Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) Something_ válasza Kolondrum (#46189) üzenetére


Something_
őstag

20k-t megér, de 10k-s kiegészítőket nem vennék. Észre vetted, hogy a steady hogy dolgozik? Lehet látni, hogy valamikor a plexi alig látszik, aztán megmozdul, pedig fixen van rögzítve ugye..

fattyu: áhh, még nagyon friss a kapcsolat az RR-rel, plusz ugye első gurulás idén és volt 8 fok kb.

Type-R: én fogtam, aztán feldobtam 3M dual lock tépőzárral a bukóra. Fekete plexi miatt tankra nem tudom, teletabbi nem akarok lenni, jó lesz ez így. Úgy sem fogok kamerázni nagyon, majd ha kijutok pályára, hogy "tanuljak" ha vissza nézem a bénázásomat.

Archer: te most szívatsz? 8 fokba, úgy hogy kb 2000-et mentem eddig a motorral, döntögessem március elején a városban?:D Vagy vehettem volna kínai shenglong gumit? Ha meg kockás lesz életem első motorgumija, akkor meg így jártam.

(#46202) fattyu válasza Something_ (#46201) üzenetére


fattyu
veterán

csak szórakozok. mindenki annyival menjen ahol jól érzi magát. Döntögetést én se vittem túlzásba az idei egy guruláson. szart se tapadt még a q2-m

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46203) Xaels válasza Something_ (#46185) üzenetére


Xaels
félisten

Mi a gond a videóval? Telefonon néztem 1080p-ben és szerintem minőségre teljesen jó. Arról nem beszélve, hogy a YT erősen tömörít.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46204) Archer válasza Something_ (#46201) üzenetére


Archer
őstag

Zusammen a városi használatra gondoltam. Jó gumi de nem oda való szerintem. Amúgy minden utcán használt gumi kockás lesz egy idő után :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46205) Something_ válasza fattyu (#46202) üzenetére


Something_
őstag

Én még béna vagyok, rutintalan, plusz ugye alig van tapadás. Röhögtem magamon egy körforgalomban a 6os út, úgy mentem, mint aki beszart :D De majd lesz jobb is :D

Xaels: szerintem nem éles és nem elég színes, de lehet, hogy majd full napsütésben jó lesz. De mondom, 22k-t megért, de 60k-ért csalódás lett volna.

Archer: jaaa, oké, azt hittem azzal van a gond, hogy nem térden fordulok :D Majd akarok pályázni, sajnos idén sok időm lesz (kevesebb pénzzel :S )

(#46206) Polemius válasza Daywalker (#46152) üzenetére


Polemius
aktív tag

+1 pont a K&H biztosítóra, nekem is ott jött ki a legolcsóbban.

(#46207) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

üdv!

Egy kezdőnek honda hornet (2005) mennyire jó? kicsit fosok a 105 pacitól..

(#46208) Outlander válasza sznorbert86 (#46207) üzenetére


Outlander
őstag

Használd 1500-as fordulat alatt... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#46209) Type-R válasza sznorbert86 (#46207) üzenetére


Type-R
őstag

nem kell fosni
az egy nagyon kulturált, könnyen kezelhető kis motor
a 105 lóerő amúgy is csak a felső fordulattartományban jön elő
szerintem egy ideális kezdőmotor

(#46210) canniball válasza sznorbert86 (#46207) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy a kolégák is írták: alacsony fordulat=kevesebb erő, így ha tudsz magadon uralkodni emiatt nem kell parázni. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46211) Daywalker válasza Type-R (#46209) üzenetére


Daywalker
addikt

Kéne ilyen bullshit szótárat csinálni :DDD
"Félek az xy lóerőtől..."
"Fúúú 1600 köbcenti (kétkerekű motornál)..." - ja, 70 lóerővel, amit egyesben lehagy bármilyen 600-as négyhengeres :D
Kb. mint az autóhifiben: 1000 wattos mélyládát keresek...:DDD Erre szoktam mondani, hogy ő a SAL wattokat keresi, mert fingja nincs mennyi az 1000 W RMS. :Y

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46212) -Mike- válasza sznorbert86 (#46207) üzenetére


-Mike-
addikt

Sok helyen ilyen motorral tanulnak, ennél ideálisabb kezdőmotor nincs annak aki kicsit fél a lóerőtől.

