálisat nem nagyon hallottam.

(#50516) csocs: Minden vélemény hasznos, szeretettel várjuk. :)

(#50492) Flind: JVC HA-RX900-ban ki mersz az utcára menni? :D

[ Szerkesztve ]

(#50522) mcs


mcs
veterán

A hangszórók előtti szűrők befolyásolják a hangot?
Én bent hagytam párnacsere után is.

(#50523) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Ilyen létezik? :D
Tegnap vettem egy olcsóbb Zalman gaming fejest (ZM-HPS300). Hazaértem, leteszteltem. A hanfja egész jó volt, a mély hangok is a helyén. Erre kiderült, hogy szar a mikrofonja. Néha gondolt egyet, és ha be volt kapcsolva a miki, akkor brutális sípoló / nyekergő hangot adott. Gondolom valami kontakt hiba, mert ha megmozgattam, elmúlt. Mondom jó, vissza a boltba.

Ma visszavittem, és hoztam egy másikat. A mikrofon az első, amit megnéztem. Frankón működik, semmi baja. Ennek meg a hangszóróival van baj. :C
Mély hangot szinte egyáltalán nem ad ki, és a bal oldali egy picit halkabb is.
Komolyan mondom nincs pofám ezt is vissza vinni. Egymás után kettőt is kifogtam, ami rossz?
Hangkártya ki tudja nyírni? Eddig egy fejes / hangfal sem halt meg rajta. Most is rá van kötve egy genius rendszer.

(#50524) Bodz válasza mcs (#50522) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen.

(#50523) EclipseGT: Nyilván a hibásat vissza kell vinni megint. Amúgy ez egy jel, hogy hagyd a francba azt a fejest. :)

[ Szerkesztve ]

(#50525) <Lacy85> válasza Bodz (#50524) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Srác még direkt mondta is, hogyha nem ingott meg a bizalmam, vigyek ebből másikat, vagy nézzek más márkát.
Á, mondom jó ez, csak kifogtam egy rosszat. Erre tessék :D

(#50526) Samtya válasza mcs (#50522) üzenetére


Samtya
senior tag

Én kivettem az EVO-ból a vékony szivacslapkákat, viszont beletettem őket a V55-be, annak jót tesz, ott nagyobb szükség van rá.

(#50527) mcs válasza Samtya (#50526) üzenetére


mcs
veterán

Most én is kivettem kíváncsiságból, és nyíltabb lett a hangja, csak az alap szivacs eléggé bolyhosodik. Ez utóbbi nem fog idővel kikopni emiatt?

(#50528) Samtya válasza mcs (#50527) üzenetére


Samtya
senior tag

Nálam nem bolyhosodik az alapszivacs. Lehet, hogy már lebolyhosodott régebben? Mindenesetre nem tapasztaltam korábban sem ilyet.

(#50529) Saccco válasza mcs (#50518) üzenetére


Saccco
nagyúr

A párnákat egyelőre nem bántottam, a bőr is megfelel. Örülök, hogy benéztem ide és úgy választottam. :DDD :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50530) mcs válasza Samtya (#50528) üzenetére


mcs
veterán

Elég egy picit megmarkolni ujjakkal, aztán jön róla a szöszmösz, és a ragasztásuk is gyenge. Inkább visszaraktam a szivacslapkákat, mert nem akarom, hogy a füleim is bolyhosak legyenek. :D
Amúgy ezek a lapkák melegebb tónust adnak.

[ Szerkesztve ]

(#50531) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Kicsit off lesz
Lehetőségem lenne kapni ingyen (egyik haveromtól) egy Sennheiser Momentum 2.0 fejhallgatót.
Semmit sem értek a fejhallgatókhoz, ezért kérdezném: ez megbízható modell? Hangzásilag milyen?

Köszönöm előre is!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#50532) Saccco válasza HREH (#50531) üzenetére


Saccco
nagyúr

60-ért annyira biztos nem fos, de én nem értek hozzá. :DDD

Szerk.: A kérdést nem értem, még jó, hogy fogadd el. ;]
Amit adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50533) Samtya válasza mcs (#50530) üzenetére


Samtya
senior tag

Az enyémnek inkább csak simán filces tapintású a felülete és a ragasztása kellően erős. Ezenkívül legalább 2 éves az én példányom, és ugye a gyártási minőség és a felhasznált anyagok állandósága kérdéses ezeknél az alsóbb kategóriás kínai gyártóknál.

(#50534) lugosi válasza HREH (#50531) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az összes tesztben amit olvastam róla, kivétel nélkül nagyon dicsérték és nagyon jónak tartják.

(#50535) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok. Egyik (idős) rokonnak lesz véve egy fejhallgató.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Itthoni használat.

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Gépre lenne kötve-> Zene Mindenféle.. (youtube), régebbi játékok, etc, film nem hiszem.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

Max. 20k

Új vagy használt?

Új.

Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

Zárt vagy nyitott?

Ebbe nem vagyok biztos :F Szerintem mind1, csak a felhasználónak legyen jó, nem gond ha kifelé is hallható.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

Úgy tudom, hogy szereti a mély basszust de inkább tekintsétek Passz-nak a válaszomat

Honnan vásárolnál?

Az mind1. Elsősorban az itteni Media Martk-ban szerettem volna de Aqua, ipon, 220volt rendelés is oké, csak legyen megbízható

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Na igen a lényeg, hogy USB-s legyen. Mivel nincs hangkártya így az alaplapira a hangfal van rákötve. És csak váltani kellene a hang-oknál, ha lenne USB-s. Szóval ez fontos.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#50536) Samtya válasza Methionyl (#50535) üzenetére


Samtya
senior tag

Első tipp: Kingston HyperX Cloud II.

