Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) dellfanboy válasza FIREBLADE78 (#46284) üzenetére


dellfanboy
senior tag

én is hasonló paripát keresek, azért majd képet lőhetnél róla.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#46302) FIREBLADE78 válasza dellfanboy (#46301) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Küldök,csak még időm nem volt semmire,meghalni sem :)

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46303) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#46299) üzenetére

Van az esztétika meg a stabilitás. Utóbbi sztem fontosabb. :D Csak így megy, vagy ami ferdén van az megy a levesbe.

(#46304) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Komikus helyzet történt szállításkor. Lényeg,hogy lekellett szedni a bal oldali tükröt és ráraktuk a másik motorra és ott felejtettük így lett elindulva és szépen valahol elhagytuk :D
Mely oldalon találok visszapillantót jó árban,ti honnan szoktatok vásárolni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46305) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#46303) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Áruld el légy szíves, hogy a bal markolatod alatt mi az a csupasz mikrokapcsoló / nyomógomb?

(#46304) FIREBLADE78: szerintem a motorbontókat nézd végig ha eredeti kell, utángyártott "vackot" viszont a legtöbb robogós-motoros bolt forgalmaz.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46306) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#46305) üzenetére

Inkább kérdezted volna azt, hogy a duda gomb mire való? Mert nem a dudát működteti. :DD
Az amit kérdezel az működteti a dudát. A duda gomb meg villant az indexekkel, olyan köszönöm gomb szerű.

[ Szerkesztve ]

(#46307) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#46306) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor a dudád relézve van? Mert az a kapcsoló nem sokáig élne a pár amperrel...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46308) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#46307) üzenetére

Egy pillanatot élne, hogy pontos legyek, kb 2A-es a dudám. Igen egy relé dolgozik a kapcsoló helyett.

(#46309) Czimby válasza FIREBLADE78 (#46294) üzenetére


Czimby
addikt

Ponyvából létezik olyan ami vízálló de kifelé mégis kiengedi a párát, ez jó mert ha nagyok a hőingadozások csúnyán elkezdhet ez-az oxidálódni...

Tárcsazárbór érdemes egy ABUS-t szerintem, az elég biztosnak mondható.
De jó lenne valamihez lehorgonyozni a motort egy rendes lánccal, mert ha csak a kerék áll fogják és elhúzzák.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46310) FIREBLADE78 válasza Czimby (#46309) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Maga a társasház udvarába kapun keresztül jutsz be és az levan zárva. Csak ottani lophatna. Néztem rmc-nél földbe vagy falba fúrható abus izét :),de 20000 Ft kicsit sok érte. Mit szólnának ha a társasház falába belenyomnám ezt? :) igaz a beton udvarba simán mehetne

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46311) Something_


Something_
őstag

Nah, beújítottam egy Pro Sub 4-et :Y
Pro L2K-m volt, L-es méret (ez a legnagyobb ennél a szérikánál), de kicsinek éreztem, ezért eladtam.
Sub4-ből XL-eset próbáltam és L-eset is, de az XL-es lett a jó.

Ekkora a különbség az L és az XL között. 180 centi vagyok. 170 centis ember vette meg az L-es méretűt.

Darázsgarázsba vettem, ha már ott jártam, akkor beszereztem egy tárcsafékzárat is. Mindenképpen riasztósat akartam, de valahogy "nem volt kedvem" (=30e-et kifizetni egy abus-ért), ezért egy 10-esért vettem egy ilyet: [link]
115dB-n riaszt, remélem ha oda kerül a sor, elriasztja a tolvajt. (amúgy lehet kapni 7e-ért is olx-en, szerintem jobb vétel, mint egy 4-5e-es sima tárcsafékzár)
Majd lövök róla videót, hogy sipákol :D

Czimby: tudsz mutatni ilyen ponyvát, mármint hogy te pl mit ajánlsz kültéri tároláshoz. 15e-ért van a kelomotornál motogp-s, sajnálom rá, hogyha van olcsóbbért is. Dizájn nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#46312) canniball válasza Something_ (#46311) üzenetére


canniball
nagyúr

Én valahol félúton vagyok a 170 és a 180 között, akkor nekem nincs méret? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46313) Something_ válasza canniball (#46312) üzenetére


Something_
őstag

Akkor az L-es lenne jó rád. Te is tervezel benevezni FF-re?

(#46314) FIREBLADE78 válasza Something_ (#46313) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem mindenképpen küldj valami vidit róla,mert zár vásárlás előtt vagyok. Masszív dög ez?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46315) Something_ válasza FIREBLADE78 (#46314) üzenetére


Something_
őstag

Masszívnak tűnik. Meg lehetne ölni vele valakit :D Amúgy kva hangos.