(#46213) Type-R válasza Daywalker (#46211) üzenetére


Type-R
őstag

azok az emberek, akik nem motoroztak még, és nincsenek benne a témában, azoknak igenis meglepő lehet, hogy olyan teljesítmény adatokat látnak, ami mondjuk az átlagos családi autókra jellemző itthon

én 800as Monsterrel kezdtem, ami kb 75 ló, viszont okozott egyszer-kétszer meglepit
haver egyből egy zsír új Z800-al indult, nem volt gond
másik haver meg most vett kezdőmotornak egy xjr 1300as (2005), és nála sincs gond

vannak, akik kicsit óvatosabban, és ez így jó :))

(#46214) Daywalker válasza Type-R (#46213) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is a ZX-9R-rel kezdtem :U
De ettől még lehetne ilyen szótárat csinálni, hogy a kezdőkkel ne kelljen mindig végigmenni ugyanazokon a baromságokon :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46215) canniball válasza Type-R (#46213) üzenetére


canniball
nagyúr

No de a Monstert ha jól sejtem már alulról tolja a nyomaték. Alattam is egyszer megugrott mert egykerekezni vágyott a Vihar, meg néha ha úgy adódik riszálja a seggét, de szvsz nem kezelhetetlen problémáról van szó. :N

Daywalker!
Vettem a lapot! :D

És akkor kér(d)és(ek) mindenkihez: szerintetek az 1. hsz mehet-e úgy ahogy van a Topic összefoglalóba, van-e javaslat a bővítésére, esetleg láttok-e olyat ami már elavult és/vagy felesleges? A külföldi okmányos gép vásárlásával kapcsolatos linkek úgy látom már nem működnek, tud-e valaki linkelni pótlást (nem postást! :DDD ) vagy csak legyenek kigyomlálva?
Topic tudnivalók legyen-e és ha igen, akkor mi kerüljön bele?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46216) Daywalker válasza canniball (#46215) üzenetére


Daywalker
addikt

A külföldi behozást szedjük le, ha valaki csinált ilyet majd megírja. De a vásárlási tippeknél ki kéne bővíteni h adásvételi, papírok, mikor mit hova vinni, biztosítás stb...mire hány napja van. Aztán lehet tovább gondolni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46217) fattyu válasza canniball (#46215) üzenetére


fattyu
veterán

én jelezném hogy nem az a motorom van már :D Jó másfél éve :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46218) Something_ válasza canniball (#46215) üzenetére


Something_
őstag

A felszerelésvásárlási tanácsadó baromi jól jönne, akár árakhoz mérten is, mert állandóan ugyan azokat írjuk le és megy belőle a "vita" drágább-olcsóbb cuccokról.
Pl én is amikor veszegettem a ruhákat baromi sokat kellett keresgélnem, hogy képben legyek. Szóval jól jött volna egy kis összefoglaló. Ez most még pluszban jó is, hogy te meg tudod majd frissíteni időnként :D
Nem tudom, hogy az jó ötlet-e, hogy pl fent vannak a topik lakók motorjai. Így tud az ember egyből kérdezni az adott személytől, hogy a motorja milyen, jó e lenne neki stb. Ugyan ezt mondjuk ruhából megcsinálni? Vagy felesleges? Pl FCMoto-s rendelést is a topikban csak fattyu írta, hogy minden probléma nélkül megjött, ezért rendeltem én is onnan.

(#46219) PoLizei válasza Daywalker (#46214) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Na de ugye 2 "iskola" van, az egyik a szamárlétrás, a másik a "fejben_dől_el". Előbbit azok "tanítják", akik voltak olyan szerencsések, és már tizen-huszonévesen volt többféle motorjuk, a másikak inkább azok, akik később kezdték. Persze mindkettőben van igazság.
Kezdőként (20 éves A jogsival a zsebemben, de addig motor nélkül) én is bújtam a fórumokat, vadászva a nagy motorral kezdők megnyugtató tapasztalataira, mert 40 évesen nem akartam 250-es gépet venni, hiszen már nem városi bandázásra, hanem országútra terveztem. És mikor el kellett hozni az SV-t 100km-ről, eléggé be voltam fosva :DDD

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#46220) canniball válasza Daywalker (#46216) üzenetére


canniball
nagyúr

OK. Adásvételi, forgalmi, törzskönyv, biztosítás - kimaradt-e valami? Illetve jól tudom-e, hogy hitel esetén a törzskönyv a banknál van?

fattyu!
Ha 1,5 év alatt nem cseréltetted ki akkor már úgy is marad! ;]
Komolyra fordítva: nem csak te vagy így, viszont önkényesen senkiét nem fogom megváltoztatni. Kérésre természetesen de.

