Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) hdman válasza giigz (#67795) üzenetére


hdman
őstag

duster powaaaaaa' :C

(#67799) emvy:

+ 1 az ára egész "baráti". Viszont egy erősebb, vagy aggyisten chipses 2 literes dízel elveri, mint a rongyot :DDD

Sopron city :)

(#67802) emvy válasza giigz (#67800) üzenetére


emvy
nagyúr

Általános kérdés: Ezt már azóta figyelem, mióta megvan a kocsim, de mi a jó francért van az, hogy minden 5 előttem álló autóra jut 1 olyan, aki nem tud leszállni a fékről, és álló helyzetben is áll a féken? Légy szíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért jó az, ha megállok a pirosnál, és a féket folyamatosan nyomom? Automata váltónál talán megértem, de nyilván ott is jobb kirakni üresbe (vagy nem), de egyszerűen nem tudok rájönni, bárhogy gondolkozok, hogy miért jó állni a féken.

Pontosan ez a valasz. Automata valto -- meg ha soromponal allsz, akkor is inkabb celszeru D-ben hagyni, es allni a feken, mint visszarakni uresbe, osszessegeben jobbat tesz a valtonak. En legalabbis ezert allok akar percekig is a feken.

while (!sleep) sheep++;

(#67803) giigz válasza emvy (#67802) üzenetére


giigz
veterán

Ezt még meg is érteném, de amikor egy manuális váltós Ignissel csinálják, az miért van? Írtam is, hogy az automatát még megértem, de amiket sokat látok, annak fele legalább manuálissal csinálja.

Egyébként ha már itt tartunk, tényleg kényelmes az automata váltó, de olyankor ez a kényelem nem száll el, amikor a pirosnál folyamatosan nyomni kell a féket? :D

(#67804) parandroid válasza emvy (#67802) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hajjaj, sok automata suv a fejmagasságban lévő ledes féklámpájával, néha én is úgy érzem, hogy napszemüvegben kéne éjjel is vezetni. :DDD

giigz: Két pedálod van, belefér. Nem automatánál az emberek nagy része egyszerre áll a kuplungon és a féken a pirosnál.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#67805) Qru válasza giigz (#67803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahol most vok ott DSG-s Paszuj van, lámpánál én se veszem ki N-be, marad D-ben a féktiprás. Max akkor, ha tudom, hogy sokáig fogok ott állni bár akkor inkább P és hátradőlök. Vhogy ezt az elektromos kéziféket nem szívlelem (veled egyetértve a digitális kmórát sem).

Ignis fék: Sokan nehezen veszik észre ha hátrafelé kezd el gurulni a kocsi lassan. Én erre tudok gondolni. Ha sajátommal megyek és fáradt vok akkor pirosnál berántom a kéziféket pont ezért.
Jártam már úgy, hogy a mellettem álló lassan elindult én a meg csak a szemesarkából láttam csak és úgy reagált rá az agyam mintha én gurulnék hátra, egyből berántottama kézit. Pedig egyhelyben álltam... :D

mod:

Gumis téma: Fillér bäszók. Minap láttam A3 S line külsővel és ott virított rajta az 1,4 TSI felirat. Na ez is ilyen a szememben...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67806) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Pözsó 307? Ilyenkor azért elfog a görcs, hogy ennél kiírják,hogy háromszázezer van benne és úgy néz ki,hogy ha 120ezret írnának elhinném. Mi lehet a többi fostalicskába ? :Y

300ezernél lehet szívás a HDI?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67807) giigz válasza V.Stryker (#67806) üzenetére


giigz
veterán

Most erre sokan azt írnák, hogy 60.000-nél is lehet szívás a HDI :DDD

Én nem nyilatkozom, elfogult vagyok a Peugeot-val :D

(#67808) raczger válasza Qru (#67805) üzenetére


raczger
őstag

A prímet akkor is a mezei dízel golfon lévő GTI felirat viszi :)

(#67800) giigz: Az oktatóm is úgy tanítja, pirosnál megáll, kuplung be, kicsit nyomni a féket, hogy ne guruljunk hátra (vagy előre) és már 1-be berakom, így várom a zöldet. Nekem is ez a logikusabb, 5-10-30 másodpercre minek húzogassam a kéziféket?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#67809) giigz válasza raczger (#67808) üzenetére


giigz
veterán

:Y

(#67810) neduddki válasza raczger (#67808) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tessekmondani eddi csak ne vezettem stop=os otot, az ugyansi alklohejzetben benyomott fikre all le:- )

udv

neduddi

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67811) V.Stryker válasza giigz (#67807) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is...minden francia szar. :DDD Ár értékben mondjuk jók, de a családban csak szívás volt velük.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67812) Dluinet válasza raczger (#67808) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kuplung kinyomócsapágy csere mennyibe kerül?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#67813) m3tr0 válasza Dluinet (#67812) üzenetére


m3tr0
senior tag

Igaz. Ahol lehet nem így állok, viszont a féket én is nyomom,hogy még véletlenül se guruljak el...és ez nem vicc. :U
Aztán lassan felengedem és ha nem mozog a kocsi akkor már nem állok rajta. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#67814) raczger válasza Dluinet (#67812) üzenetére


raczger
őstag

Nem tudom, ő dolga, de eddig 600.000 km alatt 3-4x volt (pontosan nem emlékszem már mennyit mondott, de kb ennyiszer volt cserélve) cserélve benne kuplung, ami elég jónak mondható egy oktatásra használt autónál.

