Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) PoLizei válasza Something_ (#46697) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Szerencse, hogy a forró kipufogóval nem kellett kalkulálnod a tartóknál :N

P*L****

(#46702) Something_ válasza PoLizei (#46701) üzenetére


Something_
őstag

Jaja, hátul a rendszám felett tudtam gumipókkal rögzíteni. Elől nem is kell, teljesen jól fogja így is.

(#46703) Outlander válasza Something_ (#46697) üzenetére


Outlander
őstag

Teljesen jó... Nekem tetszik,faca! :K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#46704) canniball válasza Something_ (#46697) üzenetére


canniball
nagyúr

Vannak itt páran akik tudnak erről mesélni. :D

Ha már táska, akkor hátizsák, akkor pedig kérdeznék. Van egy ilyen hátizsákom, még a CiGihez vettem, azzal nem is volt gond, a Viharon viszont ha lazára hagyom a pántjait akkor emelgeti a szél, tehát szorosra kell húznom. Így viszont felhúzáskor meghúzom a pántokat és bekapcsolom a csatokat, megálláskor kioldom a csatokat és lazítom a pántokat, induláskor csatok-pántok...macerás na. Létezik esetleg olyan amivel nincs ilyen nyűg, amit csak felcsatolok magamra és go, ha pedig megállok akkor kipattintom és már vehetem is le? Tehát passzentosan kapaszkodjon de egyszerű legyen fel/levenni.

polimorf!
Kész anyagi csőd ez a tavasz! :)

Laraxior!
Az meg mi?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46705) bbubby00 válasza canniball (#46704) üzenetére


bbubby00
őstag

Van olyan tanktáska is, amit egyszerűen fel-le vehetsz és, mellette még hátizsák is! Egyszerű, de nagyszerű :)

Árban sem húzós, pedig tú in ván :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46706) Bogyó bá' válasza Something_ (#46697) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csopperen a bőr oldaltáska legnagyobb hátránya, hogy estére a kipufogótól megmelegszik benne a sör... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46707) Laraxior válasza canniball (#46704) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

Itt huzza a srac, biztos ismeri mindenki, csak nem tudjuk h milyen dallam ez.

0:30 korultől lehet hallani tisztabban.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46708) Something_ válasza canniball (#46704) üzenetére


Something_
őstag

Nem igazán értem a kérdést:D Nekem ilyen táskám van, van alul is csat, becsatolom és nem mozog. A bal vállánál van egy gomb, ha azt megnyomom, akkor leesik rólam :D Bőrcuccban jó ez a katapult funkció :D

Felül, középen az A betűs kis tatyó az opció, szóval nincs fent mindig :D

(#46709) Czimby válasza DigitXT (#46695) üzenetére


Czimby
addikt

Elvileg a fékhatás jobb vele, mivel úgymond reszeli a betétet egy sima fúrt tárcsához képest, szóval gyorsabban is kopik vele a betét.

Nekem volt ilyen, és észrevehetően jobb volt vele a fékhatás mint a gyárival.
És ezt dodó is megerősítette, hogy nagyon jó volt a fékem, pedig kínai tárcsák voltak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46710) Czimby válasza FIREBLADE78 (#46693) üzenetére


Czimby
addikt

Nem eléggé, haverom 178 és rá is nagyon kicsik voltak, mondták is az eladók, hogy nagyon el voltak méretezve a mugen ruhák tavaj.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46711) Archer válasza Bogyó bá' (#46706) üzenetére


Archer
őstag

Az undertail kipufogónál meg egy derekasabb karika után a menyecskének odasül a ...ája a hátsó ülésre ezeknél a mókolt kipufogóknál, amikhez már nem fér fel a gyári hővédő lemez :DDD

Leatt Brace: fcmoto-nál pl. vannak ilyenek, olyat kell nézni, ami a púpos bőrruhához is jó.

Czimby: sok Honda versenymotoron a gyári Yutaka tárcsákat használják, akkor azért nem lehetnek azok olyan rosszak.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46712) Something_ válasza Archer (#46711) üzenetére


Something_
őstag

De most akkor te vettél ilyet vagy mi?

