Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Most van egy láncom,de azt bicajhoz vettem,lockmaster, 10-7 vagy 8.at írnak,nincs előttem,de az is 10s-ig ha bírná. Aki motort akar lopni,az nem a millió alatti értékűvel szórakozik,hanem a drágákkal.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46402) Daywalker válasza Something_ (#46400) üzenetére


Daywalker
addikt

Néha félek, hogy mennyire egy rugóra jár az agyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46403) fattyu válasza Daywalker (#46399) üzenetére


fattyu
veterán

mi a stájsz a leömlővel? nem értem miért jobb mint háccsó lengőkar pl.

idomos vasakon elég esélytelen a leömlő ugye.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46404) kcsa válasza Daywalker (#46402) üzenetére


kcsa
veterán

Nem nehéz, a valóság tényleg ez. Ha konkrétan a tiédre rákészülnek úgyis viszik, alkalmi tolvajok ellen meg kell lánc vagy bármi egyéb.

(#46405) FIREBLADE78 válasza Something_ (#46400) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam nem az utcán van. Van egy kb 8 lakásos társasház és az udvarra egy fakapunk tudsz bemenni és ott van egy nagy betonos placc,ott parkol kb 2 autó akinek nincs garázsa,mert 3 garázs van csak a házhoz. No és még hátrébb van egy vmi udvari házacska ott laknak és körülötte is vannak ilyen "pancser" sufni garázsok,kb vagy 10 (még soha nem mentem be arra,csak tippelek). Igazából nem tudom,hogy az a leghátsó garázs sor kiké,de csak nem ők lopnák el a 700 ezres motorom,habár ebben a világban semmi sem tuti.
Szokott lenne 2-3 bicikli a betonudvarban és egy robogót láttam sokszor,ha azokat nem lopják el...
Majd csinálok egy képet,hogyan néz ki a terület.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46406) Daywalker válasza fattyu (#46403) üzenetére


Daywalker
addikt

Pl. ha fali valamihez tudod rögzíteni a motort, jó magasságban és a leömlőn vezeted keresztül, akkor elég magasan van, hogy ne tudják semmihez se támasztani és eléggé közel is a falhoz, hogy ne tudjanak komolyabban szerszámmal hozzáférni. De nem próbáltam ki, csak olvastam róla egy brit oldalon...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46407) Daywalker válasza FIREBLADE78 (#46405) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó csak ne ide tedd fel mert a végén még megkeresik :D

kcsa: de nem lehet ezzel a tudattal élni. Nekem két éve törték fel a garázsom, elvitték a bringám, de a motorhoz nem nyúltak (nagy mákomra...az ágyban feküdtem este egy kecsózás után hulla fáradtan amikor eszembe jutott, hogy benne maradt a motorban a kulcs és lementem érte még - isteni sugallat). Azóta többször álmodom ezzel az egésszel, vagy így, vagy úgy végződik, és rendszeresen felébredek minden éjjel emiatt egy bizonyos időpontban. Szóval nem kívánom senkinek, hogy állandó félelemben éljen. Mindez két éve volt!!!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46408) FIREBLADE78 válasza Daywalker (#46407) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

jah,kösz :Y :W :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46409) kcsa válasza Daywalker (#46407) üzenetére


kcsa
veterán

Szép történet. :B

(#46410) -Mike-


-Mike-
addikt

Pofám leszakad hogy ez az R1 fent volt télen is 1.8-ért, most felrakja 2.3-ért, gondolom, mert most jön a szezon és tegyünk rá még a paraszt így is elviszi. Remélem ez nem lesz tendencia azok között a motorok között amiket kinéztem. :D

(#46411) polimorf


polimorf
tag

Nekem garázsban van a gép, még a papírjai is benne vannak, de még csak le se zárom. Egyedül a kulcsát nem hagyom ott. Ha valaki el akarja vinni akkor úgyis elviszi, ezen már nem is idegeskedek. Ha meg megyek valahová vele én akkor sem zárom le, még a kormányzárral se. Eddig nem piszkálták, persze az enyém nem is az a kategória amit agyba főbe keresnének a tolvajok.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46412) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

A casco fizet a lopásért? Vagy ezek már akkora összegek (havidíj),hogy nem éri meg szerződést kötni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46413) Daywalker válasza polimorf (#46411) üzenetére


Daywalker
addikt

Húú tegnap láttam egy deauville-t, csak szürkét...szép nagy jószág meg kell hagyni. :C Elég újnak nézett ki.

kcsa: bár csak ne lenne igaz...szóval ne stresszeljen rá senki, mert nem lesz jobb:(

