Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) Pocee válasza Topiccsendőr (#91700) üzenetére


Pocee
senior tag

erre mondom én azt,hogy: minimal :DDD

Mr.Brightside

(#91702) vlevi válasza zgospel (#91696) üzenetére


vlevi
nagyúr

Piaggio MP3 óta mi ebben az újdonság?

(#91703) Topiccsendőr válasza vlevi (#91702) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

3 kereke van mindkettonek, az mp 3 viszont robogo. nem rendes motor.
felfuggesztese teljesen mas:

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91704) HSM válasza Topiccsendőr (#91703) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább arra lennék kíváncsi, van-e ennek bármilyen gyakorlati előnye a hagyományos megoldáshoz képest.
Úgyértem azon kívül, hogy ezt tudod rögzíteni álló helyzetben. :F

(#91705) Bogyó bá' válasza HSM (#91704) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mozgássérültek is tudják vezetni....
Komoly: egy Burgmanos barátomat (önhibáján kívül) elgázolták vagy 6 éve, sokszoros combcsont és felkar + könyök törések. :((( 3 év alatt volt vagy 10 műtétje, a bal karjában semmi erő nincs, így nem tudna motorozni. Na szóval ő két éve vett egy ilyen 3 kerekű Piaggiót, és egészen jól el tud vele közlekedni a városban. Mással nem menne a dolog, kocsija meg soha nem volt, nem is szeretne.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#91706) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Fékezéskor sem állhat fent annyira a veszélye annak hogy bebicskázik a motor, szerintem stabilabb lehet, bár fene sem tudja.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#91707) Topiccsendőr válasza Gaboman (#91706) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

persze, fekezeskor siman alulkormanyzott lesz, vagy siman csuszos uton egy melyebb dontesnel, mig a hagyomanyossal mar reg pofaraestel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91708) Geresics válasza Topiccsendőr (#91707) üzenetére


Geresics
addikt

azért kíváncsi leszek, hogy milyen köridőt megy majd (bárhol) egy sima MT-09-hez képest? :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91709) Topiccsendőr válasza Geresics (#91708) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

szarabbat. ez a hobelevanc nem konyebb egy par villanal. nagyobb rugozatlan tomeg, stb. nem versenypalyara valo.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91710) Geresics válasza Topiccsendőr (#91709) üzenetére


Geresics
addikt

Tiszta sor! Én a különbségre lennék kíváncsi! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91711) HSM válasza Bogyó bá' (#91705) üzenetére


HSM
félisten

Látod erre nem is gondoltam! :R

(#91707) persuader: Pont ez a fura. Miért történne így? A tapadás nem lesz több a két keréktől, mivel a súly meg feleződik így. Ha a megoldás olyan, mint az MP3-é, akkor ugyanúgy képes teljesen felborulni is, tehát számomra úgy tűnik ugyanúgy bukfenc, ha átléped a tapadási súrlódás határait. :F

Én arra tudtam gondolni, hogy ez a megoldás ott nyerhet, ha az egyik kerék veszít csak tapadást, pl. kisebb kátyú, vagy olajfolt, akkor nem csúszik ki az eleje, mert a másik oldali kerék tapadása besegít. Valamint a felegyenesédi hajlama lehet kisebb kanyarban erős fékezéskor.

[ Szerkesztve ]

(#91712) zgospel válasza HSM (#91711) üzenetére


zgospel
őstag

Miért nem lesz jobb a tapadás 2 keréktől?
Miért feleződik a súly?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#91713) HSM válasza zgospel (#91712) üzenetére


HSM
félisten

Mivel a tapadás a felületek tulajdonságaitól, és az őket összenyomó erőtől függ. A felületek tulajdonságai nem változnak lényegesen a két keréktől, de az első kerékre eső súly így kerekenként megfeleződik, mivel két kerék között oszlik meg, nem csak egy van. Tehát összességében elméletileg hasonló tapadást kell kapj.

