Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) vlevi válasza Kroni1 (#65721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az igen!
Nagyobb dögöt nem találtál terepezéshez? :D

(#65752) Bogyó bá' válasza Grillo (#65747) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is úgy tudtam hogy nem kell nyolcast tolni, de velem genyó módon letolatták a vizsgán. Ráadásul úgy, hogy soha egyetlen egyszer sem gyakoroltam, mert az oktató szerint sem kellett volna. :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#65753) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogyan lehet egy külföldről behozott papír nélküli motort forgalomba helyezni? Ha ennek van is valami módja, hol lehetne elkezdeni? Hogyan deríthető ki egyáltalán az hogy melyik országból származik a motor? Ha ez megvan akkor az adott országban hogyan nyomozható le, kié volt utoljára? A legális lépései érdekelnek ennek, motorszám, vázszám átütés és egyéb illegális dolgok nem!

(#65754) mindkilla


mindkilla
tag

Valaki már igazán elvihetné szerencsétlentől [link] : D

(#65755) Grillo válasza Bogyó bá' (#65752) üzenetére


Grillo
senior tag

Én gyakoroltam rutinon a tolást, aztán meglepődtem, hogy nem kellett. :DD

(#65756) Bogyó bá' válasza zsolti_20 (#65753) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sehogy.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#65757) BoB válasza zsolti_20 (#65753) üzenetére


BoB
veterán

Lopott motort nem lehet forgalomba helyezni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#65758) Darko_addict válasza Darko_addict (#65698) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm a lelkesedést! :)
Örülök, hogy másképp is van összetartás, nem csak mikor integetni kell az utakon. :B

Ha meg már itt vagyok: használt valaki ugyanazon a motoron egymás előtt/után PR4-et ÉS Angel GT-t? PR4-em van most, első osztályú a gumi, de nagyon kicsinek tűnik az előzőhöz képest. :D 190-es, de 170-esnek látszik. :U Angel GT is még a kategóriában lenne minden szempont alapján, de eddig nem találtam a kettőt összehasonlító személyes írást.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65759) Kroni1 válasza -Mosquito- (#65736) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, tudom, hogy a bütykös az igazi, tiszta sor! BIKER írta, hogy a vasárnapi túra első fele könnyű terep, meg lesznek mások is bálnával, menjek és meglátom hogy megy, de aszfalton is be lehet fejezni, ha esetleg elérném a saját vagy a motor teljesítőképességét.. Már várom, persze kamerám az nincs már meg (köszönet Runnernak) ;) de sebaj, majd apóstól vissza kell kérnem a jóöreg SJCAM-et, a semminél azért az is jobb!

A gumira visszatérve: egyébként a Metzeler a Tourance családot nem a full utcai vagy a túra gumik, hanem az enduro-street gumik közé sorolja, ami olyan átmenet az utcai és a terepgumik közt, de azért az "applications" listában látszik hogy még ezek is főleg utcára valók:

[link]

Mentem már bütykössel, 100kg-al könyebb motorral ugyanezen a terepen, és ahhoz képest amire számítottam, tényleg pozitív meglepetés volt a teljesítménye!

Persze az igazi mondjuk legalább egy Karoo3 szett lenne, annál azért máshogy mutat a felhasználási skála:

[link]

(#65760) mrhero


mrhero
tag

Srácok, azért egy rutin vizsga bármelyik feladatától ne fossuk már bokán magunkat. Nem azt mondom, hogy csípőre tett jobb kézzel kell végigcsinálni a rutint, de ha nem megy magabiztosan bármelyik része, akkor inkább legyen belőle pár plusz óra.

(#65761) Teasüti válasza Topiccsendőr (#65689) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áhhá, hogy keresztbe áll. Így világos.
Ez ilyen féloldalas aszimmetrikus lengőkaroknál fordul elő?

(#65762) zsolti_20 válasza BoB (#65757) üzenetére


zsolti_20
senior tag

mitől válik egy ilyen motor lopottá?

(#65763) doc válasza zsolti_20 (#65762) üzenetére


doc
nagyúr

attol hogy ellopjak :D
milyen mas oka lehet annak hogy nincsenek meg a papirjai, amivel szinte teljesen ertektelenne valik?

(#65764) BoB válasza zsolti_20 (#65762) üzenetére


BoB
veterán

Attól, hogy semilyen papírral nem tudod igazolni azt hogy a te tulajdonod.