FIREBLADE78: fizet hát, ha kipengeted a havi több tízezer forintos díjat...eszméletlen drága, rövid távon "új" motort vehetsz, ha félre rakod az a pénzt, amit cascóra költenél.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46414) polimorf válasza -Mike- (#46410) üzenetére


polimorf
tag

Én is néztem múltkor egy motort 4000€ volt, rá 2 hétre hívott a tulaj, hogy ha gondolom akkor odaadná 3300€-ért.
Tehát nem hiszem, hogy az áremelés tendencia lenne. Csak nem annyira eladó neki.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46415) polimorf válasza Daywalker (#46413) üzenetére


polimorf
tag

Mikor elmentem megvenni a gépet (előtte még nem láttam élőben sosem Deuaville-t) rendesen megijedtem a méreteitől meg a súlyától.
De ma már nem is tartom olyan nagynak és nehéznek, sőt már jóval nagyobbat szeretnék egy Goldwing-et. :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46416) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#46417) Daywalker válasza polimorf (#46415) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy Pan Europeannal én kiegyeznék ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46418) FIREBLADE78 válasza Daywalker (#46413) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez az opció is ugrik. Marad a tárcsafékzár és lefúrok a betonba egy rögzítőszemet

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46419) polimorf válasza Daywalker (#46417) üzenetére


polimorf
tag

A Paneurópa a második kiszemelt, de az azért messze nem olyan kényelmes mint a Goldwing.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46420) Daywalker válasza polimorf (#46419) üzenetére


Daywalker
addikt

Arra majd ráérek 50 felett :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46421) polimorf válasza Daywalker (#46420) üzenetére


polimorf
tag

Én már sajnos erősen közelítem :W Talán ezért is tetszenek ezek a dögök? :F

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46422) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Motorosokat jobban ellenőrzik a sünök? Gondolkodom,hogy kimerészkedjek e a hétvégén,ha az akksi is úgy akarja. Tudom ez szubjektív dolog,de nem száguldoznék,hanem csak szoknám a dögöt :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46423) Daywalker válasza polimorf (#46421) üzenetére


Daywalker
addikt

Meglehet :U

FIREBLADE78: ha elkapnak tiltott kategória vezetése miatt akkor két évig nem vizsgázhatsz le rá...megéri?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46424) SirKero válasza FIREBLADE78 (#46418) üzenetére


SirKero
őstag

Én ezt dobtam össze 18 ezerből. A láncot üzletben a lakatot a neten ( vadonat újonnan ) vettem.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46425) FIREBLADE78 válasza Daywalker (#46423) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Csak nincs az 2 év :),akkor megyek az udvarban :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46426) Daywalker válasza FIREBLADE78 (#46425) üzenetére


Daywalker
addikt

Visszavonom, lehet, hogy nincs már ez érvényben vagy csak sokadik alkalommal. De 20-40e ft a bírság és 5 pont.
mod: igen, ha pontban összeszedsz annyit, akkor ugrik a jogsi és jön az eltiltás...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46427) Xaels


Xaels
félisten

Újpalotán a Viragot őrzött parkolóban hagytam. Havi 4000 volt, igaz nem fedett. Reggelente olyan 5perc séta volt. Emellett Abus drága láncom is volt, rohadtul utáltam cipelni.

Az erővágót leszámítva amire oda kell figyelni, hogy hova és hogy láncolja az ember az például a kutyapisi meg a többi surmó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46428) Bogyó bá' válasza Xaels (#46427) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos van akkus flex is, 10 másodperc alatt bármilyen láncot elvág.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46429) FIREBLADE78 válasza Daywalker (#46426) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,még nincs pontom vagy ilyenek,eddig jó fiú voltam. Igazából nem is a gurulás lenne a fontos,hanem az eredetiségvizsga,mert ahhoz nincs az az isten hogy eltoljam. A legközelebbi is kb 2 km-re lehet. Kocsit nem tudok szerezni,így is rohadt nehezen sikerült vásárlásra

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46430) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#46429) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na az még érdekes lesz: megkötött kötelező biztosítás nélkül nem tudod átíratni a saját nevedre, viszont jogsi híján hogy kötsz biztosítást motorra? (Mi alapján számítják a díjat). :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46431) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#46430) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Neten akarom ma,k&h. Számlám is náluk van. Szerintem jogsi nem kell,mert anno amikor kaptam a cbr125r-t,akkor sem volt csak 50-esre jogsim,igaz muter nevén volt,én csak azt hiszem üzembetartó voltam

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46432) Daywalker válasza Bogyó bá' (#46430) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kell hozzá jogsi, jogsi nélkül is lehetsz tulajdonos...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46433) Bogyó bá' válasza Daywalker (#46432) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kocsinál tudom, de motornál is?