HGabor89!
A "felszerelésvásárlási tanácsadó" szerintem nem rossz ötlet. Azt ugyan túlzásnak tartom hogy mindenki ruházata bekerüljön az összefoglalóba (persze nekem is csak egy szavazatom van mint bármelyikőtöknek, ha erre van igény akár lehet), de valami "az alapoktól az extrákig" útmutató nem ártana. Ha már úgyis friss az élmény vállalod? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46221) Daywalker válasza PoLizei (#46219) üzenetére


Daywalker
addikt

Na jó, persze, egy új motorral mindig fosik az ember bizonyos értelemben véve, már csak azért is, mert "új". Ez teljesen normális. Én is tisztelettel bánva hoztam el, tojtam a provokatív sofőrökre, akik próbáltak már akkor keménykedni. De aki ült motoron (márpedig aki csinált motorjogsit azt nyilván ült) az már tudja, hogy ha nincs hülyére forgatva, akkor nem veszélyes a dolog, legyen az akárhány lóerő. Az, hogy ágaskodik meg csúszkál, vagy nem tudja bevenni a kanyart, az user error, az ész nélküli gázráncigálásból fakad. ;]

Canniball: szerintem a mindenki írja le a ruhája milyen hülyeség, mert nagyjából mindenkinek az a jó ami van. Általánosságra kéne hangsúlyt helyezni, hogy milyen típusú ruha van és az mi ellen véd vagy mi ellen nem, milyen protektorok vannak gyárilag és mit lehet benne cserélni stbstbstb. Ugyanez sisak...nem kell márkára menni, csak általános dolgok.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46222) Something_ válasza canniball (#46220) üzenetére


Something_
őstag

Osszedobok egy kis leirast, aztan at kene nezni. 1 hetet kerek.

(#46223) vlevi válasza Outlander (#46208) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Használd 1500-as fordulat alatt..."
Szerintem 5-6000-ig simán húzathatja, addíg vérszegény :D

Nekem az iskolában Yamaha FZ6 volt a tanulómotor. Hasonló kategória, mint a hornet. sor4, 600cm3, száz ló körül, 12000 fölötti fordulatszám.
Ha egy kicsit is fejben tudja tartani az ember, hogy nem kell azonnal nyélgázzal menni, akkor nincs baj.
nem kizárólag a teljesítmény az, ami megöl, mert Verhovinával is lehet akkorát esni, hogy belehalj.

(#46224) canniball válasza Daywalker (#46221) üzenetére


canniball
nagyúr

Jaja, pont így gondoltam. :K

HGabor89!
Előre is köszi! Vedd figyelembe kérlek amit Daywalker írt, aztán ha kész vagy tedd be ide, had véleményezze a nagyközönség. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46225) fattyu válasza canniball (#46220) üzenetére


fattyu
veterán

Akkor megtenné? :) Kértem én annó is csak elmaradt ;]

Ezt a képet ha kérhetem Cbr 900 SC28

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46226) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Minőségi magyar munka:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46227) Daywalker válasza Bogyó bá' (#46226) üzenetére


Daywalker
addikt

:W

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46228) Daywalker


Daywalker
addikt

Ez "kő" nekünk: [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46229) polimorf válasza canniball (#46224) üzenetére


polimorf
tag

Biztos én vagyok hülye, de hol található az, hogy kinek milyen motorja van itt a topikban?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46230) fattyu válasza polimorf (#46229) üzenetére


fattyu
veterán

1hsz? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46231) canniball válasza fattyu (#46225) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, igyekszem nem elfelejteni és amikor lesz összefoglaló abba ezzel kerülsz be. :)

bogyo112!
Bázz! :Y Nem szokásom, de ezen sírva röhögtem...

Daywalker!
Én úgy vagyok vele hogy minden ami észrevehetőbbé tesz bennünket az jó dolog; de ezekkel a világító sisakokkal kapcsolatban azért akadnak fenntartásaim.

polimorf!
Ahogy fattyu írja: 1. hsz., korábban linkeltem is. Mindenki ugyan nincs benne, de azért akad ott némi infó. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46232) fattyu válasza canniball (#46231) üzenetére


fattyu
veterán

Az "elvesztettekre" is ki kéne találni valamit :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46233) canniball válasza fattyu (#46232) üzenetére


canniball
nagyúr

Azokra gondolsz, akik már nem (különösebben) járnak errefelé?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46234) Daywalker válasza canniball (#46233) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem Intire...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46235) canniball válasza Daywalker (#46234) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez lett volna a másik tippem, de én úgy gondolom egyértelmű hogy neki helye van ott. Vagy ha nem ez volt a felvetés lényege akkor nem vágom mi. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46236) Xaels


Xaels
félisten

Finom hónap elé nézek. 180k lett a gáz különbözet+ a számlák.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46237) .mf