Beköltözöl egy házba ami nem tudod kié, majd azt kérdezed hogyan írathatod a nevedre :D

Külföldi gépjármű magyarországi forgalombahelyezéséhez szükséges dokumentumok:
- a gépjármű külföldi forgalmi engedélye
- kétnyelvű adás-vételi szerződés

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#65765) zsolti_20 válasza BoB (#65764) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Hogyan deríthető ki melyik országból származik? :R

(#65766) Horvi válasza zsolti_20 (#65765) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem max azt tudod megnézni hol/mikor gyártották. Azt az alvázszámból vissza lehet fejteni.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#65767) Yoshida válasza zsolti_20 (#65765) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Megkérdezed attól akitől vennéd. Ha ő se tudja akkor attól akitől ő vette. (adásvételi neki is kell hogy legyen, hisz ha nincs neki, akkor lophatta is)

(#65768) zsolti_20 válasza Yoshida (#65767) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Pontosabban akitől vettem. De őt már nem tudom elérni. Ha megvan az ország ahol gyártották, akkor elméletileg utána lehet járni honnan származik pontosan. Nem vagyok benne biztos, de ahol forgalomba volt helyezve utoljára ott nem tudják kiadni nekem a papírokat?

(#65769) BoB válasza zsolti_20 (#65765) üzenetére


BoB
veterán

Fogsz egy rendőr ismerőst.

Mégis, mi alapján állítanának ki neked bármilyen papírokat? Mit tudsz felmutatni?
Másrészt, ott ha ténylég megvették és nem lopták, akkor ki lett vonva a forgalomból. Az eredeti forgalmi engedélyt meg a kezébe nyomták annak, aki vette.

Hány darab kulcsot kaptál?

Ha lopott motort vettél, buktad a pénzedet, a motort pedig el fogják venni tőled.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#65770) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Milyen motorról van szó? Lehet nem is rendszámos? Pl. krosszmotor.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65771) zsolti_20 válasza BoB (#65769) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Két kulcsot kaptam hozzá. Ha külföldön vagy itthon lett kivonatva a forgalomból akkor, azt egy itteni rendőr megtudja nézni nekem?

(#65772) Geresics válasza Darko_addict (#65698) üzenetére


Geresics
addikt

Kitöltöttem! :K
Észrevétel (amit okozhat a fejemben jelentkező KV hiány is) 29. kérdés után:
"Amennyiben az 27. vagy a 29. kérdésre igennel felelt, kérem, válaszoljon az alábbi kérdésekre is! Ha nemmel, lépjen a következő oldalra."
A 27. kérdésben nincs igen, sem nem! Esetemben nincs a közelemben márkaszerviz, és eddig nem vittem máshova, mert mindent magam csináltam. Viszont tervezem, ezért kitöltöttem a 32-es kérdést is! :U
Továbbá azt írod "lépjen a következő oldalra." Viszont a 33-as kérdésre kötelező válaszolni, ergo nem a következő oldalra kell ugrani, hanem a 33-as kérdésre. :U

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65773) Darko_addict válasza Geresics (#65772) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jó találat! :)
Először is köszönöm a kitöltést neked is.
Másodsorban:
Az első felvetett problémás kérdésben kicseréltem az "igennel" szót "igenlően"-re. Ugye az előző kérdésekben van egy "van - nincs - nem tudom", és egy "igen - nem" válaszkör, szóval az "igennel" helyett tényleg praktikus egy másik szó használata.

A "következő oldalra lépés" kérést is töröltem, vagyis helyettesítettem, mert a kiküldés előtt fél nappal azon kérdés után rögtön szakasztörés volt és jött a következő blokk, de a konzulensem tanácsolta, hogy az egyikből rakjak még át pár kérdést ide, és erről megfeledkeztem! Szóval a kérés után a 33. kérdésre való ugrást kezdeményezem.