(#46435) Daywalker: OK, felvilágosultam! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46434) kcsa válasza Bogyó bá' (#46433) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet kötni, legfeljebb drágább lesz.

(#46435) Daywalker válasza Bogyó bá' (#46433) üzenetére


Daywalker
addikt

Miért, van különbség a kettő között azon kívül h az egyiknek 2 a másiknak 4 kereke van? :D Mindkettő személygépjármű, nincs különbség...miért ne lehetnél tulajdonos...mondjuk vettél a fiadnak egy motort a saját nevedre...neki van jogsija neked nincs...ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46436) fattyu


fattyu
veterán

váci 100 megyek külsőbe focusos paraj rámrántja mert kikerült valaki aki tötymörög. rántom oldalra.de könyököm leverte a tükrét.
megálltunk ordibálni. szerinte fénnyel jöttem. szerintem max 100 al de a tükör bazmeg jó hogy letört mert ugyse nézed. Eszemfaszom megáll. És neki áll feljebb. Egy frissjogisist felborít a fenébe. Nem csocsón edzem a reflexeim engem is... ez kibaszott közel volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46437) Daywalker válasza fattyu (#46436) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem ezekből lett elegem. Egy hülye miatt nem fogom otthagyni a fogam...ennyit nem ér. Mint amikor mentünk hullámvasutazni és Ferit a szlovák paraszt leszorította ok nélkül... :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46438) -Mosquito- válasza fattyu (#46436) üzenetére


-Mosquito-
őstag

50-70-es tábla van a vácin..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46439) fattyu válasza -Mosquito- (#46438) üzenetére


fattyu
veterán

Koszsherlock. Es akkor mar nem kell tukor? Ha hetvenel mellette vagyok eselyem sincs.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46440) -Mosquito- válasza fattyu (#46439) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nm, a városi videódból/vezetési stílusodból kiindulva most miért kéne csodálkoznom..
Szerk.
Neked meg a táblákat kéne figyelned,lehet nem született volna meg az előző hsz sem. Ezt ketten hoztátok össze, ha te lassabban mész, ha ő indexel..ha.. Sok a ha..

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46441) fattyu válasza -Mosquito- (#46440) üzenetére


fattyu
veterán

Min? Hogy nem nez tukrot?ha szabalyosan mellette vagyok megol. Beropitetett volna a parkolo kocsik koze. De ja az en hibam mert 30 al gyorsabban mentem. Grat :)

Nezd at a kresz kovetkezo pontjait. Tukor. Savvaltas. Jobbkez.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46442) mm89 válasza Kolondrum (#46136) üzenetére


mm89
őstag

13e egy évre (sv650 k4 )
Nem vonogatom sehova, ha decemberben 10 fok van akkor gurulok egyet. Ez néha többet ér mint az a pár ezer amit meg tudnék spórolni..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#46443) Bogyó bá' válasza mm89 (#46442) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már nem aktuális a téma nála sem, meg lett javítva a gép.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46444) Archer válasza Something_ (#46348) üzenetére


Archer
őstag

Hol van a nyaralótok? :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46445) pityaa23


pityaa23
senior tag

Vasárnap valószínű sikerül lebonyolítanunk egy fórumtárssal a motorvásárlást. Kérdezném, hogy a biztosítást el tudom intézni aznap is online? K&H - nál van is bankszámlám érdemes lenne náluk csinálni. Egyébként itt többféle opció van, vagy mik közül lehet válogatni?

[ Szerkesztve ]

(#46446) FIREBLADE78 válasza pityaa23 (#46445) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jó,hogy mondod,nekem is megkell csinálni. Én is náluk fogom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46447) Laraxior válasza pityaa23 (#46445) üzenetére


Laraxior
titán

K & H Bank és a biztosító teljesen független egymástól.
Nem nyújt semmiféle kedvezményt ha ott van a folyószámlád.
Megjegyzem nekem is ott van, de a számlámról nem kérdeztek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46448) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerződő adatainál rámegyek az új belépőnek,de ez kér ingatlan típusát :Y :F Ez jármű,nem ingatlan,nem értem. K&hról van szó

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46449) pityaa23 válasza Laraxior (#46447) üzenetére


pityaa23
senior tag

Francba, pedig azt hittem valami előny lesz belőle. :) Mindegy, jó lesz az.

FIREBLADE78 azt biztosan ki kell tölteni? Az szerintem csak reklám.

szerk: igen látom, mindegy, az nem kötelezően kitöltendő rész.

[ Szerkesztve ]

(#46450) Bogyó bá' válasza Laraxior (#46447) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engem meg a biztosítós ügyintézőjük tavaly épp arrra akart rádumálni, hogy vigyem át hozzájuk a folyószámlámat. Természetesen eszemben sem volt...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.