(#46713) Archer válasza Something_ (#46712) üzenetére


Archer
őstag

Miért, akkor te is veszel vagy a cucc szempontjából ez miért fontos? :DDD Amúgy igen, még karácsonykor.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46714) Daywalker válasza Czimby (#46709) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is volt és egy kalap szar volt a fékhatás a gyárihoz képest, amivel olyat fékeztem, hogy kiesett a szemgolyóm a helyéről...a kínai meg pályázásnál hamar el is kopott. A Honda gyári tárcsákat meg ne is említsük, mondjuk annyira szar nincs, mint amit a BMW használt az első RR-eknél (vitték is vissza, hogy görbülnek), de elég sokat spórolnak H-ék itt (is).
A kínaiakkal az a baj, hogy rohadt nagy a szórás, nem tudod honnan jön, ki gyártotta stb. szóval van ami lehet, hogy jó, de másik már lehet, hogy nem. Szóval lutri :( Egyetlen előnye, hogy tényleg nem melegszik annyira.viszont hátrány is, ha a betét a meleg tárcsát szereti. Ami nekem volt hidegen szarul fogott...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46715) fattyu válasza Daywalker (#46714) üzenetére


fattyu
veterán

nekem a cbren még a gyári van és bírgya is meg harap is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46716) Daywalker válasza fattyu (#46715) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó az még nem ma készült:DDD A mostaniakra igaz amit írtam és pálya körülményekre...a többi engem nem izgat már :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46717) Archer válasza Daywalker (#46714) üzenetére


Archer
őstag

Mi a baj a Honda gyári tárcsákkal?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46718) fattyu válasza Daywalker (#46716) üzenetére


fattyu
veterán

szati aszondja pályahasználónak minősülök :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46719) Bogyó bá' válasza Archer (#46717) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Leginkább az ára... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46720) Daywalker válasza Archer (#46717) üzenetére


Daywalker
addikt

Spórolnak az anyaggal, az a baj vele. Na de ezt majd holnap megbeszéljük, korán keltem elteszem magam mára...csak ez a kínai tárcsa kicsapja mindig a biztosítékot :(

fattyu: hát erre nem tok mit mondani :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46721) Something_ válasza Archer (#46713) üzenetére


Something_
őstag

Hat a velemenyed gondolom egy adott tipusrol van, amit nem irtal le, csak, hogy utcai.
Plusz hogy hol erdemes ilyet probalni/venni Mo-n vagy ha nincs itthon ilyen, te honnan vetted.

Nem hiszem, hogy iden veszek barmit is, ami nagyobb beruhazas a gatyan kivul (varom, hogy az auner meghozza az 58as missilet). Szoval ilyen 80e +-os dolgokat hanyagolni akarom. Majd jovore :D

(#46722) Archer válasza Daywalker (#46720) üzenetére


Archer
őstag

Ok. Tényleg kíváncsi vagyok mert szerintem nincs rossz fék az RR-en. Persze lehet pályán komolyabb tempónál már előjönnek a hiányosságai de aki olyan szinten nyomja már, az úgysem stock fékekkel fog menni.

HGabor89: láttam itthon is de elég beteg áron, kintről jobban megéri, azért írtam az fcmoto-t, annál olcsóbban máshol sincs. Leatt STX Road a neve de én a Scott félét vettem ami ugyanaz csak olcsóbb meg más színe van.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46723) Czimby válasza Daywalker (#46714) üzenetére


Czimby
addikt

Szia!

Jaja tudom én is, hogy lutri a kínai tárcsa.
Hosszas utána olvasással kiderítettem, hogy a tobyhuang nevű ebayes eladó tárcsái jók.
Amcsi és angol fórumokon is többen ajánlották, és tettem egy próbát én is.

3-4 Alkalommal voltam velük a ringen és teljesen jól teljesítettek, nem vetemedtek el se semmi.
Amikor eladtam a motort a vevő dodót hozta magával átnézni a gépet.
Mivel szoktál pályázni gondolom te is tudod ki a dodó, de akik nem ismerik azoknak csak annyit,
hogy a hungaroring motorsport iskola oszlopos tagja volt, ő csinálta a mankókerekes gsxr-t, amivel nem lehet elesni, de a határokat viszont tudod vele gyakorolni. Mostanság tokyoracing néven fut a biznisze.

Ő próbálta ki a mocit a vevő helyett és külön kiemelte milyen jó a fék rajta!

Ettől függetlenül egyetértek veled, hogy a kínai tárcsa lutri, pl az M-Factory nevű eladó tárcsái veszélyesen gagyik, de a rengeteg eladása miatt tőle veszik az emberek a tárcsákat és utána meg megvan a baj.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46724) Czimby válasza Archer (#46711) üzenetére


Czimby
addikt

Nem azt mondtam, hogy rosszak a gyári tárcsák!

Hanem leírtam azt, hogy elvileg a mart tárcsának mi az előnye a fúrt tárcsához képest!

Fúrt vs Mart nem pedig gyári vs kinai!