Ha kitöltötted a 32-est azok ellenére amit mondtál, az sem baj. Mindig kell egy kis kihívás elemzéskor. ;]

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65774) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Szombaton Mátra-túra. Az időjárás lehet nem lesz a legjobb, de egy a most hétvégén tapasztalt hűvösebb idővel kibékülnék akár. Vasárnap kitoljuk egy bükki gurulással is. Ha valaki arra mozog, csatlakozzon. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#65775) Topiccsendőr válasza zsolti_20 (#65771) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha nincs papir, szerezd meg. Ha nem a jogszabalyoknak negfeleloen csinaltad, akkor ezt buktad. Ez nem ovoda, h ha van ket kulcsod es adasvetelid, akkor csak ugy bemondasra elhiszik, h minden rendben van.
Nezz utana a hatalyos jogszabalyoknak, telefonalj okmanyirodaba, vagy mar kormanyablakba (ez de hulyen hangzik - ablakba telefonalni) es kerdezd meg, milyen papirokra van szukseged. Ezeket szerezd meg. Ha nem tudod megszerezni, elkurtad. A naiv hozzaallast pedig gyorsan felejtsd el. Es ne forumokon kerdezd meg mit csinalj, hanem az illetekes hivatalnal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#65776) Geresics válasza zsolti_20 (#65771) üzenetére


Geresics
addikt

Amúgy milyen motor? Hol vetted? Mit adtak a motoron és a két kulcson kívül? :F
Meg sem fordult a fejedben, hogy ha a motor nem rendelkezik papírokkal, akkor ebből baj lehet? Vagy még az sem gyanús, hogy azóta nem éred el az eladót? Egyáltalán az eladó személyi okmányait ellenőrizted, hogy nem csak bemondott valami fals adatot?
:W
A motor előéletéről talán (hangsúlyozom: talán!) tud a márkaképviselet infót adni, ha legalább egyszer márkaszervizbe vitték...

Azok alapján, amit eddig leírtál téged rendesen átb... :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65777) KoVee84 válasza zsolti_20 (#65771) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ha új a motor, akkor COC papír meg adásvételi. Ha nem új, akkor előző forgalmi meg adásvételi kell hozzá!

(#65778) Xaels válasza StoneBridge (#65774) üzenetére


Xaels
félisten

Mi vasárnap megyünk/mennénk Egerbe. A doki szerint fel le mozgathatom a lábfejem, egyébként kaptam egy fasza bokarögzítőt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65779) Darko_addict


Darko_addict
őstag

[Mike] posztolt egy képet 04.10-én miközben a kamera a bukója állán volt. Hasonlóan jó felvételt láttam mellkasra rögzített pozícióban. Aki kompetens, vagy csinált jó képeket/videókat, tudna nekem képet mutat a konkrét rögzítésről? :)

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65780) Geresics válasza Darko_addict (#65779) üzenetére


Geresics
addikt

Ez függ attól is, hogy milyen a bukó! Ezt pl. egy felnyithatós sisakra rögzítettel készítettem. Az endúrós sisakomnál más a helye a kamerának...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65781) Darko_addict válasza Geresics (#65780) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ez is nagyon jó, de nekem a POV lenne a kedvencem. Kormányra sajnos nem tudom tenni, nincs helye, igy csak rajtam férne el. :U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65782) Geresics válasza Darko_addict (#65781) üzenetére


Geresics
addikt

Ezzel csak arra akartam célozni, hogy egy felnyithatós bukónál nem jó az állra rakni, mert ha felnyitod, akkor az eget vennéd...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65783) Darko_addict válasza Geresics (#65782) üzenetére


Darko_addict
őstag

Értem, jogos is! Nekem is felnyithatós van (Schuberth C3 Pro), de felnyitva menet közben sosem használom, csak le- és felvételnél. Hogy kell egy ilyet egyáltalán sisakra rögzíteni? Gondolom eltávolítás után nem hagy nyomot, mert akkor nem használnák ilyen sokan. :B

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#65784) Geresics válasza Darko_addict (#65783) üzenetére


Geresics
addikt

Én így rögzítettem (a képeken mindkét változat látható). Leírtam
Egy amerikai sráctól lestem a megoldást, ő 5 éve így használja, esett már egy csomót, ment autópálya tempóban is, és sosem volt gondja még vele - ahogy nekem sem (külföldön 160-al is próbáltam - nagyobb tempó már nem az én gépemnek való :DDD ).
Persze létezik sok egyéb megoldás is, nekem ez jött be idáig a legjobban! (Rövidesen lesz olyan videó is, amikor összehasonlítom a különböző képeket, de addig még 2 másik videót is el kell készítsek! :DDD )

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65785) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Motorriasztó ügyben van tapasztalata valakinek?

Sentinel, esetleg más rendszer?

(#65786) doc válasza F1DO (#65785) üzenetére


doc
nagyúr

milyen riasztora gondolsz? GPS-es nyomkoveto, beepitett vijjogo, stb?