(#46316) FIREBLADE78 válasza Something_ (#46315) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Inkább ezt vegyem vagy egy "sima" 10 rugós abus-t? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46317) Outlander


Outlander
őstag

Asszem elindult a szezon, mert a shoxnál minden drágább lett egy 20%-al, mint mondjuk a múlthéten.... :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#46318) canniball válasza Something_ (#46313) üzenetére


canniball
nagyúr

Tervezem én már rég mert a kabátba gyárilag "beépítettben" nem sok bizodalmam van, csak úgy vagyok vele hogy nem is olcsó, meg ettől hastájékon :B még jobban izzadnék nyáron és nem is tudom mennyire lenne kényelmes. Ezért arra gondoltam veszek kabátba helyezhetőt, az olcsóbb is és valószínűleg kényelmesebb is, viszont ott valamennyit vesztenék biztonság terén, meg ha veszek kettőt-hármat akkor árban kb. ugyanott vagyok. Tipikusan az az eset amikor az ember szép lehet, de okos nem...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46319) fattyu válasza canniball (#46318) üzenetére


fattyu
veterán

nekem ez van a celerben Kényelmes mintha ott se lenne. gerincen nem hiszem többet véd egy ilyen levehető igazából. cserébe melegebb és útban van minden megállásnál.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46320) Something_ válasza fattyu (#46319) üzenetére


Something_
őstag

Néztem ezt is, de a tesztek alapján jóval gyengébb, ez level 1, a forcefield level 2. Az tuti, hogy ez a forcefield és az összes többi felcsatolható melegít, mint állat, viszont hidegebb időben meg ugye ott a vesevédő. Plusz kényelmesebb a kabátba rakható megállásnál, elindulásnál :D Majd veszek egy ilyen kabátba rakhatót is, asszem 12k körül van, aztán ha itt városba kell molyolnom meg többször megállnom, akkor nem veszem ezt fel.
A külön felvehetőnél még az is számít szerintem sokat, hogy jóval nagyobb:
Alpinestars Bionic Air Back Instert: 48 cm x 25 cm
Forceifled Pro Sub 4: 69 cm x 31 cm

(#46321) JoceeHunt válasza canniball (#46318) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Itt a fotó a gépemről (sajna jobbat nem találtam hirtelen :)

Suzuki Hayabusa GSXR1300R 2007

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46322) fattyu válasza Something_ (#46320) üzenetére


fattyu
veterán

volt erről már szó más kapcsán is.
van egy határ ahol az ember szerint utcai motorozáshoz már irreálisan sok a szopás, magadra aggatott cipelendő cucc.

van akinek egy szűk szabású bőr kabát már a határ másik fele.

nekem a levehető teknőspáncél és a protektoros nadrág amit már nem vagyok hajlandó. igy is szopó ha le kell szállni nyáron. kesztyű ( ami nem gyűrök be a sisakba mert a kesztyű KOSZOS ) sisak, kabát. vegyél hozzá teknőspáncélt. kezed mennyi van?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46323) Something_ válasza Something_ (#46320) üzenetére


Something_
őstag

Itt van amúgy teszt, jó sok márka benne van: http://protektorok.hu/images/tesztek/forcefield_rueckenprotektorentest.pdf

Jocee: állat az összes hayabusa. :Y :Y Grat hozzá!

fattyu: megértelek, lehet x év után én is megunom. Térdvédőt használsz vagy azt se (habár azt nem kell levenni, csak fel:D)?

[ Szerkesztve ]

(#46324) pityaa23 válasza Something_ (#46313) üzenetére


pityaa23
senior tag

Én a 167-8 centimmel tervezek venni, de nem mertem még rendelni. Felpróbálni nem tudom, a világ végén lakom. Nekem melyik lenne a jó? Mivel hogy van S és M méret is, de ha 170 centire az L-es jó, akkor kire jó az S ? Hobbitoknak is van, vagy gyerekeknek? OK a SUB4-nél nincs külön női, ez érthető, de az L2K -nál van és én is eléggé alacsonynak érzem magam, nem az M-es kéne? Egy méretezés egyáltalán a két fajta?

(#46325) Something_ válasza pityaa23 (#46324) üzenetére


Something_
őstag

Hát mérd le magad. 50x27 cm a protektor része. Esésnél gondolom elég nagy az esély, hogy a farokcsont is kap, nekem azt nem védte az L-es, ezért lett a Sub4. 19 centivel hosszabb a protektor része :Y :Y

Amúgy ha írsz a darazsgarazsnak vagy a hivatalos forcefield nagykernek, akkor ők le fogják neked mérni úgy, ahogy te akarod, így be tudod lőni magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#46326) pityaa23 válasza Something_ (#46325) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ok, ezt fogom tenni. Nagy különbség van a SUB4 és az L2K között?