Én is a gyárit venném ha venni kellene és lenne is rá keret, de sokszor a muszáj nagy úr és nem mindegy, hogy 120 a két tárcsa vagy 40.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46725) canniball válasza Laraxior (#46707) üzenetére


canniball
nagyúr

Jah, ehhez nem értek. :N

HGabor89!
Most képzeld el, hogy nincs katapult funkció... :)) Remek fícsörnek tűnik, csak az A betű alapján nem tudom meg merjem-e kérdezni mennyi az annyi...

bbubby00!
Köszi a tippet, megsasolom majd ezt is!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46726) Something_ válasza canniball (#46725) üzenetére


Something_
őstag

Inkább ne, nekem sem esett jól.
Viszont van kínai belőle 23ért: [link]

Ez a srác már akkor is hozogatta Kínából, amikor én vettem tavaly.

(#46727) Kolondrum

Van az az autós aki akkor sem húzódik le ha nagyon nagy a baj. Majdnem ott hagytam a fogam. A kis bzi, csak el kellett volna nézni jobbra is. Buszt előztem és közben jött ki egy utcából és a záróvonal fele húzódott. Az a korabbab linkelt vidi lofasz ehhez képest konolyan mondom. Centiken. Kamera nem volt. Sztráda széles és befele húzódik, hát mi a kva a...át??

(#46728) Daywalker válasza Czimby (#46723) üzenetére


Daywalker
addikt

Én már nem hiszek a fórumoknak, amikor az enyémet vettem annak is utána olvastam és a neten jó volt, a valóságban meg nem. Pedig nem volt full kínai, sőt csak a briteknél kapni (Armstrong), de egy kalap szar volt, ráadásul drága, kicsit kellett volna ráfizetni, hogy EBC-t kapjak.
Elején alig fogyott, azt hittem tartós lesz, aztán pályán egyre jobban (nem 3-4 alkalomról beszélek), hidegen meg nem fogott egyszerűen, veszélyes volt kissé. Szóval ha jó is tobyhuang cucc, én még egyszer nem veszek kínait, sőt semmilyen kínai cuccot, mert lassan mindről kiderül, hogy szarok - most nem a made in china feliratra gondolok, mert mint tudjuk minden ott készül, hanem az echte kínai tervezésű szarokra.

Archer: a világ nagyobb, mint a te egyetlen szál RR-ed :)) Nem általánosságban a fékről beszélek, hogy nem fog, vagy szar, hanem egyes RR-eken a tárcsáról. Gondolom az megvan, hogy egyes Hondákon a hengerekben a nicasil is problémás...na ugyanígy van ahol a tárcsával van gond (vetemedik, gyorsabban, rendellenesen kopik). De a BMW-vel is megesett, az első S1000RR-nél is volt ilyen probléma. A lényeg, hogy a gyártók mindenen spórolnak, ugyanis a vásárlók 90%-95%-a úgysem pályára vesz sportmotort, hanem diszkóba járni, így megfelel a látszat is, a maradék pedig vagy átalakít, vagy szívhat, vagy szerencséje van.
MOD: iratkozz be egy bregyós tanfolyamra és majd meglátod, hogy ezeket nem én találtam ki, hanem nálam jóval tapasztaltabb emberek állítják.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46729) Outlander válasza Kolondrum (#46727) üzenetére


Outlander
őstag

Bocs, hogy ezt mondom, de te konkrétan bevonzod a "helyzeteket", ami azért lehet, mert nem tudsz vezetni... :DDD :P ;]

Mindig mindenki az életedre tőr és csak téged akar letúrni, fellökni, elgázolni stb stb stb...

Még kisfurgonoS koromban, mikor havonta 15-25.000 km között mentem európában, 1 év alatt nem volt annyi helyzetem, mint neked hetente. :U

;] :P ;]

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#46730) Type-R válasza canniball (#46704) üzenetére


Type-R
őstag

én egy Kriega R25öt használok
a mellkasnál van két csatt, amit kesztyűben is könnyi használni, fel és levételnél is
én egyszer beállítottam a méretemre a táskát, és azóta úgy van
használtam a táskát bőrkabátban, és textilkabáttal is, eddig nem volt vele gond

a Kriega-nak az az előnye, hogy leveszi a terhelést a vállról, így ha egész nap rajtad van, akkor se fáradsz el,
ellenben a többi táskával

negatívumnak a magas árát tudnám megemlíteni

(#46731) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Nekem gatya a hátsó tárcsám, és májusban műszaki. A tervem az volt, hogy veszek 1 kínait, jó lesz próbának, ha beválik, akkor veszek olyat majd előre is, ha aktuális lesz. 3 féle (kinézetű) kínai tárcsát találtam, a legolcsóbb 12eFt körül, a legdrágább ~22 a legolcsóbb eladónál. Ez utóbbihoz volt leginkább bizodalmam, viszont ha megáfázzák, már 30 körül járok :U - egy kínai cuccért. Aztán jött a listában egy spanyol darab egy olasz shoptól, ami pár ezerrel drágább, de TÜV minősítésű, és nem fenyegeti + magyar ÁFA, rá esett a választásom. Elvileg pénteken hozza a FedEx. Meglátjuk.