(#67810) neduddki: szívesen elolvasnám amit írtál, csak sajnos neduddki szótár nélkül esélytelen, ha szeretnéd, hogy mások is értsék a gondolataidat, dobod Rejtőt

(#67815) !Overdose!: köszönöm sajnos a tolmácsolásért nem tudok fizetni ;]

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#67815) !Overdose! válasza raczger (#67814) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Tessék mondani eddig csak én vezettem stopstart-os autót, az ugyanis állóhelyzetben benyomott fékre áll le."

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#67816) neduddki válasza raczger (#67814) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI'

latod latod vannakitten ertlemes em berek is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67817) fenergie84


fenergie84
addikt

Egy barátom most keresnek autót, csak az autóra 500e szánna. Eddig Cliot nézet, de gondoltam megkérdezem itt, h mit ajánlatok ennyiért. Olyan 2000-2001 évjárattól. Városban használná, egyedül van, nincs család, kutya, egyebek. Most adta el a 1991-es 3 ajtós civicjét...

(#67818) szőröscica


szőröscica
addikt

Lámpánál féket nyomni pl. azért sem árt, hogyha hátulról beléd jönnek, akkor ne feltétlenül repülj bele a kereszteződésbe, vagy az előtted állóba.

Este viszont nem nyomom, ha állnak mögöttem, akkor kéziféket használok.

(#67819) Land


Land
veterán

Ismertek megbízható, korrekt áron dolgozó autószerelőt Pesten?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67820) giigz válasza szőröscica (#67818) üzenetére


giigz
veterán

Helyette felnyom a szélvédődre... :D

(#67821) V.Stryker válasza szőröscica (#67818) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én úgy tudom,hogy pont ezeknél az eseteknél jobb ha NEM nyomod a féket. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67822) V.Stryker válasza V.Stryker (#67821) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy jó Space Star-nak fáj-e valamilye?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67823) runner 125 válasza V.Stryker (#67822) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyik barátoméknak 11 éve van ilyen. Első tulajos, stb, általános szervizen kívül semmi.
Igénytelen, megbízható autó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67824) V.Stryker válasza runner 125 (#67823) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez jól hangzik. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67825) TaaT válasza V.Stryker (#67821) üzenetére


TaaT
veterán

Némelyik új autónál ha nyílnak a légzsákok akkor a fékek is automatikusan működésbe lépnek hogy a másodlagos baleseteket megakadályozzák.

Give them hell Ukraine!

(#67826) Vladi válasza raczger (#67808) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem az oktatóm meg pont ellenkezőleg tanította. Üresbe, kuplung felenged. Ha gurul a kocsi, pici fék, vagy kézifék.
Mert ha picit elbambulsz és leszállsz a kuplungról, a kocsi máris ugrik bele az előtted állóba. Azért. Egyébként folyamatosan tartani a féket, kuplungot, akármit marha fárasztó. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67827) Typhoon47 válasza Vladi (#67826) üzenetére


Typhoon47
őstag

Egyébként folyamatosan tartani a féket, kuplungot, akármit marha fárasztó.

én se értem, miért áll valaki folyamatosan a féken / kuplungon. manuál autónál mindig szinte azonnal húzom is enyhén a kézit és pihetetem a lábaimat.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#67828) neduddki válasza TaaT (#67825) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

s klassen kivul hon van meg e-h fek?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67829) Dluinet válasza neduddki (#67828) üzenetére


Dluinet
nagyúr

franszia autokban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#67830) Land válasza Land (#67819) üzenetére


Land
veterán

Vagy hol kérdezzek utána?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67831) Vladi válasza V.Stryker (#67822) üzenetére


Vladi
nagyúr

space start én is néztem már. Elég igénytelennek tűnik, ami megbízhatóságot is jelenthet. Viszont nagyon keveset hirdetnek. :F

Az asszony ma benyögte, hogy szép ez a 2-es fókusz. De nem a kombi, hanem a csapott hátú. Natessék. Vegyek neki is egyet? :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67832) raczger válasza Vladi (#67826) üzenetére


raczger
őstag

1-2 órán át tartani tényleg fárasztó, de itt maximum 1 percről van szó és még csak nem is kell izomból megtaposni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#67833) neduddki válasza Dluinet (#67829) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjikben?