Vagy mégis inkább vesztek egy Asus Xonar DG hangkártyát és arra csatlakoztatjátok ezeket az ajánlatokat.

(#50537) mcs válasza Samtya (#50533) üzenetére


mcs
veterán

Még szerencse, hogy könnyen moddolható cucc ez. Remélem, hogy lesz annyira tartós, mint a JVC fejes, ami az eddigi legjobban összerakott fejesem. 2,5 éven keresztül sűrűn használtam, nyúztam is rendesen, de a pánt meg se nyúlt, és a hangszórók sem zizegnek, pedig időnként adtam neki mélykiemelést dögivel. Lehet, hogy el se kéne adnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#50538) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Akinek esetleg volt már alkalma mindkettő fejeshez: tér illetve mélyek minősége és mennyisége tekintetében mekkora a differencia a Beyerdynamic DT-990 Pro és a Sennheiser HD 558 között? (tudom, hogy utóbbi nem a legnépszerűbb fejes a topicban ;) )

(Megj: Fiio E07K-ről lenne hajtva, én jelenleg nyitott fejes kapcsán a Takstar H-2050 teréhez, mélyeihez vagyok "szokva".)

Köszönöm a véleményeket :R

[ Szerkesztve ]

(#50539) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

AKG K551 utángyártott olcsó ebay-es párnákkal mi a tapasztalat, rontanak a hangon?
Érdekes, hogy az én fehér fejhallgatóm párnája még teljesen jó állapotú, de egy barátom (fekete) fejesén már eléggé kezd szétjönni.
Mondjuk én nem használom olyan sokat.

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#50540) zsocy válasza korpicschess (#50539) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet a barátod jobban izzad, az meg megeszi a párnákat. Sokminden számíthat, a színük talán kevésbé.

Ebay-es párna lehet jó is, bár amit nekem sikerült szereznem egy régebbi Superluxhoz az eléggé rontott a hangon. Igaz ott bőr-plüss váltás is volt, a régi bőr az új plüss volt.

(#50541) .DLL válasza Azurooandrew (#50538) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor egyértelmű, hogy DT990. :K Az 558 az olyan semmilyenebb hangú, kevesebb mély kisebb dinamika, bár kényelemben jobb.

(P.H.)

(#50542) tvamos válasza .DLL (#50438) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom az ajanlast, de ez a fejhallgato sajnos eloben sem jott be igazan. Nem is tudom megmagyarazni, hogy miert. (Persze, lehet, hogy csak furan ereztem magam a feherben... nem tudom.)
Vegul szembe jott egy enyhen hasznalt HD 380 pro, a megjelolt kereten belul, es hat... "elso hallasra"...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50543) #16820480 válasza korpicschess (#50539) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érdemes megnézni, hogy milyen minőségűt veszel, mert amiket én rendeltem ilyen kínai utángyártott cuccok, azok bár olcsók, de marha kényelmetlen anyagúak, kb olyan kellemes hordani, mint egy műszálas pulóvert :U

(#50544) J.Cs. válasza Saccco (#50510) üzenetére


J.Cs.
tag

Megjött ma Superlux HD 681 EVO. Meg vagyok elégedve eddig vele, hangzása egész jó alapjáraton alaplapi hangkártyával. Haza érek remélem hangerő nőni fog Xonar DG-vel, nó meg oda teszi magát kicsit. :D

Kinézetre a fehéret vettem, nagyon jól néz ki, na meg nagyon kényelmes.

Az egyetlen csalódás, hogy sokkal jobban kihallatszik amit hallgatok mint a Sennheiser HD 202-vel. Lehet majd hozza kell szokjanak körülöttem, de na... Ebben jobb lenne akkor tökéletesnek mondanám.

(#50545) mcs válasza J.Cs. (#50544) üzenetére


mcs
veterán

Érdemes exciter módba tenni a Xonar driverét. Még így eleinte kicsit halk számomra, de a bejáratással majd hangosodik. Nekem amúgy a JVC fejes jobban ereszti ki a hangot, pedig az elvileg zárt. :)

[ Szerkesztve ]

(#50546) mcs


mcs
veterán

Placebo, vagy jól hallom 5 órányi használat után is, hogy folyamatosan nyílik ki a magas? :)

[ Szerkesztve ]

(#50547) .DLL válasza mcs (#50546) üzenetére


.DLL
veterán

Ez általában így van tényleg, de lefelé is szokott nyílni a sávszél. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50548) korpicschess válasza #16820480 (#50543) üzenetére


korpicschess
veterán

Értem. Itt a topikban valaki már próbálta a Brainwavz párnáit rá, rá is mennek, viszont mélységben nagyobbak, és a hangon is elég sokat változtatott, ha jól emlékszem.
Mondjuk így kép alapján elég egyformák.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#50549) mcs válasza .DLL (#50547) üzenetére


mcs
veterán

A basszus még bejáratlanul is meglepően részletes volt első hallásra. Kis túlzással ki merem jelenteni, hogy bassheadeknek sem okozna különösebb csalódást, bár ezt még nem néztem ekvalizeres kiemeléssel. Abban a JVC HA-M55X szinte pusztíthatatlan, annyira jól bírja a terhelést. :)

(#50550) .DLL válasza mcs (#50549) üzenetére


.DLL
veterán

terhelhetősége 300mW csak erre kell vigyázni, de én is a HD681-et (Evo nélküli) használom "játszós/tesztelős" fejesnek, mert jól bírja a membrán a kilengéseket. :)

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.