(#46327) Something_ válasza pityaa23 (#46326) üzenetére


Something_
őstag

Mármint? Hát a mért adatok alapján elég sok a különbség, meg ugye vastagabb. Plusz az "agyamnak" számít, hogy tényleg jóval nagyobb a hátat fedő felülete, mint az L2K-nak. Másról nem tudok nyilatkozni. Sub4-en nincsen akasztó :D:D:D:D

(#46328) JoceeHunt válasza Something_ (#46323) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi :), a sofőrje nem állat, párommal kirándulósak, túrásak lettünk, és macerás volt az állandó váltogatás a 600RR-el, és nem akartam engedni a sportosságból a cserekor. XX volt a cél, de ezt sikerült megügyezni (itt számoltak be egy kocsit amit nem tudtam eladni.
A Bubura dobozt is rakok néha :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46329) Something_ válasza JoceeHunt (#46328) üzenetére


Something_
őstag

Miket tapasztaltál a 600RR után (nekem is az van) ? mennyit eszik egy ilyen nagy dög? Könnyen kezelhető városba vagy ez csak városon kívülre való?:D
600RR-re szerintem nem fogom tudni felimádkozni az asszonyt egy 200-300 km-es kanyarra :D

[ Szerkesztve ]

(#46330) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Saruknál és körülötte sárgás por van?! Sav kimehetett? Illetve nem bírom az egyik csavart kitekerni,mert szétvan baszva a feje,csak jó formán forog benne a csavarhúzó. Ez az akksi sem most volt cserélve :W
Kezdek félni,hogy nagy bukó lesz ez a moci :((( Lehet a drágábbat kellett volna,de az 1,1 misiért árulták

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46331) Something_ válasza FIREBLADE78 (#46330) üzenetére


Something_
őstag

Lehet nem 300 métert kellett volna menni és vinni kellett volna egy szerelőt vagy elvinni valahova :D
Habár én tavaly vásárláskor kb 50 métert mentem a motorral, kb 30-cal :D igaz ismerőstől vettem, bizakodtam, hogy nem csesz át :D

[ Szerkesztve ]

(#46332) Xaels válasza FIREBLADE78 (#46330) üzenetére


Xaels
félisten

Csavarkulccsal nem tudod megtekerni azt a csavart?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46333) Laraxior


Laraxior
titán

Én is kérhetek feltöltésre első hszbe egy képet? :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46334) JoceeHunt válasza Something_ (#46329) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem majd leszakadt a gerincem a 2-300km után a 600 RR-el.
Egyébként imádtam, a legkezelhetőbb motorom volt, bár egy kormánystab hiányzott róla.
A Busa egy nagy nehéz dög, nem kanyarvadász a hosszú elnyújtott kanyarokat imádja, kanyarvadászatkor egy 600RR is megfogja, és olyan izomlázad lesz az ide-oda döntögetéstől hogy ihaj :). Ez más világ nem arra való, de talán tovább is élek ha nem a kanyarokra megyek rá, hanem a túrára.
Fogyasztása: 6-6,5 nálam átlagos tempóval 120-150
Ha megrángatom 200-ig folyamatosan olyan 8-8,5
Tiltásig való pályázáskor nem tudom, asszony nem bírná hátul.

Ez volt a drága (képkeretbe került a kép azért változott az eredeti háttere):

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46335) FIREBLADE78 válasza Xaels (#46332) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Holnap ellépek csőkulcsért. Még jó,hogy lealkudtam 70 ezret,igaz az mehet is rá egyből :D :((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46336) JoceeHunt válasza Something_ (#46329) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Még három kép:

Eredetije

Oldaltáskás túrázós

Ringen pályázós

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46337) Something_ válasza JoceeHunt (#46334) üzenetére


Something_
őstag

Én tervezek egy 600 km-es Horvátországot az RR-rel, asszonyék mennek külön autóval :D Előtte bepróbálok majd valami belföldi 300-400 km-es kanyart, hogy egyáltalán bírom-e, de szerintem "nem lesz gond".

Nagyon tetszik ez a színösszeállítás, habár nekem az összes PC37-es szín tetszik.

Az oldaltáskák hány literesek voltak? Esetleg pontos méretet vagy típust nem tudsz?