(#91714) Topiccsendőr válasza zgospel (#91712) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A feluleti nyomas kisebb lesz, a feluleted hiaba nagyobb.
De itt nem a tapadas a lenyeg, hanem hogy nem fogsz pofaraesni vele, ha csuszik, akkor sem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91715) zgospel válasza HSM (#91713) üzenetére


zgospel
őstag

Feleződni biztosan nem feleződik, hiszen a dupla futómű meg az egész technika ami rajta van az jelentős extra tömeg. Plusz azt gondolnám hogy guminyomásnak is más lesz megadva egy hagyományos motorhoz képest. Feltéve hogy még mindig a Yamaha Nixenről beszélünk :D

Meg most akkor azalapján amit írtok jobban tapad egy 350 kilós cirkáló mint egy 150 kilós akármilyen motor? Nyilván ha csak a súlyt nézem az egyenletben akkor a válasz igen, de gondolom a 350 kilós és a 150 kilós motorok között nem csak a súly az eltérés.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#91716) Topiccsendőr válasza zgospel (#91715) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha egy ugyanakkora feluletu gumit jobban lenyomsz, az jobban fog tapadni. Fizika, nem en talaltam ki :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91717) HSM válasza zgospel (#91715) üzenetére


HSM
félisten

"azalapján amit írtok jobban tapad egy 350 kilós cirkáló mint egy 150 kilós akármilyen motor?"
Attól függ, honnan nézzük. Ha csak azt nézzük, mekkora a tapadási súrlódás akkor igen, jobban tapad. :)
De itt van egy kis bibi, miszerint a 350kg-os monstrum menet közben is nagyobb erővel igyekszik megtartani egyenes vonalú egyenletes mozgását, pl. kanyarban, fékezésnél, tehát van ami kiegyensúlyozza a dolgokat.

(#91718) emre


emre
veterán

azt még magyarázza meg valaki, hogy három kerék mellé miért kell odalsztender :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#91719) Bogyó bá' válasza emre (#91718) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mert anélkül eldől....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#91720) emre válasza Bogyó bá' (#91719) üzenetére


emre
veterán

akkor elbaszták

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#91721) canniball válasza emre (#91718) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert az első kerekek szerény távolsága miatt félő, hogy egy oldalról érkező erősebb széllökés felborítaná. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#91722) Geresics válasza emre (#91718) üzenetére


Geresics
addikt

Ezzel terepezni!!! :DDD :DDD :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91723) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#91719) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az mp3 nal a linkelt cad rajzokon latjatok felul azt a 1/3 ad tarcdafeket fennt? Az a reteszelo. Ebben olyan nincs. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91724) Geresics


Geresics
addikt

#MotorosVandor
Saját bőrömön, akarom mondani: kipufogómon teszteltem a DarázsGarázs kipufogó leömlő tisztítóját! Az eredményt elég durva!

DarázsGarázs kipufogó leömlő tisztító VALÓDI TESZT

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91725) Bogyó bá' válasza Geresics (#91724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondd el inkább pár szóban légy szíves, a videó-linkekre nem vagyok hajlandó kattintani! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#91726) imibogyo válasza Topiccsendőr (#91716) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem vagyok fizikus, sem fotel, sem igazi, de HA jól értelmezem amiket itt írnak, akkor nincs (feltétlenül) igazad, mert a nagyobb felület (jelen esetben nem a szélesebb gumi, hanem a "dupla" felület), még ha nem is komoly mértékben, de javíthat a tapadáson és kitolhatja a megcsúszási pontot a kerekenkénti felületi nyomás csökkentésével...

Egy mondatban talán úgy lehetne leírni, hogy a gumira nehezedő terhelés növekedésével csökken a tapadási együttható. Vagyis ha egy abroncsot száz kiló nyom, és ekkor száz kiló fékerőig nem csúszik meg, akkor kétszáz kiló terhelésnél mondjuk csak 198 kiló fékerőt tud átvinni. Ez a jelenség a felületi nyomással van összefüggésben: minél kisebb az egységnyi felületre eső nyomás, annál jobban teljesít a gumi, legalábbis száraz aszfalton, illetve amikor nincsenek szélsőséges körülmények. Adott súlyú autónál pedig úgy tudjuk csökkenteni a felületi nyomást, ha minél nagyobb gumit szerelünk rá. Ez az egyik legfontosabb fizikai magyarázat arra, hogy miért jó a széles gumi.