.mf
veterán

Újabb 500 hsz alig másfél hét alatt... :N

Ha már Inti szóba került -- valamikor (majd ha visszajöttem, tehát legkorábban május) lehet beköszönnék szüleihez. Páran azért innen ismertük személyesen is -- ha páraknak lenne kedve csatlakozni, csinálhatnánk egy kis közös gurulást arrafelé; Szentendre úgyis útbaesik D'kő, Lepence, D'kanyar felé...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46238) polimorf válasza canniball (#46235) üzenetére


polimorf
tag

Pl. én sem vagyok rajta, de moskytot sem találtam.
Eléggé hiányos az a lista.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46239) Something_ válasza polimorf (#46238) üzenetére


Something_
őstag

Szerintem le kéne váltani a topikgazdát, nem igazán végzi a munkáját ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#46240) canniball válasza .mf (#46237) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindenki egyre nehezebben bírja már kivárni hogy (a nem hárdkór arcok számára is) elkezdődjön végre a szezon, addig meg itt tépjük a szánkat. :D

polimorf!
Önkéntes jelentkezés alapján bővül a lista: az van rajta (akár képpel akár anélkül) aki kéri. ;)
Mosquito34 amúgy ott van: Mosquito34 - Honda XL 1000VA Tour 2009

HGabor89!
:P

Xaels!
Az szép! Vigasztaljon a tudat, hogy igazán majd csak a jövő hónaptól lehet motorozni...bár gondolom egy ekkora kiadás nálatok sem egy hónapos tétel.
Utólagos engedelmeddel off-ba tettem, ezt is feladatul kaptam. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46241) Ferdzsoo válasza .mf (#46237) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ebben mindenféleképpen részt szeretnék venni.
Igaz személyesen sosem találoztam vele, de attól függetlenül aki itt olvasta a hsz-eit mindenki "ismerte".
Főleg több éven keresztül. Kint megálnuk a ház előtt x-en 2-en meg odamennek visznek valamit a szülőknek, akik látják hogy a háttérben áll még 10-15 motoros. 3 perc az egész és megyünk. Utána meg gurulunk egyet a tiszteletére. :K

1 hsz témáhot, nagyon jó ötletnek tartom a teljes reinkarnálását, mindenképpen aktualizálni kellene akik egy ideje nincsenek azokhoz melléírni, stb. stb.

Májusban érek én is haza, utána már mindenképpen akarok én is fotózkodni a vfr-el... majd küldöm a képet.
DE addig is -
VFR 1200F 2011 - kép

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#46242) Bogyó bá' válasza .mf (#46237) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tessék rendszeresen olvasni ezt a topikot is, nem csak a fotósban kujtorogni! :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46243) Xaels válasza canniball (#46240) üzenetére


Xaels
félisten

Dehogy gond. Engem sajnos nem vígasztal. A múlt hónapban is végig motoroztam vígan amíg nem mondta a szerelő, hogy határ alattiak a fékeim. A tárcsák már a VÁMon vannak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46244) Daywalker válasza Xaels (#46243) üzenetére


Daywalker
addikt

Ójaj mégis kínai lett? Én egyszer megjártam vele, soha többet. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46245) Kolondrum

[link] pápá Honda!

[link] Hasonló csak direkt.

[ Szerkesztve ]

(#46246) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#46245) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A b*zi k.anyját a vaksi köcsögnek! :Y

A másodikhoz: azt a 125-ösön rég megtanultam, hogy nem intünk be senkinek, ha nem bírjuk lehagyni a fenébe.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46247) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#46246) üzenetére

Lenullázta, mert annak a váza is sérült. Több a kár a motorban mint a két autóban. Én sajnos azonnal nekimentem volna. Mit kezet fogni.

(#46248) -Mosquito- válasza .mf (#46237) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Támogatom a gurulást,és bár nem tudom mit szólna, hozzá a család ha készülne egy fotó/tábla/plaket/bármi amit el lehetne helyezni az elhunyt motorosok központi emlékhelyén Kékestetőn a "Kék" emléktúra alkalmával augusztusban.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46249) Xaels válasza Daywalker (#46244) üzenetére


Xaels
félisten

Meglátjuk milyen lesz. A betéteken nem spórolok. Elvileg nem a leggagyibb kínaitól vettem. A max 130-as tempó mellett nem kap akkora terhelést sem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46250) Pocee válasza Kolondrum (#46245) üzenetére


Pocee
senior tag

jó és tudjuk vajon mit mutogat?pont belefutott egy faszba...
vagy azt gondolta tankkal megy,hogy majd egy egész sort elkezd szopatni?

szerk:az elsőnél meg nem biztos,hogy az a gyerek ment neki,lehet a harmadik "traktor" tolta meg a bandát...

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.