P*L****

(#46732) Pocee válasza Outlander (#46729) üzenetére


Pocee
senior tag

:R szívemből szóltál...mellesleg pont nincs kamera úgyhogy én el sem hiszem. :DDD
Valami színi társulatba elmehetne drámaírónak,tehetséges ;]

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#46733) Xaels válasza PoLizei (#46731) üzenetére


Xaels
félisten

Megáfázzák. Nekem ez 3600HUF volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46734) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nem semmi: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46735) PoLizei válasza Xaels (#46733) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Igen, korábban olvastam a hsz-odat, hogy épp a vámon volt a tiéd. Állítólag szigorúak mostanában, de azért hallani olyat is, ami átcsúszik. Franc tudja :F , érdemes vele kalkulálni.

P*L****

(#46736) Xaels válasza PoLizei (#46735) üzenetére


Xaels
félisten

Priviben leírtam a lényeget. Igen sajnos kezdenek ráállni, de a kisebb dolgokkal szerencsére nem foglalkoznak. Ami postával jön azzal még nem volt gondom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46737) kcsa válasza PoLizei (#46735) üzenetére


kcsa
veterán

Netes rendelős topik tapasztalatai alapján bőven 90% felett fogják meg az értékesebb csomagokat. (22€ felett áfa és/vagy vámköteles az EU-n kívülről érkező rendelés)

(#46738) PoLizei válasza Xaels (#46736) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Tavaly kuplung- és fékkart vettem kínából, futárcég hozta, és föl is volt vágva a doboz! Számla nem volt mellette, ha jól emlékszem, szerencsére átjött simán, pedig elvileg már ÁFA-köteles lett volna. Postás csomagot még nekem sem bontottak meg.

P*L****

(#46739) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ha valakit felizgatna olcsón egy használt kordura kabát, akkor írjon püt. Kép1 és kép2.

Méret L(vagy XL). Többit pü-ben.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46740) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok, most rendeltem pár db PinLockot. Valakinek van véleménye/tapasztalata a termékről?

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46741) JoceeHunt válasza bbubby00 (#46740) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pár darab?
A Shoei XR1100-amon van Pinlock, sosem párásodott a plexi belülről, szerintem hatékony cucc.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46742) Something_ válasza JoceeHunt (#46741) üzenetére


Something_
őstag

Szinten xr1100 es a pinlock-kal nem parasodik.

(#46743) bbubby00 válasza JoceeHunt (#46741) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem magamnak jönnek, hanem ha valaki keresné :)
Köszi, akkor ezek szerint hatásos!
Most nézem, hogy árban lentvan a sisak... 82500HuF De már el is fogyott

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46744) Something_ válasza bbubby00 (#46743) üzenetére


Something_
őstag

Gondolom az alap egyszinu annyi.

(#46745) JoceeHunt válasza bbubby00 (#46743) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én még 135-ért vettem anno amikor kijött ez a modell + 1 plexivel, azóta is jól szolgál, kb 5 éve már.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46746) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46747) bbubby00 válasza JoceeHunt (#46745) üzenetére


bbubby00
őstag

Akkor elég jó árban kaptad, mert még most is 110-120e erős magyar forint :)
#46744 HGabor89 - Igen a fényes/matt fekete. De akkor is 40e külömség a szín miatt... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46748) Polemius válasza bbubby00 (#46740) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ősszel mikor már nem láttam a homálytól, betettem a sisakba (adták hozzá gyárilag, csak nem volt beszerelve). Így semmi párásodás! (Télen nem mentem, így nem tudom hogy igazán hidegben mit produkál.)

(#46749) JoceeHunt válasza Something_ (#46742) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálad van benn szélzaj?
Nekem van sajna, olvasgattam róla hogy valamin állítani kell, de sosem álltam neki.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46750) Something_ válasza JoceeHunt (#46749) üzenetére


Something_
őstag

Nálam is van szélzaj, plusz néha a szememre megy a szél a plexi miatt. Állítani kellene a plexin, imetbe megcsinálják pár ezerért, bent kell hagyni.
Viszont én bevittem a pár hetes bukót és a csávó rá akart beszélni mechanika cserére :D

Szélzajra elvileg a hozzá vehető gallér nagyon jó. Asszem 12 körül van imetben.

Én majd akarok egy fekete plexit, de 30e ft.. Képesmotoron szokott árulni egy shoei-t csávó 16e körül újat.
Ebay-en nézegettem vannak színes plexik 10 körül, de kepesmotoron lehúzták ezeket a kínai plexiket. Sajna irídiumos nincsen az xr1100-hoz :-(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.