Lehet, hogy az extra futómű elemek és a (vélhetőleg) megváltozott súlyeloszlás miatt a terhelések IS máshogy alakulnak és nem beszélhetünk pl. feleződésről sem... Mert ha mondjuk ez a futómű és minden ami ezzel jár nem kerekenkénti terhelés feleződést eredményez, hanem mondjuk az eddigi egy kerékre 100%-os terhelés (mondjuk egyszerűség kedvéért legyen 100 Kg) helyett két kerékre mondjuk az eredeti terheléshez viszonyítva 60 - 60 % (60 - 60 Kg) jut a plusz alkatrészek miatt, akkor az eredményezHET jobb tapadási feltételeket és mutatókat, hiszen növekszik az első rész terhelése az eredeti "egy futóműves felépítéshez" képest, de mindeközben csökken a kerekenkénti felületi nyomás...

Csak az a baj, hogy amíg nem látunk erre számokat és pontos adatokat (amiket te is mindig igényelsz, tök jogosan), addig ez mégis csak fotelfizika marad. :B :P

[ Szerkesztve ]

(#91727) Geresics válasza Bogyó bá' (#91725) üzenetére


Geresics
addikt

Neeemmm! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91728) zgospel válasza Topiccsendőr (#91716) üzenetére


zgospel
őstag

Ezt a részét eddig is értettem, de ez egy leegyszerűsítés szerintem, mert ebben az esetben nem arról van szó hogy van egy 200 kilós kétkerekűnk meg egy 200 kilós háromkerekűnk.
De nem folytatom mert egész konkrétan azon kívül hogy MT-09 az alap még semmi egyéb adatot nem tudni róla :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#91729) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha érdekel valakit a Yamaha marketingrizsája:

Regisztrációhoz kötött az oldalra a belépés, ezért screenshot.

[ Szerkesztve ]

(#91730) FIREBLADE78 válasza Gaboman (#91692) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Te mocid báttya?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#91731) Pocee válasza Geresics (#91724) üzenetére


Pocee
senior tag

Csajok odavannak ezekért a gyors ezekért? ;]

Mr.Brightside

(#91732) Gaboman válasza FIREBLADE78 (#91730) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem, nem mernék bevállalni újból egyet, én sokat szívtam az enyémmel, megrendült a bizalmam a típussal kapcsolatban, mármint az RXV 550-el.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#91733) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

holnap megyek kreszre, ha sikerül, az elkövetkező pár hétben veszek néhány rutin-, de ki tudja, lehet még forgalomórát is, ehhez néztem ki ezt a kesztyűt:

shox narvik

gondolm városba 50-ig ezzel is lehet húzni a gázt.
megfelel a célnak?

köszi

(#91734) Topiccsendőr válasza zgospel (#91728) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Persze hogy leegyszerusites. Egyreszt fogalmam sincs az egesz motorrol, gumikrol. Ha lenne sem lennek elorebb, semmi adatom nincs gumik tapadasarol.
Te 350 kg os motort hoztal peldanak, egy joval konnyebbhez, meg tapadas, stb.
Annyit akartam mondani, hogy ket kerekkel elol nem lesz duplaakkora tapadasunk. Ugy tunt, hogy ez nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91735) zgospel válasza Topiccsendőr (#91734) üzenetére


zgospel
őstag

Egy szóval sem említettem dupla tapadást :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#91736) Topiccsendőr válasza zgospel (#91735) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak elcsodalkoztal, hogy miert nem nagyobb a tapadas.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91737) zgospel válasza Topiccsendőr (#91736) üzenetére


zgospel
őstag

Ha visszaolvasod akkor egyértelmű hogy nem ezen csodálkoztam el, ne ferdítsél már :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#91738) vlevi válasza Topiccsendőr (#91703) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, tudod hogyan értettem. Normális ember ilyen háromkerekű formedvenyre rá se néz, akkor meg már mindegy, hogy robogó, vagy motor.
Akinek pedig az előbb említett okok miatt kell 3 kerék, az még jobban jár egy robogoval.