[ Szerkesztve ]

(#46338) JoceeHunt válasza Something_ (#46337) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem gond, csak amikor leszállsz több 100 után és ágyba fekszel, na ott kezdődnek a fájások.
Addig az adrenalin elnyomja.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46339) FIREBLADE78 válasza JoceeHunt (#46338) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem is fáj most a derekam :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46340) torzo válasza JoceeHunt (#46338) üzenetére


torzo
Ármester

Tudom, más világ, de a Varaderoval egy seggen 1250 km-t is mentem már, és nem kellett borogatni utána. Ha nem is RR, de azért még sosem kellett szégyenkeznem vele. Még speedesek között sem (olyan nagyon). :D

(#46341) canniball válasza fattyu (#46319) üzenetére


canniball
nagyúr

A levehető annyiban többet véd, hogy feljebb és lejjebb ér, illetve annyira nem tud elmozdulni mint a kabátban lévő (már ha nem passzentos a kabát). Viszont ahogy írod is: a kényelem...

"...a protektoros nadrág amit már nem vagyok hajlandó."
Én vettem nyárra motoros farmert (térdprotektor is van benne), semmi gond vele, kényelmes és szellős.

JoceeHunt!
Csini, az enyém is majdnem ilyen...már amennyiben a szín passzol és ilyen logo van rajta. :D

pityaa23!
Világvégén?? Ugyan már! Ahogy nézem kényelmes tempóban is kicsit több mint egy óra alatt Pesten lehetsz, az nem téma, jó időben egy jóízű guruláshoz talán még kevés is. :)

Laraxior!
Az első hsz.-be nem tudom, viszont az összefoglalóba majd természetesen beteszem. De direkt ilyen kicsiben akartad?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46342) JoceeHunt válasza torzo (#46340) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az egy nagyon jó konstrukció!
Igen másvilág, az üléspozíció + testalkat (nagyobb emberkék) miatt fájósak a sportmotorok.
De kinek ez-kinek az tetszik. Nekem a testes sportos kinézetű motorok tetszenek, ez alapján választok sajnos nem a hasznosság alapján :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#46343) Archer válasza Something_ (#46337) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem sok a 600 km ezen a motoron. Nem azt mondom, le lehet tekerni de mondjuk az utolsó 150-200-at már csak muszájból, nem élvezetből (szegény Integra hiába is írta, hogy ő 1000 km-eket lemegy vele egy nap). Szerintem 3-400 km, ami után az ember még jó szájízzel szál le, el kell fogadni, ennek ilyen a tervezése. Persze ez egyén meg fizikum függő is.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46344) -Mosquito- válasza torzo (#46340) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:D :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46345) Laraxior válasza canniball (#46341) üzenetére


Laraxior
titán

Ehhh... Facebookos kép, lebutitotta. Kicserelem az eredetire. Akkor sztornó :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46346) torzo válasza JoceeHunt (#46342) üzenetére


torzo
Ármester

Próbáltam már én is 600 RR-t. Csak annyira volt sz@r, hogy úgy kellett feszítővassal leszedni róla, mert nem akartam elereszteni! :D Folyamatos adrenalin flush! :K

(#46347) pityaa23 válasza canniball (#46341) üzenetére


pityaa23
senior tag

Bácsalmáson lakom csak már régen frissítettem az adataimat :D Innen azért van 200 Budapest. :)

(#46348) Something_ válasza Archer (#46343) üzenetére


Something_
őstag

Sokat számít, hogy lelkes újonc vagyok, szóval szerintem nem lesz vele gond, de simán benne van, hogy x év vagy x km múlva már én sem akarnék ennyit menni.
Úgy terveztem, hogy lenyomok 160 km-t a 0. napon, megpihenek Balatonon a nyaralónkba, aztán másnap a maradék 440 km-t 1, max 2 megállással.
Integra azt mondta nekem annó, hogy nyugodjak meg, sokkal kényelmesebb az RR városban és sokkal jobban lehet vele haladni. Hát nekem eddig bejött. "Kényelmesebb" számomra a sportmotorn, mint a robogón való ülés (lehet azért, mert egész nap ülök egy székben) és sokkal (!!) jobban tudok haladni a forgalommal, személy szerint nekem jobban fekszik. Szóval meglátjuk, hogy ez is bejön-e Intinek.

(#46349) canniball válasza pityaa23 (#46347) üzenetére


canniball
nagyúr

Az sem egy eszeveszett távolság, egy kirándulásnak pont megteszi. :)

HGabor89!
Dehogy lelkes újonc, oda van írva hogy már "őstag". :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46350) Type-R válasza pityaa23 (#46326) üzenetére


Type-R
őstag

sizingguide

én 178 cm magas vagyok, és ahhoz az M-es méret kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.