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67834) zoo8800 válasza giigz (#67795) üzenetére


zoo8800
veterán

Belülről még OK, de kívülről egyszerűen bazári. Össze-vissza pakolgattak mindenféle íveket a kocsira, semmi harmónia nincs benne. Elképzelem, ahogy a designerek arról tanakodnak, hogy hol van még egy kis hely egy kis csicsának. Az a lökhárító, az mi??? Hány törés van már benne? Mi az a Nike-jel a lámpa alatt? Ez igencsak hazavágja nálam a minőség-érzetet.
Belül az az analóg óra azért büntet, szívesen látnék egy olyat a sajátomban. Ezt az egyetlen részlet, amire azt mondom, hogy tényleg tetszik.
Biztos jó kis kocsi ez, de 1000x szebb egy Mondeo, Passat, vagy akár egy Laguna.

rip and tear, until it is done

(#67835) aero. válasza zoo8800 (#67834) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az eleje nálam még talán emészhető, éppen annyira merész ami még elfogadható. A hátsó ajtónál kezdődnek a problémák, a küszöbön az a felcsavarodás az olyan mint a gagyi csavart tuningküszöb, meg az a hátsó lámpa, mint amikor az asztal szélén rajzolsz és lecsúszik a ceruza a lapról. :D

(#67836) szőröscica válasza aero. (#67835) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem tetszik kívül-belül, bár ha lehetne, akkor világos belsőt választanék hozzá, illetve az alap 6 hengeres motort.

De ez jelenleg nem opció, autócsere kb. 2 év múlva lesz, és akkor is olcsóbbra. A Lancia Delták tetszenek nagyon, illetve addigra lesz már az új Civicből is használt.

(#67837) EQMontoya válasza szőröscica (#67836) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, világos belsővel, sima v6-tal kellene.

Civic nem tetszik annyira. Biztos jó autó, de a formavilág nem lett szerintem olyan jó. Mondjuk legalább az Aurisé sem, elmajmolták egymástól azt, amit nem kellett volna...

Nem igazán értem, miért felejtettek el a japók ilyen méretű autókat tervezni, pedig egy kategóriával fentebb láthatóan megy: Accord, IS, Mazda6 kifejezetten jó, és az Avensissel sincs gond, csak kicsit szürke.

Same rules apply!

(#67838) footy válasza giigz (#67795) üzenetére


footy
addikt

A külső csúnya, azt hittem csak képeken, de élőben is. Az eddigi lexusok pedig nagyon el voltak találva, de ez se kívűl. se belül :(

(#67839) giigz válasza footy (#67838) üzenetére


giigz
veterán

Én az eddigi Lexus-okon mindig azt éreztem, hogy valami különlegesebbet akar adni, de nem sikerül hitelesen átadni... Talán ez az első Lexus amire én azt mondom, hogy na ez igen.

Persze mindenkinek más tetszik, nekem ez most eléggé bejön... :)

[ Szerkesztve ]

(#67840) runner 125 válasza giigz (#67839) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont így érzem én is, szépek voltak, de valóban szorulás érzés volt a formát illetően. Nagyon akartak, de mégsem jött át a különleges forma, ez viszont nagyon eltalált.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67841) szőröscica válasza runner 125 (#67840) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem az előző GS is nagyon tetszik.

(#67842) TaaT válasza neduddki (#67828) üzenetére


TaaT
veterán

(#67843) footy válasza giigz (#67839) üzenetére


footy
addikt

Szerintem pedig pont eddig adták azt a lexusok, az európai konkurenseket lepipálva a formákat és technikát végletekig tökéletesítve. Az első IS200 a mai napid kedvenc autóm. Ezzel az új IS-sel átestek a ló túl oldalára.
Egyszerűen túl sok a vonal a kasztnin, mintha nem lennének az ívek végigvezetve, csak egymásra hajigálva.
A belseje pedig simán zsúfoltnak néz ki, pedig eddig mind letisztult volt.

(#67844) bitpork válasza szőröscica (#67841) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért az LS sem volt annyira rossz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67845) giigz


giigz
veterán

Egyik sem volt rossz, csak nekem idáig nem jött át az, amit akartak sugározni, talán az IS 200-ban egy kicsit, de az már elég régi forma, viszont most ezzel teljesen átjött :)

[ Szerkesztve ]

(#67846) neduddki válasza TaaT (#67842) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az eredetider jo pelda a golf7 de akerdesemre ajnons nem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67847) TaaT válasza neduddki (#67846) üzenetére


TaaT
veterán

Ha az ESP tudja piszkálni a féket akkor egy ilyen baleset utáni fékezés sem lehetetlen.

Amúgy ha jól emlékszem a nissan fejleszt full villany irányítást is.

Give them hell Ukraine!

(#67848) m3tr0 válasza giigz (#67845) üzenetére


m3tr0
senior tag

Egy jó LS400?
Nekem ezek jönnek be nagyon Lekszászból. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#67849) neduddki válasza TaaT (#67847) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

az elktromechanikusat varja mindeki, csak meg atomeg es a redundancija hoanyzik /fket nem ehet szokas otoipari elktromossagal megodani.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67850) bitpork válasza m3tr0 (#67848) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez egy jó gép! Kár h full halas ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.