Nekem ABUS Detecto 8000 tarcsafekzaram van, olyan nehez hogy onvedelemre is megfelel, ha megmozditjak a mocit visit mint az allat (volt hogy beoltozes utan felultem a motorra, gyujtas, inditas, fuggolegesbe emeles, erre nekiallt uvolteni a meg a kereken levo riaszto, szoval veletlenul nem fogsz vele elindulni :D)

(#65787) Kolondrum válasza doc (#65786) üzenetére

Nem is kapható kb sehol. Főleg MO-n.

(#65788) -Mike- válasza Darko_addict (#65779) üzenetére


-Mike-
addikt

Holnap vagy holnap után lefotozom neked de semmi extra amúgy simán csak oda ragasztottam amit nyom nélkül le lehet szedni természetesen.

(#65789) -Mosquito- válasza F1DO (#65785) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Milyen motorba szeretnéd?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#65790) mrhero válasza Kolondrum (#65787) üzenetére


mrhero
tag

akkor abus 7000 rs1

(#65791) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Óóóóó, ma hogy megsz.pattam magam.... :W :DDD

Győrben melóztunk, motorral mentem, a céges kocsi mellé leparkol, dolgozik. Kimegyek a kocsihoz valami sz.rért, visszanézek.... B+! Mi az a motor oldalidomát?!?! Visszamegyek, térdel, simogat, néz.... Ez nem volt rajta!? De az idom sértetlen, tehát az idom le volt véve... eldőlt... a b.zi szerelő biztos kalapált mikor a láncot cserélte...Vagy Tasiék... ááá... lehet a parkolóban valami vén k.rv. aki sose fér el a motortól.... morfondíroztam eme kacifántos gondolatmenettel. :(((

Egészen hazáig evett az ideg, mikor előkerestem a fotókat, amiket még az eladó csinált a vásárlás előtt.... persze a sérülés már akkor rajta volt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65792) Geresics válasza V.Stryker (#65791) üzenetére


Geresics
addikt

:C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#65793) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#65791) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mit ittá gyuluska? ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65794) doc válasza Kolondrum (#65787) üzenetére


doc
nagyúr

akkor 7000, az az eggyel kisebb tipus, szinten nagyon jo es kaphato most is

(#65795) F1DO válasza -Mosquito- (#65789) üzenetére


F1DO
senior tag

Supermoto-ba, amin alig van pár leburkolt hely az elhelyezésre..

A sentinel egy kicsit nagy és bár jól ki van találva a hálózati on-line működése (ha zavarják is 4 perc után a központi szerver küld jelzést a telefonra) de csakis telefonos értesítést tud, egy mezei gyújtástiltást, vagy dudaszót nem. (tudom, a duda kábelt is elvághatják seperc alatt, de pl egy strandon ráültetem a gyereket / jól nézek ki rajta ráülök tipusú 'fellépés'-re jó válasz lehet.
Igazából 'csak' jeladó, blokkoló, avagy aktivitást kiváltó funkciója nincs..

[ Szerkesztve ]

(#65796) F1DO


F1DO
senior tag

Másik téma amivel kapcsolatban olvasnék pár véleményt: hálós protektoring.
Most még szezon előtt van kínálat, be lehet szerezni, mikor beüt a 40 fok már nehéz lesz..

(#65797) Lipton válasza F1DO (#65796) üzenetére


Lipton
őstag

http://motorline.hu/ruhazat-tartozek/kabatok/textilkabatok/kabat-sun-jacket-feher.html
Nekem van egy ilyen es nagyon szeretem. Ennyiert ajandek. Protektorok szepen a helyukon vannak es szellozik rendesen. (Mobilrol vagyok, azert ilyen a link).

[ Módosította: radi8tor ]

(#65798) Topiccsendőr válasza F1DO (#65795) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vettunk supermotot?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#65799) HSM válasza doc (#65794) üzenetére


HSM
félisten

Nekem Abus Detecto 8077 van. Azt is kapni itthon, atom masszív és riasztós. :K

(#65800) Something_


Something_
őstag

Reggel leraktam a motort a szerelőnél, nem valószínű, hogy kész lesz a héten. Fasz ki volt egész nap, jöhetek be kocsival, időbe is több és anyagiakban is költeném másra (parkolás + belvárosba bearaszolás).
De az este jól alakult, egyik barátomtól jutányos áron kölcsön kaptam erre a pár napra ezt zöld szörnyet :-))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.