(#91739) -Mike- válasza Geresics (#91724) üzenetére


-Mike-
addikt

Na végre ebben az egész fake világban egy VALÓDI teszt. :D

(#91740) Geresics válasza -Mike- (#91739) üzenetére


Geresics
addikt

#clickbaiting :DDD

Szerk.: valódibb, mint az egy cseppes mosószer, mosogatószer reklámok! ;)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91741) Lajkó válasza Geresics (#91724) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem lehet, hogy többet ártottál vele mint használtál?
Nem lehet, hogy ezek a leömlők anyagukban olyan korróziógatló oxidréteget képző anyagot tartalmaznak melyek a gyors elöregedés elkerülését hivatottak szolgálni?
Lehet, hogy ezzel az anyaggal (ami szerintem valamelyik hétköznapi maró anyag lehet) eltávolítod azt a bizonyos réteget is. Ezzel elősegítve az alsóbb rétegek oxidációját...

(#91742) Geresics válasza Lajkó (#91741) üzenetére


Geresics
addikt

Bizony megfordult a fejemben, de szerintem semmi ilyen szupertitkos bevonóréteg nincs a kipufogókon, én legalábbis nem találtam róla semmi infót a neten... :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91743) Geresics válasza Topiccsendőr (#84848) üzenetére


Geresics
addikt

PERSU!!!!!
https://www.facebook.com/superbikehooligans/videos/1548478235247052/

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91744) Bogyó bá' válasza Geresics (#91742) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig lehet hogy olyan mint a Head & Shoulders sampon: ha egyszer elkezded, akkor életed végéig használnod kell.... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#91745) Topiccsendőr válasza Geresics (#91743) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Errol beszelek! 100 000 megtekintes felett. Mire varsz meg?
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91746) Topiccsendőr válasza Geresics (#91742) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De van.
Az oxidreteg, ami az otvozet tulajdonsaga. Mivel ezek altalaban valamilyen rozsdamentes acelbol vannak jo esetben. Ezeket pedig hegesztesnel is savval szoktak megtisztitani. Akar ezzel is neki lehet menni. (Fluor hidrogensav es saletromsav)
Ha nem rozsdamentes, akkor megmarja. Szoval a kart azonnal latni fogod :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#91747) ath válasza Geresics (#91724) üzenetére


ath
senior tag

annyi megjegyzésem lenne a videóhoz, hogy szerintem a szivacs dörzsis felét nem célszerű használni, mert karcol. a másik, hogy hasonló kesztyűben kezdtem, nem tudom neked marta e a kezed, de végül orvosi gumikesztyűvel fejeztem be, azon nem ivódott át.
egyébként úgy emlékszem nem a sikálás maga volt a lényeg, hanem hogy mennyi ideig volt felhordva a leömlőre. nekem a végeredmény azért nem tetszett, mert ugyan tényleg lehozta azt a sárgás ráégett koszt, de foltos maradt, ahogy nálad is. inkább lekaptam az egészet, és fel lett csiszolva.

(#91748) Lajkó válasza Geresics (#91742) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem tudom mire gondolsz a szupertitkos alatt. :F
Talán a csökkentett széntartalom, vagy a nemesítési eljárások, vagy netán az ötvözők bevitele? :U

(#91749) Geresics válasza Lajkó (#91748) üzenetére


Geresics
addikt

A leírásod alapján úgy vettem ki, hogy Te egy külső rétegre gondolsz, amit én most lemostam (lemartam). Ilyen bevonatról nem tudok - ami persze nem jelent semmit. Erre gondoltam. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91750) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Nankang Sportiac WF2 180/55

DOT U822 és utána bekarikázva 012 0515

Akkor 2015 5. heti a gumi? Ha jól tudom, csak 2015 márciusától kapni a gumit.

Majdnem újat kaptam akkor :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.